Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-16, 21:01   #241
shiral
Zadomowienie
 
Avatar shiral
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: płock/Wrocław/Poznań
Wiadomości: 1 873
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Z dzieciaczkowych serii mam zakupione:
Krem nagietkowy z cynkiem- smaruję na buzię raz w tygodniu żeby troszkę podsuszył mi buziulkę. Ogólnie +
Moja nowość krem na zimno i wiatr- prawdziwe cudo, mam ceree bardzo wrażliwą skłonną do naczynek, a on przynosi mi ukojenie. Sensownie zabezpiecza przed mrozem( sprawdzony na -10 C) Dodatkowo ładnie nawilża jak na razie nie widzę aby mnie zapchał.
Żel uniwersalny- Ładnie oczyszcza ale nie do mojej cery, która po jego użyciu strasznie jest ściągnięta, a gdy nałożę krem robię się czerwona jak buraczek.
Szamponik(ten niebieski)- Też nie dla mnie, z moich cienkich, delikatnych włosów zrobił sianko.
Spray ze smokiem- nie, nie, nie i jeszcze raz nie. Spowodował szybkie i duże rozdwojenie końcówek.
__________________
Moja strona : ORGAZMUM
Zapraszam
shiral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 08:36   #242
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

A ja mam już dość tłustości kremu Extrasensitive. Niby fajny, ale ta tłustość bardzo nie odpowiada mojej cerze. Muszę poszukać czegoś innego.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 21:30   #243
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez Nika0503 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zainteresowała mnie dziecięca pilęgnacja mam pytanie, czytałam, że ktoś dodawał olejki eteryczne do żeli (może do BD uniwersalnego żelu??) . Czy ktoś opisze mi efekt? Czy da radę mieszać - ja bardzo lubię po prostu zapachy pod prysznicem i z chęcią bym mieszała z lawendą albo innymi
pozdrawiam
Ja eksperymentuję z dodawaniem olejków eterycznych do kosmetyków gotowych i samoróbnych. Moja ogólna refleksja jest taka, że stężenie syntetycznych perfumantów w kupnych preparatach jest takie, że ogromna ilość olejku nie jest w stanie konkurować z zapachem, przygłuszyć i zmienić. Ewentualnie delikatnie podkręcić... Koszt takiej zabawy wydaje mi się niewspółmierny z efektem Do szamponu BD można wlać pół fiolki różnych olejków i nic tego aromatu nie przebije Niestety, podobne wyniki mam z serią nagietkową, mydłem Szary Jeleń, płynami do zmywania naczyń i na czym to ja jeszcze nie eksperymentowałam:rolleye s:

Przypomnę za Mazidłami:
*Do detergentów można dodać następujące olejki eteryczne (większość nie współpracuje z nimi dobrze): geraniowy, mięty pieprzowej, różany, sandałowy, rozmarynowy, lemongrasowy, szałwii muszkatołowej.

Lawendy nie próbowałam, ale inne niezalecane i faktycznie coś się dzieje dziwnego
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 13:09   #244
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez shiral Pokaż wiadomość
Moja nowość krem na zimno i wiatr- prawdziwe cudo, mam ceree bardzo wrażliwą skłonną do naczynek, a on przynosi mi ukojenie. Sensownie zabezpiecza przed mrozem( sprawdzony na -10 C) Dodatkowo ładnie nawilża jak na razie nie widzę aby mnie zapchał.
Rowniez w koncu wyprobowałam ten krem . Ma skład bardzo podobny do lubianego przeze mnie niebieskiego mleczka do ciała BD, ale tak skomponowany ilosciowo, ze jest gesty w przeciwienstwie do lejacego lotionu.
Ale w koncu ma chronic przed mrozem, wiec warstewka ochronna jak najbardziej jest porzadana. Osobiscie trojglicerydow sie nie boje, nie zapychaja mnie - wiec to nie problem. Kremik chroni skóre warstwa, ktora jest niewidoczna i nie swieci sie jak Extrasensitive, wiec spełnia twarzowe zadania znakomicie .
Extrasensitive'a kupiłam za to kolejna tubke na zapas do misji specjalnych
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 08:58   #245
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Shee'naz, co to za misje specjalne dla Extrasensitive?
Bo też mam tubkę, a do twarzy takie świecenie to nawet na noc za dużo No i chyba niestety mnie zapycha
Próbowałam więc na dłonie i świetnie sobie radzi
Zastanawiam się, czy nie dodać do niego mocznika przed aplikacją na stopy
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 12:15   #246
unavailable
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: .
Wiadomości: 26
GG do unavailable
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

u mnie również krem Extrasensitive raczej nie spełnia roli dobrego kremu do twarzy, strasznie się świeci, ale ładnie koi podrażnienia tylko boje sie ze mnie zapcha

póki co wykorzystuje na dłonie, a raz w tygodniu na twarz
__________________
- zapuszczam i regeneruję włosy.
- dbam o paznokcie.
- walczę z trądzikiem.


miałeś być..

polecam:302275- proszę kliknij i zarejestruj się, w zakładce ZDOBYWAJ jest bardzo krótka ankieta, pomóż mi zdobyć upragniony aparat ! również zapraszam do zabawy ; )
unavailable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 13:04   #247
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez karamari Pokaż wiadomość
Shee'naz, co to za misje specjalne dla Extrasensitive?
Bo też mam tubkę, a do twarzy takie świecenie to nawet na noc za dużo No i chyba niestety mnie zapycha
Próbowałam więc na dłonie i świetnie sobie radzi
Zastanawiam się, czy nie dodać do niego mocznika przed aplikacją na stopy
U mnie swietnie łagodzi różne podraznienia, w tym podepilacyjne, zapobiega też zapaleniu mieszków włosowych Takze nie wyobrazam sobie bez niego kosmetyczki.
Na twarz nadalby sie jedynie do suchej, pdoraznionej cery, ale bez skłonnosci do zapychania.
Pomysł z mocznikiem jak najbardziej dobry.
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-21, 18:44   #248
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
U mnie swietnie łagodzi różne podraznienia, w tym podepilacyjne, zapobiega też zapaleniu mieszków włosowych Takze nie wyobrazam sobie bez niego kosmetyczki.
Na twarz nadalby sie jedynie do suchej, pdoraznionej cery, ale bez skłonnosci do zapychania.
Pomysł z mocznikiem jak najbardziej dobry.
O, siostro w niedoli! Na zapalenie okołomieszkowe, powiadasz Ale tylko podepilacyjnie stosowałaś? Bo ja borykam się z tym nieszczŁściem również na ramionach, a ostatnio i na udach (których nie depiluję). Jakbyś miała jakieś złote recepty, jak z tym przekleństwem walczyć, to byłabym wdzięczna!
Ja się zastanawiam, czy się tonikiem 10% BHA z Biochemii nie przecierać

Mnie po tym kremie na twarzy pojawiły się nieznane dotąd ropne zaskórniki w dziwnych miejscach - to chyba to zniesławione zapychanie

Przetestuję go więc z mocznikiem, tylko nie jestem pewna proporcji - masz jakiś pomysł? Wyczytałam na Mazidłach, że do 5% nawilża, do 15% zmiękcza. Trixera ma nawet 50%. Zastanawiam się, jeśli to zmieszać jednorazowo na dłoni z kleksem kremu, to ile mocznika potrzeba
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 19:32   #249
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
A ja mam już dość tłustości kremu Extrasensitive. Niby fajny, ale ta tłustość bardzo nie odpowiada mojej cerze. Muszę poszukać czegoś innego.
Co gorsza, pomimo tej ciężkiej konsystencji krem natłuszcza i nawilża całkiem przeciętnie. Smarowałam nim wysuszone i podrażnione od chłodu dłonie i efekty były marne. Nie jest to środek do tzw. pielęgnacji specjalnej, a raczej pozwalający utrzymać skórę w dobrej kondycji. I tak jest o niebo lepszy od lotionu nagietkowego tego samego producenta, którego działanie jest bardzo doraźne, utrzymuje się do momentu wchłonięcia (czy tam odparowania) mazidła, ani trochę nie poprawia kondycji skóry . Ten lotion wypada też gorzej w porównaniu z kremem ochronnym z awokado, nie mówiąc już o zastępach maseł i balsamów. Dawno nie miałam tak kiepskiego smarowidła (!).

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------

Znalazłam w końcu Ziajkę 10% pantenolu z konserwantami, z których konkurencja zrezygnowała jakiś czas temu.

Aqua (Water), Panthenol, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Lanolin, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearyl Alcohol, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 18:49   #250
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Co gorsza, pomimo tej ciężkiej konsystencji krem natłuszcza i nawilża całkiem przeciętnie. Smarowałam nim wysuszone i podrażnione od chłodu dłonie i efekty były marne. Nie jest to środek do tzw. pielęgnacji specjalnej, a raczej pozwalający utrzymać skórę w dobrej kondycji. I tak jest o niebo lepszy od lotionu nagietkowego tego samego producenta, którego działanie jest bardzo doraźne, utrzymuje się do momentu wchłonięcia (czy tam odparowania) mazidła, ani trochę nie poprawia kondycji skóry . Ten lotion wypada też gorzej w porównaniu z kremem ochronnym z awokado, nie mówiąc już o zastępach maseł i balsamów. Dawno nie miałam tak kiepskiego smarowidła (!).

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------

Znalazłam w końcu Ziajkę 10% pantenolu z konserwantami, z których konkurencja zrezygnowała jakiś czas temu.

Aqua (Water), Panthenol, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Lanolin, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearyl Alcohol, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol
A czy mogłabyś polecić jakiś dobry krem? Wiem, że wrażenia są subiektywne, ale rada zawsze pomaga w wyborze. Krem Liliputz nie nawilża mi buzi dostatecznie, Extrasensitive tłuści i świeci się bardzo, a kondycja skóry nadal nie najlepsza.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 19:54   #251
Pani Filifionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 392
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Ze mnie co prawda biochemiczka żadna , ale parę dzieciakowych kosmetyków wypróbowałam.

Niebieska seria Babydream nie przypadła mi w większości do gustu. Używałam uniwersalnego żelu do mycia ciała i buzi, niestety ściągnął i wysuszył. Balsam mnie podrażnił. Za to jestem zachwycona kremem do twarzy i ciała, jest naprawdę przyjemny, lekki, dobrze się wchłania i łagodzi podrażnienia Mam też olejek, ale testuję i nie mam jeszcze wyrobionego zdania. Szampon plątał mi bardzo włosy, nie domywał u nasady i elektryzował niestety.

Bambino
-mydło bardzo przyjemne, nie wysusza skóry, nie ściąga, nawet na buzi nie zrobił mi okropnej krzywdy Krem ochronny jest tłusty i tępy, ma dość specyficzny zapach, na całą twarz nie lubię go za bardzo nakładać. Za to na suche, czerwone placki na ciele i takież na buzi - rewelacja. Gruba warstwa na noc i zwykle na drugi dzień nie ma po nich śladu Działa moim zdaniem podobnie do klasycznej Nivei.

Na razie to tyle, ale myślę, że z dziecięcymi kosmetykami spotkam się jeszcze nie raz
__________________

Pani Filifionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-22, 22:00   #252
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
A czy mogłabyś polecić jakiś dobry krem? Wiem, że wrażenia są subiektywne, ale rada zawsze pomaga w wyborze. Krem Liliputz nie nawilża mi buzi dostatecznie, Extrasensitive tłuści i świeci się bardzo, a kondycja skóry nadal nie najlepsza.
Gdybym to ja taki znała...

Ostatnio jedna z Wizażanek polecała mi HOL Avene. Firma ta wypuściła też niedawno krem łagodzący podrażnienia bez konserwantów (ten, który dotąd sprzedawali w małych porcjach) w zmyślnym opakowaniu o większej pojemności, które pozwala zachować sterylność. Wada - zawiera parafinę, więc nie wszyscy muszą go tolerować. Jest i kolejna niewiadoma, Pediatril dla dzieci. Pozytywne recenzje zbiera też Cetaphil.
Zainteresowała mnie też marka Eubos; seria dziecięca z olejem wiesiołkowym, migdałowym, jojobą, gliceryną, w pozostałych mocznik, pantenol, tłuszcze roślinne i z obiecującymi przyjemną konsystencję silikonami. Do obejrzenia na stronie niemieckojęzycznej.
Ziaja ma jakąś nową linię z lipidami.
Dawnego Liliputza używałam tylko do ciała, z obawy przed trądzikiem i z powodu intensywnego zapachu (mam wrażliwe oczy). Coś z nim było chyba nie tak, bo konsystencja nie była homogeniczna i rozdzielały się fazy. Nowego różowiastego, zwanego "księżniczkowym", nie znam. Słabo pamiętam Zartcreme (chyba był lekki i zawierał trójglicerydy), lubiłam go i używałam do dekoltu, ale później nie udało mi się go kupić. Nie wiem, czy jest jeszcze w sprzedaży.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 00:44   #253
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

a zwyklą klasyczną nivejke to pewnie juz dawno wyprobowalas, prawda? tak pytam, nie bij jak cos. dobry kremik i tak wspominam na wszelki wypadek..
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 10:10   #254
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Gdybym to ja taki znała...

Ostatnio jedna z Wizażanek polecała mi HOL Avene. Firma ta wypuściła też niedawno krem łagodzący podrażnienia bez konserwantów (ten, który dotąd sprzedawali w małych porcjach) w zmyślnym opakowaniu o większej pojemności, które pozwala zachować sterylność. Wada - zawiera parafinę, więc nie wszyscy muszą go tolerować. Jest i kolejna niewiadoma, Pediatril dla dzieci. Pozytywne recenzje zbiera też Cetaphil.
Zainteresowała mnie też marka Eubos; seria dziecięca z olejem wiesiołkowym, migdałowym, jojobą, gliceryną, w pozostałych mocznik, pantenol, tłuszcze roślinne i z obiecującymi przyjemną konsystencję silikonami. Do obejrzenia na stronie niemieckojęzycznej.
Ziaja ma jakąś nową linię z lipidami.
Dawnego Liliputza używałam tylko do ciała, z obawy przed trądzikiem i z powodu intensywnego zapachu (mam wrażliwe oczy). Coś z nim było chyba nie tak, bo konsystencja nie była homogeniczna i rozdzielały się fazy. Nowego różowiastego, zwanego "księżniczkowym", nie znam. Słabo pamiętam Zartcreme (chyba był lekki i zawierał trójglicerydy), lubiłam go i używałam do dekoltu, ale później nie udało mi się go kupić. Nie wiem, czy jest jeszcze w sprzedaży.

HOL Avene mam już wypróbowany. Ten krem jest fajny, bo szybko się wchłania i ma przyjemną lekką konsystencję. Niestety on jest bardzo lekki i przez to nie nadaje się do cery wysuszonej. Acha, jest bardzo niewydajny. Co do Liliputza to masz trochę rac ji z tym rozwarstwianiem się, też nie lubię kosmetyków o tak mocnym zapachu. Pozostałych propozycji nie znam. Najgorsze jest to, że te kremy się gromadzą, a nadal nie ma czym twarzy posmarować. Muszę się szybko pozbyć tego Extrasensitivu, chyba wykorzystam go do odnóży.

Ostatnio kupiłam krem Farmony na noc Szampan i Trufle:https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...rem-na-noc.htm , zobaczymy jak będzie się sprawował. Konsystencja bardzo mi odpowiada, zapach nie jest intensywny, cena też ok. Teraz czekam na reakzję skóry.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 13:33   #255
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Co gorsza, pomimo tej ciężkiej konsystencji krem natłuszcza i nawilża całkiem przeciętnie. Smarowałam nim wysuszone i podrażnione od chłodu dłonie i efekty były marne. Nie jest to środek do tzw. pielęgnacji specjalnej, a raczej pozwalający utrzymać skórę w dobrej kondycji. I tak jest o niebo lepszy od lotionu nagietkowego tego samego producenta, którego działanie jest bardzo doraźne, utrzymuje się do momentu wchłonięcia (czy tam odparowania) mazidła, ani trochę nie poprawia kondycji skóry . Ten lotion wypada też gorzej w porównaniu z kremem ochronnym z awokado, nie mówiąc już o zastępach maseł i balsamów. Dawno nie miałam tak kiepskiego smarowidła (!).

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------

Znalazłam w końcu Ziajkę 10% pantenolu z konserwantami, z których konkurencja zrezygnowała jakiś czas temu.

Aqua (Water), Panthenol, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Lanolin, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearyl Alcohol, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol
A ja swego czasu zuzylam kilka butelek tego balsamu i bardzo mi pasowal. Z nagietkowej serii najmniej podoba mi sie Gesichtcreme, ale reszta super.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 18:11   #256
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Każdemu inna pieszczota

Moniko, pisałaś kiedyś na forum o wynikach ÖKO-TEST-u, czy w publikowanych badaniach określa się procentową zawartość poszczególnych składników w produkcie, np. emulgatorów, olejów, gliceryny?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 22:30   #257
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Witajcie, kosmetyków dla dzieciaczków używam już prawie rok. Zaczęło się niewinnie od kremu ze smokiem i smoczego szamponu, potem kolekcja zaczęła się rozszerzać.
Aktualnie używam głównie kosmetyków rossmanna.
- Żel uniwersalny z pompką- tyle się o nim nasłuchałam, stosuję od tygodnia i go pokochałam
-Krem ze smokiem- zostało mi 1,5 tubki staram się go oszczędzać, więc nie stosuję go codziennie- kocham ten zapach.
-Krem dla księżniczek- idealny, wchłania się szybko, niestety lekko napina twarz. Stosuję na dzień pod podkład.
-Krem extraintensive- na wieczór po zmyciu makijażu
-Krem z cynkiem- sporadycznie
W międzyczasie używałam też szamponu dla księżniczek- obawiałam się tego brokatu, ale nic nie widać go na włosach
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 11:29   #258
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Każdemu inna pieszczota

Moniko, pisałaś kiedyś na forum o wynikach ÖKO-TEST-u, czy w publikowanych badaniach określa się procentową zawartość poszczególnych składników w produkcie, np. emulgatorów, olejów, gliceryny?

Nie, Öko test procentowo zwaraca tylko uwage na oleje mineralne i silikony. Jesli jest w produkcie lacznie powyzej 10% to kosmetyk dostaje nizsza ocene. Poza tym zle sa widzane emulgatory typu PEG , formaldehyd, substancie perfumujace ktore przenikaja przez skore i zagniezdzaja sie w naszej tkance tluszczowej. Na substancje perfumujace ktore sa potencjalnymi substancjami alergizujacymi tez zwaraja uwage, chodz zadje sie ze nie obnizaja punktacji z tego powodu. Wiele naturalnych kosmetykow dostaje note sehr gut i jest wyszczegolnione jakie substancje perfumujqace wywolujace alergie sie w nich znajduja, poza tym producenci tez je wyszczegolniaja.
Na konserwanty typu parabeny nie patrza krytycznie, bo one sa najmniej podrazniajacymi konserwantami, wiec wydaje mi sie ze dlatego, formaldehyd jest za to krytycznie oceniany, co sie nie dziwie, wkoncu ma potencjal rakotworczy.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 19:16   #259
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

kupialm dzis bebydream, natural, calendulacreme z cynkiem. na poczatku przerazialm sie ze jest taki tempy ale dał sie rozsmarowac i wchlonąl sie czy tam odparowal do matu ladnie pachnie. nic mnie nie szcypie ani nic. zobaczymy czy zagoi rozne takie pozostalosci dalam za niego 5zl z groszami

kupialam tez babydreama pflegebag plyn pielegnacyjny, te n niebieski. za 500zl dalam niecale 7 zl wlosy i cialo umyte po basenie. takie fajne sypkie wlosy są po nim ajaj juz kocham te kosmetyki.
a oliwka hipaaaaa nawet buzie nią smaruje
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-06, 13:56   #260
kasiarybka
Raczkowanie
 
Avatar kasiarybka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa/Londyn
Wiadomości: 398
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Po zachwytach nad Babydreamkiem nagietkowym bez cynku przyszedl u mnie czas na powrót do równie przeze mnie lubianego Hippa
uwielbiam ten krem za genialną konsystencję i świetne właściwości pielęgnujące. Do tego ten powalający zapach
Niestety ostatnio spotkała mnie niemiła niespodzianka - starą wersję z dużą ilością oleju ze słodkich migdałów zaczął wypierać krem, który na drugim miejscu w składzie ma już olej słonecznikowy - cena oczywiście ta sama, choć skład tańszy... Podobna rzecz już wcześniej stała się z oliwką...

Błagam, dziewczyny z Warszawy - czy gdzieś jeszcze w Waszych Rossmannach stoi na półce Hippowy kremik do twarzy i ciała o starym składzie (na opakowaniu nazwa jest po niemiecku, w nowej wersji po polsku)? proszę, dajcie znać...
__________________
Projekt "Denko" - marzec: 3

Ograniczam zakupy kosmetyczne tzn... chciałabym bardzo...




Odpisz, proszę, u mnie
kasiarybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 17:54   #261
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

cos sie pogorszylo z oliwka?
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 18:02   #262
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez kasiarybka Pokaż wiadomość
(...)
Niestety ostatnio spotkała mnie niemiła niespodzianka - starą wersję z dużą ilością oleju ze słodkich migdałów zaczął wypierać krem, który na drugim miejscu w składzie ma już olej słonecznikowy - cena oczywiście ta sama, choć skład tańszy... Podobna rzecz już wcześniej stała się z oliwką...

(...)
Niekoniecznie, to zależy od jakości olejów i ich proporcji w mieszance.
Ponieważ o tym jednak niewiele wiadomo, to jako opcję ekonomiczniejszą od certyfikowanych gotowców wolę półprodukty albo coś ze spożywczaka.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 09:28   #263
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

A ja wczoraj musialam do lekarza i jak wracalam to weszlam do Dm i co widze na polce z dzieciaczkowymi rzeczami. Familienbad od Hipp

http://www.hipp.de/index.php?id=650

Sklad na dole strony. Kosztowal niecale 5€ i wzielam. Na wieczor maly zadowolony bo ma wielka butle plynu z kaczuszkami hihihi i zrobilam mu kapiel z tym plynem. Radoche wielka bo plyn jest niebieski. Rozmacilam reka i woda zrobila sie blekitna i pianka byla. Rece odrazu czuly ze im dobrze, tzn skorze dobrze. Sama sie w tym plynie jeszcze nie kapalam. Tak na wyczucie to jest mniej natluszczajacy od plynu dla mamusiek Babydream, ale tez nie jest to taki sobie zwykly plyn ktore nic nie ma oprocz substancji myjacych i moze wysuszac. Mam nadzieje ze sie sprawdzi na moim dziecku i egzema mu sie nie bedzie pojawiac. Maly mial atopowa skore i od roku mamy spokoj. teraz jest co prawda u mnie wreszcie zima i suche powietrze w mieszkaniu, wiec i skora lekko suchwa sie robi, ale nie jest zle. Miesca gdzie zaczelo sie cos dziac smaruje mu Nivea baby SOS i lekko resztce ciala tez i wszystko wrocilo do normy. Nie potrzebujemy juz balsamu z apteki.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 13:08   #264
aaniutek
Rozeznanie
 
Avatar aaniutek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Brv / Wawa
Wiadomości: 597
GG do aaniutek
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Kiedyś lubiłam dzidziusiowe kosmetyki za zapach. Teraz za działanie.
Uwielbiam Rossmannowy Babydrem do mycia. Myje nim nawet włosy.
Księżniczkowy płyn z Rossmanna do rozczesywania włosów, może cudów nie robi, ale pachnie fajnie.
Chusteczki bambino, hi hi, w lato nieodzowne.
aaniutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 13:34   #265
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Dziewczyny, fantastyczny wątek!
Ostatnio szukałam oliwki HIPP, ale jest tylko wersja z olejkiem migdałowym... Czyżby ta trzyskładnikowa została wycofana?
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 17:58   #266
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
Dziewczyny, fantastyczny wątek!
Ostatnio szukałam oliwki HIPP, ale jest tylko wersja z olejkiem migdałowym... Czyżby ta trzyskładnikowa została wycofana?
a ile składników ma ta wersja, o której piszesZ?
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 09:45   #267
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
a ile składników ma ta wersja, o której piszesZ?
nie wiem... może to tylko nowe opakowanie?
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 11:31   #268
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Dziewczyny a jakie macie opinie o szamponie hipp? zawsze uzywalam babydream ale chcialabym sprubowac innego ;p na kwc opinie bardzo rozne jedne dziewczyny zadowolone a drugie pisalyt ze wypdaja po nim wlosy czy to mozliwe aby tak szkodzil?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 13:29   #269
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

honery kazdy wlos jest inny. ja np babydream uzywac nie moglam. Mialam matowe nieukladajace sie siano. Wlosy jak kiepskiej jakosci peruka , a po Hipp wszystko super. Zuzylam normalne opakowenie i drugie promocyjne z podwojna iloscia szamponu. Nawet sie nastanawialam zeby nie szukac juz idealu skoro hipp mi pasowal. Jednak sporbowalam myc wlosy mydlem Aleppo, ale mimo zakwaszania wlosow nadal mialam niedomyte. Podobno i 6 tyg moze trwac taka faza zanim wlosy sie przestawia. jednak juz nie dawalam rady. Teraz probuje myc je syndeten Dove, bo chce myc wlosy kostka. Szampony w kostce od Lush sa drogie i sie ich troche boje, ze beda mi skore glowy podrazniac lub moga obciazac albo beda za slabe i wysuszac. Jak zbieralam informacje na niemieckim forum to kazda z niemek mi co innego pisala. No nie ma co, trzeba samemu wyprobowac, ale darowalam sobie. Teraz napalilam sie na syndet Dove jak szczerbaty na suchary, bo to wkoncu nie mydlo i rzeczywiscie osadu nie zostawia na wlosach. Wlosy sa puszyste, fakt ze ja poki co uzylam odzywka. Dopiero sie zaprzyjazniam z ta kostka jak myjadlem do wlosow. Mam jeszcze do zuzycia szampon Alterra, wiec nie bede zachwalac slonca przed zachodem. Jednak jesli mi te moje testy nie wyjda to chyba wroce do poczciwego hipp, bo mialam najladniejsze wlosy przy nim, porownujac z innymi szamponami dzieciecymi, ktore testowalam.
Kup sobie ten szampon, drogi nie jest i wyporbuj. jak nie podejdzie to zuzyjesz jako mydlo plynne do rak, czy zel pod prysznic, albo nawet plyn do zmywania naczyn( ja tak zuzywam nieudane szamponowe zakupy hihihi)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 13:01   #270
molasses disaster
Raczkowanie
 
Avatar molasses disaster
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 207
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Witajcie, super wątek

Ja na razie przymierzam się do zakupu kosmetyków dziecięcych (najpierw chcę wyśledzić te najlepsze i dopiero wtedy na zakupy...) , bo moim głównym zadaniem w tej chwili jest jednak zużycie starych zapasów z łazienki ... Z dziecięcych używam obecnie szampon J&J lawendowy i Rossmannowy BD fur Mama olejek na rozstępy (świetny swoją drogą).

Mam do Was pytanie, czy któraś z Was używała kiedyś olejku dla dzieci Himalaya Herbals? Oto link: http://www.lbiotica.pl/strona,produk...eci_200ml.html . Nurtuje mnie też skład tego olejku, producent nie go podaje, a produktu nie ma na KWC ... (w ostateczności uderzę z pytaniem o skład do firmy) .

Pozdrawiam


PS. Teraz dopiero zobaczyłam, że HH ma znacznie szerszą gamę produktów dla dzieciaczków

http://www.lbiotica.pl/strona,produk..._skory_dziecka


Może któraś z Was już próbowała któregoś?
molasses disaster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-14 21:18:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:49.