Izotretynoina/Izotek/Retinoidy doustne – Dziennik – druga kuracja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-07, 12:35   #1
Fraya
Przyczajenie
 
Avatar Fraya
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15

Izotretynoina/Izotek/Retinoidy doustne – Dziennik – druga kuracja


Zanim zdecydowałam się na powtórną kurację Izotekiem przekopałam Internet poszukując podobnych wątków. Większość opisywała pierwszą przygodę z izotretynoiną oraz innym rodzajem trądziku. Postanowiłam założyć dziennik, w którym będę opisywała (mam nadzieję jak najszybsze) postępy w walce z trądzikiem!


Dziękuję za każde ciepłe słowo, uwagi i sugestie
Trądzik jest moim ogromnym kompleksem i wciąż mam w pamięci stan cery sprzed pierwszej kuracji.

DRUGA KURACJA

Start – 1 września 2016
Waga – 47 kg
Dawka początkowa – 20 mg
ALT – 11, AST - 12, cholesterol całkowity- 140, triglicerydy – 80







Obecny stan twarzy z pewnością nie kwalifikowałby się do pierwszej kuracji Izotekiem. Jest to zupełnie inny rodzaj trądziku niż poprzednio. W pierwszym leczeniu trądzik miał formę ropnych guli, zaskórników i łojotoku nie było. W tym momencie mam całą twarz obsianą zaskórnikami zamkniętymi, które cyklicznie zamieniają się w małe czerwone punkciki. Nie drapie i nie wyciskam ich. Jednak i tak zostają mi przebarwienia Do tego ten łojotok…

Niestety na zdjęciach nie potrafię ująć zaskórników. Najlepiej widoczne są na czole.

Kompletnie nie mam pojęcia w jaki sposób będzie przebiegało leczenie. Wyciągnie wszystko na wierzch, złuszczy się? Może nie nawilżać jeśli nie będę czuła takiej potrzeby aby ułatwić złuszczanie? Dermatolog twierdzi, że to bez różnicy. A jakie są Wasze obserwację?


Czy ktoś z Was miał podobny problem i leczył izotertynoiną?


PIELĘGNACJA
Płyn micelarny beBeauty, Kremowy żel do mycia twarzy z błękitną algą Lirene, na noc krem La Roche Posay Kerium ds.
W poprzednich latach używałam minerałów Annabelle Minerals, ale z czasem zaczął za bardzo podkreślać zaskórniki i zrezygnowałam z niego. Od czerwca staram się jak najrzadziej stosować podkład. Jest ciężko

DIETA
Od początku sierpnia unikam słodyczy, nabiału i fast – foodów. Staram się jeść dużo warzyw.

UŻYWKI
Przyznaję się bez bicia – byłam uzależniona od kawy i papierosów Od sierpnia w ogóle nie piłam kawy i zapaliłam 4 papierosy. Unikam też alkoholu. W przeciągu tego czasu wypiłam dwa piwa i lampkę wina wytrawnego.

A teraz trochę historii….

PRZED PIERWSZĄ KURACJĄ

Trądzik towarzyszył mi od końca podstawówki. Raz było lepiej, raz gorzej. Jednak nie miałam z tego powodu jakiś szczególnych kompleksów. Lato 2011 roku spędziłam w większości na słoneczku, a na jesień zaczął się pogrom… Niekończące się ropne gule na policzkach i żuchwie. Duac, Differin i Tetracyklina nie pomagały. Po maturze zdecydowałam się na Izotek.

PIERWSZA KURACJA - Czerwiec 2012 – luty 2013

Czerwiec – 20 mg
Lipiec-Grudzień 30 mg
Styczeń-Luty – 20 mg
Intensywny wysyp trwał do września. Nawet nie chcę sięgać pamięcią do tych czasów, bo to był koszmar Między czasie zostawił mnie chłopak (nawet nie krył się, że mój ówczesny stan miał wpływ na tę decyzje). Zamknęłam się w domu i gdyby nie wsparcie mojej kochanej mamy załamałabym się kompletnie. We wrześniu nastąpił przełom. Od tego czasu twarz była czysta – zostały tylko czerwone przebarwienia i niewielkie blizny. Powoli odzyskiwałam pewność siebie. Po zakończeniu leczenia nikt nie wierzył mi, że miałam problem z trądzikiem. Nie miałam przebarwień, a drobne wgłębienia nie stanowiły dla mnie problemu.

PRZED DRUGĄ KURACJĄ

Do lipca 2015 miałam zupełnie czystą buzie! Chyba tylko osoby które przebyły batalie z trądzikiem są w stanie zrozumieć jakie to wspaniałe uczucie.
Latem 2015 zaczęłam dostrzegać zaskórniki zamknięte na czole. Po użyciu Epiduo zażegnałam problem w niecały tydzień. Jednak od tego czasu cyklicznie co około miesiąc dostawałam kaszki na czole. Wtedy szedł w ruch Epiduo i w kilka dni było po problemie, więc nie przejmowałam się tym. Jednak od czerwca zaskórniki zamknięte utrzymywały się, rozprzestrzeniły się na skronie, nos i policzki. Smarowałam się już nieprzerwanie Epiduo, jednak z każdym dniem było coraz gorzej, zaskórniki zaczęły zamieniać się w grudki i krostki. Zostawiają przebarwienia. Łojotok twarzy i włosów przybrał zaawansowaną formę. Mój stan psychiczny pogarsza się, wciąż mam w pamięci koszmar do jakiego doprowadziłam przed pierwsza kuracją. Moja pani dermatolog po rozmowie i obejrzeniu zmian zdecydowała o ponownym wprowadzeniu Izoteku.

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

STAN SKÓRY PO PIERWSZEJ KURACJI

Stan skóry po 8 miesięcznym leczeniu Izotekiem. Niestety nie mam zdjęć "przed". Jak można się domyśleć niezbyt chętnie się fotografowałam

Wierzcie mi na słowo - było bardzo źle. Po zmianie dermatologa i zobaczeniu zmian nawet nie padła propozycja leczenia czymś innym niż Izo.




---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

DZIEŃ 7







Czoło super!
Niestety policzki i skronie gorzej
Twarz i włosy w dalszym ciągu przetłuszają się okrutnie.
Troche suche usta.
__________________
Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie - dzięki nim trudności znikają, a przeszkody ulatniają się.

Zwalczam trądzik! -- https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post65035651

Ponownie na Wizażu

Edytowane przez Fraya
Czas edycji: 2016-09-07 o 11:47
Fraya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 21:20   #2
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Izotretynoina/Izotek/Retinoidy doustne – Dziennik – druga kuracja

Dla mnie już teraz masz idealną cerę ja doszłam do takiego właśnie stanu i teraz właśnie jak dla mnie jest super, nie wiem czy izotek jest konieczny czy to nie ty patrzysz na siebie przez krzywe zwierciadło bo cerę masz cudowną!
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 18:22   #3
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Dot.: Izotretynoina/Izotek/Retinoidy doustne – Dziennik – druga kuracja

Hej, ja miałem podobno historie do Ciebie jednak 1,5 miesiaca temu skonczylem II kurację 40mg i chyba zaczyna mi sie nawrót codziennie jakiś stan zapalny. Na czole i skroniach dramat. a było tak pieknie w czasie kuracji.. Zastanawiam sie teraz co robic ?! Jakieś badania może proponujecie? Czy III kuracja tym dziadostwem... ?
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 09:42   #4
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzieś daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 210
Dot.: Izotretynoina/Izotek/Retinoidy doustne – Dziennik – druga kuracja

Jaką Ty masz piękną cerę już teraz...to ja ze swoją to zupełnie masakra i totalna załamka a mimo to ciągle stosuję jakieś maści, maseczki itp. nie chcę stosować izoteku bo się cholernie boję skutków ubocznych.
saoriQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 16:58   #5
Nelaaem
Maagda_x
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1
Dot.: Izotretynoina/Izotek/Retinoidy doustne – Dziennik – druga kuracja

Witam, ja w ostatnim tygodniu wakacji br. Poszłam najpier do kosmeyyczki na oczyszczanie i mialam po tygodniu czysta cere a pozniej znowu krostki podskorne wrocily. W koncu poszlam do dermatologa bo juz miałam dość stanu swojej cery, pani przpisała mi Aknemycin na całą twarz na wieczór, nie zauważyłam do tej pory poprawy. Strasznie dużo mam podskornych grudek białych na policzkach i czole.
Tak to wygląda.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160920_173039.jpg (59,2 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160920_172852.jpg (55,5 KB, 39 załadowań)
Nelaaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-17, 13:05   #6
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Izotretynoina/Izotek/Retinoidy doustne – Dziennik – druga kuracja

Cześć autorko. Jak tam sytuacja? Jak poszła kuracja? Pomogła?
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-17 14:05:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.