Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-17, 23:40   #61
Cupidynek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 10
Dot.: Falowane wlosy u chlopaka :(

Czy jest mozliwość uzyskania takich włosów?
http://fryzury.info/fryzura/199/
Ile bym za takie dał
Macie jakis pomysl jak przetrwac ten moment w ktorym ani nie da sie wyprostowac, ani postawic, ani nic?! Chyba zaczne w czapce po szkole chodzic..
Cupidynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 08:15   #62
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Cytat:
Napisane przez Cupidynek Pokaż wiadomość
Czy jest mozliwość uzyskania takich włosów?
http://fryzury.info/fryzura/199/
Ile bym za takie dał
Macie jakis pomysl jak przetrwac ten moment w ktorym ani nie da sie wyprostowac, ani postawic, ani nic?! Chyba zaczne w czapce po szkole chodzic..
Na przetrwanie - pielęgnacja i porządny żel do włosów. Układasz na mokro i dajesz włosom wyschnąć. Na koniec odciskasz żel z suchych włosów suchymi rękami.

Prostowanie - jestem przeciwniczką jakiegokolwiek prostowania i zabiegów z użyciem ciepła. Prostownicę ustawiamy zwykle na ok. 270 stopni, a włosy zniosą co najwyżej 70. Przemyśl to, bo zniszczone włosy nadają się tak naprawdę do ścięcia, nic ich nie uratuje.

Fryzura, która jest na zdjęciu jest z tych tzw. czesanych wiatrem. Po pierwsze - dobre cięcie. Po drugie - stylizacja na etapie odciśnięcia włosów po myciu. By uzyskać takie włosy, powinieneś mieć też nie za bardzo kręcone. Podatne na układanie tak, ale kręcone ułożą się po swojemu.

Cytat:
Napisane przez Cupidynek Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam mały problem z moimi włosami, bo już nie wiem co z nimi zrobić.
Mam włosy falowane, lekko kręcone i są w masakrycznym stanie...chyba tak to można nazwać.
Na zdjęciach nie wyglądają na włosy w masakrycznym stanie.
Cytat:
Od niedawna zacząłem je prostować
Ups... to mogą być zniszczone. Zerknij wyżej - włosy nie są w stanie sprostać w dobrej kondycji zabiegom z użyciem wysokich temperatur.
Cytat:
bo zamierzałem zapuscić
Jeśli zapuszczasz prostowane włosy, to możesz sobie zapuścić siano nie do opanowania - będą tak zniszczone, że nadadzą się wyłącznie do ścięcia. Ale to Twój wybór.
Cytat:
Chciałem zapuscić na fryzure typu zack efron albo justin bieber tylko czy bedzie mi to pasowac?
Nie wiem, czy się utrzyma, bo wygląda na to, ze Twoje włosy mają własny pomysł na siebie - kręcą się na tyle mocno, że nawet po prostowaniu mogą się odwijać.
Cytat:
Dołaczam 2 fotki, na tej z pomaranczowa sciana mam niewyprostowane, akurat sie fajnie ulozyly, ale nie zawsze tak jest
Kręcone układamy jeszcze jak są mokre i nie ruszamy aż nie wyschną w zupełności. Możesz w tym celu wspomóc się żelem, ale stylizacja to tylko wykończenie dla dobrej pielęgnacji. O niej zaś znajdziesz sporo zarówno w tym wątku, jak i w podlinkowanych w moim podpisie.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 15:09   #63
Cupidynek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 10
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Okey, moze troche przesadzilem z masakrycznym stanem, ale są średnie.
Zaprzestane prostować, ale potrzebuje zebyscie mi dziewczyny coś poradziły, jakas dobra odzywke która chociaz troche mi te włosy poprawi, albo wrócą do stanu przed prostowaniem, bo już nie chcę przechodzić przez ten moment zapuszczania od zera.

Jeszcze jest jedna sprawa, czy to normalne ze te włosy mi się tak ulizuja? Nie wiem, ale to dziwnie wyglada, bo mam już dość długie a one wyglądaja 2x mniejsze, chciałbym zeby były może nie puszyste ale jakieś takie.. większe. Spałem dziś w czapce żeby to jakoś ogarnąc i nawet się fajnie ułożyły.

Myslicie ze jak już będą dość długie to jakoś się to ułoży? W ogole moze macie pomysl na jakas fajna fryzure która bedzie do mnie pasować?

I jeszcze jedno, ok. ile cm mają włosy takiego zacka efrona albo biebera?
Cupidynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 23:13   #64
Cupidynek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 10
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Zobaczcie znalazlem taką fryzure, jest bardzo ciekawa.
http://img43.imageshack.us/img43/196...tems141433.jpg
Wyglada jakby koleś miał falowane włosy, ja też mam jakoś tak, znowu nie są to jakieś potęzne fale, tylko nawet lekkie.
Dzisiaj jak suszylem wlosy to ulozylem je dosc prosto i jak najdalej suszylem suszarka, fajnie sie nawet ulozyly i nie puszyly, pozniej troche lokówką je napuszyłem i wygląda to nawet ok.

Mam pytanie, czy jeśli prostowałbym sobie włosy tak 40-50 stopniami to moge im wyrzadzić jakąs wiekszą krzywdę? Kupiłem sobie z Joanny taką maseczke na włosy suche i po stylizacjach, może coś da.
Jeśli bede prostować tak jak mówilem na bardzo niskiej temperaturze i tylko takie miejsca gdzie są dość duze fale to chyba raczej nie uszkodze tak STRASZNIE włosow zeby pozniej byla masakra.. ?
Może przetrwam jakoś do wakacji i jakos to bedzie
Cupidynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 08:42   #65
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Cytat:
Napisane przez Cupidynek Pokaż wiadomość
Zaprzestane prostować
Cytat:
ale potrzebuje zebyscie mi dziewczyny coś poradziły, jakas dobra odzywke która chociaz troche mi te włosy poprawi, albo wrócą do stanu przed prostowaniem
Jak napisałam - nie ma szans na powrót. Wbrew temu, co słyszysz dookoła nie da się włosów ochronić, jak i zregenerować. Niestety. To jak z wełnianym swetrem - jeśli już raz go rozprasujesz, to się nie zbiegnie. Jeśli raz go wypierzesz w zbyt wysokiej temperaturze, to go potem nie powiększysz (zbiegnie się i będzie go można oddać młodszej siostrze). Co najwyżej można nieco poprawić stan włosów, ale to tylko poprawa optyczna, taki lekki tuning. Zdrowe jednak już nie będą.
To, co najbardziej zniszczone lepiej obciąć. Resztę można jakoś ratować, ale pamiętać, by wcześniej czy później pozbyć się sianka.

Obecnie z najfajniejszych moim zdaniem odżywek są: Alterra morela i pszenica, Alterra aloes i granat, Garnier z masłem karite i awokado (do nabycia w Rossmanie). Dobrze tez poszukać czegoś z proteinami, choćby Artiste różowej (do nabycia w drogeriach sieci Natura).
Jeśli będziesz używał tych odżywek to do mycia wystarczy Ci szampon Alterra z migdałem lub delikatniejszy Alterra Perfumfrei (wszystko dostaniesz w Rossmanie).
Musisz wiedzieć, ze te odzywki najlepiej działają, gdy zostawi się je na głowie przynajmniej 30 minut pod czepkiem (czy nawet reklamówką, workiem foliowym) i ręcznikiem. Dzięki temu mają szansę wniknąć głębiej.

Cytat:
Jeszcze jest jedna sprawa, czy to normalne ze te włosy mi się tak ulizuja? Nie wiem, ale to dziwnie wyglada, bo mam już dość długie a one wyglądaja 2x mniejsze, chciałbym zeby były może nie puszyste ale jakieś takie.. większe. Spałem dziś w czapce żeby to jakoś ogarnąc i nawet się fajnie ułożyły.
Ulizują a śpisz w czapce? Nie rozumiem Wygląda to tak, jakbyś sam celowo chciał je ulizać.

Cytat:
Myslicie ze jak już będą dość długie to jakoś się to ułoży?
Jakoś na pewno.
Cytat:
W ogole moze macie pomysl na jakas fajna fryzure która bedzie do mnie pasować?
I tu jest problem. Ja nie pomogę, bo moja ulubiona fryzura dla faceta raczej nie zakłada włosów :cojest Poważnie.
Cytat:
I jeszcze jedno, ok. ile cm mają włosy takiego zacka efrona albo biebera?
Możliwe, że grzywka ok. 15 cm.

Cytat:
Napisane przez Cupidynek Pokaż wiadomość
Zobaczcie znalazlem taką fryzure, jest bardzo ciekawa.
http://img43.imageshack.us/img43/196...tems141433.jpg
Ciekawa, szczególnie, że z tego Bibera sobie też zrobisz. Wystarczy zaczesać.
Cytat:
Mam pytanie, czy jeśli prostowałbym sobie włosy tak 40-50 stopniami to moge im wyrzadzić jakąs wiekszą krzywdę?
Teoretycznie nie powinieneś, ale nie wie, czy to w ogóle warte zachodu. Jeśli włos jest kręcony, to się zakręci nawet po takim zabiegu.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 09:18   #66
Cupidynek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 10
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Jesteś genialna, ok, tutaj masz moje zdjecia jakie są te fale.
Wydaje mi się ze fale mają podobne do tego ze zdjecia.

Mam takie pytanie troche z innej beczki, czy istnieje coś takiego żeby rozjasniło mój ciemny blond do takiego jak na tamtym zdjeciu? Czy raczej tylko farbowanie itd.?

A co do prostowania to staram się prostować jak najrzadziej, jak nigdzie nie ide to nieprostuje.

Kolejne pytanie, czy jeśli kupiłbym suszarke z zimnym powietrzem to coś da? Bo własnie slyszalem ze jest lepsza i nie niszczy włosów.

Nastepne, myć włosy co 2dni czy codziennie? Bo jeśli bym nie umył to niemusiałbym prostowac, w sumie to staram się prostować taką ciepłą prostownicą która jest po 5-10sek nagrzania, zeby nie była zbyt gorąca i nie niszczyła włosow, tak jak mówilaś.

Wieć czekam na odpowiedzi i jeszcze raz bardzo dziękuje !
Jak potrzebujesz jakieś zdjecia to pisz, nie ma problemu, zrobie ^^
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Picture0007.jpg (30,7 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Picture0009.jpg (28,9 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Picture0008.jpg (30,6 KB, 34 załadowań)
Cupidynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 13:31   #67
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Cytat:
Napisane przez Cupidynek Pokaż wiadomość
Wydaje mi się ze fale mają podobne do tego ze zdjecia.
Fakt, dość podobne. Jeśli zapuścisz włosy za ramiona, to będą się pięknie falować.
Cytat:
Mam takie pytanie troche z innej beczki, czy istnieje coś takiego żeby rozjasniło mój ciemny blond do takiego jak na tamtym zdjeciu? Czy raczej tylko farbowanie itd.?
Możesz próbować sposobów naturalnych - płukanki z miodu, cytryny i rumianku, ale to wymaga czasu i cierpliwości.
Rozjaśnianie (czy woda utlenioną czy większością farb) poza tym to głównie chemia, która szkodzi włosom poprzez umieszczenie ich w środowisku zasadowym. Włosy tolerują jednak środowisko kwaśne (ich pH waha się między 3,7 a 4,5), stąd silne reakcje na farbowanie.
Cytat:
Kolejne pytanie, czy jeśli kupiłbym suszarke z zimnym powietrzem to coś da? Bo własnie slyszalem ze jest lepsza i nie niszczy włosów.
Da. Nawiew może być chłodny albo lekko ciepły. Do tego możesz mokre włosy naciągać na okrągłej szczotce - to mniej niszczy niż prostownica a efekt podobny.
Cytat:
Nastepne, myć włosy co 2dni czy codziennie?
Włosy myjesz tak często, jak tego potrzebują one i skóra głowy. Jeśli zastosujesz kosmetyki, o których pisałam we wcześniejszym poście, to nie powinno być potrzeby codziennego mycia (może się pojawić obciążenie po Garierze lub Alterze z morelą, te więc lepiej stosować z szamponem takim jak Alterra migdał czy Garnier szampon z awokado i masłem karite).

Częstsze mycie wynika ze stanu włosów, stanu skóry głowy, zanieczyszczeń, pory roku. Dostosowuje się częstotliwość właśnie do indywidualnych potrzeb. Delikatne środki myjące, kosmetyki bez polimerów (a takie Ci poleciłam) nie powinny wywoływać zapotrzebowania na częstsze mycie.
Latem zwykle myjemy włosy częściej, ze względu na produkcję sebum większą niż w zimie. Zimą natomiast nie powinno się myć włosów tak często jak latem, bo mniejsza produkcja sebum oznacza też mniejszą ochronę włosów.

Cytat:
w sumie to staram się prostować taką ciepłą prostownicą która jest po 5-10sek nagrzania, zeby nie była zbyt gorąca i nie niszczyła włosow, tak jak mówilaś.
Jeśli jesteś w stanie dotknąć ją ręką bez poparzeń, to niszczyć nie powinna - to tak dla testów prostownicy bez termometru.

Cytat:
Jak potrzebujesz jakieś zdjecia to pisz, nie ma problemu, zrobie ^^
Na tę chwilę te zdjęcia, które zamieściłeś w zupełności wystarczą.
Zajrzyj też do naszego wątku pielęgnacyjnego, poczytaj pigułkę, FAQ - sporo tam informacji, które o kręconych włosach, doborze kosmetyków i ich składów powiedzą Ci naprawdę sporo.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 14:02   #68
Cupidynek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 10
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Fakt, dość podobne. Jeśli zapuścisz włosy za ramiona, to będą się pięknie falować.
Raczej nie chciałem aż takich, tylko jak ta długość na zdjeciu.
Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Możesz próbować sposobów naturalnych - płukanki z miodu, cytryny i rumianku, ale to wymaga czasu i cierpliwości.
Rozjaśnianie (czy woda utlenioną czy większością farb) poza tym to głównie chemia, która szkodzi włosom poprzez umieszczenie ich w środowisku zasadowym. Włosy tolerują jednak środowisko kwaśne (ich pH waha się między 3,7 a 4,5), stąd silne reakcje na farbowanie.
Rozjasnianie woda utleniona? Taka zwykłą do ran? I jak tego używac, brac duzo czy cos? I czy bardzo to zaszkodzi wlosom?

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Jeśli jesteś w stanie dotknąć ją ręką bez poparzeń, to niszczyć nie powinna - to tak dla testów prostownicy bez termometru.
Ok, tak własnie robiłem
Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Na tę chwilę te zdjęcia, które zamieściłeś w zupełności wystarczą.
Zajrzyj też do naszego wątku pielęgnacyjnego, poczytaj pigułkę, FAQ - sporo tam informacji, które o kręconych włosach, doborze kosmetyków i ich składów powiedzą Ci naprawdę sporo.
Ok, poczytam, mam nadzieje ze jak bedzie jeszcze jakis problem to odpowiesz ^^ Czyli póki co zapuszczam dalej, zobaczymy jak to bedzie.
Cupidynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 12:33   #69
dylemat0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Pomysł na ogarniecie włosów

Witam,
Nie mam zielonego pojęcia co zrobić z tymi włosami, bo to co aktualnie mam na głowie to jakieś nieporozumienie ;p Nie chce ich ścinać na krótko bo wtedy wyglądam jeszcze gorzej. Jedyne co z nimi robie to myje co dziennie ;p Jakieś sugestie co do przycięcia/pielęgnacji xD ?
Proszę..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lol2.jpg (72,3 KB, 149 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lol3.jpg (87,1 KB, 111 załadowań)
dylemat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 13:50   #70
milena798
Rozeznanie
 
Avatar milena798
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 886
Dot.: Pomysł na ogarniecie włosów

mi się podobają twoje włosy wiesz ja też mam kręcone i używam olejków do włosów po nich są miękkie i ładniej się kręca i niema siana
milena798 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 13:53   #71
201703131032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34
Dot.: Pomysł na ogarniecie włosów

Przeuroczo wyglądasz w takich kręciołkach Zadbaj o ich pielęgnacje, przejrzyj wątek dla kręconowłosych tutaj na wizażu, na pewno znajdziesz tam duzo ciekawych informacji.
201703131032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 14:32   #72
meg_121
Raczkowanie
 
Avatar meg_121
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: śląskie ;)
Wiadomości: 35
Dot.: Pomysł na ogarniecie włosów

Masz świetne włosy Na Twoim miejscu dałabym im troszkę 'podrosnąć', wtedy mogą się inaczej ułożyć, zawsze możesz spróbować. Unikaj suszarki
meg_121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 08:24   #73
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Pomysł na ogarniecie włosów

Na pewno sam szampon to za mało dla kręconych włosów. One z natury najczęściej są suche i potrzebują porządnego nawilżania i odżywiania.
Musisz zacząć używać odżywek / masek do włosów - wtedy będą się ładniej kręcić i nie będą się puszyć
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 09:35   #74
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Pomysł na ogarniecie włosów

Cytat:
Napisane przez dylemat0 Pokaż wiadomość
Witam,
Nie mam zielonego pojęcia co zrobić z tymi włosami, bo to co aktualnie mam na głowie to jakieś nieporozumienie ;p Nie chce ich ścinać na krótko bo wtedy wyglądam jeszcze gorzej. Jedyne co z nimi robie to myje co dziennie ;p Jakieś sugestie co do przycięcia/pielęgnacji xD ?
Proszę..
Proponuję, byś poczytał sobie podlinkowane w moim podpisie wątki lub posty w wątku, do którego Cię doczepiłam. Ma tylko 3 strony, a znajdziesz tam rady dla siebie.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 09:29   #75
dylemat0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

OK. Dzięki
dylemat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 15:22   #76
Smokuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
kłaaaaaaaki -.-

Witam, mam taki problem z włosami otóż po każdym umyciu tym samym szamponem i tą samą odżywką stają się zupełnie inne, czasami mam takie afro, że boję się wychodzić na dwór xD (poniżej są zdjęcia) a innym razem są tak suche, że nie da się z nimi nic zrobić są tak jak by takie pojedyncze włoski.. Oo.. aktualnie mam takie suche i nie do ogarnięcia gdy wyjdę na dwór lekko wiatr zawieje to taki bałagan mam, że to jest masakra.. najgorzej jest gdy wyjdę z wody np: nad jeziorem potem na słońcu się suszą i mam cholerne siano.. kiedyś je obciąłem na krótko i żałowałem bo jednak w tych długich mi lepiej niż w krótkich ale wystarczy tylko je jakoś ogarnąć ale nie daje rady.. próbowałem mć je różnymi szamponami i odzywkami ale za każdym razem są inne w dotyku i z wyglądu więc nasuwa sę tu pytanie. da się z nimi coś zrobić by je jakoś fajnie ułozyć w fajną fryzurkę która nie roz✂✂✂ie się podczas lekkiego lub silnego wiatru? kiedyś widziałem jakiegoś chłopaka w długich włosach miał proste chyba tak może trochę zlokowane no i chodzi mi tu o to, że gdy zawiał wiatr włosy mu trochę polatały i wróciły do normalnego wyglądu a gdy mi wiatr zawieje zaczynają stać dęba i ni ✂✂✂ nie chcą opaść ;D ta.. znowu się rozpisałem ale wkurzają mnie te włosy i nie mam już rady ich ogarniać? są może jakieś specialne kosmetyki lu szampony i odżywki do takich włosów jak ja mam ?

z góry dziękuję za przeczytanie całego tego szajsu o moich włosach i udzielenie pomocnej odpowiedzi ;p
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 94745378.jpg (28,9 KB, 114 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg d91f2e5b1f.jpg (42,9 KB, 123 załadowań)

Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2011-06-06 o 07:59
Smokuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 20:23   #77
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: kłaaaaaaaki -.-

1. wyszukiwarka
2. kultura
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 08:02   #78
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Smokuu - przejrzyj wątek, do którego Cię przeniosłam, znajdziesz na pewno coś dla siebie. Sporo tu szybkich sposobów na podratowanie włosów takich jak Twoje.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 19:02   #79
nedar3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Fryzura przy lekko kręconych włosach.

Witam. Mam pytanie odnośnie fryzury, a uważam, że takie damskie forum pozwoli mi na uzyskanie najlepszej odpowiedzi (tak, jestem facetem ). Otóż mam dość długie włosy, jednak po wizytach u dość przeciętnego fryzjera wyglądam jakbym był ścięty na średniowiecznego giermka . Postanowiłem więc poszukać kogoś lepszego i dość radykalnie zmienić swoją fryzurę. Problem w tym, że mam lekko kręcone włosy i nie wiem, czy fryzura, którą chciałem sobie zrobić będzie jakoś wyglądać. Z tego co pamiętam (bo krótkie włosy miałem chyba 2 lata temu ;P ), to jak były dość krótkie to zbytnio się nie kręciły, są to jednak dość odległe czasy więc na 100% nie pamiętam :P. No ale do rzeczy, fryzura wygląda tak: http://img.styl.fm/img1.meskie.1220.jpg (oczywiście póki co nie mam zamiaru robić sobie żadnych kolczyków, ale sama fryzura dość przypadła mi do gustu ;-) ). Czy lekko kręcone włosy podołają takiej fryzurze? A jeżeli nie, to jakbym się tak ściął do dałoby radę czymś ją stylizować, żeby mniej więcej tak wyglądała? Jestem trochę zielony w fryzurach, starałem się zapuścić jak najdłuższe, jednak długa grzywa jest nie do zniesienia :P. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
nedar3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 08:08   #80
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Irokez... Odważnie, jeśli wziąć pod uwagę obecnie długie włosy.

By móc Ci odpowiedzieć, prosiłabym o zdjęcie Twoich włosów. "Lekko kręcone" może oznaczać naprawdę wszystko, wolałabym więc je zobaczyć (twarzy nie musisz zamieszczać ).

Irokez to tak naprawdę nic trudnego, pamiętaj tylko, ze by wyglądał atrakcyjnie, trzeba go regularnie przycinać. Do tego stylizacja na żel (wystarczy choćby czana Isana męska z Rossmana - naprawdę rześki żel), która pozwoli zachować włosom nadany im kształt.

I na pocieszenie - irokez z kręconych też jest ciekawy (sama robię czasem ze swoich włosów) i nic się nie stanie, jeśli włosy z lekka się skręcą. Nie musisz wyglądać jak produkt Polsilveru
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 19:03   #81
Unravel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Pozwólcie, że dołączę się do tego wątku i zadam tu swoje pytanie

Jak pewnie się domyślacie, mam kręcone włosy, aczkolwiek nie mam jakichś większych problemów z ich ułożeniem, przesuszeniem itd, chodzi o sam fakt, że są kręcone...
Zapuszczałem włosy z nadzieją, że zrobię sobie jakąś fajną fryzurę, jednak kręcone włosy nie mieszczą się w moim pojęciu "fajne". Przynajmniej nie u mnie. Od razu mówię, żebyście się nie wysilali się na przekonywanie mnie, że kręcone są ok, bo przekonywanie przez internet niewiele pomaga, zwłaszcza że dużo znajomych też zachwyca się moimi włosami, ale do mnie to po prostu nie dociera. Nie podobają mi się i tyle. Więc do rzeczy:
Nie wiem czy moje włosy są aż tak bardzo kręcone, żeby nie dało się z nimi nic zrobić, bo jak przeglądałem tutaj fotki to doszedłem do wniosku, że inni mają gorsze włosy - w sensie bardziej kręcone niż ja. Zapuszczając włosy liczyłem na fryzurę w takim stylu:
http://img.styl.fm/img1.meskie.1206.jpg
http://www.omniks.pl/wp-content/uplo..._meskie_10.jpg
http://www.yourhair.pl/imgs/mfryz/max_006.jpg
http://www.yourhair.pl/imgs/mfryz/max_002.jpg
Czyli generalnie dłuższe, proste włosy. Więc podstawowe pytanie: czy to coś na mojej głowie można doprowadzić do postaci chociażby zbliżonej z tych powyższych zdjęć? Oczywiście nie mam na myśli prostownicy itd, bo chciałbym się tymi włosami trochę nacieszyć. Bardziej chodzi mi o jakieś kosmetyki, tudzież inne sposoby, o których, mam nadzieję, dowiem się od Was.
A drugie sprawa: poza tym, że włosy mam kręcone, to są też one niesamowicie gęste... teoretycznie to plus, ale mam wrażenie, że taka ilość włosów optycznie powiększa mi głowę, co w połączeniu z całym ciałem (bardzo szczupły jestem) może wyglądać nieciekawie. Czy przy długich włosach jest również możliwość "przerzedzania" ich u fryzjera, tak jak to fryzjerzy robią przy krótkich włosach?

Czekam na jakieś porady, szczególnie zależy mi na pozbyciu się tych loków... Dodaję zdjęcia - jakość nie jest rewelacyjna, no ale może na ich podstawie ktoś mi coś mądrego doradzi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 260620112289.jpg (33,1 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 260620112290.jpg (33,3 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 260620112291.jpg (31,3 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 260620112292.jpg (30,7 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 260620112293.jpg (37,2 KB, 28 załadowań)
Unravel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 12:28   #82
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Cytat:
Napisane przez Unravel Pokaż wiadomość
Nie wiem czy moje włosy są aż tak bardzo kręcone, żeby nie dało się z nimi nic zrobić
Owszem, da się, ale co kręcone, to kręcone i do natury będzie chciało wracać. Chyba że zniszczysz je sobie doszczętnie prostownicą (sceptycznie podchodzę do kwestii ochrony przed jej gorącem, jakoś tego nie widzę przy ponad 100 stopniach) albo zdecydujesz się na zabieg prostowania chemicznego lub keratynowego.
Zabiegi tego typu niszczą dotychczasowe wiązania we włosie, dzięki czemu można ukształtować je na nowo. Nie interesowałam się prostowaniem chemicznym (wiem zaś, ze takie rzeczy robi się Afroamerykankom w USA już w wieku 3 lat i trzeba powtarzać zabieg regularnie co kilka miesięcy. Dzieci tego nie lubią, bo środki chemiczne w nich zastosowane podrażniają im bardzo skórę głowy), ale czytałam tu i ówdzie o prostowaniu keratynowym. Po nałożeniu specyfiku (nie jest prawdą, ze nie ma w nim chemii, owszem być musi) prostuje się włosy prostownicą. W teorii ten stan utrzymuje się kilka miesięcy, ale włosy i tak trzeba pielęgnować w odpowiedni sposób, by się nie skręcały po umyciu czy w wilgotne dni (to jak z trwałą - też trzeba codziennie dokręcić, poprawić).
Pozostaje jeszcze naciąganie włosów na okrągłą szczotkę podczas suszenia. Efekt do wyczucia wilgoci przez włosy. I oczywiście zniszczenia powodowane użyciem wysokiej temperatury podczas suszenia (to trzeba zrobić w miarę szybko).
Dodam jeszcze - byś się nie zdziwił - iż wiele kosmetyków "prostujących" może przyczynić się do poprawienia skrętu Twoich włosów. Tu są dokładnie te same polimery, więc tylko mechaniczna i termiczna siła związana z prostowaniem coś zaradzi.

Nie zamierzam Cię przekonywać - to Twoje włosy - sama nie zrobiłabym sobie żadnego ze wspomnianych zabiegów. Uwielbiam swoje włosy, to jakie są kręcone oraz ich niepowtarzalność. Moje włosy to jednocześnie ja, moja tożsamość. Nie zamierzam tego zmieniać. Nigdy tego nie robiłam i nie zrobię.

Cytat:
bo jak przeglądałem tutaj fotki to doszedłem do wniosku, że inni mają gorsze włosy - w sensie bardziej kręcone niż ja. Zapuszczając włosy liczyłem na fryzurę w takim stylu:
http://img.styl.fm/img1.meskie.1206.jpg
http://www.omniks.pl/wp-content/uplo..._meskie_10.jpg
http://www.yourhair.pl/imgs/mfryz/max_006.jpg
http://www.yourhair.pl/imgs/mfryz/max_002.jpg
Czyli generalnie dłuższe, proste włosy
Na kręconych bez prostowania to nie wyjdzie.
I - choć nikt mnie o to nie pytał - osobiście mnie się te fryzury nie podobają. Ilość tego spotykana na ulicy powoduje, że mam wrażenie ataku klonów.
Cytat:
Czy przy długich włosach jest również możliwość "przerzedzania" ich u fryzjera, tak jak to fryzjerzy robią przy krótkich włosach?
Owszem.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2011-06-28 o 12:30
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 18:37   #83
Daamian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Witam!
Mam kręcone włosy i problem w tym, że chciałbym mieć fryzurę w takim stylu:
http://www.realmadrid.pl/fotki/_up/44742/x610_27.jpg
http://goalstage.com/wp-content/uplo...Neymar.jpg.jpg
I tu moje pytanie czy da radę?
Daamian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 09:42   #84
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Cytat:
Napisane przez Daamian Pokaż wiadomość
Witam!
Mam kręcone włosy i problem w tym, że chciałbym mieć fryzurę w takim stylu:
http://www.realmadrid.pl/fotki/_up/44742/x610_27.jpg
http://goalstage.com/wp-content/uplo...Neymar.jpg.jpg
I tu moje pytanie czy da radę?
Pewnie radę da, ale nie wiem, jakie masz kręcone. Możesz zamieścić własne zdjęcie?
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 18:29   #85
Daamian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Proszę.
Tylko osoby płci żeńskiej mówią żebym ich nie prostował jeżeli byłaby taka możliwość.

PS.
Czytałem o jakiś zabiegach "keratynowych" (coś w tym stylu), ale ponoć one kosztują 600zł?
A ja potrzebuję raczej tańszego sposobu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0409.jpg (76,0 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0410.jpg (65,7 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0411.jpg (67,9 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0412.jpg (63,9 KB, 29 załadowań)

Edytowane przez Daamian
Czas edycji: 2011-07-07 o 18:40
Daamian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 06:53   #86
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Cytat:
Napisane przez Daamian Pokaż wiadomość
Proszę
Dziękuję
Fryzura będzie wymagała wygolenia boków, przycięcia części irokeza na odpowiednią długość i utrzymywania włosów w takim stanie, jaki nadał mu fryzjer (to rodzi konieczność częstych odwiedzin u fryzjera lub zakupu maszynki, którą będziesz mógł obciąć odrastające włosy). Do tego potrzebny będzie mocny środek stylizujący - najlepiej żel z mocnym polimerem, np. Isana czarna męska z pomarańczowymi napisami. Najlepiej nakładać żel na mokre, świeżo umyte włosy. Dać im wyschnąć, potem nadmiar delikatnie odcisnąć (jeśli odciśniesz za mocno, to włosy najpewniej wrócą do dawnego stanu).
Możesz też podkreślić irokezem skręcone włosy - po myciu nałóż żel na część irokezową i ugnieć, by utworzyły się loki. Po wyschnięciu dokładnie odciśnij. To też wygląda ciekawie
Pamiętaj tylko, że stylizacje wymagają dbałości o cebulki - warto będzie je wzmocnić, by włosy nie zaczęły wypadać.

Kręcone masz dość mocno, więc bez żelu lub prostowania się nie obejdzie. A i tak pod znakiem zapytania pozostaje czas utrzymania się nienaruszonej fryzury (wiele polimerów przyciąga wodę i fryzura traci trwałość, stąd żel żelowi nierówny) - kręcone taką mają naturę i już. One mają własny pomysł na wygląd
Nie będę więc tego ukrywać - czekać Cię będzie codzienna, ciężka praca.

Cytat:
Tylko osoby płci żeńskiej mówią żebym ich nie prostował jeżeli byłaby taka możliwość
Cóż, może wynika to z tego, ze jestem kobietą, a może z tego, ze kocham loki - też wolałabym, byś nie prostował. Kręcone są oryginalne, podkreślają indywidualność, charakter, tymczasem wiele osób chce wyglądać jak klony kogoś innego
Lepiej zadbać o kręcone, podkreślić ich piękno, niż próbować być kimś innym. Cóż... natura kręconych zawsze weźmie górę.

Cytat:
PS.
Czytałem o jakiś zabiegach "keratynowych" (coś w tym stylu), ale ponoć one kosztują 600zł?
A ja potrzebuję raczej tańszego sposobu
Cóż, jest taki sposób, ale to coś w rodzaju trwałej prostującej. Rzeczywiście swoje to kosztuje. Zabieg polega na nałożeniu na przygotowane włosy odpowiedniej mieszanki zawierającej keratynę i inne składniki, które mogą osłabić istniejące we włosie wiązania. Po czym prostuje się włosy przy użyciu wysokiej temperatury. W tym czasie wiązania stałe we włosie ulegają degradacji, a zostają tylko te, które ukształtowano i wzmocniono keratyną.
Oczywiście nie wszystko się zmieni, więc każdego dnia trzeba o włos zadbać w odpowiedni sposób (podobnie jest przy trwałej).

Samo prostowanie również niszczy włosy, to ma swoje konsekwencje. Ale cóż - Ty decydujesz.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 12:02   #87
wolek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Witam. Mam podobny problem co reszta panów , nie mam pomysłu co zrobić z włosami, miałem zrobione warkocze dobierane do tyłu i fajnie to wyglądało, ale niestety w domu nie ma kto mi ich robić. Proszę o porady. Z góry dziękuję.
http://imageshack.us/f/534/dsc0082600x902.jpg/
wolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 07:49   #88
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Rozumiem, że na zdjęciu jesteś Ty i Twoje włosy.
Nie dziwię się, ze nie wiesz, co zrobić z włosami - akurat teraz są w najtrudniejszym momencie - długość ni do spięcia ni do uczesania.
Pozostają 2 wyjścia:
- porządne odżywianie i stylizacja po myciu celem zapuszczenia do długości, która będzie obsługiwalna,
- obcięcie na krótko.

Cała pielęgnacja opisana w FAQ oraz nieco kosmetyków w tym wątku (wiem, że faceci nie za bardzo mają ochotę na zajmowanie się własną urodą, ale powiem, że warto). Konieczne będą porządne myjadła i odżywki plus żel do włosów.
Do tego po myciu odpowiednie ugniatanie i suszenie. Będzie ładnie

Co obecnie stosujesz?
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 19:52   #89
Paczkowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
Kręcone włosy u mężczyzny

Witam serdecznie.
Mam nadzieję, że będąc mężczyzną, także mogę uzyskać tutaj pomóc.
Włosy mam lekko kręcone.
W obecnym stanie, wyglądają tak, i były skracane około 20 dni temu.
[KLIK]
Zawsze chciałem mieć włosy proste, ale zdałem sobie w końcu sprawę, że Bóg nie popełnia błędów i skoro moje włosy są takie, to niech takie będą.
Na powyższym zdjęciu, nie widać dużego zaniedbania, ale zamierzam zapuścić włosy, i za każdym razem jak się do tego zabierałem, zdałem sobie sprawę, że włosy strasznie się puszą, co kończyło się rezygnacją z celu.
Tym razem chciałbym poprawić kondycję włosa, i tutaj nawija się wiele pytań. Jak je pielęgnować? Co zrobić, żeby się nie puszyły, nie były suche, a w dotyku i wyglądzie nie przypominały siana? Jaki szampon, jaka odżywka? Jaki żel do stylizacji włosów? Co ile podcinać włosy (zapomniałem dodać, że rozdwajają się mi końcówki włosów)?
Czy mogę liczyć na odpowiedzi na moje pytania?
Z góry dziękuję.
Dodatkowo znacie jakieś strony z męskimi kręconymi włosami z pazurem?
Pozdrawiam.
Paczkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 22:11   #90
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

dobra, nie jestem facetem, ale to męskie pytanie . korzystam z tego, że nie ma mojego TŻ i mogę się spytać (jak jest i siedzę na forum to mi często patrzy przez ramię i wściekłby się gdyby wiedział, że o nim piszę, bo to takie "niemęskie" - faceci - z tego samego powodu nie zamieszczę Jego zdjęć). martwi mnie stan jego włosów. są naturalnie falowane, nosi je krótkie co prawda (nie jakoś strasznie, 5-7cm, ale jednak "na chłopaka") mimo to fale widać. Strasznie wypadają, ale a to kupiłam mu joanne rzepę w ampułkach i trochę pomaga. chciałam spytać, jak ma je myć...bo niby falowane to suche, więc powinien być łagodny szampon, ale jego skalp się strasznie szybko przetłuszcza (jak to u faceta, w dodatku bardzo aktywnego), ma skłonnośc do łupieżu (olbrzymią naprawdę) i do wysuszenia (paradoksalnie) oraz uczuleń (ma nawet uczulenie na chlorowaną wodę, na szczęscie ujęcie mamy własne gruntowe i tylkko czsem w hotelach się z nią styka), włosy łamliwe i jak wspomniałam wypadające...same sprzeczności...
a jeszcze pielęgnacja musi być nieskomplikowana i nie trwać za długo, max, kwadrans, bo się zniechęci...
pradźcie coś, nie chcę żeby wyłysiał
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-05 08:08:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.