maseczka cynamonowa - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-14, 20:18   #31
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: maseczka cynamonowa

Jeśli chodzi o tą maseczkę, to osobiście jej nie robiłam, ale wiele o niej czytałam bo również miałam na nią ochotkę. Jednak po prześledzeniu wielu stronek na temat tej maseczki zrezygnowałam. Wiele dziewczyn (również moja koleżanka, która ją robiła) pisało, że niezwykle podrażnia, wręcz wypala skórę. Później jest ona gładka i oczyszczona. Cynamon bardzo dobrze działa na cerę, jednak czy warto robić to takim kosztem? Jeśli tak jak pisałaś Ciebie nie podrażnia a pomaga to możesz ją stosować. Jest ona na pewno naturalna. Cynamon, woda.. No nic tu nie może zaszkodzić. Proponuję stosować jednak nieco mniejszą ilość cynamonu i żeby była łagodniejsza zamiast z wodą słyszałam, że można robić ją z jogurtem naturalnym, jednak takim bez cukru. Poczytaj sobie również o maseczce aspirynowej. Ja ostatnio zrobiłam sobie peeling z miodu i cukru. Efekt był na prawdę zaskakujący .

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

Jednak nie stosowałabym jej codziennie. 2-3 razy w tygodniu to chyba maksymalnie. Obawiam się, że Twoja skóra zrobiła by się później niezwykle wrażliwa i mało co przynosiłoby jej ukojenie. Im bardziej przyzwyczaisz ją do różnych specyfików tym gorzej będzie sobie radziła bez nich i stanie się zupełnie bezbronna. Nie poradzisz sobie z nią jak się za bardzo rozleniwi .
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 21:59   #32
EyeCatch
Raczkowanie
 
Avatar EyeCatch
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 293
Dot.: maseczka cynamonowa

Dziewczyny, uważajcie z tą maseczką! Ja ją robiłam... Nałożyłam na twarz i od razu zmyłam, bo myślałam, że wypali mi twarz Po zmyciu skóra była czerwona jeszcze pare godzin, Strach pomyśleć, co by było, gdybym jej od razu nie zmyła.
EyeCatch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 11:43   #33
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: maseczka cynamonowa

Cytat:
Napisane przez EyeCatch Pokaż wiadomość
Dziewczyny, uważajcie z tą maseczką! Ja ją robiłam... Nałożyłam na twarz i od razu zmyłam, bo myślałam, że wypali mi twarz Po zmyciu skóra była czerwona jeszcze pare godzin, Strach pomyśleć, co by było, gdybym jej od razu nie zmyła.
Ja miałam tak samo!
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 11:50   #34
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: maseczka cynamonowa

Też radzę uważać , to moze wywołać reakcje podobną do uczulenia bo cynamon uwalnia histaminę. Szczególnie nie radzę na twarz używać olejku cynamonowego.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 18:53   #35
SmiejmySieRazem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 49
Dot.: maseczka cynamonowa

zrobilam wczoraj z jogurtem nat. = nic mnie nie pieklo a skora "po" bardzo ladna na pewno bede ja stosowac ok 3 x w tyg mam nadzieje ze wystarczy
SmiejmySieRazem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 22:15   #36
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: maseczka cynamonowa

Właśnie tak jak pisałam wydaje mi się, że ta z jogurtem jest łagodniejsza. Z wodą mineralną ma niestety silniejsze działanie. Ale generalnie jest to bardzo silna maseczka i nie polecam do częstego stosowania.

A jakie efekty? Spektakularne, czy raczej lekka poprawa? Bo nie wiem czy jest sens się tak katować ;p. Wiem, że każda cera inna, ale chcę mieć porównanie choć pewnie i tak się na nią nie skuszę.
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 13:48   #37
Chybacoscisiepomylilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szumowo
Wiadomości: 49
Dot.: maseczka cynamonowa

ja robię ze zwykłą wodą przegotowaną, spektakularnie nie było, ale lekką poprawą też tego nie nazwę. Poprawę widać i to zdecydowanie! Tak jak pisałam plam już nie mam w ogóle. Moja przerwa trwa 3 dni, ale dziś chyba zrobię znowu. Nie mogę wytrzymać ja nakładam tam gdzie muszę i bardzo malutko, później nakładam na to termentiol i tej ok ! Warto by było zainwestować w dobry nawilżający krem, ale boję się takich nakładać a zwłaszcza tłustych, bo to się mija z celem, gdyż od tego wyskakują mi pryszcze. W każdym bądź razie polecam tą maseczke, najbardziej na przebarwienia )
Chybacoscisiepomylilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-03, 10:01   #38
pykapyka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Dot.: maseczka cynamonowa

dziewczyny uważajcie , zrobiłam sobie tą maseczke wczoraj wieczorem trzymałam jakieś 15 min paliło bardzo ale nie spodziewała się że obudzę się dzisiaj z napuchniętą i czerwoną twarzą , wyglądam okropnie ... nie wiem co ja teraz zrobię
pykapyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 00:04   #39
Malwa0203
Przyczajenie
 
Avatar Malwa0203
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 5
GG do Malwa0203
Dot.: maseczka cynamonowa

Cytat:
Napisane przez pykapyka Pokaż wiadomość
dziewczyny uważajcie , zrobiłam sobie tą maseczke wczoraj wieczorem trzymałam jakieś 15 min paliło bardzo ale nie spodziewała się że obudzę się dzisiaj z napuchniętą i czerwoną twarzą , wyglądam okropnie ... nie wiem co ja teraz zrobię
Powiedz, ze żartujesz Trzymam to właśnie na twarzy w wersji mega hard - trochę jogurtu naturalnego (tak żeby się nie sypało) i cynamon. Ale czytałam tez wiele pozytywnych opinii, więc mam nadzieję, że będzie dobrze. Podobno czerwona twarz jest w 99%, ale schodzi do rana, więc tym się nie przejmuję (mam nadzieję że słusznie!). Ale jeśli będę miała taki efekt jak u Ciebie pykapyka, to ja nie wiem co zrobię
__________________
Błogosławiony ten, który potrafi śmiać się z samego siebie, albowiem będzie miał ubaw do końca życia.
Malwa0203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 22:37   #40
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: maseczka cynamonowa

Dziewczyny, a mogę wymieszać cynamon z maślanką?
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 02:48   #41
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: maseczka cynamonowa

Zerknijcie jeszcze tutaj https://www.youtube.com/watch?v=og7K...ature=g-subs-u
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 14:50   #42
Jexy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 12
Dot.: maseczka cynamonowa

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
Właśnie sobie zrobiłam taką maseczkę. Jak nałożyłam wszystko ładnie, pięknie, nic nie piekło. Jak zmyłam to miałam lekko zaczerwienione policzki. Teraz dosłownie płoną.... Mam nadzieje, że to zaraz zejdzie...
Jexy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 22:13   #43
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: maseczka cynamonowa

zaraz bede próbowac. jutro dam znac o wrażeniach


wiec tak: sprobowalam na jedyn moliczku tylko. cynamon+woda, pieklo ale do wytrzymania. ladnie zasuszylo krostki.
Dzisiaj powtorka, ale cynamon+miod(z woda ciezko sie smarowalo, byla bardzo krucha a nie klejaca ta maseczka) no i mam na twarzy jakies 5 min, dopiero zaczyna piec, ale duzo delikatniej niz z woda. wie ktos dlaczego tak sie dzieje?
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3

Edytowane przez travis
Czas edycji: 2013-05-06 o 20:18
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 12:39   #44
ipauli33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: maseczka cynamonowa

ta maseczka jest cudowna- wspaniale rozjasnia blizny po tradziku i wszelkie plamki czerwone wygladza cudownie i wysusza niedoskonalosci, maseczka cud!! faktycznie troszke pali i tez mnie to wystraszylo szybko zmylam ale za pol godzinki buza wrocila do siebie i wygladala cudnie zmagam sie z tradzikiem od 9 lat ale tak cudownego leku jeszcze nie mialam dla niedowiarkow - pytalam kosmetyczki o ta kosmetyczke powiedziala ze jak najbardziej domowe sposoby sa wskazane zwlaszcza gdy pomagaja ale oczywiscie z umiarem nie wolno stosowac nadmiernie bo to zepsuje stan buzi. 2 razy lub 3 w tygodniu wystarcza . Polecam tez picie wody z octem jablkowym tez potwierdzone dzialanie przez kosmetyczke
ipauli33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 15:44   #45
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: maseczka cynamonowa

Codziennie stosujemy krem nie maseczke.
Można przez dłuższy czas stosować maseczki jeśli skóra jest w wyjątkowo złym stanie.
Na dłuższa metę może sie to odbić czkawką .

Cynamon może podrazniac!

Picie wody z octem jablkowym.....
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2013-05-22 o 15:47
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 16:25   #46
elodomi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
GG do elodomi
Dot.: Maseczka cynamonowa- co jest? Pomocy!

Mógłby się wypowiedzieć ktoś kto dostał uczulenia na cynamon - czy długo trwało, co warto stosować i co pomaga ?
Nabawiłam się uczulenia przy robieniu maseczki rozgrzewającej na uda i teraz mam swędzące czerwone placki na całych udach... koszmar
__________________
elodomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 09:15   #47
galeo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: Maseczka cynamonowa- co jest? Pomocy!

Cześć Elodomi, ja już nie pamiętam co mi zalecił lekarz, ale zanim do niego poszłam próbowałam to natłuszczać. Miałam całe plecy wypalone tym cynamonem i koszmarnie bolało. Z tego co pamiętam to goiło się długo (kilka tygodni).
galeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 14:18   #48
MaggieG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Post Dot.: maseczka cynamonowa

Wczoraj szukałam przepisu na tą maseczkę i znalazłam taką : łyżeczka wody , łyżeczka cynamonu. Nałożyłam i po sekundzie szybko zmyłam. SRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ASZNIE PIECZE ;(( i twarz miałam caaaalą czerwona ale na szczęście zbladła po 30 min.

Jednak po znalezieniu kolejnego przepisu zaryzykowałam jeszcze raz i dałam pól łyżeczki cynamonu i 2 łyżeczki jogurtu .

Efekt : pryszcze się jakby zmniejszyły i się szybciej goją

Będę stosować ja raz lub dwa razy w tygodniu
MaggieG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 20:32   #49
mow_mi_zu
Raczkowanie
 
Avatar mow_mi_zu
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 85
Dot.: maseczka cynamonowa

Zrobiłam sobie dzisiaj tę maseczkę na przebarwienia na placy i nadal nie mogę wyjść z podziwu dla jej działania. Rozmieszałam cynamon z wodą i nałożyłam na suchą skórę. Po mniej więcej 3 minutach poczułam pieczenie, po 10min. plecy zrobiły się czerwone, więc ją spłukałam.
Zaczerwienienie (żeby nazwać to jakoś łagodnie) ustąpiło po mniej więcej 20 minutach od zmycia cynamonu ze skóry, a efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania - ZNACZNIE rozjaśniła mi wszystkie przebarwienia !
Nie miałam takiego efektu jeszcze po żadnym kremie ani peelingu.
mow_mi_zu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-29, 17:17   #50
Gackt_vanilia
Raczkowanie
 
Avatar Gackt_vanilia
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Maseczka cynamonowa- co jest? Pomocy!

ohh, widzę że nie jedyna jestem
Mnie też cynamon kopnął w twarz
Głupia jestem zamiast sprawdzić na jednym miejscu, no przy uchu jak skóra bd reagowała, to ja pacnęłam z rozmachem na całą twarz, a po dosłownie kilku sekundach myślałam że mi twarz wypali
Zaczerwienienie u mnie zniknęło po 30 min..
Bardzo ważne jest szybkie nawilżenie łagodnym! kremem. Ja użyłam uniwersalnego z Nivea, który przy przeróżnych podrażnieniach zawsze mi pomaga
Z cynamonem, i imbirem trzeba uważać, bo to istny wypalacz
Gackt_vanilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 12:33   #51
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Maseczka cynamonowa- co jest? Pomocy!

cynamon zawiera eugenol. Jest to substancja zapachowa. Może on być przyczyną alergii - jest to częsta alergia. eugenol jest na liście składników kosmetycznych, które producent ma obowiązek umieścić w składzie INCI na opakowaniu. Jego właściwości alergizujące są więc udowodnione. Więcej na moim blogu
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 21:00   #52
emiltik
Raczkowanie
 
Avatar emiltik
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 70
Dot.: maseczka cynamonowa

Uff... już się bałam, że mam jakąś alergię. Twarz była cała czerwona, dosyć śmiesznie to wyglądało bo były idealne krawędzie między miejscami gdzie nakładałam maseczkę a gdzie nie - efekt jak po zaspaniu na solarium. Mój przepis jest nieco bardziej rozwinięty bo cynamon dodaję do maseczki którą zazwyczaj sama robię. Mam cerę mieszaną, trądzikową, nieco podrażnioną antybiotykiem a oto moja metoda

Maseczka na glince kambryjskiej
łyżka glinki ( w sklepie internetowym 100g kosztuje 6 zł)
łyżka - ew.1,5 soku aloesowego
jedna ''pompka'' ulubionego olejku ( w moim wypadku olejek Alterry Migdał i Papaya wzbogacony o olejek z drzewa herbacianego)
odrobina miodu
pokaźna szczypta cynamonu

Kochane, przyznam, że efekt jest bardzo zadowalający, twarz na kilka dni nie produkuje aż tyle sebum co zwykle, podkład lepiej się trzyma, pory są zwężone a jednocześnie buzia nie jest wysuszona. Otrzymuje fajną gładkość, a drobne blizny i przebarwienia przy systematycznym stosowaniu bledną. Meczę się z trądzikową cerą jak głupia, na szczęście dermatologiczne leczenie już powoli zakańczam, a ta maseczka pomaga mi w pielęgnacji i poprawie zniszczonej leczeniem i trądzikiem cery
emiltik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 14:23   #53
Atram10
Przyczajenie
 
Avatar Atram10
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 27
Post Maseczka cynamonowa i inne

Co sądzicie o maseczce cynamonowej?
Znacie może inne maseczki domowej roboty?
__________________
Atram10
Atram10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 15:37   #54
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Maseczka cynamonowa i inne

Jeszcze jeden, jeszcze jeden !

Naprawdę musisz zakładać nowe wątki?
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 16:56   #55
Liliannaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 99
Dot.: Maseczka cynamonowa i inne

google Ci nie dziala ?
Liliannaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 17:00   #56
Atram10
Przyczajenie
 
Avatar Atram10
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 27
Dot.: Maseczka cynamonowa i inne

Cytat:
Napisane przez Liliannaaaa Pokaż wiadomość
google Ci nie dziala ?
Niestety nie
__________________
Atram10
Atram10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 17:30   #57
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Maseczka cynamonowa i inne

Wątków o tej maseczce jest dużo, choćby:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post44397599
inne przepisy na maseczki znajdzisz choćby tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...651#post936651
Zamykam i po raz kolejny proszę o używanie wyszukiwarki i zakładanie wątków w odpowiednim dziale.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 05:14   #58
mortysia33
Przyczajenie
 
Avatar mortysia33
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Crystal Lake IL
Wiadomości: 28
GG do mortysia33 Send a message via Skype™ to mortysia33
Dot.: Maseczka cynamonowa- co jest? Pomocy!

Widze ze nie tylko ja wpadlam w panike. Czytalam o tej maseczce ze bedzie pieklo ze bedzie skora zaczerwieniona itp. w koncu postanowilem wyprobowac, szybko nalozylam na cala twarz i tak samo bardzo szybko ja zmywalam. jestem cala czerwona jak burak i piecz mnie cala twarz. Oczywiscie od razu na wizaz weszlam szukac pomocy, zrobilam oklady z lodu, posmarowalam kremem nivea i troche mi ulzylo. Na czola nawet czerwone troche zeszlo. Dzis jest czwartek wieczor a w niedziela do Chicago do resauracji na dzien matki mamy jechac, wiec mam nadzieje ze nie bede cala czerwona jak burak Jak narazie chyba podziekuje za ta maseczke. Dodam tylko ze moj partner sie smial kto od raz na cala twarz daje a nie tylko w jedno miejsce sprobowac jaka bedzie reakcja skory, glupio mi bylo wiec sie nie przyznalam ze to pierwszy rez i powiedzialam ze w jeszcze Polsce ta maseczke robilam
__________________
Don't worry, bee happy...

Edytowane przez mortysia33
Czas edycji: 2014-05-09 o 05:17
mortysia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 15:56   #59
valerica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 27
Dot.: maseczka cynamonowa

Cynamon jest żrący więc należy uważać. Myślę, że nieduża ilość cynamonu w maseczce wraz z jogurtem lub jakimkolwiek innym składnikiem nie powinna zaszkodzić. Ja sobie właśnie robię z glinką zieloną, łyżeczką śmietany, kapką cytryny i szczyptą cynamonu. Jest to kompletna improwizacja.
valerica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 14:33   #60
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: maseczka cynamonowa

Hej, a ja znalazlam przepis taki, zeby do cynamonu zamiast wody czy jogurtu dodac miod i trzymac na twarzy godzine. Siedze teraz w tej maseczce 15 minut i jak na razie nie piecze
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-14 17:47:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:51.