Kosmetyki naturalne - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-09, 17:03   #1921
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Co do wody to przeglądałam dziś ofertę florame i było napisane że można jeść (np dodawać do deserów). Przyznam że też mnie to nurtuje do tego stopnia, że postanowiłam zacząć od droższych olejków, aby później zmienić je na tańsze i na własnej skórze się przekonać co do skuteczności tych drugich.
Interesujące...
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 17:09   #1922
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Co do wody to przeglądałam dziś ofertę florame i było napisane że można jeść (np dodawać do deserów). Przyznam że też mnie to nurtuje do tego stopnia, że postanowiłam zacząć od droższych olejków, aby później zmienić je na tańsze i na własnej skórze się przekonać co do skuteczności tych drugich.
Generalnie olej spożywcze powinny mić wyższe wymagania co do jakości niż kosmetyczne, a także czesto mogą mieć inne profile kwasów tłuszczowych, np. olej słonecznikowy spozywczy chyba jakoś modyfikowany żeby przedłużyć jego trwałość, wiem że jest odmiana wysokooleinowa. Kosmetyczne oleje powinny być ściślej standaryzowane (na liczby zmydlenia).
Tak czy siak, np. Efavit poleca uzywanie swoich olejów zarówno do ciała jaki do potraw
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 17:12   #1923
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Co do wody to przeglądałam dziś ofertę florame i było napisane że można jeść (np dodawać do deserów). Przyznam że też mnie to nurtuje do tego stopnia, że postanowiłam zacząć od droższych olejków, aby później zmienić je na tańsze i na własnej skórze się przekonać co do skuteczności tych drugich.

Ale ceny tej marki zabójcze są...
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 17:25   #1924
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26814155]Ale ceny tej marki zabójcze są...[/QUOTE]

Wiem, dlatego napisałam że zaczynam od tych droższych, a nie tych najdroższych o zabójczych cenach

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Generalnie olej spożywcze powinny mić wyższe wymagania co do jakości niż kosmetyczne, a także czesto mogą mieć inne profile kwasów tłuszczowych, np. olej słonecznikowy spozywczy chyba jakoś modyfikowany żeby przedłużyć jego trwałość, wiem że jest odmiana wysokooleinowa. Kosmetyczne oleje powinny być ściślej standaryzowane (na liczby zmydlenia).
Tak czy siak, np. Efavit poleca uzywanie swoich olejów zarówno do ciała jaki do potraw
Oj, tak napisałaś że zaczynam wątpić w swoją znajomość polskiego jakbyś mogła tak prościej, jak do chłopki, jakie to ma znaczenie dla skóry.
A efavit też jest w moich olejowych planach na przyszłość.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 18:04   #1925
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Oj, tak napisałaś że zaczynam wątpić w swoją znajomość polskiego jakbyś mogła tak prościej, jak do chłopki, jakie to ma znaczenie dla skóry.
A efavit też jest w moich olejowych planach na przyszłość.
Zależy, np. ten słonecznikowy z wys. zawartością kwasu oleinowego pewnie byłby zapychający w przeciwieństwie do zwykłego słonecznikowego. Po prostu oleje kosmetyczne powinny być bardziej "ustalone" - każda partia podobna do innej
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 19:06   #1926
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

sylvia - ja mialam ta glinke https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-lavaerde.html i bardzo mi sie podobala.. lubilam ja za zapach itp mysle ze jako pierwsza okaze sie ok. teraz mam zielona, polecila mi ja korah, jest hmm chyba mniej mnie wysusza.


Odstawie mydelko, zastpie je jakims micelem moze...

a co d hydrolaru, jaki polecacie na poczatek? Zamwienie najlepiej zlzyc na biochemii urody?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 19:57   #1927
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26809397]Ja chciałam wczoraj zamówić na feelunique puder Lily Lolo, ale zobaczyłam kolorystykę i zgłupiałam normalnie. Jak ja mam wirtualnie dobrać sobie kolor pudru?

Jakiego pudru ty używasz? Podałabyś mi link do twojego koloru i określiła kolor swojej karnacji?

I mam jeszcze jedno pytanie, jeżeli pozwolisz - te podkłady są w pudrze - czy na nie nakłada się jeszcze puder normalny, żeby wykończyć twarz, czy po prostu stosuje się je zamiennie - jak chce się większe krycie, to podkład, a jak mniejsze krycie, to puder?
[/QUOTE]

A wiec tak - ja uzywam na chwile obecna podkladow z Lumierecosmetics.com Bardzo je lubie z uwagi na mnogosc kolorow i formul - maja takie mniej napigmentowane (casmere, luminesse- maja lekki polysk), jak i te bardziej (veena velvet- srednie krycie, flawless face - krycie zupelne wiec trzeba uwazac z aplikacja). Formuly mozesz stosowac solo badz zmieszac. Kolory w kazdej formule minimalnie sie roznia - trzeba patrzyc na zalaczone zdjecia(sa raczej wierne prawdzie). Ja utrafilam pytajac wizazanek i przygladajac sie godzinami zdjeciom. Mam trzy formuly (pelen wymiar). Kazda jest niby polecana dla innej ceny jednak ja nie stosowalabym takiego sztywnego podzialu. Na poczatku bylam fanka VV, teraz FF (przy delikatnej aplikacji daje takie samo krycie a zuzywa sie trzykrotnie wolniej, ponadto nie wysusza tak cery jak pozostale 3 formuly). Dla porownania to wczesniej uzywalam jedynie Everyday Minerals i mineralow drogeryjnych czyli tych bardziej 'pseudo'... Stawiam na porecznosc i wygode - chcialam kupowac mineralna kolorowke w jednym miejscu a z Lumiere wlasnie tak jest, bo zarowno cienie jak i roze sa genialne, wiec i ja jestem zadowolona. Poza tym cenowo oplaca sie chyba najbardziej bi za 12gr podklad zaplacilam ostatnio tylko 12 dolarow na promocji. Inne firmy maja drozsze podklady (waga z reguly jest o polowe mniejsza).
Moj kolor
http://www.lumierecosmetics.com/prod...den-81-78.html
Kliknij na zdjecia na dole bo kazda formula jest minimalnie rozna. Moja cera jest baaardzo jasna jednak nie calkowicie transparentna (widzialam jasniejsze). Z racji rudych wlosow ma zabarwienie zolte. Sklepowe podklady z reguly byly dla mnie albo za ciemne albo za zimne w tonacji.
Aha! W lumiere maja tez pudry wykanczajace ktore mozesz stosowac jako primer pod mineraly badz jako puder wykanczajacy. Ja mam Silk Powder czyli puder jedwabny i bardzo go lubie (podstawa przy filtrach klasycznych tlustch)jednak przy moim obecnym filtrze mineralnym okazal sie zbedny. Filtr sam fajnie matuje i dobrze sie wchlania. Mozesz tez zakupic baze niebarwiona w danej formule i np rozjasnic swoj podklad.
To chyba tyle. Pytaj jak bedziesz jeszcze cos chciala wiedziec
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-09, 20:02   #1928
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ckin2u, mam pytanie.
Minął już prawie miesiąc od kiedy umawiałyśmy się w sprawie mydełka, a ja nadal nic nie dostałam. Nie napisałaś kiedy to wysłałaś i czy w ogóle wysłałaś i nie wiem czy ścigać już pocztę czy jeszcze nie. ^^
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 20:13   #1929
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
A wiec tak - ja uzywam na chwile obecna podkladow z Lumierecosmetics.com Bardzo je lubie z uwagi na mnogosc kolorow i formul - maja takie mniej napigmentowane (casmere, luminesse- maja lekki polysk), jak i te bardziej (veena velvet- srednie krycie, flawless face - krycie zupelne wiec trzeba uwazac z aplikacja). Formuly mozesz stosowac solo badz zmieszac. Kolory w kazdej formule minimalnie sie roznia - trzeba patrzyc na zalaczone zdjecia(sa raczej wierne prawdzie). Ja utrafilam pytajac wizazanek i przygladajac sie godzinami zdjeciom. Mam trzy formuly (pelen wymiar). Kazda jest niby polecana dla innej ceny jednak ja nie stosowalabym takiego sztywnego podzialu. Na poczatku bylam fanka VV, teraz FF (przy delikatnej aplikacji daje takie samo krycie a zuzywa sie trzykrotnie wolniej, ponadto nie wysusza tak cery jak pozostale 3 formuly). Dla porownania to wczesniej uzywalam jedynie Everyday Minerals i mineralow drogeryjnych czyli tych bardziej 'pseudo'... Stawiam na porecznosc i wygode - chcialam kupowac mineralna kolorowke w jednym miejscu a z Lumiere wlasnie tak jest, bo zarowno cienie jak i roze sa genialne, wiec i ja jestem zadowolona. Poza tym cenowo oplaca sie chyba najbardziej bi za 12gr podklad zaplacilam ostatnio tylko 12 dolarow na promocji. Inne firmy maja drozsze podklady (waga z reguly jest o polowe mniejsza).
Moj kolor
www.lumierecosmetics.com/products/Fair_Golden_Formerly_Fair ly_Light_Golden-81-78.html
Kliknij na zdjecia na dole bo kazda formula jest minimalnie rozna. Moja cera jest baaardzo jasna jednak nie calkowicie transparentna (widzialam jasniejsze). Z racji rudych wlosow ma zabarwienie zolte. Sklepowe podklady z reguly byly dla mnie albo za ciemne albo za zimne w tonacji.
Aha! W lumiere maja tez pudry wykanczajace ktore mozesz stosowac jako primer pod mineraly badz jako puder wykanczajacy. Ja mam Silk Powder czyli puder jedwabny i bardzo go lubie (podstawa przy filtrach klasycznych tlustch)jednak przy moim obecnym filtrze mineralnym okazal sie zbedny. Filtr sam fajnie matuje i dobrze sie wchlania. Mozesz tez zakupic baze niebarwiona w danej formule i np rozjasnic swoj podklad.
To chyba tyle. Pytaj jak bedziesz jeszcze cos chciala wiedziec

Dziękuję za obszerną odpowiedź.
I korzystam z prawa do zadawania pytań w takim razie - u mnie jest ten "problem", że ja nigdy nie używałam podkładów, bo po pierwsze nie chcę aż tak intensywnie się malować, a po drugie nie mam takiej potrzeby - lubię swoją cerę pomimo kilu piegów i lekkich wahnięć w kolorycie. Zawsze używałam pudru w kamieniu lub sypkich, żeby trochę wyrównać koloryt skóry i ją zmatowić.
Dlatego teraz też nie jestem raczej zainteresowana podkładem kryjącym (mniej lub bardziej), a zasugerowałam się ich formą (puder), że będą lekkie, uświadomiłaś mnie, że nie - zatem odpadają. Wykańczające pudry bambusowe, ryżowe etc., są z kolei za lekkie, bo matują skórę i nadają jej trójwymiarowości, ale jednak nie mają w sobie kolorytu, zatem też odpadają. I teraz sedno - moje pytanie : czy w ogóle w kosmetykach mineralnych jest dostępne coś takiego, jak pudry (które są pomiędzy podkładem a transparentnym pudrem wykańczającym)? Czy ten Fair Golden jest właśnie takim czymś może?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 20:17   #1930
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Kotwilka przepraszam za zaplon. U mnie ten krem jest w granicach 20 funtow czyli 2 razy wiecej!
No to rzeczywiście! A u nas to i tak nie najtańsza z aptecznych marek.
[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26809397]Ja chciałam wczoraj zamówić na feelunique puder Lily Lolo, ale zobaczyłam kolorystykę i zgłupiałam normalnie. Jak ja mam wirtualnie dobrać sobie kolor pudru?

[/QUOTE]
Jeśli mogę się wtrącić - kolor można dobrać na podstawie swachy z netu, tu jest sporo:
http://mineralnekosmetyki.pl/2011/03...adu-lily-lolo/


Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a co d hydrolaru, jaki polecacie na poczatek? Zamwienie najlepiej zlzyc na biochemii urody?
do jakiej cery? jeśli z trądzikiem, zaskórnikami to przede wszystkim oczarowy, cytrynowy, róża damasceńska EKO.
Biochemia Urody jest ok
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 20:49   #1931
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

skora SUCHA ale z wagrami wlasnie itp, ohydna

sekretny, dostaniesz mydelko! powinno dojsc juz

(mialam male opoznienia ze wzgledu na wyjazd, swieta, i zepsuty komp ale sie naprawilam szybko )
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-09, 21:54   #1932
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Czy znacie i co myślicie o tym kremie?
Argile Province krem przeciwsłoneczny do twarzy spf 50
http://biolander.com/produkty/pokaz/...zy-bio-spf-50/

Wklejam skład:
Skladniki INCI: Titanium dioxyde, Aluminium hydroxide, Stearic acid, Caprylic / capric triglycerides, Polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, Polyglyceryl-3 diisostearate, Zinc oxide, Ribes nigrum flower water*, Coco caprylate caprate, Cocos nucifera oil*, Alcohol*, Glycerin, Butyrospermum parkii*, Mauritia flexuosa fruit oil*, Helianthus annuus seed oil*, Sodium chloride, Tocopherol.

Jakoś Avene do cery trądzikowej nie najlepiej na mnie działa w tym roku i zastanawiam się, czy nie wstawić go na wymianki i nie kupić sobie czegoś innego.
A może macie jakieś inne niż Avene i Bioderma sprawdzone filtry (mineralne, bio i zwykłe)?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 21:59   #1933
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

a co powiecie o tym micelu AA ECO ? ktos ma?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 22:05   #1934
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Kosmetyki naturalne

Korah już wypowiadała się na temat tego micela. Musisz poszukać w jej postach
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 22:13   #1935
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

tak tak wiem ze Korah bardzo chwali

ale ciekawi mnie czy ktos jeszcze tez uzywal,

trudno tu nie byc na biezaco, bo nic sie nie wie
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 11:30   #1936
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny, wypowiedzcie się na temat dezodorantów naturalnych w tym wątku z linka, podajcie jakieś konkretne przykłady tych, których używałyście i polecacie, bo jestem w tym temacie kompletnie zielona, a chciałabym zmienić antyperspirant.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=167371


---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Jeśli mogę się wtrącić - kolor można dobrać na podstawie swachy z netu, tu jest sporo:
http://mineralnekosmetyki.pl/2011/03...adu-lily-lolo/

Dziękuję za swatch'e, bardzo przydatne.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 11:55   #1937
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26828437][COLOR=DarkSlateBlue]Dziewczyny, wypowiedzcie się na temat dezodorantów naturalnych w tym wątku z linka, podajcie jakieś konkretne przykłady tych, których używałyście i polecacie, bo jestem w tym temacie kompletnie zielona, a chciałabym zmienić antyperspirant.[/QUOTE]

Trochę ich przerobiłam, więc mogę sie podzielić swoimi doświadczeniami. Generalnie antyperspirantów nie znajdziesz wśród naturalnych. Nie ma takich, które blokują wydzielanie potu, ale są za to takie, które eliminują przykry zapach. Wolę się jednak pocić, niż pakować pod pachę aluminium z parabenami
Ale do rzeczy:
Zaznaczam, że nie używałam tzw. kryształów. Wszystkie poniższe dezodoranty są w kulce (takie najbardziej lubię) i są raczej przezroczyste, ale trzeba uważać z czarnymi ubraniami.
Sanoflore - pierwsza wersja (chuda buteleczka) była beznadziejna, potem poprawili formułę (pękata buteleczka) i działa znacznie lepiej, zapach swieży cytrusowy.
Biotherm zielony z certyfikatem ecocert - zapach lekko ziołowy, kremowa lekko biała konsystencja, dlatego trzeba uważać na ubrania, najdroższy ze wszystkich wymienionych (ok. 80 zł), nie starcza na cały dzień, po południu przydałaby się następna aplikacja.
Alterra z certyfikatem BDIH - kremowy, najtańszy (ok. 7 zł), ale wcale nie działa, chyba że się go aplikuje co godzinę
L'occitane oliwkowy z certyfikatem ecocert- bardzo ładnie pachnie, ale starcza dosłownie na pół dnia, za 60 zł to stanowczo za mało.
The Crystal essence - prosty skład, niedrogi (ok. 17 zł), aktualnie mój faworyt, używam wersji zapachowej zielona herbata, pod koniec dnia wiem, że się pocę, ale nie czuję żadnego przykrego zapachu.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-05-10 o 11:59
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 13:37   #1938
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
The Crystal essence - prosty skład, niedrogi (ok. 17 zł), aktualnie mój faworyt, używam wersji zapachowej zielona herbata, pod koniec dnia wiem, że się pocę, ale nie czuję żadnego przykrego zapachu.

A gdzie kupujesz Crystal?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 14:02   #1939
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26831483]A gdzie kupujesz Crystal?[/QUOTE]
W rossmanach jest (ale nie wszystkich)
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 14:13   #1940
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26819221]Dziękuję za obszerną odpowiedź.
I korzystam z prawa do zadawania pytań w takim razie - u mnie jest ten "problem", że ja nigdy nie używałam podkładów, bo po pierwsze nie chcę aż tak intensywnie się malować, a po drugie nie mam takiej potrzeby - lubię swoją cerę pomimo kilu piegów i lekkich wahnięć w kolorycie. Zawsze używałam pudru w kamieniu lub sypkich, żeby trochę wyrównać koloryt skóry i ją zmatowić.
Dlatego teraz też nie jestem raczej zainteresowana podkładem kryjącym (mniej lub bardziej), a zasugerowałam się ich formą (puder), że będą lekkie, uświadomiłaś mnie, że nie - zatem odpadają. Wykańczające pudry bambusowe, ryżowe etc., są z kolei za lekkie, bo matują skórę i nadają jej trójwymiarowości, ale jednak nie mają w sobie kolorytu, zatem też odpadają. I teraz sedno - moje pytanie : czy w ogóle w kosmetykach mineralnych jest dostępne coś takiego, jak pudry (które są pomiędzy podkładem a transparentnym pudrem wykańczającym)? Czy ten Fair Golden jest właśnie takim czymś może?
[/QUOTE]

Fair Golden to kolor nie formula. Myslalam nad tym co ci napisac i stwierdzilam ze mozesz sprobowac kupic to
http://www.lumierecosmetics.com/prod...and-597-6.html
Jest to puder wykanczajacy/primer barwiony! Kolor jest w miare naturalny i na tyle delikatny ze kazdemu przypasuje. Problem tylko z wybraniem formuly. W prawym rogu jest okienko gdzie wybierasz formule. Ja mam silk powder czyli puder jedwabny. Z tego co zauwazylam to polecaja ta formule przy wszystkich rodzajach cery. Tresciwsza (bardziej zbita, ciezsza choc pudrowa) bedzie flawless finish, reszty nie znam. Przypuszczam, ze jesli pigmentacja bedzie dla ciebie za mala to swobodnie mozesz wymieszac ten finiszer z podkladem w delikatnej formule (cashmere badz luminesse). To jest wlasnie ten plus z mineralami - zawsze znajdzie sie metoda na spozytkowanie nawet zle dobranego koloru bo wszystko mozna ze soba mieszac bez problemu.

Co do tych deo. Mam krysztal alun potasowy (amonowy z tego sklepu jest podobno nie do konca naturalny - trzebaby to jeszcze obadac). W skladzie tego deo musi byc tylko jeden skladnik - ammonium alum badz potassium alum. Krysztal starczy ci na rok jak nie na lata (zalezy od wielkosci). Fajnie sie go uzywa choc jest ciezki i moze sie potrzaskac kiedy spadnie. Do torebki lepiej jest miec wersje w kulce z dodatkami (jak ten o ktorym pisala Sicillia - essence costam). Nie bylo ich przypadkiem w Rossmannie (tych kulkowych)?
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 14:31   #1941
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
W rossmanach jest (ale nie wszystkich)
Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Fair Golden to kolor nie formula. Myslalam nad tym co ci napisac i stwierdzilam ze mozesz sprobowac kupic to
www.lumierecosmetics.com/products/Sand-597-6.html
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi.

W sumie na tej stronie są jeszcze próbki małe i tanie, to sobie wezmę kilka, żeby ewentualnie podbić kolor, jeżeli będzie coś nie tak.

A czy paczki od nich są obciążone cłem? Teoretycznie pewnie tak, ale jak jest w praktyce? Musiałaś płacić?


edit: Coś mnie tknęło, żeby sprawdzić skład swojego pudru i wygląda na to, że na razie nie muszę go zmieniać. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wa-wersja.html

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-10 o 15:15
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 15:21   #1942
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26831483]A gdzie kupujesz Crystal?[/QUOTE]
Kupiłam go w Warszawie w Rossmannie w Marriocie. W innych Rossmanach nie widzialam.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 16:10   #1943
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26832655]Dzięki dziewczyny za odpowiedzi.

W sumie na tej stronie są jeszcze próbki małe i tanie, to sobie wezmę kilka, żeby ewentualnie podbić kolor, jeżeli będzie coś nie tak.

A czy paczki od nich są obciążone cłem? Teoretycznie pewnie tak, ale jak jest w praktyce? Musiałaś płacić?


edit: Coś mnie tknęło, żeby sprawdzić skład swojego pudru i wygląda na to, że na razie nie muszę go zmieniać. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wa-wersja.html
[/QUOTE]
Dziś dostałam próbki z Lumiere Cosmetics właśnie (zaraz na blogu pokażę) - oni to wysyłają w woreczkach strunowych w kopercie zwykłej (niebąbelkowej). Wygląda to jak zwykły list, więc mi nie oclono

A z tym pudrem Rimmela to sprawa jest bardziej skomplikowana, bo ja kiedyś znalazłam na stronie producenta skład, i tam talk był!
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 18:03   #1944
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Kosmetyki naturalne

nie mogę znaleźć na wizażu nic o Earth Therapeutics - Anti-Bacterial Complexion Towel jest to bambusowy ręczniczek do mycia twarzy.
Testowałyście może?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg EAT-09313-l.jpg (18,9 KB, 11 załadowań)
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 18:17   #1945
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczynki! Przyszły mi próbeczki LUMIERE
Nie wiem niestety co pod nie położyć, czytałam, że warto nałożyć filtry ale nie mm niestety jeszcze żadnego. Na filtrowym dziewczyny kuszą, że wchodzą promocje do rossmanów odnośnie SORAYA - nie wiem tylko czy się nadają... Wstrzymam się do czasu aż otrzymam od Was, cierpliwych, jakieś rady
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 20:20   #1946
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny znalazlam fajna stronke gdzie mozna zamowic probki kosmetykow naturalnych(tj:Logona,San te,Living Nature,Aubrey Organics i nie tylko).Prawie kazdy produkt ma opcje probkowa
http://www.bewellstaywell.com/
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 21:19   #1947
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczynki właśnie wróciłam z rossmana mocno zaopatrzona w kolejne produkty alterry. Pojawił się krem pod oczy (w końcu), widziałam też krem na dzień i mleczko z orchideą. Widziałam też puder w kamieniu bourjois, wersja bio z ecocertem, ten o który jakiś czas temu pytałam w końcu jest więc może i inne produkty się pojawią, trzeba tylko poczekać.

Co do dezodorantów to ja mam alterre dla mężczyzn i jestem z niej bardzo zadowolona! Fakt na początku używałam jej 3 razy dziennie, ale teraz 1 raz mi wystarcza. Myślę, że organizm musi się przyzwyczaić, że nie jest już sztucznie blokowany przed poceniem się i chwilę potrwa zanim naturalnie się wszystko ureguluje. Może ktoś ma porównanie między tą męską a damską wersją?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 21:22   #1948
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dziewczyny znalazlam fajna stronke gdzie mozna zamowic probki kosmetykow naturalnych(tj:Logona,San te,Living Nature,Aubrey Organics i nie tylko).Prawie kazdy produkt ma opcje probkowa
http://www.bewellstaywell.com/
Faktycznie Ale super! I do Polski wysyłają - tylko ciekawe za ile, muszę coś powrzucać do koszyka i zobaczyć
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 21:39   #1949
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Dziewczynki właśnie wróciłam z rossmana mocno zaopatrzona w kolejne produkty alterry. Pojawił się krem pod oczy (w końcu), widziałam też krem na dzień i mleczko z orchideą. Widziałam też puder w kamieniu bourjois, wersja bio z ecocertem, ten o który jakiś czas temu pytałam w końcu jest więc może i inne produkty się pojawią, trzeba tylko poczekać.
co za krem? potrzebuje czegos pod oczy koniecznie, zreszta jakis dobry nawilzajacy krem na buzke tez by mi sie przydal

i ten puderek mnie zaciekawil
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 22:09   #1950
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
co za krem? potrzebuje czegos pod oczy koniecznie, zreszta jakis dobry nawilzajacy krem na buzke tez by mi sie przydal

i ten puderek mnie zaciekawil
Krem pod oczy z orchideą, raz użyłam więc dużo powiedzieć nie mogę, ale nie podrażnia, napina, robi "dołki". Mi odpowiada, ale zobaczymy jak się będzie sprawował

A puder mnie też ciekawił, śliczne pudełeczkaAle mam jeszcze podkład, a kasy już nie
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:43.