Roczny koszt utrzymania dziecka. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-09, 15:55   #151
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Zaczynam coraz bardziej dostrzegac trolla.
Ja też. Zwłaszcza styl postów sugeruje nudzaca się dziewoje na etapie podstawówki. Ja już tylko czekam na post- "ha bylam w sadzie wygralam mam 2000 i helikopter nie znacie sie chyba jednak siema c'nie"
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 15:58   #152
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Ja też. Zwłaszcza styl postów sugeruje nudzaca się dziewoje na etapie podstawówki. Ja już tylko czekam na post- "ha bylam w sadzie wygralam mam 2000 i helikopter nie znacie sie chyba jednak siema c'nie"
To była moja pierwsza myśl. Nikt normalnie myślący takich cyrków nie odstawia.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 15:59   #153
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Ale Sąd będzie miał ubaw, nie wierzyłam że są takie kobiety. Do dzisiaj byłam pewna że to tylko w kawałach. Takie zachowanie jest lekko mówiąc niepoważne, szkoda dziewczyny bo się ośmieszy niesamowicie. A jak mądry sędzia się trafi to jeszcze za takie cyrki na papierze alimenty obniży, mamusia sobie chce z alimentów źródło utrzymania chyba zrobić hmm?
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 16:04   #154
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez _Gosiaczek_ Pokaż wiadomość
Ale Sąd będzie miał ubaw, nie wierzyłam że są takie kobiety. Do dzisiaj byłam pewna że to tylko w kawałach. Takie zachowanie jest lekko mówiąc niepoważne, szkoda dziewczyny bo się ośmieszy niesamowicie. A jak mądry sędzia się trafi to jeszcze za takie cyrki na papierze alimenty obniży, mamusia sobie chce z alimentów źródło utrzymania chyba zrobić hmm?
I mam nadzieję, że taki się trafi!
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 16:33   #155
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
To była moja pierwsza myśl. Nikt normalnie myślący takich cyrków nie odstawia.
a mnie już coraz mniej w życiu zdziwi i wierzę, że istnieją na świecie takie matki

Normalnie cycki opadają jak się to wszystko czyta

Agnieszka, cały czas powtarzasz że ojca dziecka na to stać ale na litość boską czy 3000 zł. to aż takie kokosy? Nie wiem gdzie mieszkasz ale sądzę że w jakimś większym mieście (skoro masz u siebie takie wypasione zajęcia basenowe) i na pewno koszty utrzymania/wynajęcia mieszkania są duże. Przecież sąd musi wziąć pod uwagę jakie koszty utrzymania ma ojciec, a na Twoje fanaberie popatrzy i pewnie puknie się w czoło.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 20:22   #156
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez agnieszka1209 Pokaż wiadomość
a wszytko co podałam t
o nie kkosmos tylko potrzeba dziecka i ulatwienie dla mnie w samotnym wychowywaniu dziecka.dziecko zacznie raczkowac/ chodzik to nie bede nad nim stala 24/24 bo sie nie da wiec usi byc takie cos jak chodzic -skoczek, hustawke i inne. krzesełko do karmienia na czym ma go karmic?jedna reka trzymac druga karmic, 4 wycierac buzke 5, podac pic nie w tym rzecz. łózeczko potrzebne materac potrzebny wozek potrzebny mable na urania potrzebne (co mam na ziemi jej trzymac?) tak samo worki po to one zostały wyprudowkowane a nie ze bede z jedna pielucha pedzic przez cały 3000m dom na koniec aby wywalic do duzego pojemnika a nie uzywac małego kosza i pozniej całosc wyniesc. ciezkie do zrozumienia. otzrzasnijcie sie i spojzcie jakie sa ceny bo dziecko jak juz pisałam to nie tylko pełen brzuszek. paliwo do samochodu samo sie naleje albo dostaje w gratise na stacji , tez jezdze z dzieciakiem po lekarzach na basen czy zakupy dla niego. kazdy sie skupia na podstawach jedzenie ubranie a reszta to co?samo dziecko sie nie zrobilo niech kazdy z rodzicow bedzie łożył na to. a apropo długów co to obchodzi mnie? skoro ma kase na splacanie kredytow jak je ma to i musi znalesc kase na dziecko. oczywiscie nie sadze ze dostane 1500 ale podaje jaki jest koszt .!
A potem tatuś dziecka pozwie mamusię do sądu za spowodowanie trwałej choroby u dziecka wskutek korzystania z chodzika to się będzie działo dopiero...

Mam 2 córki, 3l. i 3mce. Krzesło do karmienia mam i leżaczek-bujaczek. Ale spokojnie do karmienia starczy jedno z nich, leżaczek mam przekładany na krzesełeczko i starcza nawet dla starszej córki do siedzenia, a krzesło do karmienia z wkładką dla niemowląt i ustawieniem na półleżąco. Można więc jedną rzecz kupić. Czyli powiedzmy krzesło do karmienia, bo jednak przydatniejsze, koszt 180zł - kupowałam w grudniu w prezencie.
Huśtawka do zawieszenia w futrynie otrzymana, zresztą ona niewiele kosztuje, drewniana za 30zł dostępna.

Meblami na ubrania zryłaś mi beret, poważnie. Ty swoje na podłodze trzymasz, jak mniemam, bo w przeciwnym razie pomyślałabyś, że można swoje szmaty ścisnąć i zrobić miejsce dla dziecka?
Kupiłam JEDEN mebel dla dziecka, regał za 100zł powystawowy - z myślą o książkach dziecięcych. Wszelkie ubranka, bieliznę, kocyki i tak dalej - normalnie z mężem zrobiliśmy reorganizację naszych pierdół w meblach i z palcem w tyłku dało się zmieścić.

Rozumiem, że kosze na śmieci masz w każdym dosłownie pomieszczeniu? No bo przecież gdy papierek miałabyś te 3000m (wow! pałac!) wynieść z sypialni, to nóżki by bolały :d

Normalnie dupkę urywa

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Zejdź na ziemię, zapytaj jak odbywają się sprawy o alimenty. I nie licz na 1000 zł nawet. I naprawdę, to nie interesuje sądu, że Ty chcesz na basen. Zrozum to.
To ciężkie, ciężkie...

Cytat:
Napisane przez agnieszka1209 Pokaż wiadomość
dziecko bedzie mialo rok i pozniej wiecej lat to bedziesz kisic je w domu i nigdie z nim nie bediesz wychodzic ani pozwalac na rozuj fizyczny. prosze cie.bez komentarza

A to ty myślisz, że my wszystkie tu tylko w domu siedzimy?

Spacer - codziennie, no chyba, że choroba. I to dłuuugi spacer. Powrót z przedszkola czasem to 3h nawet.
hulajnoga
rowerek
piłka
działka ukochanej babci
basen od czasu do czasu, pewnie
zoo
park
rzeka + karmienie ptaków
latem - jezioro, plaża piaszczysta więc inwestycją był kostium kąpielowy (20zł), koło dmuchane (też koło 20zł) i utensylia piaskowe :d cena podobna.
plac zabaw
biblioteka
fikoland


Zauważ, że większość z tego jest za free - lub za grosze.

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość

a tu mamusia juz zakłada sobie że ją opieka nad własnym dzieckiem zmęczy więc nakupi chodzików ( zniszczenia wszystkich stawów od stóp do kręgosłupa), huśtawki i inne, gotować nie będzie bo po co. Bawić się też nie zamierza- zabawki bez baterii nazywają się książki i pluszaki ale trzeba się nimi bawić WSPÓLNIE, zabawki grające nie edukują dziecka ale zajmuja jego uwagę- i powinny być na chwilę, BTW baterie w moich działają tak po 2 lata.

Albo to troll co się mocno nudzi albo mamuśka z mocnym odpieluszkowym i wielką nienawiścią do ojca dziecka, plus mega egocentryzm. Bo przecież ona jest jedyna na świecie w takiej sytuacji i nikt, na prawdę nikt nie rozumie jak to jest ciężko wychowywać dziecko.

Pięknie

Nawiasem mówiąc, moja starsza córka ma 3 lata, młodsza 3mce. Wygrzebałam matę edukacyjną, z bateriami, zapomniałam ich wyjąć - czyli od 3 lat te same baterie, i o dziwo - działają! a mata używana była przez starszą często bardzo

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Borze zielony, miałam nadzieję, że się dowiem, ile mam sobie naszykować na pojawienie się malucha, ale takich rewelacji się nie spodziewałam

Swoją drogą naprawdę osobliwe wyliczenie kosztów utrzymania:

ojciec - 1500 zł ma zostać na mieszkanie i życie
matka - jakieś 500 zł zostanie na te same potrzeby
dziecko - 3000 zł

Chciałabym zobaczyć rodzinę, gdzie przy zarobkach ok. 5 tysięcy utrzymuje się (przynajmniej częściowo) dwa domy i jednocześnie na dziecko wydaje 3 tysiące miesięcznie
A poważnie chcesz? nie pamiętam cen, ale tu pisałam całą wyprawkę szczegółową, opcję podstawową i wypasioną:

http://www.dzieciologia.blogspot.com...co-mamowa.html

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Ja też. Zwłaszcza styl postów sugeruje nudzaca się dziewoje na etapie podstawówki. Ja już tylko czekam na post- "ha bylam w sadzie wygralam mam 2000 i helikopter nie znacie sie chyba jednak siema c'nie"
Podstawówkę odrzucam, tam dzieci obecnie nie piszą aż tyle nie ten poziom mimo wszystko
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 20:40   #157
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez agnieszka1209 Pokaż wiadomość
krzesełko do karmienia na czym ma go karmic?jedna reka trzymac druga karmic, 4 wycierac buzke 5, podac pic nie w tym rzecz.
O, Boże, o Boże, nie znam kobiety która kupiłaby krzesełko do karmienia, choć na takie głupie krzesełko było je stać.

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;40225972]

Rozumiem, że kosze na śmieci masz w każdym dosłownie pomieszczeniu? No bo przecież gdy papierek miałabyś te 3000m (wow! pałac!) wynieść z sypialni, to nóżki by bolały :d

[/QUOTE]
Bo pewnie dziecko jej płacze i nie może go na 5 sekund zostawić, albo wziąć na ręce i z dzieciakiem się przejść do kosza. Tak jak w nocy nie może zejść na dół, żeby odgrzać mleko.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-09, 20:44   #158
Gofrzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Gofrzyca
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 19 756
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Bo pewnie dziecko jej płacze i nie może go na 5 sekund zostawić, albo wziąć na ręce i z dzieciakiem się przejść do kosza. Tak jak w nocy nie może zejść na dół, żeby odgrzać mleko.
Właśnie to najbardziej mnie dziwi, ze nawet na moment 5 miesięcznego dziecka nie zostawi, to na ręce i ze sobą.
Ale najgorsze jesz tłumaczenie że jak to karmić dziecko bez krzesełka A wózka księżniczka nie ma? a kanapy nie ma? A na kolana wziąć nie można i druga ręką karmić? Jak się wybrudzi do odstawić jedzenie i wytrzeć? To samo z piciem?
__________________
Padał deszcz tak jak dziś, miałaś uchylone drzwi.
Stałem w nich niczym pies,
w zębach niosąc bukiet ściem.
Zatrzasnęłaś je na klucz, wystawiłaś mnie na bruk.
Choć rację masz, że nie znasz mnie,
jak mogłaś tak dać wkręcić się.
Gofrzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 20:54   #159
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez Gofrzyca Pokaż wiadomość
Właśnie to najbardziej mnie dziwi, ze nawet na moment 5 miesięcznego dziecka nie zostawi, to na ręce i ze sobą.
Ale najgorsze jesz tłumaczenie że jak to karmić dziecko bez krzesełka A wózka księżniczka nie ma? a kanapy nie ma? A na kolana wziąć nie można i druga ręką karmić? Jak się wybrudzi do odstawić jedzenie i wytrzeć? To samo z piciem?
Ja to już nie wiem. Sądzę, że gdyby to krzesełko aż tak ułatwiało sprawę to moja mama by je sobie kupiła. Ja też nie zauważyłam, żeby karmienie na kolanach było jakąś męką.
A ona to chyba planuje i tylko szuka, co by tu jeszcze można dziecko kupić... Ja też nie zauważyłam, żeby karmienie na kolanach było jakąś męką. Nic to, że połowa tych rzeczy totalnie zbędna.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2013-04-09 o 20:55
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 20:54   #160
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Moja córka ma 10 miesięcy i do dziś nie mam krzesełka do karmienia, bo mi nie jest aż tak potrzebne. Nie mamy typowej jadalni, więc jemy razem na kanapie, ewentualnie mała mi je na kolanach. A co do nocnego karmienia - ja do 7 miesiąca karmiłam piersią, więc problem odpadał a teraz przed snem przygotowuję wodę do termosu, sypię proszek do flachy i mam to koło łóżeczka. Serio serio, bez podgrzewaczy ani statków kosmicznych. Przewijak mam, ale i tak przewijam na łóżku, więc niedługo przewijak pójdzie w odstawkę. Jeśli ma się głowę na karku, nie ma manii zbierania bzdurnych gadżetów, to utrzymanie dziecka nie kosztuje 3000zł/miesiąc. Ubranek też się co sekundę nie kupuje, bo z czasem dziecko wolniej rośnie, a poza tym można kupować na promocjach albo w SH. Dla mnie Agnieszka to troll, albo jakaś mamuśka z poważnym problemem ze sobą.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 20:55   #161
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;40225972]
A poważnie chcesz? nie pamiętam cen, ale tu pisałam całą wyprawkę szczegółową, opcję podstawową i wypasioną:

http://www.dzieciologia.blogspot.com...co-mamowa.html
[/QUOTE]
Poważnie. Dziękuję
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-09, 20:57   #162
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez _Gosiaczek_ Pokaż wiadomość
Ale Sąd będzie miał ubaw, nie wierzyłam że są takie kobiety. Do dzisiaj byłam pewna że to tylko w kawałach. Takie zachowanie jest lekko mówiąc niepoważne, szkoda dziewczyny bo się ośmieszy niesamowicie. A jak mądry sędzia się trafi to jeszcze za takie cyrki na papierze alimenty obniży, mamusia sobie chce z alimentów źródło utrzymania chyba zrobić hmm?
Znam podobny przypadek. Rozwodzili się dość bogaci ludzie. Facet pracował tylko, z jego winy rozwód. Alimenty 650 zł, a żona chciała na siebie jeszcze 300, ale sedzia kazał jej wstać, wypytał czy na nic nie choruje i powiedział, że ma ręce do pracy...
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 20:58   #163
Gofrzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Gofrzyca
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 19 756
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ja to już nie wiem. Sądzę, że gdyby to krzesełko aż tak ułatwiało sprawę to moja mama by je sobie kupiła. Ja też nie zauważyłam, żeby karmienie na kolanach było jakąś męką.
A ona to chyba planuje i tylko szuka, co by tu jeszcze można dziecko kupić... Ja też nie zauważyłam, żeby karmienie na kolanach było jakąś męką. Nic to, że połowa tych rzeczy totalnie zbędna.
Ja nawet lubię karmić dziecięcia na kolanie
__________________
Padał deszcz tak jak dziś, miałaś uchylone drzwi.
Stałem w nich niczym pies,
w zębach niosąc bukiet ściem.
Zatrzasnęłaś je na klucz, wystawiłaś mnie na bruk.
Choć rację masz, że nie znasz mnie,
jak mogłaś tak dać wkręcić się.
Gofrzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:00   #164
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

akurat krzesełko do karmienia to ważny mebel. Ale spokojnie można kupic nowe za 50 zł, lub używane za grosze.
po za tym termos zamiast podgrzewacza to jak widze znany motyw- podgrzewacz jeszcze ciągnie prąd, a włączony cała noc to po roku uzbiera sie niepotrzebnie duża kwota.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:04   #165
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Ja jednak wolę krzesełko do karmienia, daję małej jedzenie w miseczce i sama sobie je, patrzy jak robię jedzenie. To moim zdaniem przydatna rzecz, na kolanach karmić nie lubię. Ale można najtańsze w Ikei za bodajże 80 zł kupić.
Ja mam full wypas Chicco Polly za chyba 500 zł i nie powiem, wygodne jest, ale doczyścić tego dziadostwa nie mogę.

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Znam podobny przypadek. Rozwodzili się dość bogaci ludzie. Facet pracował tylko, z jego winy rozwód. Alimenty 650 zł, a żona chciała na siebie jeszcze 300, ale sedzia kazał jej wstać, wypytał czy na nic nie choruje i powiedział, że ma ręce do pracy...
To specjalnie bogaci nie byli, skoro tak niskie alimenty.
A jeśli wina męża, to żona miała prawo do alimentów.
Zresztą uważam, że sędzia nie ma prawa do takich komentarzy.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:05   #166
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ja to już nie wiem. Sądzę, że gdyby to krzesełko aż tak ułatwiało sprawę to moja mama by je sobie kupiła. Ja też nie zauważyłam, żeby karmienie na kolanach było jakąś męką.
A ona to chyba planuje i tylko szuka, co by tu jeszcze można dziecko kupić... Ja też nie zauważyłam, żeby karmienie na kolanach było jakąś męką. Nic to, że połowa tych rzeczy totalnie zbędna.
Moja córeczka nie miała krzesełka, a stać mnie było na niejedno takie . I przewijaka też nie! Autorka to chyba ma ten pałac 3 tysiące metrów, bo to trzeba mieć gdzie pomieścić tyle gadżetów. Myślałam,, że u mnie jest dużo rzeczy do przestawiania z kąta w kąt, ale jednak nie...
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:07   #167
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość


To specjalnie bogaci nie byli, skoro tak niskie alimenty.
A jeśli wina męża, to żona miała prawo do alimentów.
Zresztą uważam, że sędzia nie ma prawa do takich komentarzy.
A czemu niby nie ma prawa? Owszem, ma. W takich sytuacjach to chyba jedyny słuszny komentarz. Po cholerę żonie alimenty?
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:09   #168
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ja to już nie wiem. Sądzę, że gdyby to krzesełko aż tak ułatwiało sprawę to moja mama by je sobie kupiła. Ja też nie zauważyłam, żeby karmienie na kolanach było jakąś męką.
A ona to chyba planuje i tylko szuka, co by tu jeszcze można dziecko kupić... Ja też nie zauważyłam, żeby karmienie na kolanach było jakąś męką. Nic to, że połowa tych rzeczy totalnie zbędna.

krzeselko mam, lubie, uzywam i raczej sie go nie pozbede
model ma ponad 30 lat i stosuje go takze przy wieszaniu firanek
(do nabycia za 50 zl na pchlim targu)
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:09   #169
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ja jednak wolę krzesełko do karmienia, daję małej jedzenie w miseczce i sama sobie je, patrzy jak robię jedzenie. To moim zdaniem przydatna rzecz, na kolanach karmić nie lubię. Ale można najtańsze w Ikei za bodajże 80 zł kupić.
Ja mam full wypas Chicco Polly za chyba 500 zł i nie powiem, wygodne jest, ale doczyścić tego dziadostwa nie mogę.

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------



To specjalnie bogaci nie byli, skoro tak niskie alimenty.
A jeśli wina męża, to żona miała prawo do alimentów.
Zresztą uważam, że sędzia nie ma prawa do takich komentarzy.
A właśnie, że dość zamożni ludzie. A jednak alimenty takie. Z resztą ta kwota, to taka normalna. Przeważnie po 300 zł mają przyznane. To jest mało, ale ja akurat tego nie przyznaję. 900 zł to najwyższa kwota o jakiej słyszałam. Ale dobrowolna, bo ojciec sam chciał tyle płacić.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-09, 21:12   #170
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
akurat krzesełko do karmienia to ważny mebel. Ale spokojnie można kupic nowe za 50 zł, lub używane za grosze.
być moze niektórym potrzebne, inni obejdą się bez
Nawet nie chodzi o głupie krzesełko tylko o samo podejście. Kupić wszystko, co jest w sklepach.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:12   #171
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
A czemu niby nie ma prawa? Owszem, ma. W takich sytuacjach to chyba jedyny słuszny komentarz. Po cholerę żonie alimenty?
Skoro żona ma do nich prawo, jeśli rozwód jest z winy męża, to dlaczego z niego nie skorzystać.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:14   #172
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
A czemu niby nie ma prawa? Owszem, ma. W takich sytuacjach to chyba jedyny słuszny komentarz. Po cholerę żonie alimenty?
Akurat tu sie nie zgodzę, jak żona nie pracowała i zajmowała się dzieckiem i domem a mąż sobie odszedł- rozwód z orzeczeniem o winie to alimenty sie jej tez należą z powodu pogorszenia sytuacji materialnej- oczywiście nie na całe życie, sa jakieś ramy czasowe chyba rok ( niech mnie prawnik poprawi), kobieta zdradzona, porzucona i zostawiona z dzieckiem powinna miec możliwość ogarnięcia siebie i swojego zycia, poradzenia z emocjami, znalezienia nowego mieszkania dla siebie i dziecka, zorganizowanie opieki dla dziecka i poszukania pracy NA KOSZT ex-męża.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:16   #173
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
być moze niektórym potrzebne, inni obejdą się bez
Nawet nie chodzi o głupie krzesełko tylko o samo podejście. Kupić wszystko, co jest w sklepach.
Albo...kupić wszystko co w sklepach, co poleca Pani Gadżet z tvn style, koniecznie firmowe, żeby wszyscy zazdrościli. Ale, żeby samemu zabawę z dzieckiem wymyślić, czy na poczekaniu jakieś piosenki, to pewnie już gorzej. Krzesełko bym kupiła...ale szwagierka ma już w planach, jako prezent na roczek. Póki co, żyjemy bez i często piorę narzuty z kanapy .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:24   #174
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Akurat tu sie nie zgodzę, jak żona nie pracowała i zajmowała się dzieckiem i domem a mąż sobie odszedł- rozwód z orzeczeniem o winie to alimenty sie jej tez należą z powodu pogorszenia sytuacji materialnej- oczywiście nie na całe życie, sa jakieś ramy czasowe chyba rok ( niech mnie prawnik poprawi), kobieta zdradzona, porzucona i zostawiona z dzieckiem powinna miec możliwość ogarnięcia siebie i swojego zycia, poradzenia z emocjami, znalezienia nowego mieszkania dla siebie i dziecka, zorganizowanie opieki dla dziecka i poszukania pracy NA KOSZT ex-męża.
Widocznie sądy, tak nie rozdają kasy na prawo i lewo jak w filmach. Najmłodsza córka miała wtedy 16 lat chyba. I tylko na nią były alimenty.

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Albo...kupić wszystko co w sklepach, co poleca Pani Gadżet z tvn style, koniecznie firmowe, żeby wszyscy zazdrościli. Ale, żeby samemu zabawę z dzieckiem wymyślić, czy na poczekaniu jakieś piosenki, to pewnie już gorzej. Krzesełko bym kupiła...ale szwagierka ma już w planach, jako prezent na roczek. Póki co, żyjemy bez i często piorę narzuty z kanapy .
Ja karmiłam w spacerówce ( była taka półeczka przykręcana). I cieszę się, że nie miałam krzesełka i przewijaka, bo teraz mam nadmiar huśtawek, zjeżdżalni, trampolin i innych rzeczy, które zajmują miejsce w piwnicy. A które muszę komuś wcisnąć, bo moja mała i tak już się nie bawi tym.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:26   #175
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez Gofrzyca Pokaż wiadomość
Ja nawet lubię karmić dziecięcia na kolanie
wiesz karmic jako tako nie jest zle, ale jak juz dziecko je samodzielnie to krzesełko zdecydowanie lepiej sie sprawdza
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:27   #176
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Nie przesadzajmy tez w druga strone, krzeslo fajna rzecz i przydatna, nie tylko gdy dziecko je, chodzi o to, ze nie trzeba koniecznie wydawac 500 zlotych na nie, mozna i za 100
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:29   #177
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4022773 3]Nie przesadzajmy tez w druga strone, krzeslo fajna rzecz i przydatna, nie tylko gdy dziecko je, chodzi o to, ze nie trzeba koniecznie wydawac 500 zlotych na nie, mozna i za 100 [/QUOTE]
jasne
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:31   #178
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Widocznie sądy, tak nie rozdają kasy na prawo i lewo jak w filmach. Najmłodsza córka miała wtedy 16 lat chyba. I tylko na nią były alimenty.


Ja karmiłam w spacerówce ( była taka półeczka przykręcana). I cieszę się, że nie miałam krzesełka i przewijaka, bo teraz mam nadmiar huśtawek, zjeżdżalni, trampolin i innych rzeczy, które zajmują miejsce w piwnicy. A które muszę komuś wcisnąć, bo moja mała i tak już się nie bawi tym.
A jak dziecko miało lat 16 to sytuacja jest inna, ale nadal uważam że sędzia zachował sie nietaktownie bo pewnie brak pracy kobiety WSPOLNĄ decyzja małżonków a jej konsekwencje ma ponosić jedynie żona.

Osobiście znam przypadek gdzie alimenty łacznie na żonę i dziecko wyniosły 2.5 tysiąca, ale mężczyzna zarabiał dobrze rozwód był z jego winy i strony doszły do pozumienia-on płaci, ona nie występuje z oskarżeniami o przemoc, bo taka była w tym związku.

Co do sprzętów to uważam że co innego jest dla róznych osób ważne i dla mnie krzesełko było ważniejsze od huśtawki, ale na przykład też obyłam sie całkiem bez maty edukacyjnej. A wszystko po dzieciach pójdzie albo na sprzedaż albo dalej do rodziny i znajomych.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:32   #179
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

zgadzam się z Mooną...ale nie zmienia to faktu, że wiele osób topi się w gadżetach, które koniec końców zagracają mieszkanie
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:34   #180
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Moja córka ma 10 miesięcy i do dziś nie mam krzesełka do karmienia, bo mi nie jest aż tak potrzebne. Nie mamy typowej jadalni, więc jemy razem na kanapie, ewentualnie mała mi je na kolanach. A co do nocnego karmienia - ja do 7 miesiąca karmiłam piersią, więc problem odpadał a teraz przed snem przygotowuję wodę do termosu, sypię proszek do flachy i mam to koło łóżeczka. Serio serio, bez podgrzewaczy ani statków kosmicznych. Przewijak mam, ale i tak przewijam na łóżku, więc niedługo przewijak pójdzie w odstawkę. Jeśli ma się głowę na karku, nie ma manii zbierania bzdurnych gadżetów, to utrzymanie dziecka nie kosztuje 3000zł/miesiąc. Ubranek też się co sekundę nie kupuje, bo z czasem dziecko wolniej rośnie, a poza tym można kupować na promocjach albo w SH. Dla mnie Agnieszka to troll, albo jakaś mamuśka z poważnym problemem ze sobą.
Taaaa, wmawiaj, głodzisz dziecko!!!!!111!1!11!11on eoneone
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-19 22:54:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:53.