Makijaż BEZ CIENI - pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-21, 09:22   #1
agol5
Raczkowanie
 
Avatar agol5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 30

Makijaż BEZ CIENI - pomocy


Witam Koleżanki i Kolegów

Dzisiaj zwracam się do Was z prośbą o zdjęcia, bądź opisy makijaży, bez użycia cieni do oczu.
Nie mogę używać cieni w każdej praktycznie (wypróbowanej) postaci. Drażnią, uczulają i takie historie... Stało sie tak po półpaścu.
Uwierzcie mi, nie chcę się rozpisywać, wypróbowałam już naprawdę wszystkiego Jedyne co nie przeszkadza mojemu oku to eyeliner i kredki. Eyeliner wiadomo...tylko ciągle ten sam makijaż rozumiecie... Natomiast kredkami nigdy wcześniej się nie malowałam i nie mam pojęcia, jak ich używać, cieniować itd.
Za każde porady będę wdzięczna

dziękuję i pozdrawiam
agol5
agol5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 10:55   #2
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Makijaż BEZ CIENI - pomocy

A próbowałaś mineralnych cieni, np. Lili Lolo? I innych mineralnych firm?
Co do kredek, to są też cienie w kredce jak np te z Clinique Chubby Stick For Eyes, ja je bardzo lubię Może one by nie uczuliły? Ale okej, mówiąc o zwykłych kredkach, to można sobie namalować kreskę przy linii rzęs i ją rozetrzeć, wyjdzie delikatne smoky A moze, jeśli kredki w ogole Cie nie uczulają żadne, to warto machnąć np nią po całej powiece i paluszkiem lub pędzlem rozetrzeć? Tak pokombinować? Jeśli kredeczka jest miękka to też się zachowa jak cień. Kupić sobie jakiś ładny brąz, szampański odcień (ładną ma firma Essence, automatyczną) i spróbować pokombinować? Tylko koniecznie kredka musi być miękka
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 11:19   #3
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Makijaż BEZ CIENI - pomocy

Cytat:
Napisane przez agol5 Pokaż wiadomość
Witam Koleżanki i Kolegów

Dzisiaj zwracam się do Was z prośbą o zdjęcia, bądź opisy makijaży, bez użycia cieni do oczu.
Nie mogę używać cieni w każdej praktycznie (wypróbowanej) postaci. Drażnią, uczulają i takie historie... Stało sie tak po półpaścu.
Uwierzcie mi, nie chcę się rozpisywać, wypróbowałam już naprawdę wszystkiego Jedyne co nie przeszkadza mojemu oku to eyeliner i kredki. Eyeliner wiadomo...tylko ciągle ten sam makijaż rozumiecie... Natomiast kredkami nigdy wcześniej się nie malowałam i nie mam pojęcia, jak ich używać, cieniować itd.
Za każde porady będę wdzięczna

dziękuję i pozdrawiam
agol5
Najłatwiej Ci będzie z miękka, żelową kredką (polecam Avon Supershock i Zoevę Graphic Eyes). Możesz robić pojedyncze linie albo je ze sobą łączyć (przykład tu). Rysując linię kredką, sunę nią lekko bokiem (nie na wprost).
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 11:43   #4
agol5
Raczkowanie
 
Avatar agol5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 30
Dot.: Makijaż BEZ CIENI - pomocy

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Najłatwiej Ci będzie z miękka, żelową kredką (polecam Avon Supershock i Zoevę Graphic Eyes). Możesz robić pojedyncze linie albo je ze sobą łączyć (przykład tu). Rysując linię kredką, sunę nią lekko bokiem (nie na wprost).
...i już co parę głów - to nie jedna ciekawy pomysł i do tego sprawdzony!
dziękuję i czekam na dalsze propozycje
agol5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 11:54   #5
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Makijaż BEZ CIENI - pomocy

Dokladnie kredke potraktowac jak cien albo cienie mineralne Ale w sumie dziwne, ze cienie Cie uczulaja, a kredka nie?
A jak z tuszem?
Zawsze mozesz kombinowac z ustami - pomadki, konturowki albo z policzkami - rozne roze, bronzery - bedzie roznorodniej
Ale co Cie w cieniach uczula - powieki swedza... czy cien sie osypuje i podraznia oko Bo jak osypywanie - to sa cienie w kremie ... Albo moze nakladanie cieni na mokro
Jesli uczula Ci powieke, podraznienia etc, to jakas dobra baza pod cienie, jakas dla alergikow

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 12:24   #6
agol5
Raczkowanie
 
Avatar agol5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 30
Dot.: Makijaż BEZ CIENI - pomocy

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Dokladnie kredke potraktowac jak cien albo cienie mineralne Ale w sumie dziwne, ze cienie Cie uczulaja, a kredka nie?
A jak z tuszem?
Zawsze mozesz kombinowac z ustami - pomadki, konturowki albo z policzkami - rozne roze, bronzery - bedzie roznorodniej
Ale co Cie w cieniach uczula - powieki swedza... czy cien sie osypuje i podraznia oko Bo jak osypywanie - to sa cienie w kremie ... Albo moze nakladanie cieni na mokro
Jesli uczula Ci powieke, podraznienia etc, to jakas dobra baza pod cienie, jakas dla alergikow

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
próbowałam cieni dla alergików, cienie mineralne też podrażniają- - myślę, że jest tak, jak piszesz, że osypując się już przy aplikacji, podrażniają oko... Cienie w kremie...? mówiąc szczerze nie słyszałam o nich i zaraz doczytam
Kredki w porządku, nic się z okiem nie dzieje, pod warunkiem oczywiście, że nie maluję w środku, a nawet mówiąc szczerze nie odważyła bym się spróbować :/
Tusz do rzęs też OK, z tym że używam odkąd sięgam pamięcią False Lash i nie zmieniam, więc trudno powiedzieć, czy inne też by mnie uczulały.
Cholerne choróbsko w dodatku doświadczyło mnie, kiedy byłam w ciąży szkoda gadać...
agol5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 12:39   #7
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Makijaż BEZ CIENI - pomocy

Cytat:
Napisane przez agol5 Pokaż wiadomość
próbowałam cieni dla alergików, cienie mineralne też podrażniają- - myślę, że jest tak, jak piszesz, że osypując się już przy aplikacji, podrażniają oko... Cienie w kremie...? mówiąc szczerze nie słyszałam o nich i zaraz doczytam
Kredki w porządku, nic się z okiem nie dzieje, pod warunkiem oczywiście, że nie maluję w środku, a nawet mówiąc szczerze nie odważyła bym się spróbować :/
Tusz do rzęs też OK, z tym że używam odkąd sięgam pamięcią False Lash i nie zmieniam, więc trudno powiedzieć, czy inne też by mnie uczulały.
Cholerne choróbsko w dodatku doświadczyło mnie, kiedy byłam w ciąży szkoda gadać...
W takim razie wypróbuj koniecznie. Najpopularniejsze drogeryjne to Color Tattoo Maybelline (jakość niestety zależna od konkretnego odcienia...), mogę również polecić te z Oriflame; dużo droższe ale uznane i lubiane ma MAC. Ja nakładam je na powiekę pędzelkiem syntetycznym, można też palcem, jeśli komuś nie zależy tak bardzo na precyzji. Wiele z nich daje bardzo ładne, jakby metaliczne wykończenie. Dobrze jest pod spód położyć porządną bazę, będą się lepiej trzymać i nie zjadą z powieki.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-21, 12:51   #8
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Makijaż BEZ CIENI - pomocy

Cytat:
Napisane przez agol5 Pokaż wiadomość
próbowałam cieni dla alergików, cienie mineralne też podrażniają- - myślę, że jest tak, jak piszesz, że osypując się już przy aplikacji, podrażniają oko... Cienie w kremie...? mówiąc szczerze nie słyszałam o nich i zaraz doczytam
Kredki w porządku, nic się z okiem nie dzieje, pod warunkiem oczywiście, że nie maluję w środku, a nawet mówiąc szczerze nie odważyła bym się spróbować :/
Tusz do rzęs też OK, z tym że używam odkąd sięgam pamięcią False Lash i nie zmieniam, więc trudno powiedzieć, czy inne też by mnie uczulały.
Cholerne choróbsko w dodatku doświadczyło mnie, kiedy byłam w ciąży szkoda gadać...
To może rzeczywiście spróbuj tych w kremie Maybelline Color Tatoo, MAC Paint Pot, Benefit ma cienie w kremie, ogole teraz prawie każda firma ma cienie w kremie
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 20:57   #9
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Makijaż BEZ CIENI - pomocy

MAC Paint Pot są super, ale troche drogie by ryzykować zakup nie wiedząc czy nie uczulą.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-30 21:57:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.