Niski indeks glikemiczny a grupa krwi.. :-( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-13, 18:29   #1
Revelyn
Raczkowanie
 
Avatar Revelyn
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 307

Niski indeks glikemiczny a grupa krwi.. :-(


Od jakiegos czasu jestem na diecie opartej na niskim indeksie glikemicznym (w tej diecie w zasadzie chodzi o obnizenie poziomu cukru i wyeliminowanie skokow cukru we krwi).
natknelam sie jednak ostatnio na artykuly o diecie opartej na grupie krwi. poniewaz mam grupe krwi B, przezylam zalamanie, oto m.in. co znalazlam w sieci:
Pokarmy sprzyjające tyciu:
  • Pszenica - zwalnia procesy trawienia i przemiany materii powodując, że pożywienie odkładane jest w postaci tłuszczu, a nie wykorzystywane jako materiał energetyczny.
  • Gryka, ziarna sezamu, orzeszki ziemne, soczewica - hamują przemianę materii, przyczyniają się do hipoglikemii.
  • Kukurydza -osłabia efektywność insuliny, zwalnia metabolizm.
Wynikaloby stad, ze skoro zjadam np. soczewice to zanizam poziom cukru we krwi (jego wchlanialnosc ?) i w ten sposob przyczyniam sie do odkladania go w postaci...tluszczu?:/ myslalam,z e jesli mniej cukru jest we krwi, to jest ok...a teraz wychodzi na to, ze jesli nie zostanie on spalony, to zanizajac sobie taki poziom cukru moge sie powaznie rozchorowac. Nie mowiac juz o tym, ze wiekszosc orzechow, pestek dyni i slonecznika tak przeze mnie lubianych tez rzekomo bardzo mi szkodzi.
Co o tym wszystkim myslicie? czy Ktoras z Was odzywia sie korzystajac ze wskazowek dla grupy krwi?
a moze to prawda, ze dieta oparta na niskim indeksie glikemicznym jest wskazana tylko dla osob ze sklonnoscia bardziej do cukrzycy typu II niz typu I (hipoglikemii)?

Zbaranialam...
pomocy!
Revelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 07:15   #2
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Niski indeks glikemiczny a grupa krwi.. :-(

Moja opinia: Dieta zgodna z IG - tak, czyli wybieranie produktów o niskim i średnim IG, unikanie produktów o wysokim. Natomiast dieta zgodnai z grupą krwi - nie.

Temat dot. tej diety: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=3928

Pozdrawiam
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 10:42   #3
Revelyn
Raczkowanie
 
Avatar Revelyn
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 307
Dot.: Niski indeks glikemiczny a grupa krwi.. :-(

No dobrze, ale..komu wierzyc?
Czy wierzyc raczej w to, ze jesli poziom cukru ciagle jest niski, to tyjemy i doprowadzamy sie do hipoglikemii, czy odwrotnie - chudniemy, bo nie robimy skokow cukru we krwi. Czy jest tak, ze gromadzimy wszystko na zapas i ciagle czujemu glod, czy nie czujemy glodu, bo poziom cukru jest ustabilizowany..To sa dwie zupelnie sprzeczne informacje. Zazywanie chromu czy wyciagu z morwy na przyklad wg tworcow dioety zgodnej z grupa krwi mialoby bardzo szkodliwe dzialania, bo wtedy organizm nie spala wszystkiego co dostaje jako "paliwo" w calosci...
Albo jedno albo drugie musi byc prawda. Oba te stanowiska - nie!
Revelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:56.