praca na cały etat a niedogodziny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-13, 18:40   #1
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana

praca na cały etat a niedogodziny?


dziewczyny nie znam się na prawie pracy a mam pewien problem (właściwie to jest to problem na linii moja siostra a jej pracodawczyni)

siostra zatrudniona jest na cały etet w hotelu, grafik dyżurów ustala jej szefowa

pare dni temu szefowa wręczyłą siostrze wypłatę uszczuploną o sporą kwotę, tłumacząc się tym, że siostra ma 20godzin niedogodzin i nie należy jej się pełna pęsja - zaznaczę może, że siostra nie ma wpływu na to, jak wygląda grafik

czy pracodawca ma prawo postąpić w ten sposób?

ja również miewam niedogodziny i nikt nigdy nie usczuplał mi z tego powodu wypłaty (a pracuję jako funkcjonariusz publiczny)

kompletnie się na tym nie znam, pomożecie?
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 10:35   #2
asienkaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 354
Dot.: praca na cały etat a niedogodziny?

też sie nad tym zastanawiałam, jestem zatrudniona na pelny etat ale wiem,że też będę miała tzw "niedogodziny"...ciek awe jak z wypłata
asienkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 21:23   #3
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: praca na cały etat a niedogodziny?

Zgodnie z art. 22 kodeksu pracy pracodawca zobowiązuje sie do zatrudnienia pracownika za wynagrodzeniem. do obowizkow pracodawcy należy organizacja pracy. to, ze nie pracownik nie wyrabia swojego etatu, bo tak został ułożony harmonogram nie ma nic do rzeczy. zwyczajnie harmonogram jest ułożony źle.

jeśli pracownik wynagradzany jest stala stawka miesięczną (czyli powiedzmy 2000 zl) to musi je dostać.

jeśli wynagradzany jest godzinowo - tutaj liczba godzin pracy w poszczególnych miesiącach sie rozni, wiec i pensja za ten sam wymiar etatu będzie różna. I to jest ok, zgodnie z prawem.

Moze być tez tak, ze okres rozliczeniowy jest np. 3-miesięczny. Wtedy godziny pracy z tych 3 miesięcy pracodawca rozkłada (w granicach prawa) tak jak mu wygodnie w ramach tych 3 miesięcy. jeżeli ktoś jest wynagradzany w stałej stawce miesięcznej , to bez względu na to, ze pracował mniej niż jego wymiar etatu - i tak musi dostać cale swoje wynagrodzenie. jeśli jest wynagradzany godzinowo - dostaje to, co wypracował, chyba, ze jest to mniej niż wynagrodzenie minimalne - wtedy musi dostać uzupełnienie do minimalnego.
kirki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.