Sztuka nowoczesna, modernizm - czy sa jacys milosnicy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-11, 11:13   #1
tarantata
Raczkowanie
 
Avatar tarantata
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 418

Sztuka nowoczesna, modernizm - czy sa jacys milosnicy?


zapraszam do dyskusji na temat sztuki nowoczesnej. temat dosc obszerny, obejmujacy wiele kierunkow. Podzielmy sie naszymi ulubionymi dzielami, malarzami, opisujmy wyprawy do galerii.

Jak latwo sie domyslic po moim avatarze, jestem aktualnie zauroczona Asgerem Jornem, grupa Cobra Movement oraz ekspresjonizmem jako takim. Milosc do obrazow Asgera splynela na mnie nagle po ujrzeniu Timid The Proud One w Tate Modern w Londynie (moja mekka!), po tym wydarzeniu zaczelam interesowac sie Cobra i polecam wszystkim lubiacym ten kierunek.


mam nadzieje ze nie powtarzam watku, ale przeszukalam kilkanascie stron wstecz i uzylam wyszukiwarki
__________________
zapuszczam! cel: 70 cm, jest: 59 cm
team v-cut!
tarantata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 11:32   #2
Oussst
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: Sztuka nowoczesna, modernizm - czy sa jacys milosnicy?

Modernizm - jak najbardziej. Muszę przyznać, że ten kierunek w sztuce przemawia do mnie w największym stopniu. Zakochałam się szczególnie w secesji (za sprawą Klimta, Beardsleya'a, Muchy, Wyspiańskiego) oraz minimalizmie (rzeźba). Dlaczego !? To jest właśnie ten precedens, którego w racjonalny sposób nie mogę wytłumaczyć... Forma, kolor, linia - to wszystko w modernizmie jest "jedyne", stworzone, według mnie, bez jakiegokolwiek przypadku.
Oussst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.