Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-13, 08:14   #991
bubamara
Raczkowanie
 
Avatar bubamara
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 84
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Z tradzikiem borykalam sie jakies 8 lat. Zawsze wychodzily mi jakies straszne gule glownie na brodzie, nos i policzki z ogromnymi porami, cera zmeczona, czolo suche, a ogolnie w polowie dnia cala sie swiecilam. Dermatolodzy zawsze przepisywali to samo, tetracykliny, duzo roznych lekow doustnych, aknemycin, skinoren, i inne cuda. Nikt nawet nie wspomnial o koniecznosci uzywania filtrow. Nikt nie spytal nawet co do tej pory uzywalam. Obecnie mam cere bez jednego nawet pryszcza, a to dzieki zluszczaniu peelingami ziolowymi, filtrom, nawilzaniu delikatnymi, w miare naturalnymi kremami i oczywiscie zmianie kosmetykow kolorowych na te z mineralami. Musze jednak stwierdzic, ze gdybym najpierw nie zluszczyla wszystkiego peelingiem rose de mer, moja kuracja nie za wiele by chyba pomogla, gdyz warstwa tej brzydkiej skory byla juz tak zniszczona i niewrazliwa na cokolwiek, ze nic by nie dala sama zmiana pielegnacji. Oprocz tego myje twarz 2 razy dziennie mydelkiem alepia 70% i 2 razy w tygodniu robie maseczke aspirynowa z 5 aspiryn. Przez 8 lat wydawalam pieniadze u dermatologow, a taka naprawde pozbylam sie paskudztwa w rok po jednym peelingu ziolowym i zmianie pilegnacji na naturalna i zmniejszenie jej do niezbednego minimum. Pozdrawiam
bubamara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 09:00   #992
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

ja też zniszczyŁam sobie twarz cudownymi kosmetykami z drogerii na trądzik, jakies 2 tygodnie dopiero wyrzuciaŁam ostatni podkŁad psudo mineralny - po analizie skŁadu same silikony i zapychacze- buzia Ładnie w nim wyglądaŁa ale po zmyciu koszmar- musiaŁam sie malować codziennie rano zaraz po rzebudzeniu- teraz zmienialam poglądy na pielęgnacje o 180 stopni, mogLabym tu wymienic bardzo dŁugą listę kosmetyków anty które stosowaŁam ale po co ? szkoda tylko straconych pieniędzy i zniszczonej cery, teraz stosuje maści od dermatologa , ostatnio znajoma pani aptekarka powiedziala mi o takiej robionej maści co pomogla jednej znajomej zwalczyc naprawde okropny trądzik po wielu latach, jak skończe moje masci pewnie sie wybiorę po tą cudowną maśc , skŁad podobno jest prosty i kosztuje tylko 5 zl - tyle co za robione leki przeciętnie
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 09:56   #993
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Znam ten bół. Cóż drogeryjne kosmetyki nie sa idealną metodą walczenia z trądzikiem. Zdecydowanie lepsze są specjalistyczne dermo - kosmetyki przepisywane przez dermatologa. Na trądzik z apteki polecam maść cynkową - kosz to ok 1,50 zł Nie stosujemy jej na ropne wykwity i rany sączące się, lecz na zaskórniki. Preparat naprawde rewelacyjnie zasusza wszelkie niedoskonałości cery
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 12:29   #994
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
ja też zniszczyŁam sobie twarz cudownymi kosmetykami z drogerii na trądzik, jakies 2 tygodnie dopiero wyrzuciaŁam ostatni podkŁad psudo mineralny - po analizie skŁadu same silikony i zapychacze- buzia Ładnie w nim wyglądaŁa ale po zmyciu koszmar- musiaŁam sie malować codziennie rano zaraz po rzebudzeniu- teraz zmienialam poglądy na pielęgnacje o 180 stopni, mogLabym tu wymienic bardzo dŁugą listę kosmetyków anty które stosowaŁam ale po co ? szkoda tylko straconych pieniędzy i zniszczonej cery, teraz stosuje maści od dermatologa , ostatnio znajoma pani aptekarka powiedziala mi o takiej robionej maści co pomogla jednej znajomej zwalczyc naprawde okropny trądzik po wielu latach, jak skończe moje masci pewnie sie wybiorę po tą cudowną maśc , skŁad podobno jest prosty i kosztuje tylko 5 zl - tyle co za robione leki przeciętnie
Jak już będziesz miała, to przepisz nam skład o ile rozczytasz Bo z tym jednak mogą być problemy czasem przy lekach robionych
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 13:17   #995
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość


Ja radziłabym dodać wysoki filtr na dzień przy Skinorenie, to kwas, więc przy nim to konieczne.
We wrześniu moja ekspozycja na słońce będzie bardzo niewielka więc filtrów nie będę stosować raczej bo mnei strasnzie zapychają. filtrach to ja wiem ze trzeba ale coz
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 22:54   #996
Iluzytowa melancholiczka
Raczkowanie
 
Avatar Iluzytowa melancholiczka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Z zamku...
Wiadomości: 98
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Znam ten bół. Cóż drogeryjne kosmetyki nie sa idealną metodą walczenia z trądzikiem. Zdecydowanie lepsze są specjalistyczne dermo - kosmetyki przepisywane przez dermatologa. Na trądzik z apteki polecam maść cynkową - kosz to ok 1,50 zł Nie stosujemy jej na ropne wykwity i rany sączące się, lecz na zaskórniki. Preparat naprawde rewelacyjnie zasusza wszelkie niedoskonałości cery
Wszyscy zachwalają maść cynkową, tak więc poszłam dwa dni temu do apteki i zakupiłam to, w końcu kosztuje grosze. Ehh, niestety bardzo mnie uczulił, pojawiła mi się czerwona plama na poliku. :/

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Eti_ Pokaż wiadomość
jyyli dokładnie tak jest, że kto nie ma problemów z cerą ten najczęściej nie zrozumie. U mnie w pracy patrzą na mnie tak jakoś dziwnie i opinie żadkie to tylko takie że przecież tyle rzeczy jest dostępnych super pomagających - mają na myśli jakiś drogeryjny reklamowany "super-specyfik" który mógłby tak naprawdę tylko pogorszyć sprawę.

.
Grr, jak ja sobie przypomnę te czasy, kiedy ludzie mnie tak traktowały. W Gimaznjum, przed kuracją izotekiem, kiedy to wyglądałam naprawdę odpychająco, słyszałam wiele takich "ekstra porad". Czasami aż łzy się cisnęły do oczu i złość cała mnie wypełniała. Pracując w sklepiku szkolnym od szkolnego "lovelasa" usłyszałam: "Tyy, kup sobie jakiś tonik z garniera!". Przechodziłam wtedy trzeci rok leczenia u dermy i po tych słowach popadłam w kilkudniową depresję
__________________
'Taniec myśli uporczywych trwa'.

Edytowane przez Iluzytowa melancholiczka
Czas edycji: 2009-08-13 o 23:01
Iluzytowa melancholiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 23:50   #997
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
We wrześniu moja ekspozycja na słońce będzie bardzo niewielka więc filtrów nie będę stosować raczej bo mnei strasnzie zapychają. filtrach to ja wiem ze trzeba ale coz
Jak zapychają to niedobrze. Chociaż jest jeden filtr z Biodermy do cery trądzikowej, on właściwie nie powinien zapychać.
Linki do KWC:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24470
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11379
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7150

Poczytaj opinie, jak masz hipotezę dotyczącą ewentualnego zapychacza, to popatrz na składy Myślę, że jednak mimo wszystko warto używać filtra przy trądziku, moja cera lepiej od tego wygląda i świeżutkie przebarwienia nie zostawiają takich strasznych blizn

Cytat:
Napisane przez Iluzytowa melancholiczka Pokaż wiadomość
Grr, jak ja sobie przypomnę te czasy, kiedy ludzie mnie tak traktowały. W Gimaznjum, przed kuracją izotekiem, kiedy to wyglądałam naprawdę odpychająco, słyszałam wiele takich "ekstra porad". Czasami aż łzy się cisnęły do oczu i złość cała mnie wypełniała. Pracując w sklepiku szkolnym od szkolnego "lovelasa" usłyszałam: "Tyy, kup sobie jakiś tonik z garniera!". Przechodziłam wtedy trzeci rok leczenia u dermy i po tych słowach popadłam w kilkudniową depresję
Jak ja byłam w gimnazjum też nie potrafiłam się przeciwstawić... Dopiero pod koniec 3 klasy nauczyłam się być bezczelna i wulgarna, a gdybym była taka z natury, to myślę, że lepiej przeżyłabym cały trądzik. Jak poszłam do liceum, też się przypałętał taki, który po mnie jechał, teraz do mnie w ogóle nie podchodzi, tyle paskudnych rzeczy mu nagadałam. Wniosek: trzeba odnaleźć w sobie sadystę i pokazać ludziom, że jest się silniejszym. Paskudne, wiem Ale wtedy ataków jest mniej, a te, które są, nie takie silne, no i mniej bolą.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-14, 11:00   #998
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

tak piszecie o tym jak inni patrzą na take problemy .Ja już jakiegoś tam trądziku nie mam ale wciąż myślę jakby to było mieć taką ładną i gładką cerę )) choć wydaje mi się, że na myśleniu zostanie
__________________

Edytowane przez koko19891
Czas edycji: 2009-08-14 o 11:39
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 15:56   #999
carlo_rossi
Rozeznanie
 
Avatar carlo_rossi
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 678
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Napisalam pieknego dlugiego posta i oczywiscie wizaz sie zawiesił i mi wszystko wcieło raz jeszcze...
bylam dzis u dermy i zapisala mi epiduo-jakis nowy retinoid mam stosowac rano- w ulotce napisane zeby smarowac na noc. dostałam tez skinoren ktory mam uzywac wlasnie na noc. O filtrach oczywiscie doktor nic nie mowila no ale wiadomo... zastanawiam sie czy stosowac tak jak mi zaleciła czy np raz to raz to. Mozna dawac retinoidy na dzień i np po pół godziny na to filr?
Poleciła mi jeszcze kupic cetaphil do mycia buzi...cena mnie zabiła
__________________
# Per aspera ad astra #
carlo_rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 17:29   #1000
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez carlo_rossi Pokaż wiadomość
Napisalam pieknego dlugiego posta i oczywiscie wizaz sie zawiesił i mi wszystko wcieło raz jeszcze...
bylam dzis u dermy i zapisala mi epiduo-jakis nowy retinoid mam stosowac rano- w ulotce napisane zeby smarowac na noc. dostałam tez skinoren ktory mam uzywac wlasnie na noc. O filtrach oczywiscie doktor nic nie mowila no ale wiadomo... zastanawiam sie czy stosowac tak jak mi zaleciła czy np raz to raz to. Mozna dawac retinoidy na dzień i np po pół godziny na to filr?
Poleciła mi jeszcze kupic cetaphil do mycia buzi...cena mnie zabiła
Lepiej stosuj tylko na noc na zmianę, a na dzień filtry normalnie. Poza tym staraj się nawilżać, bo przy takim stosowaniu i tak może Ci się przesuszyć, a jakbyś stosowała jedno rano, drugie wieczorem to byś miała szybko wysuszoną na wiór.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 19:03   #1001
essme
Raczkowanie
 
Avatar essme
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez bubamara Pokaż wiadomość
Z tradzikiem borykalam sie jakies 8 lat. Zawsze wychodzily mi jakies straszne gule glownie na brodzie, nos i policzki z ogromnymi porami, cera zmeczona, czolo suche, a ogolnie w polowie dnia cala sie swiecilam. Dermatolodzy zawsze przepisywali to samo, tetracykliny, duzo roznych lekow doustnych, aknemycin, skinoren, i inne cuda. Nikt nawet nie wspomnial o koniecznosci uzywania filtrow. Nikt nie spytal nawet co do tej pory uzywalam. Obecnie mam cere bez jednego nawet pryszcza, a to dzieki zluszczaniu peelingami ziolowymi, filtrom, nawilzaniu delikatnymi, w miare naturalnymi kremami i oczywiscie zmianie kosmetykow kolorowych na te z mineralami. Musze jednak stwierdzic, ze gdybym najpierw nie zluszczyla wszystkiego peelingiem rose de mer, moja kuracja nie za wiele by chyba pomogla, gdyz warstwa tej brzydkiej skory byla juz tak zniszczona i niewrazliwa na cokolwiek, ze nic by nie dala sama zmiana pielegnacji. Oprocz tego myje twarz 2 razy dziennie mydelkiem alepia 70% i 2 razy w tygodniu robie maseczke aspirynowa z 5 aspiryn. Przez 8 lat wydawalam pieniadze u dermatologow, a taka naprawde pozbylam sie paskudztwa w rok po jednym peelingu ziolowym i zmianie pilegnacji na naturalna i zmniejszenie jej do niezbednego minimum. Pozdrawiam
A jakie filtry byś poleciła? Bo mam cerę tłustą w strefie T i boję się, że po kremie z filtrem będę się jeszcze bardziej świecić albo zatka mi pory
A co do tej maseczki aspirynowej to mogę ją nakładać jak mam cerę naczynkową?
essme jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-14, 20:24   #1002
carlo_rossi
Rozeznanie
 
Avatar carlo_rossi
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 678
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Lepiej stosuj tylko na noc na zmianę, a na dzień filtry normalnie. Poza tym staraj się nawilżać, bo przy takim stosowaniu i tak może Ci się przesuszyć, a jakbyś stosowała jedno rano, drugie wieczorem to byś miała szybko wysuszoną na wiór.
Dzieki Chyba bede tak robic i zobacze jak skóra bedzie reagowac. Eh a poszlam do lekarza z takimi nadziejami...
Musze jeszcze kupic nawilzacz i filtr i zaczynam moja akcje ratunkową
__________________
# Per aspera ad astra #
carlo_rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 21:41   #1003
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez carlo_rossi Pokaż wiadomość
Dzieki Chyba bede tak robic i zobacze jak skóra bedzie reagowac. Eh a poszlam do lekarza z takimi nadziejami...
Musze jeszcze kupic nawilzacz i filtr i zaczynam moja akcje ratunkową
Ale bardzo dobre leki dostałaś i po lekkim zmodyfikowaniu zaleceń lekarza wyjdzie świetna kuracja
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 21:57   #1004
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Jak zapychają to niedobrze. Chociaż jest jeden filtr z Biodermy do cery trądzikowej, on właściwie nie powinien zapychać.
Linki do KWC:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24470
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11379
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7150

Poczytaj opinie, jak masz hipotezę dotyczącą ewentualnego zapychacza, to popatrz na składy Myślę, że jednak mimo wszystko warto używać filtra przy trądziku, moja cera lepiej od tego wygląda i świeżutkie przebarwienia nie zostawiają takich strasznych blizn


Właśnie mam filtt z Biodermy 50+ ale inny niż podałaś i on jest specjalnei do cery trądzikowej a i tak zapycha.ALe ja mam taką cee, którą wszystko zapycha i po wsyzstkim się świecę.Nie mogę żywać również kremów nawilżających bo to nie dla mnie ze względu na zapychanie..Mogłabym używać filtr jednak muszę i tak nałoży na niego podkłąd, który o destabilizuje.Orócz tego filtry powodują u mnie niekiedy powstanie pryszczy, które również u mnei zostawiają przebarwienia. ALe oprócz filtra myślisz że mogę zastosować takie połaczenie jak podałam: ze rano: VIchy Normaderm a wieczorem SKinoren??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 22:02   #1005
carlo_rossi
Rozeznanie
 
Avatar carlo_rossi
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 678
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Ale bardzo dobre leki dostałaś i po lekkim zmodyfikowaniu zaleceń lekarza wyjdzie świetna kuracja
Mam taka nadzieje bede relacjonowac co jakis czas czy sa jakies postepy
__________________
# Per aspera ad astra #
carlo_rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 22:21   #1006
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Właśnie mam filtt z Biodermy 50+ ale inny niż podałaś i on jest specjalnei do cery trądzikowej a i tak zapycha.ALe ja mam taką cee, którą wszystko zapycha i po wsyzstkim się świecę.Nie mogę żywać również kremów nawilżających bo to nie dla mnie ze względu na zapychanie..Mogłabym używać filtr jednak muszę i tak nałoży na niego podkłąd, który o destabilizuje.Orócz tego filtry powodują u mnie niekiedy powstanie pryszczy, które również u mnei zostawiają przebarwienia. ALe oprócz filtra myślisz że mogę zastosować takie połaczenie jak podałam: ze rano: VIchy Normaderm a wieczorem SKinoren??
O ile nie będziesz miała wysuszonej skóry, to możesz Bo Skinoren potrafi wysuszyć, mimo, że jest dość delikatny.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 22:50   #1007
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
O ile nie będziesz miała wysuszonej skóry, to możesz Bo Skinoren potrafi wysuszyć, mimo, że jest dość delikatny.
Aha.Dzięki.Skinroen już używałam, zostało mi pól tubki.Odstawiłam, ponieważ powodował mocne zaczerwienie cery oraz pieczenie. Może dlatego że mam cerę naczynkową.Ale teraz chciałabym ponownie spróbować tylko na boczną strone policzków.Chociaż wtedy raczej mi nie pomgł, mam nadzieję że teraz bedzie inaczje;d
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 13:42   #1008
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja tez borykam sie z tradzikiem i przebarwieniami glownie na brodzie. Narazie subskrybuje watek, przeczytam ile dam rade i zaczne sie udzielac A tak btw tez przechodzilam przez te docinki ze strony kolegow przez tradzik.... Coz, tak to jest, jak na swiecie pałetają sie bezmózgie istoty...
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 15:24   #1009
berethalia
Raczkowanie
 
Avatar berethalia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 484
GG do berethalia
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

no i prawie sytuacja się poprawiała. bo otóż jako że nie maluję sie teraz tylko oczyszczam oczyszczam zaczęły mi chamy znikać. no ale pomalowałam się wczoraj i tragedia. już teraz wiem że mam zły podkład. szukkkam lepszego
__________________
Chcę kupić ci kwiaty,
Zawstydza mnie tylko to, że jesteś chłopcem.
Ale jeżeli nie jesteś dziewczynką,
To nikt nie kupuje ci kwiatów.
berethalia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-15, 16:46   #1010
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez berethalia Pokaż wiadomość
no i prawie sytuacja się poprawiała. bo otóż jako że nie maluję sie teraz tylko oczyszczam oczyszczam zaczęły mi chamy znikać. no ale pomalowałam się wczoraj i tragedia. już teraz wiem że mam zły podkład. szukkkam lepszego
Miałam taki sam problem co ty...do cery trądzikowej najlepszy jest : Vichy (Dermablend - czy jakoś podobnie) i La roche (Posay). Przetestowałam te 2 i zdecydowanie polecam ten drugi. Świetnie kryje, trwały i wodoodporny, po takim podkładzie nie ma prawa wyskoczyć żaden "cham". Próbowałam czasem znaleźć lepszy podkład, czy puder (np z Joko) ale to już nie to samo.

Polecam z czystym sercem
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 17:24   #1011
malinka4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 104
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

mam mały problem, mam taki trądzik z boku na zuchwie? jakby pod skora.. tzn tego nie widać, nie jest czerwone ( tzn czasem jest), ale jak się przyjże i dotknę twarz to nie jest gładka, ;/ tego tez nie da sie wycisnac. i strasznie mnie to denerwujee :/
wiec co mam uzywac zeby to jak najszybciej zniklo?
do wyboru mam:

1.Lysanel Active, tylko ze jak zaczne go uzywac to bede miala jeszcze wiekszy wysyp, a tego narazie nie chce.. bo oczysczanie twarzy jak i calego organizmu z toksyn mam zamiar zrobic za jakies pare miesiecy
2. Akneroxid 5
3.Aknemycin Plus
4.masc Ichtiolowa? chyba nie.. bo watpie zeby one tak 'wyszly' po nim. inne pryszcze tak. ale chyba nie te..
5.zwykly sudocrem
6.Tormentiol
7.Tormentile forte
8. czy moze platki clearasil ultra? na ktore bym chyba nie stawiala
9.a moze poprostu kremy z AA. matujacy na dzien i nawilzajacy na noc?

albo jakies szybkie domowe sposoby?

chyba wiecej juz kremow masci itd nie mam w domu..

wiec, prosilabym o pomoc z gory dziekuje
malinka4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 18:27   #1012
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez malinka4 Pokaż wiadomość
mam mały problem, mam taki trądzik z boku na zuchwie? jakby pod skora.. tzn tego nie widać, nie jest czerwone ( tzn czasem jest), ale jak się przyjże i dotknę twarz to nie jest gładka, ;/ tego tez nie da sie wycisnac. i strasznie mnie to denerwujee :/
wiec co mam uzywac zeby to jak najszybciej zniklo?
do wyboru mam:

1.Lysanel Active, tylko ze jak zaczne go uzywac to bede miala jeszcze wiekszy wysyp, a tego narazie nie chce.. bo oczysczanie twarzy jak i calego organizmu z toksyn mam zamiar zrobic za jakies pare miesiecy
2. Akneroxid 5
3.Aknemycin Plus
4.masc Ichtiolowa? chyba nie.. bo watpie zeby one tak 'wyszly' po nim. inne pryszcze tak. ale chyba nie te..
5.zwykly sudocrem
6.Tormentiol
7.Tormentile forte
8. czy moze platki clearasil ultra? na ktore bym chyba nie stawiala
9.a moze poprostu kremy z AA. matujacy na dzien i nawilzajacy na noc?

albo jakies szybkie domowe sposoby?

chyba wiecej juz kremow masci itd nie mam w domu..

wiec, prosilabym o pomoc z gory dziekuje
Z tych specyfików które opisałaś, to na pewno odpada tormentiol ( z pewnością sobie nie poradzi, wiem po sobie) i te płatki (punkt 8). Sama mam taki krostki na żuchwie, które są pod skórą, nie da się ich wycisnąć, a jak próbuje się je wycisnąć to co najwyżej naskórek się zdziera, wydziela się tylko taka woda z nich, a później po torturach są mega czerwone... Sama nie wiem może to zaskórniaki? Ja smaruje te małe świństwa benzacne, szczerze mówiąc, to ze wszystkich renomowanych maści ta właśnie jest najlepsza, ładnie zasusza. Sudocrem tutaj nie pomoże, on raczej łagodzi podrażnienia i czerwone pozostałości już "po" krostkach.
Jeśli to zaskórniaki to gdzieś już na wizażu czytałam o doskonałej mieszance z olejku pichtowego + coś tam...kiedyś stosowałam na skórę czoła i pomagało bardzo.
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 18:46   #1013
Mika-m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: boat city
Wiadomości: 78
GG do Mika-m
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja też coś podobnego mam na linii żuchwy i dziewczyny,przestrzegam Was przed wyciskaniem tego, do dzisiaj nie mogę tych śladów niczym wybarwić, a mija już 3 miesiąc!
Mika-m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 19:57   #1014
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Mika-m Pokaż wiadomość
Ja też coś podobnego mam na linii żuchwy i dziewczyny,przestrzegam Was przed wyciskaniem tego, do dzisiaj nie mogę tych śladów niczym wybarwić, a mija już 3 miesiąc!

bo to się leczy latami a nie miesiacami

no chyba że ktos jeszcze rośnie to idzie szybciej
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 20:38   #1015
berethalia
Raczkowanie
 
Avatar berethalia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 484
GG do berethalia
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
Miałam taki sam problem co ty...do cery trądzikowej najlepszy jest : Vichy (Dermablend - czy jakoś podobnie) i La roche (Posay). Przetestowałam te 2 i zdecydowanie polecam ten drugi. Świetnie kryje, trwały i wodoodporny, po takim podkładzie nie ma prawa wyskoczyć żaden "cham". Próbowałam czasem znaleźć lepszy podkład, czy puder (np z Joko) ale to już nie to samo.

Polecam z czystym sercem
o dziękuję za odzew;-)

kiedys miałam z la roche podklad w probkach. wiem że jest świetny i nawet juz go mialam zakupić. ale cena mnie zabiła.
na razie kupię sobie tin tin -krem tonujący.ale chyba pooszczędzam i wezmę z la roche. ale to dopiero we wrzesniu. no i apteke odwiedze może dostanę kolejne probki. sa wydajne. a teraz i tak za często nie wychodzę.
poza tym czeka mnie dermatolog. taki pan ze szpitala o ktorym slyszalam same dobre opinie. wolę na razie na niego poczekać bo wiadomo moze cos wymysli. i to moze być kosztowne.
__________________
Chcę kupić ci kwiaty,
Zawstydza mnie tylko to, że jesteś chłopcem.
Ale jeżeli nie jesteś dziewczynką,
To nikt nie kupuje ci kwiatów.

Edytowane przez berethalia
Czas edycji: 2009-08-15 o 20:42
berethalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 20:55   #1016
bellointerno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 11
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Hey jestem tu nowa ;p mam pytanie. Używała któraś z was maseczki lerosett ? bo jej używałam bo zaczynało mnie coraz bardziej piec po nałożeniu i chciałam zapytać czy to ma tak piec aby działało czy coś jest nie tak ..
bellointerno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 21:03   #1017
Aubrey17
Raczkowanie
 
Avatar Aubrey17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Al-Iraq
Wiadomości: 45
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Chciałabym dodać coś od siebie odnośnie tych 2 podkladów w/w
Vichy kryje u mnie wspaniale w ogóle bez porównania z La Roche.
Błędnie myśląc , że Vichy mam już na wykończeniu , postanowiłam za namową pani w aptece kupić La Roche. Jedyne co w nim dobre to to , że nie podkreśla suchych skórek...
Zaznaczam również fakt iż mam trądzik i to ciężki , borykam się z nim i z wielkimi widocznymi bliznami i przebarwieniami. Także krycie na 1 miejscu.Vichy + dobry krem nawilżający nie zapychający to u mnie podstawa. LRP w ogóle się u mnie nie sprawdził , a wielka szkoda ;(
ale tylko pod względem krycia , więc może Wam przypadnie do gustu

Pozdrawiam.
__________________
...
Szczecin Rock Festival <33

People who didn't need people needed people around to know that they were the kind of people who didn't need people.
-- (Terry Pratchett, Maskerade)
Aubrey17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 10:43   #1018
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez carlo_rossi Pokaż wiadomość
Napisalam pieknego dlugiego posta i oczywiscie wizaz sie zawiesił i mi wszystko wcieło raz jeszcze...
bylam dzis u dermy i zapisala mi epiduo-jakis nowy retinoid mam stosowac rano- w ulotce napisane zeby smarowac na noc. dostałam tez skinoren ktory mam uzywac wlasnie na noc. O filtrach oczywiscie doktor nic nie mowila no ale wiadomo... zastanawiam sie czy stosowac tak jak mi zaleciła czy np raz to raz to. Mozna dawac retinoidy na dzień i np po pół godziny na to filr?
Poleciła mi jeszcze kupic cetaphil do mycia buzi...cena mnie zabiła
Ja też radzę retinoidy stosować na noc, filtr na dzień, a do tego musisz jeszcze kupić sobie jakiś niezapychający krem nawilżający o prostym składzie, bo taka kuracja potrafi ostro wysuszyć i skóra może się odwdzięczyć nadprodukcją łoju.
Jeśli chodzi o mycie buzi to możesz spokojnie kupić coś tańszego, świetne są olejki myjące z BU, super są też żele dla dzieci:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-waschgel.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html

Droższe ale super wydajne, wystarczy kropelka(!):
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...rzybicach.html
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p14260-Lube...a_skore_150_ml



Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Właśnie mam filtt z Biodermy 50+ ale inny niż podałaś i on jest specjalnei do cery trądzikowej a i tak zapycha.ALe ja mam taką cee, którą wszystko zapycha i po wsyzstkim się świecę.Nie mogę żywać również kremów nawilżających bo to nie dla mnie ze względu na zapychanie..Mogłabym używać filtr jednak muszę i tak nałoży na niego podkłąd, który o destabilizuje.Orócz tego filtry powodują u mnie niekiedy powstanie pryszczy, które również u mnei zostawiają przebarwienia. ALe oprócz filtra myślisz że mogę zastosować takie połaczenie jak podałam: ze rano: VIchy Normaderm a wieczorem SKinoren??
Jeśli stosujesz kuracje kwasową albo retinoidową niestety filtry są konieczne. Ja też za nimi nie przepadam, bo to jedyna chemia jaką karmię moją skórę :/ Proponuję iść do apteki i poprosić o próbki, powiedzieć jaka jest sytuacja, powinnaś znaleźć coś dla siebie. Dla mnie najlepsza jak dotąd jest emulsja Iwostinu Solecrin SPF40, niestety bieli, ale nie zapycha i goi podrażnienia. Jeśli stosujesz fotostabilne filtry podkład i puder ich nie destabilizuje. Ja osobiście polecam podkłady mineralne (ale nie pseudominerały z drogerii!) np EDM, Lumiere, Joopa Minerals, Buff'd, MEOW, EGM, Coastal Scents, The Body Shop, Silk Naturals, Pure Luxe itp. Są tańsze od aptecznych podkładów, które wielokrotnie mają niefajne rzeczy w składzie, a kolor wybrać niesamowicie ciężko bo jest mały wybór.

Zastanawia mnie natomiast ten podkład, miała któraś ? Tylko drogie cholerstwo!
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...t-mineral.html


Cytat:
Napisane przez berethalia Pokaż wiadomość
no i prawie sytuacja się poprawiała. bo otóż jako że nie maluję sie teraz tylko oczyszczam oczyszczam zaczęły mi chamy znikać. no ale pomalowałam się wczoraj i tragedia. już teraz wiem że mam zły podkład. szukkkam lepszego
Popatrz na te które wymieniłam wyżej.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 11:32   #1019
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość




Jeśli stosujesz kuracje kwasową albo retinoidową niestety filtry są konieczne. Ja też za nimi nie przepadam, bo to jedyna chemia jaką karmię moją skórę :/ Proponuję iść do apteki i poprosić o próbki, powiedzieć jaka jest sytuacja, powinnaś znaleźć coś dla siebie. Dla mnie najlepsza jak dotąd jest emulsja Iwostinu Solecrin SPF40, niestety bieli, ale nie zapycha i goi podrażnienia. Jeśli stosujesz fotostabilne filtry podkład i puder ich nie destabilizuje. Ja osobiście polecam podkłady mineralne (ale nie pseudominerały z drogerii!) np EDM, Lumiere, Joopa Minerals, Buff'd, MEOW, EGM, Coastal Scents, The Body Shop, Silk Naturals, Pure Luxe itp. Są tańsze od aptecznych podkładów, które wielokrotnie mają niefajne rzeczy w składzie, a kolor wybrać niesamowicie ciężko bo jest mały wybór.

.

Dzięki za odpowiedź. Tylko zastanawia mnie to, że napisałaś, że fotostabilnych filtrow nie destabilizują podkłądy i pudry . Czy dobrze rozumiem, że na takie filtry mogę uzywać obojętnie jakiego podkładu nei patrząc na skład czy zawiera on talk i mike. Bo jak czytałam na wizazu nie moge takich podkładów stosować.
Ten podkład, który podałaś nei znam. Ja mam natomiast też z VIchy Normateint również z SPF 20 i chcę pod niego stosować filtry fotostabilne czyli można taak??
Będę chciała poprosić o próbki filtrów matujących, tonujących bo dopeiro wczoraja na wizazu dowiedizałam się ze takei istnieja więc może one beda mogły zastąpić mi podkład i będę stosować tylko je.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 16:25   #1020
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Słuchajcie a czym się różni Lubex od Lubexylu? Który jest lepszy?
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:04.