OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-03, 17:21   #481
tuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witajcie,

Mam cerę trądzikową z licznymi zaskórnikami grudkowymi jak i otwartymi. Stosuję kosmetyki tylko apteczne do konserwacji mojej cery , ale raz jest lepiej raz gorzej. Obecnie jestem w ósmym miesiącu ciąży i moja cera wygląda fatalnie. Stosuję dwa razy w tyg. peelingi enzymatyczne i raz maseczkę z glinki zielonej. Od jakiegoś czasu wieczorem stosowałam Dermogal A + E oraz olej arganowy, ale zapychało mnie to strasznie. Teraz wiem, że trzeba je już 'rozrabiać' z innymi lżejszymi olejami.

Czy któraś z doświadczenia może mi polecić jakieś mieszanki? Czy np. połączenie oleju arganowego 10% z olejem rycynowym 20% i z olejem z pestek winogron/orzechów włoskich 70% będzie ok?
tuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 17:45   #482
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Chyba nie potrafię dziś czytać ze zrozumieniem Czyli sam olej np. z winogron nie zmyje twarzy ponieważ...?

Jak najbardziej rozpuści makijaż, nadaje się do tego świetnie, ale nie oczyści dogłębnie cery, porów, nie znormalizuje pracy gruczołów łojowych, ponieważ nie ma struktury podobnej do ludzkiego sebum tak, jak olej rycynowy. Ze wszystkich olejów to właśnie jego cząsteczki najlepiej łączą się z cząsteczkami łoju i "wysysają" go z porów pod wpływem ciepła. Dlatego jeśli chcesz np po prostu zmyć makijaż, na szybko, jakikolwiek olej (choć tłustsze są do tego lepsze) sobie z tym poradzi. Jeśli chcesz oczyścić skórę, wtedy dodaj rycyny
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 18:50   #483
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Jest jakiś odpowiednik OCM może bez tej wody, no9 i w sumie gorąca?
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 17:28   #484
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ChiQuitA89 dziękuję za łopatologiczne wyjasnienie, teraz już pytań nie mam

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

A jeszcze jedno- jaka jest różnica, jeżeli chodzi o nakładanie oleju na suchą skórę twarzy, a wilgotną? Podobno nakładając na suchą skórę, możemy cerę dodatkowo wysuszyć...?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 18:07   #485
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość

A jeszcze jedno- jaka jest różnica, jeżeli chodzi o nakładanie oleju na suchą skórę twarzy, a wilgotną? Podobno nakładając na suchą skórę, możemy cerę dodatkowo wysuszyć...?

Tak, zgadza się. Jeśli natomiast nałożysz olej na wilgotną twarz to zwiąże on tę wilgoć w naskórku i zapobiegnie to nadmiernemu przesuszeniu buźki przez rzeczony olej
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 19:27   #486
Amenouzume
Raczkowanie
 
Avatar Amenouzume
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Praha
Wiadomości: 164
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Faktycznie coś w tym jest. Ja pierwsze dwa razy zastosowałam olej na suchą cerę (nie wiem jak ja mogłam tego nie doczytać ) i już po 5-10 minutach po myciu twarzy, musiałam nałożyć krem, bo czułam lekkie ściąganie. Potem się poprawiłam i teraz daję "pooddychać" cerze przez jakieś 2 godzinki nim nałożę krem
Amenouzume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 22:55   #487
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny czy stosowała może któraś do OCM urządzenia zwane sauną kosmetyczną?? Np. takie coś:
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-06, 08:15   #488
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[QUOTE=Sovilo;29784423]ChiQuitA89 dziękuję za łopatologiczne wyjasnienie, teraz już pytań nie mam
/QUOTE]

Polecam się
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 12:19   #489
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czy po czyszczeniu olejem można kłaść olej jako krem?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 11:13   #490
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny zaczelam czytac dopiero watek ale juz sie tak napalilam ze chce sobie zrobic taka mieszanke olei od dluzszego czasu juz nie stosuje zadnych zeli do twarzy tylko olejek myjacy z BU, mydlo afrykanskie i teraz zaczelam uzywac mydla z glinka z tuli. Mam cere tlusta (mega tlusta) wiec oleju rycynowego dam 30 % ale nie mam zadnego oleju z orzechow ani z moreli, mam za to jojobe, avocado, macerat z zielonej herbaty i arganowy ktory ma waznosc do wrzesnia tego roku czyli jest juz po terminie ale nie zauwazylam zeby smierdzial wiec moge go jeszcze zuzyc wlasnie do mycia?? Chcialabym zrobic sobie 30 ml na poczatek bo te oleje mam ze ZSK i mam ich male ilosci,
Jak zrobie taka mieszanke
9 ml - 30% oleju rycynowego
9 ml - 30 % oleju jojoba lub arganowego
12 ml 40 % oleju avocado

to dobra bedzie?
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 12:52   #491
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Przyszło mi coś do głowy: trzeba po olejowaniu przykładać gorący ręcznik lub robić parówkę? Nie można po prostu ochlapywać cery gorącą wodą?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-09, 13:07   #492
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Przyszło mi coś do głowy: trzeba po olejowaniu przykładać gorący ręcznik lub robić parówkę? Nie można po prostu ochlapywać cery gorącą wodą?
to chyba nie ma aż takiego znaczenia. Ważne, żeby była gorąca/ciepła para, woda, żeby otworzyć pory. Z ręcznikiem jest moim zdaniem po prostu najłatwiej i najszybciej.
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 13:24   #493
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja się właśnie zastanawiam nad zakupem sauny kosmetycznej w tym celu. Wróciłam po wielu przebojach do OCM - zredukowałam przy skórze suchej ilość rycyny do absolutnego minimum i niebo a ziemia. Jakoś codzienne pranie po kilka razy ręczników mnie się nudzi i zastanawiam się czy sauna rozwiąże sprawę.
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 13:35   #494
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Uzywam teraz kremu z kwasami jakies 2 tygodnie to po umyciu twarzy olejami normalnie moge polozyc na noc krem z kwasami?
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 13:37   #495
anitex66
Przyczajenie
 
Avatar anitex66
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 26
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej dzisiaj zaczełam używać OCM, ale uzyłam oleju rycynowego (10%) + zwykłego oleju kujawskiego bo chcialam to zrobić odrazu :P a nie chce używac cały czas oleju kujawskiego, dlatego jaki olej proponujecie dla cery suchej ? dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi
anitex66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 13:41   #496
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Na szybko zamiast oleju kujawskiego który chyba nie ma za dobrego składu użyj oliwki z rossmanna babydream np. i będzie to lepiej niż olej do smażenia Do cery suchej szukaj olejów np. na mazidłach masz opisane jakie oleje do cery suchej. Ja np. używam jojoby, oleju z malin, najważniejsze aby nie dawać dużo rycyny.
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 14:13   #497
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Uzywam teraz kremu z kwasami jakies 2 tygodnie to po umyciu twarzy olejami normalnie moge polozyc na noc krem z kwasami?
myśle że nic sie nie powinno dziać, bo co np? ;> Tu nie bedzie zadnej reakcji fototoksycznej, ani fotouczulającej.
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 14:28   #498
Unforgiveable
Zadomowienie
 
Avatar Unforgiveable
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 252
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziewczyny, proszę o jakąś poradę
zaczęłam stosować metodę OCM ale... no własnie jako bazowego użyłam oleju słonecznikowego, tego spozywczego, do tego dolałam niestety na oko około 10% oleju rycynowego i 10% oleju Phytolys chyba z pomarańczą nie jestem pewna bo prawdopodobnie to olej do włosów, no i zaczęły się dziać dziwne rzeczy, na twarzy powyskakiwały mi w tych miejscach gdzie mam tendencję do wyprysków duże podskórne grudki i teraz nie wiem czym to spowodowane, niewłaściwymi olejami? czy może złym dawkowaniem, dodam że ogólnie mam skórę suchą czasami własnie mieszaną. Chciałabym nadal stosować tą metode ale już sie chyba pogubiłam bo na tą chwile nie wiem po czym mogło mnie tak zapchać?
__________________

Unforgiveable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 14:45   #499
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
myśle że nic sie nie powinno dziać, bo co np? ;> Tu nie bedzie zadnej reakcji fototoksycznej, ani fotouczulającej.
No nie wiem wlasnie, czytam powoli watek od poczatku i dziewczyny pisza zeby nie uzywac przed i po OCM zadnych detergentow, wiec sie upewnilam czy krem z kwasami mozna

A jeszcze mi odpowiedzcie jesli mozecie namoje wczesniejsze pytanie i czy ten olej arganowy nie zauwazylam zeby zmienil kolor, zwazyl sie albo smierdzial to moge go zuzyc do OCM czy lepiej go zostawic??
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-09, 15:22   #500
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Unforgiveable Pokaż wiadomość
dziewczyny, proszę o jakąś poradę
zaczęłam stosować metodę OCM ale... no własnie jako bazowego użyłam oleju słonecznikowego, tego spozywczego, do tego dolałam niestety na oko około 10% oleju rycynowego i 10% oleju Phytolys chyba z pomarańczą nie jestem pewna bo prawdopodobnie to olej do włosów, no i zaczęły się dziać dziwne rzeczy, na twarzy powyskakiwały mi w tych miejscach gdzie mam tendencję do wyprysków duże podskórne grudki i teraz nie wiem czym to spowodowane, niewłaściwymi olejami? czy może złym dawkowaniem, dodam że ogólnie mam skórę suchą czasami własnie mieszaną. Chciałabym nadal stosować tą metode ale już sie chyba pogubiłam bo na tą chwile nie wiem po czym mogło mnie tak zapchać?
jak dlugo stosujesz ocm ? może skóra sie po prostu oczyszcza.

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
No nie wiem wlasnie, czytam powoli watek od poczatku i dziewczyny pisza zeby nie uzywac przed i po OCM zadnych detergentow, wiec sie upewnilam czy krem z kwasami mozna

A jeszcze mi odpowiedzcie jesli mozecie namoje wczesniejsze pytanie i czy ten olej arganowy nie zauwazylam zeby zmienil kolor, zwazyl sie albo smierdzial to moge go zuzyc do OCM czy lepiej go zostawic??
Ksenko, mysle, ze detergenty o ktorych pisaly dziewczyny, to te chemiczne - slsy i inne swinstwa. Ale niech bardziej obeznana koleżanka się wypowie, to są tylko moje przypuszczenia
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 19:25   #501
Unforgiveable
Zadomowienie
 
Avatar Unforgiveable
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 252
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
jak dlugo stosujesz ocm ? może skóra sie po prostu oczyszcza.

stosuje od jakiegoś tygodnia, myslę że pełny tydzień to na pewno, ale dzisiaj zrobiłam nową mieszankę z tym że dałam 70% słonecznikowego (muszę go zamienić na inny) 10% rycynowego i 10% oliwki dla dzieci tej najzwyklejszej chyba bambino, i po umyciu już nawet troche jakby skóra lepiej sie poczuła. Być może ten olej dziwny do włosów miał w sobie jakieś parabeny, bo nawet po zapachu wydawał sie byc mocno naszpikowany aromatem. Ale generalnie może wystąpic takie zjawisko że skóra sie oczyszcza i stąd te niespodzianki?
__________________

Unforgiveable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 21:02   #502
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Unforgiveable Pokaż wiadomość
stosuje od jakiegoś tygodnia, myslę że pełny tydzień to na pewno, ale dzisiaj zrobiłam nową mieszankę z tym że dałam 70% słonecznikowego (muszę go zamienić na inny) 10% rycynowego i 10% oliwki dla dzieci tej najzwyklejszej chyba bambino, i po umyciu już nawet troche jakby skóra lepiej sie poczuła. Być może ten olej dziwny do włosów miał w sobie jakieś parabeny, bo nawet po zapachu wydawał sie byc mocno naszpikowany aromatem. Ale generalnie może wystąpic takie zjawisko że skóra sie oczyszcza i stąd te niespodzianki?
Zgubiłaś gdzieś 10%, ale to tak na marginesie
A ta oliwka bambino nie zawiera parafiny przypadkiem? To chyba jednak też nie jest najlepsze rozwiązanie.
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 22:34   #503
brzyydal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez anitex66 Pokaż wiadomość
Hej dzisiaj zaczełam używać OCM, ale uzyłam oleju rycynowego (10%) + zwykłego oleju kujawskiego bo chcialam to zrobić odrazu :P a nie chce używac cały czas oleju kujawskiego, dlatego jaki olej proponujecie dla cery suchej ? dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi
Proponuję "zwykłą" oliwę z oliwek z pierszego tłoczenia ;] a co złego jest w kujawskim? o_O przecież to też jest olej bez żadnych dodatków, nie jest przecież "gorszej" jakości, może nie daje jakiś super odżywczych rezultatów ale też oczyści twarz .
brzyydal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 07:32   #504
Unforgiveable
Zadomowienie
 
Avatar Unforgiveable
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 252
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ania smerfetka Pokaż wiadomość
Zgubiłaś gdzieś 10%, ale to tak na marginesie
A ta oliwka bambino nie zawiera parafiny przypadkiem? To chyba jednak też nie jest najlepsze rozwiązanie.
no faktycznie
ale to co mogą oznaczać te moje podskórniaki? zaprzestać stosować OCM czy to oleje są winne czy moja skóra tego nie toleruje?
__________________

Unforgiveable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 07:39   #505
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Unforgiveable Pokaż wiadomość
no faktycznie
ale to co mogą oznaczać te moje podskórniaki? zaprzestać stosować OCM czy to oleje są winne czy moja skóra tego nie toleruje?
To może faktycznie przerwij stosowanie OCM. Zobaczysz wtedy czy stan cery się poprawi. Jak się poprawi zrobisz drugie podejście i wtedy już będziesz pewna czy to od tego. Chyba że naprawdę jest to efekt oczyszczania się skóry i jak go przeczekasz to czeka Cię nagroda
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 07:40   #506
Unforgiveable
Zadomowienie
 
Avatar Unforgiveable
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 252
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ania smerfetka Pokaż wiadomość
To może faktycznie przerwij stosowanie OCM. Zobaczysz wtedy czy stan cery się poprawi. Jak się poprawi zrobisz drugie podejście i wtedy już będziesz pewna czy to od tego. Chyba że naprawdę jest to efekt oczyszczania się skóry i jak go przeczekasz to czeka Cię nagroda
hehe, dzięki
__________________

Unforgiveable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 11:07   #507
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny a dlaczego nie zaleca sie uzywac przed ocm zadnych zeli z dtergentami i zadnych miceli?? zawsze przed myciem twarzy czy to mydelkiem czy olejkiem z BU zmywam makijaz plynem micelarnym ziaja sopot spa czy mam tego teraz nie robic?

a i czy moge dodac do tego tez maceratu z zielonej herbaty??


Narazie zrobilam sobie
30 % oleju rycynowego
30 % oleju arganowego
20 % oleju avocado
20% oleju jojoba
czy nie uzylam za duzo olei naraz??

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2011-10-10 o 11:38
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 17:24   #508
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a dlaczego nie zaleca sie uzywac przed ocm zadnych zeli z dtergentami i zadnych miceli?? zawsze przed myciem twarzy czy to mydelkiem czy olejkiem z BU zmywam makijaz plynem micelarnym ziaja sopot spa czy mam tego teraz nie robic?

a i czy moge dodac do tego tez maceratu z zielonej herbaty??


Narazie zrobilam sobie
30 % oleju rycynowego
30 % oleju arganowego
20 % oleju avocado
20% oleju jojoba
czy nie uzylam za duzo olei naraz??

Wydaje mi się, że chodzi o to żeby skóra była taka ' po całym dniu', nie czyszczona niczym wcześniej, bo sam olej zadziała na nią oczyszczająco i umyje z różnych świństw uzbieranych w ciągu dnia.

Co do olei to niestety nie wiem, jak się będzie sprawowało Ja stosowałam standardową mieszankę
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 18:02   #509
anianutella
Raczkowanie
 
Avatar anianutella
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 458
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

witam, muszę się dołączyć, też jestem bardzo ciekawa tej metody, zwłaszcza teraz gdy jest coraz zimniej, pewnie stosowanie olejów w największe upały do komfortowych nie należy

no i przeczytałam cały wątek i troszkę żałuję bo mogłam pozostać przy pierwszej stronie, taka masa informacji że mętlik w głowie. brakowało mi tylko pytania czy można stosować jako ten bazowy-olej silnikowy

ale zobaczymy jak będzie, trzymam się wersji z pierwszej strony:rycyna plus winogrono. mam szmatkę muślinową ale chyba dokupię sobie jeszcze pieluchy tetrowe. szybciej wysychają niż frota. jestem strasznie podekscytowana, bo od wieków walczę ze swoja cerą. może tym razem się uda....

a tak na marginesie to dziękuję za taki wątek!!!!,
skąd wy bierzecie te informacje.? niesamowite.:jap :
__________________
Jeśli nie dziś to kiedy

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 19:04   #510
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czy OCM można stosować do skóry z krostkami na dekolcie? PS. Codziennie?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.