odparzona pupka u dzidzi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-19, 19:02   #1
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Exclamation

odparzona pupka u dzidzi


Moze cos poradzicie...
Nasz synek ma od okolo tygodnia odparzenie na tyleczku, pojawily sie krostki- czerwone jakby łatki i na tym skupiska krostkow. Bylismy u lekarza i dal nam oxycort-antybiotyk ma masci. Dzidzia sie troche poci w nocy nawet jak spi w body z krotkim rekawkiem, no i teraz tyłeczek juz wogole wyglada strasznie, tzn jest czerwony, miejscami jakby sucha skora, a przy (ujsciu kupki) juz wogole czerwone, wyglada jak rozpalone. Nie wiem co robic...Zaczelam stosowac tetrowe pieluszki, czesto przemywam pupcie woda, albo rumiankiem. Najgorzej, ze te tetrowki sa malo wygodne-przynajmniej w moim odczuciu, jak maly zrobi siusiu zaraz wszystko przemaka. Aha wietrzylam dzis troszke pupke dzidzi. Poradzdzcie cos prosze bo juz nie wiem jak pomoc malemu.
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 20:27   #2
dune321witaszek
Raczkowanie
 
Avatar dune321witaszek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 368
GG do dune321witaszek
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Hej jedyne co moge Ci powiedziec to musisz sie skupic nad tym od czego maluszek dostal tego uczulenia - jesli karmisz piersia to znaczy ze cos zjadlas, jesli butelka - moze zmien mleko. Moj pierwszy synek ma alergie na mleko i mimo tego ze ja karmilam piersia nadal mial uczulenie - zaczelo sie wlasnie od odparzenia na pupie... lekarz powiedziala ze czasami produkty nabialowe ktore ja spozywam przedostaja sie do pokarmu i moga uczulac maluszka.
Cierpliwosci zycze, bo to nie jest taka latwa sprawa do wyleczenia...

Sprobuj tez sobie poszukac na internecie o tzw: rumieniu, rumien' pieluszkowy, rumien' odbytowy i wiele innych...
PS - nie mam polskich literek stad n'

Pozdrawiam i zycze poprawy dla dzidziunia
__________________
  • Wszystkie drogi prowadza do domu ...
dune321witaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 20:39   #3
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

moze sudocrem byc cos na to pomogl , ja zawsze smarowalam malej dupcie i pomagal . rumianek mi odradzano bo ma wlasciowsci uczulajace!
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 20:53   #4
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

odstaw rumianek kup w aptece krem (znany Ci zapewne ) klotrimazol i smaruj 4 razy dziennie duzo wietrzenia kup podkłady takie jak po porodzie dzidź bez pieluchy na tym podkładzie + zasypuj mąka ziemniaczana pupkę i sudocrem tyle moich rad z doświadczenia mamy alergicznej panienki
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 21:57   #5
novalijka
Raczkowanie
 
Avatar novalijka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mój jest ten kawałek podłogi...
Wiadomości: 243
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

I kremiki wyzej wymienione na zmiane z puderkiem zeby sie pupka nie przyzwyczaila do jednego. I duzo wietrzyc.
Powiem Ci,ze moj synus,co moze wydac Ci sie smieszne ma uczulenie na orginalne pieluchy Pampersa... Cala pupcia w ogniu po dwoch dniach uzywania tych pieluch... Dopiero na allegro znalazlam takie,ktore go nie odparzaja. Jemu pasuja i mnie rowniez,bo niedrogie sa
Na pupke synka pomagal tez krem nivea przeciwko odparzeniom,ale z tym to ostroznie,bo slyszalam ze nivea czesto uczula...
__________________

novalijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 22:03   #6
taka sobie
Zakorzenienie
 
Avatar taka sobie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zabrze :)
Wiadomości: 5 347
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

hej , moja niunka ma dwa tygodnie i tez nabawiła sie takich krostek. Bylismy u pediatry i poleciła przemywac płatkami kosmetycznymi nasączonymi roztworem nadmanganianu potasu (tzw fiolet) zamiast husteczek, niczym nie smarowac az sie wygoi i uzywam pampersow 1, a nie 2 bo nie mają siateczki odpowiedniej na rzdakie kupki. Robimy tak 2 dzien i pupa prawie wygojona
__________________
Wiktoria 03.07.2008 r
Wikula

skakanka od 01.03....
taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 22:35   #7
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

aguskaaa Patrilla dobrze pisze. Moja Zosia tez miala cos podobnego na pupie, w pierwszych tygodniach i wlasnie clotrimazolum pomoglo rewelacyjnie, wracalysmy potem jeszcze do tego kremu.
A poza tym kladlam ja na brzuszek z gola pupa i tak zostawialam na spanie,(w pierwszych miesiacach lubila spac na brzuchu)
Do smarowania pupy stosowalysmy nivea krem przeciwko odparzeniom - super.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-19, 23:08   #8
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Patrilla czy zamiast maki ziemniaczanej moze byc zasypka alantan?

novalijka mi tez jakos nie przypadky do gustu oryginalne pampersy, a to ze wzglesu na te siateczke, ktora przyklejala sie do pupci malego. Teraz uzywam tych bella happy. A jakich Ty uzywasz z allegro?


Przyznam sie, ze chyba pierwszy raz slysze o tym kremie clotrimazolum Coz to za cudo? Oczywiscie kupie, skoro polecacie
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 10:29   #9
novalijka
Raczkowanie
 
Avatar novalijka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mój jest ten kawałek podłogi...
Wiadomości: 243
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Clotrimazolum na rozne wysypki jest... Ja uzywalam na krostki na ramionach niewiadomego pochodzenia. I z czystym sumieniem moge powiedziec ze jest skuteczny. No i niedrogi.

A pampersy to te:
http://www.allegro.pl/item398555509_...kg_gratis.html
Nie jest to bron Boze reklama z mojej strony bo nie znam tego sprzedawcy
Jedna pieluszka wychodzi za 55 groszy,wiec bez porownania taniej niz Pampersy. O jakosci mowia komentarze kupujacych-tylko jeden na kilka tysiecy mowi o przypadku podraznienia pupci dzieciatka przez te pieluszki. Wiec mysle ze warto sprobowac
__________________

novalijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 10:40   #10
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

plecam clotrimazol(dzien) na zmiane z antybiotykiem(noc). Przemywanie pupy, wacikiem nasaczonym czysta, przegotowana woda lub nadmanganianem potasu. Czeste zmiany pieluszek.
Takie postepowanie, zdecydowanie pomaga, przy pieluszkowym zapaleniu skory.
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 19:38   #11
kasia_sloneczko
Zadomowienie
 
Avatar kasia_sloneczko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sulistrowice
Wiadomości: 1 326
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

U nas nie było aż tak źle bo mały miał odparzenie pod siusiakiem od pieluszek huggis. Smarowałam grubo bepatnhenem, często wietrzyłam pupę, a między siusiakeim a skórą wkładałam watkę zeby się skóre ze sobą nie stykała.
Teraz używam tylko bepanthenu maści, jest tłusta, świetnie się rozsmarowuje a synek ma pupę jak ta lala. Inne sudocrem czy nievea czy penaten wg mnie bardzo źle się rozsmarowują i zostaje taka warstwa w załamaniach skóry która się zbryla i ciężko ją potem domyć a bepathen się ładnie wchłania a jednocześnie zabezpiecza skórę. Pieluszkę zakładam jedną na noc od 20 do 8 rano i nic się nie dzieje. Aha kąpiemy w emolientach konkretnie w emolium, super natłuszcza skórę dziecka.
Jak podleczysz ten ostry stan zapalny to spróbuj bepanthenu profilaktycznie u nas się świetnie sparwdza.
Aha Aleks swego czasu miał 3 brody i w tych fałdkach zrobiło mu się odparzenie, lekarka kazała smarować zinco spray, ale nic to nie dawało. Pomógł oczywiscie bepanthen
kasia_sloneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-20, 20:21   #12
olunek
Zadomowienie
 
Avatar olunek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 169
GG do olunek
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

bephanten masc ! grubo smarowana jest skuteczna na wszelkie podraznienia nawet na buzi wietrzenie i czeste zmienianie pieluch ! no i oczywiscie przeanalizuj co malenstwo zjadlo lub ty. a i zamiast husteczek za kazda zmiana pieluszki myj w wodzie cieplej pupcie, kapiele z krochmalu tez daja efekty .
__________________
cierpliwość to geniusz ...


DOKĄDKOLWIEK PÓJDE, PONIOSĘ ZE SOBĄ TWÓJ PIERWSZY KRZYK....
paula darcy

dukan
68......67.....65..... .63....61.....58.....57:l ove:.....55
olunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 06:55   #13
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Cytat:
zmiana pieluszki myj w wodzie cieplej pupcie, kapiele z krochmalu tez daja efekty .
dokładnie zapomniałam napisać żeby zrezygnować z chusteczek nawilżanych alantan zasypka lub krem także świetnie działają ale jak juz jest naprawdę źle to clotrimazol na zniany z alantanem + wietrzenie
a i te nieszczęsne pieluszki Pola pampersów nie może
ja uzywam baby dream z rossmana - polecam są rewelacyjne
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 08:21   #14
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Placki żółto-czerwone są charakterystyczne dla skazy białkowej, u Oli właśnie na pupie ostatnio się objawiły, pomogło wietrzenie po parę minut dziennie po każdej zmianie pieluchy.

Ostatnio Ola przechodziła wirusówkę pokarmową, biegunki spowodowały silne odparzenia (Sudokrem nie poradził sobie z nimi), a kropkę nad i dopełnił Alatan plus, od którego Olka dostała uczulenia. Pupa była ognisto czerwona. Córka płakała, jak tylko widziała przewijak, piszczała z bólu i dostawała spazmów podczas przewijania.



Z moich obserwacji (oraz to co polecił pediatra) wynika, że (oczywiście w naszym przypadku):

1. Tormentiol (maść przez wszystkich polecana) w naszym przypadku się nie sprawdziła.
2. Podziała wcześniej już wymieniony Clotrimazolum.
3. Mąka ziemniaczana (trzeba więcej nasypać do pieluchy), ale nie na noc, bo jak dziecko zamoczy pieluchę, to mąka zbija się w grudki, które powodują obtarcia.
4. Wietrzenie, wietrzenie i jeszcze raz wietrzenie.
5. Kąpiele w krochmalu.

To sprawdza się w przypadku odparzeń, kiedy skóra jest sucha, to trzeba ją nawilżać, a nie wysuszać.


Co do kremów typu: Sudokrem, Bepathen, czy inne na odparzenia po raz chyba setny to piszę: one będą się trudno rozsmarowywać i na tym właśnie polega ich działanie, że ta warstwa, która zostaje, to kompres, który zabezpiecza przed bezpośrednim kontaktem skóry z moczem i kałem. Zawierają one wszystkie głownie tlenek cynku, a substancja ta nie jest rozpuszczalna w wodzie, a przez to trudniej ją zmyć. Ale i dlatego w moczu (który głownie z wody się składa) też się nie rozpuszcza.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 10:22   #15
kasia_sloneczko
Zadomowienie
 
Avatar kasia_sloneczko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sulistrowice
Wiadomości: 1 326
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

bepanthen się łatwo rozsmarowuje a i tak ładnie zabezpiecza pupę pzred odparzeniami, mało tego bardzo skutecznie je leczy w pzreciwieństwie do sudokremu przynajmneij w moim przypadku. wiadomo u kazdego co innego sie sprawdza
kasia_sloneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 13:12   #16
Katarzynka77
Rozeznanie
 
Avatar Katarzynka77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 559
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Clotrimazol jest dobry, ale nie na wszystko. To krem, który działa na zmiany grzybopochodne, a problemy z odparzeniami to nie zawsze wynik działania grzybów, czy drożdży. Poza tym bez konsultacji z lekarzem nie polecam, bo to lek, jak każdy inny i wcale nie taki łagodny. Wszystko z rozsądkiem i umiarem, tym bardziej, że chodzi tu o naprawdę małe dziecko.
Zgodzę się z Patrillą, że rumianek często uczula, więc też bez przesady.
Przemywanie nadmanganianem potasu to dobry sposób, tak samo jak i wietrzenie (pomaga zawsze), ale tylko w połączeniu z właściwym środkiem. Ponadto na czas zmian warto zrezygnować z chusteczek przy przewijaniu i myć dziecko zwykłą, ciepłą wodą z łagodnym (dziecięcym) mydłem.
Każde dziecko jest inne, każda zmiana jest inna i każdemu co innego pomaga.
Poissonivy pisze, że jej Olcię uczuliła maść Alantan Plus, która u nas sprawdza się rewelacyjnie i pomogła zwalczyć wszystkie skórne problemy. Sudokrem i Bepanten sobie nie radziły. Kąpiele w krochmalu - rewelacja. Pomagają nie tylko na pieluszkowe zapalenie skóry, ale ogólnie świetnie łagodząco działają na delikatną skórkę maleństwa.
Novalijko, u nas też oryginalne Pampersy uczulały. Nie używamy ich od 6 miesięcy, zastępując je rewelacyjnymi (do tego tańszymi) pieluszkami Dada z Biedronki, którym pozostajemy wierne .
Aguskaaa, mam nadzieję, że szybko uda Ci się pokonać problem, czego z całego serca Ci życzę .
__________________
Taka mała, a taka wielka!
http://tickers.bump-and-beyond.com/34/3475/347590.png
Katarzynka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 18:52   #17
kasiek@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 104
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Mojej Zosi często coś się dzieje z pupą. Pomaga jej Bepanten maść, wietrzenie pupy, mycie wodą i mydełkiem albo samą wodą ( w żadnym wypadku nawilżane chusteczki do pupy!!!). Czasami jeszcze kąpie ją w nadmanganianie potasu (chyba tak to się zwie).Jeżeli chodzi o Oxycort to darła się jak oparzona jak jej tym posmarowałam. Sudocrem nie trzyma się odparzeń. Skóra wokoło jest posmarowana a na odparzeniach nic, więc to raczej nie pomoże. I jeszcze możesz smarować rany fioletem ale takim na wodzie a nie na spirytusie to przysuszy krostki. Nam to pomaga. Właśnie 2 dni temu wyleczyłam kolejne odparzenie. Mimo że Zosia już często woła sisi i kupke na nocniczek to coś zawsze pod tą pieluszką się robi.
A zmiana pieluszek?Nie przeczytałam tematu dokładnie, może już ktoś Ci doradzał. Ja cały czas stosowałam Pampersy i było dobrze... pierwsza paczka Pampers4 i pupa czerwona jak rak.
kasiek@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 18:55   #18
kasiek@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 104
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Mam przepis na maść która szybko pomogła.Ale to na receptę. Wrzucę to później (jak znajdę) jak będziesz u lekarza to spytaj co o tym sądzi i może Ci wypisze receptę.
... i jeszcze Tormentiol nagminnie stosowany na oddziałach noworodkowych (mimo iż jest zalecany chyba od 3 roku zycia) też może pomóc.Ale najlepiej tych czerwonych placków będzie się trzymał Pepanthen.
kasiek@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 17:07   #19
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Dzieki dziewczyny za rady
Ja ten clotrimazolum kupilam-ale na tak jaby cos.
Pomogla nam zasypka i przemywanie pupki przy kazdej zmianie pieluszki no i wietrzenie
A i zgadzam sie, ze chusteczki nawilzane wcale nie sa dobre.
Pozdrawiam.
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-31, 18:06   #20
katathea
Raczkowanie
 
Avatar katathea
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 156
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

odpażona pupcia - nadaje się do pediatry - tam bez żadnego problemu lekarz przepisze - maść pośladkową - a to NAJLEPSZE lekarstwo dla dzidziusia!!!!
pozostałe kremiczki bez recepty się umywaja do skuteczności owej maści
katathea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 16:01   #21
Naneko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 42
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Czy u miesięcznego niemowlęcia , które ma zdrową skórę można stosowac przy zmianie pieluszek zamiast linomagu zwykłą wazelinę firmy Ziaja jako zabezpieczenie skóry przed odparzeniami???
Naneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 17:02   #22
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Cytat:
Napisane przez Naneko Pokaż wiadomość
Czy u miesięcznego niemowlęcia , które ma zdrową skórę można stosowac przy zmianie pieluszek zamiast linomagu zwykłą wazelinę firmy Ziaja jako zabezpieczenie skóry przed odparzeniami???
nie trzeba nic stosować
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 17:28   #23
Naneko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 42
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;35794178]nie trzeba nic stosować[/QUOTE]

i bez żadnego zabezpieczenia przed moczem i kupką skóra nie odparzy się???

ps. bo teraz używam linomag, wersja zielona, bez cynku
Naneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 11:59   #24
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Cytat:
Napisane przez Naneko Pokaż wiadomość
i bez żadnego zabezpieczenia przed moczem i kupką skóra nie odparzy się???

ps. bo teraz używam linomag, wersja zielona, bez cynku
przy odpowiednich pieluchach i częstej zmianie tychże nie powinna


przy pierwszym dziecku kremy stosowałam regularnie,
przy drugim i trzecim już sporadycznie (przy biegunkach i ząbkowaniu częściej)
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 13:54   #25
Naneko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 42
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

sprawdzę teżę Twoja metodę Używam pampersów new baby, a staram sie zmieniac je jak najczesciej.

Ale gdyby to jednak zawiodło, to wracając do mojego pytania, linomag zawiera wazeline i lanoline, to czy w razie czego moge stosowac samą wazelinę.


Czy jakas mamusia używała tego?
Naneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 15:31   #26
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Ja używałam kremu ziajka za 4,20, używam go sporadycznie do tej pory czyli prawie 2 lata. Linomag mnie wkurzał bo jest tłusty.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 18:30   #27
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Cytat:
Napisane przez Naneko Pokaż wiadomość
Czy u miesięcznego niemowlęcia , które ma zdrową skórę można stosowac przy zmianie pieluszek zamiast linomagu zwykłą wazelinę firmy Ziaja jako zabezpieczenie skóry przed odparzeniami???
Ja mam starsze dziecko, ale stosuję taką pielęgnację: na noc, po kąpieli smaruję pupę kremem Pat&Rub z serii "Sweet" na odparzenia. W dzień, jeśli widzę zaczerwienienie, też smaruję. Poza tym często wietrzę i czasem przemywam nadmanganianem.
Nacięłam się też na chusteczki dla niemowląt, mała miała tyłek po nich czerwony jak u pawiana, myję wacikami z wodą.

Wazeliny bym nie stosowała.
Zdrową skórę posmarowałabym lekko (!) czyms tylko przed dłuższym snem (jeśli oczywiście taki występuje ), ale nie żadnym Sudocremem.

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2012-08-10 o 18:32
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 19:12   #28
Naneko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 42
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

W sumie to może rzeczywiscie bede kremować na noc, gdzie nie mam takiej kontroli jak w dzień, a w dzień jesli sie nie odparzy zaprzestane, ewentualnie co któres przewiniecie posmaruje ją.
Naneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 20:21   #29
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Na noc zawsze ma tylek wysmarowany Sudocremem. W ciagu dnia - to zalezy, czasem nic, czasem tylko talkiem, czasem sudocrem.

Odpukac - odparzyl nam sie tylek tylko raz, na samym poczatku, kiedy niczym nie smarowalismy. Od tamtej pory - spokoj, pupka ladna. Uzywamy glownie pampersow, ale zdarzaja sie huggies a nawet jakies marketowe, chusteczki do tylka tez rozne.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 10:01   #30
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Sudocrem jest kremem na odparzenia a nie przeciwko odparzeniom. Smarowanie nim na wszelki wypadek żeby się dziecko nie odparzyło jest bez sensu, w dodatku przynosi tylko szkodę bo maści zawierające cynk wysuszają skórę czyniąc ją bardziej podatną na podrażnienia. Lepszy jest zwykły tłusty krem.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.