Skutki uzywania maści Benzacne - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-22, 20:48   #31
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Skutki uzywania maści Benzacne

Ja zaś sobie bardzo chwalę Benzacne. Wiadomo, że każdy ma inną cerę i różnie reaguje na różne specyfiki. Nie dla żartu na maściach tego typu jest napisane by najpierw posmarować mały fragment skóry i odczekać kilka dni by sprawdzić reakcję.
Ja miałam koszmarny trądzik przez ponad 10 lat i właśnie po Benzacne mi wszystko ładnie zeszło. Pluje sobie w brodę, że chodziłam po dermatologach i kupowałam drogie maści i tabletki różnego rodzaju- a Benzacne jest bardzo tanie i bez recepty i mogłam ją kupić 10 lat temu to bym takich blizn nie miała.

Dwa razy zdarzyło mi się przesadzić z tą maścią i wtedy faktycznie dochodzi do podrażnienia / poparzenia skóry. Ale tak bywa jak się jest zdesperowanym i dostaje się do ręki kolejną już maść z nadzieją że ta zadziała. Mam tu na myśli to, że w takich chwilach napis na ulotce "rozprowadź cienką warstwę" do nikogo nie trafia. Myślę, że wiele osób rozumuje tak jak ja do niedawna: cienka warstwa = słabe działanie, gruba warstwa = mocne działanie. Nic bardziej mylnego. Cienka warstwa leczy a gruba podrażnia.

Pierwsze użycia tej maści faktycznie mogą się źle skończyć bo to jest tak jak z opalaniem na słońcu... opalasz się trzy dni z rzędu i nie czujesz że skóra jest spieczona a na czwarty dzień wychodzi takie oparzenie, że właściwie opalanie w drugim dniu już było niewskazane. Takie porównanie ale myślę, że wiadomo o co chodzi.


Poza tym są dwa rodzaje benzacne o różnym stężeniu aktywnej substancji: 5% (czerwone opakowanie) i 10% (granatowe opakowanie).
Ja osobiście nikomu nie radzę nakładać tej 10% na całą twarz bo może się to źle skończyć. Czerwonej używam codziennie wieczorem. NAKŁADAM CIENKĄ WARSTWĘ i wtedy efekty są na prawdę dobre.
Jak się zapomnę i np przez 5 dni nie użyję w ogóle maści to wtedy mi wychodzą jakieś syfki na które dodatkowo prócz maści 5% na całą twarz nakładam jeszcze punktowo tą 10%.

Dodam jeszcze że mi prócz maści pomaga smarowanie twarzy oliwką. Niektórym może sie to wydać dziwne że po co tłustą cerę jeszcze tłuszczem smarować ale na prawdę pomaga w tym by nie wysuszyć/ poparzyć zbytnio buzi.

Dla zdesperowanych długoletnim trądzikiem mam radę by spróbowali odłożyć wszystkie kosmetyki typu: garnier, avene, avon, under twenty, nivea young itp. Zamiast tego:
-codziennie rano: umyć twarz zwykłym mydłem w kostce, wysuszyć, posmarować oliwką (ja używałam bambino dla dzieci a teraz sensual- łagodząca i jest trochę lepsza ale obie polecam), po 5 min zetrzeć wacikiem nadmiar oliwki i nałożyć lub nie podkład
-wieczorem: umyć twarz zwykłym mydłem, posmarować cienką warstwę benzacne 5 %

Po 2-3 tygodniach poprawa powinna być znaczna.

Koszt takiej kuracji to ok 10 zł na miesiąc więc jest to nic w porównaniu do cen maści przepisywanych przez dermatologów już nie mówiąc o cenie samej wizyty.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 13:02   #32
Juś
Raczkowanie
 
Avatar Juś
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 480
Dot.: Skutki uzywania maści Benzacne

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
Zamiast tego:
-codziennie rano: umyć twarz zwykłym mydłem w kostce, wysuszyć, posmarować oliwką (ja używałam bambino dla dzieci a teraz sensual- łagodząca i jest trochę lepsza ale obie polecam), po 5 min zetrzeć wacikiem nadmiar oliwki i nałożyć lub nie podkład
-wieczorem: umyć twarz zwykłym mydłem, posmarować cienką warstwę benzacne 5 %
Zamiast zwykłego mydła (mniemam, że masz na myśli te wszystkie mydła, którymi myje się ręce zapachowe) polecałabym szare mydło (ja używam szarego z nanosrebrem z apteki za 5zł). Moim zdaniem normalne mydło nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.
__________________
Chyba szaleję już, płaczę i nagle się śmieję..
Juś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 22:12   #33
nienormalna 89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20
Dot.: Skutki uzywania maści Benzacne

Mydłem tylko wysuszycie sobie twarz. Ja używam do mycia twarzy oliwy z oliwek z olejkiem rycynowym, czasami olejku pichtowego z naftą kosmetyczną. Mam pewność, że każde zanieczyszczenie z mojej twarzy znika i że nie przesuszą sobie buzi. Dodatkowo rano zmywam to co przez noc mogło mi się osadzić delikatną emulsją cetaphil.
Ale ja nie o tym.
Benzacne to preparat, który ma na celu wysuszenie i całkowite złuszczenie tej warstwy naskórka. Dlatego nie dziwcie się, że skóra Wam się łuszczy, jest zaczerwieniona. To przechodzi i nie należy zaprzestawać kuracji, bo tylko niepotrzebnie zmarnujecie ten czas, który już przebolałyście. Nie mówię tutaj oczywiście o takich klinicznych przypadkach jak komuś puchną powieki czy skórę wypala, bo to faktycznie może być reakcja alergiczna, ale łuszczenie i zaczerwienienie to normalne objawy przy tego typu maściach! Ja jestem w trakcie kuracji, póki co mam w złym stanie zwłaszcza czoło i brodę, ale mam nadzieję, że to się zmieni.

Jeszcze o czymś miałam napisać, ale zapomniałam

Ah. Już wiem. Normalnym jest też, że może wystąpić wysyp takich małych białych krostek, one powinny szybko zniknąć jak nie będziemy przy nich majstrować. Jest to efekt oczyszczania skóry.

Tyle z mojej strony
nienormalna 89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 08:17   #34
karola9795
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 0
Dot.: Skutki uzywania maści Benzacne

Pomocy mam suche płaty skory na policzkach z tej maści a jutro ważny dzień mianowicie wesele co mam zrobic?
karola9795 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 08:19   #35
karola9795
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 0
Dot.: Skutki uzywania maści Benzacne

Pomocy mam suche płaty skory na policzkach z tej maści a jutro ważny dzień mianowicie wesele co mam zrobic?
karola9795 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 08:26   #36
karola9795
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 0
Dot.: Skutki uzywania maści Benzacne

Pomocy mam suche płaty skory na policzkach z tej maści a jutro ważny dzień mianowicie wesele co mam zrobic?
karola9795 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 13:03   #37
niesza
Raczkowanie
 
Avatar niesza
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 31
Dot.: Skutki uzywania maści Benzacne

Po Benzacne miałam blizny na twarzy. Tragedia. Szukajcie tabletek, jakis suplementów np Nonacne lub Visaxinum.
niesza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-12, 10:29   #38
Boraczka
Przyczajenie
 
Avatar Boraczka
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2
Dot.: Skutki uzywania maści Benzacne

Ja używałam Benzacne i sam w sobie był ok, robił blizny i dość mocno wysuszał skórę, ale nie było tak źle. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-09-19 o 13:29 Powód: reklama
Boraczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-12, 10:54   #39
palutka_09
Przyczajenie
 
Avatar palutka_09
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 5
Dot.: Skutki uzywania maści Benzacne

U mnie starsznie wysuszał i nawet nie wiem jak mocno nawilżające kremy nie dawały rady...
palutka_09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-12 10:54:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:20.