Fałszywy współpracownik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-25, 12:34   #1
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907

Fałszywy współpracownik


Czy wasi współpracownicy przejawiają takie zachowanie?
Jest to już moja druga praca, gdzie atmosfera przez ich zachowanie, jest dla mnie cieżka do zniesienia.

W pierwszej dwie babeczki snuły intrygi, nie przekazywały informacji, lub z opóźnieniem, jak miałam podejść do nich w celu czysto służbowym, to mnie ciarki przechodziły.

W drugiej pracy z kolei, współpracowniczka z którą siedzię w biurze, i tylko z nią, zawsze ma zdanie na przekór mojemu - nawet jak chodzi o jakieś pierdy dotyczące życia codziennego, zawsze wie lepiej, wcina się w moją dyskusję z klientem, (ja się wcinam jak plecie bzdury).

Dodatkowo od tygodnia ukrywa, że idzie na konferencję. Jakby to było niewiadomo co. W zasadzie przez przypadek się dowiedziałam, odbierając telefon od babeczki, która ją organizuje, prosiła o przekazanie informacji. Gdy przekazałam te informacje, nawet słowem nie podjęła tematu tej konferencji.
Dla mnie to dość uciążliwa atmosfera, skomentowałabym jej to prosto w oczy, ale nie chcę pogarszac milczącej sytuacji między nami.

Czy ja kiedyś będe mogła współpracować z norm,lanymi ludźmi?
Życzliwimy, nie wynoszący siebie ponad innych?
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 13:03   #2
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Fałszywy współpracownik

Wcinanie się w rozmowę drugiego pracownika z klientem jest niedopuszczalne, bo w ten sposób podważa się Twój autorytet (nic nie wie ani nie umie, trzeba za nią mówić). Proponowałabym powiedzieć jej na osobności, ale stanowczo, że kiedy Ty rozmawiasz z klientem, to rozmawiasz Ty, a nie Wy we dwie. O ile nie poskutkuje i następnym razem zrobi to samo, zwróć jej uwagę przy kliencie, że w tej chwili Ty rozmawiasz i jak skończysz, wtedy ona też będzie mogła porozmawiać.

Co do konferencji - nie bardzo zrozumiałam, czy to znaczy, że tamta kobieta miała Ci przekazać informacje o konferencji i nie przekazała? Czy chodzi o fakt, że tamta miała iść na konferencję, tylko Ci o tym nie powiedziała?

Taki brak komunikacji i przepływu informacji bardzo źle wpływa na pracę zespołu i nie mówie tylko o tym, że za sobą nie przepadacie, ale przez brak przekazania jednej drobnej informacji bardzo wiele może sie zawalić.

Rozumiem, że nie chcesz toczyć wojny podjazdowej, ale uważam, że powinnaś stanowczo reagować. A w ostateczności porozmawiać na osobności ze swoim szefem i na spokojnie wyjasnić, że pewnych rzeczy nie chcesz tolerować, ale zachowanie współpracownicy zmusza Cie do tej rozmowy. Jeszcze zalezy jakiego masz szefa, ale jak szef jest w porządku, to na pewno nie będzie na Ciebie zły, że zgłaszasz problem z współpraa z druga osobą.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 13:14   #3
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Fałszywy współpracownik

Cytat:
Co do konferencji - nie bardzo zrozumiałam, czy to znaczy, że tamta kobieta miała Ci przekazać informacje o konferencji i nie przekazała? Czy chodzi o fakt, że tamta miała iść na konferencję, tylko Ci o tym nie powiedziała?
Moja współpracowniczka ukrywała, że to ona idzie na tą konferencję.
Dodatkowo będzie mieć na niej wystąpienie.
Ale oficjalnie nic mi nie powiedziała.

Z kierownikiem znają się. Zresztą już od jakiegoś czasu kierownikowi nie ufam. Zresztą on ostatnio tez pozjadał wszytskie rozumy, a ja wiem że zrobił źle, i moje słowo nic nie znaczyło.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 13:19   #4
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: Fałszywy współpracownik

Obawiam sie ze taka sytuacja jak Twoja jest bardzo powszechna w polskich firmach, w dzisiejszych czasach polak polakowi wilkiem, nikt nikomu nie ufa, wszyscy szeptaja za Twoimi plecami, kombinatorstwo, lizusostwo i fałsz nie maja granic. przykre to ale prawdziwe ze kazdy traktuje drugiego jak rywala i tylko czeka na okazje zeby go wyeliminowac. az sie wlos jezy na glowie jak sie czyta takie historie. ale taki jest swiat dorosłych.
__________________
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 13:30   #5
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Fałszywy współpracownik

Miałam podobnie w swojej drugiej pracy. Każdy każdemu właściwie podkładał świnię i ciężko to było znieść. Najbardziej irytowała mnie dwulicowość współpracowników - wszyscy udawali, że się bardzo lubią, szczerzyli ząbki w uśmiechu, a gdy tylko ktoś wyszedł z pokoju, zaczynało się obrabianie mu tyłka. Dla mnie to było po prostu nie do wytrzymania
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 13:43   #6
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Fałszywy współpracownik

I ja również miałem podobne negatywne doświadczenia w jednej pracy jak Akane, teraz na szczęście mam zdrowy klimat i działamy wspólnie jako zespół co mi się bardzo podoba.

Z kolei moja Siostra ma taką nieciekawą sytuację w pracy jak Ty Kliwia
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 13:54   #7
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Fałszywy współpracownik

To jest generalnie masakra, bo się odechciewa rano wstawać z łóżka.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-25, 14:08   #8
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: Fałszywy współpracownik

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
To jest generalnie masakra, bo się odechciewa rano wstawać z łóżka.
i nie dziwie sie, nit tak nie zniecheca jak beznadziejna sytuacja w pracy oraz to ze tak naprawde to nie mozesz liczyc na nikogo.
takie sytuacje sa wszedzie, zawsze kazdemu cos sie nie podoba i zawsze znajdzie sie osoba ktora bedzie sie podlizywac do szefa oraz taka ktora bedzie wiecznie z czegos niezdowolona
ja swojego czasu, pracowałam na zastepstwo jako nauczycielka ang w szkole, bylam jeszcze wtedy studenka 5 roku i w pewnien sposob stałam troche z boku i przypatrywałam sie temu jak to grono pedagogiczne działa od wewnatrz. no i sie dowiedziałam i rozczarowałam sie. co wyglada ładnie od strony ucznia, nie wyglada juz tak kolorowo od strony nauczyciela. w szkole byly "walki" miedzy nauczycielami o nadgodziny zwz z fakultetami, plan lekcji (kazdy chcial zaczynac rano i konczyc jak najwczesniej), najlepsze klasy, materiały do nauki, dostepnosc ksera i papieru itp itd no i oczywiscie ploty, ploty, ploty....masakra! aha, no i rewia mody rowniez
good look, dobre ciuchy, droga bizuteria, pasemka, makijaz, torebka to koniecznosc
__________________
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 09:23   #9
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Fałszywy współpracownik

W jednej tylko pracy spotkałam takich ludzi - 3/4 zespołu to były właśnie takie fałszywe lizuski. Jedna z panienek to już w ogóle mnie nie trawiła i pozwalała sobie na lekceważący ton, a czasem wręcz udawała, że mnie nie słyszy. Ponieważ jestem osoba spokojną i wyrozumiałą, ale do czasu, w momencie, kiedy poproszona o namiary na firmę, do której miałam dzwonić (firma zagraniczna) stwierdziła, że nie ma. Firmy nie było w Internecie. Przyjechała szefowa i pyta, czy dzwoniłam. Mówię, że nie, bo nigdzie nie ma namiarów na tę firmę. Szefowa "no jak to, Ewcia przecież ma namiary, mówiłam Ci." A Ewcia w tym momencie: "Tak tak, oczywiście, że mam". Wtedy powiedziałam wprost i przy szefowej: "Ale kiedy Cię prosiłam o te namiary, powiedziałaś, że nie masz. Nie wiem, co teraz załatwię, zaraz wychodzę z pracy, a gdybyś mi dała te namiary od razu, sprawa byłaby już od dawna załatwiona".

Panna więcej nie powtórzyła tego numeru, ale patrzyła na mnie z kwaśną minką. Ja zaś odpłaciłam jej pieknym za nadobne i parę razy udawałam, że nie słyszę, jak mnie woła z dołu (byłyśmy w sąsiednich pokojach). W ten sposób nauczyłam ją też, że jak ma do mnie jakąś sprawę, to nie drze się na mnie jak na psa, tylko rusza cztery litery i idzie do mnie (ja nigdy nie wrzeszczałam przez całe biuro jak miałam sprawę do kogoś w sąsiednim pokoju). A to, że mnie nie cierpiała, nie bolało zbytnio, ja też jej nie lubiłam i niepotrzebna mi była jej sympatia.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 11:13   #10
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Fałszywy współpracownik

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Panna więcej nie powtórzyła tego numeru, ale patrzyła na mnie z kwaśną minką. Ja zaś odpłaciłam jej pieknym za nadobne i parę razy udawałam, że nie słyszę, jak mnie woła z dołu (byłyśmy w sąsiednich pokojach). W ten sposób nauczyłam ją też, że jak ma do mnie jakąś sprawę, to nie drze się na mnie jak na psa, tylko rusza cztery litery i idzie do mnie (ja nigdy nie wrzeszczałam przez całe biuro jak miałam sprawę do kogoś w sąsiednim pokoju). A to, że mnie nie cierpiała, nie bolało zbytnio, ja też jej nie lubiłam i niepotrzebna mi była jej sympatia.
I bardzo dobrze zrobiłaś
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 16:57   #11
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Fałszywy współpracownik

Cytat:
Napisane przez MHS Pokaż wiadomość
I bardzo dobrze zrobiłaś
Nie ma to jak uczyć kultury dwudziestosiedmioletnią pannicę
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-27, 00:03   #12
Michaline
Raczkowanie
 
Avatar Michaline
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Czasem z Grodu Kraka czasem z uroczej górskiej doliny :)
Wiadomości: 226
Dot.: Fałszywy współpracownik

Dla mnie takie sytuacje są nie do pomyślenia. Jeżeli do firmy w której pracuję zatrudnia się nowe osoby to normalnym jest, że przyjmuje się je życzliwie i stara się stworzyć miłą atmosferę pracy. Nie rozumiem czemu ludzie od samego początku budują dziwne mury? Jak tak czytam o tych "przypadkach" to od razu przychodzi mi na myśl taki mały rozkapryszony bachor, który zazdrosny o swoje młodsze rodzeństwo...
__________________
69...68...67...66...65...64...63...62...61...60...59...58...57...56...55...54...53...52

CEL: 12kg/6mcy
Michaline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 00:10   #13
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: Fałszywy współpracownik

Cytat:
Napisane przez Michaline Pokaż wiadomość
Dla mnie takie sytuacje są nie do pomyślenia. Jeżeli do firmy w której pracuję zatrudnia się nowe osoby to normalnym jest, że przyjmuje się je życzliwie i stara się stworzyć miłą atmosferę pracy. Nie rozumiem czemu ludzie od samego początku budują dziwne mury? Jak tak czytam o tych "przypadkach" to od razu przychodzi mi na myśl taki mały rozkapryszony bachor, który zazdrosny o swoje młodsze rodzeństwo...

ludzie sie tak wrednie zachowuja bo kazdy traktuje kazdego jak potencjalnego rywala do awansu lub na stanowisko, a poniewaz prace jest łatwo stracic to kazdy robi wszystko co moze zeby sie utrzymac, dlatego niektorzy siegaja bo bardziej "radykalne" srodki. duzo ludzi, to duza konkurencja wiec eliminuje sie konkurentow roznymi podchodami.
jedynym sposobem zeby tego uniknac to byc sobie samemu szefem
__________________
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 00:24   #14
Michaline
Raczkowanie
 
Avatar Michaline
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Czasem z Grodu Kraka czasem z uroczej górskiej doliny :)
Wiadomości: 226
Dot.: Fałszywy współpracownik

Zgadzam się, jednak dla mnie to trochę dziwna taktyka
Tak, własna firma to świetny pomysł. Zastanawiam się jednak nad rolą szefa w takiej sytuacji. Jak myślicie, dobrym rozwiązaniem jest aby szef interweniował? Jeżeli tak to w jaki sposób?
A może są jakieś metody zapobiegawcze beznadziejnemu wyścigowi szczurów we własnej firmie?
__________________
69...68...67...66...65...64...63...62...61...60...59...58...57...56...55...54...53...52

CEL: 12kg/6mcy
Michaline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 00:30   #15
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: Fałszywy współpracownik

Cytat:
Napisane przez Michaline Pokaż wiadomość
Zgadzam się, jednak dla mnie to trochę dziwna taktyka
Tak, własna firma to świetny pomysł. Zastanawiam się jednak nad rolą szefa w takiej sytuacji. Jak myślicie, dobrym rozwiązaniem jest aby szef interweniował? Jeżeli tak to w jaki sposób?
A może są jakieś metody zapobiegawcze beznadziejnemu wyścigowi szczurów we własnej firmie?
ja uwazam ze szef powinien zawsze interweniowac po to zeby pokazac kto w firmie rzadzi ale zawsze powinien stawac po slusznej stronie i nie faworyzowac jednej. ale duzo tez rzeczy dzieje sie miedzy pracownikami za plecami szefa
__________________
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 07:24   #16
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Fałszywy współpracownik

Myślę, że często szefowie nie zdają sobie sprawy z takich zajść, a większość pracowników trzyma to w sobie i albo z tym żyje, albo zmienia pracę...
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 07:42   #17
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Fałszywy współpracownik

no bo do szefa nie chodzi się z każą pierdołą zwłąszcza kiedy niekoniecznie będzie on obiektywnie na to patrzył.
Jest taki ładny dział zarządzania - zarządzanie konfliktami ech. I co z tego.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 09:28   #18
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Fałszywy współpracownik

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
no bo do szefa nie chodzi się z każą pierdołą zwłąszcza kiedy niekoniecznie będzie on obiektywnie na to patrzył.
Jeżeli atmosfera działa destruktywnie na zespół, to powinno go obchodzić, ale wiadomo, Szef ma inne zadania (chyba, że akurat jest z HR)

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
zwłąszcza kiedy niekoniecznie będzie on obiektywnie na to patrzył.
też racja
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 09:36   #19
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Fałszywy współpracownik

W poprzedniej pracy, nowy prezes nie zareagował na to że współpraca z pannami jest nie do zniesienia.
Dopiero jak się sam przekonał jakie to pindy przynał nam rację - że to jednak oropne stworzenia, ale wtedy to było za późno.
Zresztą szef, który nie słucha podwładnych nie jest dla mnie szefem, nie czuję przezd takim szacunku, zaufania ani respektu.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-27, 11:30   #20
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Fałszywy współpracownik

Zależy też od szczebli hierarchii i ilości pracowników, ja pracowałem już w bardzo dużej firmie i na poziomie naszego działu było wszystko super, a nieprzyjemności zaczynały się dopiero nad kierownikiem; teraz pracuję w małej firmie i mamy wspólny cel, wspólny język - jest super.
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 22:07   #21
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Fałszywy współpracownik

Czytam wątek i oczom nie wierzę. Myślałam, że to tylko mnie takie rzeczy spotykają w pracy. W dwóch byłych pracach na kilka innych miałam takie same sytuacje. Obgadywanie, docinanie,złośliwostki, zatrzymywanie informacji, strofowanie, znaczące spojrzenia za moimi plecami. Osobiście mnie takie rzeczy totalnie rozbijają psychicznie, nie pozwalają pracować, skupić się na pracy. Wiem, że w pracy jest ważna praca, ale atmosfera jest też ważna. Jak spotykają mnie takie przykre rzeczy, to nie wiem jak się do końca bronić. Nauczyłam się odgryzać, odcinać, ale potem mam niesmak, że zamaist skupić się na pracy, to energię poświęcam na odpieranie ataków. Po pierwszej pracy miałam takie stany lękowe, że bałam się szukać drugiej. Poza tym w pierwszej pracy miałam typowe objawy nie wiem czy nerwicy, depresji: nie mogłam spać, jak miałam iść do pracy to miałam ściśnięty żołądek, wiecznie byłam spięta, zdenerwowana a przy tym totalnie przygnębiona, codziennie wracałam z płaczem.


Może ja jestem niedoświadczona, przewrażliwona, niedojrzała emocjonalnie - nie wiem co mi jest, ale takich sytuacji nie życze nikomu, a sama się zastanawiam jak sobie radzić w takich sytuacjach - nie wiem za bardzo, nadal mnie to dobija.
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 00:03   #22
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Fałszywy współpracownik

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Może ja jestem niedoświadczona, przewrażliwona, niedojrzała emocjonalnie - nie wiem co mi jest, ale takich sytuacji nie życze nikomu, a sama się zastanawiam jak sobie radzić w takich sytuacjach - nie wiem za bardzo, nadal mnie to dobija.
Po prostu pracuj dla siebie nie zawsze jest łatwo, a czasami to boli, ale nie warto się przejmować takimi ludźmi - nie schodź do ich poziomu - myśl o sobie, traktuj innych tak jakbyś chciała, aby inni traktowali Ciebie - w ten sposób będziesz fair wobec innych i wobec siebie

Takie jest moje zdanie
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 14:29   #23
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: Fałszywy współpracownik

Ja ostatnio pracowałam w takim jednym gościem w laboratorium fotograficznym, co nie tyle był fałszywy ile strasznie lubił ludźmi rzadzic i mimo iz nie był managerem to rozstawiał wszystkich po kątach.
dołaczył do naszego zespołu pod koniec na zastepstwo jednej z pracownic no i sie zaczeło: wszystkowiedzacy Mr David Universal zaczał naprawiac wszystko w koło, sprzątac wszystko i wszedzie jakby na wizyte papieza, dyrygowac co kto ma robic i w ogóle narzucił swoje tempo całemu zespołowi. pracował szybko ale poniewaz wypadł z wprawy to robił wiele pomyłek- złe sygnatury na kopertach, nieodpowiednio wycenione zdjecia lub w ogole niewycenione, a to mu sie zagubiło zamowienie, a to pomieszał negatywy itp itp jak mu zwrociłam koperty do wyceny zdjec, to niespodziewanie wydarł sie na mnie posumował moja prace, pokazujac swoje prawdziwe "ja". zdenerwowało mnie to ogromnie do tego stopnia ze za pierwszym razem nie mogłam sie skupic na pracy i trzesły mi sie rece bo niespodziewałam sie takiego ataku z jego strony. przy nastepnym juz wiedziałam czego sie spodziewac. od tamtej pory przestałam sie do niego pierwsza odzywac i darlismy koty ile wlezie, najdziwniejsze bylo to ze to ja - osoba unikajaca konfliktow i awantur - bylam jednyna osoba skłocona z Davidem bo wszyscy wtulili glowy i nic nie mowili na te jego niepodziewane wybuchy niekontrolowanej zlosci. znienawidziłam go od tamtej pory i atmosfera w pracy była dla mnie trudna do wytrzymania. nie mogłam sie doczekac konca kontraktu.
__________________

Edytowane przez Titania
Czas edycji: 2008-06-28 o 15:39
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 21:59   #24
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Fałszywy współpracownik

Fałsz,zakłamanie,podcinan ie skrzydeł,etc to codzienność. Niestety mam też z tym do czynienia.
Tak więc...przyjaźnię się po pracy.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 22:31   #25
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Fałszywy współpracownik

Będzie dobrze
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 19:59   #26
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Fałszywy współpracownik

Cytat:
Napisane przez MHS Pokaż wiadomość
Po prostu pracuj dla siebie nie zawsze jest łatwo, a czasami to boli, ale nie warto się przejmować takimi ludźmi - nie schodź do ich poziomu - myśl o sobie, traktuj innych tak jakbyś chciała, aby inni traktowali Ciebie - w ten sposób będziesz fair wobec innych i wobec siebie

Takie jest moje zdanie

I tak robię - wolę być w porządku do końca wbrew wszelkim chamom i gierkom. Tylko zastanawiam się co zrobić, żeby poprawić swoje samopoczucie w takich sytuacjach, jak poczuć się mim o wszystko podbudowana i bezpiecznie - tak dla samej siebie.
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.