Zmarszczki mimiczne - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-07, 17:23   #1
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Arrow

Zmarszczki mimiczne - ZBIORCZY


Mam pewien problem. Od dłuższego czasu obserwuję powstające zmarszczki( trzy poziome) na czole. I nie wiem co jest ich przyczyną, ani co z nimi dalej robić. Mam cerę tłustą, na dzień używam (jak dla mnie) dosyć odżywczego filtru Iwostin25. Zauważyłam też, że zaraz pod dolną powieką pojawiły się dwie małe zmarszczki. Tam niczym się nie smaruję ani nie filtruję go są one zaraz pod linią rzęs. Ze względu na mój wiek nie mogę( i nie chcę) używać kremów przeciwzmarszczkowych.
Co wy byście mi poleciły?
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 17:34   #2
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Absolutnie nie waz sie siegac po przeciwzmarszczoke specyfiki!
Mysle ze przesadzasz. Kazdy ma jakies tam 'zmarszczki'. Skora przeciez nie moze byc napieta, bo inaczej nie moglibysmy smiac sie, krzywic itp
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 17:37   #3
watashi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 158
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Każdy ma jakieś zmarszczki mimiczne te pod oczami mam odkąd pamiętam (na pewno miałam je już jako 12-latka widać to na szkolnym zdjęciu ) Ja np często marszczę czoło więc od dosyć dawna mam dwie poziome linie na czole, a od częstego uśmiechu zmarszczki od nosa do ust. Nie ma się czym przejmować, świadczą one o bogatej mimice. Każdy je ma tu czy tam
__________________
"It's a fun show if you haven't seen it. I can't understand what the devil he's saying, but you know, there's a lot of movement, and it's bright and colorful, it keeps my attention."


Edytowane przez watashi
Czas edycji: 2009-06-07 o 17:41 Powód: literówka
watashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 19:25   #4
alexis78
Raczkowanie
 
Avatar alexis78
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 63
GG do alexis78
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Mam pewien problem. Od dłuższego czasu obserwuję powstające zmarszczki( trzy poziome) na czole. I nie wiem co jest ich przyczyną, ani co z nimi dalej robić. Mam cerę tłustą, na dzień używam (jak dla mnie) dosyć odżywczego filtru Iwostin25. Zauważyłam też, że zaraz pod dolną powieką pojawiły się dwie małe zmarszczki. Tam niczym się nie smaruję ani nie filtruję go są one zaraz pod linią rzęs. Ze względu na mój wiek nie mogę( i nie chcę) używać kremów przeciwzmarszczkowych.
Co wy byście mi poleciły?
Nawilżanie, np. Humektan. Jeśli zmarszczki masz tak wcześnie to masz odwodnioną skórę (to nie to samo co sucha).
alexis78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 19:30   #5
Jioanna
Rozeznanie
 
Avatar Jioanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 558
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Z ciekawości- chodzisz na solarium?
__________________
Nie zależy mi na sławie,chcę być tylko doskonała. Marilyn Monroe

o4.11.2007. <3



Jioanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 20:31   #6
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Jak napisała magdolena - najgorsza rzeczą, którą możesz zrobić, jest użycie kosmtyków przeciwzmarszczkowych.
Gdy zarywałam noce, zapomniałam użyć kremu nawilżającego na noc, dzień, kiedykolwiek , piłam mało wody - też miałam niby-zmarszczki.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 21:01   #7
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Cytat:
Napisane przez Jioanna Pokaż wiadomość
Z ciekawości- chodzisz na solarium?
W życiu! Wiem że uva to samo zło, więc unikam słońca jak się da i staram się sumiennie filtrować. Na lato zamierzam przejść na filtry 50+.

A poleciłybyście jakiś krem nawilżający (najlepiej na noc, bo w dzień filtry) dla młodej cery, bez właściwości przeciwzmarszczkowych? Taki typowy nawilżacz?
Chce jakoś zwalczyćte zmarszczki, bo moje koleżanki-rówieśniczki nie mają takich. Dodam iż się nie maluję, ewentualnie jakiś błyszczyk. Żadnego podkładu, żadnego pudru(poza skrobią którą matuję filtry)
W takim razie widocznie mam jakąś przesuszono-odwodnioną cerę.
Odstawiłam krem przeciwtrądzikowy Nuno z Ziai(wysuszał, poza tym miał nieciekawy skład a pragnę przejść na w miarę naturalną pielęgnację) i wieczorem po umyciu buzi smaruje się niebieskim kremem Nivea- ten w okrągłym aluminiowym pudełku.

Do mycia używam tego żelu : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,597,garnier-czysta-skora-zel-oczyszczajacy-stara-wersja.html

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-06-07 o 21:11
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-07, 21:55   #8
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Z moich doświadczeń wynika, że żele Garnier to samo zło, polecam przerzucić się na coś łagodniejszego, na przykład na olejki myjące
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 22:36   #9
watashi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 158
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Mogę ci polecić to co ja stosuję Mam skórę mieszaną, trądzikową,skłonną do błyszczenia ale przesuszoną. Ostatnio używam dwóch kosmetyków od których skóra jest dobrze nawilżona,miękka, gładka i oczyszczona. I wydaje mi się że nawet zmarszczki koło ust zrobiły się mniej wyraźne. Do mycia twarzy używam żelu do skóry tłustej i trądzikowej z Flos leku -jest bardzo delikatny nie przesusza cery a dobrze oczyszcza, oraz kremu happy aqua na dzień też z flos leku Z kremu jestem bardzo zadowolona bo pozbyłam się problemu takich suchych skórek na twarzy których zawsze miałam pełno. Nie jest drogi więc wypróbować nie zaszkodzi
__________________
"It's a fun show if you haven't seen it. I can't understand what the devil he's saying, but you know, there's a lot of movement, and it's bright and colorful, it keeps my attention."

watashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 12:26   #10
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

można mieć tłustą cerę i jednocześnie przesuszoną. Sprawcami tego mogą być alkohole np w tonikach (trzeba czytać składy i wybierać te bezalkoholowe), bardzo szkodzi też smarowanie pryszczy spirytusem (tak powszechnie stosowane).
Wysusza cerę też chlor w basenie, klimatyzacja w pomieszczeniach.

Dla tego buzią od najmłodszych lat należy nawilżać 2 razy dziennie: tonikiem bezalkoholowym i jakimś lekkim kremem nawilżającym lub emulsją. Ja w tej chwili zbuntowałam się przeciwko wszystkim kupnym kremom i sama sobie je robię, więc nie doradzę ci nic konkretnego, ale w sklepach jest duży wybór kremów nawilżających, poczytaj sobie sobie o nich w KWC. Z tych co miałam najlepiej wspominam Soray'e.
Dobrze też jest robić od czasu do czasu maseczki nawilżające - też masz wybór bardzo różny.

I mnie żel z Garniera też baaardzo wysuszał, wiec go tez bym zmieniła
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 17:11   #11
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Flos Lek, nie mam przekonania do tej firmy. Jedną koleżankę krem Flos Leku uczulił i nie chcę na razie próbować. Myślałam może nad https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,12520,garnier-ultra-swiezosc-krem-intensywnie-nawilzajacy-24h-do-cery-suchej-i-wrazliwej.html lub https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,30548,aa-ultra-nawilzanie-krem-intensywnie-nawilzajacy-do-cery-suchej-stara-wersja.html. Będą dobre? A żelu Gerniera w ciągu miesiąca zużyłam dopiero 1/3. Strasznie wydajny.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-09, 17:36   #12
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Z takich kremow do cery tradzikowej ktore jednoczesnie nawilzaja ale tez nie powoduja swiecenia to seria aa therapy jest wedlug mnie najlepsza.
Tez krem j&j soothing baby (intensywnie nawilzajacy) jest dobrym nawilzaczem (jesli nie masz tradziku i chcesz tylko nawilzyc).
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 19:00   #13
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

kiedyś miałam to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...radzikowe.html
Bardzo fajny do tłustej cery z trądzikiem, przeciwbakteryjny i nawilża
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 19:40   #14
watashi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 158
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Flos Lek, nie mam przekonania do tej firmy. Jedną koleżankę krem Flos Leku uczulił i nie chcę na razie próbować. Myślałam może nad https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,12520,garnier-ultra-swiezosc-krem-intensywnie-nawilzajacy-24h-do-cery-suchej-i-wrazliwej.html lub https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,30548,aa-ultra-nawilzanie-krem-intensywnie-nawilzajacy-do-cery-suchej-stara-wersja.html. Będą dobre? A żelu Gerniera w ciągu miesiąca zużyłam dopiero 1/3. Strasznie wydajny.
U mnie flos leku używa cała rodzina Wszystkie kosmetyki do twarzy i ciała mam z tej firmy Ale na każdego różne składniki różnie działają Siostra miała kiedyś ten krem z garniera -nie polecam. Drogi, mało wydajny i raczej za wiele nie dawał..
__________________
"It's a fun show if you haven't seen it. I can't understand what the devil he's saying, but you know, there's a lot of movement, and it's bright and colorful, it keeps my attention."

watashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 20:03   #15
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

No to w takim razie popatrzę ze tym flosem(jeśli mogłabyś to prosiłabym o wrzucenie linku do KWC bo nie wiem do konca o który dokłądnie chodzi). Jak mi nie podpasi to zobacze ten z aa, jednak nadal zastanawiam się nad tym Garnierem ultraświeżość. A jaki tonik będzie najlepszy? Może zamiast toniku wodę termalną? Ten nivea zapchał mnie niestety

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-06-09 o 20:45
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 10:50   #16
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Garniera szczerze odradzam. Miałam całkiem niezłą cerę, tłuściutką, ale gładką i bez wielkich pryszczoli...po używaniu serii garniera do skóry tłustej/mieszanej, mam skórę tłustą jeszcze bardziej, a do tego koszmarne, wielkie i bolące gule ropne!
Flos jest delikatny, w moim przypadku ani nie pomógł, ani nie zaszkodził...wszystko robił średnio, więc w sumie może być, choć zadna rewelacja.
Za to mogę ci spokojnie polecić kosmetyki samorobione np. z BU, obecnie leczę swoją podraznioną garnierem skórę właśnie robionymi samodzielnie kosmetykami.
Do nawilżenia młodej skóry mogę ci polecić np.hydrolat rumiankowy zamiast toniku, a zamiast kremu - żel hialuronowy zmieszany z jakimś serum, albo po prostu dodany do zwykłego kremu nawilżającego- wtedy krem lepiej działa.
Do mycia- olejki myjące- po prostu rewelacja
pzdr
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 11:53   #17
watashi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 158
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
No to w takim razie popatrzę ze tym flosem(jeśli mogłabyś to prosiłabym o wrzucenie linku do KWC bo nie wiem do konca o który dokłądnie chodzi). Jak mi nie podpasi to zobacze ten z aa, jednak nadal zastanawiam się nad tym Garnierem ultraświeżość. A jaki tonik będzie najlepszy? Może zamiast toniku wodę termalną? Ten nivea zapchał mnie niestety
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Mam andzieję że jeszcze ci się przyda. Tutaj krem i żel których ja używam
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17312
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17259

Co do anturalnych. Keidyś bardzo mi się podobał ten pomysł ale neistety to chyba nie dla mnie Hydrolat mnie uczulił a olejek wcale nie nawilżał skóry Siostra jet zadowolona z własnoręcznie robionych serum ale dla mnie za dużo z tym roboty
__________________
"It's a fun show if you haven't seen it. I can't understand what the devil he's saying, but you know, there's a lot of movement, and it's bright and colorful, it keeps my attention."

watashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 18:55   #18
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

BU odpada, nie chcę bawić się w kręcenie kosmetyków. Przynajmniej nie teraz. Zakupiłam powyższy krem flos i zamówiłam AA therapy bo akurat nie mieli na stanie. Pani w aptece zachwalała żel do mycia Physiogel i kupiłam też go. Wydaje mi się że jest trochę za słaby, ale nie wysusza tak jak Garnier. A krem flosa bardzo fajnie nawilża i jak narazie nie zapchał mnie.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 22:15   #19
watashi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 158
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
BU odpada, nie chcę bawić się w kręcenie kosmetyków. Przynajmniej nie teraz. Zakupiłam powyższy krem flos i zamówiłam AA therapy bo akurat nie mieli na stanie. Pani w aptece zachwalała żel do mycia Physiogel i kupiłam też go. Wydaje mi się że jest trochę za słaby, ale nie wysusza tak jak Garnier. A krem flosa bardzo fajnie nawilża i jak narazie nie zapchał mnie.

No to się cieszę bo to mój jak na razie KWC
__________________
"It's a fun show if you haven't seen it. I can't understand what the devil he's saying, but you know, there's a lot of movement, and it's bright and colorful, it keeps my attention."

watashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 08:49   #20
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
BU odpada, nie chcę bawić się w kręcenie kosmetyków. Przynajmniej nie teraz. Zakupiłam powyższy krem flos i zamówiłam AA therapy bo akurat nie mieli na stanie. Pani w aptece zachwalała żel do mycia Physiogel i kupiłam też go. Wydaje mi się że jest trochę za słaby, ale nie wysusza tak jak Garnier. A krem flosa bardzo fajnie nawilża i jak narazie nie zapchał mnie.
Physiogel jest bardzo dobry, równie dobry jest Cetaphil i chyba ciut taniej wychodzi (większa pojemność za tą samą kasę), cetaphilem zmywa sie twarz po masakrycznych zabiegach u kosmetyczek typu peeling pirogronowy itp. więc na pewno będzie dobry do wrażliwej cery, sama go używałam, ale miałam właśnie takie wrażenie że nic nie myje, jakby za delikatny był może się przyzwyczaisz?
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 13:55   #21
miserablegirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 33
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

No proszę, ktoś z problemem podobnym do mojego. Mam 18 lat i również zmarszczki! Zarówno na czole-i te są dość widoczne, nie do ukrycia! jak i pod oczami. Cera tłusta, trądzikowa, a teraz jestem w trakcie leczenia dermatologicznego aczkolwiek zbyt dużych efektów nie widać.
Tyle, że ja trochę eksperymentowałam z kosmetykami no i ciągle sie maluję, bo z taką jak moja cerą wstydziłabym się wyjść na ulicę. (na solarium nie chodzę!) Więc w moim wypadku to pewnie przyczyna. Boję się tylko co będzie za choćby 10 lat. Nie chcę mieć twarzy całej w zmarszczkach A podobno tłusta cera najwolniej się starzeje
miserablegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 17:02   #22
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Więc łączmy się w bólu. Ja jednak na swojej skórze widzę małą poprawę. Widać wystarczyłą tylko zmiana kosmetyków. Zmarszczki na czole są mniej widoczne. Zastanawiałam się nad jakąś maseczką nawilżającą którą mogłabym wykonywać raz w tygodniu. Liczę na coś z mocznikiem. A kwas hialuronowy nie jest że tak powiem, dla starych bab? Bo w jakieś reklamie kremu p/zmarszczkowego padła ta nazwa. I skoro jest to kwas, to chyba bez filtru się nie obejdzie?

Z maseczek powynajdowałam:

1. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...wilzajaca.html
2. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...enerujaca.html
3. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,509,avene-masque-apaisant-hydratant.html( w ten Avence obawiam się paraffinum liquidum, może zapchać<ale przecie maseczkę się zmywa, więc nie wiem czy w tak krótkim czasie może coś zapchać>)
4.https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...io-masque.html
5.https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...wilzajaca.html
6. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-winogron.html (Z opisu najbardziej mi się podoba)
7. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7941,garnier-komfort-suchej-skory-maseczka-odzywcza-z-wyciagiem-z-miodu-akacjowego.html
Pomóżcie dokonać wyboru. A może macie jakieś swoje typy? Czy któreś z nich nie są przypadkiem przeciwzmarszczkowe? Czytałam opisy ale może się taka trafić i chciałabym się dowiedzieć czy są dla mnie bezpieczne.

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-06-16 o 17:06
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 18:27   #23
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Cytat:
Napisane przez miserablegirl Pokaż wiadomość
podobno tłusta cera najwolniej się starzeje
nie wiedziałam. ale czad

ja też mam zmarszczki na czole. wczoraj na noc nasmarowałam twarz oliwą z oliwek, nie wiem, jak to możliwe, ale spłyciły się, wyraźnie to widzę
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 09:05   #24
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

kwas hialuronowy to naturalny skladnik twojej skóry, stare baby też go mają w swojej, bo to ten sam gatunek co ty, tylko parę lat później
kwas hialuronowy, jest całkowicie bezpieczny nawet dla dzieci...on właściwie tylko nawilża....a dokładnie wiąże wodę w skórze, nic więcej nie zrobi, ale dla starej, zmarszczonej skóry to i tak dużo w reklamach to czasem takie bajki opowiadają, ze oj....jak się potem zaczyna studiować np. farmację to włosy dęba stają od tych pierdół co to niby mają pomóc na wszystko!
Prawda jest taka- im mniej (o dziwo!) złożony krem/żel/maść tym lepiej dla skóry.
Bo skórę można sobie zniszczyć brakiem pielęgnacji, ale coraz częściej laski niszczą sobie skórę zbyt dużą ilością chemikaliów na buzi...dlatego dobre są dla młodych cer kremy bardzo delikatne z "krótkim" składem, jesli masz problem z trądzikiem to bez paraffinum liqidum (parafina ciekła), bo może zapchać i pryszczole gotowe
w twoim przypadku poradziłabym się takiej dermokosmetyczki - czasem są w aptekach na bazpłatnym badaniu skóry (one mają na celu promocję konkretnych kosmetyków- sa opłacane przez np. Vichy albo inne podobne firmy), ale dają próbki, możesz potestować z aptecznymi kosmetykami.
Nawet jesli masz skórę trądzikową, musisz ją maxymalnie nawilżać, inaczej będziesz mieć zmarchy jak wielki kanion juz po 20-tce
aha- oliwka natłuszcza, nie nawilża tzn. nie składniki nie przedostają się do głębszych warstw naskórka i własciwie to na dłuższą metę nie daje nic...
z dobrych kremów drogeryjnych i jeszcze w miarę niedrogich to na pewno neutrogena jest godna polecenia (ma niezły skład) i eris czasem coś dobrego zrobi...
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2009-06-17 o 09:11
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 17:19   #25
julcab
Przyczajenie
 
Avatar julcab
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

http://lula.pl/lula/1,95647,6850729,...oby_wa lki.html - przeczytajcie to dziewczyny.

Edytowane przez julcab
Czas edycji: 2009-07-24 o 18:42
julcab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 22:49   #26
wakingdream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 41
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

No to przy okazji dyskusji o pielęgnacji tłustej, trądzikowej cery i ja się zapytam

Jak oceniacie krem nawilżający z serii Therapy Trądzik AA?
Na KWC (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...cy-na-noc.html) ma on dobre recenzje, ale chciałabym konkretną radę od osoby z doświadczeniem, jeżeli chodzi o kremy nawilżające i podobną cerą do mojej. A nie znam wizażanek na tyle, by zorientować się, które opinie są najbardziej obiektywne

Myślałam oczywiście wcześniej o Humektanie, ale boję się gul podskórnych, które podobno niektórym po nim wyskakują. Jeżeli mnie się taka zdarzy, to mam z głowy 2 miesiące leczenia...
wakingdream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 16:26   #27
wakingdream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 41
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Cytat:
Napisane przez wakingdream Pokaż wiadomość
No to przy okazji dyskusji o pielęgnacji tłustej, trądzikowej cery i ja się zapytam

Jak oceniacie krem nawilżający z serii Therapy Trądzik AA?
Na KWC (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...cy-na-noc.html) ma on dobre recenzje, ale chciałabym konkretną radę od osoby z doświadczeniem, jeżeli chodzi o kremy nawilżające i podobną cerą do mojej. A nie znam wizażanek na tyle, by zorientować się, które opinie są najbardziej obiektywne

Myślałam oczywiście wcześniej o Humektanie, ale boję się gul podskórnych, które podobno niektórym po nim wyskakują. Jeżeli mnie się taka zdarzy, to mam z głowy 2 miesiące leczenia...
Podbijam
wakingdream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 18:40   #28
julcab
Przyczajenie
 
Avatar julcab
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

http://lula.pl/lula/1,95647,6850729,...oby_walki.html - przeczytajcie to dziewczyny.
julcab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 17:05   #29
piekna4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
zmarszczki mimiczne

co zrobić ze zmarszczkami mimicznymi w wieku 16 lat? może doradzicie jakieś domowe sposoby lub kremy przeznaczone dla osób w moim wieku Help
piekna4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 23:19   #30
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: zmarszczki mimiczne

Na te cholerstwa chyba nie ma rady. Co najwyżej sparaliżować sobie twarz żeby się nie pogłębiały. Mam niecałe 20 lat i d dawna krechy na czole, wokół oczu i okolicach nosa.
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:55.