Laserowe Usuwanie Pieprzyków - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-19, 19:51   #151
wszełka
Zakorzenienie
 
Avatar wszełka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 065
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

na samym srodku brody..mam pieprzyka o wymiarach ok. 1 cmx 0,5 cm jest on wypukły..

przedwczoraj po kazdym lekkim dotknieciu lekko mnie bolał..nie wiem dlaczego..

gdy mialam okolo 5 lat spadlam ze schodow i ten pieprzyk mi sie "zdrapal" ( oczywiscie mala Karolinka darła sie na cały blok: "mój pieprzyyyyk" ) niestety odrosł mi..

zastanawiam sie czy powinnam isc do dermatologa zeby obejrzał tego mojego pieprzyka.. jak myslicie??

pozdr
__________________

Blogowo

"Happiness hit her like a bullet in the head..."
wszełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 11:36   #152
falka19
Raczkowanie
 
Avatar falka19
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 71
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

tak czytam sobie ten wątek i sie dziwie... Wyczytalam ze te pieprzyki jakis korzonek maja i ze rosna i odrastaja niktorym po wypaleniu... To co to do cholery jest ten pieprzyk? To jak pasozyt jakis prawie... Ja tez 3 takie wieksze na plecech i juz dawno chce z nimi cos zrobic... Chyba przejde sie w koncu do lekarza. wiecie wogole od czego robia sie takie duze wystające pieprzyki?Bo od słonca to tylko te płaskie chyba.
falka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 11:38   #153
falka19
Raczkowanie
 
Avatar falka19
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 71
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

i jecze jedno pytanie: jak wycinałyscie sobie te pieprzyki to zostawały niktorym male blizny. A czy po opalaniu sa one bardzo widoczne? bo blizny sie nie opalaj przeciez i pewnie bqdzo białe sa...
falka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 14:27   #154
Sakti
Raczkowanie
 
Avatar Sakti
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 30
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Wszelka moim zdaniem powinnas jak najszybciej udac sie z tym pieprzykiem do onkologa, niech sprawdzi dlaczego cie bolal.
Pamietajcie wszelkie zmiany pieprzyka jak zaczerwienienie, bol, zmieniajacy sie kolor to powinno byc sprawdzone przez specjaliste.
Ja osobiscie nigdy z pieprzykami nie chodzilam do dermatologa zawsze udezalam prosto do onkologa.

Falka 19
Zdarza sie ze pieprzyki odrastaja ale tylko po laserze.Ja do takich przypadkow naleze.Po usonieciu laserowym , skubane odrosly tak wiec znowu doktorek zaatakowal je laserkiem i narazie spokoj z nimi))
Co do twojego pytania dotyczacego pozostania blizn po wycieciu- to ja niestety mam nieladna blizne po wycieciu pieprzyka, ale nie zawsze musi tak byc, zalezy tez to od reki chirurga
__________________
Sakti
Sakti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 20:25   #155
Rafik1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 24
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez grey_death
ale o skierowanie do jakiego lekarza mam poprosic? onkologa?
nie, skierowanie wystarczy u swojego,bieżacego lekarza, u ktorego sie leczysz itp. Pozdrawiam
Rafik1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 00:11   #156
magiolka
BAN stały
 
Avatar magiolka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 220
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Witam Was Sledzę ten wątek od początku, zazdroszcze tym ktorym udało sie pozbyć niechcianych pieprzyków. Sama mam kilka które mi przeszkadzają i marzę żeby je usunąć Nawet odłożyłam na to troche pieniążków, ale problem: gdzie to zrobić!!! Szukaliscie kliniki czy trafiliscie do niej przypadkowo? A moze kazdy prywatny gabinet dermatologiczny oferuje ta usługe?? Jak zaczne chodzić po wszystkich dermatologach zeby o to zapytac to strace na to fortune Aha, dermatolog w szpitalu oczywiscie mnie zbyła: nie wolno tego ruszać i kropka Bardzo chetnie usunelabym je w szpitalu za darmo bo jest ich sporo, no ale nastawienie mojej lekarki mówi samo za siebie No i co ja mam teraz zrobić Pomóżcie.

Edytowane przez magiolka
Czas edycji: 2006-07-21 o 00:39
magiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 10:24   #157
nellys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Czesc Magiolka. Po pierwsze to duzo zalezy od tego jak wygladaja te twoje pieprzyki. Jesli sa duze i wypukłe to raczej skalpel bo zupelnie inaczej sie usuwa te plaskie o jednolitej barwie. Ja tez mialam cale mnóstwo ale nie wynioslo mnie to wcale duzo pieniedzy. Bo za 9 szt 150 zl. A jesli chodzi o blizny to mam dziurki (ktore ponąć znikną ) ale sa one w kolorze calej mojej cery a jest ona raczej opalona i nie mam bilałych plamek.
nellys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-21, 17:21   #158
magiolka
BAN stały
 
Avatar magiolka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 220
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez nellys
Czesc Magiolka. Po pierwsze to duzo zalezy od tego jak wygladaja te twoje pieprzyki. Jesli sa duze i wypukłe to raczej skalpel bo zupelnie inaczej sie usuwa te plaskie o jednolitej barwie. Ja tez mialam cale mnóstwo ale nie wynioslo mnie to wcale duzo pieniedzy. Bo za 9 szt 150 zl. A jesli chodzi o blizny to mam dziurki (ktore ponąć znikną ) ale sa one w kolorze calej mojej cery a jest ona raczej opalona i nie mam bilałych plamek.
150zł za 9 ??? bardzo przyjemna kwota A jaką metodą usuwalas? laserem? w prywatnej klinice? niestety dwa znamiona ktorych chce sie koniecznie pozbyc są duze i raczej wypukłe , skalpelem nie chce ich usuwać, bo zostają blizny a te pieprzyki sa akurat kolo siebie, wiec nie bedzie to ladnie wygladac Znalazlam kilka adresow prywatnych gabinetów. Tak sie zastanawiam...przed usunieciem musi byc jakas konsultacja, wiec i trzeba bedzie zapłacic za wizytę, a jesli nie beda chcieli ich wycinać to bede musiala obleciec polowe gabinetów w Krakowie Szkoda mi pieniedzy na to, pozniej nie bede miała za co ich usunąc
magiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 18:45   #159
dobrze znany
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 30
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

ja dzisiaj byłem po skierowanie lekarz powiedział , że to moje to tylko skalpelem mam znamie barwnikowe 1,5 na 0,8 i trzeba je skalpelem tylko właśnie nie wiem czy ta blizna po wycięciu nie będzie, aż tak widoczna czy jakos sie ona zagoi ? wiecie coś może
dobrze znany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 19:24   #160
Rafik1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 24
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Blizna sie napewno zagoi tylko ze po skalpelu bedzie to troche dluzej trwalo, ja czytalem ze nawet i z pół roku bo do tego jeszcze szfy dochodza, blizny sie zagoja ale zostaną widoczne i będą mialy srednice taką jak pieprzy lub troche mniejsza to zależy m.in. od umiejetnosci lekarza
Choć przyznam sie szczerze ze ja tez iide je za niedlugo juz usunac i jezeli lekarz stwierdzi ze mozna tylko skalpelem to i tak sie na to zgodze bo wole miec blizne a nie pieprzyka
Pozdrawiam
Rafik1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 19:58   #161
nellys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Ja jestem ze Szczecina wiec wiele Ci nie pomoze jak podam Ci adres kliniki, a raczej gabinetu. Ale usuwalam prywatnie. Bylam umowinona na wizyte i pani dr odrazu mnie wziela na fotel i zrobila zabieg; a bylo to robione nozem elektrycznym(elektrokoagu lacja). Brzmi groźnie ale nie bylo tak źle. Najbardziej bolało znieczulenie. Efekty sa takie jak po laserze. Ladnie sie goi i mysle ze dziurki sie calkiem wyrownaja.
nellys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-21, 20:02   #162
nellys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Aha, odnośnie tych pieprzyków to masz je na twarzy? Jesli rzeczywiscie sa dosc duze to chyba nie bedzie innego wyjscia jak skalpel. Ale jesli udasz sie do dobrego lekarza to nawet po skalpelu nie bedzie blizny. A poza tym takie dziurki można wypełnić restylanem. Tylko to droga metoda. Musisz udac sie na konsultacje. Z tego co mi wiadomo to koszt konsultacji jest zwykle wliczany w zabieg.
nellys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 22:01   #163
flejter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 41
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

nellys:

Czesc tez jestem ze szczecina, i mogla bys mi powiedziec gdzie jest ta klinika, bo ja usuwalem na bohaterow getta warszawskiego w prywatnej klinice, mozesz mi podac adresj tej kilniki ?
flejter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 23:06   #164
magiolka
BAN stały
 
Avatar magiolka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 220
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Co do usuwania znamion chirurgicznie, to wole biała plame niż blizne. Moja kolezanka wycinala pieprzyk na brzuchu jakies 2 lata temu, dzis ma podłużną blizne dlugosci ok.2 cm!! ale pieprzyk byl dosc spory wiec to bylo do przewidzenia. Jednak blizna jest troszke widoczna, ale nie rzuca sie bardzo w oczy. Pozatym wiem, że nie bylo jej łatwo zdobyć skierowanie do chirurga. W szpitalu o wszystko trzeba dlugo prosic i przekonywać Chcę sprobowac lasera, boję sie troche ze bedzie bolało, krotkotrwaly ból zniose, ale takie wypalanie chwile trwa
magiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 23:43   #165
Sandraaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

też miałam robione ciekłym azotem ale naczynko krwionośne, powstał pęcherzyk, ale przypadkowo go zdarłam, nie w całosci, więc mam pytanie czy zabieg powiedzie się, czy fakt że lekko go zdarłam moze przynieść jakieś skutki (naczynko nie zniknie??)
Sandraaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 23:46   #166
Sandraaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

ja za to miałam usuwane naczynko krwionośne, wyszedł pęcherzk ale lekko go i przpadkowo zerwałam, nie w całości i teraz obawiam się zę zabieg nie powiedzie się ;(
Sandraaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 23:50   #167
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

ja mialam juz dwa pieprzyki usuwane. Nic nie boli. Daja zaszczyk, ktory tez wcale nie boli a potem ze 3 sekundy i pieprzyka nie ma. Ja nie mialam usuwane laserowo, tylko normalnie, bo taki pieprzyk musi isc do badania czy oby na pewno nie jest to rak. Jakies male blizny nie sa dla mnie problemem, wole nie miec pieprzyka.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 11:04   #168
nellys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

To jest gabinet dr Osadowskiej. Znajduje sie w budynku pogotowia na woj. polskiego. www.dr-osadowska.pl Pani dr jest bardzo sympatyczna osoba i bez problemu mozna sie z nia dogadac. Sama tez mialam isc do laser medica ale cos mi wypadlo i pozniej zmienilam zdanie
nellys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 14:36   #169
Emilka2006
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Kochani to co ja mam zrobić, bardzo się boję tego usuwania A jak to się nie będzie goiło? Zabieg ma kosztować 100 zł. Bede go miała w przyszłym tygodniu, ale zastanawiam sie jeszcze, wszyscy mówią naokoło, że takich rzeczy nie wolno ruszać, ja już niewiem
Emilka2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-22, 19:56   #170
Rosanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 36
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Brawo! I to jest właściwe podejście do sprawy!!!! BRAVO.
__________________
Rosanna
Rosanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:57   #171
Rosanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 36
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Do chirurga onkologa nie jest potrzebne skierowanie!
__________________
Rosanna
Rosanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 09:55   #172
nellys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Emilka.
Jesli chcesz sie pozbyc problemu to nie ma innego wyjscia. Zalezy jeszcze czy robisz to ze wzgledow zdrowotnych czy estetycznych?? Bo jesli z tych drugich to mozna sobie darowac skoro sie boisz. A odnosnie panujacej opini ze sie nie rusza takich zmian to kompletna bzdura. Trzeba sie tego pozbywac (jesli sa to duze pieprzyki). Moj lekarz rodzinny tez tak twierdzi.
nellys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 13:12   #173
Emilka2006
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Zdecydowałam, że usunę to moje przekleństwo Trudno. Będzie co będzie Oczywiście dam znać jak i co... Zrobię to dokładnie we wtorek w przyszłym tygodniu, dalej się boje, no ale cóż... Jak mi to cholerstwo odrośnie to ja niewiem... Pozdrowionka dla wszystkich
Emilka2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 21:26   #174
BLONDI08
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 35
Post Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Witam wszystkie wizazanki. Minął już ponad rok od założenia mojego wątku, który jak widzę cieszy się wielką popularnością. Jeśli miałybyście jakieś pytania to piszcie, postaram się odpowiedzieć. Wiele osób pytało mnie prywatnie gdzie usuwałam pieprzyki. W związku z tym podaję stronę internetową kliniki we Wrocławiu gdzie przeprowadziłam zabieg http://www.derma-puls.com.pl
Pozdrawiam Izabela
BLONDI08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 17:41   #175
magiolka
BAN stały
 
Avatar magiolka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 220
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez BLONDI08
Jeśli miałybyście jakieś pytania to piszcie, postaram się odpowiedzieć.
Cześć Iza Jak przebiegał zabieg? czy bolało? ile znamion usunelaś? Jak dlugo sie goiło? I ile płaciłas jesli można spytac No i chyba najważniejsze, jak dzis wyglądają ślady po usunięciu?? Troche dużo tych pytań ale byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi.
pozdrawiam
magiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 20:07   #176
BLONDI08
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 35
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez magiolka
Cześć Iza Jak przebiegał zabieg? czy bolało? ile znamion usunelaś? Jak dlugo sie goiło? I ile płaciłas jesli można spytac No i chyba najważniejsze, jak dzis wyglądają ślady po usunięciu?? Troche dużo tych pytań ale byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi.
pozdrawiam
Na początku dermatolog obejżala moje znamiona i określiła,ktore można usunąć laserem a które sztancą (wycięcie chirurgiczne). Miałam na twarzy trzy włókniaki, to takie jakby pieprzyki, ale w kolorze skóry (nie brązowe). One właśnie zostały usunięte laserem. Na policzku małam jeden pierzyk w kolorze brązowym - płaski od urodzenia. On natomiast kwalifikował się do usunięcia chirurgicznego. Wszystkie usunęłam za jednym razem. Trwało to może pół godziny i wykonane było w znieczuleniu miejscowym. Jeśli chodzi o jakikolwiek ból to jest tylko w momęcie ukucia (znieczulenie), później już nic nie czułam. Leżałam sobe spokojnie i czekałam na rezultaty. Ile czasu się goiło to nie pamiętam, tam gdzie było wypalone laserem to miałam małe czarne strupki, które odpadły po kilku dniach (ok. 7 dni) a tam gdzie sztancą, to miałam założone malutkie szwy a na nich plasterek, ale było to prawie niezauważalne. Codziennie malowałam się podkładem, oczywiście omijając miejsca po usunięciu. Za wszystko zapłaciłam 600 zł, po miesiącu konsultacja wliczona w cenę pierwszej wizyty. Jeśli chodzi o ślady po usunięciu, to ja ich prawie nie widzę. Trzeba się dobrze przyjźeć. Jak już pisałam używam podkładu a pod nim są one zupełnie niewidoczne. Napewno efekt teraźniejszy jest o niebo lepszy od tego, jaki był wcześniej (czyli przed usunięciem). Pozdrawiam : ))
BLONDI08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 20:28   #177
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

wydaje mi się Blondi, że ciut dużo zaplaciłaś ale rozumiem, w tych sprawach nie ma co oszczędzać. dziwię się też, że nie chcieli Ci usunąć pieprzyka laserem kurczę bo ja mam tylko znamionka koloru brązowego i chcę je mieć potraktowane laserem ehh co lekarz to inna opinia
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 21:07   #178
magiolka
BAN stały
 
Avatar magiolka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 220
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Blondi08 dziękuję za odpowiedź
magiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 18:25   #179
BLONDI08
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 35
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez naked21
wydaje mi się Blondi, że ciut dużo zaplaciłaś ale rozumiem, w tych sprawach nie ma co oszczędzać. dziwię się też, że nie chcieli Ci usunąć pieprzyka laserem kurczę bo ja mam tylko znamionka koloru brązowego i chcę je mieć potraktowane laserem ehh co lekarz to inna opinia
Mi Pani doktor powiedziała, że brązowe pieprzyki mogą mieć jakieś korzenie (nie wiem co to jest) i usunięcie laserem razem z korzeniem spowodowałoby dziurkę w policzku, a tego nie chciałam )
BLONDI08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 18:26   #180
BLONDI08
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 35
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez magiolka
Blondi08 dziękuję za odpowiedź
Cieszę się, że mogłam pomóc !!!
BLONDI08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-10 17:50:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.