Do wszystkich chcacych dbac o siebie i swoich najblizszych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-20, 10:16   #1
moniqa475
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 3

Do wszystkich chcacych dbac o siebie i swoich najblizszych


Chcialabym wszystkim powaznie zainteresowanym dbaniem o swoje zdrowie i urode polecic ksiazke ktora ostatnio przypadkiem trafila w moje rece. Wiem, ze o ksiazkach jest oddzielne forum jednak zawartosc jej jest scisle zwiazana z tematem diety.

Profesor dr hab. (biochemik) Michał Tombak należy do światowej elity wybitnych specjalistów od naturalnych metod leczenia. Jest autorem bestsellerów poświęconych zdrowemu, aktywnemu i długiemu życiu. Swoje przemyślenia oparte na badaniach i doświadczeniach zawarł w książkach:
'Czy mozna zyc 150 lat?', 'Droga do zdrowia', 'Uleczyc nieuleczalne', 'Jak zyc dlugo i zdrowo'.

Autor wyraźnie zaznacza, że zdrowie to ścisły związek tego co jemy, z tym jak oddychamy, jak dbamy o nasze ciało i psychikę. Najciekawszy wniosek z tych książek zawiera się w znanej myśli: nasze zdrowie jest w naszych rękach.
Umieszczone w jego ksiazkach przepisy umożliwiają poprawę zdrowia przez wykorzystanie naturalnych, łatwo dostępnych składników.


Ja osobiscie jestem na etapie zbierania wszystkiego w kupke, planowania jadlospisu, oraz zakupu sokowirowki...potrzebnej do sporzadzania swiezych, nie zawsze pysznych, ale na pewno zdrowych soczkow.
Serdecznie zapraszam do zapoznania sie z lektura i do zmiany trybu zycia na zdrowszy. Pozdrawiam.





Ludzi można, według mnie podzielić na "leniwych" i "pracowitych". "Leniwi" czekają na pomoc innych a troskę o swoje zdrowie składają na barki lekarzy, bioterapeutów itp. "Pracowici" natomiast chcą pomóc sobie sami i poznać przyczyny swoich chorób; nie zawsze jednak wiedzą jak to zrobić. "Leniwym" radzę zastanowić się nad starą wschodnią mądrością, która mówi: "Nikt nigdy nic nie robi, nie zaspokajając przy tym przede wszystkim swoich, a nie cudzych potrzeb." Nigdy więc nie należy oddawać bezmyślnie w ręce innych najcenniejszego co macie - życia i zdrowia.
Nie traćcie Państwo czasu w bezowocnym oczekiwaniu na "cudowne ozdrowienie"; nikt nie zatroszczy się o Was lepiej niż wy sami. Tylko sami możecie uczynić się zdrowszymi. Trzeba jedynie wykazać wolę i upór, być bezlitosnym wobec własnego lenistwa, uzbroić się w wiedzę i szukać swojej drogi do zdrowia

Michał Tombak.</SPAN>
moniqa475 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 14:30   #2
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Do wszystkich chcacych dbac o siebie i swoich najblizszych

Osobiscie podzielam zdanie Tombaka w wiekszosci jego teorii. Stosuje tez diete nielaczenia opisana w jego ksiazce, oraz jestem fanka jego trzydniowej diety oczyszczajacej jelita z kamieni kalowych.

Rowniez polecam Tombaka
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.