Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-08, 01:41   #31
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Cytat:
Napisane przez lieselotte Pokaż wiadomość
Bardzo mi przykro, że miałaś taką reakcję
Poleciłam w dobrej wierze, bo sama stosuję od czasu do czasu i nigdy problemów nie miałam. Ścierność jest duża, ale mnie to akurat pasuje, bo dobrze usuwa osady (większość past bez fluoru jest bardzo delikatna i czuję, jakbym miziała zęby zamiast je czyścić). Moja rodzina też używa i jedyne co od nich słyszałam, to narzekania na słony smak. Najwyraźniej nie dla Ciebie ta pasta.
Pasta jest dobra jeśli chodzi o efekt czystości i taką świeżość w ustach, po ziaji czuję się jakbym nie myła zębów. Najwyraźniej obie nie są dla mnie.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 17:55   #32
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Bez fluoru, z minerałami z Morza Martwego jest też pasta Apident. W sklepie z kosmetykami naturalnymi widziałam ją za 13 zł, mam w planach rychły zakup.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 20:11   #33
Misia.m
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 195
GG do Misia.m
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Ciekawa jestem czy istnieją jakieś publikacje na temat szkodliwości SLS lub fluoru w pastach,tudzież innych substancji przy problemie paradontozy? Wiecie coś na ten temat?
Dbam o zęby jak wariat ,a dziąsła nadal się odsłaniają,może im nieświadomie szkodzę złymi środkami czystości do jamy ustnej?W stomatologii został dla mnie już tylko przeszczep tkanki,moja Pani stomatolog wyczerpała już wszystkie możliwe nowinki medycyny ,żeby moje zęby ratować.Właśnie przymierzam się do spróbowania innych past niż te z apteki.
__________________
Moje wzorki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=85963
Misia.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 07:19   #34
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

zastanawiałam się dlaczego mimo, że stosuję naturalne pasty do zębów wciąż schodzi mi skóra po wewnętrznej stronie policzków?
czy to możliwe że źle toleruję SLS? nie jestem alergikiem, raczej nie miewam podrażnień no przynajmniej takich infekcyjnych
są pasty do zębów bez SLS? od kilku dni używam pasty Lavera
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 09:10   #35
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Absit Pokaż wiadomość
zastanawiałam się dlaczego mimo, że stosuję naturalne pasty do zębów wciąż schodzi mi skóra po wewnętrznej stronie policzków?
czy to możliwe że źle toleruję SLS? nie jestem alergikiem, raczej nie miewam podrażnień no przynajmniej takich infekcyjnych
są pasty do zębów bez SLS? od kilku dni używam pasty Lavera
Może w takim razie źle reagujesz na ekstrakty?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 14:15   #36
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

nie wiem, chyba poczekam kilka dni i spróbuję z inna pastą
w pastach zwykle jest albo mięta albo rumianek albo szałwia ido tej pory nie miałam żadnych problemów

dzięki za podpowiedź
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 12:18   #37
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Misia.m Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem czy istnieją jakieś publikacje na temat szkodliwości SLS lub fluoru w pastach,tudzież innych substancji przy problemie paradontozy? Wiecie coś na ten temat?
Dbam o zęby jak wariat ,a dziąsła nadal się odsłaniają,może im nieświadomie szkodzę złymi środkami czystości do jamy ustnej?W stomatologii został dla mnie już tylko przeszczep tkanki,moja Pani stomatolog wyczerpała już wszystkie możliwe nowinki medycyny ,żeby moje zęby ratować.Właśnie przymierzam się do spróbowania innych past niż te z apteki.
Poczytaj o koenzymie Q10, jest dobry na paradontozę.
http://www.koenzymq10.info/zdrowie-z...radontoza.html
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-16, 17:45   #38
Misia.m
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 195
GG do Misia.m
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Felaa, dzięki,ale używałam go już 10 lat temu.Nic nie zmienia w moim przypadku
__________________
Moje wzorki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=85963
Misia.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 13:49   #39
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Witajcie,
chcę kupić naturalną pastę do mycia zębów, ale nie wiem jaką najlepiej wybrać. Szukałam na blogach, ale niektóre blogi niestety są własnością sklepów oferujących produkty naturalne, a więc czy te opinie są prawdziwe? czy tylko idealnie przygotowane pod dany sklep internetowy?

Jaka powinna być naturalna pasta do zębów, na co zwrócić szczególną uwagę i czy lepiej czyścić pastą naturalną czy tą dostępną w drogeriach?

Będę wdzięczna za pomoc
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 18:50   #40
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Kurcze sledze cie czy co? Najpierw przejrzalam wpisy w watkach dotyczacych mydel i tam pisalas, teraz wlarze tutaj i znow ty ;o) przesladujesz mnie, czy jak ? hihihihi albo ja ciebie hihihihi.

Pasty naturalne - jest tego duuuuzo. Ja poki co wyprobowalam pare dostapnych w DE, czyli przewaznie niemieckie marki( marza mi sie te indyjdkie i arabskie, ale tego u mnie nie widzialam stacjonarnie, na ebayu znalazlam slynne Dabur ale skladow nie ma). Trzeba sie zastanowic co chcesz uzywac. Czy ma byc to pasta z fluorem czy bez, czy ma miec detergenty czy nie. Ja szukajac past do zebow ktore mnie interesowaly, patrzylam na to zeby nie mialy fluoru( a natura tez moze go zawierac) i zeby jednak delikatny detergent byl. Nie znosze past ktore sie nie pienia. Szukajac odpowiednika pasty drogeryjnej patrzylam tez na to ze bedzie tego uzywac moje dziecko. Najpierw kupilam w Rossmannie paste nagietkowa od Weleda. Innych tego typu u mnie nie maja. Ani ja ani moj syn nie bylismy zachwycenie. pasta nie ma detergentu i sie wogole nie pieni, nawet ta emulsja co sie tworzy jakas taka wodnista i przelewajaca sie przez zeby. Zero przyjemnosci dla nas z mycia zebow. Barzdo lubie paste Ajona, ale ona jest dosc mocna przy pierwszym uzywaniu moze wydawac sie za mocna, wiec tego mojemu 8-mo latkowi nawet nie proponowalam.
Poszlam do Reformhausu i popatrzylam co maja na polkach. Polowa z past zawierala fluor, i polowa sortamynetu nie zawierala detergentu, wiec znow bysmy sie meczyli ze nawet odrobinki piany nie ma. Stanelo na tem ze na probe kupilam tania Lavera bez fluoru( zielona ma fluor, jest jeszcze dzieciecy zel) z propolisem i czyms tam jeszcze. pasta zawiera tez xylitol/xylit i delikatny detergent w nieduzej ilosci. Pieni sie w sam raz, nie za mocno i smakowo podeszla mojemu dziecku. Ja dla siebie wybralam paste Logodent sensitiv. pasta duzo drozsza, do wrazliwych zebow. tez bez fluoru bo to bylo moje kryterium i z delikatnym detergentem. Dla mojego dziecka pasta ciut mocniejsza w smaku, wiec wolal Lavera. za to ja bylam bardzo zadowolona. Delikatna piana i pasta naprawde zapobiega wrazliwosci zebow jak sie ma odsloniete szyjki zebowe.
Teraz zuzywam paste z olejkiem z drzewa herbacianego CMD. typowy zapach i posmak olejku herbacianego, bez fluoru. Pasta sie nie pieni, ale ta emulsja jakos pozostaje w ustach, a nie wylewa sie jak woda z ust co mialo miejsce przy pascie nagietkowej dla dzieci Weleda. W zapasie mam w szafce paste z Eco Cosmetic. zamawiajac z jednak sklepie online wsadzilam ja do koszyka zeby dbic do 35€ i miec przesylke gratis. Jeszcze jej nie uzywalam i nic powiedziec nie moge, ale pewnie zabijac sie za nia nie bede bo w realu jakos jej w zadnym sklepie bio nie spotkalam. lavera i Logodent sa o wiele popularniejsze. Poza tym wszedzie dostepna u mnie Ajona( apteka, drogeria), ktora dzieki olejkom eterycznym jest swietna przy paradontozie. Naprawde potrafi ja zatrzymac.
Szukajac po necie kosmetykow indyjskich natrafilam na takie ktore mialy parabeny i pasty tez niektore je zawieraly, za to te ktore mialy swietny sklad nie zawieraly zadnego detergentu, co dla mnie jest minusem. Pasty arabskie ktore znalazlam na ebayu nie wiem jaki maja sklad ( nie zawsze jest on w KWC podany) a ja nie chce ryzykowac ze kupie cos co sie nie pini i jeszcze moj chlop bedzie narzekal, bo ja sobie poradze bez piany i zuzyje taka paste, ale moj chlop... chodz co prawda od kiedy zyczal uzywac Ajona , to obojetnie co ja uzywam to Ajona zawsze stoi w kubku i moj chlop tylko po nia siega, a ze wybredy jest jak moje dziecko, to jesli o niego chodzi wole nie kombinowac, bo na koncu jest tak ze wogole zebow nie myje ;o( ja sobie potestuje to i owo, ale jego zostawiam w spokoju. No i co przetestuje cos nowego z checia wracam do Ajona ;o)

Teraz musisz sobie odpowiedziec na pytanie czy wierzysz w trujace wlasciowosci fluoru i chcesz z niego zrezygnowac, czy tez w to nie wierzysz i wtedy rozgladasz sie na pastami o idealnym naturalnym skladzie ale z zwaratoscia fluoru i czy pasta moze sie nie pienic, czy jednak bez piany to ani rusz?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 20:11   #41
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Witajcie,
chcę kupić naturalną pastę do mycia zębów, ale nie wiem jaką najlepiej wybrać. Szukałam na blogach, ale niektóre blogi niestety są własnością sklepów oferujących produkty naturalne, a więc czy te opinie są prawdziwe? czy tylko idealnie przygotowane pod dany sklep internetowy?

Jaka powinna być naturalna pasta do zębów, na co zwrócić szczególną uwagę i czy lepiej czyścić pastą naturalną czy tą dostępną w drogeriach?

Będę wdzięczna za pomoc
To zależy od tego, co jest dla Ciebie ważne. Jeśli preferujesz eko kosmetyki i unikasz SLS, parabenów itd to naturalna, ale z jakiejś sprawdzonej eko firmy typu Weleda, Pervoe Reshenie. Minusem może być brak piany np ta pasta Pervoe Reshenie wcale się nie pieni.
Te pasty zazwyczaj nie mają też fluoru. Z tym składnikiem jest podobnie jak z SLS, w niektórych kręgach ma bardzo złą opinię (rzekomo przenika do organizmu, uszkadza trzustkę i wątrobę, powoduje osteoporozę). Ale co nie ma złej opinii?

Jeśli chcesz wybrać coś pomiędzy eko a zwykłymi pastami, to może być Himalaya Herbals, która ma SLS (ale nie na początku), ale też sporo ziół. Ma dziwny, brunatny kolor, jest łatwiej dostępna niż typowe eko pasty.

Ja używam różnych past. Czasem drogeryjnych, czasem ekologicznych, ale głównie dlatego, że lubię testować różne ciekawe nowinki. Ważniejszy niż obecność fluoru/SLS jest dla mnie smak a niektóre pasty smakują taką mdlącą miętą, czego nie lubię a bywało tak, że miałam czarną serię past drogeryjnych o tym smaku. Ale ekologiczne pasty też potrafią specyficznie smakować, więc w sumie to jest ruletka
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-11, 22:09   #42
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Ja tez od jakiegoś czasu poszukuje tematu naturalnej pasty.
A co sądzicie o pascie z naturalnym fluorem? Tak jet napisane na opakowaniu "fluor naturalny", ale to zawsze fluor.... Nie dam sobie głowy urwać ale to chyba jest ta Himalaja z Rossmana.
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 11:01   #43
iwoona
Wtajemniczenie
 
Avatar iwoona
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: przemyśl to ;)
Wiadomości: 2 468
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

ja polecam himalaya herbals, mam wrażliwe dziąsła z odsłoniętymi szyjkami i ta pasta jako jedyna nie podrażnia a łagodzi i przynosi ulgę, po prostu nie bolą mnie po niej dziąsła może nie jest jakaś super eko ale widze znaczną różnicę pomiędzy nią a zwykłymi pastami, dodatkowo utrzymuje świeży oddech na dużo dłużej. Cena nie zachęca, ale można ją dorwać w promocji 2 tubki w ceniej jednej.
__________________
CG 20.02.2012 - 2c


Spełnić marzenia . . .

iwoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 12:48   #44
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Dziękuję za tyle licznych odpowiedzi.

W zasadzie temat past naturalnych, skąd się wziął? Zacznę od tego, że mam bardzo wrażliwe dziąsła z odsłoniętymi szyjkami, i niestety ale tylko jedna z past drogeryjnych odpowiada mi - elmex zielona. Po każdej innej, tańszej paście, moje dziąsła są podrażnione, krwawią, co nie jest przyjemne.

Jako, że od pewnego czasu zaczęłam zwracać uwagę na fakt, co wybieram do codziennej pielęgnacji, padło na kosmetyki naturalne... wszystko zaczęło się ok 1,5 roku temu ale nie będę się rozpisywać, bo to długa historia...

W każdym bądź razie będąc u stomatologa usłyszałam: "Nie myślała Pani o tym aby zacząć używać naturalnych past do zębów?" . Oczywiście myślałam o tym ale na tym się skończyło, przeglądałam także różne blogi kosmetyczne ale zazwyczaj były to takie, promowane przez określone sklepy internetowe, pomyślałam od razu o wizażu ale wątku takiego nie znalazłam, więc jestem

W zasadzie nie wiem czego oczekiwać od naturalnej pasty. Myślę, że nie powinna być mdła i powinna się pienić.

Zwróciłam uwagę na Himalaya, którą polecacie ale widziałam jeszcze TAKĄ

I nie wiem, na którą się zdecydować....

Czytałam też o arabskich pastach na Helfy ale zadając pytanie za pośrednictwem poczty elektronicznej - odpowiedzi nie uzyskałam, pytając telefonicznie usłyszałam "proszę zadać pytanie przez e-mail", więc nie wiem czy ignoracja klientki, czy zwykłe przeoczenie...


Cytat:
Napisane przez iwoona Pokaż wiadomość
ja polecam himalaya herbals, mam wrażliwe dziąsła z odsłoniętymi szyjkami i ta pasta jako jedyna nie podrażnia a łagodzi i przynosi ulgę, po prostu nie bolą mnie po niej dziąsła może nie jest jakaś super eko ale widze znaczną różnicę pomiędzy nią a zwykłymi pastami, dodatkowo utrzymuje świeży oddech na dużo dłużej. Cena nie zachęca, ale można ją dorwać w promocji 2 tubki w ceniej jednej.
Na allegro widziałam ją po 8,00 zł, za elmex płacę 16,00 zł. Każda pasta ma ok. 75 ml.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 13:46   #45
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Zacznę od tego, że mam bardzo wrażliwe dziąsła z odsłoniętymi szyjkami, i niestety ale tylko jedna z past drogeryjnych odpowiada mi - elmex zielona. Po każdej innej, tańszej paście, moje dziąsła są podrażnione, krwawią, co nie jest przyjemne.
Mam podobny problem, jednak dla mnie ważniejszy jest dobór szczoteczki. Jedyna, którą mogę normalnie myć zęby (niezależnie od pasty), bez ryzyka krwawienia i podrażnienia szyjek, to Curaprox CS5460 Ultra Soft. Polecam .
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 22:21   #46
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Mam podobny problem, jednak dla mnie ważniejszy jest dobór szczoteczki. Jedyna, którą mogę normalnie myć zęby (niezależnie od pasty), bez ryzyka krwawienia i podrażnienia szyjek, to Curaprox CS5460 Ultra Soft. Polecam .
Też jej używam, jest super i nie niszczy się tak szybko jak inne super miękkie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 23:14   #47
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

tanią, miętową i pieniącą się pastą jest np. L`Angelica Pełna Ochrona dostępna na d o z.pl

osobiście preferuję pasty oparte na glince, ale te zazwyczaj w ogóle się nie pienią...

Edytowane przez promolcia
Czas edycji: 2013-07-13 o 23:15
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 11:39   #48
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Mam podobny problem, jednak dla mnie ważniejszy jest dobór szczoteczki. Jedyna, którą mogę normalnie myć zęby (niezależnie od pasty), bez ryzyka krwawienia i podrażnienia szyjek, to Curaprox CS5460 Ultra Soft. Polecam .
szczotki nie znam, pewnie u mnie tej nie ma, ale z takich ultra miekkich to sa w kazdej drogerii Meridol i Sensodyne. Pare lat temu Rossmann wypuscil swoja wersje takiej szczoteczki z mikrowloknami i przenioslam sie na nia bo duzo tansza, a w uzytkowaniu nie widze roznicy. Uzywam jej teraz na dzien, a na noc jade elektryczna. jednak zmiana szczotki to jedno a dobranie odpowiedniej pasty to drugie, przynajmniej u mnie. Widze roznice przy niektorych pastach na plus albo na minus, wiec w moim przypadku to tez gra role.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 13:32   #49
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Mam podobny problem, jednak dla mnie ważniejszy jest dobór szczoteczki. Jedyna, którą mogę normalnie myć zęby (niezależnie od pasty), bez ryzyka krwawienia i podrażnienia szyjek, to Curaprox CS5460 Ultra Soft. Polecam .
Gdzie kupujesz tą szczoteczkę? dziękuję za polecenie, zaraz ją wy googlam

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
szczotki nie znam, pewnie u mnie tej nie ma, ale z takich ultra miekkich to sa w kazdej drogerii Meridol i Sensodyne. Pare lat temu Rossmann wypuscil swoja wersje takiej szczoteczki z mikrowloknami i przenioslam sie na nia bo duzo tansza, a w uzytkowaniu nie widze roznicy. Uzywam jej teraz na dzien, a na noc jade elektryczna. jednak zmiana szczotki to jedno a dobranie odpowiedniej pasty to drugie, przynajmniej u mnie. Widze roznice przy niektorych pastach na plus albo na minus, wiec w moim przypadku to tez gra role.
Ja używam na co dzień elektrycznej
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-16, 13:57   #50
wildclouds
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 138
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Ja też mogę polecić pastę Himalaya.
Oni się znają na ziołach, produkują ich sporo. Ayurweda.
wildclouds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 14:06   #51
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Poza Himalayą mogę polecić Biodent z wyciągiem z 6 ziół, Lacalut sensitive a nawet pastę szałwiową od Ziaji (jest z fluorem i bez). Każda do 10zł kosztuje.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 18:00   #52
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Himalaya ma swoją eko linię Organique pasta neem&granat
generalnie, ja też polecam takie z glinką

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2013-07-16 o 18:03
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 12:30   #53
wildclouds
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 138
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Przy problemach z krwawiącymi i delikatnymi dziąsłami sprawdza się Lacalut fitoformuła. Ziółka.
Na pewno lepsza pasta niż stary Lacalut.
wildclouds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 11:10   #54
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Dziękuję
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 12:37   #55
wildclouds
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 138
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

betty0502, przy krwawiących dziąsłach bardzo pomaga kurkuma. Trzeba trochę rozrobić w wodzie do konsystencji pasty i tm szorować zęby.
Potem są przez chwilę żółtawe, więc rano ta kuracja odpada.
Jednak przy dłuższym stosowaniu kurkuma ma wybielać:


http://www.examiner.com/article/whit...-with-turmeric
wildclouds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 15:32   #56
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

o dzięki, nie wiedziałam
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 15:37   #57
wildclouds
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 138
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Można też kurkumą rozrobioną z wodą płukać zęby, jak płynem do płukania.
wildclouds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 16:39   #58
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Xylit/xylitol tez jest dobry.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 12:53   #59
wildclouds
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 138
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Jest jeszcze jedna prosta, ziolowa opcja przy krwawiących dziąsłach.
Wczoraj dodałam do pasty do zębów kilka kropel olejku z oregano. Zobaczymy, jak to działa

Kurkuma i olejek oregano mają bardzo silne właściwości bakterio i grzybobójcze.
wildclouds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 20:19   #60
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

To samo myrta, wskazane jest przecierenia dziasel tinktura z myrty. Moja dentystka to preferuje.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-20 14:54:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:07.