Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-09, 14:10   #241
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Joasiu, a co Ci ta siara zrobiła? Bądź przypuszczasz, że ona Ci to?
__________________
Życie jest jak malowanie obrazu, a nie dodawanie słupków
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 14:42   #242
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

No, mnie siara nie zrobiła nic złego, a z dobrych rzeczy to nie to, czego się spodziewałam - tzn. celowałam w zmniejszenie przetłuszczenia skóry, i tutaj efekt jest minimalny, podejrzewam, że zawdzięczam go raczej pielęgnacji zewnętrznej (kwasy), niż MSM. Za to pazury mam jak krogulec Ale zaznaczam, że nigdy nie miałam jakichś szczególnie słabych, takie "przeciętne". Teraz widzę wyraźne pogrubienie i wzmocnienie. Włosy jak miałam anielskie, tak mam - czyli cieniutkie
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 17:47   #243
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez moniga
Ja znowu dziewczynki o MSM. Skończyłam właśnie po 2 miesiącach pierwsze opakowanie tej siary i nic A chodziło mi głównie o efekt wzmocnienia włosów i pazurów. Zresztą innych też nie zauważyłam Wy też tak miałyście? Teraz przerzucam się na biotynę i krzem
Też tak miałyśmy. Ja jestem w połowie 2 butli i zupełnie jakbym łykała placebo. Nic, żadnych efektów, ani miłych, ani niemiłych

Na pocieszenie dodam Ci, że po krzemie też kompletnie nic nie zauwazyłam, po biotynie jak dotąd też nic (ale porządna dawkę łykam dopiero miesiąc), natomiast przegladałam wyniki badań majacych na celu "Sprawdzenie działania Biotyny na wypadanie włosów oraz na ich wygląd" i 20% (sic!) delikwentów traktowanych końską dawka aż 2500 mcg biotyny przez wiele miesięcy tez nie zauważyło żadnej poprawy. Więc wszelkie testy na sobie jeszcze przed Tobą, bez żadnej gwarancji skuteczności


Tak naprawdę jedyny suplement, po którym efekty widzę u siebie, to zwykły, pospolity, tani i powszechnie dostepny cynk.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 17:53   #244
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

To ja jeszcze tu zadam nurtujące mnie ostatnio pytanie: jak to jest z tą biotyną, jeśli chodzi o dostępne preparaty? Tzn. jakie preparaty (z jaką dawką biotyny) może przepisać lekarz, np. leczniczo przy łojotokowym zapaleniu skóry? Bo ssanie tych pastylek z ananasem mi się jakoś nie uśmiecha...
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 18:05   #245
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez moniga
Joasiu, a co Ci ta siara zrobiła? Bądź przypuszczasz, że ona Ci to?
To chyba nie MSM...
Jakoś mi się tak dziwnie cera przesuszyła, a na policzkach zaczęły wyskakiwać mi małe krostki - a ja nie miewałam krostek na policzkach do tej pory! Buuu! Za diabła nie mogę się dowilżyć/dotłuścić, bo ciągle mi za mało i za mało nawilżania. I te krostki, które nie chcą się goić:-(
A myślę, ze to nie MSM, bo biorę go dopiero od poczatku maja po 2 tabletki dziennie, więc to chyba za krótko, by mówić cokolwiek o efektach.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 22:50   #246
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Noor, to mnie podbudowałaś Ale przynajmniej jak łykam krzem, to mi pazury się poprawiają, wiec jednak chyba się przerzucę Mimo wszystko. Albo będę sie na zmianę traktować. A cynk też postanowiłam łykać. Tylko nie Salfazin, tylko ten zwykły za 6 złociszczy Co prawda jest gorzej wchłanialny, ale przynajmniej jak nie zauważę zmian żadnych, to mi żal kasy nie będzie, a świadomość robienia czegoś dobrego dla siebie pozostanie

Joasiu, może jednak to MSM przyczyniło się do pogłębienia jakiejś Twojej skłonności? Gdzieś trafiło na podatny grunt i tak zaskutkowało? A bierzesz jakieś oleje?
__________________
Życie jest jak malowanie obrazu, a nie dodawanie słupków
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 09:48   #247
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Mam takie pytanko mam koenzym q (wit e 5 mg) z witamina e i biore salfazin w ktorym tez jest wit e.(16,6mg).Czy jesli bede brala po 2 tabletki koenzymu i salfazinu dziennie nie bedzie to dla mnie za duzo tej wit e??
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-16, 14:45   #248
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Śmiało możesz. Ja biorę 400 mg http://www.resmedica.pl/zdart8006.html
__________________
Życie jest jak malowanie obrazu, a nie dodawanie słupków
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 15:04   #249
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Dzieki za odpowiedz
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 22:02   #250
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Mam pytanie odnośnie cynku: dzienna dawka dla kobiet z tego co znalazłam wynosi jakieś 12 mg. Kupiłam Zincas (Farmapolu) który zawiera 0,031 g hydroasparginicum (wnioskuję że to w jednej tabletce, ale nie jestem pewna bo na opakowaniu nie jest napisane). Nie wiem jak przeliczać te gramy hydroasparginicum na miligramy cynku ? Może potraficie mi rozjaśnić, bo nie wiem ile dziennie brać (niby 3x1 dziennie, ale wiem już z doświadczenia że na opakowaniach różne rzeczy producenci wypisują). Dodam jeszcze że chciałam łykać cynk dla poprawy cery, paznokci, włosów.
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 12:58   #251
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Dreamgirl
Mam pytanie odnośnie cynku: dzienna dawka dla kobiet z tego co znalazłam wynosi jakieś 12 mg. Kupiłam Zincas (Farmapolu) który zawiera 0,031 g hydroasparginicum (wnioskuję że to w jednej tabletce, ale nie jestem pewna bo na opakowaniu nie jest napisane). Nie wiem jak przeliczać te gramy hydroasparginicum na miligramy cynku ? Może potraficie mi rozjaśnić, bo nie wiem ile dziennie brać (niby 3x1 dziennie, ale wiem już z doświadczenia że na opakowaniach różne rzeczy producenci wypisują). Dodam jeszcze że chciałam łykać cynk dla poprawy cery, paznokci, włosów.
Mam identyczny problem bo dzis tez kupilam zincas i nie wiem ilu gramomo odpowiada jedna tabletka Zincas. Pomózcie
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-20, 16:31   #252
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

No Judytka2, to czekamy może ktoś się zlituje nad nami , bo nie potrafię nigdzie znaleźć informacji na ten temat.
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 16:24   #253
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Moze ktoś jednak nam pomoże
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 16:50   #254
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Znalazłam
http://www.sfd.pl/temat202964/ wynika stąd że jedna tabletka Zincas zawiera 5mg cynku, ale nie wiem czy tak jest na 100%
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 19:04   #255
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

rzeczywiście chyba raczej tak jest. czyli jedna tabletka Zincas zawieraz 5mg. cynku Bede łykać sobie trzy dziennie. bardzo mi pomogłas. dziekuje
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 19:11   #256
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Nie ma za co sobie też pomogłam i może na przyszłość się komuś przyda
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 11:30   #257
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

a ja nie na temat troche ale czy tabletki antykoncepcyjne moga powodowac mniejsze prztłuszczanie twarzy i zwężenie porów, prosze o rade, pozdr. <juz nie moge wytrzymac z ta cerą>
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 11:50   #258
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Mogą, ale każdy reaguje inaczej na dany środek. Poza tym czy warto szprycować się hormonami?
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:36   #259
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

herezja: nie pakuj się w hormony tylko z powodu cery ..

na Wizażu znajdziesz wiele wątków na temat cery tłustej i mieszanej.. dziewczyny mają super rezultaty stosując łagodne kremy z kwasami - odpowiednia pielęgnacja może zdziałać baardzo dużo.. dla każdego typu cery znajdzie się coś odpowiedniego..
są też różne suplementy które stosowane przez dłuższy czas działają regulująco ..

po tabletakch anty. możesz mieć masę problemów - łącznie z zanikiem miesiączek, poza tym trudno brać hormony w nieskończoność więc prędzej czy później i tak stanęłabyś przed tym samym problemem (zakładając że byłaby jakaś minimalna poprawa - a przecież trzeba by najpierw zbadać sobie hormony żeby wiedzieć czy są jakieś zaburzenia)

ja próbowałam kilku rodzajów tabletek ..także takie które ponoć świetnie działają na cerę (ale nie brałam ich z tego powodu) - i w żaden sposób nie zmniejszyły mi "tłustości" w strefie T ani tym bardziej nie zamknęły ani jednego pora :0

polecam Ci dział "Biochemia" na wizażu - wątki o kwasach i tego typu kłopotach z cerą, możesz być zdziwiona rezultatami czytania jest dużo, ale jeżeli masz motywację to przebrniesz
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-23, 12:50   #260
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

dzieki za odpowiedz, wiem wiem, ze hormony to nie przelwka ale i tak bed eje brac, - stąły partner więc przy okazji chialam sie zapytac czy by pomogly cos, kwasy latem nie nie dziekuje, wrócę jesienią, czyli jednak zainwestuje w jakis kremik i witaminki, pozdr.
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 06:44   #261
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Dziewczyny,
było już o "preparatach na oczy" że tak to brzydko nazwę :P i był polecany Maxivision. Jednak po przegooglaniu sieci znalazlam mnóstwo preparatów z luteiną (szkoda, ze dawka nie podana). Czy moglybyscie cos polecic dla kogos kto ma duza wade wzroku (krotkowzrocznosc) a wkrotce bedzie musial spedzac przed komputerem 8 godzin. Cos, zeby sie wada nie pogorszyla, zeby oczy nie byly zmeczone (mile widziane takze porady odnosnie np. kropli do oczu bede wdzieczna za wszelkie wskazowki.
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 08:15   #262
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

I jeszcze podsylam dla przypomnienia siemienia lnianego

http://www.lysienie.info/forum//view...8394192ef08cde

nie tylko o siemieniu lnianym - http://www.polgrunt.pl/index.php?Dz=6&ID=8
w ogole ciekawa strona http://www.jedzdobrze.pl/Tablenew/food.php?food_id=1790

to moze lekki ot, dlatego teraz konkretne pytanie - ktory koenzym Q10? mnie najglepiej "wygladaja" te:
http://vena-vita.pl/product_info.php?products_id=1340
http://vena-vita.pl/product_info.php?products_id=1013
ktory polecacie?
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 13:10   #263
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez kasia5558
Dziewczyny,
było już o "preparatach na oczy" że tak to brzydko nazwę :P i był polecany Maxivision. Jednak po przegooglaniu sieci znalazlam mnóstwo preparatów z luteiną (szkoda, ze dawka nie podana). Czy moglybyscie cos polecic dla kogos kto ma duza wade wzroku (krotkowzrocznosc) a wkrotce bedzie musial spedzac przed komputerem 8 godzin. Cos, zeby sie wada nie pogorszyla, zeby oczy nie byly zmeczone (mile widziane takze porady odnosnie np. kropli do oczu bede wdzieczna za wszelkie wskazowki.
niedrogi jest Prowzrok, w rozsądnej cenie Ocuvite Lutein. nie lubię Klarinu, bo tabletki nie są powlekane i sypie się z nich proszek, w związku z czym nie mam pewności, ile składników pozostaje tak naprawdę w tych tabletkach.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 16:28   #264
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez kasia5558
Dziewczyny,
było już o "preparatach na oczy" że tak to brzydko nazwę :P i był polecany Maxivision. Jednak po przegooglaniu sieci znalazlam mnóstwo preparatów z luteiną (szkoda, ze dawka nie podana). Czy moglybyscie cos polecic dla kogos kto ma duza wade wzroku (krotkowzrocznosc) a wkrotce bedzie musial spedzac przed komputerem 8 godzin. Cos, zeby sie wada nie pogorszyla, zeby oczy nie byly zmeczone (mile widziane takze porady odnosnie np. kropli do oczu bede wdzieczna za wszelkie wskazowki.
Skoro po przegooglaniu sieci znalazłaś mnóstwo preparatów z luteiną, to z pewnością wiesz, że wspominany tu Maxivison ma jeden z najkorzystniejszych, o ile nie najkorzystniejszy, stosunek cena <-> zawartość. Luteiny tam ani za mało, ani za dużo, jest w towarzystwie innych antyoxydantów (na wszelki wypadek, gdyby za parę lat okazało się, że i ona solo może działać pronowotworowo , juz teraz zreszta wiadomo, ze powinno się ją łykać razem z zeaksantyną lub astaksantyną). Nie rozumiem po co na siłę szukać czegoś innego, co będzie droższe i/lub uboższe w składzie.
Ja nie znam, niestety, tabletek, które tak działają ("cos, zeby sie wada nie pogorszyla, zeby oczy nie byly zmeczone"). Mimo pakowania we mnie od lat, przez okulistów różnej maści, różnych cudownych prochów, głównie z wyciągiem z jagód (jeszcze sprowadzanych z zagranicy na import docelowy), betakarotenem i luteiną, żaden medykament nie popisał się takim działaniem. Proponuję kupić okulary z odpowiednim filtrem do pracy przed monitorem.
O kroplach do oczu było już kilka wątków, w których Justy cierpliwie wymieniała, które i dlaczego mozna stosować, a których i dlaczego unikać, jak ognia. Wystarczy wstukać odpowiednie hasło do wyszukiwarki.


Jeśli chodzi o koenzym Q10, dawka w obu preparatach jest ta sama, przypuszczam, że jedyne co można poradzić, to kierować się ceną.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 14:58   #265
Mała Miiiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 6
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

wreszcie rpzeczytałam całe forum. tak sie zastanawiam nad tym olejem z ogórecznika, ale czy mozna go brac jak jest takie słonce? juz sie wpakowałam tak w tran i teraz boje sie go brac, ograniczam sie do 1-2(na zalecanych 4-4) tab dziennie. boje sie tych przebarwień bo wiemjak długo trzeba je usuwac.

biore ostatnio cynk polfarmexu tylko tam jest 5mg w tabletce, trzeba brac 2 ale to nadal za malo. tylko ze wit c jest 20mg wiec moje pyt to jakie moga byc skutki przedawkowania witaminy c? bo chcialabym brac wiecej tych tabletek, z 3-4 zeby wyrobic norme dla trądzikowców

kolejne pytanie to odnośnie tabletek. ja mam trądzik hormonalny i tylko jak biore jeanine jest dobrze. wiec nie wiem jak inaczej mogłabym go nie miec, nie biorąc tabletek... brałąm inne i było zle, nie brałam nic i bylo jeszcze gorzej. jestem załamana bo nie chce brac ich całe życie

Edytowane przez Mała Miiiii
Czas edycji: 2006-06-30 o 15:59
Mała Miiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 21:01   #266
Mała Miiiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 6
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

ejj dziewcyzny, co sie dzieje? jak wreszcie przeczytalam cale forum i napisalam cos to juz tu nikt nie pisze
Mała Miiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 21:07   #267
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Mała Miiiii
zastanawiam nad tym olejem z ogórecznika, ale czy mozna go brac jak jest takie słonce? juz sie wpakowałam tak w tran i teraz boje sie go brac. boje sie tych przebarwień
tran nie powoduje przebarwień. olej z ogórecznika nie powoduje przebarwień. ani tran, ani olej z ogórecznika nie uwrażliwiaja skóry na słońce.
ewentualnie problem bym widziała w witaminie D zawartej w tranie, oraz latem syntetyzowanej intensywniej w skórze, ale przecież stosujesz zmniejszone dawki tranu, wiec i tu nie ma problemu.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 07:46   #268
Mała Miiiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 6
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

ale wlasnie z tym tranem wyczytałam tutaj, i pozniej jeszcze na jednej stronie w necie. chcialabym stosowac wieksze dawki bo 1-2 tab raczej nic nie dadza... ale obys justys miala racje
Mała Miiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 09:05   #269
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Może takie pytanie trochę off topic, ale temat jest o tabletkach więc dlatego tu. Chodzi mi o przyjmowanie wapna, czy są jakieś bardziej lub mniej przyswajalne? Czy obojętne jest jakiej firmy i w jakiej postaci?
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 10:30   #270
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez !violet!
Może takie pytanie trochę off topic, ale temat jest o tabletkach więc dlatego tu. Chodzi mi o przyjmowanie wapna, czy są jakieś bardziej lub mniej przyswajalne? Czy obojętne jest jakiej firmy i w jakiej postaci?
Są. Najlepiej przyswajalne jest calcium carbonate, ale jeśli jest to forma chelatowana, to zależność wygląda inaczej (chelatowane są lepiej przyswajalne i np. chelatowany cytrynian bedzie lepiej przyswajalny niż "zwykły" węglan).
Jak znajdę procentowe szczegóły to dokleję tutaj.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-30 14:37:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:44.