Moje pierwsze zdjecia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-27, 00:26   #1
Nigith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4

Moje pierwsze zdjecia


Chciałam zapytac sie co sadzicie o tych zdjeciach. Są to jedne z pierwszych moich zdjęć i zaprosic na moja strone: https://www.facebook.com/fotografia92annagunka









Nigith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 10:59   #2
Miya90
Raczkowanie
 
Avatar Miya90
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 115
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

tak szczerze? zdjecia sa nudne, nie ciekawe z tych wszystkich tylko 3 najlepiej wypada co nie znaczy ze jest dobre. Musisz jeszcze troszke popracowac nad kadrami, ostroscia no i eby te zdjecia mialy cos co przykuwa uwage.
__________________
" Jestem nieuczciwa i uczciwie możesz liczyć na moją nieuczciwość "
Miya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 13:17   #3
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Po 1 popracuj nad kompozycją. Umieszczasz wszystko na środku i przez to zdjęcia są nieciekawe

Na pierwszym robak jest kompletnie nieostry
Drugie całkiem fajne, pomijam jakość bo pewnie robisz zwykłym aparatem co? Ale fajne, ucięłabym troszkę dół i inaczej obrobiła kolory bo są troszkę zbyt jaskrawe

Trzecie jest bezsensu. Tzn pokazujesz nam, że aparat jednak dobrze ostrzy. To wszystko.

Co do ostatniego to już w ogóle kolory tak walą po oczach, że ledwo można patrzeć :P
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 03:24   #4
Nigith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Może któreś z tych ?





















Nigith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 13:43   #5
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

To z tym ptakiem super!
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 22:07   #6
un_chocolat
Raczkowanie
 
Avatar un_chocolat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 169
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

1sze- słup po prawej strasznie odwraca uwagę od alejki, która sama w sobie jest ciekawa i można ją złapać na wiele sposobów. Zdecydowałaś się na pewnego rodzaju symetrię - ok, ale w przypadku symetrii powinno się zwracać uwagę na tego typu detale, jak właśnie rzeczy odwracające uwagę. Raz są duże, raz małe ale denerwujące (bo np. nie pasują do zdjęcia) i generalnie psują efekt. Poza tym fakt, że zdjęcie jest takie pooooociągłe, mi się nie podoba. Nie musi to być obiektywnie błąd, czasem takie zdjęcia są fajne, ale raczej nie w tym przypadku. A jeśli już, to mogłaś tak nie przycinać po bokach, aby dół, czyli chodnik, wciąż załapał się z trawą po bokach (fajne oświetlenie ma ta trawa swoją drogą)
2gie- fajnie uchwycony moment, ale to jedyne co jest w tym zdjęciu dobre. No, dobrze też że postanowiłaś umieścić ptaka z boku kadru. Jednak o wiele lepiej byłoby gdyby miał ciut więcej przestrzeni po lewej (z punktu widzenia naszego, nie ptaka) i na górze, a mniej na dole. Poza regułą trójpodziału, o który mniej więcej mi teraz chodzi, dobrze jest po prostu dać obiektowi przestrzeń. Patrzy się w lewo i w górę? Niech "oddech" będzie tam gdzie się patrzy, bo inaczej burzysz pewną historię zdjęcia zabierając przestrzeń (czyli ucinając kadr) tam gdzie się patrzy. Poza tym, jakość kiepska. Ale tego nie oceniam bo każdy ma inny aparat, więc skupię się na tym na co ty masz wpływ. W kompakcie nawet na ustawienia aparatu nie ma się za bardzo wpływu, więc pozostaje kompozycja, temat, sposób widzenia i postprodukcja (której w tym zdjęciu w ogóle nie ma, a można by mu nadać jakiś klimat)
3cie- tutaj to białe coś przy prawej krawędzi odwraca moją uwagę. Ale w photoshopie można to łatwo usunąć. Generalnie nie jest źle. Nie jest centralnie a z boku, dobra rzecz, ma tyle samo miejsca na górze co na dole co akurat w tym zdjęciu jest do przyjęcia. Bez szału jednak.
4te- Nie patrząc na to, że nie jest do końca ostre, to hm, mogłabyś to zdjęcie podratować podstawową obróbką. Róża sama w sobie zajmuje 2/3 zdjęcia, co jest ok, ale jej środek, tak jak przy kasztanach, ma tyle samo miejsca nad co i pod. Tutaj to niewskazane. Albo inaczej zrobić zdjęcie albo obciąć górę lub dół trochę (ja bym obcięła dół, szczególnie przez to coś na płatku w rogu). Poza tym nic się na tej róży nie dzieje, jest nudna. Nawet najzwyklejszy owad by już coś dał (chociaż tego typu zdjęcia to nic odkrywczego, ale można powielać temat z i tak ciekawym efektem). Albo gdyby ta róża była bardziej otwarta... A tak to jest nudna. Samo zdjęcie też ciemne, tak jakby prosto z aparatu. Pewnie wszystkie masz prosto z aparatu, bez jakiejkolwiek obróbki, co w sumie mówi dużo o tym jak ktoś robi zdjęcia, więc nie będę za to ganiać, ale chcę zwrócić uwagę, że korekcje, choćby podstawowe, często potrafią w dużym stopniu sprawić, by zdjęcie było ciekawsze.
5te- troszkę więcej góry i trochę więcej z lewej. Za blisko krawędzi jest ten prawie-kwiat, przez co zdjęcie tak jakby chwieje się na jedną stronę.
6te- Jak już róża ma zajmować całe zdjęcie to niech zajmuje całe, więc szkoda że nie miałaś trochę aparatu przesuniętego bardziej w prawo, co by mniej było lewej strony. Jeszcze raz - zastosowanie się do trójpodziału dało by tutaj lepszy efekt. Poczytaj o nim.
7me- kadr bardziej w prawo, bo kwiat z tyłu znajduje się tuż przy krawędzi. No a poza tym ten główny jest po prostu zbyt centralnie (trójpodział, again). Jeśli masz jakikolwiek obiektyw w aparacie, co pozwala ci zazoomować, to mogłaś odejść też dalej i zrobić maksymalne zbliżenie - uzyskałabyś większe rozmycie tła, a w tym przypadku to bardzo pożądane, bo wszystko co się dzieje za pierwszym planem jakim jest ten kwiat, jest zbyt wyraźne i denerwuje.
8me- najlepsze z tych co dotychczas oceniłam, jednak i tak ma mankamenty. Na plus - COŚ SIĘ DZIEJE. Jednak jeśli masz te CSD w kadrze, to zieleń na drugim planie jest po prostu niepotrzebna (bywa że może zrobić ładne tło, ale nie w tym przypadku). Samo zdjęcie przykadrowaniem dałoby się trochę podratować, jednak ja bym zrobiła je bardziej z dolnej perspektywy, co by ten penisowany środek kwiata kierował się w stronę, co by mógł złapać oddech (tak jak pisałam z ptakiem), a mrówki, lub chociaż jedna, załapały się do zdjęcia całkiem wyraźne. Lub skupiłabym się tylko na nich/na jednej i dbałabym by one/ona była ostra a z kwiatu samego w sobie zrobiła naturalną ramkę. Ale to już na lepszy sprzęt, wydaje mi się.
9te- zbyt centralne, tło zbyt wyraźne (powinno być o wiele bardziej rozmyte, co naprawdę, rozprasza w przypadku jak masz jeden główny obiekt, który chcesz pokazać) no i nawet nie do końca ostre. A wydaje mi się, że to mogłabyś wykrzesać. Czyli te same błędy.
10te- "penis kwiatu" kieruje się w dół i lekko w prawo, czemu więc tyle miejsca z lewej strony zdjęcia, skoro nawet nic ciekawego tam się nie dzieje? Czyli ten sam błąd - nie dajesz oddechu obiektowi, którego stawiasz na pierwszym planie. Czyli wszystko to wygląda przypadkowo, tak jakbyś po prostu podeszła i cyknęła fotę, nie próbując tego jakoś skomponować.
un_chocolat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 23:42   #7
sopina
Przyczajenie
 
Avatar sopina
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Drugą serię zdjęć którą wstawiłaś/eś jest o niebo lepsza. Jak to mówią praktyka czyni mistrza.
Więcej niż un_chocolat nie dodam.
xxxxxx Twoje Centrum Rehabilitacji
__________________
sopina

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-16 o 15:31 Powód: link
sopina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-07, 10:57   #8
karolcia2345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 5
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

z tym ptakiem ładne jest
__________________
http://leczenie.warszawa.pl/
karolcia2345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 09:28   #9
ladamedetrefle
Przyczajenie
 
Avatar ladamedetrefle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 18
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Ok, zacznę od pozytywów: bardzo ładne nasycenie kolorów, aż miło sie patrzy .
Musisz lekko popracować nad kompozycją, najlepiej abyś troszkę poczytała o zasadzie trójpodziału . Za bardzo też ci te kwiaty zjeżdżają w bok, powinnaś trochę miejsca od krawędzi zostawić, ale to jak mówię kwestia zasady trójpodziału .
Musisz też poszukać innych perspektyw, masz skłonności do fotografowania z przodu i z boku, pokombinuj z kilkoma perspektywami a z pewnością znajdziesz ciekawszy punkt widzenia świata . Masz też mały problem z światłoczułością, ale to chyba już zależy od aparatu, jeśli masz szansę to zmienić to popracuj lekko nad tym.
Oświetlenie u ciebie trochę leży. Staraj się szukać obiektów oświetlonych, na pewno zyska na tym głębia i ostrość .

Uważam, że nie jest źle, tylko trochę musisz poćwiczyć Myślę, że przy częstym fotografowaniu i szukaniu nowych kompozycji i perspektyw za dwa miesiące pokażesz nam naprawdę niezłe zdjęcia

Pozdrawiam
__________________
moja fotografia

Edytowane przez ladamedetrefle
Czas edycji: 2013-08-25 o 09:30
ladamedetrefle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 21:46   #10
yazid
Raczkowanie
 
Avatar yazid
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 118
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Nie przejmuj się krytyką tylko bierz z niej wszystko co najlepsze . Żeby zrobić postęp trzeba robić dużo, dużo zdjęć, więc fotografuj jak najwięcej i podpatruj innych.
Pozdrawiam.
yazid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 10:38   #11
elle_melle
Raczkowanie
 
Avatar elle_melle
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 44
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Cytat:
Napisane przez Nigith Pokaż wiadomość
Chciałam zapytac sie co sadzicie o tych zdjeciach. Są to jedne z pierwszych moich zdjęć i zaprosic na moja strone: https://www.facebook.com/fotografia92annagunka









Szumy, kadrowanie niezbyt mi się podoba. Zdjęcia nie są nadzwyczajne. Tak jak ktoś napisał wyżej, że są wręcz nudne. Musisz jeszcze troszkę popracować.
__________________
Nie ma brzydkich kobiet. Są tylko kobiety które nie wiedzą że są piękne.
elle_melle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-25, 09:00   #12
Kolorowa_parasolka
Przyczajenie
 
Avatar Kolorowa_parasolka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 27
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Podstawą dobrego zdjęcia jest kompozycja , ciekawy kadr.
Potem odpowiednie ustawienia aparatu, tryb, iso, czas naświetlania, przysłona.
Wszystko to decyduje o jakości zdjęcia.
Nie wystarczy milion-ileś megapikseli. Nie w tym rzecz.
Kolorowa_parasolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 11:41   #13
vainilla
Zakorzenienie
 
Avatar vainilla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: miasto bandyckiej miłości
Wiadomości: 3 291
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Hejka!
Po pierwsze to jeśli zdjęcia są Twoim hobby a w dodatku wiesz że nie są jeszcze najlepsze to chyba nie możesz się nazywać fotografem tak jak to zrobiłaś na FB bo narazisz się na kpiny, a to nie o to chodzi. Pierwsze i najważniejsze to pasja i już ją masz, resztę naprawdę da się wypracować.
A zdjęcia są hmm.....pstrykami. Zaczynasz kumać o co chodzi i to trochę widać na przykład na zdjęciu róży z kropelkami tej zamkniętej, ale kuleje tu ostrość(one wyglądają tak jakby były w jakimś programie wyostrzane, mylę się?), światło - bardzo ciężko sfotografować coś o jaskrawym kolorze i na tej różowej różyczce najlepiej to widać, i nad kompozycją też pracuj
Wpisz sobie w grafikę google hasło : zdjęcia róż, albo cokolwiek i zobacz jak ono powinno wyglądać. I dąż to tego, to jest naprawdę niezły sposób na doskonalenie się.
I zainwestuj w lustrzankę, naprawdę warto nawet na kilkuletnie raty
powodzonka
__________________


Si no tienes nada que ofrecer, ofrece una sonrisa


vainilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 10:51   #14
Umyuam
Przyczajenie
 
Avatar Umyuam
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 24
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

dziwią mnie komentarze typu - słup odwraca uwagę od alejki, przecież nie weźmie słupa i nie przestawi w inne miejsce.
aczkolwiek przyznam, że zdjęcia są typowe dla początkujących- po prostu chodzisz naokoło z aparatem i pstrykasz co popadnie
powiem tak- może to dość brutalne i przykre, ale zdjęcia natury wyglądają naprawdę ciekawie tylko przy lepszym sprzęcie. conajmniej kompakt z super ekstra makro. dodaję link do zdjęcia które zrobiłam laataaaa temu kompaktem-
http://www.digart.pl/praca/842607/index.html
foto nie jest wybitne ale pokazuje o co mi chodzi. zdjęcie jest ostre i ma intensywne barwy, a jest to tylko kompakt, jakiś olympus, do tego jakieś 6 lat temu kiedy technika nie była aż tak rozwinięta
jeżeli masz słaby sprzęt, musisz bazować na czymś, co budzi odczucia- reportaż, portret. ciekawa sytuacja czy emocja na twarzy będzie piękna w każdej jakości.
takie jest moje zdanie i nie każdy musi podzielać
Umyuam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 11:10   #15
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Cytat:
Napisane przez Umyuam Pokaż wiadomość
dziwią mnie komentarze typu - słup odwraca uwagę od alejki, przecież nie weźmie słupa i nie przestawi w inne miejsce
Nie, nie przestawi słupa, ale może np.
- "się przestawić", tzn. zrobic zdjęcie z innego miejsca
- użyć innej ogniskowej, dzięki czemu zmieni się kąt widzenia (i stosunek pierwszego planu do tła)
- zastanowić się nad innym kadrowaniem zdjęcia
Oczywiście ostateczna decyzja należy do osoby fotografującej, ale można zrobić bardzo wiele rzeczy z obrazem już na etapie robienia zdjęcia, i nieco potem, podczas przygotowywania go do pokazania.
Dziwią Cię komentarze o słupie - a może dlatego, że też nie zwracałaś uwagi na podobne drobiazgi typu słup lub drzewo wyrastające z głowy modelki?
http://static.maxmodels.pl/photos/4/6/d/46d88dc6e8e856d40f98f2eb5 7219d5f.jpg
(Jak już zdarzy się podobny "wypadek przy pracy" to usunięcie problemu zajmuje kilka sekund, chyba, że kogoś naprawdę to nie razi - tylko potem nie ma sensu narzekać na brak klientów...)

Edytowane przez magrad
Czas edycji: 2013-11-18 o 11:25
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 20:17   #16
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Cytat:
Napisane przez Umyuam Pokaż wiadomość
dziwią mnie komentarze typu - słup odwraca uwagę od alejki, przecież nie weźmie słupa i nie przestawi w inne miejsce.
dziwią mnie komentarze typu - zarost odwraca uwagę od oczu modelki, przecież nie weźmie maszynki i na siłę jej nie ogoli.

Podpowiem: można zmienić obiekt, który się fotografuje. Albo wykadrować na kompie. Lepsze to niż tłumaczenie słabych kompozycji przeca słupa nie przestawię
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 17:26   #17
pantherro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 26
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

kwiaty od gory rzadko sa ciekawe, zwlaszcza gdy jest jeden i sie nic tam nie dzieje. no i ostrosc siadla ... ale od czegos trzeba zaczac probuj na ludziach, zwierzetach

Wybrałam figlarną Sugar Baby!
pantherro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 12:31   #18
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Podoba mi sie 3 z pierwszej serii, tylko ten badyl po lewej bym wycieła. Badyl nie wygląda dobrze, odwraca wzrok od od kwiatka, widac, ze znalazł sie tam przez przeoczenie fotografujacego, przypadek, a miałas czas przy fotografowaniu go usunąć

Edytowane przez Gwiazdeczka1978
Czas edycji: 2013-11-30 o 12:34
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 22:58   #19
andrzejcygan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Nie jest źle, musisz odrobić lekcję z podstaw, ale nie można powiedzieć że jest źle
__________________
<ciach_reklama>
andrzejcygan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-19, 12:06   #20
karinka876
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 73
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Mi się podoba to zdjęcie z ptaszkiem. Moim zdaniem nie są złe, tym bardziej jak na pierwsze zdjęcia.
karinka876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 11:25   #21
kamila249
Rozeznanie
 
Avatar kamila249
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

pierwsze zdjęcia i już zakładasz fanpage na fb? zdecydowanie za wcześnie, poczekaj z tym, aż naprawdę będziesz miała się czym chwalić
__________________


Vinted, szafa: kamila249
kamila249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 12:48   #22
ReClair77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Początki fajne. Teraz trzeba gromadzić materiał
ReClair77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 10:11   #23
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Cytat:
Napisane przez kamila249 Pokaż wiadomość
pierwsze zdjęcia i już zakładasz fanpage na fb? zdecydowanie za wcześnie, poczekaj z tym, aż naprawdę będziesz miała się czym chwalić
Może aż tak dobrze się nie zna na fotografowaniu i oczekiwała porad a nie podziwu
Przecież Ona chyba liczy się z tym,że opinie mogą być również krytyczne

Zresztą na fb nie prezentuje się tylko elita fotografii
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 13:42   #24
un_chocolat
Raczkowanie
 
Avatar un_chocolat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 169
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Nie chodzi o elitę fotografii, ale coś do pokazania. Co innego tak jak tutaj, forum aby się zapytać o opinie (i np inne fora fotograficzne) a co innego pokazywanie na facebooku na fanpage'u swoich prac. Tam ciężko znaleźć konstruktywną opinię. Większość lubiących to jej znajomi, którzy nie znają się na fotografii i chcą być mili i pewnie dla ich oka te zdjęcia nie są złe. A fakt, że chcą być mili potęguje komentarz do "ale to super" przez co autorka prawdopodobnie w to uwierzy i będzie robić zdjęcia na tym samym poziomie. Niech robi dalej i owszem, pyta się o opinie, ale na forach gdzie wchodzą ludzie co zdjęcia bardziej czy mniej profesjonalnie robią i siedzą by się wypowiadać. A nie koleżanki które nie wiedzą dużo o estetyce ani samej fotografii i cieszą się że z samego faktu, że zdjęcie przedstawia kwiatek.
un_chocolat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 17:53   #25
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Cytat:
Napisane przez un_chocolat Pokaż wiadomość
Nie chodzi o elitę fotografii, ale coś do pokazania. Co innego tak jak tutaj, forum aby się zapytać o opinie (i np inne fora fotograficzne) a co innego pokazywanie na facebooku na fanpage'u swoich prac. Tam ciężko znaleźć konstruktywną opinię. Większość lubiących to jej znajomi, którzy nie znają się na fotografii i chcą być mili i pewnie dla ich oka te zdjęcia nie są złe. A fakt, że chcą być mili potęguje komentarz do "ale to super" przez co autorka prawdopodobnie w to uwierzy i będzie robić zdjęcia na tym samym poziomie. Niech robi dalej i owszem, pyta się o opinie, ale na forach gdzie wchodzą ludzie co zdjęcia bardziej czy mniej profesjonalnie robią i siedzą by się wypowiadać. A nie koleżanki które nie wiedzą dużo o estetyce ani samej fotografii i cieszą się że z samego faktu, że zdjęcie przedstawia kwiatek.
Wiem, że nie powinienem cytować całości, w dodatku wytłuszczając, ale bardzo rzadko widzę takie rozsądne głosy o stronach "moja photography" na fb. Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami.
Nie chodzi o "zakazanie" zakładania stron i pokazywania zdjęć, tylko dokładnie jak wyżej - o rozsądne i szczere komentarze, o które jest bardzo trudno wśród znajomych, którzy mają umiarkowane pojęcie o fotografii. Można sobie założyć stronkę, ale nawet jak wszyscy znajomi będą lajkować każde wrzucone zdjęcie, to nie znaczy, że te zdjęcia naprawdę słą ładne/dobre, ani nawet, że naprawdę im się podobają (przecież jak lubię kogoś, to mu publicznie nie napiszę, że dana fotka to dno i 5m mułu, bo jeszcze wyrzuci mnie ze znajomych ).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 14:30   #26
kopciak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Witam wszystkich! To forum jest bardzo obszerne, więc nie wiem gdzie się przedstawić, zrobię to tutaj ;P Mam na imię Justyna i interesuje się od jakiegoś czasu fotografią i od zawsze modą ;P

A teraz do setna, jako, że są to twoje pierwsze zdjęcia należy Ci się wyrozumiałość :P Musisz popracować nad kompozycją i głębią ostrości, widać, że próbowałaś tutaj coś wskórać i wyszło całkiem fajnie na zdjęciu numer 3. Ogólnie to zdjęcie moim zdaniem wygląda najlepiej Musisz też popracować nad kadrowaniem, ujmowaniem zdjęć w sposób bardziej "ciekawy" ale spokojnie Wszystko w swoim czasie i będzie gittt!
kopciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 09:38   #27
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Cytat:
Napisane przez un_chocolat Pokaż wiadomość
Nie chodzi o elitę fotografii, ale coś do pokazania. Co innego tak jak tutaj, forum aby się zapytać o opinie (i np inne fora fotograficzne) a co innego pokazywanie na facebooku na fanpage'u swoich prac. Tam ciężko znaleźć konstruktywną opinię. Większość lubiących to jej znajomi, którzy nie znają się na fotografii i chcą być mili i pewnie dla ich oka te zdjęcia nie są złe. A fakt, że chcą być mili potęguje komentarz do "ale to super" przez co autorka prawdopodobnie w to uwierzy i będzie robić zdjęcia na tym samym poziomie. Niech robi dalej i owszem, pyta się o opinie, ale na forach gdzie wchodzą ludzie co zdjęcia bardziej czy mniej profesjonalnie robią i siedzą by się wypowiadać. A nie koleżanki które nie wiedzą dużo o estetyce ani samej fotografii i cieszą się że z samego faktu, że zdjęcie przedstawia kwiatek.
Zasadniczo się zgadzam,ale nadal nie wydaje mi się ,żeby Autorka chciała się przez ten fanpage "wypromować".Może szukała miejsca,żeby sie "pokazać".A to,że opinie na fb nie są obiektywne-a już szczególnie znajomych,no cóż...
Chodzi mi o to,że nie jest dla mnie za wcześnie,żeby się pokazać,ale faktycznie można wybrać do tego lepsze miejsce niż fb
Chociaż np zaglądam też na stronę NG o fotografii i tam też jest mnóstwo zdjęć,które nie są często nawet dobre
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 11:31   #28
Amerat
Raczkowanie
 
Avatar Amerat
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 63
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Jak na początkującego fotografa to bardzo ciekawe zdjęcia macro
__________________
Moj blog http://www.agabierko.blogspot.com/
Amerat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 09:53   #29
KARIN1228
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Cool Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Kadry poprawne ale popracuj nad głębią ostrości, bo brak im życia.

Sprawdź mojego bloga https://rodzinaplus.wordpress.com/ - tematy na czasie!

Edytowane przez KARIN1228
Czas edycji: 2015-06-24 o 09:53
KARIN1228 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 03:04   #30
martyna264
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: Moje pierwsze zdjecia

Cytat:
Napisane przez KARIN1228 Pokaż wiadomość
Kadry poprawne ale popracuj nad głębią ostrości, bo brak im życia.
Zgadzam się z tym jak najbardziej. Co ważne nie można Ci się zrażać, trzeba popracować i będzie dobrze.

Edytowane przez martyna264
Czas edycji: 2014-06-19 o 03:08
martyna264 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-29 10:09:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:41.