Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-11, 16:56   #1651
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
myślę, ze można im wybaczyć uogólnienie. Na polskim rynku wszytskie "minerały" to granda i syf. Oprócz rhea. Ale oni o tym nie wiedzą.

napisałam maila do InStyle, jak mi odpowiedzą wrzucę wszytsko. Jeśli odpowiedzą.
A co im napisałaś?
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 16:57   #1652
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
z ciekawości obejrzalam nowy InStyle, bo zamieścili artykuł o minerałach.
Szlak mnie prawie trafił.
L'oreal, Artdeco, Maybelline.
I przykazania: pędzle tylko naturalne, syntetyki sobie nie poradzą i będzie nierowno; nie nakładaj minerałow placami , bo...oczywiście będzie nierowno (jakoś z korektorem świetnie mi idzie..); zawsze nakładaj kulistymi ruchami, inaczej będzie nierówno; tylko na sucho- jeśli nałożysz na mokro wyjdzie glina- a gliny nie rozprowadzisz równo.
ah, poza tym wypisując zalety oczywiście wymienili 100% naturalność i brak talku (np. l'oreal, prawda?).


więcej nie pamiętam, nie za zapłaciłam 3,90zł za dyletanctwo i propagowanie pseudominerałów.
Nóż się w kieszeni otwiera.

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
wklej ten swój post pod prośbą o podforum. chociaz mnie to az tak nie dziwi i nie irytuje, bo skąd Polki (przeciętne w redakcji) mają o tym wiedzieć? Skoro dostaly za darmo produkty ww firm i opisy producentow. Nikt bezinteresownie nie bedzie promowal mineralów w gazetach. A co do pracy "redaktora" sie nie wypowiem, skoro w google nawet nie umie wpisac itd
Mnie też to nie dziwi, w końcu dostają za darmo kosmetyki a jak wychwalą to jeszcze i coś przyślą. I w końcu łatwiej w 5 minut wyklepać beznadziejny, amatorski tekst i zająć się piciem kwki lub plotkami. Chyba nie oczekujemy od dziennikarzy kolorowych pisemek profesjonalizmu i dobrego warsztatu?

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
aż chyba do nich napiszę, podając linki.
Może nie jest to irytujące, ale rozczarowuje. Są 100 lat za wizażem :|

zamieściłam obszerny post
Żeby to jeszcze dało jakiś efekt, ale prawa jest taka, że oni nie mają żanego interesu w propagowaniu prawdziwych minerałów typu EDM, BM, Meow, co innego L'oreal, Rimmel - od nich dostaną darmowych produktów "do testowania" i reklamy bęą zamieszczać. Właśnie przez takie zakłamanie przestałam kupować tego typu pisemka.


Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Mogłabyś wrzucić skany albo fotki?

Wczoraj mój TŻ wspominał, że w Poradniku Domowym bodajże tez bylo o minerałach - ale tam był ciekawiej, bo pojechali po nich jak po łysej kobyle - a bo to lipa, a bo nieprawda że naturalne, ze kupa konserwantów i w ogóle diabeł ze święconą wodą by nie podszedł. Aż podeszłam do swego opakowania podkładu z EDM i zastanowiłam się, który składnik to konserwant, bo przecież nie mika albo tlenek tytanu? No ale jak taki Rimmel reklamuje się jako mineralny podkład to co się dziwić? W Polsce prawdziwych mineralnych kosmetyków nie ma, jak sobie z USA lub Kanady nie ściągniesz to nie dostaniesz. Że L'oreala nie wspomnę, bo dla mnie to w ogóle porażka roku...
Nie widziałam tego pisma, może u babci je znajdę w przyszłym tygodniu. Bo ciekawe, czy pojechali po minerałach czy po produktach "mineralnych" tych firm.

Swoją drogą, ciekawe, czy jakby założyć polski sklep internetowy i sprzedawać sprowadzone r óżne kosmetyki za granicy z niewielką marżą to czy by się to opłaciło...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Az nie zdzierzylam i tez sie wpisalam na technicznym, moze to wzruszy wizazowa redakcje zeby zalozyc podforum i byc pionierami uswiadamiania w Polsce CZYM JEST KOSMETYK MINERALNY.
Tak, misyjność Wizażu by na tym zyskała!

Swoją drogą, zastanawiam się, czy nie założyć na podforum mineralnym in spe tematu o kosmetykach pseudomineralnych - które to są, jaki mają skład i dlaczego są ZUE
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 17:02   #1653
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez iustitia Pokaż wiadomość
Swoją drogą, zastanawiam się, czy nie założyć na podforum mineralnym in spe tematu o kosmetykach pseudomineralnych - które to są, jaki mają skład i dlaczego są ZUE
tak, najwyżej jeden temat i tam można się pozachwycać maybelline czy l'orealem z pelną świadomością co to jest. Nazwa mineralny nie oznacza, ze to coś innego od standardowej kolorówki. Tylko, ze przyszły moderator miałby kupę roboty z czyszczeniem pseudo-mineralnych wątków....
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 17:19   #1654
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Te kosmetyki niekoniecznie sa zle, na pewno maja swoje walory, bo gdyby byly kompletnym fiaskiem nie zostalyby wypuszczone na rynek ale jednak twardo rozgraniczyc trzeba - mineraly bez dodatkow i czyste mineraly.
Zreszta nawet nie to mnie tak zbulwersowalo, w koncu pisze sie o kosmetykach dostepnych w Polsce, widac nie bylo targetu na to by zaglebiac sie czy do Polski da sie (bez problemu jak my wszystkie tutaj wiemy) sprowadzic kosmetyki wielu firm oferujacyh czyste mineraly ale postawilam oczy w slup na tekst o pedzlach - sztuczne sa zle, na mokro nie?! Proponuje redaktorce testu w InStyle zakupic chociaz jeden pedzel z EDM (oficjalne podziekowania za rade przyjme bez wstretu).
Nie twierdze, ze pozjadalam wszystkie rozumy ale siedze w tym na tyle zeby odroznic brednie od faktow i co tu duzo mowic - nie cierpie niekompetencji u dziennikarzy, a tu wlasnie mamy dobitny tego przyklad.
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 19:59   #1655
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
tak, najwyżej jeden temat i tam można się pozachwycać maybelline czy l'orealem z pelną świadomością co to jest. Nazwa mineralny nie oznacza, ze to coś innego od standardowej kolorówki. Tylko, ze przyszły moderator miałby kupę roboty z czyszczeniem pseudo-mineralnych wątków....
Niekoniecznie pozachwycać, bardziej mi chodzi o poinformowanie, co w tych kosmetykach siedzi i dlaczego te składniki dyskwalifikują je jako mineralne. Żeby nie było żadnych wątpliwości.

I przydałaby się jeszcze lista składników - które są charakterystyczne dla kosmetyków mineralnych i co one robią, a które nie powinny się znaleźć w ich składzie - coś podobnego, jak jest na biochemii. Podwiesić i będzie super Ale to już zostawiam komuś bardziej kompetentnemu, ja lubię chemię ale w ogóle się nie zajmowałam takimi rzeczami, wystarczy wypożyczyć sobie jakąś biochemiczkę

I sąądzę, że jeśli moderator zostanie wybrany do tego forum jakiś nowy i będzie to minerałowa maniaczka to nie będzie problemu dla niej ogarnięcie tego

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Te kosmetyki niekoniecznie sa zle, na pewno maja swoje walory, bo gdyby byly kompletnym fiaskiem nie zostalyby wypuszczone na rynek ale jednak twardo rozgraniczyc trzeba - mineraly bez dodatkow i czyste mineraly.
Zreszta nawet nie to mnie tak zbulwersowalo, w koncu pisze sie o kosmetykach dostepnych w Polsce, widac nie bylo targetu na to by zaglebiac sie czy do Polski da sie (bez problemu jak my wszystkie tutaj wiemy) sprowadzic kosmetyki wielu firm oferujacyh czyste mineraly ale postawilam oczy w slup na tekst o pedzlach - sztuczne sa zle, na mokro nie?! Proponuje redaktorce testu w InStyle zakupic chociaz jeden pedzel z EDM (oficjalne podziekowania za rade przyjme bez wstretu).
Nie twierdze, ze pozjadalam wszystkie rozumy ale siedze w tym na tyle zeby odroznic brednie od faktow i co tu duzo mowic - nie cierpie niekompetencji u dziennikarzy, a tu wlasnie mamy dobitny tego przyklad.
Ja póki co tylko się naczytałam i jestem teoretykiem, niedługo testowanie

Nie twierdzę, że te kosmetyki to jest zło (tylko ZUO ) ale nie ma co kryć - w nich część chemii została zastąpiona minerałami, ale to zbyt nie wpływa na ich właściwości, tylko na PR

W tym największy problem - że firmy kosmetyczne na spółkę z kolorowymi magazynami okłamują ludzi.
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 20:16   #1656
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez iustitia Pokaż wiadomość
I przydałaby się jeszcze lista składników - które są charakterystyczne dla kosmetyków mineralnych i co one robią, a które nie powinny się znaleźć w ich składzie - coś podobnego, jak jest na biochemii. Podwiesić i będzie super
Jako biochemiczanka (choć nie biochemiczka) czuję się wywołana do tablicy. Deklarowałam już w wątku o minerałowym podforum, że mogę zrobić topic na temat składów. Omówiłabym składniki i pogrupowała marki minerałowe według składów.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 20:23   #1657
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jako biochemiczanka (choć nie biochemiczka) czuję się wywołana do tablicy. Deklarowałam już w wątku o minerałowym podforum, że mogę zrobić topic na temat składów. Omówiłabym składniki i pogrupowała marki minerałowe według składów.

Lorri, byłoby super!
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-11, 20:51   #1658
spot
Rozeznanie
 
Avatar spot
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 855
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Az nie zdzierzylam i tez sie wpisalam na technicznym, moze to wzruszy wizazowa redakcje zeby zalozyc podforum i byc pionierami uswiadamiania w Polsce CZYM JEST KOSMETYK MINERALNY.
zagłosowałam!
deklaruje się jako zwerbowana mineralomaniaczka
po lekturze kilku wątków mineralnych testuję już edm, leci do mnie buff'd i medytuję nad joppa (pastereczka to siewca zła!)

a swoją drogą vril, wydaje mi się że mamy podobną cerę, nie wiem czy jestem aż tak jasna jak Ty, ale do bladolicych się kwalifikuję
i też walczę od lat z atopią, dlatego przy okazji - jak mam ostry rzut, to robią mi się czerwone placki a skóra w tym miejscu jest długo sucha i cienka jak pergamin (mogę wsmarować tonę najtłustszego kremu i za chwilę, znów jest sucha) mam wrażenie, że wtedy czymkolwiek próbuję to zamalować i tak jest gorzej - a u Ciebie?
spot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 21:07   #1659
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Lorri, swietny pomysl! (dzielimy juz skore na niedzwiedziu hehe
Pomocne tez bardzo moim zdaniem sa opisy karnacji i wg tego wyszukiwanie firm. Przyklad: wiem, ze lubie jasne kolory, porzadne krycie i brak rozowych tonow. Jeden post Lorri w watku ogolnym o mineralach przekonal mnie, ze powinnam zamowic probki z Buff'd. Oczywiscie na kazdej skorze inaczej to wyglada, ale jakis podzial na typy cery z proponowanymi dla nich markami mineralow moglby tez sie znalezc. Firm jest tyle, ze nie sposob wszystkich przetestowac, a nowincjuszowi naprawde trudno podjac decyzje, w ktorym sklepie zamowic pierwsze probki.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 21:33   #1660
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez spot Pokaż wiadomość
jak mam ostry rzut, to robią mi się czerwone placki a skóra w tym miejscu jest długo sucha i cienka jak pergamin (mogę wsmarować tonę najtłustszego kremu i za chwilę, znów jest sucha) mam wrażenie, że wtedy czymkolwiek próbuję to zamalować i tak jest gorzej - a u Ciebie?
Dokladnie tak, moge wsmarowac pol sloika mazidla i zero efektu nawilzenia, natluszczenia, a w dodatku w wiekszosci wypadkow skora po mazidle zaczyna piec i szczypac jakby ja przypalano ogniem - zgroza za resorach. Zamalowac trudno, bo skorki odstaja, rozowosc tego miejsca przebija przez kazdy korektor i ogolnie strach patrzec w lustro. Do tego skora natychmiast reaguje na zmiany otoczenia, przykladowo chodzenie po duzym sklepie, typu hipermarket lub centrum handlowe gdzie klima dziala na calego powoduje, ze zaraz mam sucha, szczypiaca skore, mini placki na twarzy, jakby pokrzywka ale gladka, przebija to przez kazdy makijaz, robie sie rozowa z miejsca, a im dluzej tam siedze zaczynam przypominac zajechany papier scierny, swedzi mnie wszystko i mam ochote wydlubac sobie kazdy por skory, a najbardziej oczy, brr...
Wybaczcie OT

Lorri trzymam cie za jezyk odnosnie watku o skladach
To wazne, by uswiadomic, ze kosmetyk mineralny, to taki, ktory zawiera tylko mineraly i nic wiecej. To, ze wiele firm uzywa tego okreslenia, bo to jest trendy nie oznacza, ze jest w rzeczywistosci tym za co sie podaje, idac tym tropem mozna by orzec, ze kazdy puder w sklepie jest mineralny, bo zawiera badz mike, badz tlenek tytanu, czy cynku, a to nie w tym rzecz zeby kosmetyk zawieral mineraly, tylko w tym by zawieral WYLACZNIE mineraly
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 22:33   #1661
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jako biochemiczanka (choć nie biochemiczka) czuję się wywołana do tablicy. Deklarowałam już w wątku o minerałowym podforum, że mogę zrobić topic na temat składów. Omówiłabym składniki i pogrupowała marki minerałowe według składów.
Super! Wszystko zaczyna mieć ręce i nogi.

Cytat:
Napisane przez spot Pokaż wiadomość
a swoją drogą vril, wydaje mi się że mamy podobną cerę, nie wiem czy jestem aż tak jasna jak Ty, ale do bladolicych się kwalifikuję
i też walczę od lat z atopią, dlatego przy okazji - jak mam ostry rzut, to robią mi się czerwone placki a skóra w tym miejscu jest długo sucha i cienka jak pergamin (mogę wsmarować tonę najtłustszego kremu i za chwilę, znów jest sucha) mam wrażenie, że wtedy czymkolwiek próbuję to zamalować i tak jest gorzej - a u Ciebie?
Też to mam, całe szczęście rzadko - potrafię mieć całe skronie lub czoło mega czerwone, łuszczące się i bolące, nic tylko siedzieć w domu i płakać.

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Lorri, swietny pomysl! (dzielimy juz skore na niedzwiedziu hehe
Pomocne tez bardzo moim zdaniem sa opisy karnacji i wg tego wyszukiwanie firm. Przyklad: wiem, ze lubie jasne kolory, porzadne krycie i brak rozowych tonow. Jeden post Lorri w watku ogolnym o mineralach przekonal mnie, ze powinnam zamowic probki z Buff'd. Oczywiscie na kazdej skorze inaczej to wyglada, ale jakis podzial na typy cery z proponowanymi dla nich markami mineralow moglby tez sie znalezc. Firm jest tyle, ze nie sposob wszystkich przetestowac, a nowincjuszowi naprawde trudno podjac decyzje, w ktorym sklepie zamowic pierwsze probki.
Hm to może wkleić zdjęcia gwiazd, aktorek, piosenkarek i w podpisie, jakie kolory różnych firm dla nich by były dobre? Chyba więcej nam powie niż opis.

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Lorri trzymam cie za jezyk odnosnie watku o skladach
To wazne, by uswiadomic, ze kosmetyk mineralny, to taki, ktory zawiera tylko mineraly i nic wiecej. To, ze wiele firm uzywa tego okreslenia, bo to jest trendy nie oznacza, ze jest w rzeczywistosci tym za co sie podaje, idac tym tropem mozna by orzec, ze kazdy puder w sklepie jest mineralny, bo zawiera badz mike, badz tlenek tytanu, czy cynku, a to nie w tym rzecz zeby kosmetyk zawieral mineraly, tylko w tym by zawieral WYLACZNIE mineraly
Dokładnie!
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-11, 23:22   #1662
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
tak, najwyżej jeden temat i tam można się pozachwycać maybelline czy l'orealem z pelną świadomością co to jest. Nazwa mineralny nie oznacza, ze to coś innego od standardowej kolorówki. Tylko, ze przyszły moderator miałby kupę roboty z czyszczeniem pseudo-mineralnych wątków....
Dziewczyny pisałam już o tym na wątku, gdzie głosujemy na nowe podforum - napiszę więc i tu.
Wydaje mi się, że na forum o minerałach powinno się też znaleźć miejsce na pseudominerały. I to nie jeden wątek, ale jak ktoś będzie miał ochotę, to dla każdej firmy z osobna. Ważną rzeczą będzie tylko zaznaczenie, że to pseudominerały. Np. wątek "Podkład pseudomineralny Revlon ColorStay", albo "Pseudomineralne kosmetyki L'Oreal - wątek zbiorczy".
Po pierwsze są jednak dziewczyny, które pseudominerały lubią i z powodzeniem używają.
Po drugie będzie to z naszej strony od razu informacja dla osób nieświadomych, że nie mają styczności z prawdziwą mineralną kolorówką. Naprawdę wciąż wiele osób myśli, że używa prawdziwie mineralny podkład L'Oreal - łatwo takie opinie znaleźć na Wizażu.
No i po trzecie unikniemy sytuacji, że ktoś będzie się co chwilę pytał na innych wątkach np. o EDM "a co sądzicie o podkładzie mineralnym Revlon?".

Ważne tylko, żeby w nazwie wątku było słowo "pseudominerał" i aby przyszły moderator forum pilnował tego i w razie konieczności edytował tytuł wątku.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 23:30   #1663
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

frantic, jest to całkiem niezły pomysł. Tylko, że pseudominerały to w rzeczywistości klasyczna kolorówka, można powiedziec że byłaby na pograniczu dwóch podforów, ale uważam że bardziej pasuje na wizażystkę.
Trzeba będzie bardzo pilnować rozgraniczenia. No i wiadomo, że będą osoby omijajace połowę postów (bo chcę 100% minerałów albo wystraczą mi pseudo bo nie chcę zamawać przez interent a poza tym co to jest pay pal).

nie wiem nie wiem.

może zróbmy sondę jak już dostaniemy forum? Może dziewczyny używające l'oreala wolą o nim dyskutować tutaj, bo od razu mają wątki o reszcie ulubionej kolorówki? Ja np. przestane partycznie zaglądać na wizażystkę jesli owtorzą "dzikie fanki proszku"

Generalnie obie opcje są ok.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 00:05   #1664
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
frantic, jest to całkiem niezły pomysł. Tylko, że pseudominerały to w rzeczywistości klasyczna kolorówka, można powiedziec że byłaby na pograniczu dwóch podforów, ale uważam że bardziej pasuje na wizażystkę.
Trzeba będzie bardzo pilnować rozgraniczenia. No i wiadomo, że będą osoby omijajace połowę postów (bo chcę 100% minerałów albo wystraczą mi pseudo bo nie chcę zamawać przez interent a poza tym co to jest pay pal).

nie wiem nie wiem.

może zróbmy sondę jak już dostaniemy forum? Może dziewczyny używające l'oreala wolą o nim dyskutować tutaj, bo od razu mają wątki o reszcie ulubionej kolorówki? Ja np. przestane partycznie zaglądać na wizażystkę jesli owtorzą "dzikie fanki proszku"

Generalnie obie opcje są ok.
Ale jakby nie patrzeć, aplikacja pseudominerałów jest taka jak prawdziwych. Czyli np. poszukiwanie pędzli, czy informacji o różnych metodach aplikacji dotyczy jednych i drugich. Na tym wątku, na którym teraz jesteśmy przecież dziewczyny pytają o pseudominerały i na forum mineralnym będzie tak samo. Zresztą nawet jak o coś zapytają na wizażystce, to też zostaną odesłane do nowego forum, bo użytkownicy w pełni klasycznej kolorówki nie będą umiały im doradzić.
Nie widzę też problemu z rozgraniczeniem jaki wątek czego dotyczy.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 00:42   #1665
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
frantic, jest to całkiem niezły pomysł. Tylko, że pseudominerały to w rzeczywistości klasyczna kolorówka, można powiedziec że byłaby na pograniczu dwóch podforów, ale uważam że bardziej pasuje na wizażystkę.
Trzeba będzie bardzo pilnować rozgraniczenia. No i wiadomo, że będą osoby omijajace połowę postów (bo chcę 100% minerałów albo wystraczą mi pseudo bo nie chcę zamawać przez interent a poza tym co to jest pay pal).

nie wiem nie wiem.

może zróbmy sondę jak już dostaniemy forum? Może dziewczyny używające l'oreala wolą o nim dyskutować tutaj, bo od razu mają wątki o reszcie ulubionej kolorówki? Ja np. przestane partycznie zaglądać na wizażystkę jesli owtorzą "dzikie fanki proszku"

Generalnie obie opcje są ok.
Słuszne uwagi, rozwielitko... Obawiam się, że "kącik pseudominerałowy" zamieniłby się szybko w śmietnik i nie wyszłoby to na dobre nowemu (nieistniejącemu jeszcze ) podforum. W gruncie rzeczy podstawowy problem tkwi w nazewnictwie narzuconym przez koncerny kosmetyczne. Dlatego zamiast mówić z przekorą o pseudominerałach, proponuję bardziej neutralne, chociaż mniej ekonomiczne określenie: kosmetyki z dodatkiem minerałów . O tych niech sobie rozprawiają wielbicielki tradycyjnej kolorówki. Według mnie, forum poświęcone minerałom byłoby czymś pośrednim między wizażystką a biochemią.

Ograniczenie do kosmetyki mineralnej sensu stricto jest dobrym rozwiązaniem choćby ze względu na misję edukacyjną nowego (niepowstałego jeszcze ) podforum. Powinno ono wyprowadzać z błędu, oświecać nieoświeconych, a nie mieszać ziarno i plewy w jednej beczce.

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Ale jakby nie patrzeć, aplikacja pseudominerałów jest taka jak prawdziwych. Czyli np. poszukiwanie pędzli, czy informacji o różnych metodach aplikacji dotyczy jednych i drugich. Na tym wątku, na którym teraz jesteśmy przecież dziewczyny pytają o pseudominerały i na forum mineralnym będzie tak samo. Zresztą nawet jak o coś zapytają na wizażystce, to też zostaną odesłane do nowego forum, bo użytkownicy w pełni klasycznej kolorówki nie będą umiały im doradzić.
Nie widzę też problemu z rozgraniczeniem jaki wątek czego dotyczy.
Ależ przecież producenci kosmetyków z dodatkiem minerałów udzielają instrukcji aplikacyjnych (sama Penelope pokazuje na reklamie...) i nawet pędzelki dają w zestawie .

A tak na serio, czy nie denerwowałyby Cię pseudominerałowe wątki wyrastające jak grzyby po deszczu na tym świeżym, dziewiczym gruncie nowego (miejmy nadzieję, mającego wkrótce powstać ) forum?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-12 o 00:51
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 09:53   #1666
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

sprawa jest bardzo złożona.
rzeczywiście aplikacja kosmetyków z dodatkiem minerałów to coś innego niż klasyczna kolorówka- aczkolwiek uważam, że wątek "aplikacja" mógłby przygarnąć zbłąkane owieczki. Można by tam powrzucać linki do youtuba, instruckję Nanomi i opracować kompendium wiedzy (nakręcić własne filmiki)
(trzeba gdzieś wytłumaczyć ze nakładajac cienką warstewkę proszku nie mamy ochrony rzędu spf20).
Na pewno nie można dopuścić do powstania bałaganu. Przeraża mnie wizja tysiąca wątków o l'orealu. Z kolei wątek zbiorczy, taki śmietnik mógłby sugerować jakie wątki powinny powstać- jeśli podforum przeżyje zalew użykowniczek kosmetyków z dodatkiem minerałów trzeba będzie się ustosunkować. Ale tak jak napisałam- być może wystarczy wątek tutaj...

na targowisku wątek jest oznaczany kolorkami "oddam, wymienię, szukam"- może i nasze podforum dostało by własne oznaczenia?
oj, szykuje się praca nad regulaminem...
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 10:09   #1667
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Tak Was czytam i stwierdzam, że faktycznie za dużo by się zrobiło o pseudomineralach na forum mineralnym. W końcu normalny puder też ma talk lub micę a o nich nie będziemy pisać tam tylko na wizażystce. Więc zostawmy pseudominerały na wizażystce a na proszkowym zróbmy dosłownie jeden temat o nazwie "Kosmetyki pseudomineralne - które to są, analiza składu", można go podwiesić, gdzie się udowodni, dlaczego to nie jest czysto naturalny produkt, żeby uniknąć pytań "A czemu mówicie że mineralny Revlon jest zły?". Bo to się zrobi tak, jakby na temat wyłącznie o kobietach zacząć mówić o mężczyznach, "bo przecież jeden chromosom X mają, to prawie jak kobieta" Dlatego wszystkie inne tematy trzeba by wywalać na wizażystkę i wielkimi literami zaznaczać, że to nie jest kosmetyk mineralny i pilnować nazewnictwa.

Swoją drogą, ponieważ choruję i siedzę w domu nudząc się niemiłosiernie to już zaczęłam szukać sobie składów tych L'orealów, Rimmelów i Revlonów i je "tłumaczyć". Może się przyda na nowe podforum a jak nie, to przynajmniej się zajmę czymś niegłupim
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 10:29   #1668
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Też uważam,że na wątku mineralnym powinno być o minerałach tylko a pseudo mogą być wymienione z podanym składem tak jak napisała Iustitia.
Głos już oddałam
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 12:02   #1669
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Zauwazylam ze jak naloze podklad niewazne jakiej firmy po poludniu to buzia prawie jak obrobiona w photoshopie nie patrzac na wypryski bo one kiepsko mi sie masują.. ale policzki tam gdzie jest "gladko" wygladaja super!
Co do przebarwien itp. mam je dosc duze.. nie umiem ich zakryc korektorem.. no nie wiem, nie potrafie. Jak bylam 2 lata temu na swoim 1 i ostatnim makijazu u kosmetyczki ona uzyla korektorow mieszanych z Kryolana (wypryski mialam wieksze), to bylam pod wrazeniem bo wygladalam jakbym miala zdrowa cere bez ani jednego syfka czy przebarwienia..
Moze jak dostane ten mint korektor to bedzie git

Dzis rano wypaciałam się Signature'm (porcelain) od Pastereczki.. no i jest bardzo srednio, "zwazyl" mi sie na twarzy, zas jak go wczoraj nalozylam po 16.. to efekt mnie zamurował

Wniosek: Jak narazie najbardziej sluzy mi EDM.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-12, 12:28   #1670
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

A ja zanalizowałam sobie skład "mineralnego" pudru Rimmela - skład krótki ale jedynym minerałem jest mica. Normalnie kpina. Jak popatrzyłam na skład podkładu w płynie, również "mineralnego"... długi jak pociąg a kilka CI na samym końcu. Masakra.
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 12:28   #1671
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Z
Wniosek: Jak narazie najbardziej sluzy mi EDM.
mi też, mam nadzieję ze dojdę do tego jaka formuła jestem na etapie fascynacji original-glo.

zachęcam do rzucenia okiem na artykuł pt. umalować sie błotem, link TU- KLIK
lub w moim podpisie. Znalazłam na serwisie pinezka.pl. autorka Joanna Titeux naprawdę fajnie opisała składniki minerane.

Anecka, a próbowalaś pędzelkiem na mokro korektor nakładać?
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 12:37   #1672
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Uwazam tak jak Frantic, na nowym podforum powinny sie rowniez znalezc informacje, watki o kosmetykach, ktore tutaj nazywane sa jako pseudomineraly. Z nazewnictwem narzuconym przez producentow sie nie wygra, w ogolnej swiadomosci sa to kosmetyki mineralne, wiec na nowym podforum i tak beda sie powtarzac pytania o te kosmetyki. Moze nie sa to czyste mineraly ale prawdopodobnie zawieraja wiecej skladnikow mineralnych niz reszta tradycyjnej kolorowki. Mimo wszystko nie nalezy prowadzic otwartej wojny mineraly kontra "zla kolorowka". Kosmetyki takich firm jak Revlon, L'Oreal czy ArtDeco tez maja swoich fanow i powinni oni znalezc swoje miejsce na nowym forum, skad jak nie stamtad wlasnie dowiedza sie o zasadniczych roznicach miedzy tymi grupami kosmetykow?
Uswiadamianie tak ale nie podzial na lepsi i gorsi i ostentacyjny ostracyzm. To tak jak z kwestia filtrowania sie na forum biochemii, albo sie jest ortodoksem albo nie - mnie sie taki podzial nie podoba, rodzi zle emocje, czego sama bylam wczoraj przykladem.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-01-12 o 12:50
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 12:48   #1673
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

vril, dlatego ja biochemię tylko przeczytałam, wzięłam do serca i poszlam na kompromis. Ortodoksem nie umiem być, stosuję 30tkę z dobrymi filtrami.
Myslę, ze nie chodzi o podział, lepszych i gorszych, na począku lubiłam true match minerals l'oreala, potem zaczął się sajgon

W gruncie rzeczy dobrze by bylo uświadomić tym rozczarowanym i tym zadowolonym z kosmetyków semi-mineralnych, że jest coś więcej, tylko trzeba poszukać.

tak czy inaczej, dzielimy skórę na niedźwiedziu który hasa po lesie. Podforum jeszcze nie ma
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 13:16   #1674
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

kochane moje wizazanki...
Zadam dosc dziwne pytanko...
Przyszły do mnie dzis mineralki z Joppa ( zamowienie 31.12 i chcialam sprawdzic co konkretnie zamawialam bo wydawalo mi sie ze jakos wiecej tego "stuffu" przyszlo i jakby inne kolorki a tu na stronce nie ma "log in".. Czy to oznacza ze nie jest tak jak na innych stronkach mineralnych i kupowac trzeba "z marszu" nie mając podgladu we wlasne konto?
Chyba ze ja cos dzis kiepsko widze... co moze byc prawda bo wstałam przed 4....

PS paczka byla wyceniona na 6 usd bo bralam gratisowe probki wiec płacilam tylko shipping ale jest pieczata Urzedu Celnego ( dopuszczono do obrotu)...nawet takie malenstwo wylapano...prawdopodobnie przy wiekszych zamowieniach nie obejdzie sie bez placenia niestety..
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 13:27   #1675
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

mileno, wydaje mi się ze joop dorzucił mi torebeczkę z cieniem (exodus, przepiękny! przypomnialaś mi że mialam go zamówić). Może i Tobie zrobił trochę prezentów
Swoje zamówienie możesz sprawdzić w mailu potwierdzającym.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 13:28   #1676
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Milenko ja też zamawiałam z jopp'a i też nie mogę znaleźć profilu Dostałam tylko @ o wysyłce.Szkoda bo to bardzo ułatwia życie
golabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 13:32   #1677
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
kochane moje wizazanki...
Zadam dosc dziwne pytanko...
Przyszły do mnie dzis mineralki z Joppa ( zamowienie 31.12 i chcialam sprawdzic co konkretnie zamawialam bo wydawalo mi sie ze jakos wiecej tego "stuffu" przyszlo i jakby inne kolorki a tu na stronce nie ma "log in".. Czy to oznacza ze nie jest tak jak na innych stronkach mineralnych i kupowac trzeba "z marszu" nie mając podgladu we wlasne konto?
Chyba ze ja cos dzis kiepsko widze... co moze byc prawda bo wstałam przed 4....

PS paczka byla wyceniona na 6 usd bo bralam gratisowe probki wiec płacilam tylko shipping ale jest pieczata Urzedu Celnego ( dopuszczono do obrotu)...nawet takie malenstwo wylapano...prawdopodobnie przy wiekszych zamowieniach nie obejdzie sie bez placenia niestety..
Każda przesyłka spoza UE przechodzi przez UC. W joppa nie ma historii zamówień.
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 13:33   #1678
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Uwazam tak jak Frantic, na nowym podforum powinny sie rowniez znalezc informacje, watki o kosmetykach, ktore tutaj nazywane sa jako pseudomineraly. Z nazewnictwem narzuconym przez producentow sie nie wygra, w ogolnej swiadomosci sa to kosmetyki mineralne, wiec na nowym podforum i tak beda sie powtarzac pytania o te kosmetyki. Moze nie sa to czyste mineraly ale prawdopodobnie zawieraja wiecej skladnikow mineralnych niz reszta tradycyjnej kolorowki. Mimo wszystko nie nalezy prowadzic otwartej wojny mineraly kontra "zla kolorowka". Kosmetyki takich firm jak Revlon, L'Oreal czy ArtDeco tez maja swoich fanow i powinni oni znalezc swoje miejsce na nowym forum, skad jak nie stamtad wlasnie dowiedza sie o zasadniczych roznicach miedzy tymi grupami kosmetykow?
Uswiadamianie tak ale nie podzial na lepsi i gorsi i ostentacyjny ostracyzm. To tak jak z kwestia filtrowania sie na forum biochemii, albo sie jest ortodoksem albo nie - mnie sie taki podzial nie podoba, rodzi zle emocje, czego sama bylam wczoraj przykladem.
Dziewczyny nie obraźcie się, ale właśnie też odnoszę wrażenie z niektórych wypowiedzi, że zaczyna się robić podział na lepszych i gorszych, a raczej na lepsze marki i gorsze (mineralne i nie). To że ktoś nie lubi L'Oreala bo to pseudominerał, nie powinno odrazu oznaczać, że taki temat nie ma prawa bytu na forum. Nie lubię takiej ortodoksji (tu mam podobne odczucia co do biochemii). Doprowadzi ona tylko do skrajności. Podaję przykład: pojawi się firma produkująca minerały, ale po analizie składu okaże się, że jest w niej 5 składników mineralnych i jeden niemineralny. Czy również wątek o tej firmie wyrzucimy z forum? Jeżeli nie, to gdzie w takim razie jest ta granica, od której wątek może być na forum mineralnym, a od której będzie wyrzucony na wizażystkę?
Poza tym moderatowi nowego forum łatwiej będzie dopilonować, by np. w nazwie wątku o nie-minerałach było słowo "pseudomineralny". Na wizażystce raczej nikt tego poprawiał nie będzie i jak się ktoś nie zorientuje że jest jeszcze inne forum, to będzie siedział na wątku o pseudominerałach i będzie święcie przekonany że dyskutuje i minerałach.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 13:41   #1679
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Słowo pseudominerały ma wydźwięk negatywny. Proponuję przestać go używać na rzecz hm... semi-mineralnych, z domieszką albo coś w tym stylu, tak jak mówiła Lorri.

ta dyskusja to trochę jak rozmowa przyszłej mamy i przyszlego taty. Można snuc plany jak to bedzie jak już będzie, a i tak wychodzi jak chce
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 13:59   #1680
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
mi też, mam nadzieję ze dojdę do tego jaka formuła jestem na etapie fascynacji original-glo.

zachęcam do rzucenia okiem na artykuł pt. umalować sie błotem, link TU- KLIK
lub w moim podpisie. Znalazłam na serwisie pinezka.pl. autorka Joanna Titeux naprawdę fajnie opisała składniki minerane.

Anecka, a próbowalaś pędzelkiem na mokro korektor nakładać?
Ja innej formuly niz intensive nie bede probowac bo potrzebuje maskymalnego krycia narazie..

Nie nakladalam pedzelkiem na mokro bo nie mam pedzelka. Nigdy korektorow nie uzywalam, teraz paluszkiem klade A moze byc ofkrz nowa pacynka do cieni? ew. zapytam w drogerii kolo mnie po ile sa jakies maziaki do korektorow.. o ile facet cos takiego ma

Dziekuje za artykul, zabieeram sie do czytania
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.