Pomocy!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-24, 19:37   #1
olenka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 134

Pomocy!!!


Witam. Mam do was pytanie. Przy wzroście 158 waże AŻ 54 kg. Chcę schudnąć i daję sobie na to 2 msc. Próbowałam podwiesić się do innych wątków ale nie dostałam żadnej odpowiedzi... Oto mój jadłospis:
I śn. owsianka na wodzie lub mleku 1,5% (4 łyżki płatków i 150 ml płynu)
II śn jajko i parówka drobiowa lub kanapka z białego pieczywa z żółtym serem lub wędliną
O: drób lub ryba z ryżem (kaszą gryczaną jęczmienna) i surówką (niesmażone) lub zupki niezabielane (bez śmietany)
P: jabłko i jogurt naturalny bez cukru i tłuszczu lub jogurt owocowy
K: ser biały ( 2 łyżki) z ziołami prowansalskimi lub serek wiejski light

Do tego codziennie 8 min legs arms abs i buns dodatkowo może 30 min biegu albo 20 skakanki. Poza tym dużo wody i zielonej albo czerwonej herbaty bez dodatków

Jak myślicie da rade? Może to tak wyglądać? Jeżeli nie to poprawiajcie. Z góry dziękuje
olenka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 19:56   #2
chomik_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 71
Dot.: Pomocy!!!

"aż "
chomik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 07:11   #3
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 440
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez olenka01 Pokaż wiadomość
Witam. Mam do was pytanie. Przy wzroście 158 waże AŻ 54 kg. Chcę schudnąć i daję sobie na to 2 msc. Próbowałam podwiesić się do innych wątków ale nie dostałam żadnej odpowiedzi... Oto mój jadłospis:
I śn. owsianka na wodzie lub mleku 1,5% (4 łyżki płatków i 150 ml płynu) do tego jakieś orzechy, owoce.
II śn jajko i parówka drobiowa lub kanapka z białego pieczywa z żółtym serem lub wędliną parówki odpuść, a pieczywo zamień na razowe/pełnoziarniste/orkiszowe itp.
O: drób lub ryba z ryżem (kaszą gryczaną jęczmienna) i surówką (niesmażone) lub zupki niezabielane (bez śmietany) w porządku, choć opcji na obiad jest całe mnóstwo.
P: jabłko i jogurt naturalny bez cukru i tłuszczu lub jogurt owocowy OK.
K: ser biały ( 2 łyżki) z ziołami prowansalskimi lub serek wiejski light 2 łyżki to stanowczo za mało ! poza tym warto dołożyć jakieś warzywo.

Do tego codziennie 8 min legs arms abs i buns dodatkowo może 30 min biegu albo 20 skakanki. Poza tym dużo wody i zielonej albo czerwonej herbaty bez dodatków

Jak myślicie da rade? Może to tak wyglądać? Jeżeli nie to poprawiajcie. Z góry dziękuje
A tak poza tym Twoje BMI jest w normie, więc teksty typu "ważę AŻ x kg" mogłaś sobie darować.
__________________
feed me love


Rozsunąć suwak, by
Zdjąć skafander ciała
Zapomnieć
Wejść w nowe życie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 08:40   #4
olenka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 134
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez Phynn Pokaż wiadomość
A tak poza tym Twoje BMI jest w normie, więc teksty typu "ważę AŻ x kg" mogłaś sobie darować.
Wiem że jest w normie i że te 54 kg to w sumie nie jest aż taka tragedia ale przy moim wzroście to nie wygląda zbyt dobrze..
olenka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 10:24   #5
qatarynka
Raczkowanie
 
Avatar qatarynka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska czasem UK
Wiadomości: 123
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez olenka01 Pokaż wiadomość
Witam. Mam do was pytanie. Przy wzroście 158 waże AŻ 54 kg. Chcę schudnąć i daję sobie na to 2 msc. Próbowałam podwiesić się do innych wątków ale nie dostałam żadnej odpowiedzi... Oto mój jadłospis:
I śn. owsianka na wodzie lub mleku 1,5% (4 łyżki płatków i 150 ml płynu)
II śn jajko i parówka drobiowa lub kanapka z białego pieczywa z żółtym serem lub wędliną
O: drób lub ryba z ryżem (kaszą gryczaną jęczmienna) i surówką (niesmażone) lub zupki niezabielane (bez śmietany)
P: jabłko i jogurt naturalny bez cukru i tłuszczu lub jogurt owocowy
K: ser biały ( 2 łyżki) z ziołami prowansalskimi lub serek wiejski light

Do tego codziennie 8 min legs arms abs i buns dodatkowo może 30 min biegu albo 20 skakanki. Poza tym dużo wody i zielonej albo czerwonej herbaty bez dodatków

Jak myślicie da rade? Może to tak wyglądać? Jeżeli nie to poprawiajcie. Z góry dziękuje
Eh...

I - brak źródła białka w posiłku
II - parówki wyrzucamy, jedno jajko to nie posiłek, białe pieczywo wyrzucamy, wędlina - jaka? Z paczki?
III - zupa nie ma składników odżywczych, jedynie wypełnia żołądek - głodzenie nie daje pozytywnych efektów spalanie tłuszczu; drób - pierś z kurczaka przede wszystkim, ryby - łosoś, mintaj, pstrąg, makrela.
IV - zamiast jogurtu - serek wiejski z cynamonem
V - 2 łyżki sera białego? Co to jest? Głodówka?

Generalnie - oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne a następnie wklej dietę zgodną z tym zapotrzebowaniem. Jeśli będziesz ćwiczyć czyli więcej spalać niż przy zapotrzebowaniu - zaczniesz chudnąć, zdrowo. Co istotne w każdym posiłku musisz mieć źródło zdrowego białka (jak najmniej z nabiału, jak najwięcej z mięsa i ryb). Dodatkowo sporo pij (ale bez przesady - żadne 5l wody dziennie). Wodę uzupełniasz również przez dużą ilość warzyw w diecie - a tutaj ich prawie w ogóle nie masz. Owoce wrzucaj rano albo na drugie śniadanie. Generalnie jak sprawę ogarniesz to wrzuć - pomożemy. Z mojej strony jednak nie gwarantauję ponieważ jestem na tym forum z doskoku i czasem z potrzeby informacji :P
__________________
"Mężczyznę można „wykastrować” jednym zdaniem: Wolę, abyś był moim przyjacielem niż kochankiem" mistrz Woody
qatarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 10:52   #6
millenka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 660
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez olenka01 Pokaż wiadomość
Witam. Mam do was pytanie. Przy wzroście 158 waże AŻ 54 kg. Chcę schudnąć i daję sobie na to 2 msc. Próbowałam podwiesić się do innych wątków ale nie dostałam żadnej odpowiedzi... Oto mój jadłospis:
I śn. owsianka na wodzie lub mleku 1,5% (4 łyżki płatków i 150 ml płynu)
II śn jajko i parówka drobiowa lub kanapka z białego pieczywa z żółtym serem lub wędliną
O: drób lub ryba z ryżem (kaszą gryczaną jęczmienna) i surówką (niesmażone) lub zupki niezabielane (bez śmietany)
P: jabłko i jogurt naturalny bez cukru i tłuszczu lub jogurt owocowy
K: ser biały ( 2 łyżki) z ziołami prowansalskimi lub serek wiejski light

Do tego codziennie 8 min legs arms abs i buns dodatkowo może 30 min biegu albo 20 skakanki. Poza tym dużo wody i zielonej albo czerwonej herbaty bez dodatków

Jak myślicie da rade? Może to tak wyglądać? Jeżeli nie to poprawiajcie. Z góry dziękuje
Z mojego doświadczenia wiem,że osobą z Twoim BIM trudniej się chudnie,ale jest to możliwe.Jednak musisz zmienić nastawienie,bo 54 to nie jest znowu jakaś tragedia.Z diety wyrzuć parówki są tłuste i z reguły robione z odpadów,jogurt owocowy zamień naturalnym i wkrój jakiś owoc,serek wiejski light zamień na bardziej wartościowy twaróg,białe pieczywo-razowym,nie widzę zdrowych tłuszczy,które są ważne w diecie.Kolację jedz na 3 h przed snem.Za mało warzyw.Ja bym była głodna po takim śniadaniu i kolacji.

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Cytat:
Napisane przez qatarynka Pokaż wiadomość
III - zupa nie ma składników odżywczych, jedynie wypełnia żołądek - głodzenie nie daje pozytywnych efektów spalanie tłuszczu

Nie zgodzę się,że zupa nie ma składników odżywczych,a wręcz odwrotnie ma ich i to wiele.Oczywiście mówimy o zupie nie o zupie(zupa zupie nie równa).Bazą każdej zupy(nie owocowej) są mięsko i warzywa,odpowiednio przyrządzona jest zdrowa,smaczna i nie tylko rozgrzeje(szczególnie teraz zimą),ale ma wiele składników odżywczych.Również zupy owocowe są zdrowe,jednak nie przesadzajmy z nimi.Polecam barszczyk np.; z chudym mięskiem i ziemniaczkiem,jarzynowa,k rupnik,kapuśniak(bez zasmażki),ogórkowa,fasolo wa,grochowa itp. miseczka takiej dobrze zrobionej zupy jest smaczna i zdrowa.Nie zabielamy wodą z mąką tylko jogurtem naturalnym,bądź mlekiem 1,5%,ja czasem do zupy na talerzu dodaję łyżkę oliwy,czy grzanki razowe,makaron razowy,brązowy ryż.
millenka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 11:39   #7
qatarynka
Raczkowanie
 
Avatar qatarynka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska czasem UK
Wiadomości: 123
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez millenka80 Pokaż wiadomość
Z mojego doświadczenia wiem,że osobą z Twoim BIM trudniej się chudnie,ale jest to możliwe.Jednak musisz zmienić nastawienie,bo 54 to nie jest znowu jakaś tragedia.Z diety wyrzuć parówki są tłuste i z reguły robione z odpadów,jogurt owocowy zamień naturalnym i wkrój jakiś owoc,serek wiejski light zamień na bardziej wartościowy twaróg,białe pieczywo-razowym,nie widzę zdrowych tłuszczy,które są ważne w diecie.Kolację jedz na 3 h przed snem.Za mało warzyw.Ja bym była głodna po takim śniadaniu i kolacji.

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------




Nie zgodzę się,że zupa nie ma składników odżywczych,a wręcz odwrotnie ma ich i to wiele.Oczywiście mówimy o zupie nie o zupie(zupa zupie nie równa).Bazą każdej zupy(nie owocowej) są mięsko i warzywa,odpowiednio przyrządzona jest zdrowa,smaczna i nie tylko rozgrzeje(szczególnie teraz zimą),ale ma wiele składników odżywczych.Również zupy owocowe są zdrowe,jednak nie przesadzajmy z nimi.Polecam barszczyk np.; z chudym mięskiem i ziemniaczkiem,jarzynowa,k rupnik,kapuśniak(bez zasmażki),ogórkowa,fasolo wa,grochowa itp. miseczka takiej dobrze zrobionej zupy jest smaczna i zdrowa.Nie zabielamy wodą z mąką tylko jogurtem naturalnym,bądź mlekiem 1,5%,ja czasem do zupy na talerzu dodaję łyżkę oliwy,czy grzanki razowe,makaron razowy,brązowy ryż.
Pozwolę się jednak z Tobą nie zgodzić dobitnie. Gotowane warzywa pozbawione są większości składników odżywczych (chyba, że są np. robione na parze itp., ale wtedy to nie zupa ). Co do ilości mięsa to jestem ciekawa ile go wrzuci do zupy. Jeśli kilka kawałeczków "dla smaku" to też się mija z celem. Innymi słowy - zupa to płyn, który NIE jest pełnowartościowym posiłkiem.

Nie napisałam, że zupa nie jest smaczna i zdrowa, ale stwierdziłam, że nie jest dobrym pomysłem jeśli ktoś chce ją dodawać systematycznie do swojej diety redukcyjnej. Jako dodatek, wliczony do zapotrzebowania kalorycznego, jak najbardziej
__________________
"Mężczyznę można „wykastrować” jednym zdaniem: Wolę, abyś był moim przyjacielem niż kochankiem" mistrz Woody
qatarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-25, 11:56   #8
olenka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 134
Dot.: Pomocy!!!

To może któraś z was byłaby taka miła i podała właściwy jadłospis dla mnie? z góry bardzo dziękuje:
olenka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:05   #9
qatarynka
Raczkowanie
 
Avatar qatarynka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska czasem UK
Wiadomości: 123
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez olenka01 Pokaż wiadomość
To może któraś z was byłaby taka miła i podała właściwy jadłospis dla mnie? z góry bardzo dziękuje:
Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i wrzuć przykładowy jadłospis uwzględniając w każdym z posiłków zdrowe źródło białka, weglowodanów i tłuszczy. Wtedy możemy pomóc. Od podstaw nikt Ci tego sensownie nie ułoży za darmo Daj coś od siebie a wtedy możemy pomóc
__________________
"Mężczyznę można „wykastrować” jednym zdaniem: Wolę, abyś był moim przyjacielem niż kochankiem" mistrz Woody
qatarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:36   #10
olenka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 134
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez qatarynka Pokaż wiadomość
Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i wrzuć przykładowy jadłospis uwzględniając w każdym z posiłków zdrowe źródło białka, weglowodanów i tłuszczy. Wtedy możemy pomóc. Od podstaw nikt Ci tego sensownie nie ułoży za darmo Daj coś od siebie a wtedy możemy pomóc
A mogę prosić o jakiś link do dobrego kalkulatora BMI?
olenka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:14   #11
qatarynka
Raczkowanie
 
Avatar qatarynka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska czasem UK
Wiadomości: 123
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez olenka01 Pokaż wiadomość
A mogę prosić o jakiś link do dobrego kalkulatora BMI?
kalkulatory są do kitu - skorzystaj tej wiedzy: http://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_ka...f-t276436.html
__________________
"Mężczyznę można „wykastrować” jednym zdaniem: Wolę, abyś był moim przyjacielem niż kochankiem" mistrz Woody
qatarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-25, 13:21   #12
olenka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 134
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez qatarynka Pokaż wiadomość
kalkulatory są do kitu - skorzystaj tej wiedzy: http://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_ka...f-t276436.html
Szczerze? Nawet nie wiem jak się dotego zabrać..
olenka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:25   #13
millenka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 660
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez qatarynka Pokaż wiadomość
Pozwolę się jednak z Tobą nie zgodzić dobitnie. Gotowane warzywa pozbawione są większości składników odżywczych (chyba, że są np. robione na parze itp., ale wtedy to nie zupa ). Co do ilości mięsa to jestem ciekawa ile go wrzuci do zupy. Jeśli kilka kawałeczków "dla smaku" to też się mija z celem. Innymi słowy - zupa to płyn, który NIE jest pełnowartościowym posiłkiem.

Nie napisałam, że zupa nie jest smaczna i zdrowa, ale stwierdziłam, że nie jest dobrym pomysłem jeśli ktoś chce ją dodawać systematycznie do swojej diety redukcyjnej. Jako dodatek, wliczony do zapotrzebowania kalorycznego, jak najbardziej
Wiadomo,że warzywa na parze są najzdrowsze,jednak w zupie także,najlepiej wrzucić do zimnej wody,część składników zostanie w warzywach,część w płynie,więc i tak wszystko jemy.Zupę gotuję tylko dla siebie więc wrzucam porcję lub 2 mięsa(drugą porcję wykorzystam do kolacji),czemu się mija z celem.Sama mówisz,że jest smaczna i zdrowa to dlaczego mam jej nie jeść na diecie.Np,pomidory najwięcej likopenu mają przetworzone pomidory np.;przecier,czyli gotowanie nie pozbawia wszystkich składników odżywczych.A z resztą zostają one w płynie,który w zupach wypijamy,więc spokojnie można jeść.Ja jem zupy i schudłam już 15kg.

Cytat:
Napisane przez olenka01 Pokaż wiadomość
A mogę prosić o jakiś link do dobrego kalkulatora BMI?
Proszę powinien pomóc

http://www.programy.u.waw.pl/zapotrz...ie-kalorie.php
millenka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:52   #14
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Pomocy!!!

aż 54 kg 158 -nie przesadzasz??????? dziewczyny opanujcie się nawet przy takim wzroście to mało ważysz
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 14:00   #15
millenka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 660
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez mg78 Pokaż wiadomość
aż 54 kg 158 -nie przesadzasz??????? dziewczyny opanujcie się nawet przy takim wzroście to mało ważysz
Hmm ja ważę 54 a mam 160 wzrostu,nie narzekam,ale jednak 50 kg chciałabym osiągnąć,wtedy czuję się najlepiej,nie męczę się,mam więcej energii.Z resztą każdy inaczej wygląda,jedna przy takiej wadze będzie ładnie wyglądać inna gorzej.
millenka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 14:27   #16
olenka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 134
Dot.: Pomocy!!!

Próbowałam obliczyć zapotrzebowanie na kalkulatorach ale wychodziły mi cuda... od1300 do 1900 więc nie są one dokładne..
Może któraś z was ma sprawdzony? Podaje swoje dane jakby co 22 lata wzrost 158 cm waga 54kg. Jestem mamą 21 msc dziewczynki więc jako takich ćwiczeń nie robie (ale mam zamiar jak przejdę na dietę)
olenka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 14:40   #17
millenka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 660
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez olenka01 Pokaż wiadomość
Próbowałam obliczyć zapotrzebowanie na kalkulatorach ale wychodziły mi cuda... od1300 do 1900 więc nie są one dokładne..
Może któraś z was ma sprawdzony? Podaje swoje dane jakby co 22 lata wzrost 158 cm waga 54kg. Jestem mamą 21 msc dziewczynki więc jako takich ćwiczeń nie robie (ale mam zamiar jak przejdę na dietę)
Nie wiem czemu upierasz się tak przy tych kalkulatorach,nie lepiej zmienić nawyki żywieniowe,nie przekraczać 1200kal,lekkie ćwiczenia aerobowe,spacery,5 posiłków,płyny,kolacja na 3h przed snem.
millenka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 11:10   #18
olenka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 134
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez millenka80 Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu upierasz się tak przy tych kalkulatorach,nie lepiej zmienić nawyki żywieniowe,nie przekraczać 1200kal,lekkie ćwiczenia aerobowe,spacery,5 posiłków,płyny,kolacja na 3h przed snem.
Czy to wystarczy? Dziewczyny wyżej mówiły że muszę obliczać zapotrzebowanie kcal, muszę uwzględnić zawartość tłuszczów białka i węglowodanów... Ile kcal powinnam zjeść na poszczególne posiłki? I czy białko nie spowoduje przyrostu masy mięśniowej???
olenka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 12:04   #19
olenka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 134
Dot.: Pomocy!!!

To jaką dietę prowadzisz i co robisz? Ćwiczysz? No i ile udało ci się zrzucić?
olenka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-26, 12:21   #20
millenka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 660
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez olenka01 Pokaż wiadomość
Czy to wystarczy? Dziewczyny wyżej mówiły że muszę obliczać zapotrzebowanie kcal, muszę uwzględnić zawartość tłuszczów białka i węglowodanów... Ile kcal powinnam zjeść na poszczególne posiłki? I czy białko nie spowoduje przyrostu masy mięśniowej???
Kochana,aby zdrowo schudnąć musisz zmienić nawyki żywieniowe,jedz warzywa,chude mięsko,jaja,twaróg,ryby,p rodukty razowe,kasze,ryż brązowy itd.,pij dużo wody,herbaty,unikaj słodyczy,fast-foodów,produktów przetworzonych,alkoholu. Niestety nikt nie mówi,że będzie łatwo,musisz sama poczytać,w necie jest mnóstwo informacji na temat zdrowego odchudzania,tu na wizażu jest mnóstwo wątków gdzie dziewczyny się razem odchudzają,zawsze się możesz do jakiegoś podpiąć.Ja stosuję mądrą dietę 1000 lub 1200kal+ruch+H2O i już schudłam 15 kg,poczytaj jak powinien wyglądać jadłospis np.; https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=309561
millenka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 12:29   #21
olenka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 134
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez millenka80 Pokaż wiadomość
Kochana,aby zdrowo schudnąć musisz zmienić nawyki żywieniowe,jedz warzywa,chude mięsko,jaja,twaróg,ryby,p rodukty razowe,kasze,ryż brązowy itd.,pij dużo wody,herbaty,unikaj słodyczy,fast-foodów,produktów przetworzonych,alkoholu. Niestety nikt nie mówi,że będzie łatwo,musisz sama poczytać,w necie jest mnóstwo informacji na temat zdrowego odchudzania,tu na wizażu jest mnóstwo wątków gdzie dziewczyny się razem odchudzają,zawsze się możesz do jakiegoś podpiąć.Ja stosuję mądrą dietę 1000 lub 1200kal+ruch+H2O i już schudłam 15 kg,poczytaj jak powinien wyglądać jadłospis np.; https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=309561
A co z tym białkiem? nie spowoduje przyrostu mięśni??
olenka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 12:43   #22
millenka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 660
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez olenka01 Pokaż wiadomość
A co z tym białkiem? nie spowoduje przyrostu mięśni??
Przecież jedząc białko mięśnie Ci nie urosną(fajnie by było).Dzienne zapotrzebowanie to ok 1g białka na 1kg masy ciała,Ty ważysz 54ka to dziennie powinnaś spożywać ok 54-60g białka np.;100g piersi z kurczaka to ok 21g białka,100g twarogu1,5%tłuszczu to ok 20g białka.
millenka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 12:52   #23
olenka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 134
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez millenka80 Pokaż wiadomość
Przecież jedząc białko mięśnie Ci nie urosną(fajnie by było).Dzienne zapotrzebowanie to ok 1g białka na 1kg masy ciała,Ty ważysz 54ka to dziennie powinnaś spożywać ok 54-60g białka np.;100g piersi z kurczaka to ok 21g białka,100g twarogu1,5%tłuszczu to ok 20g białka.
Dzięki Pewnie to pytanie wydało ci się głupie ale na forum gdzies czytałam że przez białko jakaś dziewczyna przytyła 8 kg
Ja chce schudnąć tak ok 5-7 kg.. A jak później się odżywiać? Cały czas na 1200 kcal czy mogę dobić tak do 1400-1500 ale stopniowo, tak np. po 50 kcal na tydzień?
olenka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 17:45   #24
millenka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 660
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez olenka01 Pokaż wiadomość
Dzięki Pewnie to pytanie wydało ci się głupie ale na forum gdzies czytałam że przez białko jakaś dziewczyna przytyła 8 kg
Ja chce schudnąć tak ok 5-7 kg.. A jak później się odżywiać? Cały czas na 1200 kcal czy mogę dobić tak do 1400-1500 ale stopniowo, tak np. po 50 kcal na tydzień?
Wiesz mogła przytyć,zależy ile jadła,jak będziesz go jadła tyle ile Ci pisałam to na pewno nie przytyjesz.Jeśli będziesz dużo ćwiczyć to możesz zwiększać ilość zjedzonych kalorii,kurcze sama musisz zobaczyć jak twój organizm reaguje,ja jak jem powyżej 1200kal(ale nie więcej niż 2000kal),mało ćwiczę to niestety nie chudnę,ale też nie tyję.Ja mam sprawdzone 1000 i 1200 kal(mądrych kalorii pochodzących ze zdrowego jedzenia oczywiście) +ćwiczenia+H2O
millenka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 19:14   #25
olenka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 134
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez millenka80 Pokaż wiadomość
Wiesz mogła przytyć,zależy ile jadła,jak będziesz go jadła tyle ile Ci pisałam to na pewno nie przytyjesz.Jeśli będziesz dużo ćwiczyć to możesz zwiększać ilość zjedzonych kalorii,kurcze sama musisz zobaczyć jak twój organizm reaguje,ja jak jem powyżej 1200kal(ale nie więcej niż 2000kal),mało ćwiczę to niestety nie chudnę,ale też nie tyję.Ja mam sprawdzone 1000 i 1200 kal(mądrych kalorii pochodzących ze zdrowego jedzenia oczywiście) +ćwiczenia+H2O
Dzięki bardzo mi pomogłaś
olenka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 19:44   #26
millenka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 660
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez olenka01 Pokaż wiadomość
Dzięki bardzo mi pomogłaś
Ok nie ma sprawy,jak będziesz miała jakieś wątpliwości to pytaj,może będę wiedziała jak Ci pomóc.
millenka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 20:42   #27
olenka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 134
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez millenka80 Pokaż wiadomość
Ok nie ma sprawy,jak będziesz miała jakieś wątpliwości to pytaj,może będę wiedziała jak Ci pomóc.
A powiedz mi ile powinnam spożywać tłuszczów i węglowodanów? i jakich? w jakiej postaci?
olenka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 22:55   #28
millenka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 660
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez olenka01 Pokaż wiadomość
A powiedz mi ile powinnam spożywać tłuszczów i węglowodanów? i jakich? w jakiej postaci?
Podam Ci dwa linki tam jest ładnie napisane:
http://zdrowezywienie.w.interia.pl/tluszcze.htm
http://zdrowezywienie.w.interia.pl/weglowodany.htm
millenka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 07:32   #29
olenka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 134
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez millenka80 Pokaż wiadomość
Czyli muszę jeść NNKT inne mogę sobie odpuścić a jesli chodzi o cukry to błonnik i te zawarte w owocach tak?
olenka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 11:51   #30
qatarynka
Raczkowanie
 
Avatar qatarynka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska czasem UK
Wiadomości: 123
Dot.: Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez millenka80 Pokaż wiadomość
Kochana,aby zdrowo schudnąć musisz zmienić nawyki żywieniowe,jedz warzywa,chude mięsko,jaja,twaróg,ryby,p rodukty razowe,kasze,ryż brązowy itd.,pij dużo wody,herbaty,unikaj słodyczy,fast-foodów,produktów przetworzonych,alkoholu. Niestety nikt nie mówi,że będzie łatwo,musisz sama poczytać,w necie jest mnóstwo informacji na temat zdrowego odchudzania,tu na wizażu jest mnóstwo wątków gdzie dziewczyny się razem odchudzają,zawsze się możesz do jakiegoś podpiąć.Ja stosuję mądrą dietę 1000 lub 1200kal+ruch+H2O i już schudłam 15 kg,poczytaj jak powinien wyglądać jadłospis np.; https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=309561
Dieta 1000 czy 1200 kcal jest dietą głodówkową! Jest niezdrowa i nieracjonalna. Nie szerz informacji od dietetyków, którzy swoje dokształcanie otrzymali z materiałów z lat 80' bądź z Pani Domu czy innego magazynu kolorowego. Najczęściej pomijane prawo odchudzanie to prawo adaptacji które głosi, że im częściej lub im intensywniej się odchudzamy, tym efekty kolejnych odchudzań będą przychodzić trudniej. Każdy przedłużony okres deficytu kalorycznego powoduje przystosowanie się organizmu do zaistniałej sytuacji poprzez spowolnienie metabolizmu. Im wolniejszy metabolizm tym trudniejsze odchudzanie i tym wieksza tendencja do odkładania nadmiaru kalorii w postaci tłuszczu po zakończeniu diety.

Radzę przeczytać bo to jest merytoryczne a nie wyssane z palca: http://www.sfd.pl/Diety_g%C5%82od%C3...e-t384532.html

A to, że schudłaś 15kg to brawo, ale ile w tym spadło wody, mięśni a ile tłuszczu to inna sprawa. Inną sprawą jest też to jakie ma to dłuższe konsekwencje dla organizmu i Twojego metabolizmu.

olenka01, przeczytaj to:

1. Trzeba obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i obciąć je np. o 100kcal w ciągu dni, nie więcej na początek!

1. Należy spożywać 6-7 posiłków co 2-3 godziny

2. Należy w każdym posiłku spożywać -pełne białko (zawierające wszystkie aminokwasy)

3. Należy w każdym posiłku spożywać węglowodany o w miarę jak najniższym I/G pochodzące z warzyw (najlepiej włóknistych) i owoców

4. Należy dbać aby posiłek przed treningowy był bogaty w łatwo przyswajalne białko

5. Należy dbać aby węglowodany we wszystkich posiłkach poza posiłkami przed i po treningowym pochodziły z warzyw i owoców o niskim IG. Posiłki około treningowe powinny zawierać węglowodany o wyższym I/G

6.Należy dbać aby posiłek po treningowy zawierał węglowodany proste i łatwo przyswajalne białko w proporcji 2:1

7. Należy pilnować aby 25-35%spożywanych kalorii w diecie pochodziło z tłuszczy z podziałem na : 1/3 z tłuszczy nasyconych (zwierzęcych), 1/3 z tłuszczy jednonienasyconych (np. oliwa z oliwek, avocado), a 1/3 z tłuszczy wielonienasyconych (olej lniany, rybi , orzechy i nasiona itp.)

8. Należy unikać napoi innych niż: woda mineralna niegazowana, zielona herbata itp. tutaj taki dopisek ode mnie - można do woli pić np. Colę Zero albo Pepsi Maxx jeśli ktoś ma problem ze słodyczami - badanie potwierdziły, że wpływu na dietę nie ma to żadnego (choć jeśli chcesz zmienić swój styl żywienia na zdrowy to pamiętaj, że tego rodzaju napoje to chemia i niepotrzebne sztuczne słodzenie)

9. Należy dbać o to by każdy posiłek za wyjątkiem posiłków około treningowych składał się z naturalnego, nie przetworzonego pożywienia, należy unikać słodzików (tak jak wyżej z Pepsi), konserwantów, polepszaczy itp.

10.Należy spożywać większe ilości węglowodanów tylko w okolicach treningowych (przed i po treningu) , posiłki te powinny być ubogie w tłuszcz. W innych posiłkach powinna występować przewaga tłuszczy nad węglowodanami pochodzącymi z warzyw i owoców.
__________________
"Mężczyznę można „wykastrować” jednym zdaniem: Wolę, abyś był moim przyjacielem niż kochankiem" mistrz Woody
qatarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.