Muzyka tzw. "poważna" ;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-11, 18:31   #31
the magus
Wtajemniczenie
 
Avatar the magus
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 558
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez nan
Beethoven działa na mnie podobnie, a druga część sonaty księżycowej fascynuje mnie niesamowicie - ależ to musi być frajda grać coś takiego na fortepianie (moje wielkie, niespełnione marzenie).
umiem pierwszą część sonaty księżycowej, drugiej się uczę i faktycznie - zagranie czegoś takiego na fortepianie działa kojąco, zdecydowanie bardziej niż puszczenie z wieży..
the magus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 18:41   #32
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez meesha
chyba rzeczywiscie bede sobie musiala sprawic sluchawki bo czasami sa takie dni kiedy czuje ze tylko takiej muzyki moge sluchac... i nie wybuchnac... jak slucham beethovena to zawsze zaluje ze ja tak nie umiem...
Znam to uczucie doskonale. Naprawdę codzienne życie bywa czasami tak strasznie męczące, że wyciszenie jakie daje taka muzyka jest nie do zastąpienia niczym innym, chyba tylko spacerem po lesie...
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 20:28   #33
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez the magus
dziewczyny, przy jakich utworach naprawdę odpływacie, zapominacie o troskach i problemach? dla mnie takimi utworami są sonaty beethovena - księżycowa, patetyczna, appassionata... cudeńka i perełeczki

Chyba najbardziej "zatracam się" przy walcach Czajkowskiego, uwielbiam je.
I może jeszcze Poranek z suity "Peer Gynt"
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 21:05   #34
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

ja lubię Chopina (kilka lat temu do niego doroslam ) Czajkowskiego oraz Mozarta, a z tych mniej klasycznych Gerschwina. Z tym, że klasyki moge sluchac klasycznie tylko "na zywo" (filcharmonia albo moja skromna osoba ) a na plytach tylko w wersji nowoczesnej - patrz Vanessa Mae
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 21:35   #35
the magus
Wtajemniczenie
 
Avatar the magus
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 558
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez palomino
Z tym, że klasyki moge sluchac klasycznie tylko "na zywo" (filcharmonia albo moja skromna osoba )
a na czym grasz?
the magus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 10:42   #36
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez the magus
dziewczyny, przy jakich utworach naprawdę odpływacie, zapominacie o troskach i problemach? dla mnie takimi utworami są sonaty beethovena - księżycowa, patetyczna, appassionata... cudeńka i perełeczki
Pewnie jest ich o wiele więcej, ale teraz przychodzą mi do głowy tylko chorały lipskie i koncerty skrzypcowe Bacha oraz...Musique de Table Telemanna (którego też uwielbiam, a chyba nie wspomniałam o nim wyżej), Concerti Grossi z op. 6 Handla, no i chorały gregoriańskie.

Poza tym, z innej beczki, jeszcze muzyka Keitha Jarreta . O właśnie, czy któraś lubi jazz?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 12:20   #37
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez Noor
Pewnie jest ich o wiele więcej, ale teraz przychodzą mi do głowy tylko chorały lipskie i koncerty skrzypcowe Bacha oraz...Musique de Table Telemanna (którego też uwielbiam, a chyba nie wspomniałam o nim wyżej), Concerti Grossi z op. 6 Handla, no i chorały gregoriańskie.

Poza tym, z innej beczki, jeszcze muzyka Keitha Jarreta . O właśnie, czy któraś lubi jazz?
ja uwielbiam jazz!
Wprawdzie tez dopiero go odkrywam, bo bądź co bądź jest to muzyka w pewien sposób niszowa i trudno do niej dotrzeć...
__________________
The world can be divided into ladies and all other creatures
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-12, 14:54   #38
the magus
Wtajemniczenie
 
Avatar the magus
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 558
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

i ja lubię jazz. zwłaszcza improwizacje na saksofonie, fortepianie i kontrabasie
the magus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 12:15   #39
eesia
Raczkowanie
 
Avatar eesia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 82
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Też dopisuję się do ulubienic klasyki...
Pozdrawiam
__________________
I'm just a girl in the world...
That's all that you'll let me be!
eesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 12:34   #40
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez the magus
i ja lubię jazz. zwłaszcza improwizacje na saksofonie, fortepianie i kontrabasie
Saksofon, mój ulubiony instrument muzyczny Jego dźwięk ma w sobie tyle zmysłowości... A ja lubie jazz głównie za możliwość owolnej improwizacji w niej i własniej nieograniczonej interpretacji muzyki... Kiedyś oglądałam program o tym jak czarnoskóre piosenkarki śpiewały do melodii wygrywanej przez zespół...Tak na żywca, bez wcześniejszego przygotowania. Potrafiły niesamowicie operować swoim głosem... Jeżeli ktoś widział koncert Dream Theater z i moment kiedy chłopcy z zespołu wykonywali utwór z kobitką gospel wie o co mi chodzi... Tymczasem ja uwielbiam Evę Cassidy(http://www.radio.com.pl/kultura/kultura.asp?id=105), śpiewającą właściwie na pograniczu jazzu i popu, podobnie jak grającego na saksofonie Kennego G.
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 15:34   #41
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

w muzyce "poważnej" raczkuję - słoń mi na ucho nadepnął, a poza tym najbardziej lubię rock (trzy akordy i darcie mordy) - za emocje, bo z powodu braku słuchu nie za bardzo umiem docenić kunszt formalny. Pokochałam Vivaldiego, bo momentami jest bardzo "metalowy" - gdyby niektóre fragmenty przerobić na gitary i perkusje to byłby czad. Ważne est wykonanie - nawet taki laik jak ja wyczuwa zmiany tempa - Vivaldiego kompletuję w nagraniach Il Giardino Armonico. W mojej płytotece typu groch z kapustą jest jeszcze komplet sonat fortepianowych Mozarta (z kilku wykonan wybierałam na podstawie "marsza tureckiego" ), Koncerty Branderburskie bacha i uwertury Rossiniego - uwielbiam "cyrulika sewilskiego", na którego kiedyś poszłam do opery, uwerturę chłonęłam, a potem wstyd przyznać walczyłam z sennością i bólem głowy - nie znoszę śpiewu operowego, wolę jazzowe frazowanie - taka Nina Simone, "sinnerman, run to the river"... - a teraz prawie niczego nie słucham, bo nawilżacz wszystko zagłusza
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-13, 15:48   #42
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez PaniKota
w muzyce "poważnej" raczkuję - słoń mi na ucho nadepnął, a poza tym najbardziej lubię rock (trzy akordy i darcie mordy) - za emocje, bo z powodu braku słuchu nie za bardzo umiem docenić kunszt formalny. Pokochałam Vivaldiego, bo momentami jest bardzo "metalowy" - gdyby niektóre fragmenty przerobić na gitary i perkusje to byłby czad.
Też jestem miłośniczką rocka i metalu Wg mnie utwory barokowe są szczytem kunsztu kompozytorskiego, uwielbiam polifonię
Ale co do związków muzyki poważnej z rozrywkową - podobają mi się takie połączenia - metalowy zespół z orkiestrą, metalowy zespół z wokalistką o operowym głosie. Mam też na dysku kawałek opisany jako "Sepultura+Luciano Pavarotti - poprawia mi humor, gdy jest mi bardzo smutno
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 16:30   #43
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Też jestem miłośniczką rocka i metalu Wg mnie utwory barokowe są szczytem kunsztu kompozytorskiego, uwielbiam polifonię
Ale co do związków muzyki poważnej z rozrywkową - podobają mi się takie połączenia - metalowy zespół z orkiestrą, metalowy zespół z wokalistką o operowym głosie. Mam też na dysku kawałek opisany jako "Sepultura+Luciano Pavarotti - poprawia mi humor, gdy jest mi bardzo smutno
roooooooots, bloooody rooooooooots - tarzam się ze śmiechu za każdym razem jak to słyszę.
A co takiego połączenia o jakim piszesz, to może znasz La Crimosę? Zwłaszcza płyta pod tytułem "Elodia"- w towarzystwie mocnych gitar oraz orkiestry i to po niemiecku - nie sądziłam, że śpiew w tym języku zrobi na mnie takie wrażenie (a przeciez i Marlena Dietrich i Element of Crime mi to już wcześniej udowodnili).
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 16:48   #44
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez PaniKota
roooooooots, bloooody rooooooooots - tarzam się ze śmiechu za każdym razem jak to słyszę.
A co takiego połączenia o jakim piszesz, to może znasz La Crimosę? Zwłaszcza płyta pod tytułem "Elodia"- w towarzystwie mocnych gitar oraz orkiestry i to po niemiecku - nie sądziłam, że śpiew w tym języku zrobi na mnie takie wrażenie (a przeciez i Marlena Dietrich i Element of Crime mi to już wcześniej udowodnili).
Ja najbardziej uwielbiam to jego "o mammaa miiiiiiiiiiiiiia!"
Kojarzę to, o czym piszesz, miałam to jako "Lacrimosa" - razem, właśnie grzebię i szukam, bo nie kojarzę za dobrze, ale na pewno posłucham
Co do śmiesznych kawałków - OT, ale płakałam też ze śmiechu przy Antonie Maidenie, jego "Run to the hills" jest jedyne w swoim rodzaju Aż mi głupio o nim pisać na takim kulturalnym wątku
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 17:20   #45
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
T "Sepultura+Luciano Pavarotti - poprawia mi humor, gdy jest mi bardzo smutno
Uwielbiam ten kawałek, głównie za "La,la,la, la, la..." najpierw w wykonaniu Luciano, a następnie w zabójczym wykonaniu Igora Cavalera...
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 17:20   #46
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Ja najbardziej uwielbiam to jego "o mammaa miiiiiiiiiiiiiia!"
Kojarzę to, o czym piszesz, miałam to jako "Lacrimosa" - razem, właśnie grzebię i szukam, bo nie kojarzę za dobrze, ale na pewno posłucham
Co do śmiesznych kawałków - OT, ale płakałam też ze śmiechu przy Antonie Maidenie, jego "Run to the hills" jest jedyne w swoim rodzaju Aż mi głupio o nim pisać na takim kulturalnym wątku
Lacrimosa oczywiście - przejęzyczyłam się przez łacińską łzę, od której wzięli nazwę. Nie znam wcześniejszych płyt, ale zdaje się że to surowy metal, dopiero później eksperymentowali z orkiestrą
Anton Maiden? - pastisz Iron Maiden? a tego nie znam
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 20:30   #47
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez the magus
a na czym grasz?
fortepian
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 08:27   #48
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez Szczypta Chili
Uwielbiam ten kawałek, głównie za "La,la,la, la, la..." najpierw w wykonaniu Luciano, a następnie w zabójczym wykonaniu Igora Cavalera...
To dowód, że z dwóch braci Cavalerów, na stałe przy wokalistyce powinien jednak zostac Max

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Aż mi głupio o nim pisać na takim kulturalnym wątku
Dlaczego? Ja też uwielbiam rocka i metal (ale Sepulturę wolę jednak w "zwykłej" starej - jeszcze z Maxem właśnie - wersji i koncertowej - wtedy perkusja Igora nabiera szybkości niemal Vaderowej , a Iron Maiden bez przeróbek).

Poza tym miłośniczkom pastiszów polecam "Muzyczny Żart" Mozarta (dowód, że miał poczucie humoru).
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 12:37   #49
Dolot
Zadomowienie
 
Avatar Dolot
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :) - Lublin :)
Wiadomości: 1 483
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Ahhhhh
Jak miło poczytać, ze istnieją jeszcze dziewczyny lubiace muzyke klasyczną
Ja uwielbiam walce Czajkowskiego - mogłabym słuchać godzinami
A grać to sie uczę na gitarze- niestety dopiero początki jednak praktyka czyni mistrza
__________________
16.04.2007- rozpoczęcie postu od słodyczy
30.04.2007- [62.5] kg
30.05.2007- [?] kg
Dolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-14, 17:34   #50
the magus
Wtajemniczenie
 
Avatar the magus
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 558
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez palomino
fortepian
o, super, to tak jak ja ile już?
the magus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 18:37   #51
Bastian21
Rozeznanie
 
Avatar Bastian21
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 587
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Muzyka poważna...tak, moge powiedziec, że ją lubię, szczególnie gdy trzeba się zrelaksować. Do muzki powaznej raczej Enya nie podchodzi, ale polecam wszystkim Paniom (Kurcze, mam jakieś przeświadczenie, że same Kobiety tutaj są ) najnowszą jej produkcję w postaci płyty: "Amarantine". Można odpłynąć...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg B000BPCCY6.03.LZZZZZZZ.jpg (32,8 KB, 6 załadowań)
Bastian21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 20:06   #52
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez the magus
o, super, to tak jak ja ile już?
w tym roku mija 18 lat
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 21:15   #53
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Thumbs up Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

No to jeszcze ja się przyznaję . Choć nazywanie muzyki klasycznej moim "hobby" byłoby sporym nadużyciem, bo nie jestem w tej dziedzinie ekspertem. Ja po prostu kocham muzykę . Jazz, rock, klubowa, filmowa, "poważna" i masa staroci, bo jestem sentymentalna.

Jeśli chodzi o klasykę, to mój gust na razie jest mało wysublimowany , do muzyki barokowej i dawnej dopiero dorastam.
Kocham Czajkowskiego, Chopina, romantyczną twórczość Schumanna, suity Bizeta, poetykę Debussy’ego, Vivaldiego, Beethovena, Bacha... Każdy weekend witam "Porankiem" ze suity "Peer Gynt" Griega .

Uwielbiam wspaniałą arię "Nessun Dorma" z Turandota Pucciniego, "Nabucco" Verdiego, "Romea i Julię" Prokofiewa, czy też zdecydowanie lżejszy, ale jakże uroczy "Karnawał zwierząt" Camille Saint-Saensa.

Jest jeszcze cała masa utworów, których słucham wręcz nałogowo, jak choćby wspomniana już w tym wątku genialna "Carmina Burana" Carla Orffa (mam ten utwór ustawiony jako dzwonek w telefonie... ), "La Mamma Morta" Andrei Cheniera (od której mam ciarki na plecach - zawsze będzie mi się kojarzyć z "Filadelfią"), czy podniosłe "Requiem" Mozarta.

Na marginesie dodam, że bardzo lubię słuchać radia RMF Classic, które nadaje piękną muzykę i ma niezłą stronę internetową (www.rmfclassic.pl), zawierającą sporo różnego rodzaju ciekawostek (łącznie ze śledzeniem tzw. playlisty). Poza tym, a może przede wszystkim, radio to ma prowadzących, którzy piękna polszczyzną opowiadają masę anegdot związanych z prezentowaną muzyką. Niezwykle przyjemnie się tego słucha .
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 18:50   #54
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez Noor
To dowód, że z dwóch braci Cavalerów, na stałe przy wokalistyce powinien jednak zostac Max
Ale spaliłam...Wiedziałam, że są w zespole bracia Max i Igor (bo mam kolegów, którzy są rodzeństwem i nazywają się tak samo, przy czym ich rodzice nawet nie wiedzą o istnieniu takiego zespołu jak Sepultura), ale aż tak bardzo mnie nie interesowało który, co w nim robi. Bije sie w pierś i przepraszam wszystkich fanów Sepultury
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 09:10   #55
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez PaniKota
nie sądziłam, że śpiew w tym języku zrobi na mnie takie wrażenie.
Rammstein (uwielbiam ) i Die Totten Hosen (też ) robią na mnie wrażenie niezmiennie
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 14:45   #56
mosticchio
BAN stały
 
Avatar mosticchio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 572
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Bardzo lubie muzyke klasyczna w szczegolnosci Beethoven jest swietny ,,Fur Elize,,Sonata Claro de Luna, sa swietne Mozart ,,La Turca,, dodaje mi wesolosci ,Vivali Four Seasons wszystkie pory roku sa swietne, marzeniem moim jest nauka gry na fortepianie ale czasu niestety za wiele nie mam
mosticchio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 18:01   #57
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Ja mam ostatnio zaciecie do muzyki operowej, Traviatte znam juz na pamiec, kolekcja arii Marii Callas to u nas w domu jedne z najbardziej zajechanych plyt!

Ale Chopina nie lubie, moze to zle wspomnienia po wieloletniej nauce gry na fortepianie. Nie mam zastrzezen do Bacha (a wlasciwie zadnego z nich ) mimo kretynskiego sposobu nauki jego utworow, czyli kazdej reki na pamiec osobno!
Jednak nie lubie pompatycznego odbierania muzyki w filharmonii - mimo, ze juz dzieckiem nie jestem, jakos nie potrafie usiedziec na miejscu przez cala Czarna Maske Pendereckiego

Z przyjemnoscia odkrylam RMF Calssic i II Program Polskiego Radia.

TZ ma wszystkie dziela Szostakowicza i w naszym stadle, najwiecej klotni toczy sie o to, czy Prokofiew z niego sciagal, czy nie . Uwazam, ze nie!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 18:03   #58
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez demonik
No to jeszcze ja się przyznaję . Choć nazywanie muzyki klasycznej moim "hobby" byłoby sporym nadużyciem, bo nie jestem w tej dziedzinie ekspertem. Ja po prostu kocham muzykę . Jazz, rock, klubowa, filmowa, "poważna" i masa staroci, bo jestem sentymentalna.

Uwielbiam wspaniałą arię "Nessun Dorma" z Turandota Pucciniego, "Nabucco" Verdiego, "Romea i Julię" Prokofiewa, czy też zdecydowanie lżejszy, ale jakże uroczy "Karnawał zwierząt" Camille Saint-Saensa.

Na marginesie dodam, że bardzo lubię słuchać radia RMF Classic, które nadaje piękną muzykę i ma niezłą stronę internetową (www.rmfclassic.pl), zawierającą sporo różnego rodzaju ciekawostek (łącznie ze śledzeniem tzw. playlisty). Poza tym, a może przede wszystkim, radio to ma prowadzących, którzy piękna polszczyzną opowiadają masę anegdot związanych z prezentowaną muzyką. Niezwykle przyjemnie się tego słucha .
Witaj w klubie Demoniku! Prowadzacy RMF Classic maja po prostu klase
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 18:20   #59
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

ja uwielbiam Mozarta, szczególnie koncerty fortepianowe i opery, aria Królowej Nocy z "Zaczarowanego fletu" powala mnie na kolana . Bardzo lubię też Verdiego - Nabucco, Trubadura i Rigoletto ( tez chodzilam do szkoły muzycznej, co prawda na niewiele sie to zdało, muzykiem nie zostałam, jedynie umiem cos tam zagrac na pianinie, ale przynajmniej zaszczepili mi tam milosc do muzyki klasycznej).
A co do Sepultury z Pavarottim to za każdym razem jak zdarza mi sie słuchac rycze ze smiechu . Mam nawet taki wredny plan na moich przebrzydłych sąsiadów, którzy jak rok długi uprzykrzają mi zycie. Kiedys wyjde na pare godzin ale przed wyjsciem puszcze na full ów kawałek zeby sie nasłuchali do syta
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 18:26   #60
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Ja mam ostatnio zaciecie do muzyki operowej, Traviatte znam juz na pamiec, kolekcja arii Marii Callas to u nas w domu jedne z najbardziej zajechanych plyt!

Ale Chopina nie lubie, moze to zle wspomnienia po wieloletniej nauce gry na fortepianie. Nie mam zastrzezen do Bacha (a wlasciwie zadnego z nich ) mimo kretynskiego sposobu nauki jego utworow, czyli kazdej reki na pamiec osobno!
Jednak nie lubie pompatycznego odbierania muzyki w filharmonii - mimo, ze juz dzieckiem nie jestem, jakos nie potrafie usiedziec na miejscu przez cala Czarna Maske Pendereckiego

Z przyjemnoscia odkrylam RMF Calssic i II Program Polskiego Radia.

TZ ma wszystkie dziela Szostakowicza i w naszym stadle, najwiecej klotni toczy sie o to, czy Prokofiew z niego sciagal, czy nie . Uwazam, ze nie!
Przez Czarną Maskę Pendereckiego też bym nie usiedziała . Kiedyś był w filharmonii taki sezon (nie wiem, czy to tego nie wrócili), że zanim zaczął się koncert zasadniczy, na początek dawali jakiś utwór współczesny. Cierpiałam straszne męki i jakoś nie zdołałam się przekonać do muzyki współczesnej. Lubię tylko Krzesanego i Carminę Buranę, jak już wspomniałam wcześniej.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-23 13:28:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.