Biegunka w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-11, 11:08   #1
agi4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 26

Biegunka w ciąży


Mam pytanie czy któraś z Was miała biegunkę w ciąży? Mnie dopadło, czuje się ogólnie dobrze, nie boli mnie brzuch , żołądek, nie mam wymiotów, nie kojarze żeby coś mogło mi zaszkodzic, nie mam tez gorączki, zrobiłam sobie miete i czekam az to sie skończy. Mam nadzieje, że juz wkrótce....
jak sobie radziłyscie w takich sytuacjach????
agi4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 11:40   #2
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Biegunka w ciąży

A w którym jesteś miesiącu?
Ja w trzecim i mam podobne rewelacje (a wszyscy mówią, że w ciąży męczą zaparcia ) Staram się po prostu lepiej jeść i sama nie wiem co dalej z tym robić. Ale w czwartek do lekarza - moze mi coś podpowie.

Pozdrawiam
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 13:41   #3
Tweety (Ivi)
Raczkowanie
 
Avatar Tweety (Ivi)
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 107
Post Dot.: Biegunka w ciąży

Cześć!

Jestem w 13tc i od samego początku czyli od jakiegoś tygodnia po owulacji męczyły mnie biegunki. Potem stopniowo coraz rzadziej i teraz już w zasadzie sporadycznie, ale wiem, że niektóre kobiety mają z tym problem przez całą ciążę. Myślę, że niepokojące są bardzo częste i bardzo silne przypadki, a jeśli miewasz je sporadycznie, to nie ma powodu do obaw. Trzeba dużo pić i starać sie unikać "wybuchowych" pokarmów Moja lekarka tak mi właśnie poradziła.

Trzymaj się dzielnie i całuski dla bobaska
__________________
"I taut I taw a puddy-tat"
Tweety (Ivi) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 16:08   #4
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Dot.: Biegunka w ciąży

Tak sie po prostu zdarza, jesli nie jest zbyt czesto to nie ma powodu do obaw. Pomogą Ci jabłka.
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 16:41   #5
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: Biegunka w ciąży

no własnie, czy ktoras z was to spotkalo i jak sobie z tym poradzilyscie.. bo mnie to niepokoi..
jestem w 26 tyg.. od rana meczy mnie biegunka, ktora objawia sie bolami podbrzusza.. i maluch wtedy strasznie kopie.. jesli ktoras z Was twz to dopadlo, to napiszcie jak sobie z tym radzilyscie
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 21:46   #6
bb-m
Rozeznanie
 
Avatar bb-m
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k/wawy
Wiadomości: 993
Dot.: Biegunka w ciąży

Cytat:
Napisane przez joda Pokaż wiadomość
Tak sie po prostu zdarza, jesli nie jest zbyt czesto to nie ma powodu do obaw. Pomogą Ci jabłka.
Wtrące sie, co prawda w ciązy nie jestem i nie byłam ale jabłka to działaja raczej w odwrotną strone
Najlepiej szybko iść do lekarza, żeby dzidziusiowi krzywda się nie stała, ale z domowych sposobów, moja mama zawsze tak robiła, trzeba się najeść czarnych jagód, np mrożone zagotować, albo takie ze słoika, zawsze pomaga.
__________________
A/78/83 173cm/62kg
20.11 mentor 350cc hp
J&J 07r i J 09r
bb-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 16:20   #7
czerwcowa_panna_mloda
Rozeznanie
 
Avatar czerwcowa_panna_mloda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 832
GG do czerwcowa_panna_mloda
Dot.: Biegunka w ciąży

Ech, no niestety ciąża ma swoje prawa, w które m.in wpisana jest biegunka, zaparcia, nudności itp. A zwłaszcza w 1 trymestrze. U mnie 7 tydzień i męcze się strasznie (nudności mam całe popołudnie). Staram się jeść zdrowo: błonnik, warzywa, owoce, nabiał, bez cieżkich, smażonych rzeczy, a i tak czuje sie zle. Chyba "wolę" tę biegunke niż zaparcia Lekarz mi powiedział: "samo przejdzie"... Ot super rada.

Myślę, ze najlepsze są te jagody albo ...czekolada
__________________
WYMIANA

czerwcowa_panna_mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-07, 18:35   #8
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Biegunka w ciąży

Cytat:
U mnie 7 tydzień i męcze się strasznie (nudności mam całe popołudnie).
zazdroszczę ja cały dzień i troszkę w nocy ech ... i jednoczę sie w bólu ...
co do biegunki trzeba bardzo uważac by sie nie odwodnić więc polecam dużo pisc wody i do lekarza ...
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 13:15   #9
czerwcowa_panna_mloda
Rozeznanie
 
Avatar czerwcowa_panna_mloda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 832
GG do czerwcowa_panna_mloda
Dot.: Biegunka w ciąży

Partilla, to faktycznie współczuję, ja w nocy jedynie musze wstaje raz do łazienki "siusiu", a i tak mnie to wytraca z rytmu, cięzKo potem zasnąć. Biedulki my jesteśmy...
No i chyba większość z nas ma "swoje"zapachy, których nie można zaakceptowac? Ja np. mam "cofki" na czosnek, surowe i smażóne mięso oraz mocne przyprawy.
__________________
WYMIANA

czerwcowa_panna_mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 18:03   #10
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Biegunka w ciąży

ja nie moge cebuli szpinaku.. a wczesniej to zawsze bardzo zle sie czulam po bananach.. nawet jak banan byl w soku to umieralam.. juz teraz czuje sie lepiej.. biegunki nie mam ale wolalabym ja niz zaparcia. czasem nie moge sie zalatwic nawet przez tydzien. pije na to ziolka i troche pomaga
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 22:58   #11
AnitaSuska
Zadomowienie
 
Avatar AnitaSuska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 263
Dot.: Biegunka w ciąży

Z tego co sie orientuje biegunka pojawia sie pod koniec ciazy i moze oznaczac,ze juz niedlugo roziwazanie u mnie i u wielu styczniowek pod koniec wystapila
__________________
Dziecko jest miłością, która stała się widzialna

http://b1.lilypie.com/Vk1Lp1.png
AnitaSuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-03, 18:29   #12
DarkLilly
Raczkowanie
 
Avatar DarkLilly
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 319
Dot.: Biegunka w ciąży

A ja chciałam sie zapytać czy biegunka może być objawem ciąży? Od 2 dni męczą mnie mdłości,bóle brzucha,głowy i biegunka ( niezbyt duża ale zawsze ). Dolegliwosci to pojawiaja sie wieczorem,chociaz sporadycznie w ciągu dnia też. Strasznie sie boję,że mogłam zajść
__________________
Moje życiowe plany?...

KOCHAć I BYć KOCHANYM!


DarkLilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 09:23   #13
edyta niespokojna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Biegunka w ciąży

U mnie jest odwrotnie.Jestem w 20 tc i od 9 dni mam biegunke boje sie juz jesc od 5 dni biore 3 razy dziennie smecte poije odgazowana cole i nic.Bombel nie chce kopac jak mam rewolucje jelitowe i tylko nad ranem daje nie wielkie oznaki.Wiem ze moja dieta tego nie powoduje poniewaz jem to samo co moja 3 letnia corka ktorej nic nie jest.Zaczynam sie martwic poniewaz zaczynam miec dziwne skurcze do pepka przy biegunceLekarz mowi ze przejdzie.Tylko kiedy
edyta niespokojna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 10:33   #14
barbara1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 191
Dot.: Biegunka w ciąży

Ja miałam na początku ciąży.
Pomogło: odstawienie owoców i soków - do końca ciąży zakaz picia soków z kartoników itp.. Piłam też dużo naparu z czarnych jagód - do kupienia w aptece lub zielarskim.
barbara1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 11:29   #15
Nita86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 12
Dot.: Biegunka w ciąży

Witam,
jestem w 9tyg ciąży i dziś rano dopadła mnie straszna biegunka. Wystraszyłam się bo wiem, że w skrajnych wypadkach może doprowadzić do poronienia. Mój lekarz kazał mi wziąć 2 Nifuroksazydy i 6 kapsułek węgla. jak na razie wszystko ok i mam nadzieję, że tak już zostanie.

pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie
Nita86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 14:22   #16
lololo1011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Biegunka w ciąży

Mam takie pytanie. Wczoraj dostalam biegunki i wychodzac z łazienki zemdlałam nie dostaje juz okresu od trzech tygodni mam bole glowy brzucha i bole w krzyzu robilam test ciazowy ale wyszedll negatywny.Czy ja moge byc w ciazy pomimo tego ze test nie wyszedl pozytywny? Pomozcie prosze
lololo1011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 05:26   #17
ciekaweczasy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Biegunka w ciąży

oczywiście możesz być w ciąży pomimo negatywnego wyniku testu ciążowego, aby to zweryfikować musisz sobie zrobić badanie krwi na poziom hormonu hCG lub udać się do ginekologa, który może potwierdzić czy jesteś w ciąży poprzez USG dopochwowe.
ciekaweczasy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 01:21   #18
PlayMate2011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1
Dot.: Biegunka w ciąży

Proszę kliknij w jedną z ikonek Szybkiej Odpowiedzi przy postach, aby uaktywnić to okienko.
PlayMate2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 14:20   #19
ewus1822
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 5
Dot.: Biegunka w ciąży

hej mam pytanie bo mam od 2 dni biegunke i spoznil mi sie okres, który nie jest normalnym okresem jak zazwyczaj mialam. Kochałam się ze swoim partnerem kilka razy bez zabezpieczenia i w zwiazku z tym mam pytanie czy ja moge byc w ciazy? Robiłam chyba z 4 testy i wszystkie wychodziły negatywnie.
ewus1822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-08, 05:25   #20
Madmuaselle
Raczkowanie
 
Avatar Madmuaselle
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 88
Dot.: Biegunka w ciąży

Nie no padne... Jasne że mozesz być..zawsze jest szansa jak wariujecie bez zabezpieczenia....

A co do biegunki tez mam -.-
__________________
Walka z pęcherzem
Trening ciałka przed sezonem bikini !
Kupić sobie kootka
Madmuaselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 10:01   #21
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Biegunka w ciąży

Ale biegunka nie jest oznaką ciąży :d

Tyle, że sex bez zabezpieczenia = możliwość ciąży. Zawsze.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 14:35   #22
katarzynka_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11
Dot.: Biegunka w ciąży

Witam,
wspolzylam ze swoim chlopakiem bez zabezpieczenia kiedy sie zorientowalam ze mam dni plodne. On oczywiscie zdazyl i nie doszedl we mnie. ale poczatku tygodnia zle sie czuje. mam zawroty glowy, zmiany nastroju, brak apetytu, mdlosci no i dzis rano jeszcze biegunke... Nie zjadlam nic takiego co mogloby mi zaszkodzic. przeczytalam wszystkie posty Pan w ciazy tutaj no i sie troche obawiam... co mam myslec o tym? czy to moze byc ciaza? i czy takie objawy moga wystapic w pierwszych tygodniach?
katarzynka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 07:51   #23
Agucha1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4
Dot.: Biegunka w ciąży

witam serdecznie
mam pewne pytanko - mianowicie chodzi oczywiście o biegunkę. Staramy się o dzidzię,okres spóźnia mi się zaledwie trzy dni, test wyszedł negatywnie,objawy niby jakieś są (mdłości,bolące piersi czasami zgaga...)no i wczoraj dopadła mnie jeszcze ta straszna biegunka...mam pewne wątpliwości ponieważ 13 sierpnia usunęłam zwykłą wkładkę wewnątrzmaciczną, lekarz powiedział,że wszystko jest w porządku i o dziecko możemy starać się odrazu ale nie wiem teraz czy opóźniający się okres jest wynikiem ciąży czy usunięcia wkładki...hmmm....z mężem kochaliśmy się 28 sierpnia czyli teoretycznie w dni niepłodne (ostatni okres miałam 6sierpna ale miesiączki były różne)sama już nie wiem....a Wy co o tym sądzicie???Może to być ciąża???Ucieszyłabym się strasznie. Na wizytę u gina jest jeszcze za wcześnie więc chyba nie mam co na razie do Niego iść?
pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
Agucha1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 10:54   #24
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: Biegunka w ciąży

Na forum nie mamy szklanej kuli aby wiedzieć czy któraś jest w ciąży czy nie
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 15:50   #25
elaine-blath
Zakorzenienie
 
Avatar elaine-blath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 9 904
GG do elaine-blath
Dot.: Biegunka w ciąży

Cytat:
Napisane przez natalor Pokaż wiadomość
Na forum nie mamy szklanej kuli aby wiedzieć czy któraś jest w ciąży czy nie
To prawda test ciążowy, z krwi i wizyta u ginekologa :P lepsze i skuteczniejsze niż szklana kula

U mnie też niestety biegunka 12 tydzień, ale delikatnie, wiec mam nadzieje ze nie będzie z tego problemu. W pon widzę się z ginekologiem więc dodatkowo zasięgnę porady.

A jabłka i owoce surowe (oprócz bananów odradzam). Jeśli jabłka to pieczone lub gotowane tylko!
__________________
Zawsze i na wieczność uczyńmy z życia święto

https://instagram.com/rudymspojrzeniem
http://www.rudymspojrzeniem.pl

Galeria pazurkowa:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1692
elaine-blath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 20:03   #26
izaaa898989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Rzeszow
Wiadomości: 4
Dot.: Biegunka w ciąży

Cytat:
Napisane przez AnitaSuska Pokaż wiadomość
Z tego co sie orientuje biegunka pojawia sie pod koniec ciazy i moze oznaczac,ze juz niedlugo roziwazanie u mnie i u wielu styczniowek pod koniec wystapila
Aj dziewczynki nie straszcie że to już oznacza koniec bo od wzoraj mam biegunke dziś bylam u lekarza, zapomnialam o niej powiedziac a teraz dalej mam a jestem dopiero w 29tc
izaaa898989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 22:46   #27
Klaudiaidylan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: Biegunka w ciąży

Czesc jestem w 33 tygodniu ciąży mój synek jest ułożony już główka w dół twarzą do porodu wazy około 2kg wiec jest jeszcze malutki jednak jest długim dzieckiem po mężu który ma 2m wzrostu. Główka podana jest jak w 34 tygodniu brzuszek jak w 35 a nóżki jak w 38 dlatego położna już sama nie moze stwierdzić ile zostało do końca ciąży. często odczuwam szczypanie w pochwie oraz od kilku dni ukazuje sie biały śluz na bieliźnie wyglądający jak glut. Od około 4 dni mam luźny stolec oddaje go 3-4 razy dziennie. Od tygodnia pojawiła sie siara w piersiach sa bardzo swędzące i drażliwe na dotyk. Do końca pozostało niby 7 tygodni czy któraś z pan miała moze podobne dolegliwości
Klaudiaidylan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 11:00   #28
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Biegunka w ciąży

Dziewczyny. Mam smectę, ale nie mam ulotki. Czy kobieta w ciąży może brać ten lek? Domowe metody kompletnie nic nie dają...
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 15:12   #29
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Biegunka w ciąży

Cytat:
Napisane przez kentas Pokaż wiadomość
Dziewczyny. Mam smectę, ale nie mam ulotki. Czy kobieta w ciąży może brać ten lek? Domowe metody kompletnie nic nie dają...
Ulotki są dostępne w internecie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę http://www.smecta.pl/wp-content/uplo...11.01.2012.pdf
Jak z każdym lekiem w ciąży, najlepiej zapytać lekarza, lub położnej. Znajoma w ciąży brała smectę.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 11:02   #30
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Biegunka w ciąży

Tak, wiem już, można brać Smectę, ale i tak trzeba to konsultować z lekarzem. Różne są przypadki.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-30 12:02:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.