Żel UV PRESTIGE - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-19, 14:16   #31
irelax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 113
Dot.: Żel UV PRESTIGE

Cytat:
Napisane przez moniax1 Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie czym rozni sie zel prestige w tym różowym opakowaniu od tego w tym srebrym??? oba sa jednofazowe, przezroczyste i sredniogeste...
Niczym, srebrne bardziej ekskluzywne opakowanie i wiecej trzeba zapłacic.....
irelax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 14:22   #32
moniax1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 19
Dot.: Żel UV PRESTIGE

Cytat:
Napisane przez irelax Pokaż wiadomość
Niczym, srebrne bardziej ekskluzywne opakowanie i wiecej trzeba zapłacic.....
dzieki a sluchaj dobrze sie pracuje na tych gestych? bo nie wie ktory wybrac
moniax1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 15:10   #33
irelax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 113
Dot.: Żel UV PRESTIGE

Cytat:
Napisane przez moniax1 Pokaż wiadomość
dzieki a sluchaj dobrze sie pracuje na tych gestych? bo nie wie ktory wybrac
Ja na gęstym nigdy nie pracowałam, mam rzadką jednofazówkę , ale jak mi sie skonczy to wezmę ten średnigęsty bo tu go najbardziej dziewczyny chwalą.
Zależy co kto lubi
irelax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 04:40   #34
NataliaNY
Raczkowanie
 
Avatar NataliaNY
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 54
Dot.: Żel UV PRESTIGE

Ja mam kamuflaz w srebrnym opakowaniu i jak dla mnie jest za rzadki. Zamierzam kupic ten w rozowym, bo jest gesciejszy i latwiej go ontrolowac.
NataliaNY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 13:22   #35
moniax1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 19
Dot.: Żel UV PRESTIGE

wlasnie kupilam zlg clear gesty prestige mam pytanie czy te zele ladnie sie blyszcza czy potrzebuja nablyszczacza?
moniax1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 07:21   #36
Pazurexe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 55
Dot.: Żel UV PRESTIGE

Ja nie mam własnego zdania odnośnie tych żeli, ale przytoczę przykład mojej koleżanki Marty. Mianowicie kupiła żel Prestige clear budujący, Pani w Gracjano zachwalała że jest megagęsty (moja koleżanka pracuje tylko na bardzo gęstych żelach). Na drugi dzień wracała tam z awanturą, bo żel był rzadki i zlewał się na skórki, robiła paznokcie 6 godzin swojej mamie. Wściekła się przede wszystkim za to że została okłamana, całe szczęście że robiła paznokcie mamie a nie klientce. Teraz pracuje na brisie CND, którą polecono jej w innej hurtowni w Bielsku i bardzo sobie chwali. Ponoć miła i fachowa obsługa, nie wiem bo nie byłam, ale na pewno się w końcu z Martuśką wybiorę.
Pazurexe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 08:54   #37
Patka75
Raczkowanie
 
Avatar Patka75
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 319
Dot.: Żel UV PRESTIGE

ja ma clear gesty Prestige i buduje na szablonie i jest on mega gesty, nic nie spływa....
Moze to nie ten gesty kupiła koleżanka tylko zwykły clear, albo czasem zdarzają się pomyłki bo złe nalepki są na słoiczkach i to już nie jest wina pani w sklepie, hurtowni itp...
Patka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-23, 20:15   #38
dust
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Żel UV PRESTIGE

Witam wszystkich.
Ja mam kamuflażyk w różowych pojemniczku, który jest naprawde super, gęsty, świetnie mi sie go nakłada, ładnie poziomuje, nie zapowietrza sie, nie zalewa skórek i mam tez biały na końcówki french, ktory przez uzyciem trzeba zamieszac i nie wiem czy zawsze z bialymi sie tak postepuje czy tylko ten typ tak ma. Mam tez bialy z innej firmy i nie trzeba tego robic.
Mam tez z tymi zelami maly problem, pojemniczki sa nieszczelnejak sie nie daj boze gdzies przewroci to sie caly wyleje jak tego nie zauwazysz...i po co chodzia mzoe tak specjalnie robia zeby wylewac i kupywac nowe
Co myslicie dziewczyny? U Was tez tak jest?
dust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 20:19   #39
Patka75
Raczkowanie
 
Avatar Patka75
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 319
Dot.: Żel UV PRESTIGE

staram się raczej niczego nie przewracać, a raczej na pewno nigdy żaden pojemniczek mi się sam bez powodu nie przewrócił (może dlatego ze nie transportuje ich)
Większość rzadkich zeli białych trzeba przemieszać gdyż pigment osiada...
Patka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 20:24   #40
dust
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Żel UV PRESTIGE

A co myślicie o akrylach tej firmy?
dust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 20:25   #41
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: Żel UV PRESTIGE

Cytat:
Napisane przez Patka75 Pokaż wiadomość
ja ma clear gesty Prestige i buduje na szablonie i jest on mega gesty, nic nie spływa....
zgadzam się całkowicie - jesli twoja koleżanka miałaby faktycznie gęsty, nie ma możliwości, żeby spłynął. Ja robie nim szkielet na 5 pazurach jednocześnie i nic nie splywa.
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-25, 00:30   #42
dust
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Żel UV PRESTIGE

Jak paczuszka do mnie przyszła to juz były wylane
dust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 09:06   #43
Patka75
Raczkowanie
 
Avatar Patka75
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 319
Dot.: Żel UV PRESTIGE

jak mogly byc wylane kiedy one maja srebrne zgrzane zabezpieczenie ??
Patka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 09:45   #44
motylek17222
Zadomowienie
 
Avatar motylek17222
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 487
GG do motylek17222
Dot.: Żel UV PRESTIGE

hmmm no właśnie jak mogły byc wylane jak maja sreberko
motylek17222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 13:36   #45
kleo303
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 036
Dot.: Żel UV PRESTIGE

srebrne opakowania są świetne, bo nic z nich się nie wylewa samo z siebie

ja mam clear średniogęsty i gęsty i jak dla mnie to oba są super, nic mi się nie dzieje
szkielet na 4 paluszki na szablonie bez problemu, nic nie rozlewa się
tak samo z budową, jak zaczynam na maluszku, a kończę wskazujący to już ładnie się wypoziomuje
__________________
Chwile szczęścia którymi się cieszymy, przychodzą niespodziewanie.
To nie my je chwytamy, ale one nas chwytają
kleo303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 14:17   #46
dust
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Żel UV PRESTIGE

Nio sreberko było, ale musiało być nieszczelne.
Kleo 303, to następne kupie w srebrnym opakowaniu i mam nadzieje że będzie wszystko oki. Pozdrawiam
dust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 20:33   #47
KozMona
Raczkowanie
 
Avatar KozMona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 119
Send a message via Skype™ to KozMona
Dot.: Żel UV PRESTIGE

Dziewczyny postaram się odpowiedzieć i pomóc w niektórych kwestiach:

1. Co położyć pod żel, żeby ładnie się trzymał? Przygotowujecie pazurka, kładziecie Primer - wystarczy kwasowy i na niego możecie połozyć każdy żel, a jednofazówkę to już z zamkniętymi oczami. Jeśli klientka ma tłustą płytką, albo jakąś problematyczną, przepiłowaną itd. to możecie położyc dodatkowo bonder; możecie też na odtłuszczony paznokcieć położyć sam bonder i żel - pamiętajcie, że bondera dajemy bbbb oszczędnie, wmasowując go w płytkę czyli nie malujemy nim tylko tak nakładamy, żeby powierzchcnia paznokcia była mokra i taka chropowata i do lampki.

2. Gęsty nie gęsty - Żel Clear gęsty jest idealnym żelem do przedłużeń czy budowania pazurków, ale nie jest to konsystencja galaretki tylko jednak żelu - Są 3 Żele Clear jest w ofercie -:
- Jednofazowy - rzadki / średni
- Clear - średnio gęsty
- Gęsty - gęsty - ale nie galareta

Typowo rzadkim żelem Prestige jest Light pink - lejący wodnisty żel - doskonały do naturalek do zatapiania ozdób

3. Kamuflaż - różowy pojemnik - żel śr.gęsty, bardzo dobre krycie i łądny kolor
srebrny pojemnik - żel rzadki, różowawy, słabiej kryje

4. Wylewanie żelu - wycierajcie / urywajcie nitki żelu o wew. stronę pudełeczka i unikniecie wychodzenia żelu - ja pracuje też na innych firmach i jeżeli brudzę sobie ranty platikowych pudełek każde w końcu wychodzi, a jak traktuje je wycierając o wewnętrzną tronę pudełeczka wszystko jest oki. Co do wylania podczas przesyłki - być może sreberko w transporcie się poruszyło.... Ja dzisiaj zobaczyłam rozwalone pudełko - na szczęście zewnętrzna część - bo poczta pewni przyłożyał w kopertę jakąś paczką. Wysyłki robię od 2 lat i po raz pierwszy zdarzyło mi się coś takieo...

Jeśli mogę pomóc piszcie dzwońcie Nie zawsze moge być na forum, a chętnie odpowiem na wszystkie pytania
__________________
Pozdrawiam,

Monia - PRESTIGE
KozMona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 06:07   #48
SMAKUSIA
Rozeznanie
 
Avatar SMAKUSIA
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 777
Dot.: Żel UV PRESTIGE

A co z białymi żelami?
Bo tylko o budulcach i coverach gadacie hehe
Jak to z tym białym żelem pod glosa jest? Bardzo się leje? Da sie z niego uśmiech przyzwoity zrobić ?
A czy może jest jakiś o ciut podobnej konsystencji do IBD ?
__________________
MOJE PAZURKOWE COSIE


SMAKUSIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 07:03   #49
wilczus
Raczkowanie
 
Avatar wilczus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 334
Dot.: Żel UV PRESTIGE

biały ma ładną biel - ale ja osobiście nie umiem nim pracować :/ za rzadki jak dla mnie
__________________
http://wilczy-pazoor.bloog.pl
wilczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-12, 18:14   #50
motylek17222
Zadomowienie
 
Avatar motylek17222
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 487
GG do motylek17222
Dot.: Żel UV PRESTIGE

Cytat:
Napisane przez wilczus Pokaż wiadomość
biały ma ładną biel - ale ja osobiście nie umiem nim pracować :/ za rzadki jak dla mnie
no tak biały ale który...
motylek17222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 20:06   #51
SMAKUSIA
Rozeznanie
 
Avatar SMAKUSIA
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 777
Dot.: Żel UV PRESTIGE

Pewnie Wilczusiowi chodziło o ten rzadki pod glosa
__________________
MOJE PAZURKOWE COSIE


SMAKUSIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 12:41   #52
wilczus
Raczkowanie
 
Avatar wilczus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 334
Dot.: Żel UV PRESTIGE

gel white taki mam napis na pudełeczku ....
spływał mi z pazura - zrobiłam u śmiech ,a tu po chwili spłynął , mimo ,że robiłąm po jednym pazurze na przemian .... musiałąm go dawać na dwa razy czego nie lubię
__________________
http://wilczy-pazoor.bloog.pl
wilczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 10:23   #53
KozMona
Raczkowanie
 
Avatar KozMona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 119
Send a message via Skype™ to KozMona
Dot.: Żel UV PRESTIGE

Białe są dwa:
Zel White - biały czysty żel o typowej konsystencji żelowe. Nakłada się go luzna warstwą ale nie za dużo go nakładamy. Ja robie nim 4 paznokietki, wyrównuję uśmiech i do lampy. Jeśli Wilczemu spłynął, to pewnie dałaś go za dużo i krecą rączką mógł się przemiescić - to raczej rzadki żel.

Mega White - to mega biały kredowy żel - pigment. Nakłada się go pod glosa, dwiema cienkimi warstwami lub jedną nie za gestą.Koniecznie trzeba go utwardzić 3 min w sumie! Można go łączyć z żelami kolorowymi - dla rozjaśnienia, ładnie się łączny z różnymi markami. Jest bardzo wydajny i strasznie daje po oczach. Sprawdza się przy slubnych zdobieniach, ale do codziennego noszenia, raczej klientki proszą o pociągniecie go natural Pinkiem żeby go złagodzić

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

Aha wracając do gęstego żelu - to nie jest galaretka, która stoi i stoi i nic . To gesty żel, ale nie GALARETA, natomiast clasyczny Clear jest średnio gesty i ten mógł spłynąć, chociaż ja nim robię 2-4 szkielety jest git. Niemniej jednak Gęsty jest na pradę super do dłuższych pazurków.
__________________
Pozdrawiam,

Monia - PRESTIGE
KozMona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 02:05   #54
myszunia 89
Raczkowanie
 
Avatar myszunia 89
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Chmurka na niebie;)
Wiadomości: 134
Dot.: Żel UV PRESTIGE

No właśnie ja z takim pytaniem... Pracuję na żelach SF, ale coraz mniej jestem z nich zadowolona. Chciałabym sie przerzucić na żele prestige, stąd moje pytanie... WARTO?? różne opinie czytałam, ale to zależy kto co lubi. Ja lubię żele średniej gęstości. Chciałabym od razu kupić do frencha, przezroczysty no i kamuflaż .. tak na początek. nie jestem zwolenniczką mieszania różnych firm ze sobą (człowiek uczy się na błędach) więc jak to z tymi żelami jest?
myszunia 89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 17:10   #55
motylek17222
Zadomowienie
 
Avatar motylek17222
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 487
GG do motylek17222
Dot.: Żel UV PRESTIGE

Cytat:
Napisane przez myszunia 89 Pokaż wiadomość
No właśnie ja z takim pytaniem... Pracuję na żelach SF, ale coraz mniej jestem z nich zadowolona. Chciałabym sie przerzucić na żele prestige, stąd moje pytanie... WARTO?? różne opinie czytałam, ale to zależy kto co lubi. Ja lubię żele średniej gęstości. Chciałabym od razu kupić do frencha, przezroczysty no i kamuflaż .. tak na początek. nie jestem zwolenniczką mieszania różnych firm ze sobą (człowiek uczy się na błędach) więc jak to z tymi żelami jest?
hej myszunia ...wszystko powyżej masz opisane ..co więcej chcciałabyś wiedzieć ...??
motylek17222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 19:45   #56
kleo303
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 036
Dot.: Żel UV PRESTIGE

Cytat:
Napisane przez myszunia 89 Pokaż wiadomość
No właśnie ja z takim pytaniem... Pracuję na żelach SF, ale coraz mniej jestem z nich zadowolona. Chciałabym sie przerzucić na żele prestige, stąd moje pytanie... WARTO?? różne opinie czytałam, ale to zależy kto co lubi. Ja lubię żele średniej gęstości. Chciałabym od razu kupić do frencha, przezroczysty no i kamuflaż .. tak na początek. nie jestem zwolenniczką mieszania różnych firm ze sobą (człowiek uczy się na błędach) więc jak to z tymi żelami jest?
ja uważam, że warto
dobrze się nimi pracuje i clearem tym średnio gęstym i tym gęstym również,
kamuflaż ten w różowym pudełku polecam z czystym sumieniem
white jest rzadki, ale da się nim pracować i świetnie się go nakłada sondą
__________________
Chwile szczęścia którymi się cieszymy, przychodzą niespodziewanie.
To nie my je chwytamy, ale one nas chwytają
kleo303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 18:32   #57
Magda 00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 24
Dot.: Żel UV PRESTIGE

jesli chodzi o kamuflaże to ten w rozowym pojemniczku mialam i super sie cieniowalo, a jesli chodzi o kolorek to wole kamuflazyk z Perfect Beauty
Magda 00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 11:21   #58
monchita
Raczkowanie
 
Avatar monchita
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 176
Dot.: Żel UV PRESTIGE

Uwielbiam gęsty clear w różowym pojemniczku- kupuję systematycznie już od długiego czasu. Ale cały czas żel ucieka mi z pudełka, wszystko mi się później klei od niego. Oczywiście wycieram o wewnętrzną stronę pudełeczka, zawsze przemywam po pracy pudełeczko cleanerem, ale on jakby żył własnym życiem i zawsze mi się wydostaje na zewnątrz. Jest to jedyny jego minus. 4 pazury na raz buduję i idealnie się łączy z kamuflażami i białymi od dobrejrady. Wcześniej używałam SF, jednak poprzedni nie ma porównania do PRESTIGE
monchita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 16:03   #59
marciar7
Zakorzenienie
 
Avatar marciar7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 6 416
Dot.: Żel UV PRESTIGE

Cytat:
Napisane przez KozMona Pokaż wiadomość
Białe są dwa:
Zel White - biały czysty żel o typowej konsystencji żelowe. Nakłada się go luzna warstwą ale nie za dużo go nakładamy. Ja robie nim 4 paznokietki, wyrównuję uśmiech i do lampy. Jeśli Wilczemu spłynął, to pewnie dałaś go za dużo i krecą rączką mógł się przemiescić - to raczej rzadki żel.

Mega White - to mega biały kredowy żel - pigment. Nakłada się go pod glosa, dwiema cienkimi warstwami lub jedną nie za gestą.Koniecznie trzeba go utwardzić 3 min w sumie! Można go łączyć z żelami kolorowymi - dla rozjaśnienia, ładnie się łączny z różnymi markami. Jest bardzo wydajny i strasznie daje po oczach. Sprawdza się przy slubnych zdobieniach, ale do codziennego noszenia, raczej klientki proszą o pociągniecie go natural Pinkiem żeby go złagodzić

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

Aha wracając do gęstego żelu - to nie jest galaretka, która stoi i stoi i nic . To gesty żel, ale nie GALARETA, natomiast clasyczny Clear jest średnio gesty i ten mógł spłynąć, chociaż ja nim robię 2-4 szkielety jest git. Niemniej jednak Gęsty jest na pradę super do dłuższych pazurków.
witam chciałabym się dowiedzieć czym się różni żel średniogęsty w czerwonym pudełku od tego w różowym pani w gracjano powiedziała mi że niczym, że oba są biało-różowe, więc w sumie nie wiem czy są przezroczyste czy biało-różowe nadmieniam, że zaczynam próbować robić na sobie żelki i nie wiem który mam wziąć i jak je odróżnić, tak samo kamuflarz czy lepiej ten naturalny czy kamuflarz róż bardzo proszę o radę i z góry dziękuję pozdrawiam
__________________
Zosia 1.02.2016
marciar7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.