Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-19, 09:54   #811
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Tak Weronisiu Acne Derm jest bez recepty i kosztuje coś ok 15 zł
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 10:02   #812
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez uskow
Tak Weronisiu Acne Derm jest bez recepty i kosztuje coś ok 15 zł
O! Tani jak barszcz Na pewno kupię
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 10:41   #813
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Teraz AD trochę podrożał, ja płacę 20 zł. Weroniusiu, a Ty jak stosujesz effaclar k na dzien, to po jakimś casie go zmywasz, cyz masz go cały czas?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 10:48   #814
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Teraz AD trochę podrożał, ja płacę 20 zł. Weroniusiu, a Ty jak stosujesz effaclar k na dzien, to po jakimś casie go zmywasz, cyz masz go cały czas?
Nie zmywam nigdy.

Rano jak wstaję myję twarz normalnym żelem do twarzy i potem effaclar daję zamiast kremu. Po około 20 minutach smarowałam się filtrem itp.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 12:16   #815
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Nie zmywam nigdy.

Rano jak wstaję myję twarz normalnym żelem do twarzy i potem effaclar daję zamiast kremu. Po około 20 minutach smarowałam się filtrem itp.
ale wchłania się na to avene?
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 15:16   #816
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez sylwiani
ale wchłania się na to avene?

Sylwiani trudno mi tu coś powiedziec, bo mi się Avene nie wchłania na niczym, bez względu czy daję go na suchą czystą skórę, czy czymkolwiek wysmarowaną.


Natomiast teraz smaruję się filtrem LRP DP i wchłania mi się na Effaclarze do sucha.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 15:27   #817
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

a ja dziś zaczynam stosować Active C pod filtr... mam nadzieję ze mi rozjasni twarz
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-20, 14:41   #818
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Sylwiani trudno mi tu coś powiedziec, bo mi się Avene nie wchłania na niczym, bez względu czy daję go na suchą czystą skórę, czy czymkolwiek wysmarowaną.


Natomiast teraz smaruję się filtrem LRP DP i wchłania mi się na Effaclarze do sucha.
właśnie jutro mam zamiar sobie kupić effaclar i DP i zobaczymy
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 15:08   #819
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Uff po wielu próbach i błedach ustaliłam już koncową wersje mojej Kuracji

Codziennie rano i wieczorem oczyszczam twarz żelem do mycia twarzy Piękno Natury i przemywam Bio tonikiem odświeżającym Eris

Na dzien Active C + Iwostin Solecrin + skrobia

Na noc na przemian zorac - serum z wit C - effaclar k -serum z wit C -zorac...itp

W dnie gdy na noc używam tylko serum na przemian maseczka z glinki i maseczka aspirynowa..

no i punktowo kremy łagodzące w przypadku łuszczenia się..

teraz tylko czekać na efekty - bo pierwsze już widzę
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 20:22   #820
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Nikita-v
Uff po wielu próbach i błedach ustaliłam już koncową wersje mojej Kuracji

Codziennie rano i wieczorem oczyszczam twarz żelem do mycia twarzy Piękno Natury i przemywam Bio tonikiem odświeżającym Eris

Na dzien Active C + Iwostin Solecrin + skrobia

Na noc na przemian zorac - serum z wit C - effaclar k -serum z wit C -zorac...itp

W dnie gdy na noc używam tylko serum na przemian maseczka z glinki i maseczka aspirynowa..

no i punktowo kremy łagodzące w przypadku łuszczenia się..

teraz tylko czekać na efekty - bo pierwsze już widzę
No no, to rozkład jazdy chyba wisi w łazience
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 22:22   #821
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Erato no prawie masz racje
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-21, 09:24   #822
agggi
Przyczajenie
 
Avatar agggi
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 19
GG do agggi
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Czesc dziewczyny. Co prawda za często tu nie bywam ale staram się zaglądać i jak mam czas to czytam biochemie . No i teraz musze przyznac, że sama się już zakręciłam z tym wszystkim. No ale mam nadzieje ze mi pomożecie. Otóż chciałam stosować teraz diroseal tylko ze raz czytam ze latem nie powinno się stosować a raz ze diroseal jest łagodny. No i sama nie wiem już co robic a nie chciałabym sobie zaszkodzić. Chciałam smarować nim cala buzie bo mam już sporo popękanych naczynek no i zmarszczki ( efekt opalania :/). Na dzien używam mleczka avene 50+ czy w takim razie mogę używać tego diroselu w dzien? Mimio tego ze jest tak gorąco a buzia mi się poci ? Dziś ma być 35 jeq chyba się usmażę !! Poza tym za miesciac jade w gory a tam to dopiero wszystko z twarzy będzie mi spływać. I jaki tu filtr używać mleczko avene jest ciezkie ale nie podraznia mojej naczyniowej skory nie wiem ? Tym bardziej ze w górach jest większe promieniowanie UV ? Help!!!
agggi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 09:42   #823
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agggi
I jaki tu filtr używać mleczko avene jest ciezkie ale nie podraznia mojej naczyniowej skory nie wiem ? Tym bardziej ze w górach jest większe promieniowanie UV ? Help!!!
Dla mnie Avene tez jest za ciezkie.

Teraz uzywam LRP Anhelios DP 50+, ale omijam okolice oczu, bo mi oczy po nim szczypia. Okolice oczu smaruje wlasnie Avene.

Tez mam popekane naczynka i uzywam Dirosealu i LRP moich naczynek nie podraznia, mimo ze zawiera alkohol.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 10:08   #824
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agggi
Czesc dziewczyny. Co prawda za często tu nie bywam ale staram się zaglądać i jak mam czas to czytam biochemie . No i teraz musze przyznac, że sama się już zakręciłam z tym wszystkim. No ale mam nadzieje ze mi pomożecie. Otóż chciałam stosować teraz diroseal tylko ze raz czytam ze latem nie powinno się stosować a raz ze diroseal jest łagodny. No i sama nie wiem już co robic a nie chciałabym sobie zaszkodzić. Chciałam smarować nim cala buzie bo mam już sporo popękanych naczynek no i zmarszczki ( efekt opalania :/). Na dzien używam mleczka avene 50+ czy w takim razie mogę używać tego diroselu w dzien? Mimio tego ze jest tak gorąco a buzia mi się poci ? Dziś ma być 35 jeq chyba się usmażę !! Poza tym za miesciac jade w gory a tam to dopiero wszystko z twarzy będzie mi spływać. I jaki tu filtr używać mleczko avene jest ciezkie ale nie podraznia mojej naczyniowej skory nie wiem ? Tym bardziej ze w górach jest większe promieniowanie UV ? Help!!!
agggi, Diroseala nie polecam pod filtry, bo Ci się to wszystko nie wchłonie za żadne skarby świata To raz, a dwa, że wcale nie jest powiedziane, ze tylko Avene się nadaje do naczynkowej skóry. Niestety z doradzaniem jest kiepsko, bo każdemu służy co innego - ja z powodzeniem używam Biodermy na swoją skórę z tendencjami naczynkowymi, w ogóle zawartość alkoholu w filtrach nie szkodzi mojej skórze jakoś wyraźnie.
Bezalkoholowy filtr, który utrzyma się w upale i ma bardzo wysoką ochronę zarówno UVB, jak i UVA, to barwiący Anthelios 50+. Pozostałe Antki sa alkoholowe, choc nie wiem jak z creme fondante, ale on jest ponoć okropnie ciężki i tłusty.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 10:22   #825
agggi
Przyczajenie
 
Avatar agggi
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 19
GG do agggi
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dzieki wielkie Werosnisu i Erato. Moze Rzeczywiście spróbuje jakiegoś Antka, kiedyś już myślałam nad tym DP ze względu na pochlebne opinie na wizażu i pojemnośc 100 ml , może to jest dobry kierunek będę tylko musiała zapolować na próbki. Bioderma chyba niestety nie jest dla mnie miałam bodajże krem spf 50 +(nie pamiętam w domu jeszcze jest pudełeczko ), niestety szczypał i pobielał na twarzy zostawały takie dziwne białe placki które ciężko było rozsmarować.
A co do dirosealu to chciałam go na noc używać z reszta takie chyba jest jego przeznaczenie jako krem na noc. A na dzień filterek. Tylko czy można teraz używać ten diroseal?
agggi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 10:32   #826
agggi
Przyczajenie
 
Avatar agggi
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 19
GG do agggi
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agggi
Dzieki wielkie Werosnisu i Erato. Moze Rzeczywiście spróbuje jakiegoś Antka, kiedyś już myślałam nad tym DP ze względu na pochlebne opinie na wizażu i pojemnośc 100 ml , może to jest dobry kierunek będę tylko musiała zapolować na próbki. Bioderma chyba niestety nie jest dla mnie miałam bodajże krem spf 50 +(nie pamiętam w domu jeszcze jest pudełeczko ), niestety szczypał i pobielał na twarzy zostawały takie dziwne białe placki które ciężko było rozsmarować.
A co do dirosealu to chciałam go na noc używać z reszta takie chyba jest jego przeznaczenie jako krem na noc. A na dzień filterek. Tylko czy można teraz używać ten diroseal?
A dopiero teraz zauważyłam że w moim pierwszym poście napisałam że diroseal chcę użwywać w dzień a miało być w lato, przez ten upał juz mi się tyrbiki poprzestawiały
agggi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 10:38   #827
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agggi
Dzieki wielkie Werosnisu i Erato. Moze Rzeczywiście spróbuje jakiegoś Antka, kiedyś już myślałam nad tym DP ze względu na pochlebne opinie na wizażu i pojemnośc 100 ml , może to jest dobry kierunek będę tylko musiała zapolować na próbki. Bioderma chyba niestety nie jest dla mnie miałam bodajże krem spf 50 +(nie pamiętam w domu jeszcze jest pudełeczko ), niestety szczypał i pobielał na twarzy zostawały takie dziwne białe placki które ciężko było rozsmarować.
A co do dirosealu to chciałam go na noc używać z reszta takie chyba jest jego przeznaczenie jako krem na noc. A na dzień filterek. Tylko czy można teraz używać ten diroseal?
można, dziewczyny wspominały, że diacenal trzeba odstawić
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 10:44   #828
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

To nie jest tak, że Diroseal można, a Diacenal trzeba odstawić. To wszystko preparaty retinoidowe i jeśli ktoś zamierza się opalać tego lata, to nie ma sensu rozpoczynać kuracji retinoidowej. Diroseal używa się na noc, bo światło w dzień rozkłada retinal.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 10:51   #829
agaku
Rozeznanie
 
Avatar agaku
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 871
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja bym nie radziła zaczynać kuracji retinoidowej latem (zwłaszcza, że podczas górskich wędrówek trudno zadbać o skuteczną ochronę przeciwsłoneczną, reaplikację filtra, itd.). Myślę, aggi, że możesz spokojnie poczekać i kurację Dirosealem rozpocząć po powrocie.
agaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-21, 10:51   #830
agaku
Rozeznanie
 
Avatar agaku
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 871
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dubelek.
agaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 11:10   #831
agggi
Przyczajenie
 
Avatar agggi
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 19
GG do agggi
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja co prawda opalać się nie zamierzam ale wiem ze chodząc po górach cieżko jest uniknąć opalenizny mimio czapki i okularów przeciwsłonecznych, wiadomo że to wysiłek i to spory no i wtedy oragnizm sie chłodzi a filtr moze, że tak powiem spłynać a ciężko jest nalożyc na taka buzie kolejna warstwe choć ja się staram.
Ale nic w takim razie postanowione diroseal poczeka w lodówce do powrotu. A ja na razie skupię się na poszukiwaniu jakiegoś fajnego filterka na ten upał .
agggi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 11:29   #832
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agggi
Ja co prawda opalać się nie zamierzam ale wiem ze chodząc po górach cieżko jest uniknąć opalenizny mimio czapki i okularów przeciwsłonecznych, wiadomo że to wysiłek i to spory no i wtedy oragnizm sie chłodzi a filtr moze, że tak powiem spłynać a ciężko jest nalożyc na taka buzie kolejna warstwe choć ja się staram.
Ale nic w takim razie postanowione diroseal poczeka w lodówce do powrotu. A ja na razie skupię się na poszukiwaniu jakiegoś fajnego filterka na ten upał .
wybierz taki z jak najwyższym ppd
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 12:30   #833
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A czym uratowac mocno podraznioną, ewentualnie łuszczącą się skórę?


Pytam tak na wszelki wypadek. Obecnie nic się nie dzieje, ale za tydzień wyjeżdżam, nie będę miała internetu, więc gdyby czasem coś zaczęło się dziac z buźką to nie będę się mogła Was zapytac
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 14:09   #834
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

ja najczęsciej ratowałm się CalmA HLC Ziaji... swietny, choc tłusty wchłania się nawet całkkiem całkiem.. dobrze mi też działała maść ochronna z wit A ale oczywiscie tylko miejscowo...
a pierwszą zasadą gdy zaczynam się łuyszczyc.. to po myciu nie wycierac twarzy tak jak zawsze tylko osuszyc ją przykładajac ręcznik papierowy.. bo każde przetarcie, to kolejna warstwa skórek
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 14:11   #835
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Czyms z panthenolem, pianka z pantenolem, żel itd. Ja uwielbiam Bepanthen Lotion, jest też maść Bepanthen plus, dodatkowo działa przeciwbakteryjnie, na uszkodzoną skórę. Bepanthen Lotion ma aż 200 ml.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 14:32   #836
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Weronisia, a co Ty zamierzasz robić ze swoją twarzą? Trzymaj się dotychczasowej linii i nie przesadzaj, to będzie wszystko ok i żaden pantenol Ci nie będzie potrzebny A jakby co to szukaj kafejki internetowej
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 14:34   #837
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dobre sa też kremy A-Dermy. Nie wiem, jak masz wrazliwą skórę Weronisiu, bo ja tak i często przyplatuje mi się jakieś podrażnienie w postaci czerwonych dziwnych plam i wtedy potrzebuję czegoś takiego.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 16:15   #838
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Erato ja nic wyskokowego nie planuję. Chcę się trzymac planu jak dotychczas, tym bardziej nie będę kombinowac poza domem.

Jednak bardzo się boję, że ta moja i tak bardzo wrażliwa cera się kiedyś zbuntuje i oby nie było to właśnie u rodziców, bo tam nie ma netu a więc i o porady mi ciężko.

Bephanten znam ale tylko maśc - smarowałam tym pupy moich dzieci, gdy chodziły jeszcze w pieluchach, było to idealne na odparzenia i ranki.

Chyba na czas pobytu w Polsce ukręcę sobie serum tylko 5%, żeby uchronic się przed ewentualnymi problemami ze skórą.

Smoku ja mam dośc wrażliwą cerę, bo większośc kosmetyków mnie piecze, podrażnia. Skóra reaguje zaczerwienieniem lub przesuszeniem.


Póki co te kosmetyki co teraz stosuję są OK... no tylko coś z tym serum nie tak.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 16:20   #839
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Skoro Bepanthen znasz, to super, ja polecam Bepanthen Lotion, lekki w aplikacji.
Jak sie obawiasz o serum, to je odstaw.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 17:03   #840
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Na razie nie odstawię. Zrobię po prostu bez alkoholu i tylko 5%, a nie 10%. Dopiero gdy będzie mnie nadal podrażniac to zrezygnuję całkowicie.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.