Hybrydy Semilac- cz.2 - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-27, 11:51   #91
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez niebieska_chmura Pokaż wiadomość
Jak ostatnio miałam MG na paznokciach, facet na randce zapytał "Jaki to kolor? Buraczkowy?"
heheh No ten kolor akur jest ciezko definiowalny :P Ale zeby zaraz... buraczkowy?

Dziewczyny moze wrzucicie jakies Wasze inspiracje SYlwestrowe? Sylweser u, tuz a ja wciaz nie mam koncepcji :P
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 13:18   #92
niebieska_chmura
Raczkowanie
 
Avatar niebieska_chmura
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 362
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
heheh No ten kolor akur jest ciezko definiowalny :P Ale zeby zaraz... buraczkowy?
Mi raczej na myśl przychodzi kolor biskupi
niebieska_chmura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 13:52   #93
chellaria
Welcome to Jamrock
 
Avatar chellaria
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 905
Wyślij wiadomość przez ICQ do chellaria
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

wiem, że pewnie w pierwszej częsci było już to napisne ( ale jestem dopiero na 20 stronie) a potrzebuję szybkiej decyzji bo chce złożyć zamówienie na alepaznokcie a więc mam 3 pytania;
1. Czy top no wipe jest lepszy od zwykłego? ( wyczytałam że zwykły lubi robić efekt brudnych paznokci, czy w przypadku tego drugiego nie ma takiego problemu?)
2. Czy pod hard milka jest konieczna baza? (mam na mysli tylko hard+top, bez koloru)
3. Czym różnią się wzorniki do paznokci tzn są wąskie i szerokie- jakie wybrać? może polecicie mi które konkretnie z tych będa najlepsze dla nowicjusza http://www.allepaznokcie.pl/kategori...akrylu-i-zelu/
z góry bardo dziękuę za szybka odpowiedź, a ja powoli nadrabiam poprzednią część
__________________

chellaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 14:29   #94
Frutellka xD
Zadomowienie
 
Avatar Frutellka xD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nisko
Wiadomości: 1 988
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez chellaria Pokaż wiadomość
wiem, że pewnie w pierwszej częsci było już to napisne ( ale jestem dopiero na 20 stronie) a potrzebuję szybkiej decyzji bo chce złożyć zamówienie na alepaznokcie a więc mam 3 pytania;
1. Czy top no wipe jest lepszy od zwykłego? ( wyczytałam że zwykły lubi robić efekt brudnych paznokci, czy w przypadku tego drugiego nie ma takiego problemu?)
2. Czy pod hard milka jest konieczna baza? (mam na mysli tylko hard+top, bez koloru)
3. Czym różnią się wzorniki do paznokci tzn są wąskie i szerokie- jakie wybrać? może polecicie mi które konkretnie z tych będa najlepsze dla nowicjusza http://www.allepaznokcie.pl/kategori...akrylu-i-zelu/
z góry bardo dziękuę za szybka odpowiedź, a ja powoli nadrabiam poprzednią część
1. No wipe ma bloker i nie powinien zmieniać kolorów, podobno jest ok.
2. Hard zawsze kładę na bazę, dłużej się trzyma, a później to już rzecz gustu koloru nie musisz dawać.
3. To są szablony, a nie wzorniki. Ja kupuję najzwyklejsze złote prostokątne są ok.

A tak od siebie to swój zestaw kompletowałabym na allegro jest przede wszystkim taniej.
__________________
"Szczęście jest rezultatem naszego osobistego wysiłku. Trzeba o nie walczyć, dążyć do niego, upierać się przy nim, a czasami nawet szukać go na drugim końcu świata."

Love Pazurkowe
Frutellka xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 14:33   #95
chellaria
Welcome to Jamrock
 
Avatar chellaria
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 905
Wyślij wiadomość przez ICQ do chellaria
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

dziękuje za odpowiedź próbowałam na allegro ale musiałabym kompletować u 3 różnych sprzedawców a jak jeden ma to- to nie ma tamtego głównie problem z ta bazą semilaca a ceny pilników, wacików itd też są przeróżne a do tego dochodzi wysyłka + koszt przelewu tradycyjnego, a i dużo sprzedawców ma teraz urlop..
__________________


Edytowane przez chellaria
Czas edycji: 2015-12-27 o 14:35
chellaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 19:51   #96
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
To prawda Bedzie juz trzeci:P WIdocznie chodizmy tymi samymi... watkami hehhe

Jezeli lubisz takie zywsze kolory to moim zdaniem w Mardi Gras warto zainwestowac. Dla mnie to kolor uniwersany nadajacy sie i na jesien i na lato Taki neonowy fiolet, ale nie krzykliwy :P No udal im sie ten kolor.

---------- Dopisano o 00:49 ---------- Poprzedni post napisano o 00:46 ----------



Jak mialas bable z plynem pod skora to jest wysokie prawdopodobienstwo, ze ten primer zwyczajnie Cie uczulil.

Natomiast ja z Semilaca estem zadowolona, choc kupilam go z mysla o lakierach z CZ to tutaj bede wiedziala w jaki sposob faktycznie dziala.
Nie, to poparzenie, nie uczulenie. Jedna rękę zalalam, pieczenie nieziemskie w kilka sekund po nałożeniu, utrzymywało się kilkanaście minut, stopniowo malało. Na drugiej ręce nakladalam oszczędnie i było ok, choć piekło tu gdzie skórki drasniete
Cytat:
Napisane przez niebieska_chmura Pokaż wiadomość
Jak ostatnio miałam MG na paznokciach, facet na randce zapytał "Jaki to kolor? Buraczkowy?"
Ja o red pearl uslyszalam wampirzy kolor

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Cytat:
Napisane przez chellaria Pokaż wiadomość
wiem, że pewnie w pierwszej częsci było już to napisne ( ale jestem dopiero na 20 stronie) a potrzebuję szybkiej decyzji bo chce złożyć zamówienie na alepaznokcie a więc mam 3 pytania;
1. Czy top no wipe jest lepszy od zwykłego? ( wyczytałam że zwykły lubi robić efekt brudnych paznokci, czy w przypadku tego drugiego nie ma takiego problemu?)
2. Czy pod hard milka jest konieczna baza? (mam na mysli tylko hard+top, bez koloru)
3. Czym różnią się wzorniki do paznokci tzn są wąsk1. ie i szerokie- jakie wybrać? może polecicie mi które konkretnie z tych będa najlepsze dla nowicjusza http://www.allepaznokcie.pl/kategori...akrylu-i-zelu/
z góry bardo dziękuę za szybka odpowiedź, a ja powoli nadrabiam poprzednią część
1. Top no wipe jest super, polecam! Zmienia kolory lekko w niebieski połysk bo ma bloker, SA po prostu zimniejsze.
2. Lepiej dawać bazę, choć jak nie dalam w kilku przypadkach, to i tak się dobrze trzymało.
3. Formy/szablony, nie wzorniki! Tylko te szerokie, nigdy wąskie. Szerokie lepiej się kleja, wygodniej się pracuje.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 19:59   #97
czarne
Zakupowy odwyk :)
 
Avatar czarne
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 147
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
Nie, to poparzenie, nie uczulenie. Jedna rękę zalalam, pieczenie nieziemskie w kilka sekund po nałożeniu, utrzymywało się kilkanaście minut, stopniowo malało. Na drugiej ręce nakladalam oszczędnie i było ok, choć piekło tu gdzie skórki drasniete

Ja o red pearl uslyszalam wampirzy kolor

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------


1. Top no wipe jest super, polecam! Zmienia kolory lekko w niebieski połysk bo ma bloker, SA po prostu zimniejsze.
2. Lepiej dawać bazę, choć jak nie dalam w kilku przypadkach, to i tak się dobrze trzymało.
3. Formy/szablony, nie wzorniki! Tylko te szerokie, nigdy wąskie. Szerokie lepiej się kleja, wygodniej się pracuje.
Jakie konkretnie formy polecasz? Poproszę o linka

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
__________________
Jason Wu szuka domu
czarne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-27, 23:02   #98
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez czarne Pokaż wiadomość
Jakie konkretnie formy polecasz? Poproszę o linka

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
Z linka wczesniej np.

http://www.allepaznokcie.pl/18758-sz...e-100-szt.html
http://www.allepaznokcie.pl/1330-sza...e-100-szt.html

Złote, srebrne szerokie tez mogą być tylko sa grubsze, sztywniejsze, gorzej się odklejaja od utwardzonego zelu- zdarzyło mi się zdjąć szablon razem ze szkieletem zelowym, albo ze żel był niedoswietlony przez te czarne krateczki, więc jeśli zechcesz akurat je to mocna lampa obowiązkowa lub świeże żarówki w UV.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 09:08   #99
akasza221
Raczkowanie
 
Avatar akasza221
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 143
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

No i to jest jakaś normalna cena za formy!
To co proponuje Semilac to dla mnie nieporozumienie - niby cena 10,80zł za 100 sztuk to nie jest dużo, ale szkoda, że nie ma możliwości kupować w mniejszej ilości tych szablonów niż narzucone przez nich 500 ._. bo 54zł to już jednak jest niemały wydatek za zwykły szablon który może nam chociażby nie podpasować
akasza221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 09:16   #100
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Używam topu Semilac i nie mam problemu z kolorami tzn nic mi sie nie przebarwia, nic sie nie brudzi. Nawet podczas wakacji nie zauważyłam by kolory blakły. Raz jeden miałam wrażenie brudnego koloru, ale wtedy użyłam topu mat. Faktycznie Semilac nie ma blokera UV i kolory mają prawo blaknąć, ale ja tego u siebie nie zauważyłam.
Ja tez nie i top matem mialam to samo wrazenie.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 09:45   #101
akasza221
Raczkowanie
 
Avatar akasza221
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 143
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Btw, taki mały offtop, na allepaznokcie jest lampa led 9W za 50zł ._. to trochę taniej niż semilacowe 150zł za 6Watówkę, a już ją chciałam brać
akasza221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-28, 10:14   #102
Giko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 118
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Jestem pozytywnie zaskoczona Zrobiłam zamówienie 22 grudnia a 24 przed południem przyjechał do mnie kurier W gratisie dostałam dwa zwykłe lakiery do paznokci (użyłam kodu z Claudii) Pink Gold jest super, przez całe święta nie mogłam się napatrzeć na moje paznokcie Na Sylwestra planuję Mardi Gras z efektem glass nails na jednym paznokciu, muszę zrobić próbę jak to wyjdzie :P
Giko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 11:03   #103
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Mam jeszcze prośbę. Czy jest któraś z was w stanie porównać kolory intense red do legendary red? Oraz deep red do classic wine? Które lepiej kryją i sa bardziej klasyczne, mocne, wyraziste?
Mam absolutna fazę na czerwienie

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Cytat:
Napisane przez akasza221 Pokaż wiadomość
No i to jest jakaś normalna cena za formy!
To co proponuje Semilac to dla mnie nieporozumienie - niby cena 10,80zł za 100 sztuk to nie jest dużo, ale szkoda, że nie ma możliwości kupować w mniejszej ilości tych szablonów niż narzucone przez nich 500 ._. bo 54zł to już jednak jest niemały wydatek za zwykły szablon który może nam chociażby nie podpasować
Dokładnie, nie ma sensu inwestować w cos co spełnia swoja role dosłownie chwilke a później leci w śmietnik to tak jakby przeplacac za waciki bezpylowe czy pilniki/polerki. oczywiście można, tylko po co płacić np. Za logo? Szablony najważniejsze żeby miały dobry klej i przepuszczaly światło i to cala ich filozofia. I tak każdy musi dobrać szablony pod siebie, bo SA sztywniejsze i te całkiem miękkie...każdy ma inne wyczucie i co innego lubi. Ja zanim dobralam szablony które lubie to kupilam po 100szt. każdego rodzaju. Poza tym partie sa rożne i zdarzają się buble ze słabym klejem i wtedy co z 500szt? Można reklamować, ale nie każdy ma czas i chęci na dodatkowe bieganie za tym...

Cytat:
Napisane przez akasza221 Pokaż wiadomość
Btw, taki mały offtop, na allepaznokcie jest lampa led 9W za 50zł ._. to trochę taniej niż semilacowe 150zł za 6Watówkę, a już ją chciałam brać
Trochę? ja bym brała lampe jak najsilniejsza, najlepiej led 36-48wat, tylko to wydatek. Ale wtedy jest bezproblemowo, na takiej lampie nigdy mi się nic nie zmarszczylo, nie rozlalo...
W UV np. bywa różnie...
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 12:07   #104
akasza221
Raczkowanie
 
Avatar akasza221
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 143
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
Mam jeszcze prośbę. Czy jest któraś z was w stanie porównać kolory intense red do legendary red? Oraz deep red do classic wine? Które lepiej kryją i sa bardziej klasyczne, mocne, wyraziste?
Mam absolutna fazę na czerwienie
Classic wine to taki buraczkowy bardziej. Ciężko mi było uchwycić go na zdjęciu - w dzień jest zupełnie inny niż wieczorem. I nazwa idealnie odpowiada temu kolorowi.
Za dnia to coś takiego jak na pierwszej focie, a wieczorem podchodzi w burgund, buraczkowy - nie udało mi się znaleźć dobrego zdjęcia do tego ale jest pięęęękny.


Co do deep red, on nie jest wcale taki ciemny na stronie semilaca.
Wieczorem wygląda tak jak na 2gim zdjęciu, za dnia tak jak na 3, choć on trochę bardziej w rdzawy kolor idzie niż w czerwień.


Również jest piękny ale mi jednak bardziej Classic Wine podchodzi. Jakiś taki bardziej urzekający jest
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg classic wine1.jpg (61,5 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg deepreded1.jpg (56,0 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg deepreded2.jpg (59,4 KB, 44 załadowań)
akasza221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 12:54   #105
OlaBankowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 11
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Legendary Red mój facet nazywa "czerwienią Ferrari", ale wg mnie ma pomarańczowe tony. Intense Red jest sporo ciemniejszy, bardziej stonowany, moja mama twierdzi, że to przybrudzona czerwień.
OlaBankowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 12:56   #106
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Ile warstw Frappe nakładacie ?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 13:04   #107
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez akasza221 Pokaż wiadomość
Classic wine to taki buraczkowy bardziej. Ciężko mi było uchwycić go na zdjęciu - w dzień jest zupełnie inny niż wieczorem. I nazwa idealnie odpowiada temu kolorowi.
Za dnia to coś takiego jak na pierwszej focie, a wieczorem podchodzi w burgund, buraczkowy - nie udało mi się znaleźć dobrego zdjęcia do tego ale jest pięęęękny.


Co do deep red, on nie jest wcale taki ciemny na stronie semilaca.
Wieczorem wygląda tak jak na 2gim zdjęciu, za dnia tak jak na 3, choć on trochę bardziej w rdzawy kolor idzie niż w czerwień.


Również jest piękny ale mi jednak bardziej Classic Wine podchodzi. Jakiś taki bardziej urzekający jest
dzieki za fotke ten classic wine wydaje sie tym czego szukam, bo szukam tak naprawde koloru jak pearl red tyle ze bez drobinek, takiej klasycznej, mocnej czerwieni bez tonu pomaranczy ani rozu.
Cytat:
Napisane przez OlaBankowska Pokaż wiadomość
Legendary Red mój facet nazywa "czerwienią Ferrari", ale wg mnie ma pomarańczowe tony. Intense Red jest sporo ciemniejszy, bardziej stonowany, moja mama twierdzi, że to przybrudzona czerwień.
na fotkach z neta legendary wyglada na czerwien czysta i idealna ale jak mowisz ze ma pomaranczowe tony to
Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Ile warstw Frappe nakładacie ?
2, jedna nie kryje 100%.


To dam fotki z 070 pearl red moje szponerki

DSC03751.JPGDSC03755.JPG
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 13:07   #108
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Już myślałam, że będę potrzebowała trzech warstw, ale dwie to nie tak źle
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 13:13   #109
akasza221
Raczkowanie
 
Avatar akasza221
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 143
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Classic Wine to taka czysta klasyka, ale jak masz możliwość to porównaj na wzornikach, wtedy będziesz wiedziała na 100%
akasza221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-28, 14:02   #110
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez OlaBankowska Pokaż wiadomość
Legendary Red mój facet nazywa "czerwienią Ferrari", ale wg mnie ma pomarańczowe tony. Intense Red jest sporo ciemniejszy, bardziej stonowany, moja mama twierdzi, że to przybrudzona czerwień.
Wynika z tego, ze Legendary Red to odcien ktorego szuka, a moglabys wkleic chociaz jednego palca?

Co do Intense Red to dla mnie taka stonowana klasyka, czysta czerwien. Nie ma ani malinowych podtonow ani pomaranczowych.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 15:45   #111
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez akasza221 Pokaż wiadomość
Classic Wine to taka czysta klasyka, ale jak masz możliwość to porównaj na wzornikach, wtedy będziesz wiedziała na 100%
Ja jednak dokupiłam 027, bo 028 wydawało mi się, że nie będzie tak dobrze wyglądał ze śniegowymi stempelkami. I 027 jest dla mnie idealną czystą czerwienią, taka świeża krew, ale nie jasna.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 17:55   #112
chellaria
Welcome to Jamrock
 
Avatar chellaria
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 905
Wyślij wiadomość przez ICQ do chellaria
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
wiem, że pewnie w pierwszej częsci było już to napisne ( ale jestem dopiero na 20 stronie) a potrzebuję szybkiej decyzji bo chce złożyć zamówienie na alepaznokcie a więc mam 3 pytania;
1. Czy top no wipe jest lepszy od zwykłego? ( wyczytałam że zwykły lubi robić efekt brudnych paznokci, czy w przypadku tego drugiego nie ma takiego problemu?)
2. Czy pod hard milka jest konieczna baza? (mam na mysli tylko hard+top, bez koloru)
3. Czym różnią się wzorniki do paznokci tzn są wąsk1. ie i szerokie- jakie wybrać? może polecicie mi które konkretnie z tych będa najlepsze dla nowicjusza http://www.allepaznokcie.pl/kategori...akrylu-i-zelu/
z góry bardo dziękuę za szybka odpowiedź, a ja powoli nadrabiam poprzednią część

Cytat:
Napisane przez Frutellka xD Pokaż wiadomość
1. No wipe ma bloker i nie powinien zmieniać kolorów, podobno jest ok.
2. Hard zawsze kładę na bazę, dłużej się trzyma, a później to już rzecz gustu koloru nie musisz dawać.
3. To są szablony, a nie wzorniki. Ja kupuję najzwyklejsze złote prostokątne są ok.

A tak od siebie to swój zestaw kompletowałabym na allegro jest przede wszystkim taniej.
Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
1. Top no wipe jest super, polecam! Zmienia kolory lekko w niebieski połysk bo ma bloker, SA po prostu zimniejsze.
2. Lepiej dawać bazę, choć jak nie dalam w kilku przypadkach, to i tak się dobrze trzymało.
3. Formy/szablony, nie wzorniki! Tylko te szerokie, nigdy wąskie. Szerokie lepiej się kleja, wygodniej się pracuje.
Cytat:
Z linka wczesniej np.

http://www.allepaznokcie.pl/18758-sz...e-100-szt.html
http://www.allepaznokcie.pl/1330-sza...e-100-szt.html

Złote, srebrne szerokie tez mogą być tylko sa grubsze, sztywniejsze, gorzej się odklejaja od utwardzonego zelu- zdarzyło mi się zdjąć szablon razem ze szkieletem zelowym, albo ze żel był niedoswietlony przez te czarne krateczki, więc jeśli zechcesz akurat je to mocna lampa obowiązkowa lub świeże żarówki w UV.
Wzięłam top no wipe, baze i te różowe szablony.Dobrze że mnie poinformowano bo chciałam brać te złoto-czarne, wąskie Dzięki dziewczyny

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

a czy jest jakas różnica między acetonami/ cleanerami? czy te z allepazokcie są dobre? jesli tak to który wybrać? http://www.allepaznokcie.pl/kategoria/249/plyny
ps; wiem że High Gloss Cleaner jest tłusty i nadaje się tylko na koniec do przemycia ostatniej warstwy oraz że super jest isana zielona zamiast acetonu ale może ktoś, coś więcej ;p
__________________


Edytowane przez chellaria
Czas edycji: 2015-12-28 o 18:02
chellaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 18:48   #113
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez chellaria Pokaż wiadomość



Wzięłam top no wipe, baze i te różowe szablony.Dobrze że mnie poinformowano bo chciałam brać te złoto-czarne, wąskie Dzięki dziewczyny

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

a czy jest jakas różnica między acetonami/ cleanerami? czy te z allepazokcie są dobre? jesli tak to który wybrać? http://www.allepaznokcie.pl/kategoria/249/plyny
ps; wiem że High Gloss Cleaner jest tłusty i nadaje się tylko na koniec do przemycia ostatniej warstwy oraz że super jest isana zielona zamiast acetonu ale może ktoś, coś więcej ;p
Cleaner biorę zawsze od dobrej rady ze sklepiku, bo uzywam tylko tego alkoholu isopropylowego, bez żadnych dodatków. Przerabialam takie jak z alle z tlustymi dodatkami, i była lipa, za słabo odtluszczaly przed stylizacja, a i po niej połysk nieraz matowial. Jak masz czysty alkohol, to dodatkowo dezynfekuje dłonie. Można tez używać spirytusu, znam kilka stylistek które tak robią od wielu lat. Hybrydy ściagam zielona isana, nie wyobrazam sobie ściągania samym acetonem- skórki SA wtedy mega przesuszone, az białe... Porownywalam ściąganie jednym i drugim, aceton wcale nie zmiekcza hybrydy szybciej, nie sprawia tez ze odchodzi lepiej, np. W jednym kawałku. W takim razie nie ma sensu katowac skory...
Ale to tylko moja skromna opinia
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 19:19   #114
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Dzisiaj otrzymałam swoje zamówienie. Zestaw startowy + trzy lakiery Semilac: Frappe, Stylish Gray, Classic Wine. Zrobiłam manicure mamie, Frappe kryło dobrze przy jednej warstwie, ale jednak wolałam nałożyć drugą dla pewności. Myślę, że nie wyszło mi najgorzej, nie trwało to długo, jestem zadowolona.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 19:21   #115
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
Cleaner biorę zawsze od dobrej rady ze sklepiku, bo uzywam tylko tego alkoholu isopropylowego, bez żadnych dodatków. Przerabialam takie jak z alle z tlustymi dodatkami, i była lipa, za słabo odtluszczaly przed stylizacja, a i po niej połysk nieraz matowial. Jak masz czysty alkohol, to dodatkowo dezynfekuje dłonie. Można tez używać spirytusu, znam kilka stylistek które tak robią od wielu lat. Hybrydy ściagam zielona isana, nie wyobrazam sobie ściągania samym acetonem- skórki SA wtedy mega przesuszone, az białe... Porownywalam ściąganie jednym i drugim, aceton wcale nie zmiekcza hybrydy szybciej, nie sprawia tez ze odchodzi lepiej, np. W jednym kawałku. W takim razie nie ma sensu katowac skory...
Ale to tylko moja skromna opinia
W pelni popieram to co napisalas. Poczatkowo zamowilam zestaw z CZ. Myslalam, ze aceton czy Cleaner sa jakimis mega wyspecjalizowanymi kosmetykami przeznaczonymi glownie do hybrdy. Ale zobaczylam, ze w skladzie cleaner ma alkohol, zas wlasnie z silniejszych zmywaczy do paznokci kojarzylam zielona Isane. Jako Cleaner uzylam spirytusu rektyfikowanego i dla mnie tez nie bylo roznicy, podobnie mam z zielona Isana jezeli chodzi o sciaganie. Wiec jak dla mnie nie ma sensu przeplacac



Dziewczyny Powracam z tematem Sylwestra Bede miala czarna, prosta, tubowa sukienke, lekko polyskujaca. Jak byscie umiejscowily na palcach takie lakiery jak: Intense Red, Gold Disco ewentualnie pinkg gold, Starlight night lub/albo czarna hybryde. Nie musza byc te wszystkie kolory, chialabym zeby wyszlo elegancko, a zarazem sylwestrowo bez cyrku na pazurach

Podgladam non stop galerie , ale nie jestem w stanie zrobic sobie takich pazurow, to nie moj poziom wprawienia
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 19:24   #116
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Dobrze wiedzieć, akurat mam zieloną isanę to spróbuje nią powalczyć.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 19:32   #117
jus93tyna
Rozeznanie
 
Avatar jus93tyna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 645
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

kupiłam zestaw startowy semilaca, dziś założyłam pierwsze hybrydy i mam małe pytanie techniczne

najpierw robicie jedną rękę od początku do końca i przechodzicie do drugiej czy robicie obie na raz?
jus93tyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 20:04   #118
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Dzisiaj otrzymałam swoje zamówienie. Zestaw startowy + trzy lakiery Semilac: Frappe, Stylish Gray, Classic Wine. Zrobiłam manicure mamie, Frappe kryło dobrze przy jednej warstwie, ale jednak wolałam nałożyć drugą dla pewności. Myślę, że nie wyszło mi najgorzej, nie trwało to długo, jestem zadowolona.
Z każdym kolejnym razem będzie lepiej

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
W pelni popieram to co napisalas. Poczatkowo zamowilam zestaw z CZ. Myslalam, ze aceton czy Cleaner sa jakimis mega wyspecjalizowanymi kosmetykami przeznaczonymi glownie do hybrdy. Ale zobaczylam, ze w skladzie cleaner ma alkohol, zas wlasnie z silniejszych zmywaczy do paznokci kojarzylam zielona Isane. Jako Cleaner uzylam spirytusu rektyfikowanego i dla mnie tez nie bylo roznicy, podobnie mam z zielona Isana jezeli chodzi o sciaganie. Wiec jak dla mnie nie ma sensu przeplacac



Dziewczyny Powracam z tematem Sylwestra Bede miala czarna, prosta, tubowa sukienke, lekko polyskujaca. Jak byscie umiejscowily na palcach takie lakiery jak: Intense Red, Gold Disco ewentualnie pinkg gold, Starlight night lub/albo czarna hybryde. Nie musza byc te wszystkie kolory, chialabym zeby wyszlo elegancko, a zarazem sylwestrowo bez cyrku na pazurach

Podgladam non stop galerie , ale nie jestem w stanie zrobic sobie takich pazurow, to nie moj poziom wprawienia
Ja chemicznie rozgryzlam te preparaty ze wzgledu na zawod. Przemyslalam po co przeplacac, skoro efekt ten sam, a nie uważam ze używanie miliona produktów super-hiper-firmowych decyduje o tym czy jest się profesjonalista czy nie. Wielu osobom wydaje się ze kiedy stworzą otoczkę profesjonalizmu produktami to będą lepsi w swojej profesji, a tak nie jest. To talent i techniczne doskonalenie się sa kluczowe.

Jeśli ubierasz się na czarno, to ja bym stawiała na czerwone lub czerwono-zlote paznokcie, zeby było seksownie i nie nudno.

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć, akurat mam zieloną isanę to spróbuje nią powalczyć.
10-15 minut i gotowe do skrobania. Tylko top z wierzchu spiluj gruboziarnista strona pilnika.
Cytat:
Napisane przez jus93tyna Pokaż wiadomość
kupiłam zestaw startowy semilaca, dziś założyłam pierwsze hybrydy i mam małe pytanie techniczne

najpierw robicie jedną rękę od początku do końca i przechodzicie do drugiej czy robicie obie na raz?
Sobie najpierw jedna, potem druga. Przy czym najpierw przygotowuje sobie obie, dopiero hybrydy nakladam na jedna, a później na druga. W innej sytuacji jest duże ryzyko, ze porysujesz sobie top u jednej dłoni pilujac druga.
A jak robię komuś to wiadomo, na przemian.
Kciuki zawsze utwardzam osobno! Inaczej sa źle doświetlone i wtedy na kciukach nie trzyma na beton.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 20:10   #119
marcioszka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 28
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cześć dziewczyny! Przeczytałam cały wątek (trochę mi zeszło) i dowiedziałam się wielu nowych rzeczy. Z racji tego że jestem początkującą hybrydomaniaczką, bardzo mi pomogłyście. Oczywiście pierwszy zakup padł na firmę Semilac no i przepadłam... kolorki piękne, z nakłądaniem większych problemów nie miałam, konsystencja wydaje mi się odpowiednia (aczkolwiek nie mam porównania z innymi). Poza tym, używam też harda który jest wybawieniem dla moich cieniutkich paznokci. Moja kolekcja semilacowych kolorów to: 001,002,003,006,008,022,0 31,034,040,042,044,047,06 4,088,105,134,135,
marcioszka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 20:19   #120
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
Z każdym kolejnym razem będzie lepiej


Ja chemicznie rozgryzlam te preparaty ze wzgledu na zawod. Przemyslalam po co przeplacac, skoro efekt ten sam, a nie uważam ze używanie miliona produktów super-hiper-firmowych decyduje o tym czy jest się profesjonalista czy nie. Wielu osobom wydaje się ze kiedy stworzą otoczkę profesjonalizmu produktami to będą lepsi w swojej profesji, a tak nie jest. To talent i techniczne doskonalenie się sa kluczowe.

Jeśli ubierasz się na czarno, to ja bym stawiała na czerwone lub czerwono-zlote paznokcie, zeby było seksownie i nie nudno.


10-15 minut i gotowe do skrobania. Tylko top z wierzchu spiluj gruboziarnista strona pilnika.

Sobie najpierw jedna, potem druga. Przy czym najpierw przygotowuje sobie obie, dopiero hybrydy nakladam na jedna, a później na druga. W innej sytuacji jest duże ryzyko, ze porysujesz sobie top u jednej dłoni pilujac druga.
A jak robię komuś to wiadomo, na przemian.
Kciuki zawsze utwardzam osobno! Inaczej sa źle doświetlone i wtedy na kciukach nie trzyma na beton.
Dzięki za słowa otuchy. Myślę, że się wprawię, ale taka zabawa mi się podoba. Na długich paznokciach łatwiej mi się maluje, a niestety nie mam takich kandydatek. Sama będę teraz zapuszczać i próbować na swoich. Bardzo bym chciała opiłować je w kształt migdała, ale nigdy mi się to nie udało. A od pół roku nie noszę długich paznokci, bo niestety nie mogłam. Teraz czas to zmienić i próbować. Na pewno w kolejnym moim zamówieniu pojawi się Mardi Gras, jakiś błyszczący - Diamond Ring albo Pink Gold i może biały.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-19 18:05:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.