Egzaminy językowe - czy warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-10, 18:17   #1
pprr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103

Egzaminy językowe - czy warto?


Cześć
Mam pewien problem. Dostałem stypendium i pewną kwotę z niego (ok. 700 zlotych) muszę udokumentować, że wydałem te pieniążki na coś pożytecznego.
Pomyślałem, że ostatnio nie mam motywacji do nauki, więc zdam sobie egzaminy językowe.
Z angielskiego mam poziom B1+/B2, z niemieckiego zaś A2+/B1.
Co mi radzicie? Czy jest warto zdawać egzaminy językowe patrząc na to, że mam 16 lat i w przyszłości(patrząc na program studiów) będę tymi językami operował na poziomie C1? Czy gra jest warta świeczki i warto wydać pieniądze?
Z góry dzięki za radę.

Edytowane przez pprr
Czas edycji: 2015-03-10 o 18:25 Powód: gramatyka
pprr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 15:27   #2
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Egzaminy językowe - czy warto?

Chcesz te pieniądze przeznaczyć na egzamin, czy na kurs? Jeśli na sam egzamin, to nie wiem, czy warto, jeśli na jakiś kurs, to raczej tak
Na studiach... Z tego co słyszałam, nauczanie języków obcych wcale nie jest takie, jak to opisuje się w planach, zwykle pozostawia wiele do życzenia. Ale przyznaję, sama nie doświadczyłam tego, bo nie studiowałam w Polsce, ale to opinie moich znajomych i wyczytane w internecie. Ja bym zainwestowała w jakiś dobry kurs mimo wszystko
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 16:06   #3
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Egzaminy językowe - czy warto?

Ja też najpierw bym zainwestowała w kurs.
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 23:21   #4
pprr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Egzaminy językowe - czy warto?

Chodze na korepetycje, wiec nie dam rady chodzić na kurs i korki z kursem sie nie łączą.
A dlaczego samego egzaminu nie warto?
pprr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 23:34   #5
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Egzaminy językowe - czy warto?

Cytat:
Napisane przez pprr Pokaż wiadomość
Chodze na korepetycje, wiec nie dam rady chodzić na kurs i korki z kursem sie nie łączą.
A dlaczego samego egzaminu nie warto?
A nie lepiej w takim razie pójść na kurs zamiast na korepetycje? Skoro kurs mógłbyś sfinansować z tych środków, a korepetycji, jak rozumiem, nie.
A w jakim celu chcesz zrobić ten egzamin? Byle wydać te pieniądze? Nie warto. Ma Ci się do czegoś przydać? Wybierasz się na studia, tam jedynie Ci się przyda do tego, żeby zwolnić Cię z zajęć. Chyba że planujesz w czasie studiów pracować i język angielski miałby tam na tyle istotną rolę, że trzeba mieć certyfikat z języka, to owszem. Mieć papier, żeby sobie udowodnić, że potrafię - ok, jeśli nie muszę za niego płacić. Pieniądze o wiele lepiej zainwestować w kurs, na którym się czegoś nauczysz i będziesz miał z tego jakieś wymierne korzyści
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 08:42   #6
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Egzaminy językowe - czy warto?

Cytat:
Napisane przez pprr Pokaż wiadomość
Chodze na korepetycje, wiec nie dam rady chodzić na kurs i korki z kursem sie nie łączą.
A dlaczego samego egzaminu nie warto?
No bo po Ci certyfikat z języków, których umiesz na poziomie B1/B2? Dla pracodawców to żaden atut, a wywalisz tylko pieniądze w błoto.

Korepetycje i kurs językowy nie możesz połączyć? Czemu?
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 17:25   #7
pprr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Egzaminy językowe - czy warto?

Cytat:
Napisane przez Karlie69 Pokaż wiadomość
No bo po Ci certyfikat z języków, których umiesz na poziomie B1/B2? Dla pracodawców to żaden atut, a wywalisz tylko pieniądze w błoto.

Korepetycje i kurs językowy nie możesz połączyć? Czemu?
Mam korepetycje 4 razy w tygodniu : angielski,niemiecki,hiszp ański i matematyka. Ale mówicie o kursach języków obcych?
W moim mieście nie ma zbyt dużo szkół językowych, miasto wojewódzkie jest 50 km ode mnie.
pprr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-12, 19:43   #8
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Egzaminy językowe - czy warto?

Cytat:
Napisane przez pprr Pokaż wiadomość
Mam korepetycje 4 razy w tygodniu : angielski,niemiecki,hiszp ański i matematyka. Ale mówicie o kursach języków obcych?
W moim mieście nie ma zbyt dużo szkół językowych, miasto wojewódzkie jest 50 km ode mnie.
No ale te, które są, to naprawdę kiepskie są? Orientowałeś się? Zawsze możesz zrezygnować z jednego języka i zapisać się na kurs właśnie z niego. Popytaj się o opinie o szkołach językowych w Twoim mieście
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 23:02   #9
pprr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Egzaminy językowe - czy warto?

Czyli jesteście zdania, żebym zrezygnował z jakiś korepetycji i poszedł na kurs?
Pomyślę nad tym, ale mało mi się to uśmiecha.
pprr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 00:26   #10
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Egzaminy językowe - czy warto?

A może znajdziesz kogoś kto legalnie prowadzi korki? Tak, żebyś mógl je opłacić ze stypendium
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 13:03   #11
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: Egzaminy językowe - czy warto?

A na tych korepetycjach uczysz się z książek? Jeśli tak, zbieraj paragony - i już masz legalnie udokumentowane 700 zł.
A prywatnie nie polecam rezygnować z korków. Na kursie będziesz jednym z wielu, na korkach masz indywidualne podejście. Owszem korki wychodzą drożej niż kurs, ale jeśli wiążesz przyszłość z językami, a korepetytorów masz dobrych, to trzymaj się ich.
Z drugiej strony możesz poszukać legalnych korków, czyli kogoś kto np. prowadzi działalność gospodarczą i odprowadza składki.
Z trzeciej kurs będzie droższy niż 700 zł, chyba że interesuje Cię chodzenie przez semestr, a resztę dopłacisz z własnej kieszeni.
Certyfikat to dobry pomysł, ale nie angielski! B1 to "żaden" poziom jak na ten język Ale uczysz się niemieckiego i hiszpańskiego - jeśli one są na B1 to zapisuj się jak najszybciej.
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-23, 15:26   #12
pprr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Egzaminy językowe - czy warto?

Stypendium odbieram w tym tygodniu. Zobaczę ile ostatecznie to będzie pieniążków i czy trzeba je udokumentować. Może z tatą porozmawiam czy by czegoś nie kupował bym miał podkładkę, bo szkoda mi wydawać pieniędzy na byle co.
Co do zmiany korepetytorów to dość ryzykowne patrząc na maturę w przyszłym roku, jedynie hiszpański mógłbym zmienić.
Z niemieckiego mam takie A2/B1. Część pisemną z próbnej matury napisałem na 68%, więc to takie A2+. Myślę,że pół roku do roku i B1 spokojnie mógłbym zdawać.
Jeśli chodzi o angielski to kupiłem ostatnio książkę z zadaniami do First(dawne FCE) i piszę je na pograniczu 60%, więc myślę, że mam B2 przynajmniej w gramatyce.
Ale czy warto zdawać B1 z niemieckiego skoro wiem, że mogę mieć o wiele wyższy poziom?
Z hiszpańskiego dopiero początki, ale patrząc na moją motywację to będzie krucho.
Muszę przysiąść do nauki!
pprr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 19:14   #13
InesInes
Raczkowanie
 
Avatar InesInes
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 86
Dot.: Egzaminy językowe - czy warto?

Myślę, że certyfikaty warto robić jeśli są do czegoś potrzebne. Jeśli to jest "sztuka dla sztuki" to bez sensu. Poza tym, żeby udowodnić znajomość języka nie potrzeba certyfikatu. Już po krótkiej rozmowie po angielsku będzie wiadomo czy poziom języka, który wpisaliśmy w CV jest zgodny z rzeczywistością.
__________________
Bilingual Blog for English Learners
InesInes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 23:22   #14
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Egzaminy językowe - czy warto?

Jezeli jest Ci takowy certyfikat potrzebny to rob! Ja niedawno zrobilam Goethe c1z niemieckiego ale tylko dlatego, ze jest mi niezbedny do szkoly. W przeciwnym razie bym nie robila, bo to duzo kasy, ktora wolalabym przeznaczyc na cos innego. Coesze sie ze ten stres juz za mna

Edytowane przez 201610310857
Czas edycji: 2015-04-03 o 23:24
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-03 23:22:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.