Jak spać z maseczką na twarzy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-22, 01:16   #1
HardHard
Raczkowanie
 
Avatar HardHard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 40

Jak spać z maseczką na twarzy?


Witajcie!
Pytanie może wydawać się banalnie śmieszne jednak chciałbym otrzymać jakąś poradę w tej kwesti. Ostatnio zacząłem nakładać olej rycynowy na twarz w walce z trądzikiem oraz na zagęszczenie wlosow na twarzy a także brwi. Jednak ten olej bardzo długo się wchłania, z kilka godzin.. Ja w łóżku się wiercę i przekładam na boki więc jak zanim zasnę to już ten olej jest na poduszce, rękach, wszędzie tylko nie na twarzy bo z twarzy został starty. Co mam zrobić aby móc spać swobodnie i nie stresować się, że olejek nic nie na do bo ścieram go mimowolnie z twarzy? Ogólnie nie lubię mieć wysmarowanej twarzy ale dla trądziku bardzo chce spróbować. Może spać w kominiarce?

Jeżeli wątek jest w złym dziale to proszę o przeniesienie.

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2018-01-15 o 21:19
HardHard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 07:06   #2
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Nakładanie tego oleju na twarz raczej nie jest dobrym pomysłem, jak już koniecznie tego chcesz, to lepiej go w czymś rozcieńcz.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 08:53   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Cytat:
Napisane przez HardHard Pokaż wiadomość
Witajcie!
Pytanie może wydawać się banalnie śmieszne jednak chciałbym otrzymać jakąś poradę w tej kwesti. Ostatnio zacząłem nakładać olej rycynowy na twarz w walce z trądzikiem oraz na zagęszczenie wlosow na twarzy a także brwi. Jednak ten olej bardzo długo się wchłania, z kilka godzin.. Ja w łóżku się wiercę i przekładam na boki więc jak zanim zasnę to już ten olej jest na poduszce, rękach, wszędzie tylko nie na twarzy bo z twarzy został starty. Co mam zrobić aby móc spać swobodnie i nie stresować się, że olejek nic nie na do bo ścieram go mimowolnie z twarzy? Ogólnie nie lubię mieć wysmarowanej twarzy ale dla trądziku bardzo chce spróbować. Może spać w kominiarce?

Jeżeli wątek jest w złym dziale to proszę o przeniesienie.
Ten olej właściwie w ogóle się nie wchłania. Używanie go na noc nie jest dobrym pomysłem, i tak wytrze się w pościel. Przy trądziku rycyna wiele nie pomoże, może co najwyżej trochę podsuszyć skórę, ale na sam trądzik nie wpłynie. Jak już chcesz się z tym olejem bawić, to kładź go na jakiś czas przed spaniem, jeśli rozkład dnia Ci na to pozwala.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 09:52   #4
HardHard
Raczkowanie
 
Avatar HardHard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 40
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Dziękuję za odpowiedzi
W sumie tylko ten olejek rycynowy przyszedł mi do głowy jeśli chodzi o tradzik, w dodatku pomyślałem skoro ma zastosowanie na brwi, brodę a w dodatku daje poślizg do masażu twarzy (mam już niestety lwią zmarszczkę) to musi być to wspaniałe rozwiązanie. Może ktoś zna inny sposób na wyleczenie trądziku? Borykam się z nim od 5ciu lat, nie jest może on jakiś koszmarny ale jednak denerwuje mnie to. Mogę dać zdjęcia cery jak ktoś chce.
HardHard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 10:01   #5
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Sprobuj krem na noc pharmaceris T z 5 lub 10% kwasu midgalowego.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 10:29   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Cytat:
Napisane przez HardHard Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi
W sumie tylko ten olejek rycynowy przyszedł mi do głowy jeśli chodzi o tradzik, w dodatku pomyślałem skoro ma zastosowanie na brwi, brodę a w dodatku daje poślizg do masażu twarzy (mam już niestety lwią zmarszczkę) to musi być to wspaniałe rozwiązanie. Może ktoś zna inny sposób na wyleczenie trądziku? Borykam się z nim od 5ciu lat, nie jest może on jakiś koszmarny ale jednak denerwuje mnie to. Mogę dać zdjęcia cery jak ktoś chce.
Jaki masz rodzaj trądziku, gdzie umiejscowiony, jak wygląda? Stosowałeś już coś przeciwtrądzikowego? Trądzik ma różne podłoża, więc metod jest dużo. Z tych które mozna stosować samodzielnie, najlepsze są kwasy w kremach i peelingach: Glyco-A, wymieniony Sebo-Almond Pharmacerisu, TriAcneal Avene, Skinoren i wiele innych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 11:12   #7
HardHard
Raczkowanie
 
Avatar HardHard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 40
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Ogólnie pryszcze większe wyskakują mi jak zjem coś niezdrowego typu chipsy lub zupki chińskie, po kilku dniach te pryszcze schodzą. Jednak mam cały czas przebarwienia na twarzy, kamera rozmywa mi kolory dlatego udało mi się znaleźć jedno w miarę dobrze pokazujące zdjęcie. W sumie przebarwienia to strefa T, najbardziej nos, zwłaszcza kiedy przychodzę z dworu to jest on najciemniejszy.. Pamiętam, zawsze kiedy przemywałem częściej twarz żelem under 20 chcąc wreszcie zadbać o to, to po tym twarz mi się świeciła zwłaszcza na nosie i lekko się zaczerwieniała oraz była cieplejsza niż zwykle. Kompletnie nie znam się na pielęgnacji cery, a tego potrzebuję. Zdjęcie aktualne.xxx

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2018-01-15 o 21:15
HardHard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 11:24   #8
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

A dermatologa odwiedziles? On by ci najszybciej pomogl.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 12:44   #9
HardHard
Raczkowanie
 
Avatar HardHard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 40
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Jeszcze nie. Jutro po szkole pójdę do apteki popytam się co by mi poleciła na trądzik może nawet poleciłaby dermatologa. Szukałem polskiego dermatologa w moim mieście jednak nie znalazłem. Może od razu niech mi coś przypisze na nawilżenie cery, bo jest bardzo sucha mimo strefy T. Może nawilżenie cery pomoże mi się uporać z tą zmarszczką na czole? Ludzie mnie przez to źle postrzegają, myślą, że cały czas jestem zły. Raz dostałem ochrzan w pracy za to, że wyglądałem na złego a po prostu byłem bardziej skupiony. Mam nadzieję, że w na trądzik nie będę musiał topić wiele pieniędzy. Na razie stoją u mnie kosmetyki under 20 na trądzik, maść cynkowa, olej rycynowy i krem ziaja z ogórków... Czuję się trochę bezradny.

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2018-01-15 o 21:14
HardHard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 12:52   #10
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Bezradny? Chlopie toz ty prawie nic na ten tradzik nie robiles. Taka pielegnacje to ja stosuje przy cerze z problemami raz w miesiacu, a co dopiero jakbym miala tradzik!
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 13:02   #11
HardHard
Raczkowanie
 
Avatar HardHard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 40
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Bezradny chodziło mi o tę lwią zmarszczkę. O trądzik też się obawiam, że będę musiał dać dużo pieniędzy a nie mam tyle. Znajoma mojej znajomej prowadzi gabinet i tam robi zabiegi na trądzik jednak każdy zabieg wynosi 500SEK..

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2018-01-15 o 21:14
HardHard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 13:05   #12
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Cytat:
Napisane przez HardHard Pokaż wiadomość
Bezradny chodziło mi o tę lwią zmarszczkę. O trądzik też się obawiam, że będę musiał dać dużo pieniędzy a nie mam tyle. Znajoma mojej znajomej prowadzi gabinet i tam robi zabiegi na trądzik jednak każdy zabieg wynosi 500SEK..
500 czego? Sa kremy, masci, leki, rozne sposoby. Pamietasz, aby twarz wycierac zawsze w reczniki jednorazowe?
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 13:10   #13
HardHard
Raczkowanie
 
Avatar HardHard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 40
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

500 koron, czyli na polskie 230zł. Owszem, mam ręcznik wydzielony do twarzy.

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2018-01-15 o 21:13
HardHard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 13:11   #14
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Reczniki jednorazowe. Nie wydzielony recznik. Po uzyciu odrazu do kosza.
Drogo, ale w sumie podobnie dawalam za kwasy w polsce i od lat mam spokoj.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 20:21   #15
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Cytat:
Napisane przez HardHard Pokaż wiadomość
Jeszcze nie. Jutro po szkole pójdę do apteki popytam się co by mi poleciła na trądzik może nawet poleciłaby dermatologa. Szukałem polskiego dermatologa w moim mieście jednak nie znalazłem. Może od razu niech mi coś przypisze na nawilżenie cery, bo jest bardzo sucha mimo strefy T. Może nawilżenie cery pomoże mi się uporać z tą zmarszczką na czole? Ludzie mnie przez to źle postrzegają, myślą, że cały czas jestem zły. Raz dostałem ochrzan w pracy za to, że wyglądałem na złego a po prostu byłem bardziej skupiony. Mam nadzieję, że w na trądzik nie będę musiał topić wiele pieniędzy. Na razie stoją u mnie kosmetyki under 20 na trądzik, maść cynkowa, olej rycynowy i krem ziaja z ogórków... Czuję się trochę bezradny.
Odstaw albo ogranicz używanie żelów do cery trądzikowej takich jak Under20, one działają wysuszająco i przez to masz problemy z nawilżeniem i suchością skóry. Do mycia możesz używać płynu micelarnego, olejku hydrofilnego lub rano nawet samego toniku. Nie wiem, jak tam u Ciebie z dostępnością tego typu produktów, w Polsce jest raj pod tym względem, ale jak się niedawno przekonałam nie wszędzie tak jest (mieszkam teraz w Niemczech i tutaj kupno czegoś z tego co wymieniłam jest trudne i dość drogie). Jeśli nie znajdziesz płynu micelarnego albo olejku, to po prostu kup tonik, ale nie do cery tłustej czy trądzikowej - te mają przeważnie wysuszający alkohol. I toniku używaj rano do mycia zamiast żelu.


Cytat:
Napisane przez HardHard Pokaż wiadomość
Bezradny chodziło mi o tę lwią zmarszczkę. O trądzik też się obawiam, że będę musiał dać dużo pieniędzy a nie mam tyle. Znajoma mojej znajomej prowadzi gabinet i tam robi zabiegi na trądzik jednak każdy zabieg wynosi 500SEK..

Co do zmarszczki, to główni chodzi tu o mimikę, poobserwuj czy nieświadomie nie marszczysz brwi itd.

Na walkę z trądzikiem wcale nie musisz wydawać ogromnych pieniędzy, pod warunkiem, że będziesz chciał poczytać na ten temat. Zabiegi u kosmetyczki nie są tanie,ale część z nich można przeprowadzić samemu w domu np peelingi kwasowe, które są dość skuteczną metodą na trądzik.Trzeba tylko wiedzieć co z czym i zaopatrzyć się w półprodukty czyli pokrótce wybrany kwas i rozpuszczalnik do tego kwasu, najczęściej spirytus. Półprodukty kupuje się w sklepach internetowych.
Ewentualnie można się zaopatrzyć w gotowe kosmetyki z kwasami, te popularniejsze które powinny być też dostępne za granicą to seria Effaclar La Roche Posay, TriAcneal Avene, w Polsce kupisz też Glyco-A, maść Skinoren, Sebo-Almond Peel Pharmacerisu i parę innych.
Trudno coś więcej polecić, jak się nie zna specyfiki rynku kosmetycznego Szwecji. No chyba, że masz możliwość, że ktoś Ci w Polsce coś kupi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 20:39   #16
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Sprobuj krem na noc pharmaceris T z 5 lub 10% kwasu midgalowego.
ogółem ich seria do trądziku, skóry atopowej i cery naczynkowej jest
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 21:59   #17
HardHard
Raczkowanie
 
Avatar HardHard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 40
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Dziękuję za obszerne odpowiedzi
U mnie nie ma dostępnych jako tako kwasów, czy kosmetyki zawierajace kwas. W polskim sklepie mogę znaleźć tanie kosmetyki typu under20, ziaja, nivea. Odstawię w takim razię tę serię z under20. Zastanawiam się czy na teraz nie dokupić toniku i mleczka z tej ziaji serii ogórkowej? Na kwasach jeszcze się tak nie znam ale będę czytać na ten temat bo zaraz nakupię a potem i tak się okaże, że to jeszcze nie to . A czy spirytus też nie wysusza skory dodany jako rozcieńczacz? Do tego postaram się aby zadbać o nawodnienie od środka i zadbać o witaminy w mojej diecie to też powinno coś pomóc? Co do zmarszczki to kupiłem taki rulator i będę masować tym codziennie zmarchę.

Edit: Znalazłem dość interesuący zestaw z Bielendy za 250zł Professional Ideal Skin Mandelic Acid. taki zabieg należy wykonać raz w tygodniu a w zestawie są 4 kosmetyki.

Edytowane przez HardHard
Czas edycji: 2015-01-22 o 22:09
HardHard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 07:33   #18
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

spirytus ma za zadanie oczyszczać i podsuszać niestety skórę. Dlatego należy po zastosowaniu toniku nałożyć krem dostosowany do danej cery.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 14:51   #19
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Cytat:
Napisane przez HardHard Pokaż wiadomość
Dziękuję za obszerne odpowiedzi
U mnie nie ma dostępnych jako tako kwasów, czy kosmetyki zawierajace kwas. W polskim sklepie mogę znaleźć tanie kosmetyki typu under20, ziaja, nivea. Odstawię w takim razię tę serię z under20.
Ogólnie to w drogerii raczej nie są sprzedawane kosmetyki z kwasami, ani w Polsce, ani przypuszczam nigdzie indziej, dlatego że kwasy nie są obojętne dla skóry i stosowanie ich w wyższych stężeniach (wyższych niż wtedy kiedy występują w kosmetyku jako regulator pH, np Lactic Acid, Citric Acid) ma skutki uboczne w postaci np złuszczania, przesuszenia, uwrażliwienia skóry np na słońce i inne czynniki. Chociaż każda skóra reaguje na to inaczej.
Takie kosmetyki można znaleźć w aptece, w internetowych sklepach kosmetycznych lub z półproduktami.
Wymienione wyżej gotowce kupisz w aptekach internetowych. Być może w Szwecji są jakieś ichniejsze apteczne marki, które mają gotowce z kwasami, ale to musiałbyś sam poszukać, albo popytać bardziej zorientowane osoby.

Cytat:
Napisane przez HardHard Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy na teraz nie dokupić toniku i mleczka z tej ziaji serii ogórkowej? Na kwasach jeszcze się tak nie znam ale będę czytać na ten temat bo zaraz nakupię a potem i tak się okaże, że to jeszcze nie to . A czy spirytus też nie wysusza skory dodany jako rozcieńczacz? Do tego postaram się aby zadbać o nawodnienie od środka i zadbać o witaminy w mojej diecie to też powinno coś pomóc? Co do zmarszczki to kupiłem taki rulator i będę masować tym codziennie zmarchę.

Edit: Znalazłem dość interesuący zestaw z Bielendy za 250zł Professional Ideal Skin Mandelic Acid. taki zabieg należy wykonać raz w tygodniu a w zestawie są 4 kosmetyki.
Zanim się zdecydujesz na kwasy poczytaj trochę o nich, sporo jest na różnych blogach, na Wizażu też są wątki o kwasach.
Wersję ze spirytusem stosuje się jako peeling raz na jakiś czas, nie codziennie. Owszem spirytus wysusza, ale też dodaje mocy kwasowi, a w przypadku na przykład salicyla jest najlepszym dla niego rozpuszczalnikiem, bo teoretycznie można też robić peeling na oleju, ale ten kwas źle się wtedy rozpuszcza.
W wersji łagodnej używa się codziennie toniku z kwasem, ale tu trzeba się trochę więcej namieszać, żeby ten tonik zrobić, wymaga to większej ilości półproduktów niż peeling, bo peeling to po prostu kwas + spiryt.

Co do gotowców, to wybrałeś sobie drogą opcję, są tańsze wersje kwasu migdałowgo np tonik Norel. W ogóle kwas migdałowy jest dość miły we współpracy, łatwo się rozpuszcza, nie trzeba przy nim uważać na słońce i jest tani np w ZSK kosztuje 7,50 zł za 10 gram.
Są tez produkty mieszane z różnymi kwasami, popatrz sobie na przykład na profesjonalne peelingi Iwostinu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-23, 20:38   #20
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ten olej właściwie w ogóle się nie wchłania. Używanie go na noc nie jest dobrym pomysłem, i tak wytrze się w pościel. Przy trądziku rycyna wiele nie pomoże, może co najwyżej trochę podsuszyć skórę, ale na sam trądzik nie wpłynie. Jak już chcesz się z tym olejem bawić, to kładź go na jakiś czas przed spaniem, jeśli rozkład dnia Ci na to pozwala.
Wchłania ale jak jest delikatna warstwa a nie 1cm
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 21:18   #21
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Wchłania ale jak jest delikatna warstwa a nie 1cm
Testowałam kiedyś rycynę w roli kremu do twarzy na noc i częściowo dlatego nabawiłam się rycynofobii takiej, że teraz na widok butelki z tym olejem mam odruch wymiotny. U mnie na tłustej cerze się nie wchłaniał, podobnie zresztą jak każdy inny olej, tylko tu jeszcze dochodziła ta obrzydliwa lepkość, przyklejanie się włosów do twarzy, fuj fuj fuj, nigdy więcej
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 22:12   #22
HardHard
Raczkowanie
 
Avatar HardHard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 40
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Bardzo Wam dziękuję, że poświęciliście mi swój czas na szczegółowe rozpisanie
Rozglądałem się dzisiaj za tymi kwasami ale jest bardzo mało możliwości. Albo dermatolodzy nie chcą wyjawiać swoich produktów (bo wiem, że są zabiegi na bazie kwasów) albo kwas migdałowy nie jest aż tak popularny. Będę musiał tak czy inaczej trzymać się polskiego rynku kosmetycznego ze względu na dużo większy wybór. Teraz mam dylemat pomiędzy tym zestawem co znalazłem a tonikiem co mi, Chimay, podałaś w poście. Jakby kupić norel jako zestaw to też cenowo podobnie by wyniosło. Porozglądam się za opiniami co lepsze i zrobię takie porównanie. Na koszta niestety będę musiał się nastawić bo przesyłka za granicę sporo kosztuje, (tam gdzie chcę zamowic z bielendy, kosztuje 90zł) Ale skoro taki sam kwas, który stoi na półce u kosmetologa to jest raczej bardziej prawdopodobne, że zadziała. Zamawiałbym same kwasy w małych ilościach ale tutaj problemem jest koszt przesyłki, bo za kazdym razem zamawiać to trochę się nie opłaca, a samemu robienie mikstur jeszcze mi nie wyjdzie na tym etapie wiedzy więc wole nie eksperymentować bo nie mogę juz sobie zaufać .

Edit: Ale dzięki Wam już udało mi się dojść do konkluzji aby rycynę nakładać tylko na brwi a broda najwyżej sobie poczeka

Edytowane przez HardHard
Czas edycji: 2015-01-23 o 22:13
HardHard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 22:15   #23
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Ja ci powiem, ze np. ja osobiscie lubie laczyc kosmetyki z roznych serii, bo wtedy jak mi ktorys nie podejdzie, wyrzucam go bez zalu i zmartwienia, ze mam z tego produktow za 200zl. Zapoznaj sie ze swietna linia pharmaceris do tradziku, wiele osob jest z niej zadowolona.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 09:26   #24
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Testowałam kiedyś rycynę w roli kremu do twarzy na noc i częściowo dlatego nabawiłam się rycynofobii takiej, że teraz na widok butelki z tym olejem mam odruch wymiotny. U mnie na tłustej cerze się nie wchłaniał, podobnie zresztą jak każdy inny olej, tylko tu jeszcze dochodziła ta obrzydliwa lepkość, przyklejanie się włosów do twarzy, fuj fuj fuj, nigdy więcej
ja mam mieszaną z trądzikiem różowatym i naczynkami na wierzchu i cienka warstwa jest ok
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 10:46   #25
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Cytat:
Napisane przez HardHard Pokaż wiadomość
Bardzo Wam dziękuję, że poświęciliście mi swój czas na szczegółowe rozpisanie
Rozglądałem się dzisiaj za tymi kwasami ale jest bardzo mało możliwości. Albo dermatolodzy nie chcą wyjawiać swoich produktów (bo wiem, że są zabiegi na bazie kwasów) albo kwas migdałowy nie jest aż tak popularny. Będę musiał tak czy inaczej trzymać się polskiego rynku kosmetycznego ze względu na dużo większy wybór. Teraz mam dylemat pomiędzy tym zestawem co znalazłem a tonikiem co mi, Chimay, podałaś w poście. Jakby kupić norel jako zestaw to też cenowo podobnie by wyniosło. Porozglądam się za opiniami co lepsze i zrobię takie porównanie. Na koszta niestety będę musiał się nastawić bo przesyłka za granicę sporo kosztuje, (tam gdzie chcę zamowic z bielendy, kosztuje 90zł) Ale skoro taki sam kwas, który stoi na półce u kosmetologa to jest raczej bardziej prawdopodobne, że zadziała. Zamawiałbym same kwasy w małych ilościach ale tutaj problemem jest koszt przesyłki, bo za kazdym razem zamawiać to trochę się nie opłaca, a samemu robienie mikstur jeszcze mi nie wyjdzie na tym etapie wiedzy więc wole nie eksperymentować bo nie mogę juz sobie zaufać .

Edit: Ale dzięki Wam już udało mi się dojść do konkluzji aby rycynę nakładać tylko na brwi a broda najwyżej sobie poczeka
Znam ten ból, napaliłam się na tonik z kwasem salicylowym 10%, ale jest dostępny tylko w jednym polskim sklepie internetowym i przesyłka kosztuje 70 złotych Więc na razie sobie darowałam. W Twoim przypadku rzeczywiście lepiej chyba zainwestować w gotowca, bo do mieszania potrzebne jest sporo rzeczy, często coś nie wyjdzie, coś trzeba dokupić i jest tylko problem z tym, nawet jak się jest w Polsce, a co dopiero przy takich dzikich kosztach wysyłki za granicę.
Z tym, że nie musisz kupować od razu całej serii. Ogólnie to poleca się zacząć od małych stężeń kwasów, najlepiej w postaci toniku, żeby skórę przyzwyczaić, a potem te stężenia można zwiększać, chociaż rezultaty mogą być widoczne już przy regularnie używanych niskich stężeniach. U Ciebie wcale żadnej tragedii z trądzikiem nie ma, więc może szybko zauważysz poprawę.
Ja bym chyba na Twoim miejscu wybrała sobie jakieś dwa produkty z kwasami, do tego jak już będziesz robić zamówienie z Polski jakiś krem na potencjalne przesuszenie np Alantan Dermoline, coś do mycia paszczy typu łagodna pianka, olejek hydrofilny albo micel.
No i jeszcze pamiętaj, że przy większości kwasów skóra się po jakimś czasie przyzwyczaja (po jakichś 3 m-cach) i trzeba robić przerwy.



Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
ja mam mieszaną z trądzikiem różowatym i naczynkami na wierzchu i cienka warstwa jest ok
Co skóra, to inna historia A jakieś pozytywne efekty po tej rycynie masz?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 14:18   #26
HardHard
Raczkowanie
 
Avatar HardHard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 40
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Moja mama dzisiaj kupiła mi płyn Afronis, jej koleżanka go poleciła bo ma dobre opinie. Na wizażu cena 6zł. Kupiony w polskim sklepie za 55SEK czyli 25zł, nawet Polacy w Szwecji też się dostosowywują do standardów cenowych . Czy słyszałyście o tym płynie może?

TheUnlike: zaraz zerknę na tę linię
Iza: a włosy na twarzy Ci rosły po oleju?
Chimay: obczajam co mi poleciłaś, ciesze się, że rozumiesz mój ból przesyłki nawet przy dużym zamówieniu podobno przesyłka gratis ale za granicę już nie.. A Szwecja nie jest tak daleko przeciez

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2018-01-15 o 21:18
HardHard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 14:27   #27
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Od siebie mogę polecić:
Do mycia twarzy - Cetaphil
Na noc- Tiacneal
+lekki nawilżacz, nie umiem polecić najlepszego, na mnie wszystkie apteczne działają podobnie, wiec jakiaś nawilżająca Bioderma czy Iwostin i jest ok.
+ glinka zielona (naturalna, bez jakichś dodatków) 2 razy w tygodniu
+ calcium pantothenicum do łykania
oraz odstawienie słodyczy i mleka, jedzenie dużej ilości warzyw i owoców.

Ręczniki papierowe do twarzy to też super pomysł.

I odstaw te kosmetyki dla cery trądzikowej typu Under20, bo tylko pogorsza sprawę.
__________________
Pachnący wątek wymiankowy
<<klik>>


Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 20:03   #28
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
(...)

Co skóra, to inna historia A jakieś pozytywne efekty po tej rycynie masz?
1. ładniejszy odcień skóry
2. mniej wyprysków itp
3. ładniejsze rzęsy
4. odrosły brwi

smaruje nią też kilka razy dziennie płytkę paznokci i są ładniejsze, zdrowsze i mocniejsze a osłabiłam je akrylem, potem żelem

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez HardHard Pokaż wiadomość
(..)
Iza: a włosy na twarzy Ci rosły po oleju?
(...)
Łza

ja mam i tak meszek na ryjku tylko jaśniutki nie zauważyłam większej ilości ale ja się temu nie przyglądam bo depiluje tylko wąsik
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 20:08   #29
HardHard
Raczkowanie
 
Avatar HardHard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 40
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Przesmarowalem sobie twarz tym płynem, powiem wam, że jest mocny bo aż nie mogłem oddychać wcierając płyn wacikiem %-ty są . Na razie wstrzymam się z droższym zakupem z PL, zobaczymy, jak ten płyn da spektakularne efekty to myślę, że nie trzeba będzie dokupywać innych produktów. Jeżeli sprawdzi się ale w niewielkim stopniu to wtedy zamówię kwasy bo nawet na tej ulotce jest napisane, że to jest płyn pomocniczy więc nie musi działać jako główny środek.
Under 20 stoją u mnie i nie wiem czy wyrzucić czy dać komuś ale nie wrócę do kosmetyków takiego typu. U mnie problem jeszcze jest w tym, że nie orientuję się, czy kosmetyk działa czy nie.. Dla mnie wszystko tak samo wygląda Zawsze odkąd pamiętam to cera się kleiła albo zostawiała biały filc(?).
Zobaczę te ręczniki czy są u mnie dostępne bo brzmią kusząco.

Edit: możecie mi wyjaśnić jaka różnica jest pomiędzy wypryskami, pryszczami, zaskórnikami (zaskórniakami :p) wągrami i krostami? Czy używa się tych pojęć zamiennie?

Edit2:
Oj, nie zauważyłem, że to "l", łzo :p
Ehh to szkoda, że depilowałaś to byś powiedziała jakie efekty
A co do brwi, to jak długo czekałaś i czy zadziała na miejsca gdzie brwi nie rosly a powinny?

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2018-01-15 o 21:17
HardHard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 20:38   #30
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak spać z maseczką na twarzy?

Cytat:
Napisane przez HardHard Pokaż wiadomość
Przesmarowalem sobie twarz tym płynem, powiem wam, że jest mocny bo aż nie mogłem oddychać wcierając płyn wacikiem %-ty są . Na razie wstrzymam się z droższym zakupem z PL, zobaczymy, jak ten płyn da spektakularne efekty to myślę, że nie trzeba będzie dokupywać innych produktów. Jeżeli sprawdzi się ale w niewielkim stopniu to wtedy zamówię kwasy bo nawet na tej ulotce jest napisane, że to jest płyn pomocniczy więc nie musi działać jako główny środek.
Under 20 stoją u mnie i nie wiem czy wyrzucić czy dać komuś ale nie wrócę do kosmetyków takiego typu. U mnie problem jeszcze jest w tym, że nie orientuję się, czy kosmetyk działa czy nie.. Dla mnie wszystko tak samo wygląda Zawsze odkąd pamiętam to cera się kleiła albo zostawiała biały filc(?).
Zobaczę te ręczniki czy są u mnie dostępne bo brzmią kusząco.

Ło, teraz to wrzuciłeś kaliber Afronis to jest 70% etanolu, wysuszy Ci skórę na wiór. Zresztą w ulotce jest napisane: przemywać wyłącznie miejsca chorobowo zmienione. Jeśli już tego używać, to punktowo nanosić patyczkiem do uszu.

A planujesz w ogóle wycieczkę do Polski, żeby sobie przy okazji móc jakieś zakupy zrobić? Bo jeśli nie i na razie nie chcesz też zamawiać, to może poszukać na miejscu w aptekach czegoś z kwasami. La Roche Posay albo Avene powinni chyba w Szwecji mieć

Ręczniki jednorazowe to inaczej ręczniki kuchenne, myślę, że wszędzie są one dostępne.

Co dokładnie masz na myśli przez pogrubione?


Cytat:
Napisane przez HardHard Pokaż wiadomość
Edit: możecie mi wyjaśnić jaka różnica jest pomiędzy wypryskami, pryszczami, zaskórnikami (zaskórniakami :p) wągrami i krostami? Czy używa się tych pojęć zamiennie?
Pryszcze - określenie potoczne na jakieś większe, widoczne zmiany. Wypryski - małe, łatwe do wyciśnięcia, szybko się goją, mogą wynikać z podrażnienia mieszków przez kosmetyk. Zaskórniki są otwarte lub zamknięte. Otwarte mają najczęściej czarne czubki, to utleniony łój (sebum). Występują głównie w strefie T (broda, policzki, nos, czoło). Zaskórniki zamknięte są "w skórze", większe lub mniejsze. Wągry to inna, chyba rzadziej używana nazwa zaskórników.
Krosta to wypukły wykwit z ropą, nie tylko na twarzy.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-01-24 o 20:40
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-24 22:52:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:45.