Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-23, 23:53   #3271
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Chemią, rzecz jasna - poszukaj sobie składu a zobaczysz ze jak bardzo sie różni normalnych olejów.

Wiem, że inna strukturę.
Myślałam jednak, że ma jakieś wielkie znaczenie dla pielęgnacji owa różnica, skoro tak to podkreśliłaś, że jojoba to wosk.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 06:22   #3272
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27708065]Wiem, że inna strukturę.
Myślałam jednak, że ma jakieś wielkie znaczenie dla pielęgnacji owa różnica, skoro tak to podkreśliłaś, że jojoba to wosk.
[/QUOTE]

Tzn. ma, byłoby to bardziej zrozumiałe gdybym dopisała że o czesciowym podobieństwie to prawidłowego ludzkiego sebum, ale jakoś mi to umknęło w ferworze pisania
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 07:46   #3273
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Anakazar, co do reszty serii yes to tomato - o masce się nie wypowiem, bo jest zaschnieta , nie da się jej używać.
Kremik sprawiał wrażenie sympatycznego, więc dałam go dzisiaj rano na ryjka. Wchłania się gorzej niz myslałam i jest na twarzy cięższy niz się spodziewałam. Zobaczymy jak bedzie po całym dniu, ale na hicior się nie zanosi

Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość
Będę szukała w opisach, czy są ekologiczne : D
Mogłabyś robić za przewodnika po sklepach internetowych I po szamponach też.

Ja mam teraz dziwne włosy : O Nadal są bardzo gęste, suche (kiedyś miałam kręcone, są z natury suche -.-), zniszczone trochę prostowaniem, średnio grube, ale matowe i sianowate. Przetłuszczają się szybciej, kiedy prostuję, bez prostowania są w porządku przez 2 dni, ale i tak myję codziennie
Teraz jest już trochę lepiej : D
Bo chciałam Ci podpowiedzieć jakiś szampon, ale nie masz włosów podobnych do moich, więc nie będę podpowiadać ja od zawsze prowadze poszukiwania idealnych szamponów, to chyba jakas obsesja
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Szampony wiodą prym na wątku
A ja szukam mydła do buzi,najlepiej z Aleppo (rano oczyszczam skórę glinką na mokro a wieczorem po micelu jeszcze myję się wodą,to bym chciała takie mydełko,żeby było a) do całego ciała i twarzy b) dla skóry dojrzałej

Btw czy któraś z Was jest może w okolicach 40stki ??? (oprócz mnie oczywiście
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Dzięki za informację, jakoś w ogóle o tym nie pomyślałam

A może Alepia Premium np z olejkiem arganowym? Nie miałam, ale ten olejek jest chyba bardzo wartościowy
Dokładnie o tym samym mydle z arganem pomyslałam co Kotwilka

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Jechałam wczoraj z koleżanką do biblioteki, która jest dosłownie na zadupiu, a tam o dziwo Rossmann postawili. Najlepszy Rossmann jaki widziałam, wszystko ładnie poukładane, do tego spore pustki, no bo nie ukrywajmy nikt tam specjalnie nie jeździ, więc przyjemnie się tam chodzi, a do tego masa kosmetyków, których nie ma w innych Rossmannach.
Ja z tego wszystkiego kupiłam to, bo nigdzie tego nie widziałam jeszcze. To jest krem do mycia twarzy (byłam ciekawa jak będzie mył, bo jak wiecie ja tylko żelami myję). Ma pachnieć dziką różą i faktycznie tak pachnie.

A tak w ogóle Dziewczyny znikam teraz na jakiś czas, wrócę za kilka(naście) dni. Trzymajcie się cieplutko.
Kochana Ty zawsze cos fajnego wynajdziesz
Czekamy na Ciebie z niecierpliwością i juz tęsknimy
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 09:25   #3274
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
W zestawie bardziej się opłaca,bo wtedy szampon kosztuje tylko 15zł-niż gdybym kupiła kosmetyki osobno.
Czekam na próbaski i wtedy zobaczę jakie wrażenie zrobią na mnie(tyle tylko,że dostanę nie tą serię,którą chcę kupić)i jak będzie pozytywnie to zamówię cały zestaw,a jak nie to się skuszę tylko na odżywkę
anakazar tak jak obiecałam wczoraj wypróbowałam odżywkę P&R I już Ci wszystko opowiadam Po pierwsze, odżywka (jak dla mnie, kwestia gustu ) potwornie, okropnie śmierdzi No coś strasznego, już wolałabym żeby pachniała olejem herbacianym (a dla mnie pachniała jak w warsztacie samochodowym) Komfort używania- zerowy. Konsystencja jest fajna, nie jest w ogóle rzadka ani bardzo gęsta (bo to przecież odżywka), zaraz po spłukaniu czułam, że włoski są mięciutkie i wygładzone Rozczesały się praktycznie same Jak kładłam się spać to pachniały mi "starszym panem" A przynajmniej ja to tak odbierałam. A dzisiaj.. tak już Ci mówię.. (buduje napięcie ).. efekt miękkości i gładkości nie znikł Włoski są miłe w dotyku, takie lekkie i puszyste, może rano były troszkę napuszone ale teraz już nie Więc pomijając zapach odżywka jest fajna ale chyba wolę moją maseczkę organique

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Dostać próbkę to jak wygrać 6 w totka...
Gratuluje próbki - przeszłaś na następny poziom


Ja wiedze o szamponach yes mam niestety bardzo ograniczona - z tego co mi wiadomo seria ogórkowa jst do włosów suchych i zniszczonych farbowaniem, marchewkowa do wszystkich a pomidorowa nadająca objetość.
Co do serii pomidorowej - dzisiaj mam włoski naprawdę fajne Normalnie chyba sobie kupię!!!
Nie wiem, czy te mini zestawy pomidorowe jeszcze są. Musiałabys podzwonić do sephorach, tak jak to robiłam. Jak w jednej znalazłam to poprosiłam o odłożenie i wysłałam po nie TŻ
Dziękuje, dziękuje
Nie można jednak spocząć na laurach, jeszcze tyyle poziomów przede mną

Tak, tak dokładnie tak mówiła mi pani w sephorze

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zdaję relację z maski do włosów z masłem shea Mypa (z Drogerii Natura), o tej:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...pair-mask.html
BEZNADZIEJA. Nie da się rozczesać włosów, nie wygładza ich, są szorstkie, na górze spuszone, od połowy przyklapnięte i matowe. Bardzo niewydajna, może dobrze, bo ją lada dzień wreszcie wykorzystam. Ogólnie nie polecam.
Wiem, Wasze portfele są mi wdzięczne
Ooj są Ci wdzięczne i to bardzo, jedyna osoba, która okazała im litość

Dziewczyny a teraz zdjęcia, które obiecałam z podkładami Lumiere, plus jedno z podkładem Benecos Nude dla jp91 i od razu przepraszam Cię bardzo, że tak to długo trwało ale aparat odzyskałam dopiero wczoraj i dzisiaj miałam chwilkę czasu i odpowiednie światło żeby cyknąć fotki. Według Ciebie nude wpada w róż czy nie? Zrobiłam tak, żeby te same nazwy odcieni z różnych formuł były pod sobą albo obok siebie żeby było widać różnice w jasności. Może się komuś kiedyś zdjęcia przydadzą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_0916.jpg (73,8 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0909r.jpg (84,7 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0920.jpg (104,8 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0913a.jpg (94,2 KB, 39 załadowań)
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 09:35   #3275
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Dziewczyny a teraz zdjęcia, które obiecałam z podkładami Lumiere, plus jedno z podkładem Benecos Nude dla jp91 i od razu przepraszam Cię bardzo, że tak to długo trwało ale aparat odzyskałam dopiero wczoraj i dzisiaj miałam chwilkę czasu i odpowiednie światło żeby cyknąć fotki. Według Ciebie nude wpada w róż czy nie? Zrobiłam tak, żeby te same nazwy odcieni z różnych formuł były pod sobą albo obok siebie żeby było widać różnice w jasności. Może się komuś kiedyś zdjęcia przydadzą
o dziękuję Myślę, że trochę wpada w róż. Ale jest bardzo delikatny, naturalny. Podoba mi się ten odcień, w przeciwieństwie do odcienia Honey, który jest jaką masakrą.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 09:38   #3276
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Caameroon, u mnie nude benecos nie był taki różówy powiedziałabym, ze wcale nie był różowy....był taki piaskowy.
A który kolorek z lumiere Ci najbardziej podpasował?

A ja własnie kupiłam, zestaw yes szampon pomidorowy i odżywka marchewkowa, a co!!!
Mam dziś drugi raz włoski umyte yesem i naprawde sa boskie!!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 10:00   #3277
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Caameroon, u mnie nude benecos nie był taki różówy powiedziałabym, ze wcale nie był różowy....był taki piaskowy.
A który kolorek z lumiere Ci najbardziej podpasował?

A ja własnie kupiłam, zestaw yes szampon pomidorowy i odżywka marchewkowa, a co!!!
Mam dziś drugi raz włoski umyte yesem i naprawde sa boskie!!
No własnie tak patrze na ten Benecos Nude i się zastanawiam czy on wpada w róż czy nie, bo Ty mówiłaś, że nie a u mnie na ręcę wydaje mi się jakby wpadał w ten róż

Z Lumiere podobają mi się LMG ze śladową ilością MG (bo tej jest okropnie żółty), LMW z MW (bo sam wydaje mi się troche za jasny) ale podoba mi się jeszcze odcień neutral, mam MN ale jest za jasny więc musiałabym spróbować ciemniejszego i może na ten bym się zdecydowała. Jak widzisz nie znalazłam jeszcze 100% faworyta
Ale mam pewne obawy.. wydaje mi się, że Lumiere wysusza mi skóre bo jest ostatnio podsuszona i że powoduje mi w koło ust (codziennie po jakieś 2) malutkie "ktosie", takie wielkości potówek, które od razu po wyciśnięciu znikają no ale Dzisiaj wymalowałam się moim starym podkładem i zobaczymy.

Ciesze się, że yes tak bardzo Ci się spodobał
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-24, 10:08   #3278
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Caameroon, u mnie nude benecos nie był taki różówy powiedziałabym, ze wcale nie był różowy....był taki piaskowy.
A który kolorek z lumiere Ci najbardziej podpasował?

A ja własnie kupiłam, zestaw yes szampon pomidorowy i odżywka marchewkowa, a co!!!
Mam dziś drugi raz włoski umyte yesem i naprawde sa boskie!!
Myślę, że to zależy od tego jaką mamy skórę. Ja mam raczej żółtawą i widzę, ten róż w benecosie.

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
No własnie tak patrze na ten Benecos Nude i się zastanawiam czy on wpada w róż czy nie, bo Ty mówiłaś, że nie a u mnie na ręcę wydaje mi się jakby wpadał w ten róż

Z Lumiere podobają mi się LMG ze śladową ilością MG (bo tej jest okropnie żółty), LMW z MW (bo sam wydaje mi się troche za jasny) ale podoba mi się jeszcze odcień neutral, mam MN ale jest za jasny więc musiałabym spróbować ciemniejszego i może na ten bym się zdecydowała. Jak widzisz nie znalazłam jeszcze 100% faworyta
Ale mam pewne obawy.. wydaje mi się, że Lumiere wysusza mi skóre bo jest ostatnio podsuszona i że powoduje mi w koło ust (codziennie po jakieś 2) malutkie "ktosie", takie wielkości potówek, które od razu po wyciśnięciu znikają no ale Dzisiaj wymalowałam się moim starym podkładem i zobaczymy.

Ciesze się, że yes tak bardzo Ci się spodobał
A jaki jest skład tych pudrów Lumiere? A te odcienie neutral to są właśnie takie piękne żółtawo-beżowe? Bez żadnych róży?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 10:14   #3279
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Właśnie zamówiłam na all. lumiere w formule FF,ale nie wiem czy nie będą za jasne.Do tej pory używałam polskiej Jadwigi do cery trądzikowej wymieszanej z EDM intensive base Light Medium , który jest dla mnie o wieeele za ciemny,dlatego teraz wzięłam te Lumiere takie jasne : Light Cool i Light Neutral. Z tego co widzę na Twojej rączce już LMN byłby dobry,no a ja mam jeszcze kolor 'do tyłu' ... Caameroon a używasz na mokro czy na sucho ?
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 10:20   #3280
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Ja też żółta jestem, a benecos u mnie nie był ani ciutke różowy. Miałam oba odcienie, nude i honey. Nigdy nie zrozumiem o co chodzi z podkładami
A dla mnie właśnie LMGolden odpowiada a LMWarm był różowawy trochę
No przykro mi, że Ci sie nie udało za pierwszym razem Caameroon. Ale dobrze, że przynajmniej masz swoje wstepne typy!
Myślisz, że to lumiere zawinił? A ja coraz bardziejpodejrzewam puder bambusowy, bo odkąd zaczęłam używac primer pixie to sie jakoś uspokoiło... Nawet przez chwile myslałam, że to krem AO i nadal co do tego pewności nie mam, ale odstawienie bambusa pomogło...
Wciąż czekam na puder perłowy z kolorówki.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 10:26   #3281
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Myślę, że to zależy od tego jaką mamy skórę. Ja mam raczej żółtawą i widzę, ten róż w benecosie.


A jaki jest skład tych pudrów Lumiere? A te odcienie neutral to są właśnie takie piękne żółtawo-beżowe? Bez żadnych róży?
No właśnie, czyli jednak nie mam zwidów

Ja jestem początkująca w temacie minerałów, składu nigdzie nie widziałam ale chyba czyste minerały
Moim zdaniem, neutral to jest gama pomiędzy gold a warm, nie jest czysto żółta ani nie jest różowa, taka neutralna Choć jak teraz jeszcze raz pomalowałam rękę neutralami to LMN FF i LMN VV wydają mi się jasno-różowe a LMN cashmere i MN FF bardziej beżowo- żółte Zwariować można
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-24, 10:34   #3282
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
No właśnie, czyli jednak nie mam zwidów

Ja jestem początkująca w temacie minerałów, składu nigdzie nie widziałam ale chyba czyste minerały
Moim zdaniem, neutral to jest gama pomiędzy gold a warm, nie jest czysto żółta ani nie jest różowa, taka neutralna Choć jak teraz jeszcze raz pomalowałam rękę neutralami to LMN FF i LMN VV wydają mi się jasno-różowe a LMN cashmere i MN FF bardziej beżowo- żółte Zwariować można
oj to już zgłupiałam jak już, to będę zamawiać wszystkie neutralne. Ciepłych odcieni na pewno nie chcę. Zimne jeszcze mogą być ciekawe...
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 10:44   #3283
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tzn. ma, byłoby to bardziej zrozumiałe gdybym dopisała że o czesciowym podobieństwie to prawidłowego ludzkiego sebum, ale jakoś mi to umknęło w ferworze pisania
Interesujące...
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 10:52   #3284
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez bossy162 Pokaż wiadomość
Właśnie zamówiłam na all. lumiere w formule FF,ale nie wiem czy nie będą za jasne.Do tej pory używałam polskiej Jadwigi do cery trądzikowej wymieszanej z EDM intensive base Light Medium , który jest dla mnie o wieeele za ciemny,dlatego teraz wzięłam te Lumiere takie jasne : Light Cool i Light Neutral. Z tego co widzę na Twojej rączce już LMN byłby dobry,no a ja mam jeszcze kolor 'do tyłu' ... Caameroon a używasz na mokro czy na sucho ?
Hm, wiesz dla mnie LMN jest bardzo jasny, nie wiem jak będzie wyglądał LN ale już go raczej dla rozjaśnienia nie będziesz musiała mieszać. Gamy cool nie miałam
Ja do tej pory Lumiere nakładałam na sucho, czasami tylko odrobineczkę spryskiwałam mgiełką twarz żeby bardziej stopił się z skórą, z wilgotnym pędzlem jeszcze nie próbowałam ale słyszałam, że trzeba uważać bo można sobie piękną maske zrobić

A jak się u Ciebie spisuje Jadwiga do cery trądzikowej ?

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja też żółta jestem, a benecos u mnie nie był ani ciutke różowy. Miałam oba odcienie, nude i honey. Nigdy nie zrozumiem o co chodzi z podkładami
A dla mnie właśnie LMGolden odpowiada a LMWarm był różowawy trochę
No przykro mi, że Ci sie nie udało za pierwszym razem Caameroon. Ale dobrze, że przynajmniej masz swoje wstepne typy!
Myślisz, że to lumiere zawinił? A ja coraz bardziejpodejrzewam puder bambusowy, bo odkąd zaczęłam używac primer pixie to sie jakoś uspokoiło... Nawet przez chwile myslałam, że to krem AO i nadal co do tego pewności nie mam, ale odstawienie bambusa pomogło...
Wciąż czekam na puder perłowy z kolorówki.
Ja też nigdy nie zrozumiem jak to jest z tą różowością kolorów u różnych osób Ale honey dla mnie nie był tak różowy Jestem Ci strasznie wdzięczna za podpowiedzi kolorów Golden jest bardzo fajny, tylko mi by się marzyło go troszeczke ocieplić Dlatego jestem jeszcze ciekawa neutral Warm ma jakieś śladowe ilości różu ale też nie wygląda źle

Wiesz, do tej pory jedyne co zmieniło się w mojej pielęgnacji to właśnie podkład (na Lumiere) no i pogoda Na początku nic mi się po nim nie robiło ale ostatnio codziennie coś takiego wyłazi więc dzisiaj minerały odstawiłam i zobaczymy. Bardzo bym chciała żeby to nie były one Ale nie mam zupełnie na co zrzucić winy.. Po za tym zauważyłam, że jak miałam na twarzy jakiś strupeczek czy suche skórki to minerały powodowały, że szybciej schodziły czy odpadały (to chyba za sprawą podsuszania , sama nie wiem).

Czaiłam się już na puder bambusowy ale odstraszyłaś mnie nim.. puder perłowy mam ale matuję raczej średnio.

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
oj to już zgłupiałam jak już, to będę zamawiać wszystkie neutralne. Ciepłych odcieni na pewno nie chcę. Zimne jeszcze mogą być ciekawe...
Nie dziwie Ci się
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 11:10   #3285
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Hm, wiesz dla mnie LMN jest bardzo jasny, nie wiem jak będzie wyglądał LN ale już go raczej dla rozjaśnienia nie będziesz musiała mieszać. Gamy cool nie miałam
Ja do tej pory Lumiere nakładałam na sucho, czasami tylko odrobineczkę spryskiwałam mgiełką twarz żeby bardziej stopił się z skórą, z wilgotnym pędzlem jeszcze nie próbowałam ale słyszałam, że trzeba uważać bo można sobie piękną maske zrobić

A jak się u Ciebie spisuje Jadwiga do cery trądzikowej ?



Ja też nigdy nie zrozumiem jak to jest z tą różowością kolorów u różnych osób Ale honey dla mnie nie był tak różowy Jestem Ci strasznie wdzięczna za podpowiedzi kolorów Golden jest bardzo fajny, tylko mi by się marzyło go troszeczke ocieplić Dlatego jestem jeszcze ciekawa neutral Warm ma jakieś śladowe ilości różu ale też nie wygląda źle

Wiesz, do tej pory jedyne co zmieniło się w mojej pielęgnacji to właśnie podkład (na Lumiere) no i pogoda Na początku nic mi się po nim nie robiło ale ostatnio codziennie coś takiego wyłazi więc dzisiaj minerały odstawiłam i zobaczymy. Bardzo bym chciała żeby to nie były one Ale nie mam zupełnie na co zrzucić winy.. Po za tym zauważyłam, że jak miałam na twarzy jakiś strupeczek czy suche skórki to minerały powodowały, że szybciej schodziły czy odpadały (to chyba za sprawą podsuszania , sama nie wiem).

Czaiłam się już na puder bambusowy ale odstraszyłaś mnie nim.. puder perłowy mam ale matuję raczej średnio.
Właśnie tak myślę, że przyczyną wszystkich ostatnich niespodzianek jest pogoda. Bardzo często spotykałam się z taką opinią, że minerały wręcz leczą skórę. Tylko trzeba przejść to oczyszczanie... A puder perłowy nie służy do tego by skóra była matowa, mnie to akurat odpowiada, ale wiem, że wiele osób nie lubi go właśnie z tego powodu:P
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 17:02   #3286
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Właśnie tak myślę, że przyczyną wszystkich ostatnich niespodzianek jest pogoda. Bardzo często spotykałam się z taką opinią, że minerały wręcz leczą skórę. Tylko trzeba przejść to oczyszczanie... A puder perłowy nie służy do tego by skóra była matowa, mnie to akurat odpowiada, ale wiem, że wiele osób nie lubi go właśnie z tego powodu:P
Hm, no chyba, że tak jak mówisz jest to taki etap "oczyszczania" skóry i stąd te "ktosie".. Sama nie wiem. W takim razie nie mogę poddać się tak łatwo ale mam nadzieję, że to "oczyszczanie" nie trwa długo
Tak, masz rację puder perłowy nie jest typowo matujący ale chyba jakoś tak automatycznie tego od niego wymagałam
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 17:27   #3287
misspsychobunny
Raczkowanie
 
Avatar misspsychobunny
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 418
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Caameroon, u mnie nude benecos nie był taki różówy powiedziałabym, ze wcale nie był różowy....był taki piaskowy.
A który kolorek z lumiere Ci najbardziej podpasował?

A ja własnie kupiłam, zestaw yes szampon pomidorowy i odżywka marchewkowa, a co!!!
Mam dziś drugi raz włoski umyte yesem i naprawde sa boskie!!
dobra to ja kupię ogórka
__________________
Macierzyństwo jest najpełniejszą realizacją kobiecości.
misspsychobunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 18:39   #3288
Mariposa3
Raczkowanie
 
Avatar Mariposa3
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 278
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cześć
Śledzę wątek od pewnego czasu i.. postanowiłam się odezwać
Zmądrzałam i przestałam męczyć skórę produktami przepełnionymi chemią. Odstawiałam stopniowo szkodliwe kosmetyki i obecnie staram się zdobyć orientację co powinnam wybrać, kupić i oczywiście stosować. Mam cerę mieszaną z paroma śladami/plamkami.
Niestety swoim zbiorem naturalnych kosmetyków nie mogę się pochwalić, bo jest on na razie pusty... Jestem początkująca i dopiero teraz staram się wszystko dobrać, ale oferty sklepów z naturalnymi kosmetykami są tak zróżnicowane, że trudno się zdecydować. Dlatego ciągle Was podczytuję.
Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko temu, żebym dołączyła do wątku.
Pozdrawiam
Mariposa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 18:53   #3289
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Wpadłam się z Wami pożegnać
Jak wrócę z wakacji będzie pewnie już część V wątku i za chiny nie przebrnę przez wszystko,by być na bieżąco
Bawcie się dobrze, Dziewczynki i powiększajcie swoje zbiory

Jeszcze na koniec się pochwalę: przejechałam pół Warszawy by odwiedzić sklepik dystrybutora John Masters Organics Nie dość,że się tłukłam prawie godzinę,to jeszcze na miejscu oczywiście skusiłam się powiększyć swoje włosowe zamówienie o mydełko i kremik pod oczy
Także jadę na wakacje z Johnem;będę testować odpoczywając i tęskniąc za Wami
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-24, 18:57   #3290
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Fotka sorry,że w drugim poście,ale coś nie chciało mi dołączyć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P6240029.jpg (76,3 KB, 76 załadowań)
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-06-24 o 18:59
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 19:00   #3291
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Wpadłam się z Wami pożegnać
Jak wrócę z wakacji będzie pewnie już część V wątku i za chiny nie przebrnę przez wszystko,by być na bieżąco
Bawcie się dobrze, Dziewczynki i powiększajcie swoje zbiory

Jeszcze na koniec się pochwalę: przejechałam pół Warszawy by odwiedzić sklepik dystrybutora John Masters Organics Nie dość,że się tłukłam prawie godzinę,to jeszcze na miejscu oczywiście skusiłam się powiększyć swoje włosowe zamówienie o mydełko i kremik pod oczy
Także jadę na wakacje z Johnem;będę testować odpoczywając i tęskniąc za Wami
Udanych wakacji będziemy tesknić a jak dorwiesz gdzieś internet to wpadaj koniecznie
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 19:29   #3292
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A tak w ogóle Dziewczyny znikam teraz na jakiś czas, wrócę za kilka(naście) dni. Trzymajcie się cieplutko.
Ty też się trzymaj i szybko wracaj
[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27706662]Chciałam kupić dzisiaj jakiś krem do twarzy, bo prawie skończył się mój Enzymion z Lusha. Celowałam w Weledę - różany krem na dzień, ale już na miejscu skusiłam się na Hauschkę, z tej radości chyba, że w ogóle jest dostępny u mnie w aptece.
Miała któraś z was ten krem? Powinnam się czegoś bać?[/QUOTE]
Oo ja się na niego czaiłam.Daj znać jak się on sprawuje
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Anakazar, co do reszty serii yes to tomato - o masce się nie wypowiem, bo jest zaschnieta , nie da się jej używać.
Kremik sprawiał wrażenie sympatycznego, więc dałam go dzisiaj rano na ryjka. Wchłania się gorzej niz myslałam i jest na twarzy cięższy niz się spodziewałam. Zobaczymy jak bedzie po całym dniu, ale na hicior się nie zanosi



Ale świństwo z tą maseczką
Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
anakazar tak jak obiecałam wczoraj wypróbowałam odżywkę P&R I już Ci wszystko opowiadam Po pierwsze, odżywka (jak dla mnie, kwestia gustu ) potwornie, okropnie śmierdzi No coś strasznego, już wolałabym żeby pachniała olejem herbacianym (a dla mnie pachniała jak w warsztacie samochodowym) Komfort używania- zerowy. Konsystencja jest fajna, nie jest w ogóle rzadka ani bardzo gęsta (bo to przecież odżywka), zaraz po spłukaniu czułam, że włoski są mięciutkie i wygładzone Rozczesały się praktycznie same Jak kładłam się spać to pachniały mi "starszym panem" A przynajmniej ja to tak odbierałam. A dzisiaj.. tak już Ci mówię.. (buduje napięcie ).. efekt miękkości i gładkości nie znikł Włoski są miłe w dotyku, takie lekkie i puszyste, może rano były troszkę napuszone ale teraz już nie Więc pomijając zapach odżywka jest fajna ale chyba wolę moją maseczkę organique



ą
Dziękuję Ci bardzo,bardzo,bardzo:cm ok:Jeszcze jak Mi hey napiszę czy szampon nie ma ciężkiego składu dla mojego skalpu to zamawiam jutro cały zestawik
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
A ja własnie kupiłam, zestaw yes szampon pomidorowy i odżywka marchewkowa, a co!!!
Mam dziś drugi raz włoski umyte yesem i naprawde sa boskie!!
Cieszę się,że jesteś zadowolona
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Wpadłam się z Wami pożegnać
Jak wrócę z wakacji będzie pewnie już część V wątku i za chiny nie przebrnę przez wszystko,by być na bieżąco
Bawcie się dobrze, Dziewczynki i powiększajcie swoje zbiory

Jeszcze na koniec się pochwalę: przejechałam pół Warszawy by odwiedzić sklepik dystrybutora John Masters Organics Nie dość,że się tłukłam prawie godzinę,to jeszcze na miejscu oczywiście skusiłam się powiększyć swoje włosowe zamówienie o mydełko i kremik pod oczy
Także jadę na wakacje z Johnem;będę testować odpoczywając i tęskniąc za Wami
No to pożegnałaś nas boską fotką
Testuj,odpowczywaj i wracaj do nas
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 20:10   #3293
akaidoku
Raczkowanie
 
Avatar akaidoku
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 109
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Wpadłam się z Wami pożegnać
Jak wrócę z wakacji będzie pewnie już część V wątku i za chiny nie przebrnę przez wszystko,by być na bieżąco
Bawcie się dobrze, Dziewczynki i powiększajcie swoje zbiory

Jeszcze na koniec się pochwalę: przejechałam pół Warszawy by odwiedzić sklepik dystrybutora John Masters Organics Nie dość,że się tłukłam prawie godzinę,to jeszcze na miejscu oczywiście skusiłam się powiększyć swoje włosowe zamówienie o mydełko i kremik pod oczy
Także jadę na wakacje z Johnem;będę testować odpoczywając i tęskniąc za Wami
Też bym chciała taki zbiorek z JMO :3
Baw się dobrze!

Kupiłam dzisiaj olej kokosowy w sklepie z żywnością ekologiczną : D Chociaż trochę się zdziwiłam, jak okazało się, że ma konsystencję masła i trzyma się go w lodówce. Ale już podgrzałam, nałożyłam, zmyłam i czekam na efekt.

Ostatnio nakładałam też olej z awokado i bardzo ładne włoski były
akaidoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 20:26   #3294
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Fotka sorry,że w drugim poście,ale coś nie chciało mi dołączyć

jaaaaki zbiór!
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 20:52   #3295
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość
Też bym chciała taki zbiorek z JMO :3
Baw się dobrze!

Kupiłam dzisiaj olej kokosowy w sklepie z żywnością ekologiczną : D Chociaż trochę się zdziwiłam, jak okazało się, że ma konsystencję masła i trzyma się go w lodówce. Ale już podgrzałam, nałożyłam, zmyłam i czekam na efekt.

Ostatnio nakładałam też olej z awokado i bardzo ładne włoski były
Bo olej kokosowy jest o konsystencji masła A jakiej masz firmy?
A i Kotwilka pisała, że może stać w temp. pokojowej.
__________________
Justyna


Edytowane przez jp91
Czas edycji: 2011-06-24 o 21:02
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 21:25   #3296
akaidoku
Raczkowanie
 
Avatar akaidoku
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 109
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Bo olej kokosowy jest o konsystencji masła A jakiej masz firmy?
A i Kotwilka pisała, że może stać w temp. pokojowej.
Nie wiedziałam, myślałam, że będzie jak normalny olej : D Biofuturo, podobno organiczny, tylko tłoczony na ciepło.

A jak często się nakłada oleje na głowę?
akaidoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 21:40   #3297
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, myślałam, że będzie jak normalny olej : D Biofuturo, podobno organiczny, tylko tłoczony na ciepło.

A jak często się nakłada oleje na głowę?
Nakładałam na włosy każdej nocy. Rano myłam. Potem jakoś przestałam i na razie zachwycam się tylko odżywką alterry z granatem. Trzeba wrócić do kokoska
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 21:56   #3298
akaidoku
Raczkowanie
 
Avatar akaidoku
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 109
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Nakładałam na włosy każdej nocy. Rano myłam. Potem jakoś przestałam i na razie zachwycam się tylko odżywką alterry z granatem. Trzeba wrócić do kokoska
A jak pilnujesz, żeby nie wysmarować poduszek?
Też mam tą odżywkę : D
Na razie mam wakacje, więc zazwyczaj jak pracuję w domu, to nakładam olej i związuję włosy i nikt obcy mnie nie musi oglądać : D
akaidoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 22:03   #3299
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość
A jak pilnujesz, żeby nie wysmarować poduszek?
Też mam tą odżywkę : D
Na razie mam wakacje, więc zazwyczaj jak pracuję w domu, to nakładam olej i związuję włosy i nikt obcy mnie nie musi oglądać : D
Nie pilnuje. Nie nakładam tyle oleju, że mi ścieka z włosów. Włosów mam dużo, jest w co się wchłaniać Nie zauważyłam, żeby była pobrudzona poduszka - może dlatego, że jest ciemnozielona w jakieś wzorki. Dobry sposób, jak jestem sama to też robię glinki i spirulinki Starsze tylko siebie
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 22:41   #3300
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Oo ja się na niego czaiłam.Daj znać jak się on sprawuje
Po 3 użyciach jestem w nim zakochana. Moja buzia wygląda jakby młodziej i zdrowiej, jest taka wypoczęta jakby, nie mam tylu przebarwień co wcześniej, a skóra jest bardzo gładka.
Śmierdzi niemiłosiernie jak się go wyciśnie z buteleczki (jakby mocznikiem, może to zasługa Anthyllis vulneraria ? nie wiem, nie znam się), ale jak się go rozsmaruje, to zostaje jedynie taki lekki cytrusowy zapach.
Jest bardzo leciutki, w zasadzie to takie mleczko jest.
Już rozumiem dlaczego ludzie zachwycają się kosmetykami Hauschki.


Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość
Też bym chciała taki zbiorek z JMO :3
Baw się dobrze!

Kupiłam dzisiaj olej kokosowy w sklepie z żywnością ekologiczną : D Chociaż trochę się zdziwiłam, jak okazało się, że ma konsystencję masła i trzyma się go w lodówce. Ale już podgrzałam, nałożyłam, zmyłam i czekam na efekt.

Ostatnio nakładałam też olej z awokado i bardzo ładne włoski były


Nie trzymaj oleju kokosowego w lodówce i go nie podgrzewaj.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.