Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy A wealth of knowledge and motivation - for those who learn languages, and those who already know them. Kącik rozmów i wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-08-14, 10:05   #4741
MissChievousTess
Zakorzenienie

Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez orih Pokaż wiadomość
Miss (wybacz, ze skracam twojego nicka, ale ciezko go zapamietac), tutaj jest stronka z fracuskimi slowkami pogrupowanymi w rozne grupy, jest dosyc sporo z dziedzin ekonomii, biznesu, marketingu itd., moze ci sie przyda. http://simplefrenchwords.com/french-...lary-pdf-list/
Dzięki. Nie mam nic przeciwko skracaniu nicka. Musiałam zrobić inny niż już istniejące, a miałam taki od e-maila, więc jest jaki jest. Jakoś szczególnie nie jestem do jego formy przywiązana.
Ja przerobiłam wczoraj jeszcze 3 ćwiczenia z hiszpańskiego z Nuevo Ven 3, z ćwiczeń, z działu Salud. 2 na frases hechas, głównie idiomy i jedno uzupełnianie tekstu słówkami. Dziś mamy gości, więc nauka będzie dopiero wieczorem.
Stary 2017-08-14, 14:15   #4742
Elladorea
Rozeznanie

Dla uczących się angielskiego: znalazłam fajne podcasty na stronie BBC The English We Speak - różne wyrażenia ze współczesnego języka, trwają około minuty. I jeszcze 6 minutes English - krótkie rozmowy na różne tematy. Jest też transkrypcja. Właśnie teraz tego słucham.

Zbliżam się do końca przerabiania tematów z 3 części "Ang. w tłumaczeniach". Uff, wreszcie chyba chwytam te rzadziej używane czasy i okresy warunkowe.
Z niemieckiego przerobiłam kilka tematów z samouczka nr 2. Na razie mało nowego słownictwa, ale przynajmniej jest co słuchać i powtarzam sobie gramatykę.

Cytat:
Napisane przez orih
Strasznie mnie motywuje ten watek i wypisywanie postepow.
Mam dokładnie tak samo
Elladorea jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 15:37   #4743
IzzieSt
Zakorzenienie

Dzięki dziewczyny

Nie wiem czy słyszałyście ale w Biedronce są książki do nauki języków. Ja kupiłam jedną po angielsku (C1) i jeden kryminał po niemiecku (A2-B1)
IzzieSt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 17:33   #4744
polna_rozyczka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny

Nie wiem czy słyszałyście ale w Biedronce są książki do nauki języków. Ja kupiłam jedną po angielsku (C1) i jeden kryminał po niemiecku (A2-B1)
Widziałam na stronie Biedronki. Jaką książkę z angielskiego wzięłaś? Mogłabyś zrobić zdjęcie jednej strony ze srodka i pokazać jak to wygląda? Jestem za granicą i nie mogę iść do sklepu zobaczyć, ale chciałabym wiedzieć, czy opłaca się prosić rodzinę, żeby mi kupiła
Stary 2017-08-14, 18:01   #4745
IzzieSt
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez polna_rozyczka Pokaż wiadomość
Widziałam na stronie Biedronki. Jaką książkę z angielskiego wzięłaś? Mogłabyś zrobić zdjęcie jednej strony ze srodka i pokazać jak to wygląda? Jestem za granicą i nie mogę iść do sklepu zobaczyć, ale chciałabym wiedzieć, czy opłaca się prosić rodzinę, żeby mi kupiła

Jasne, z angielskiego wzięłam Wall Street Story. W załączeniu screeny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img058.jpg (191,7 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg img059.jpg (146,7 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg img060.jpg (135,8 KB, 26 załadowań)
Stary 2017-08-14, 18:14   #4746
justynka87
Zadomowienie

GG do justynka87

Cytat:
O... muszę biedronkę odwiedzić.

Muszę się pochwalić. Od tygodnia codzienie znajduje czas na angielski.

Postanowiłam poprzypominać sobie rosyjski. Dzisiaj zaczełam. Angielski to piorytet ale 10 lat uczyłam się rosyjskiego więc postanowiłam do tego wrócić muszę tylko jakieś materiały sobie zakupić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2017-08-14, 18:40   #4747
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justynka87 Pokaż wiadomość
O... muszę biedronkę odwiedzić.

Muszę się pochwalić. Od tygodnia codzienie znajduje czas na angielski.

Postanowiłam poprzypominać sobie rosyjski. Dzisiaj zaczełam. Angielski to piorytet ale 10 lat uczyłam się rosyjskiego więc postanowiłam do tego wrócić muszę tylko jakieś materiały sobie zakupić...

W serii W tłumaczeniach jest już rosyjski. A na jezykiobce.pl jest też w serii Rosyjski nie gryzie. Ja mam Curso completo de lengua rusa dla osób hiszpańskojęzycznych. No i z czasu lektoratu na studiach fajne repetytorium mam, chyba z PWN. Muszę sprawdzić bo to bardzo porządna książka. Teraz już pewnie jest jakieś nowsze wydanie.
Stary 2017-08-14, 18:48   #4748
justynka87
Zadomowienie

GG do justynka87

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
W serii W tłumaczeniach jest już rosyjski. A na jezykiobce.pl jest też w serii Rosyjski nie gryzie. Ja mam Curso completo de lengua rusa dla osób hiszpańskojęzycznych. No i z czasu lektoratu na studiach fajne repetytorium mam, chyba z PWN. Muszę sprawdzić bo to bardzo porządna książka. Teraz już pewnie jest jakieś nowsze wydanie.
Dzięki za polecenie książek. Poszukam i zakupie. Narazie zaczynał pomału sobie tylko przypominać. Obecnie nawet podstaw nie pamiętam. Lubiłam ten język. I mam nadzieję, że skoro tyle lat miałam z nim do czynienia, to szybko pójdzie mi nauka.

Stary 2017-08-14, 19:42   #4749
beatiska
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki dziewczyny

Ooo oo. Fajnie wyglądają. W jakiej cenie są? Ja się zastanawiam, czy nie kupić jakiś książek Penguin Readers.

Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 21:00   #4750
polna_rozyczka
Rozeznanie

Cytat:
Super, dzięki! Fajnie się prezentuje, chyba coś wezmę z C1. Szkoda, że nie ma francuskiego

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Ooo oo. Fajnie wyglądają. W jakiej cenie są? Ja się zastanawiam, czy nie kupić jakiś książek Penguin Readers.

Na stronie Biedronki jest napisane, że koło 13 zł.
Stary 2017-08-14, 21:06   #4751
IzzieSt
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez polna_rozyczka Pokaż wiadomość
Super, dzięki! Fajnie się prezentuje, chyba coś wezmę z C1. Szkoda, że nie ma francuskiego

Na stronie Biedronki jest napisane, że koło 13 zł.
U mnie było ciężko znaleźć coś sensownego. Albo tak mało przywieźli alo już było przebrane bo 80% książek, które zostały to były słowniki.

Tak, obie wersje, angielska i niemiecka wersja kosztowały 12,99
Stary 2017-08-15, 10:30   #4752
orih
la vita è bella

Wczoraj przerobilam:

- francuski: dwa rozdzialy (5-6) kursu frenchbyfrench nr 2; powtorka slownictwa dotyczacego pogody
- wloski: czesc 11 i 12 kursu wideo z Weronika + teoria i cwiczenia dotyczace perifrasis semplicites
- hiszpanski: – odcinek 34 espanol en episodios, rozpoczelam korzystac z cwiczen na stronie ver-taal ''ejercicios de escucha para estudiantes de espanol de nivel avanzado'', dzisiaj pierwsze cwiczenie ze sluchu – es bueno hacer crucigramas; chcialabym tez znalezc cos do czytania na poziomie C1/C2 albo ewentualnie dluzsze czytanki polaczone ze sluchaniem, ale narazie nic takiego nie znalazlam

Poszlismy z TZ na kolacje, dlatego nie zdazylam zrobic wszystkiego, i od tego zaczne dzisiaj: francuski - powtorka czasow futur proche i le passe compose + cwiczenia, aggetivi di base z wloskiego (ok. 70 przymiotnikow).

Macie racje, ze czlowiek ma duzo czasu, ktory moglby lepiej spozytkowac, u mnie np. duzy potencjal maja spacery z psem - dziennie ok. 1,5 godziny rozlozone na 3 raty. Wczesniej probowalam sluchac podcastow, ale jednak na spacerze trzeba sie koncentrowac tez na psie, czasem rozmawiac z innymi wlascicielami, wydawac komendy itd, dlatego ciezko bylo sie skoncentrowac. Teraz zapisuje sobie na malej kartce 5 slowek i do konca spaceru mam je zapamietane wraz z roznymi skojarzeniami itd.
orih jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-15, 15:47   #4753
JustynaDK
Przyczajenie

Ja uczyłam się kupę lat Angielskiego i nic nie wchodził mi do głowy, teraz uczę się od roku hiszpańskiego i jestem bardzo zadowolona w wyników, ten język jest prosty i klarowny, nie ma problemów z gramatyką prosta wymowa, słówka szybko wpadają do głowy. Jedyny mały problem to że tam jest pisownia typu "a" i "a" z akcentem czy "e" z akcentem.
JustynaDK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-15, 16:54   #4754
tamtaglista
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez JustynaDK Pokaż wiadomość
Ja uczyłam się kupę lat Angielskiego i nic nie wchodził mi do głowy, teraz uczę się od roku hiszpańskiego i jestem bardzo zadowolona w wyników, ten język jest prosty i klarowny, nie ma problemów z gramatyką prosta wymowa, słówka szybko wpadają do głowy. Jedyny mały problem to że tam jest pisownia typu "a" i "a" z akcentem czy "e" z akcentem.

Poczekaj na wyższy poziom wtajemniczenia to już nie będzie tak prosto

Stary 2017-08-15, 20:21   #4755
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Poczekaj na wyższy poziom wtajemniczenia to już nie będzie tak prosto
Dokładnie. Poczekaj na Subjuntivo i inne ciekawostki.
Taki całkiem banalnie prosty hiszpański wcale nie jest.Choć faktycznie piękny i jak na język romański dość przyjemny.No i sama kultura krajów hiszpańskojęzycznych bardzo ciekawa.
Stary 2017-08-15, 21:14   #4756
Callitus
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez JustynaDK Pokaż wiadomość
Kocham ludzi, którzy znają hiszpański na poziomie A1/A2 i piszą na forach, jak to on banalny i prosty
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-15, 21:48   #4757
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Kocham ludzi, którzy znają hiszpański na poziomie A1/A2 i piszą na forach, jak to on banalny i prosty
Nie ma co z ludzi drwić. Faktycznie hiszpański na tym poziomie dla Polaka bez porównania łatwiejszy niż np. angielski czy niemiecki.
Jeśli ktoś uczył się latami angielskiego, a i tak gramatyki nie załapał no to przy językach romańskich czy innych fleksyjnych słabo to rokuje bo przy nich gramatyka języka angielskiego jest bajecznie prosta.
Ale jeśli ktoś nie lub angielskiego za to, że wymowa i pisownia znacznie się różni to są szanse, że polubi bardziej włoski czy hiszpański i opanuje je dzięki temu, że je polubił. A co do oceny łatwy/trudny- punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Osoba po filologii widzi złożoność danego języka, osoba dopiero zaczynająca jego naukę widzi w tym języku zupełnie coś innego. To normalne.
Stary Wczoraj, 08:46   #4758
orih
la vita è bella

Jak myslicie, znajomosc ilu slowek jest potrzebna, zeby mozna bylo powiedziec, ze zna sie jezyk x na poziomie a1, a2, b1, b2... ? Sa gdzies oficjalne wytyczne? Znalazlam tylko wytyczne na temat liczby poswieconych godzin.
Stary Wczoraj, 09:09   #4759
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Jak myslicie, znajomosc ilu slowek jest potrzebna, zeby mozna bylo powiedziec, ze zna sie jezyk x na poziomie a1, a2, b1, b2... ? Sa gdzies oficjalne wytyczne? Znalazlam tylko wytyczne na temat liczby poswieconych godzin.
Są też takie wyliczenia. Choć nie wiem czy mają większy sens niż liczba poświęconych godzin. Tym bardziej, że o ile pamiętam w zakres tych wyliczeń wchodzą np. wszystkie możliwe formy różnych najczęściej używanych czasowników w danym języku.Poszukam jak jesteś ciekawa i podlinkuję. Poza tym te wyliczenia będą różne dla różnych języków, więc poziomy pomiędzy różnymi językami nie dają się porównać bo np. dla angielskiego będzie to inna ilość słów dla poziomu B2 niż np. dla niemieckiego czy francuskiego. Ilość godzin nauki jest jednak lepszym miernikiem i pozwala np. porównywać biegłość między różnymi językami zaliczonymi do jednej grupy języków o podobnym poziomie trudności.
Stary Wczoraj, 09:12   #4760
tamtaglista
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość

Ja też a potem krzyk że to miało być proste i dlaczego to takie trudne

Stary Wczoraj, 09:33   #4761
orih
la vita è bella

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Są też takie wyliczenia. Choć nie wiem czy mają większy sens niż liczba poświęconych godzin. Tym bardziej, że o ile pamiętam w zakres tych wyliczeń wchodzą np. wszystkie możliwe formy różnych najczęściej używanych czasowników w danym języku.Poszukam jak jesteś ciekawa i podlinkuję. Poza tym te wyliczenia będą różne dla różnych języków, więc poziomy pomiędzy różnymi językami nie dają się porównać bo np. dla angielskiego będzie to inna ilość słów dla poziomu B2 niż np. dla niemieckiego czy francuskiego. Ilość godzin nauki jest jednak lepszym miernikiem i pozwala np. porównywać biegłość między różnymi językami zaliczonymi do jednej grupy języków o podobnym poziomie trudności.
Pewnie masz racje. Z drugiej strony liczba godzin tez nie jest miarodajna, ja np. wiem, ze predzej ''lapie'' niz wiele osob, ktore znalam np. w szkole i potrzebuje w efekcie mniej godzin, zeby dojsc do pewnego poziomu. Ale w sumie ciezko jest znalezc odpowiednie wytyczne i wszystko jest sprawa indywidualna. Byl tez przeciez czlowiek, ktory nauczyl sie islandzkiego w tydzien.

Znalazlam bardzo fajne cwiczenia z wloskiego:
- gramatyka (taka bardziej dla poczatkujacych, ale dobra do powtorki) w formie stron pdf do wydrukowania z cwiczeniami http://italianoperstranieri.loescher...rammatica.n445
- http://italianoperstranieri.loescher...o-per-immagini - tutaj sa cwiczenia z gramatyki i leksykalne
- najwiecej chyba jest pod tym linkiem: http://italianoperstranieri.loescher...iale-didattico w sumie dziesiatki stron cwiczen w pdfach dla wybranego poziomu trudnosci.
Stary Wczoraj, 18:00   #4762
justynka87
Zadomowienie

GG do justynka87

Cytat:
Pewnie masz racje. Z drugiej strony liczba godzin tez nie jest miarodajna, ja np. wiem, ze predzej ''lapie'' niz wiele osob, ktore znalam np. w szkole i potrzebuje w efekcie mniej godzin, zeby dojsc do pewnego poziomu. Ale w sumie ciezko jest znalezc odpowiednie wytyczne i wszystko jest sprawa indywidualna. Byl tez przeciez czlowiek, ktory nauczyl sie islandzkiego w tydzien.

Znalazlam bardzo fajne cwiczenia z wloskiego:
- gramatyka (taka bardziej dla poczatkujacych, ale dobra do powtorki) w formie stron pdf do wydrukowania z cwiczeniami http://italianoperstranieri.loescher...rammatica.n445
- http://italianoperstranieri.loescher...o-per-immagini - tutaj sa cwiczenia z gramatyki i leksykalne
- najwiecej chyba jest pod tym linkiem: http://italianoperstranieri.loescher...iale-didattico w sumie dziesiatki stron cwiczen w pdfach dla wybranego poziomu trudnosci.
Mi też się wydaję, że wyliczenia godzinowe nie są do końca miarodajne. Jedna osoba przez godzine nauczy się więcej niż druga.

Stary Wczoraj, 18:06   #4763
tamtaglista
Zakorzenienie

Cytat:
Mi też się wydaję, że wyliczenia godzinowe nie są do końca miarodajne. Jedna osoba przez godzine nauczy się więcej niż druga.

Ale to jest średnie wyliczenie jednemu zajmie trochę więcej innym trochę mniej

Stary Wczoraj, 18:22   #4764
MissChievousTess
Zakorzenienie

Fajna ta strona, to mi się podoba:
http://italianoperstranieri.loescher...ativa-graduata
U mnie były 2 dni bez języków bo mnie po górach przeganiają. I jutro znowu. Ale dziś jeszcze sobie coś porobię. No i sporo planuję zrobić w weekend, począwszy od piątku bo jutro ostatni dzień pogody pozwalającej na intensywne wędrówki górskie. Potem w upały bunkruję się w domu i uczę.

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Wyliczenia godzinowe nie bazują na tempie nauki tylko na liczbie godzin pozwalających na to by się z określonym materiałem zapoznać.
Tego, że ktoś się czegoś nauczy i to w określonym tempie żadne wyliczenia nie obejmują ani nie gwarantują. To po prostu jak na studiach minimum godzin tzw. dydaktycznych pozwalających na przestawienie komuś określonych treści. Jest to o tyle obiektywny miernik, że są języki o podobnej strukturze gramatycznej o określonej kompleksowości bądź języki o podobnym pod względem ilościowym minimum leksykalnym niezbędnym do codziennej komunikacji w języku ogólnym. Siłą rzeczy wyliczenia te nie obejmują zastosowania danego języka do specyficznych celów np. tylko jednej branży bo tak wycinkowych badań lingwistycznych się nie prowadzi. Z bardzo wielu względów. Dla porównań biegłości językowej różnych języków obcych jeśli chodzi o temu przyswajania języka ogólnego wyliczenia oparte na na ilości godzin dydaktycznych są stosunkowo miarodajne. Jak dotąd nie udało się skonstruować lepszego miernika. Są już badania pokazujące, że nauka metodą high frequency words i szacunki oparte o ta metodę są dużo mniej miarodajne i sensowne niż właśnie te wyliczenia czasu nauki w godzinach dydaktycznych.
Odpowiedz

Tagi
języki obce, motywacja, nauka

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości