jak urządzić salon z takim aneksem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-11, 20:09   #1
gonieczka_o
Raczkowanie
 
Avatar gonieczka_o
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: moje male krolestwo ;-)
Wiadomości: 323

jak urządzić salon z takim aneksem?


Witajcie!
świetne porady w tym wątku, więc pomyślałam, że skorzystam!
Otóż chodzi mi o wybór mebli ( rodzaj i kolorystyka ), sofy, dywanu, dekoracji (lampa, zasłony, obrazy, dodatki) do salonu połączonego z aneksem takim jak w załącznikach. Salon jest duży, widny; na wprost aneksu jest szerokie okno z drzwami balkonowymi (okno i drzwi balkonowe to praktycznie cała szerokość ściany) i wyjście na taras. Aneks znajduje się po lewej stronie od wejścia, okno po prawej. Meblościanka którą trochę widać na zdjęciu jak i dywan i zasłonki będą usunięte. Aha, okno zaopatrzone w szynę więc w grę wchodzą raczej firanki/zasłonki, a nie rolety. Dodam, że nie mogę zmienić koloru ścian (biel) ani robić żadnych remontów. Na podłodze jest parkiet taki jak na zdjęciu 3cim. Jakie meble wybrać do takiego salonu (meblościanka plus kącik jadalny)? jakie zestawienie kolorów żeby nie było za ciemno a wszystko pasowało do koloru ścianki z aneksem? Myślałam o meblach z nowego katalogu Ikei - może doradzicie rodzaj sofy i meblościanki?
Aha, lubię przestrzeń więc nie chciałabym zbyt zagracać tego salonu. Mój pomysł to jakaś ładna sofa, stolik pod TV, stolik kawowy i do tego jakieś ciekawe dekoracje. Bez dodatkowych szafek. Aha, no i jeszcze ten kącik jadalny..... Czekam na Wasze pomysły
Na razie dysponuję tylko takimi zdjęciami, niestety.
__________________



"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever" (Gandhi)

Love doesn't make the world go round. Love is what makes the ride worthwhile.
~ Franklin P. Jones
gonieczka_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 13:56   #2
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: jak urządzić salon z takim aneksem?

Cytat:
Napisane przez gonieczka_o Pokaż wiadomość
Witajcie!
świetne porady w tym wątku, więc pomyślałam, że skorzystam!
Otóż chodzi mi o wybór mebli ( rodzaj i kolorystyka ), sofy, dywanu, dekoracji (lampa, zasłony, obrazy, dodatki) do salonu połączonego z aneksem takim jak w załącznikach. Salon jest duży, widny; na wprost aneksu jest szerokie okno z drzwami balkonowymi (okno i drzwi balkonowe to praktycznie cała szerokość ściany) i wyjście na taras. Aneks znajduje się po lewej stronie od wejścia, okno po prawej. Meblościanka którą trochę widać na zdjęciu jak i dywan i zasłonki będą usunięte. Aha, okno zaopatrzone w szynę więc w grę wchodzą raczej firanki/zasłonki, a nie rolety. Dodam, że nie mogę zmienić koloru ścian (biel) ani robić żadnych remontów. Na podłodze jest parkiet taki jak na zdjęciu 3cim. Jakie meble wybrać do takiego salonu (meblościanka plus kącik jadalny)? jakie zestawienie kolorów żeby nie było za ciemno a wszystko pasowało do koloru ścianki z aneksem? Myślałam o meblach z nowego katalogu Ikei - może doradzicie rodzaj sofy i meblościanki?
Aha, lubię przestrzeń więc nie chciałabym zbyt zagracać tego salonu. Mój pomysł to jakaś ładna sofa, stolik pod TV, stolik kawowy i do tego jakieś ciekawe dekoracje. Bez dodatkowych szafek. Aha, no i jeszcze ten kącik jadalny..... Czekam na Wasze pomysły
Na razie dysponuję tylko takimi zdjęciami, niestety.

zeżarło mi cały post, masakra
No ale ok, spróbujmy jeszcze raz

Moja propozycja-patrz załącznik nr 1.- meble ciemne(szafka niska na TV, ewentualnie jakaś komoda lunb regał, jeśli potrzebujesz), sofa w odcieniach brązu stojąca tyłem do aneksu kuchennego, do tego jasny dywanik, lampa stojąca gdzieś blisko sofy, firany(bez zasłon, no chyba, że są konieczne) jak na załącznikach 2,3,4, kącik jadalny przy oknie. Dodatki czerwone. Jeśli chodzi o obraz- wybrałabym coś w tym stylu-z kolorem dodatków w pokoju(w tym wypadku czerwonym) -klik! (załącznik nr 5).
Wydaje mi sie, że pokoj nie będzie za ciemny ponieważ po pierwsze masz białe ściany w salonie, po drugie aneks też jest jasny(dlatego właśnie sugeruję wybrać dla kontrastu ciemne meble), po trzecie okno zajmuje całą ścianę jak wspomniałaś, więc jest to raczej jasne pomieszczenie.
Napisz co o tym myślisz.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 19:57   #3
gonieczka_o
Raczkowanie
 
Avatar gonieczka_o
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: moje male krolestwo ;-)
Wiadomości: 323
Dot.: jak urządzić salon z takim aneksem?

Sweetish, dziękuję!!!! przyznam, że chyba wyczytałaś w moich myślach, bo miałam chrapkę na czarny niski stolik pod telewizor plus mocne akcenty, ale zabrakło mi odwagi! Bałam się jak to wszystko może pasować do tego aneksu, który jest jasny, ale mało nowoczesny i do tej podłogi, która za bardzo mi się nie podoba ( podłoga na 1szym zdjęciu które podesłałaś jest jednolita, a ta w moim salonie to szachownica... ) Aktualni lokatorzy mają wszystko w kolorze kremowo-szaro-beżowym (z białą kanapą i jasno-szarym dywanem) i czegoś mi brakuje w tym wystroju, zbyt grzeczny, nie wiem jak to określić
I faktycznie myślałam o kolorze czerwonym ale bardziej o kanapie lub dużej lampie stojącej (jak na zdjęciu), z abażurem w kolorze soczystej czerwieni . Kolor sofy, którą podesłałaś bardzo mi się podoba! Co do firanek, to myślałam o czymś delikatnym, cienkie długie firanki albo ...sznurki , bez ciężkich zasłon; i chodził mi po głowie kolor pomarańczowy.... Ale on by nie pasował do czerwonej sofy....
Mam pytanie a propo rozkładu, aktualnie sofa stoi tyłem do wejścia, przodem do meblościanki (po lewej od wejścia jest aneks,a po prawej okno i taras). Proponujesz żeby postawić sofę przodem do okna, a tyłem do aneksu? telewizor od strony okna?? a gdzie mogłabym zrobić ten kącik jadalny ( stół i krzesła)? myślę, że do stoliczka jeszcze dokupiłabym komodę albo szafkę (witryna), ale coś co nie zabiera dużo przestrzeni, tzn nie jest na całą ścianę .
Poniżej załączam moje pierwotne pomysły.... Czekam na opinię

Lubię styl nowoczesny, ale też żywe dodatki, etniczne na przykład żeby to wnętrze jednak nie było zbyt surowe,ale ciepłe i przytulne.
__________________



"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever" (Gandhi)

Love doesn't make the world go round. Love is what makes the ride worthwhile.
~ Franklin P. Jones

Edytowane przez gonieczka_o
Czas edycji: 2009-11-12 o 20:10
gonieczka_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 21:08   #4
gonieczka_o
Raczkowanie
 
Avatar gonieczka_o
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: moje male krolestwo ;-)
Wiadomości: 323
Dot.: jak urządzić salon z takim aneksem?

i jeszcze kilka....

Moje koncepcje były takie:
-czerwona sofa, czarny stolik pod telewizor, ciemna komoda, ciemny stolik na kawe, jasny dywan, jasnoczerwone, ale delikatne firanki, ewentualnie biala lampa, obraz z czerwonym akcentem
- pomarańczowa sofa, ciemnobrązowe mebelki ( stolik na kawe i pod telewizor plus witryna lub komoda), kremowe/cappuccino/pomaranczowe firany, lampa z akcentem pomaranczowym albo brazowym, brazowy obraz na sciane
- biala lub kremowa sofa z wieloma kolorowymi poduszkami w soczystych kolorach ( czerwien, rudy, braz, pomarancz, zloty), do tego ciemniejsze ( braz albo czarne mebelki),dywan - ale nie wiem jakiego koloru no i w oknie jakies pastelowe firany
pomysłów kilka, tylko nie wiem jak to połączyć żeby nie przesadzić z kolorami
__________________



"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever" (Gandhi)

Love doesn't make the world go round. Love is what makes the ride worthwhile.
~ Franklin P. Jones

Edytowane przez gonieczka_o
Czas edycji: 2009-11-12 o 21:39
gonieczka_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 00:47   #5
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: jak urządzić salon z takim aneksem?

Widzę, ze mamy podobne gusta. Jedynie odradzałabym Ci jasną kanapę(mało praktyczne rozwiazanie). Wkleje coś ze swoich "zasobów" , może Ci sie coś spodoba, skoro moj pierwszy pomysł nie do konca Cie jeszcze przekonał

Jutro tu zaglądne i dodam cos jeszcze, bo jak narazie to dodałam wiekszosc z jasna kanapa/narożnikiem.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.

Edytowane przez sweetish
Czas edycji: 2009-11-13 o 01:05
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 12:21   #6
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: jak urządzić salon z takim aneksem?

Ciąg dalszy...
Może coś Cię zainspiruje
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.

Edytowane przez sweetish
Czas edycji: 2009-11-13 o 12:23
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 12:34   #7
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: jak urządzić salon z takim aneksem?

I jeszcze kilka....
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-13, 14:02   #8
gonieczka_o
Raczkowanie
 
Avatar gonieczka_o
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: moje male krolestwo ;-)
Wiadomości: 323
Dot.: jak urządzić salon z takim aneksem?

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
I jeszcze kilka....

te sofyyyyy.... czerwien i czekolada chyba najbardziej mi sie podobaja!
__________________



"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever" (Gandhi)

Love doesn't make the world go round. Love is what makes the ride worthwhile.
~ Franklin P. Jones

Edytowane przez gonieczka_o
Czas edycji: 2009-11-13 o 14:03
gonieczka_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 14:38   #9
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: jak urządzić salon z takim aneksem?

Cytat:
Napisane przez gonieczka_o Pokaż wiadomość
te sofyyyyy.... czerwien i czekolada chyba najbardziej mi sie podobaja!
No to do dzieła już wiesz przynajmniej czego szukać.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:37.