O co w tym chodzi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-12, 20:18   #1
invisible
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 20

O co w tym chodzi?


Witam! To moj pierwszy post na tym forum. Przegladalam je od ladnych kilku tygodni, przewaznie w poszukiwaniu czegos na moja swiecaca, rumieniaca sie i z duza iloscia "niespodzianek" buzke i wiele razy przy tej okazji natknelam sie na watki o filtrach, kwasach itp. Co to w ogole jest? Czytam i czytam, ale tam tylko sa refleksje o tym kto jakiej firmy uzywa, a dla mnie to jakas czarna magia. Do czego to sluzy? Moze wydaje sie wam to glupie, ale ja nie rozumiem
invisible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 20:36   #2
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: O co w tym chodzi?

Polecam lekturę tego wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=161766
I jeszcze tego:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148368
Warto też przeczytać artykuły na temat pielęgnacji skóry twarzy (i nie tylko) znajdujące się na stronie głównej Wizażu. Takie jak te:
(ten akurat jest o filtrach i ochronie słonecznej)
http://www.wizaz.pl/?content=category&id=22
(ten natomiast jest o kwasach)
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha.php
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 21:31   #3
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: O co w tym chodzi?

Zacznij od tego:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=161766
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 13:22   #4
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: O co w tym chodzi?

Cytat:
Napisane przez rudzitsu Pokaż wiadomość
Też mi się wydaje, że warto od niego zacząć.

W moim poście jest link do tego wątku.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 14:44   #5
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: O co w tym chodzi?

Cytat:
Napisane przez amika79 Pokaż wiadomość
Też mi się wydaje, że warto od niego zacząć.

W moim poście jest link do tego wątku.
Ups, to się zagalopowałam
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 16:01   #6
invisible
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 20
Dot.: O co w tym chodzi?

Mam do Was pare pytan i mam nadzieje, ze mi pomozecie. Otoz poczytalam juz sobie o tych kwasach, filtrach itp. i chcialabym zaczac to stosowac, lecz nie potrafie tego wszystkiego ogarnac.

Pierwsze co musze zrobic to wybrac sie do apteki i poprosic o jakies probki kosmetykow z kwasem BHA i wybrac co mi najbardziej pasuje, ale po czym to poznam?

Dalej, jakis filtr, bo rozumiem, ze bede miala przebarwienia jak go nie bede uzywac. Tylko jaki?

Musze niestety czyms jeszcze sie zamalowac, bo moja cera jest beznadziejna. Jestem w posiadaniu podkladu pudrowego Clinique Perfectly Real Compact Makeup, korektora w pedzelku Clinique, podkladu matujacego Guerlain Fleur de Teint Ultra Mat i zaopatrzylam sie ostatnio w Puder Jedwabny Dr. Hauschki. To mi sie przyda i bedzie pasowac do tamtych rzeczy, czy moge juz je wystawiac na allegro?

Czytalam, ze o zelach do mycia twarzy moge zapomniec, o jakichs antybakteryjnych tonikach tez i wzamian tego uzywac wody termalnej, tylko co to jest?

Jak juz wszystko sobie kupie, to pytanie w jakiej kolejnosci tego uzywac? Co na dzien, co na noc i jak czesto? Czytalam taki watek, jedna Wizazanka sobie tam wypisiwala co i jak, ale tamte nazwy sa mi zupelnie obce i nie lapie o co chodzi.



Przepraszam ze tak duzo pytam, ale do tej pory to jedynymi kosmetykami jakich uzywalam to byly zel, tonik, krem i podklad, a przeczytanie roznych watkow niewiele mi wyjasnia, wrecz coraz bardziej miesza.

Edytowane przez invisible
Czas edycji: 2006-12-13 o 17:40
invisible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 21:00   #7
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: O co w tym chodzi?

Cytat:
Napisane przez invisible Pokaż wiadomość
Pierwsze co musze zrobic to wybrac sie do apteki i poprosic o jakies probki kosmetykow z kwasem BHA i wybrac co mi najbardziej pasuje, ale po czym to poznam?
No za duzo to nie dostaniesz Z BHA nie mamy zbyt wsielkiego wyboru, moze od razu pytaj o probki effaclaru K od LRP. Zostaja ci jeszcze kosmetyki pauli do zamowienia przez net albo samorobiony tonik/ maseczka z BHA [aspirynowa].
Po czym poznasz? Reakcje skory - stan porow, czy goją sie krostki, wygladzenie powierzchni skory, oczyszczanie itp...

Cytat:
Napisane przez invisible Pokaż wiadomość
Dalej, jakis filtr, bo rozumiem, ze bede miala przebarwienia jak go nie bede uzywac. Tylko jaki?
Do wyboru firm: Avene, LA roche Posay, Vichy, Bioderma, SVR, Klorane, Garnier, Nivea, L'oreal, Iwostin. Co najmniej spf 30.

Cytat:
Napisane przez invisible Pokaż wiadomość
Musze niestety czyms jeszcze sie zamalowac, bo moja cera jest beznadziejna. Jestem w posiadaniu podkladu pudrowego Clinique Perfectly Real Compact Makeup, korektora w pedzelku Clinique, podkladu matujacego Guerlain Fleur de Teint Ultra Mat i zaopatrzylam sie ostatnio w Puder Jedwabny Dr. Hauschki. To mi sie przyda i bedzie pasowac do tamtych rzeczy, czy moge juz je wystawiac na allegro?
To zalezy jaki filtr wyberzesz - jesli podpasuje CI avene to nie masz zadnego problemu z doborem kosmetykow kolorowych. Ine filtry wymagaja uzycia pudru/ podkladu bez talku i miki [jedwabny H. moze byc!!]. ale wiem ze dziewczyny nie zawracaja sobie tym tak strrrasznie glowy. to prawda ze faktor ochronny spada, ale ciezko powiedziec o ile procent, eeehh, temat ten wywołuje zazarte dyskusje na biochemiii

Cytat:
Napisane przez invisible Pokaż wiadomość
Czytalam, ze o zelach do mycia twarzy moge zapomniec, o jakichs antybakteryjnych tonikach tez i wzamian tego uzywac wody termalnej, tylko co to jest?
raczej powinnas odpuscic sobie zele sricte p/tradzikowe i antybakteryjne z racji ich wlasiwości wysuszających. Szukaj zeli bez SLSów w składzie - mamy tu taki wątek - podpięty na foum Biochemia, łatwo znajdziesz.
Wody termalnej mozesz uzywac rano, ale wieczorem sama woda nie wystarczy do zmycia filtra i make-upu. Mozesz to zrobic plynem micelarnym, meczkiem a potem umyc buzie delikatnym zelem i woda.
Ni epolecam mycia twarzy wodą i żelem wiecej niz raz dziennie - chodzi o to aby nie dopuscic do nadmiernego wysuszenia skory.

Cytat:
Napisane przez invisible Pokaż wiadomość
Jak juz wszystko sobie kupie, to pytanie w jakiej kolejnosci tego uzywac? Co na dzien, co na noc i jak czesto? Czytalam taki watek, jedna Wizazanka sobie tam wypisiwala co i jak, ale tamte nazwy sa mi zupelnie obce i nie lapie o co chodzi.
Rano:
spryskujesz tarz termalna/ przecierasz tonikiem
nakladasz filtr

wieczorem:
zmywasz makijaz mleczkiem czy płynem micelarnym
mujesz buzie woda i zelem
nakładasz preparat z kwasem - co 2-3 dni [w dni "bezkwasowe" nakkłądasz lekki kremik nawilzajacy/ przeciwzmaszczkowy/ regenerujacy czy jaki tam chcesz, oby o niezbyt udziwnionym składzie].

mam nadzieje ze pomogłąm - gdyby co to pytaj
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-14, 21:25   #8
invisible
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 20
Dot.: O co w tym chodzi?

Dziekuje, dziekuje i jeszcze raz dziekuje
W weekend pojde do apteki zaopatrzyc sie w to wszystko.

A ile mniej wiecej wydaje sie pieniedzy miesiecznie?
I jeszcze pytania, czy do tego moge jeszcze uzywac kremu LRP Rosaliac? Np. w wtedy gdy nie mam kwasu, to na noc? Bo jak nie, to mam jeszcze taki Beauty Milky od Bielendy i Happyderm L'Oreal.
A z tych micelarnych cosiow to znalazlam zel i plyn z LRP. Czy to musi byc koniecznie plyn, czy moge sobie juz zmyc makijaz zelem i potem juz nie uzywac zwyklego zelu?

Dziekuje i pozdrawiam

Edytowane przez invisible
Czas edycji: 2006-12-14 o 22:02
invisible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 22:03   #9
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: O co w tym chodzi?

Cytat:
Napisane przez invisible Pokaż wiadomość
A ile mniej wiecej wydaje sie pieniedzy miesiecznie?
I jeszcze pytania, czy do tego moge jeszcze uzywac kremu LRP Rosaliac? Np. w wtedy gdy nie mam kwasu, to na noc?
Co do kosztow - zalezy jakie preparaty wybierzesz, ale przynajmniej u mnie nie rozni sie to od kwoty jaka wydawałąm kiedyts na kosmetyki drogeryjne...

Mozesz stosowac rosaliac tylko czy mowisz o wersji z filtrem czy bez? bo na noc nie ma sensu stosowac tej z filtrami...

Cytat:
Napisane przez invisible Pokaż wiadomość
A z tych micelarnych cosiow to znalazlam zel i plyn z LRP. Czy to musi byc koniecznie plyn, czy moge sobie juz zmyc makijaz zelem i potem juz nie uzywac zwyklego zelu?

Dziekuje i pozdrawiam
Mozesz oczywiscie - jak wolisz, byle oczyscic dobrze skore. jest np zel micelarny Rosaliac LRP, kosztuje ok 40zl - fantastyczna rzecz. Zmywa makijaz, a jak sie go spłucze woda to twarz czysciutka i rozjasniona
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 22:29   #10
invisible
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 20
Dot.: O co w tym chodzi?

Rosaliac- wersja bez filtra.
Dziekuje za wszystko, teraz te cale kwasowanie i filtrowanie nie wydaje mi sie takie straszne Zobaczymy co bedzie jak zaczne Poki co, rozpisalam sobie ile kazdy kosmetyk kosztuje i na pierwsza ture wyjdzie jakies ~ 170 PLN
invisible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 09:13   #11
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: O co w tym chodzi?

Cytat:
Napisane przez invisible Pokaż wiadomość
Rosaliac- wersja bez filtra.
Dziekuje za wszystko, teraz te cale kwasowanie i filtrowanie nie wydaje mi sie takie straszne Zobaczymy co bedzie jak zaczne Poki co, rozpisalam sobie ile kazdy kosmetyk kosztuje i na pierwsza ture wyjdzie jakies ~ 170 PLN
pewnie cos koło tego - offtopowo: ja tez mam na dzis zaplanowane takie apteczne zakupy bo wszystko mi sie skonczyło: rosaliac żel, micel i nawilzacz, ale w mojej aptece dzis jest konsulatcja LRP wiec dostane pare % znizki
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-15, 19:32   #12
invisible
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 20
Dot.: O co w tym chodzi?

Na razie kupiłam sobie ten żel Rosaliac. Dziwny on jest, ciezko go tak zmyc wacikiem calego, chyba nic sie nie stanie jak go splucze woda? Ale fajnie teraz buzka jest odswiezona.
Ciezko z kupieniem filtru Avene, w moim Cefarmie nie bylo , ale moze jeszcze gdzies znajde.
invisible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 19:50   #13
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: O co w tym chodzi?

invisible
Żel to najlepiej wycisnąć na łapkę i umyć twarz łącząc z wodą.
Tak samo jakbyś to robiła zwykłym mydłem
O tej porze niestety o Avene ciężko, ponieważ wg. dystrybutorów już jest po sezonie. Musisz się chyba skupić na filtrach innej firmy z polecanych w tym wątku. Jeśli masz jasną karnację polecam SVR 50

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1409

Jest trochę tępy w nakładankiu, dlatego najlepiej stosować go na jakiś krem nawilżający, ale za to ma plus - nie potrzeba już kłaść podkładu bo ładnie wyrównuje koloryt i jak na filtr całkiem przyzwoicie kryje
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 09:12   #14
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: O co w tym chodzi?

Cytat:
Napisane przez invisible Pokaż wiadomość
Na razie kupiłam sobie ten żel Rosaliac. Dziwny on jest, ciezko go tak zmyc wacikiem calego, chyba nic sie nie stanie jak go splucze woda?
Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
invisible
Żel to najlepiej wycisnąć na łapkę i umyć twarz łącząc z wodą.
Invisible, rób dokładnie tak jak napisała Basia - to chyba najprostszy i najlepszy sposób.

Ja kocham ten zel za to ze antastycznie zmywa make-up, radzi sobie nawet z tuszami do rzes.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 14:22   #15
invisible
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 20
Dot.: O co w tym chodzi?

Ha! Zdobylam probki Avene. Effaclar juz tez mam.
I nie wiem czy zaczac.. Moze lepiej poczekac do ferii? Boje sie, ze stana mi sie jakies straszne rzeczy, przez ktore nie bede mogla wyjsc z domu.

A czy nakladajac Hauschke i podklad na filtr nie zmaze go?


Hm... Sprawdzilam sklad mojego Guerlaina i tam nie talku, a miki jakies mniejsze ilosci, wiec chyba moge sobie uzywac go z filtrami z parsolem? Znalazlam w domu Vichy 50 + , jak cos bedzie nie tak z Avene to zobacze z nim. A to czego sie obawiam (niespodzianki od filtra), to mi wyskocza od razu, czy musialabym zuzyc pare probek, zeby to sprawdzic?

Edytowane przez invisible
Czas edycji: 2006-12-16 o 15:46
invisible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 19:28   #16
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Re: Dot.: O co w tym chodzi?

Cytat:
Napisane przez invisible Pokaż wiadomość
I nie wiem czy zaczac.. Moze lepiej poczekac do ferii? Boje sie, ze stana mi sie jakies straszne rzeczy, przez ktore nie bede mogla wyjsc z domu.

Tak jakbym słyszała siebie Użycie Effaclar K odkładałam chyba dwa miesiące A potem się okazało, że nie miałam żadnego wysypu Nie bój się, Effaclar jest delikatny, a po filtrze, nawet Avene nie powinno być mega-wysypu, jeśli Cię zapcha, to przestaniesz używać i tyle. Szczególnie z filtrami nie ma co zwlekać - im szybciej zaczniesz się chronić tym lepiej dla skóry
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 19:35   #17
invisible
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 20
Dot.: Re: Dot.: O co w tym chodzi?

No dobra, najwyzej zaczne sobie ferie tydzien wczesniej Dzisiaj moja pierwsza noc z Effaclarem a jutro poznam sie z filtrem..
invisible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 20:47   #18
GosiaAnia
Raczkowanie
 
Avatar GosiaAnia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 86
Dot.: O co w tym chodzi?

Invisible! Jak ja Cię rozumiem... Sama niedawno zaczynałam przygodę z filtrami i różnymi innymi smarowidłami według wskazówek tego Forum (jak najbardziej przez duże F). I jeśli mogę Ci coś poradzić: zachowaj spokój i nie wszystko na raz... Przygotuj się początkowo na różne efekty specjalne, raczej z tych niechcianych, niż na oszałamiające efekty odmłodnienia, wypięknienia itp Chociaż kto wie, może tak się też zdarza?
Jeśli w czymś Tobie to pomoże, to opiszę Ci mój plan działania:
  • rano: myję twarz żelem (od wczoraj takim zakupionym na www.biochemiaurody.com), potem zakwaszam ją lekko tonikiem z octu jabłkowego i wody destylowanej (1:5). Czekam 15-20 minut i nakładam krem z filtrami (najdłużej używam La Roche Posay Anthelios Creme Fondante 50+ i nie jest zły, tylko w oczy szczypie, miałam też SVR 50 i pewnie jeszcze do niego wrócę, ale jest on dość specyficzny, zwłaszcza jak się go nie umie dobrze rozetrzeć). Po 20 minutach nakładam Lirene City Matt (podkład) i trochę skrobii,
  • wieczór: zmywam wszystko żelem i potem to już jest różnie: albo zorac (raz w tygodniu), albo tonik z BHA (dwa razy w tygodniu (też z biochemiaurody.com)), albo nawilżacz. Miałam jeszcze epizod z acne derm, ale go odstawiłam (bez konkretnej przyczyny).
Ja Tobie tego jeszcze nie mogę powiedzieć, bo za mały mam tu staż, ale wierzę w to (powoli również widzę w lustrze ), że jednak warto wybrać TEN rodzaj pielęgnacji. I tego się będę trzymać! O!
POWODZENIA!!!! I pozdrowionka!

PS. Jeśli popełniam jakiś poważny błąd w mojej pielęgnacji, to proszę o konstruktywną krytykę!
GosiaAnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 08:35   #19
invisible
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 20
Dot.: O co w tym chodzi?

Dziekuje Wam wszystkim za wsparcie Od Effaclaru twarz mi nie odpadla (hmm, moze za malo nalozylam), a teraz siedze z Avenka i nie wiem czy dobra ilosc nalozylam, bo cos sie szybko wchlonela..
invisible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-17, 11:37   #20
gapulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar gapulinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 357
Dot.: O co w tym chodzi?

Witam!!!Dopiero zaczynam moja przygode z filtrami,kwasami itd.takze chcialabym sie podpiac pod ten watek i zadac pare pytan..a mianowicie:mam 20lat i cere mieszana naczynkowa.Wlasnie leci do mnie zestaw ktory skompletowalam dzieki Wizazowi ktory sklada sie z:
-serum z wit c
-wody termalnej Avene
-wody różanej
-effaclar k
-emulsja Avene 50+
-diroseal Avene
Jeszcze musze dokupic jakis delikatny zel do twarzy.
Czy taki zestaw jest dla mnie odpowiedni i jak na poczatek mam uzywac effaclar k i diroseal??I jeszcze jedno:w jakiej kolejnosci uzywac serum, wody termalnej, zelu do mycia twarzy i wody rozanej??? Z gory dziekuje za wszystkie dobre rady
gapulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 12:02   #21
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: O co w tym chodzi?

Cytat:
Napisane przez invisible Pokaż wiadomość
Dziekuje Wam wszystkim za wsparcie Od Effaclaru twarz mi nie odpadla (hmm, moze za malo nalozylam), a teraz siedze z Avenka i nie wiem czy dobra ilosc nalozylam, bo cos sie szybko wchlonela..
Spokojnie invisible, na początku lepiej nałożyć mniej niż za dużo, zwlaszcza kwasów. A filtr lepiej się wchłania dzięki kwasom czy retinoidom - to swoją drogą

Cytat:
Napisane przez gapulinka Pokaż wiadomość
Witam!!!Dopiero zaczynam moja przygode z filtrami,kwasami itd.takze chcialabym sie podpiac pod ten watek i zadac pare pytan..a mianowicie:mam 20lat i cere mieszana naczynkowa.Wlasnie leci do mnie zestaw ktory skompletowalam dzieki Wizazowi ktory sklada sie z:
-serum z wit c
-wody termalnej Avene
-wody różanej
-effaclar k
-emulsja Avene 50+
-diroseal Avene
Jeszcze musze dokupic jakis delikatny zel do twarzy.
Czy taki zestaw jest dla mnie odpowiedni i jak na poczatek mam uzywac effaclar k i diroseal??I jeszcze jedno:w jakiej kolejnosci uzywac serum, wody termalnej, zelu do mycia twarzy i wody rozanej??? Z gory dziekuje za wszystkie dobre rady
WItaj gapulinko. Twój zestaw jest bardzo dobry - widać, że go dobrze przemyślałas, nie widzę tu nic co by miało zaszkodzić naczynkom. Wręcz odwrotnie: hydrolat różany, krem z wit C oraz Diroseal to świetne produkty dla naczynkowej cery. EMulsja evene to moj ukochany filtr .

Delikatny żel do twarzy - polecam Rosaliac od LRP, boski, można zetrzec chusteczka/ wacikiem jak rowniez i zmyc wodą. Usuwa swietnie filtr i makijaz.

Co do stosowania effaclaru i dirosealu proponuje "system 3-dniowy":

1 noc- diroseal
2 noc - krem nawilzajacy/ regenerujacy itp
3 noc- effaclar
4 noc - diroseal
itd....

W razie potrzeby, obserwujesz reakcje swojej skory i ewentualnie robisz 2 noce z kremem nawilzajacym przed zastosowaniem effaclaru - choc wydaje mi sie ze nie będzie takiej konieczności.

Co do kolejnosci stosowania kposmetyków:

Rano;
- spryskujesz twarz termalna
- przecierasz woda rozana
- nakladasz serum [opcjonalne]
- nakłądasz filtr

Wieczor:
- zmywasz twarz zelem i teraz:
albo
- przecierasz wodą różaną i nakłądasz krem nawilżający
albo
- po prostu nakłądasz na suchą (ważne!) i oczyszczoną twarz effclar lub diroseal
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 12:37   #22
gapulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar gapulinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 357
Dot.: O co w tym chodzi?

Dziekuje bardzo za obszerna odpowiedz.Ciesze sie ze wszytsko dobrze wybralam bo szczerze mowiac to co sobie skompletowalam odrazu postanowilam zakupic nie konsultujac sie czy to aby napewno dobre.Juz mi sie w glowie to wszytsko ulozylo wiec dziekuje jeszcze raz.
gapulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 13:40   #23
invisible
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 20
Dot.: O co w tym chodzi?

Avenka sie zaczela troche swiecic mimo Hauschki i podkladu matujacego, ale tak umiarkowanie, wiec jest ok (moze nawet jest lepiej niz z taka calkowicie matowa twarza). Jedyne co mnie martwi to to, ze nie wiem jak mam nakladac ten podklad. Wklepywalam go delikatnie opuszkami palcow, ale nie wyszlo mi to rownomiernie i gdzieniegdzie sie porobily plamki Zawsze to po prostu rozcieralam go, ale to chyba by naruszylo filtr? A moze zmieszac filtr z podkladem?

Gapulinko, masz ta emulsje? -> http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10249
Gdzie ja zamawialas?


A tak w ogole, to we srode wybieram sie do Warszawy. Moze w tamtejszych aptekach dostane jakies probki

Pozdrawiam!
invisible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 14:17   #24
gapulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar gapulinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 357
Dot.: O co w tym chodzi?

Tak to ta emulsja.Ale ja akurat kupilam w aptece.Po naprawde dluuugich poszukianiach...Z tego co zauwazylam to o tej porze ciezko ja niestety dostac.
gapulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 09:01   #25
iga55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6
Dot.: O co w tym chodzi?

Witam Wizażanki! To też mój pierwszy raz na forum) Przepraszami nvisible,że podpinam się pod Twój wątek, ale nie chcę zakładać nowego bo moje pytania i wątpliwości są bardzo podobne do Twoich) Ja też chcę zacząć kurację kwasami ale odwlekam to z dnia na dzień a buźka wcale mi się nie poprawia;( Mój program będzie mniej więcej zbliżony do Twojego,ale chcę zacząć od Lysanel Activ na noc, bo mam paskudne pryszcze i obawiam się ,że Efeklar nie da sobie z nimi kompletnie rady, może na początek punktowo ,żeby nie podrażnić skóry. Nie mam jednak kompletnie pomysłu na krem nawilżający, który mogłabym stosować co drugą noc;( Myślałam o tym z Flos-Leku z wit.C i nie wiem też jaki filtr wybrać, bo mam cerę przetłuszczającą się i z ogromną tendencją do zapychania i boję się,że dopiero po tym filtrze to mnie wysypie;( Bardzo proszę wszystkich o pomoc....a i jeszcze jedno pytanie Czy można ewentualnie stosować sam filtr bez kremu nawilżającego??
iga55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 09:56   #26
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: O co w tym chodzi?

skoro robi sie juz z tego wiekszy watek dla poczatkujacych kwasowiczek to ja jeszcze zadam pytanie apropos mazidel.
Jak rozpoczac przygode z kwasikiem na bazie kosmetykow robionych.
Dodam tylko ze nie jest to moje pierwsze podejscie bo robilam sobie kiedys gleboki peeling kwasem TCA, uzywalam Glyco A (bez wiekszych rezultatow), posiadam w domowych zapasach Effaclar K (takze uzywany przez miesiac ale wysypalo mnie po nim niemilosiernie wiec odstawilam chociaz i tak z tego co wiem po miesiacu powinno sie zrobic jakas przerwe).
Filterek tez jakis sie znajdzie (garnier), tez juz obcowalam z ta materia
No i chyba najwazniejsza informacja pod koniec, dwa tygodnie temu skonczylam kuracje duac zelem ktory ma w skladzie antybiotyk klindamycyne i nadtlenek benzoilu. A pol tygodnia temu zrobilam sobie pierwszy z serii zabiegow kwasem pirogronowym (srednio zadowolona)
Problem polega na tym ze jakbym chciala zrobic cala serie zabiegow to zajmie mi to jakos do marca a pozniej to juz niewiele czasu zostaje na jakies mocniejsze kuracje kremowe.
Moge cos kwasowego uzywac miedzy peelingami?

ufff no wyrzucilam to z siebie
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 20:26   #27
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: O co w tym chodzi?

iga, witaj na forum
były wątki o lekkich filtrach do cery mieszanej i tłustej:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=118739
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=20312
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=17774
dobór filtra to tylko metodą prób(ek) i błędów. pomysły na krem nawilżający na noc znajdziesz tutaj:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074
a pod filtry nie musisz używać żadnego kremu, jeśli nie czujesz takiej potrzeby.

mewcia, myślę, że możesz używać kremów z filtrami w przerwach między zabiegami, tylko będziesz musiała robić przerwy tuż po zabiegu, kiedy skóra będzie podrażniona.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 19:34   #28
invisible
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 20
Dot.: O co w tym chodzi?

Ach, już szesc dni mojej kuracji Nie mam do niczego innego porownania, ale po tym co przeczytalam o jakichs tragicznych skutkach stosowania zlego filtru to dla mnie Avenka jest super Matowie ja Hauschka, nakladam podklad i daje troche sypkiego Clinique'a, jednak po paru godzinach sie oczywiscie swiece, wiec zastanawiam sie nad kupnem bibulek. Tylko czy one mi nie zjedza tego filtra??
invisible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 22:47   #29
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: O co w tym chodzi?

Cytat:
Napisane przez invisible Pokaż wiadomość
Ach, już szesc dni mojej kuracji Nie mam do niczego innego porownania, ale po tym co przeczytalam o jakichs tragicznych skutkach stosowania zlego filtru to dla mnie Avenka jest super Matowie ja Hauschka, nakladam podklad i daje troche sypkiego Clinique'a, jednak po paru godzinach sie oczywiscie swiece, wiec zastanawiam sie nad kupnem bibulek. Tylko czy one mi nie zjedza tego filtra??
Eeetam, nie zjedzą Ja sie pryskam termalna -avenki sa wodoodporne i delikatnie osuszam chusteczka i dziób znowu matowy
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 20:05   #30
invisible
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 20
Dot.: O co w tym chodzi?

Zaczytuje sie teraz o maseczce aspirynowej, ale ciezko jest mi znalezc odpowiedz na pytanie, czy moge ja stosowac razem z Effaclarem? Np. Effaclar co dwa dni, a co cztery przed Effaclarem dac te aspirynki?
Stosujecie takie urozmaicenia?
Hmm, tak sobie teraz przypomnialam o takich paskudnych zaczerwienieniach na zewnetrznej stronie ramion. Takie krostki, wypuklosci czy co, ale latem jak sie krotkie rekawki nosi to wyglada paskudnie. Na to tez walnac kwas?

Edytowane przez invisible
Czas edycji: 2006-12-22 o 20:33
invisible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:48.