Cellulit. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-15, 15:40   #211
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Sposób na cellulitis

pogrzeb w archiwum - bedziesz miała czytania do nocy
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-15, 21:22   #212
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: Sposób na cellulitis

tu jest opisany sposób z olejkami, nie wiem czy była mowa o tym na forum http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...193&w=13311748 dziewczyny bardzo sobie chwalą
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-16, 09:11   #213
Tyszanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 30
Re: Sposób na cellulitis

Zajrzyj tu http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1083323850 - stosuję od 2 tygodni i wygląd ud i pośladków się poprawił
Pozdrawiam!
Tyszanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-12, 22:01   #214
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

Witam Was,chyba nie musze opisywac w czym tkwi moj klopot.Nie moge sobie z tym poradzic, a probowalam kremow (moze niewlasciwych) i rekawic do mycia.Nie jestem otyla, co penie tlumaczyloby moje klopoty. Nie wiem co mam dalej z tym zrobic
POMOCY !!!!
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 22:26   #215
anna_wz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 38
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

Napisz do mnie na mejla,poradze ci cos naprawde super
anna_wz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 22:46   #216
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

ależ śmiało pisz na forum.
na pewno nie jedna osoba ma podobny problem i chętnie zapozna sie z poradą.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 23:11   #217
anna_wz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 38
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

Polecam KOLAGEn.Pomaga na cellulit,rozstepy,blizny, krosty.Jest super
anna_wz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-20, 00:31   #218
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

...pomaga Twoim zdaniem na trądzik różowaty, pomaga na cellulit, i na rozstępy, i na blizny, i na krosty... Na wszystko pomaga? Zaczynam mieć nadzieję, ale bardziej wątpliwości. Mogę poprosić o wskazówki odnośnie konkretnego preparatu? NA FORUM?

Pozdrawiam
Sabina
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 00:44   #219
summer18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 153
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

A oprocz uzywania kremow co robilas zeby sie ich pozbyc? Bo przeciez wiadomo, ze nawet najdrozszy krem sam sobie z takimi problemami nie poradzi (podobnie jest z tabletkami) Zeby pozbyc sie celulitu nalezy najpierw uzbroic sie w cierpliwosc i jednoczesnie trzeba :
-cwiczyc
-przejsc na odpowiedia diete (nie ma w niej mowy o slodyczach ani o tlustych potrwach)
- nie zaszkodzi jakis masazyk od czasu do czasu (ja np. po bardzo okazyjnej cenie kupilam sobie na Allegro Philipsa Cellese- ale mozna to robic tez samemu jakas rekawica do masazu)
i dopiero na samym koncu mozesz zaczac myslec o wydawaniu pieniedzy na kosmetyki, bo one sa tylko dodatkiem w walce z celulitem.
Przy tym wszystkim oczywiscie nalezy pamietac o systematycznosci i o tym ze zadowalajace efekty mozna uzyskac wtedy kiedy sie robi te czynnosci jednoczesnie.
summer18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 00:47   #220
summer18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 153
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

http://www.republika.pl/mysza330/CIALO.html
summer18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 15:59   #221
anna_wz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 38
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

Ja cwicze,oczuwiscie,ale nie ze wzgledu na cellulit,ale dla zdrowia.Mam problemy z kregoslupem,wiec chodze na basen.Jednym kosmetykiem,ktory jednoczesnie leczy,jakiego uzywam jest Kolagen Naturlany.To jest bialko.Nasz cialo to w 70 %-ach białko.Jesli organizm nie zdazy sam odbudowywac bialka trzeba mu pomoc.Pomaga w tym wlanie kolagen
anna_wz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-20, 16:06   #222
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

A mi sie przypomina "Moje wielkie greckie wesele", jak ojciec Touli na kazdy problem mial jedno rozwiazanie - Windex, czyli plyn do szyb

Coz za analogia!

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 16:07   #223
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

Hmm widzę że sceptycznie podchodzicie do kolagenu,ja sama go nie używałam ale czytałam ostatnio w porządnej gazecie nie jakimś tygodniku dla kobiet bardzo ciekawy artykuł na jego temat.Podobno pomaga na wszelkiego rodzaju zmiany skórne.Tylko jak go dostać?Aniu gdzie ty go kupujesz?Jeśli uda mi się odnaleźć gazetę z tym artykułem to mogę go przepisać jeśli ktoś ma ochotę poczytać
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 16:19   #224
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

Trudno nie podchodzic sceptycznie, jesli dziewczyna na KAZDY problem proponuje to samo, czyli kolagen. Ide o zaklad, ze zajmuje sie jego sprzedaza i teksty w rodzaju "prosze o mejla, poradze ci cos swietnego" wcale mnie nie zachecaja do zainteresowania sie cudownymi wlasciwosciami kolagenu.
Nie lubie natrectwa i marketingu bezposredniego, mam nadzieje, ze Ty rowniez zrozumialas aluzje.

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 16:33   #225
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

Też nie lubię jak ktoś wciska mi na siłę jakieś produkty,sęk w tym że w tym artykule o którym wspomniałam wcześniej zaznaczono iż kolagen działa na wszystkie (!) problemy skórne.Może to też wciskanie kitu aczkolwiek może jednak warto się tym zainteresować?
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 16:44   #226
anna_wz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 38
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

nati__xxx musze ci bardzo podziekowac.Jestes pierwsza osoba,ktora mowi pozytywnie na temat Kolagenu.Powiedzialas,ze nie uzywasz,ale jesli masz problemy skorne,to radze go yzywac.Mnie znajoma przekonywala do kolagenu przez dwa miesiace-uwierzylam,jak zobaczylam ja oraz jej corke,po dwoch miesiacach uzywania kolagenu.Ja nie wciskam kitu.Jestem osoba nie wierzaca we wszystko co inni mowia-musze zobaczyc,zeby uwierzyc.Dlatego tez wiem,ze inni moga miec takie samo podejscie jak ja.POZDRAWIAM
anna_wz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 16:45   #227
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

Nati - jeśli znajdziesz tą gazetę, przepisz, proszę. Ja mam ochotę poczytać. Jak na razie jestem bardzo sceptycznie nastawiona, ale może się miło rozczaruję, kto wie.

Jeśli artykuł okaże się długi, albo odechce Ci się przepisywać, poproszę chociaż o namiary na konkretne czasopismo. Na forum.

Pozdrawiam, S.
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 17:03   #228
summer18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 153
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

Tu jest sporo informacji na ten temat i przy okazji mozna sobie zamowic taki produkt:
http://kolagen.net.pl/
summer18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 17:36   #229
izucha
Rozeznanie
 
Avatar izucha
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 589
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

svenja napisał(a):
> A mi sie przypomina "Moje wielkie greckie wesele", jak ojciec Touli na kazdy problem mial jedno rozwiazanie - Windex, czyli plyn do szyb
>
> Coz za analogia!
>
>



... zaś każde słowo na świecie wywodzi się z języka greckiego, tak jak i każdy problem skórny z niedoboru kolagenu...
izucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-21, 18:04   #230
anna_wz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 38
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

Na stronce http://kolagen.net.pl/ opisany jest Kolagen z serii BEAUTY LINE,ktory to jest mniej wydajny,ma mniejsza zawartosc Kolagenu oraz mozna go trzymac w temperaturach 5-13 stopni,czyli nie mozna go trzymac w lodowce,bo tam jest temp. 3-4 stopnie,a temperatura pokojowa jest za wysoka.Polecam Kolagen firmy COLWAY-mozna go trzymac w temp. 5-23 stopnie
anna_wz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 21:30   #231
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

Nie odpowiadalam tak dlugo, bo niestety nie bylo mnie w dkomku. Dziewczyny dzieki za rady, masaze, kolagen - musze wglebic sie w ten temat. Ruszam sie ile moge, no ale jak na prawie 8 miesiac ciazy, to niedlugo moze, bo zaraz brzuszek sie napina i boli
Masuje, ugniatam, sciskam, nie jem Bog wiec, czego (czasami sie zdarzy Przeszukalam juz KWC w poszukiwaniu kremu, nie wiem, czy polecacie Norel`a, ale chyba na niego sie zdecyduje. Napisze o wynikach !!
Jakby przyszlo Wam cos jeszcze co moze pomoc, bede wdzieczna
Pzdr.
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-23, 09:34   #232
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

Jestem "cięta" na reklamy i sprzedaż bezpośrednią bo co nieco o niej wiem. Jednak kolagen mnie zainteresował... Mozna o nim wiele poczytać wrzucając do wyszukiwarki hasło INVENTIA. Pragnę zaznaczyć, że producentem jest firma Invenia a Colway tylko dystrybutorem. Kupiłam i używam od miesiąca. Na ulotce znalazłam informację, że efektów można się spodziewać nawet dopiero po 4 miesiącach. I pewnie będę konsekwentna i będę używać przez taki okres. Prędzej to pomoże niż te wszystkie kremy z górnych i dolnych półek. A może wcale nie pomoże? z tym też się liczę. Na razie kolagen poprawił mi wzrok (sic! - naprawdę) i znacząco wzmocnił paznokcie. Co do zmarszczek to nie zauważyłam żadnych zmian, choć skóra na pewno jest bardzo dobrze nawilżona. Ale też muszę przyznać, że nawilżenie cery osiągałam innymi metodami. Kupiłam opakowanie 100 ml i jak się zdążyłam zorientować, na moje potrzeby, wystarczy na 2 m-ce przy stosowaniu 2 razy na dzień.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-23, 11:05   #233
anna_wz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 38
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

Ja juz po dwoch tygodniach zauwazylam u siebie pozytywne efekty,po uzywaniu Kolagenu.Dlugosc czasu, przez jaki nalezy uzywac Kolagen,jest uzalezniony od stanu naszej skory,od stopnia zaawansowania choroby.
anna_wz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-23, 11:52   #234
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

Nie wiem czy to prawda. Nie mam na szczęście żadnej takiej choroby, którą chciałabym wyleczyć kolagenem. Po prostu czekam na efekt redukcji zmarszczek. Nawet uważam, że jest odwrotnie. Tam gdzie sytuacja jest "najgorsza" chyba efekty są najszybsze. To stwierdzenie na podstawie stanu moich paznokci.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-23, 13:02   #235
anna_wz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 38
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

Ja tez uzywam kolagen m.in. na zmarszczki-pomaga.
anna_wz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-24, 20:19   #236
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

Mam ten sam problem, choć już znalazłam rozwiązanie Więc mam nadzieję, że wkrótce zniknie. Dodam, że rozstępy (na pośladkach) mam w fazie zaniku 5-cio letnie, a cellulit (na pośladkach, udach i zakradł się na łydki) ok. roczny, 1 stopień, trochę się skłania w stronę 2. Rozstępy zwalczam kremem VICHY przeciw rozstępom. Dla mnie jest rewelacyjny, rezultat widzę już po jednorazowym użyciu. Z kolei dwa dni temu zaczęłam stosować Aktywne Serum Antycelullitowe ERISu i już widzę rezultaty. Oprócz tego codziennie wieczorem podczas prysznicu robię kilkuminutowy masaż szorstką, namydloną gąbką pośladków, ud i łydek. Może do wszystkiego dokłada się też autosugestia, gdyż bardzo wierzę w działanie tych środków. Przypuszczam, że za jakieś 2-3 tygodnie cellulit i rozstępy staną się niewidoczne.
Pozdrawiam
P.S. Odwagi, to świństwo naprawdę można zwalczyć!!!
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-24, 20:35   #237
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

Wiem ze tyle razy ten temat był wałkowany, no ale problem jest i bedzie.

Po pierwsze przeczytajcie najpierw parę artykułów dotyczących medycznego punktu widzenia, min o masażu w terapii cellulite. Dziewczyny TERAPII!!!! bo mamy do czynienia z panikulopatia obrzekowo-włóknikowo-stwardnieniowa z zastojem zylnym lub bez, inaczej mówiąc z cellulitem.

Po drugie naprawde wazny jest tutaj sam sukcesywnie wykonywany masaż a nie to co wsmarowujecie. Oczywiście nie da sie wykonac drenazu limfatycznego w formie automasażu, ale warto chociaż wykonac masaż taki jak potraficie.

Kremy da sie wprowadzić w naskórek, może w pierwszą warstwe skóry właściwej, cellulit to problem tkanki podskórnej.

Nie często decyduje sie na krytyke ale po prostu na temat cellulitu na tej stronie z republiki sa bzdety, i tyle.

A ta sauna? to co to ma być? No i przybory do masażu?
Dłonie, dłonie, dłonie, dłonie, dłonie!!!
Powodzenia
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-24, 21:37   #238
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

No z nieba mi spadles Jesli moglbys podpowiedziec, jak masowac? Klopoty mam od niedawna, jak to babki w ciazy.
Teraz tylko staram sie nie grzac w cieplej wodzie i ruszac sie na tyle na ile moge.Kremow nie stosuje, bo nie przynosily skutku...
Bede bardzo wdzieczna za pomoc.
Pozdrawiam.
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-26, 06:38   #239
spikowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 65
GG do spikowa
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

summer18 mogłabyś napisać czy ten przyżąd do masażu coś pomaga bo chciałam zakupić.To inwestycja na dłuższy czas to może zdecydowałabym sie bo na kolagen mnie nie bardzo stać,tymbardziej na stosowanie przez dłuższy okres.Mam cellulit 3-go stopnia,narazie pomaga serum ERISA ale wiem że zadnym kosmetykiem nie rozbije tak "zdecydowanego" cellulitu.Całe lato jeździłam na rowerku ale cellulit tylko sie pogłębił.Jestem w szoku i mam wszystkiego już powyżej uszu.No ale nie zostawie tego tak bo już chyba 4-go stopnia nie ma.
spikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-26, 08:44   #240
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Re: ROZSTEPY i CELULIT !!!! Rany Boskie !!!!

Ja też mam duży problem z cellulitem i rozstępami. Teraz jeżdże konno trzy razy w tygodniu. Mam też krem Vichy na cellulit, ale raczej go nie używam. Czy chodzenie do sauny pomaga? Bo mam karnecik...

A co z masażami? Piotr napisał, że masaże są bardzo ważne, ale jakie masaże? Myślę, że mój miły będzie mi robił masaż tylko muszę mu dokładnie wytłumaczyć co i jak.

Przeczytałąm sobie, że nie mogę jeść żółtego sera. A ja kocham żółty ser. Jem kanapki tylko z żółtym serem. I co ja biedna teraz zrobię!?
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-30 23:04:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:01.