Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-11, 21:59   #211
paula020691
Przyczajenie
 
Avatar paula020691
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 21
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witajcie dużo naczytałam się tutaj o typach urody i najprawdopodobniej jestem latem. Jednak chciałabym Waszej porady.

1. Jak się opalasz? - najpierw skóra jest zaczerwieniona, po dniu, dwóch brązowieje, ale nie za mocno.


2. Kolor oczu - oczy mam zielone. Obwódka ciemna, przy źrenicy złota otoczka. Brwi ciemne, koloru jak naturalne włosy czyli mysi.

3. Piegi - brak.


4. Cera -jasna, blada, chłodna, zaróżowiona.

5. Naturalny kolor włosów - blond, mysi ciemny, wpadający w popiel.

6. Kolor ust - różowe, raczej jasne.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - lubię czerń, dobrze czuje się w bieli, w jasnym różu. Źle w pomarańczy, ostrej czerwieni, mocnym różu, brązie i ciemnym szarym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czysta biel i czerń uważam, że jak najbardziej.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Żadne jaskrawe. Źle się w nich czuje.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Tak. Lawendowy, jasny róż, jasny żółty, jasny niebieski.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Raczej ciepłe.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - raczej nie. Wolę stonowane kolory dobierać.

Będę wdzięczna za pomoc
paula020691 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 23:47   #212
katusek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 216
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

chłodna zima wydaje się do mnie pasować, sprawdzę to bardziej wnikliwie

Wampierz:

Jak określiłabyś krótko co różni chłodną zimę od chłodnego lata? intensywność? bo jak rozumiem to jedyne dwa totalnie zimne typy?

i jeszcze o makijaż.

robiłam test szminek z jednej ze stron które linkowałaś na blogu. Akurat dziwnym trafem mam w domu szminki: dla chłodnej zimy, chłodnego lata i intensywnej zimy). Pierwsza wygląda najlepiej, druga ok, trzecia pośrodku. Na ile wiarygodny jest Twoim zdaniem ten test? (sprawdzałam szminki na ustach w neutralnym otoczeniu, światło dzienne, związane włosy, bo w "pełnym makijażu" wszystkie wyglądają dobrze, choć ta dla chłodnej zimy z rimmela jest moją ulubioną .)


Czytałam wskazówki makijażowe na 12blueprint i faktycznie najlepiej wyglądam w tym co poleca się chłodnej zimie (zimne cienie, bazowy szary). Mam wrażenie że szare smokey podkreśla moją urodę, dobrze mi też w zimnych fioletach. Tylko zastanawiam się, bo kiedyś czytałam, że niebieskie oczy najlepiej podkreślają barwy kontrastujące czyli pomarańcz i u mnie też to działa... tyle że oczy są fajnie podkreślone a w ogóle nie pasuje do mnie taki makijaż. czyli dużo tracę nie mogąc nosić ciepłych kolorów kontrasujących do oczu i nie ma na to rady?

na jakimś forum czytałam, że ciemnookie true winter żeby wydobyć urodę powinny używać ciemniejszych szminek, śliwkowych, a niebieskookie z tego samego typu będą lepiej wyglądać w odcieniu dzikiej róży, fuksji. Zgadzasz się z tym/jest w tym jakaś logika Twoim zdaniem?
katusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-12, 13:53   #213
sen_to_zdrowie
Przyczajenie
 
Avatar sen_to_zdrowie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć wszystkim dziewczynom

Piszę, bo za pare dni mam zamiar zmienić kolor włosów. Miałam ich juz wiele. Obecnie jestem ruda, ale nie jestem pewna czy ten kolor mi pasuje... moze gdybyscie pomogly mi okreslic moj typ urody, to wybralabym w koncu farbe odpowiednia dla siebie?

Zalaczam zdjecia
Zdjecie 1 - moj naturalny kolor wlosow - jakis taki brązowawy
Zdjecie 2 - ja, bez makijażu
Zdjecie 3 - kilka lat temu, ja i moje piegi - są rudo złote, dosc blade
Zdjecie 4 - moj kolor oczu (piegi rowniez widoczne)
Zdjecie 5 - tak obecnie wygladam

Pomozecie prosze? Jakim typem urody jestem i czy rude wlosy mi pasuja?
Nie za bardzo potrafie obiektywnie odpowiedziec na te pytania wszystkie... lubie nosic czern i turkus tyle wiem na pewno.
Cere mam rózowawa...
obecnie zastanawiam sie nad chlodnymi, dosc ciemnymi brązami...
Będe wam bardzo wdzieczna za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg naturalny.jpg (23,2 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez makijazu.jpg (16,5 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg piegi.jpg (28,2 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oczy i piegi.jpg (35,8 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg obecny look.jpg (53,4 KB, 22 załadowań)

Edytowane przez sen_to_zdrowie
Czas edycji: 2013-04-12 o 13:54
sen_to_zdrowie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-12, 14:01   #214
sen_to_zdrowie
Przyczajenie
 
Avatar sen_to_zdrowie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Exclamation Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Aha zapomnialam dodac!
Opalam sie na rózowo, pozniej złocieje... nigdy nie wychodzi mi brąz, tylko taki złotawy... teraz rzadko się opalam, bo to nie ma sensu po prostu - po co narazac sie na raka skory ;P
Robilam jakies durnowate testy na typy urody w Internecie i poniewaz mam chlodny typ urody (chyba), to zawsze wychodzi ze najlepszy bylby dla mnie ciemny braz, cieply braz, jakies popielate blondy albo fioletowa czern...
Czarny juz kiedys mialam, ale nie wiem czy to jest to....
Podobno jak sie ma jasna cere i niebieskie oczy to granatowa czern pasuje...
Eh sama juz nie wiem
HELP!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg czarne.jpg (19,0 KB, 22 załadowań)
sen_to_zdrowie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-12, 15:15   #215
zdrada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy


2. Kolor oczu
- brązowo-zielone ze złotymi przebłyskami, rzęsy i brwi (mysie)


3. Piegi - nie mam


4. Cera - karnacja jasna , rumienie się na różowo


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond


6. Kolor ust różowe


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?czarnych kolorach czuje się dobrze , źle wyglądam w żółtych, czerwonych

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? tak


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste

wydaje mi się że nie pasują do mnie

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
nie pasują prędzej czarne


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? jedno i drugie ale wole zimne


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
-nie przepadam za wzorami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 643970_242537729206378_834402058_n.jpg (29,6 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 217953_216245388502279_1296108357_n.jpg (136,7 KB, 18 załadowań)
zdrada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-12, 23:49   #216
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez anusiazg Pokaż wiadomość
Może stare zdjęcie pomoże? :P To mój naturalny kolor włosów, nieruszone henną brwi
No, na zimę ani wiosnę to nie wygląda, więc raczej jesień albo lato.

---------- Dopisano o 00:15 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
wampierzu, skończyło się na spódniczce w czerwoną kratę (taka punkowa), czerni i... sweterku w paski (haha), ale szaro-niebieskie (zdziwiłam się, że szary-nie siwy-mi pasuje), a i niebieski nie czysty, tylko ten z palety zgaszonych, choć... cudowny
Mam nadzieję, ze sweterek też twarzowy

---------- Dopisano o 00:18 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------

Cytat:
Napisane przez _Joasia__ Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - opalam się bardzo ciężko, najpierw na czerwonawo.. później to brązowieje, ale słabo.

2. Kolor oczu
- mam szare oczy z ciemniejszą oprawką, rzęsy są czarne, ale brwi nie są zbyt ciemne <jestem blondynką>


3. Piegi - brak


4. Cera -jasna, powiedziałabym nawet, że żółtawo-szara. :P A rumienię się na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond ze złotymi połyskami

6. Kolor ust ciepły, przytłumiony jasny malinowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze czuję się w czerniach i czerwieniach.. ponoć dobrze mi w niebieskim. Natomiast totalnie nie pasują do mnie kolory typu nude, wyglądam jak trup. :P

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Nie mam pojęcia, ale ponoć w czerni mi dobrze. Rzadko chodzę w czymś białym .

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Ponoć tak. Odcienie niebieskiego.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Wydaje mi się, że tak.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Wydaje mi się, że więcej zimnych.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
Czasem zestawiam te kolory, uważam, że jest lepiej, niż w jednym kolorze.
To może być kontrastowa wiosna, albo zima. Radziłabym pooglądać palety, poczytać o typach, poprzymierzać kolory, szczególnie ten biały i ciepłe vs zimne.

---------- Dopisano o 00:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:18 ----------

Cytat:
Napisane przez paula020691 Pokaż wiadomość
Witajcie dużo naczytałam się tutaj o typach urody i najprawdopodobniej jestem latem. Jednak chciałabym Waszej porady.

1. Jak się opalasz? - najpierw skóra jest zaczerwieniona, po dniu, dwóch brązowieje, ale nie za mocno.


2. Kolor oczu - oczy mam zielone. Obwódka ciemna, przy źrenicy złota otoczka. Brwi ciemne, koloru jak naturalne włosy czyli mysi.

3. Piegi - brak.


4. Cera -jasna, blada, chłodna, zaróżowiona.

5. Naturalny kolor włosów - blond, mysi ciemny, wpadający w popiel.

6. Kolor ust - różowe, raczej jasne.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - lubię czerń, dobrze czuje się w bieli, w jasnym różu. Źle w pomarańczy, ostrej czerwieni, mocnym różu, brązie i ciemnym szarym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czysta biel i czerń uważam, że jak najbardziej.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Żadne jaskrawe. Źle się w nich czuje.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Tak. Lawendowy, jasny róż, jasny żółty, jasny niebieski.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Raczej ciepłe.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - raczej nie. Wolę stonowane kolory dobierać.

Będę wdzięczna za pomoc
Radziłabym zrobić przymiarkę kolorów, pooglądać palety. Raczej nie jest możliwe, żeby komuś pasowała bardzo czysta biel i głęboka czerń a jednocześnie źle wyglądał w jaskrawych.

---------- Dopisano o 00:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:19 ----------

Cytat:
Napisane przez katusek Pokaż wiadomość
chłodna zima wydaje się do mnie pasować, sprawdzę to bardziej wnikliwie

Wampierz:

Jak określiłabyś krótko co różni chłodną zimę od chłodnego lata? intensywność? bo jak rozumiem to jedyne dwa totalnie zimne typy?

i jeszcze o makijaż.

robiłam test szminek z jednej ze stron które linkowałaś na blogu. Akurat dziwnym trafem mam w domu szminki: dla chłodnej zimy, chłodnego lata i intensywnej zimy). Pierwsza wygląda najlepiej, druga ok, trzecia pośrodku. Na ile wiarygodny jest Twoim zdaniem ten test? (sprawdzałam szminki na ustach w neutralnym otoczeniu, światło dzienne, związane włosy, bo w "pełnym makijażu" wszystkie wyglądają dobrze, choć ta dla chłodnej zimy z rimmela jest moją ulubioną .)


Czytałam wskazówki makijażowe na 12blueprint i faktycznie najlepiej wyglądam w tym co poleca się chłodnej zimie (zimne cienie, bazowy szary). Mam wrażenie że szare smokey podkreśla moją urodę, dobrze mi też w zimnych fioletach. Tylko zastanawiam się, bo kiedyś czytałam, że niebieskie oczy najlepiej podkreślają barwy kontrastujące czyli pomarańcz i u mnie też to działa... tyle że oczy są fajnie podkreślone a w ogóle nie pasuje do mnie taki makijaż. czyli dużo tracę nie mogąc nosić ciepłych kolorów kontrasujących do oczu i nie ma na to rady?

na jakimś forum czytałam, że ciemnookie true winter żeby wydobyć urodę powinny używać ciemniejszych szminek, śliwkowych, a niebieskookie z tego samego typu będą lepiej wyglądać w odcieniu dzikiej róży, fuksji. Zgadzasz się z tym/jest w tym jakaś logika Twoim zdaniem?
Czystość koloru przede wszystkim. Intensywność urody może, ale nie musi. Kluczem są tu "wersje" pasujących kolorów.

Najłatwiej sprawdzić na bieli i czerni, zima dobrze wygląda w śnieżnej bieli i głębokiej czerni, dla lata to trochę za dużo. Jakies intensywne kolory typu czerwień tez mogą być, ale wtedy trzeba pamiętać, że dla chłodnego typu to tylko chłodne wersje czerwieni, np. karmin. Chłodna, czysta fuksja też powinna być dobra. Lato lepiej wygląda w bardziej zgaszonej wersji.

Akurat test szminki jest bardzo trafny, bo używa się koloru na samej twarzy, więc wszelkie dysonanse kolorystyczne od razu rzucają się w oczy.

Poszukaj chłodnego odcienia pomarańczu, albo czerwieni lub różu.

Z tymi szminkami do oczu to pierwsze słyszę, raczej wg mnie ma to niewiele wspólnego, raczej jest to jakaś tradycja, że ciemnookim brunetkom pasują ciemniejsze kolory (już wiemy, że tak nie jest).
Na 12blueprints jest nawet artykuł jak podkreślać oczy przy różnym typie urody:
Dla zim ogólnie:
http://12blueprints.com/how-winters-...fy-eye-colour/

1.Kolorowy eyeliner (uwaga, po angielsku eyeliner to nie tylko tusz do kresek, również kredka a nawet cień)
2. Noszenie podkreślającego koloru w ubraniu, bo obszar koloru jest większy.
^Ja dodam, że włosy też tak działają i np. farbowanie włosów na rudo podbija zieleń oczu, a zółte blondy - błękit.
3. Noszenie makijażu w ogóle
4. Uważanie na brązowe cienie do powiek, mogą być zbyt mdłe i lepszy może być szary.
^Ja bym powiedziała, żeby to traktować z pewnym dystansem, bo np. ja mam naturalnie ciemniejsze powieki i brązowy jakoś się lepiej wpasowuje, tylko rzecz jasna chłodny, czysty brąz.
5. Akurat Scaman do niebieskich poleca tradycyjnie brązowy cień. I uczula, że nie każdy odcień danego koloru będzie dobry - oczy są różne i każdy musi znaleźć swój kolor.
6. Kontrast w makijażu i ubraniu.

Dla chłodnej zimy:


"Eyeliners are black brown, coal, black if you insist, black sapphire, and dark purple."


"Shape and outline matter more than colour. A perfectly lined eye using white and mid to darkest gray, that would look no different if seen on B&W TV, has unbelievable impact."


"Of all the Winters, True adds the fewest colour elements. They are perfectly defined and refined by B&W alone in very symmetric but strongly defined shapes. Colour in clothing can almost get in the way of the eye colour. One colour should stand alone, like one leaf left on a frozen tree, one red berry on a bush. Let that one colour be the eyes. And then the lips. I’ve never seen any other group do this B&W+eyes effect with such force. They’re just electrifying (explosive will be the territory of the Brights.)
Chanel Smoky Eyes is a good all-in-one quad. It’s sparkly, which looks good on the young. For the rest of us, it’s those cleanest greys in a matte version."

---------- Dopisano o 00:44 ---------- Poprzedni post napisano o 00:37 ----------

Cytat:
Napisane przez sen_to_zdrowie Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim dziewczynom

Piszę, bo za pare dni mam zamiar zmienić kolor włosów. Miałam ich juz wiele. Obecnie jestem ruda, ale nie jestem pewna czy ten kolor mi pasuje... moze gdybyscie pomogly mi okreslic moj typ urody, to wybralabym w koncu farbe odpowiednia dla siebie?

Zalaczam zdjecia
Zdjecie 1 - moj naturalny kolor wlosow - jakis taki brązowawy
Zdjecie 2 - ja, bez makijażu
Zdjecie 3 - kilka lat temu, ja i moje piegi - są rudo złote, dosc blade
Zdjecie 4 - moj kolor oczu (piegi rowniez widoczne)
Zdjecie 5 - tak obecnie wygladam

Pomozecie prosze? Jakim typem urody jestem i czy rude wlosy mi pasuja?
Nie za bardzo potrafie obiektywnie odpowiedziec na te pytania wszystkie... lubie nosic czern i turkus tyle wiem na pewno.
Cere mam rózowawa...
obecnie zastanawiam sie nad chlodnymi, dosc ciemnymi brązami...
Będe wam bardzo wdzieczna za pomoc
Dobrze by było gdybyś odpowiedziała na pytania, a jeśli nie potrafisz - przymierzyła kolory.

W sumie dla każdego typu istnieje jakiś twarzowy odcień rudego, blondu, brązu itp., ale trzeba wiedzieć jaki typ urody, żeby wybrać właściwy kolor - intensywny lub subtelny, ciepły lub zimny.

Zdjęcia często przekłamują kolory, ale brązowy na pierwszym zdjęciu wydaje się za ciemny i przytłaczający. Ładne jest to zdjęcie i chyba dobrze oddaje twoje kolory, co?
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...4&d=1365771257
Wyglądasz tu na chłodny typ, raczej lato. Lata też bywają rude. Musi to być odcień raczej chłodnawy, niezbyt intensywny. Ciepłe, pomarańczowe włosy jak na ostatnim zdjęciu zupełnie ci nie pasują. Powinnaś też unikać ciepłych kolorów w makijażu.

---------- Dopisano o 00:45 ---------- Poprzedni post napisano o 00:44 ----------

Cytat:
Napisane przez sen_to_zdrowie Pokaż wiadomość
Podobno jak sie ma jasna cere i niebieskie oczy to granatowa czern pasuje...
Podobno... Ale tak naprawdę, to nie jest żadna reguła - osoby o delikatnym typie urody czerń, a już szczególnie intensywna taka jak granatowa zupełnie masakruje i wyglądają jak ciężko chore. Nawet nie każda zima daje radę takiej czerni, a dla lata to jest na pewno niewłaściwy kolor włosów.

---------- Dopisano o 00:49 ---------- Poprzedni post napisano o 00:45 ----------

Nie ma takiej kategorii kolorów "czarne" - mogą być kolory przyczernione, takie ciemne i zgaszone. Przydałoby ci się przymierzenie kolorów. I jeszcze raz powórzę, że tu w ogóle nie chodzi o to, jakie kolory nam się podobają, tylko jakie po przyłożeniu blisko twarzy sprawiają, że wyglądamy ładnie. Dlatego najlepiej zrobić test w domu.
Na zdjęciu jesteś mocno opalona, więc trochę trudno ocenić, ale faktycznie wydaje się, że typ urody raczej ciepły.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 10:34   #217
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Może jasne lato? Jaką masz oprawę oczu?
Najlepiej zrób przymiarkę kolorów i pooglądaj palety poszczególnych typów. BTW czysta biel wcale nie jest najlepszym kolorem dla lata, chociaż wiele lat po nią sięga. O wiele lepsza jest biel lekko złamana, o chłodnym odcieniu. I tak na oko daje efekt bieli, przynajmniej na lecie.
Dziękuje za odpowiedź
Oprawę oczu mam w kolorze ciemnego blondu. Bez makijażu wyglądam jak zombii I nie wązne jaki mam przy tym kolor włosów. Po prostu musze mieć zawsze makijaż. Brwi maluje brązową kredką, oczy ciemnobrązowym linerem i tuszem.

Zaskoczyłaś mnie totalnie z tą bielą Ja mam strasznie dużo białych bluzek. Fakt, ze zawsze muszę cos powiesić na szyi, czyli jakieś korale czy naszyjnik, albo apaszkę. Najczęściej dodaję granat i w takim połączeniu czuję się idealnie.

Ale mam też kurtkę niby białą, ale wpada lekko w szarość i w niej wygladam rewelacyjnie. Wiec może coś w tym racji jest

Tak myślałam, że jestem lato. Zaraz poszukam sobie w necie co pisza na temat lata.
Dziekuję ci bardzo za pomoc.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-13, 11:02   #218
sen_to_zdrowie
Przyczajenie
 
Avatar sen_to_zdrowie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wydaje mi sie, ze dobrze wygladam w kolorze czarnym, granatowym, szarym, żółtym (nie jasnym, ani ostrym, tylko bardziej żółtko)... moze turkus.
Co do szminek to tez raczej brazowe czerwienie, bardziej ciemne niz jasne... no ale to moje obiektywne zdanie, ktore nie wiem czy brac pod uwage.
sen_to_zdrowie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 12:08   #219
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez sen_to_zdrowie Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, ze dobrze wygladam w kolorze czarnym, granatowym, szarym, żółtym (nie jasnym, ani ostrym, tylko bardziej żółtko)... moze turkus.
Co do szminek to tez raczej brazowe czerwienie, bardziej ciemne niz jasne... no ale to moje obiektywne zdanie, ktore nie wiem czy brac pod uwage.
Dlatego najlepiej zrobić przymiarkę kolorów. Instrukcję można znaleźć u mnie na blogu albo tu w tym wątku gdzieś na początkowych stronach.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 18:44   #220
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Jaki to typ urody?

Witajcie zdolne kobiety
jestem na etapie poszukiwań swojej kobiecej strony i niestety mam problem z oceną swojego typu urody. Konkretnie to poszukuję odcieni szminek jakie mi pasują i póki co stoję w miejscu i z niczym.(kolejny dzisiaj zakup słabo się sprawdził a na dodatek sprawił, że moje zęby wyglądają na bardziej żółte niż są w rzeczywistości) Jakim wg Was typem urody jest panna Scarlett Johansson? pytam właśnie o nią gdyż urodowo jestem podobna właśnie do niej. A nie mam na tyle dobrych oświetleniowo zdjęc by zapodać tutaj do oceny a wiem, że przy określaniu typu urody liczą się właśnie barwy chociażby cery, ust, włosów itd
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Scarlett-Johansson-Free-HD-Wallpaper-2013-Screensaver.jpg (86,3 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 242.jpg (29,5 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 37ce9630d53ad3b377df52c799518a80,12,1.jpg (33,3 KB, 13 załadowań)
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 21:39   #221
paula020691
Przyczajenie
 
Avatar paula020691
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 21
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz,
Cytat:
[/COLOR]
Radziłabym zrobić przymiarkę kolorów, pooglądać palety. Raczej nie jest możliwe, żeby komuś pasowała bardzo czysta biel i głęboka czerń a jednocześnie źle wyglądał w jaskrawych.[COLOR="Silver"]
Racja. Poczytałam o paletach, pooglądałam je. Przyjrzałam się uważnie, posprawdzałam kolory na sobie. Zdecydowanie lepiej pasuje mi głęboka czerń, za to czysty biały podkreśla moją bladość. Nie czułam się w tej koszulce tak dobrze, jak w czarnej. Gdy złamałam czystą biel granatem wyglądałam bardzo dobrze.

Z palety, którą wrzucam w załączniku mam większość kolorów ubrań i czuje się w nich zdecydowanie dobrze. Palety barw jesień i zima odpadają całkowicie.

Czy nadal dobrze typuje swoją urodę na lato?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Lato1.jpg (14,7 KB, 14 załadowań)

Edytowane przez paula020691
Czas edycji: 2013-04-13 o 21:42
paula020691 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-14, 01:10   #222
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez paula020691 Pokaż wiadomość
Wampierz,


Racja. Poczytałam o paletach, pooglądałam je. Przyjrzałam się uważnie, posprawdzałam kolory na sobie. Zdecydowanie lepiej pasuje mi głęboka czerń, za to czysty biały podkreśla moją bladość. Nie czułam się w tej koszulce tak dobrze, jak w czarnej. Gdy złamałam czystą biel granatem wyglądałam bardzo dobrze.

Z palety, którą wrzucam w załączniku mam większość kolorów ubrań i czuje się w nich zdecydowanie dobrze. Palety barw jesień i zima odpadają całkowicie.

Czy nadal dobrze typuje swoją urodę na lato?
Nie wiem... Musiałabyś poodpowiadać na pytania z pierwszego posta. Palety są na moim blogu.
Dla lata głęboka czerń też nie jest polecanym kolorem, lepiej wygląda antracytowy i inne kolory typu "prawie czarny", ale część osób jakoś daje radę czerni. Możesz się jeszcze zastanowić nad wiosną, szczególnie jasną albo intensywną.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-14, 13:52   #223
kaasia_a
Rozeznanie
 
Avatar kaasia_a
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 786
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam serdecznie i bardzo proszę o pomoc bo sama sobie nie poradzę z ustaleniem mojego typu urody

1. Jak się opalasz - opalam się dość szybko na lekko brązowy kolor, opalenizna utrzymuje się na mnie praktycznie cały sezon.

2. Kolor oczu - tęczówki są w kolorze bardzo brązowym, niemal czarnym i mają ciemną (prawie czarną obwódkę)Zarówno rzęsy jak i brwi są ciemne.

3. Piegi -nie mam piegów.


4. Cera - Raczej chłodna brzoskwiniowa, może lekko beżowa. Bardzo się rumienię (na kolor czerwony), mam problem z rozszerzonymi naczynkami.

5. Naturalny kolor włosów - Ciemny brąz, popielate przebłyski, za to latem lekko jaśnieją.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście)- czerwień, z pewnością nie są w kolorach ciepłych.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Biel, czerwień, niebieski, fiolet są dla mnie najlepszymi kolorami. Nie nakładam pomarańczowego koloru.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? Czysta biel bardzo do mnie pasuje.Czerń pasuje jedynie jeśli jest . Ciemny szary również pasuje, staram się jednak do tego koloru dobierać dodatki w żywszych kolorach. Kremowy i brązowy niezbyt do mnie pasują.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Pasują mi intensywne kolory (czerwień i biel najbardziej).Nie pasuje mi jednak jaskrawy pomarańczowy.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Myślę, że odcienie szarości także mi pasują.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Wolę odcienie chłodne. Nakładam tylko srebro, uważam, że złoto mi nie pasuje.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- Lubię zestawiać biel i czerń, szary i czerwony. Nie mam zdania czy lepiej mi w zestawieniach jednolitych czy wzorach.

Bardzo proszę o radę
kaasia_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-14, 14:11   #224
Dziunia21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Polecam wybrać się do Pani Gosi w Krakowie na Bronowicach -ma niesamowite wyczucie gustu i doradzi każdemu p.s robi świetne makijaże. Zaglądnijciena jej strone i na fanpaga http://kosmetologmkp.pl/
Dziunia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-14, 15:56   #225
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaasia_a Pokaż wiadomość
Witam serdecznie i bardzo proszę o pomoc bo sama sobie nie poradzę z ustaleniem mojego typu urody

1. Jak się opalasz - opalam się dość szybko na lekko brązowy kolor, opalenizna utrzymuje się na mnie praktycznie cały sezon.

2. Kolor oczu - tęczówki są w kolorze bardzo brązowym, niemal czarnym i mają ciemną (prawie czarną obwódkę)Zarówno rzęsy jak i brwi są ciemne.

3. Piegi -nie mam piegów.


4. Cera - Raczej chłodna brzoskwiniowa, może lekko beżowa. Bardzo się rumienię (na kolor czerwony), mam problem z rozszerzonymi naczynkami.

5. Naturalny kolor włosów - Ciemny brąz, popielate przebłyski, za to latem lekko jaśnieją.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście)- czerwień, z pewnością nie są w kolorach ciepłych.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Biel, czerwień, niebieski, fiolet są dla mnie najlepszymi kolorami. Nie nakładam pomarańczowego koloru.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? Czysta biel bardzo do mnie pasuje.Czerń pasuje jedynie jeśli jest . Ciemny szary również pasuje, staram się jednak do tego koloru dobierać dodatki w żywszych kolorach. Kremowy i brązowy niezbyt do mnie pasują.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Pasują mi intensywne kolory (czerwień i biel najbardziej).Nie pasuje mi jednak jaskrawy pomarańczowy.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Myślę, że odcienie szarości także mi pasują.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Wolę odcienie chłodne. Nakładam tylko srebro, uważam, że złoto mi nie pasuje.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- Lubię zestawiać biel i czerń, szary i czerwony. Nie mam zdania czy lepiej mi w zestawieniach jednolitych czy wzorach.

Bardzo proszę o radę
Prawie na pewno zima. Pozostaje ustalić podtyp zimy, na blogu opisałam wszystkie podtypy zimy.

Wskazówki w skrócie:
Czy najlepiej ci w bardzo zimnych kolorach, czy może nieco cieplejsze też dają rade, o ile są czyste i nie są bardzo ciepłe?
Czy w twojej skórze da się zauważyć żółtawe lub pomarańczowe tony?
Czy jakiekolwiek odcienie złota wchodzą w grę?
Jakie są najlepsze kolory szminki?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-14, 16:59   #226
kaasia_a
Rozeznanie
 
Avatar kaasia_a
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 786
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Prawie na pewno zima. Pozostaje ustalić podtyp zimy, na blogu opisałam wszystkie podtypy zimy.

Wskazówki w skrócie:
Czy najlepiej ci w bardzo zimnych kolorach, czy może nieco cieplejsze też dają rade, o ile są czyste i nie są bardzo ciepłe?
Czy w twojej skórze da się zauważyć żółtawe lub pomarańczowe tony?
Czy jakiekolwiek odcienie złota wchodzą w grę?
Jakie są najlepsze kolory szminki?
Dziękuję bardzo serdecznie Poczytam sobie bloga
kaasia_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-15, 07:48   #227
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

[/COLOR]
Mam nadzieję, ze sweterek też twarzowy [COLOR="Silver"]
Owszem
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-16, 13:25   #228
katusek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 216
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

po sprawdzeniu palet - zdecydowanie true winter

@Wampierz

rozumiem, że w kwestii cieni do powiek (poza szarościami, które używam i pasują) najlepiej zacząć od granatu, zimnych brązów i zimnych fioletów? coś jeszcze jest warte uwagi? jakieś wskazówki?

i jak to właściwie jest? rozumiem zasadę, że każdy nie każdy kolor z palety na powiekach będzie wyglądał naturalnie (tak samo na ustach). Czym się w takim razie kierować chcąc wyglądać naturalnie i nieekstrawagancko? wszystkie odcienie lepiej kiedy są chłodne? Jak fiolety to tylko z mojej palety itd.?

i jeszcze w kwestii konturowania twarzy. wszelakie bronzery, pudry nawet te, które sa powszechnie uważane za chłodne u mnie wyglądają jakoś za ciepło wpadłam na pomysł że może zamówię na kolorówka com podkład mineralny, w którym mogę mieszać tlenki i dodawać by ochłodzić brąz niebieskiego pigmentu. Czy to ma w ogóle sens? Moja obawa polega na tym czy przypadkiem jak w końcu sama sobie stworzę wystarczająco zimny i jednocześnie jasny brąz nie będę wyglądać jak brudna...

i w kwestii podkładu jeszcze. mam wrażenie, że prawie wszystko jest dla mnie za żółte. jak dotąd wszystko oprócz 2 azjatyckich kremów bb i jednego podkładu z revlonu było dla mnie za żółte (ten ostatni był niestety dla mnie za ciemny). Uważasz, że to z punktu widzenia typów urody możliwe czy bardziej prawdopodobne że przesadzam? Dzieje się tak nawet, kiedy kupuję podkład profesjonalny który jest oznaczony jako neutralny (a w ofercie mają neutralny, z różowym,żółtym i oliwkowym pigmentem). Jeśli podkład jest żółty to wyglądam jak z żółtaczką. Przy neutralnym daje radę, ale na moje oko coś nie gra (zależy też od światła). Czy powinnam przestać się bać się różowego pigmentu w podkładzie i świnkowego efektu? mam lekkie zaczerwienienia na policzkach i kilka blizn potrądziowych, ale bez jakiś drastycznych zaczerwienień. tuszować to oddzielnie np. zieloną bazą pod podkład albo lekkim korektorem i wtedy mogę użyć podkładu z różowymi tonami?
katusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-16, 20:28   #229
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez katusek Pokaż wiadomość
po sprawdzeniu palet - zdecydowanie true winter

@Wampierz

rozumiem, że w kwestii cieni do powiek (poza szarościami, które używam i pasują) najlepiej zacząć od granatu, zimnych brązów i zimnych fioletów? coś jeszcze jest warte uwagi? jakieś wskazówki?

i jak to właściwie jest? rozumiem zasadę, że każdy nie każdy kolor z palety na powiekach będzie wyglądał naturalnie (tak samo na ustach). Czym się w takim razie kierować chcąc wyglądać naturalnie i nieekstrawagancko? wszystkie odcienie lepiej kiedy są chłodne? Jak fiolety to tylko z mojej palety itd.?

i jeszcze w kwestii konturowania twarzy. wszelakie bronzery, pudry nawet te, które sa powszechnie uważane za chłodne u mnie wyglądają jakoś za ciepło wpadłam na pomysł że może zamówię na kolorówka com podkład mineralny, w którym mogę mieszać tlenki i dodawać by ochłodzić brąz niebieskiego pigmentu. Czy to ma w ogóle sens? Moja obawa polega na tym czy przypadkiem jak w końcu sama sobie stworzę wystarczająco zimny i jednocześnie jasny brąz nie będę wyglądać jak brudna...

i w kwestii podkładu jeszcze. mam wrażenie, że prawie wszystko jest dla mnie za żółte. jak dotąd wszystko oprócz 2 azjatyckich kremów bb i jednego podkładu z revlonu było dla mnie za żółte (ten ostatni był niestety dla mnie za ciemny). Uważasz, że to z punktu widzenia typów urody możliwe czy bardziej prawdopodobne że przesadzam? Dzieje się tak nawet, kiedy kupuję podkład profesjonalny który jest oznaczony jako neutralny (a w ofercie mają neutralny, z różowym,żółtym i oliwkowym pigmentem). Jeśli podkład jest żółty to wyglądam jak z żółtaczką. Przy neutralnym daje radę, ale na moje oko coś nie gra (zależy też od światła). Czy powinnam przestać się bać się różowego pigmentu w podkładzie i świnkowego efektu? mam lekkie zaczerwienienia na policzkach i kilka blizn potrądziowych, ale bez jakiś drastycznych zaczerwienień. tuszować to oddzielnie np. zieloną bazą pod podkład albo lekkim korektorem i wtedy mogę użyć podkładu z różowymi tonami?
Przeczytałaś ten kawałek ze Scaman? Ona też zawsze pisze, że na Chłodnej zimie szczególnie pasuje dokładne obwiedzenie oczu ciemniejszym kolorem i temu typowi najlepiej to pasuje.

Ogólnie wybór kolorów wygląda tak:
-Wszystkie kolory z palety chłodnej zimy (raczej czyste, bardzo chłodne) będą w harmonii kolorystycznej
-Dobieramy kolory indywidualnego poziomu kontrastu i do indywidualnego koloru skóry, oczu, ust.
-Wybieramy takie kolory, które pasują do naszej wizji makijażu (np. naturalne, jaskrawe, wesołe, pod kolor ubrania, czy co na co mamy ochotę).

Ja bym powiedziała, że warto zastanowić się nad wyglądem okolic oczu i kolorem powiek. Część ludzi ma powieki ciemniejsze niż reszta twarzy (głównie są to naczynka przebijające przez cienką skórę, ale czasem pigment), a część osób odwrotnie - porcelanową skórę powiek. Ja mam akurat ciemniejszą i jasna baza pod cienie i w ogóle zbyt jasne cienie wyglądają nienaturalnie. Za to neutralne, czyste brązy ładnie się wtapiają. Więc nie warto myśleć tylko o kolorze reszty twarzy.

Najbardziej naturalne kolory to takie podobne do kolorów twarzy - czyli cienie w kolorach "cielistych" - brązowe, szare, niezbyt jaskrawe róże.
Szminki w odcieniach czerwonawych, różowawych raczej niż np. intensywne fiolety.

Mogłabyś po prostu kupić na kolorówce albo umieszać bardzo chłodny odcień brązu, niekoniecznie niebieskim, może maja chłodny beżowy pigment? Nie powinien być bury i zgaszony. Jeśli nie będzie za ciemny to do konturowania powinien być ok.

Jeśli nie masz różowej cery, tylko chłodno beżową to nie możesz używać różowych podkładów. Niestety spora część producentów uważa że podkład jasny i chłodny musi być różowy... Można kupić chłodno beżowe podkłady, ale raczej w ciemniejszych odcieniach. Co polecam? Chłodne kremy bb, np Baviphat magic girls. Sporo kremów BB ma właśnie bladobeżowy odcień, niektórzy twierdzą, że one są "nienaturalne", nie są... Tak tylko wyglądają na innym kolorze skóry. Na mojej koleżance chłodnej zimie wyglądają idealnie. Niestety tak się składa, że sporo kosmetyków chłodnej zimy wygląda mega sztucznie w opakowaniu, przez skrajnie chłodny odcień. Sinawe szminki, szarawe na oko podkłady - przyzwyczaj się. To tak jak kosmetyki intensywnych typów wyglądają jak makijaż klauna w opakowaniu a naturalnie na twarzy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-17, 08:33   #230
visage93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 95
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Bardzo przydatne informacje zgromadzono w tym wątku...
visage93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-17, 11:59   #231
Weronika__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 186
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - opalam się na kolor czerwony, gdy już zbrązowieje to utrzymuje się długo

2. Kolor oczu - tęczówki są w kolorze niebieskim w stronę szaroniebieskiego, obwódki trochę ciemniejsze od tęczówki - bardziej szare, brwi jaśniejsze od włosów (bez rudzizny)

3. Piegi -naturalnych piegów nie posiadam, co najwyżej przebarwienia od słońca, ale nie na twarzy


4. Cera - chłodna, blada (trupio , gdy pokażę się bez makijażu to chcą po doktora dzwonić )

5. Naturalny kolor włosów - szatynka z rudymi refleksami, jaśnieją latem (albo i nawet rudzieją)

6. Kolor ust różowe, jasne

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? biały, czarny, granatowy, niebieski, turkusy, różowy w każdej wersji, fiolety jak najbardziej. Czerwony, pomarańczowy, brzoskwiniowy, butelkowa zieleń, szary, żółty odpadają.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? czystobiały i czarny jak najbardziej mi pasują, kremowy ani tak ani nie, szary nie, ciemnobrązowy nie

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? pomijając pomarańczowy i czerwony to myślę że pasują


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
raczej nie


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Stanowczo zimne, choć trafiają się wyjątki (ciepłe róże)


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- raczej ginę w zestawieniach kontrastowych, wzory na "nie"

Edytowane przez Weronika__
Czas edycji: 2013-04-17 o 12:01
Weronika__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-17, 13:46   #232
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierzu, kiedy nowa notka na blogu?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-17, 16:50   #233
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Wampierzu, kiedy nowa notka na blogu?
Np. coś o jesieni
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-17, 22:52   #234
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Weronika__ Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - opalam się na kolor czerwony, gdy już zbrązowieje to utrzymuje się długo

2. Kolor oczu - tęczówki są w kolorze niebieskim w stronę szaroniebieskiego, obwódki trochę ciemniejsze od tęczówki - bardziej szare, brwi jaśniejsze od włosów (bez rudzizny)

3. Piegi -naturalnych piegów nie posiadam, co najwyżej przebarwienia od słońca, ale nie na twarzy


4. Cera - chłodna, blada (trupio , gdy pokażę się bez makijażu to chcą po doktora dzwonić )

5. Naturalny kolor włosów - szatynka z rudymi refleksami, jaśnieją latem (albo i nawet rudzieją)

6. Kolor ust różowe, jasne

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? biały, czarny, granatowy, niebieski, turkusy, różowy w każdej wersji, fiolety jak najbardziej. Czerwony, pomarańczowy, brzoskwiniowy, butelkowa zieleń, szary, żółty odpadają.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? czystobiały i czarny jak najbardziej mi pasują, kremowy ani tak ani nie, szary nie, ciemnobrązowy nie

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? pomijając pomarańczowy i czerwony to myślę że pasują


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
raczej nie


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Stanowczo zimne, choć trafiają się wyjątki (ciepłe róże)


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- raczej ginę w zestawieniach kontrastowych, wzory na "nie"
Proponuję przymierzenie kolorów wg zasad analizy kolorystycznej.

Bo choć z jednej strony, można zgadywać, że możesz być zimą, to jednak twój opis jest mało spójny, powinnaś spojrzeć świeżym okiem na kolory i swoją urodę.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-18, 18:25   #235
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Bardzo, bardzo proszę o pomoc w określeniu typu urody, bo sama już nie mogę się w tym połapać...

1. Jak się opalasz - bardzo szybko i mocno, na brąz. odcień raczej chłodny, oliwkowo-brązowy

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... Bardzo ciemny brąz, prawie czarny. Brwi i rzęsy czarne i raczej gęste.


3. Piegi - Nie ma.


4. Cera - Zimą mam cerę bardzo jasną. Latem tak jak pisałam wyżej, oliwkowo-brązową. Rumienię się tylko od mrozu (A raczej czerwienieje mi nos)


5. Naturalny kolor włosów - Jasny brąz. Nie pamiętam dokładnie jaki połysk, ale chyba chłodny.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jasno różowe


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Źle się czuję w pomarańczowym, żółtym, turkusowym, ciemno brązowym, śliwkowym. Dobrze mi w czerwieni, bieli, i uwielbiam wszelkie pastele: róż, mięta, brzoskwinia. Najwięcej ubrań mam w kolorze kremowym i kawa z mlekiem i w tym kolorze wyglądam najlepiej.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Biel- tak, czerń- nie
Zdecydowanie lepiej wygląda kremowy.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Moim zdaniem pasuje mi tylko intensywna czerwień. Mam zbyt delikatne rysy twarzy żeby nosić tak jaskrawe kolory.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Tak. Lubię brudny róż, i samą szarość też bardzo lubię.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Raczej zimne. Lubię pastelowy róż, ale bardzo delikatny, zabielony, bez "świnkowego" odcienia. Mam kilka złotych rzeczy i nie wyglądam źle, ale zdecydowanie wolę srebro.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Zdecydowanie źle wyglądam w pstrokatych wzorach, szaro i bez wyrazu. Lubię rzeczy gładkie lub w drobne wzory np. kwiatki.

Wstawiam zdjęcie na którym dobrze widać mój odcień skóry i oczu. Przepraszam za beznadziejną jakość drugiego zdjęcia, ale jest ono bardziej aktualne. Włosy oczywiście farbowane. Bardzo proszę o pomoc, gdyż chciałabym zacząć się malować. Do tej pory mój makijaż ograniczał się do szminki czerwonej lub w kolorze fuksji.
__________________
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (116,8 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kamerka.jpg (35,6 KB, 8 załadowań)
__________________
Wymiana

Edytowane przez Gwiazdeczka223
Czas edycji: 2013-04-18 o 18:47
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-18, 19:13   #236
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Bardzo, bardzo proszę o pomoc w określeniu typu urody, bo sama już nie mogę się w tym połapać...

1. Jak się opalasz - bardzo szybko i mocno, na brąz. odcień raczej chłodny, oliwkowo-brązowy

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... Bardzo ciemny brąz, prawie czarny. Brwi i rzęsy czarne i raczej gęste.


3. Piegi - Nie ma.


4. Cera - Zimą mam cerę bardzo jasną. Latem tak jak pisałam wyżej, oliwkowo-brązową. Rumienię się tylko od mrozu (A raczej czerwienieje mi nos)


5. Naturalny kolor włosów - Jasny brąz. Nie pamiętam dokładnie jaki połysk, ale chyba chłodny.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jasno różowe


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Źle się czuję w pomarańczowym, żółtym, turkusowym, ciemno brązowym, śliwkowym. Dobrze mi w czerwieni, bieli, i uwielbiam wszelkie pastele: róż, mięta, brzoskwinia. Najwięcej ubrań mam w kolorze kremowym i kawa z mlekiem i w tym kolorze wyglądam najlepiej.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Biel- tak, czerń- nie
Zdecydowanie lepiej wygląda kremowy.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Moim zdaniem pasuje mi tylko intensywna czerwień. Mam zbyt delikatne rysy twarzy żeby nosić tak jaskrawe kolory.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Tak. Lubię brudny róż, i samą szarość też bardzo lubię.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Raczej zimne. Lubię pastelowy róż, ale bardzo delikatny, zabielony, bez "świnkowego" odcienia. Mam kilka złotych rzeczy i nie wyglądam źle, ale zdecydowanie wolę srebro.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Zdecydowanie źle wyglądam w pstrokatych wzorach, szaro i bez wyrazu. Lubię rzeczy gładkie lub w drobne wzory np. kwiatki.

Wstawiam zdjęcie na którym dobrze widać mój odcień skóry i oczu. Przepraszam za beznadziejną jakość drugiego zdjęcia, ale jest ono bardziej aktualne. Włosy oczywiście farbowane. Bardzo proszę o pomoc, gdyż chciałabym zacząć się malować. Do tej pory mój makijaż ograniczał się do szminki czerwonej lub w kolorze fuksji.
__________________
Jeśli chcesz poznać swój typ, to będziesz musiała zrobić przymiarkę. Trudno coś wywnioskować po twoich odpowiedziach, bo brzmią jakbyś sugerowała się głównie gustem, a w analizie chodzi o to, żeby odkryć, które kolory faktycznie poprawiają wygląd, a które nie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-18, 19:44   #237
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz poznać swój typ, to będziesz musiała zrobić przymiarkę. Trudno coś wywnioskować po twoich odpowiedziach, bo brzmią jakbyś sugerowała się głównie gustem, a w analizie chodzi o to, żeby odkryć, które kolory faktycznie poprawiają wygląd, a które nie.
Jeśli chodzi o to żeby przymierzać koszulki w różnych kolorach to robiłam to już- mój TŻ ma bardzo bogatą kolekcję.
żółty-nie, pomarańcz- nie, czerwony- tak, różowy- tak, zielony- nie, niebieski- nie. Mówię o takich najczystszych, intensywnych kolorach.

A gust wziął się z tego że widzę w jakich kolorach jest mi dobrze a w jakich źle. W poprzednim moim poście dużo razy użyłam słowa "lubię". Chodziło nie o to, że lubię sam kolor, tylko że lubię go nosić, bo dobrze w nim wyglądam. Jak byłam młodsza to nosiłam wszystko co mi się podobało, dopiero po czasie zauważyłam że np. w pomarańczowym wyglądam na wiecznie bladą i zmęczoną. A o pastelach powiedziała mi mama, która ma świetne wyczucie kolorów.
__________________
Wymiana

Edytowane przez Gwiazdeczka223
Czas edycji: 2013-04-18 o 19:46
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-18, 20:21   #238
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o to żeby przymierzać koszulki w różnych kolorach to robiłam to już- mój TŻ ma bardzo bogatą kolekcję.
żółty-nie, pomarańcz- nie, czerwony- tak, różowy- tak, zielony- nie, niebieski- nie. Mówię o takich najczystszych, intensywnych kolorach.

A gust wziął się z tego że widzę w jakich kolorach jest mi dobrze a w jakich źle. W poprzednim moim poście dużo razy użyłam słowa "lubię". Chodziło nie o to, że lubię sam kolor, tylko że lubię go nosić, bo dobrze w nim wyglądam. Jak byłam młodsza to nosiłam wszystko co mi się podobało, dopiero po czasie zauważyłam że np. w pomarańczowym wyglądam na wiecznie bladą i zmęczoną. A o pastelach powiedziała mi mama, która ma świetne wyczucie kolorów.
To niezupełnie tak. Trzeba się trochę skupić, być bez makijażu, mieć dobre światło. Zasłonić farbowane włosy. Zastanowić się trochę, poprzyglądać kolorom i obserwować skórę i twarz. Nawet osoby, które znają swoje najlepsze kolory często są zaskoczone.
Nawet pastelowe czy jaskrawe kolory mogą być bardzo różne od siebie, chodzi o to, żeby nauczyć się rozpoznawać te różnice i kolory z palety swojego typu.

Już tu kiedyś pisałam, jakie porównania są najważniejsze:
-porównanie wpływu śnieżnobiałego oraz złamanych bieli - kremowego i chłodnego ecru.
-porównanie głębokiej czerni z innymi bardzo ciemnymi kolorami - grafitowym i ciemnobrązowym.
-porównanie odcieni bardzo ciepłych i bardzo chłodnych
-porównanie odcieni o różnym stopniu jaskrawości/zgaszenia
-na koniec określenie stopnia w jakim kolor powinien być ciepły/zimny i zgaszony/czysty, żeby było nam ładnie

Dla każdego jest jakiś żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy i niebieski.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-18, 20:57   #239
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
To niezupełnie tak. Trzeba się trochę skupić, być bez makijażu, mieć dobre światło. Zasłonić farbowane włosy. Zastanowić się trochę, poprzyglądać kolorom i obserwować skórę i twarz. Nawet osoby, które znają swoje najlepsze kolory często są zaskoczone.
Nawet pastelowe czy jaskrawe kolory mogą być bardzo różne od siebie, chodzi o to, żeby nauczyć się rozpoznawać te różnice i kolory z palety swojego typu.

Już tu kiedyś pisałam, jakie porównania są najważniejsze:
-porównanie wpływu śnieżnobiałego oraz złamanych bieli - kremowego i chłodnego ecru.
-porównanie głębokiej czerni z innymi bardzo ciemnymi kolorami - grafitowym i ciemnobrązowym.
-porównanie odcieni bardzo ciepłych i bardzo chłodnych
-porównanie odcieni o różnym stopniu jaskrawości/zgaszenia
-na koniec określenie stopnia w jakim kolor powinien być ciepły/zimny i zgaszony/czysty, żeby było nam ładnie

Dla każdego jest jakiś żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy i niebieski.
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Będę miała trochę czasu w weekend, to spróbuję przeprowadzić taki test, albo chociaż jego namiastkę, bo niestety nie dysponuję większością kolorów z poszczególnych palet. Poza tym te wszystkie kolory np. z palet zimy (wydaje mi się że jestem jakąś zimą) wyglądają dla mnie bardzo podobnie.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-18, 22:13   #240
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Będę miała trochę czasu w weekend, to spróbuję przeprowadzić taki test, albo chociaż jego namiastkę, bo niestety nie dysponuję większością kolorów z poszczególnych palet. Poza tym te wszystkie kolory np. z palet zimy (wydaje mi się że jestem jakąś zimą) wyglądają dla mnie bardzo podobnie.
Ogólnie kolory jednej pory roku powinny dawać podobny efekt, jeśli najbardziej pasują zimowe, to zapewne jesteś zimą, ale mimo wszystko najlepsza jest przymiarka.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.