Kłótnia z przyjaciółką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-05, 11:12   #1
on_na
Raczkowanie
 
Avatar on_na
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 127

Kłótnia z przyjaciółką


Może to banalne ale dla mnie nie...
Czy kłócicie się ze swoimi przyjaciółkami, takimi od serca?
10 lat ją znam, codziennie jesteśmy w kontakcie, przyjaźnimy się od 5? 6 lat? nie pamiętam.
W ciągu ostatniego tygodnia pokłóciłyśmy się 2 razy o podejście do spraw życiowych, więc nie są to błahe tematy. W zeszłym tygodniu trochę zeszłam z tonu i załagodziłyśmy obie sprawę, ale teraz mam wrażenie że po prostu byłam szczera, dzisiaj powiedziała mi że ma dość mojego podejścia do pewnych spraw - byłam zszokowana...
Na ten moment jest cisza bo stwierdziłam że dobrze jeśli obie ochłoniemy ale niepokoi mnie to że tak często w tak krótkim czasie...
__________________
Bądź pozdrowi_onn_a

Aparatka:
Góra 24.08.2012
Dół 7.09.2012
on_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 12:12   #2
sabina000
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 34
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

Nie ma się czym przejmować, czasami nawet jest dobrze się pokłócić i odpocząć od siebie, każdy się kłóci Nie ma w tym nic dziwnego. A tematy które Was drażnią omijaj szerokim łukiem
sabina000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 13:34   #3
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

czasami tak jest, ze tzw przyjaciolki nie wiedza kiedy wystrczy, ile moga i jada na calego.

Dla mnie jest jasne, ze nie trzeba miec takiego samego pojecia na ta same tematy. kazdy jest inny, zyje jak mu dobrze i moze inaczej zabierac sie do rozwiazywania swoich problemow. Jak przyjaciolka daje nam porydy o ktore same prosimy, to ok, ale jak juz wrecz nam nakazuje i robie wielkie alo jak jednak postepujemy po swojemu i jej nie sluchamy to cos jest nie tak. To wkoncu nasze zycie.

To samo przy tylko rozmowach. Mozemy miec inne zdanie, ale obie strony powinny o tym spokojnie rozmawiac a nie robic halo bo ja np wole chlopu wyluszczyc jak krowie na rowie a przyjaciolka uwaza ze do chlopa to trzeba przez ogrodek i nie woelno wprost. wiem glupie porownanie ale sa takie osoby i co niektorym sie to nie podobalo, za ja sie w taka ciuciubabke nie bawie tylko mowie co i jak.

Nasze zycie, jest naszym zyciem i nikt nie powinien nam go ukladac, ale niestety niektore osoby zapominaja sie i proboja zyc za nas, a jak sie postawimy to potem sa klotkie i wielkie alo, bo sie nie podoba ze mamy inne zdanie. jak tak to ma wygladac to ja rezygnuje z takich przyjaciolek, co i innym radze, jesli uwazaja jak ja.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 16:54   #4
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

każdy ma prawo do swoich poglądów i przyjaciółki nie powinny kłócić się tylko wzajemnie zrozumieć
nie zawsze trzeba mieć takie samo zdanie na każdy temat, nie jest to łatwa przyjażń ale możliwa, chyba wam nie jest ona dana
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 14:19   #5
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

Nam jeszcze nigdy nie zdarzyło się pokłócić, co nie znaczy, że pomijamy w rozmowie drażliwe tematy czy mamy zawsze takie samo zdanie, ponieważ równie dużo nas łączy co dzieli. Od przyjaciółki oczekuję lojalności oraz szczerości - sama też uczciwie mówię co myślę. Daleko nam natomiast od wzajemnego oceniania, nie mamy przecież patentu na życie, magicznej kuli z pulą dobrych odpowiedzi. Jeśli widzę, że popełnia poważny błąd staram się przedstawić jej swój punkt widzenia, żeby spojrzała na problem z innej perspektywy. Jednak ostateczna decyzja należy do niej i zawsze może liczyć, że na końcu niezależnie od wszystkiego będę ją wspierać.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 03:40   #6
Corvette
Zadomowienie
 
Avatar Corvette
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tam,Tu i Teraz, Nie Raz
Wiadomości: 1 028
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

Cytat:
Napisane przez on_na Pokaż wiadomość
Może to banalne ale dla mnie nie...
Czy kłócicie się ze swoimi przyjaciółkami, takimi od serca?
10 lat ją znam, codziennie jesteśmy w kontakcie, przyjaźnimy się od 5? 6 lat? nie pamiętam.
W ciągu ostatniego tygodnia pokłóciłyśmy się 2 razy o podejście do spraw życiowych, więc nie są to błahe tematy. W zeszłym tygodniu trochę zeszłam z tonu i załagodziłyśmy obie sprawę, ale teraz mam wrażenie że po prostu byłam szczera, dzisiaj powiedziała mi że ma dość mojego podejścia do pewnych spraw - byłam zszokowana...
Na ten moment jest cisza bo stwierdziłam że dobrze jeśli obie ochłoniemy ale niepokoi mnie to że tak często w tak krótkim czasie...
Nigdy. Czuję się ogromnie bogata bo mam ich 3. Znamy się ponad 20 lat. W sumie traktujemy się jak siostry. Wszystkie jesteśmy inne, a jednak rozumiemy się prawie bez słów. Myślę że dużo zależy jak ktoś widzi przyjaźń i ją rozumie. Dla mnie, to akceptacja wszystkiego i tolerancja inności zdania, sposobu bycia, spojrzenia na świat, możliwości debatowania na różne tematy bez osądzań, a jednocześnie bezwzględnej miłości i oddania jak siostra siostrze.
Ja np gardzę i nienawidzę wręcz kościoła całą sobą. Jedna moja przyjaciółka jest wierzącą i praktykującą Katoliczką, druga świadkiem Jehowy, trzecia taka jak ja, Agnostyczką .
Mimo tego tworzymy ciekawe trio. Rozmawiamy o wiarze, innych religiach, wymieniamy się zdaniami, prywatnymi sprawami, i pomimo że każda z nas ma swoje wierzenia, zgadzamy się ze sobą i nie zamieniłabym je na nikogo innego.


Corvette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 22:57   #7
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

Pokłócić się o podejście do spraw życiowych..nie rozumiem..przecież każdy ma prawo do własnych poglądów, co tutaj może być powodem do kłótni? ja nie kłócę się z przyjaciółkami, każda z nas ma swoje podejście do fundamentalnych spraw typu związki, rodzina, religia, praca....zastanawiam się co musiałoby się stać abyśmy się pokłóciły. Chyba jedynie próba nachalnego wciskania własnych poglądów i wyśmiewania moich poglądów lub poczynań bez chęci wczucia się w moje problemy np..za mało czasu poświęcasz dziecku, za długo\krótko pracujesz, co takiego ważnego robisz w niedzielę aby nie iść do kościoła..ZNOWU związałaś się z jakimś ćwokiem..no ale nie mam takich przyjaciółek
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-13, 16:54   #8
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

..każdy ma prawo mieć inne zdanie na różny temat..dziewczyny mają absolutnie rację...może warto zastanowić się nad taka przyjaźnią..przyjaźń powinna być bezwarunkowa...ale może przyjaciólka ma gorszy okres w swoim życiu...i trzeba do niej cierpliwie..a może ma do Ciebie o coś zupełnie innego pretensje i trudno jej to powiedzieć wprost..
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 12:16   #9
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

Cytat:
Napisane przez on_na Pokaż wiadomość
Może to banalne ale dla mnie nie...
Czy kłócicie się ze swoimi przyjaciółkami, takimi od serca?
10 lat ją znam, codziennie jesteśmy w kontakcie, przyjaźnimy się od 5? 6 lat? nie pamiętam.
W ciągu ostatniego tygodnia pokłóciłyśmy się 2 razy o podejście do spraw życiowych, więc nie są to błahe tematy. W zeszłym tygodniu trochę zeszłam z tonu i załagodziłyśmy obie sprawę, ale teraz mam wrażenie że po prostu byłam szczera, dzisiaj powiedziała mi że ma dość mojego podejścia do pewnych spraw - byłam zszokowana...
Na ten moment jest cisza bo stwierdziłam że dobrze jeśli obie ochłoniemy ale niepokoi mnie to że tak często w tak krótkim czasie...
Przyjaźń nie znaczy że mamy się zgadzać w każdej kwestii ale mamy mieć własne zdanie, własne poglądy i nie bać się być sobą. A przyjaciel -prawdziwy - akceptuje odmienne poglądy, może nie zgadzać sie z nimi , ale to nie powód żeby się kłócić. Trochę to dziecinne podejście.
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:08.