Biochemia w ciąży - ZBIORCZY - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-29, 15:21   #511
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Smile Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez karamari Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pytałam już na olejach, zapytam i Was - jakich kosmetyków używacie dla Waszych dzieci? Rozmyślam właśnie nad skompletowaniem pierwszego zestawu dla Jeszcze Nienarodzonego (będzie we wrześniu ) i proszę o porady doświadczonych Mam, bo wiem, że i takie tu zaglądają
ja co prawda bede miala dzidziusia w pazdzierniku ale moge Ci podpowiedziec, ze bardzo fajne i delikatne kosmetyki dla dzieci robi Mustela
sama kupilam sobie teraz na lato krem z filtrami, wlasnie taki dla bobaskow, mineralny, bardzo fajny
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 15:36   #512
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Mariquita. Pokaż wiadomość
ja co prawda bede miala dzidziusia w pazdzierniku ale moge Ci podpowiedziec, ze bardzo fajne i delikatne kosmetyki dla dzieci robi Mustela
sama kupilam sobie teraz na lato krem z filtrami, wlasnie taki dla bobaskow, mineralny, bardzo fajny
Mariquita., dzięki! I jak Ci się nosi ta mineralka Musteli? Bo kończę mineralny Avene SPF50+ i zastanawiałam się właśnie nad tą Mustelą - chyba myślimy o tej samej

A z rozpędu założyłam nowy wątek Biochemia dla dzieci
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=346863
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 15:54   #513
Trissa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez karamari Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pytałam już na olejach, zapytam i Was - jakich kosmetyków używacie dla Waszych dzieci? Rozmyślam właśnie nad skompletowaniem pierwszego zestawu dla Jeszcze Nienarodzonego (będzie we wrześniu ) i proszę o porady doświadczonych Mam, bo wiem, że i takie tu zaglądają
Ja też niedawno skompletowałam taki zestawik. Postawiłam na kosmetyki Babydream z Rossmana. Mało chemii, oparte na naturalnych składnikach, bez konserwantów. Mam nadzieję że się sprawdzą, przekonam się w sierpniu . Fajne są też Hipp. Sama też z serii BD dla kobiet w ciąży używam olejku przeciw rozstępom oraz maści do pielęgnacji brodawek.
Trissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 15:55   #514
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

karamari

ja mam Mustela Speciaal Intoleriante SPF 50
mi ten kremik przypadl do gustu przede wszystkim dlatego, ze sie nie swieci i nie jest gesty jak wiekszosc kremow z duzymi filtrami, przynajmniej ja na takie trafialam. a ten jest matowy i delikatny, nie czuc go na skorze
mysle, ze maluszkowi, tez moze pasowac
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 17:42   #515
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Mariquita. Pokaż wiadomość
ja mam Mustela Speciaal Intoleriante SPF 50
mi ten kremik przypadl do gustu przede wszystkim dlatego, ze sie nie swieci i nie jest gesty jak wiekszosc kremow z duzymi filtrami, przynajmniej ja na takie trafialam. a ten jest matowy i delikatny, nie czuc go na skorze
mysle, ze maluszkowi, tez moze pasowac
Piękne rzeczy o tym kremie opowiadasz! Sama bym go chciała przetestować na sobie, ale nie mogę go przez internet znaleźć Czy to jest jakaś nowość i gdzie go zakupiłaś?

Cytat:
Napisane przez Trissa Pokaż wiadomość
Ja też niedawno skompletowałam taki zestawik. Postawiłam na kosmetyki Babydream z Rossmana. Mało chemii, oparte na naturalnych składnikach, bez konserwantów. Mam nadzieję że się sprawdzą, przekonam się w sierpniu . Fajne są też Hipp. Sama też z serii BD dla kobiet w ciąży używam olejku przeciw rozstępom oraz maści do pielęgnacji brodawek.
Dzięki! Ja też stosuję Babydream i HiPP na sobie i pewnie przeniesie się na dzidzię Jak ten olejek przeciw rozstępom?
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 19:10   #516
Trissa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Ja jestem bardzo zadowolona z działania tego olejku. Świetnie nawilża i natłuszcza skórę, jest gładka i jędrna. Stosuję tylko na noc. Jak do tej pory rozstępy się nie pojawiły (koniec 8 miesiąca), ale ja też nigdy nie miałam do nich skłonności. Zobaczymy co będzie dalej, bo podobno mogą się pojawić po porodzie.
Trissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 20:38   #517
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Smile Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez karamari Pokaż wiadomość
Piękne rzeczy o tym kremie opowiadasz! Sama bym go chciała przetestować na sobie, ale nie mogę go przez internet znaleźć Czy to jest jakaś nowość i gdzie go zakupiłaś?
ja go akurat kupilam w fabrycezdrowia.pl ale widzialam go tez w aptekach w w-wie, wszedzie tam gdzie maja kosmetyki Musteli powinien byc...
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-29, 23:07   #518
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Trissa Pokaż wiadomość
Ja jestem bardzo zadowolona z działania tego olejku. Świetnie nawilża i natłuszcza skórę, jest gładka i jędrna. Stosuję tylko na noc. Jak do tej pory rozstępy się nie pojawiły (koniec 8 miesiąca), ale ja też nigdy nie miałam do nich skłonności. Zobaczymy co będzie dalej, bo podobno mogą się pojawić po porodzie.
Gratuluję dotychczasowych sukcesów!
I trzymam kciuki, aby nic Ci się już nie pojawiło

Cytat:
Napisane przez Mariquita. Pokaż wiadomość
ja go akurat kupilam w fabrycezdrowia.pl ale widzialam go tez w aptekach w w-wie, wszedzie tam gdzie maja kosmetyki Musteli powinien byc...
Namierzyłam!
http://www.fabrykazdrowia.pl/info/mu...0ml-26685.html
Wielkie dzięki
Stosujesz codziennie przepisową ilość pod makijaż? Twoja recenzja brzmi naprawdę przekonująco
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 23:47   #519
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

karamari

kazda cera tak naprawde jest inna, wszystko zalezy od czlowieka, ja mam cere mieszana i bardzo wrazliwa, i u mnie sie sprawdza
nie stosuje go na codzien, tylko na slonce...
jak nie jest slonecznie to wole cos bez filtrow
generalnie teraz juz chyba bedzie slonecznie, wiec pewnie bede uzywac codziennie
tym bardziej, ze w ciazy mam sporo 'niespodzianek' i podrazniona skore, jak bym ja jeszcze przypalila slonkiem to masakra :/
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 10:04   #520
becca
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 782
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

czy można używać tego kremu i filtra?

Clarena, Hydro Oxy Line, Hydro Oxy Cream (Krem nawilżająco-dotleniający do skóry suchej)
Skład: aqua, ethylhexyl cocoate, glycerin, cetearyl alcohol, ceteareth-20, petrolatum, panthenol, sodium hyaluronate, camellia sinensis leaf extract, butylene glycol, laminaria hyperborea extract, saccharide isomerate, butyrospermum parkii (shea butter), urea, titanium dioxide, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, dmdm hydantoin, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, triethanolamine, parfum, alpha-isomethyl ionone, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, hydroxymethylpentylcycloh exenca, limonene, linalol (27.04.2008)

Boots, Soltan, Face Anti-ageing Sun Defence Cream SPF 50+ / *****UVA
Skład: Aqua, C12-15 alkyl benzoate, Glycerin, Octocrylene, Butyl methoxydibenzoylmethane, Isotridecyl salicyate, Isononyl isononanoate, C18-36 acid glycol ester, Polyglyceryl-3 methyglucose distearate, Polysilicone-15, Methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, Butyrospermum parkii butter, Dimethicone, Titanium dioxide, Diethylhexyl butamido triazine, Sorbitan stearate, Phenoxyethanol, Cetyl alcohol, Polysorbate 20, Mica, Decyl glucoside, Tocopherol acetate, Parfum, Xanthan gum, Acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, Sodium ascorbyl phosphate, Vitis vinifera, Sucrose cocoate, Dimethyl oxazolidine, Potassium hydroxide, Tetrasodium EDTA, Butylene glycol, Propylene glycol, Panax ginseng, Manganese dioxide, Aminomethyl propanol, CI 77891.


ma dwutlenek tytanu czyli OK ale ma też tinosorb i nie za bardzo wiem jak się z min sprawy mają a dobrze by wiedzieć bo wiele filtrów go zawiera

Edytowane przez becca
Czas edycji: 2009-07-04 o 10:10
becca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 11:55   #521
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

becca, tak na moje niewprawne oko to clarena wyglada ok, a co do filtra boots, to on ma z filtrow nie tylko dwutlenek tytanu (ktory z reszta jest na samym koncu, wiec niewiele daje), ale i pare chemicznych filtrow. sama nie wiem, ktore mozna, ktore nie mozna podczas ciazy. z reszta roznie moze to wszystko wyjsc po latach, dlatego ogolnie mowi sie, zeby jednak stosowac filtry czysto mineralne. po co ryzykowac?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-04, 13:30   #522
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

becca

ja nie znam sie jakos specjalnie, ale wiem, ze parabeny sa szkodliwe...
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 18:27   #523
gwiazda666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 126
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dziewczyny a ja z preparatami z biochemii urody np.serum z wit..c,serum na blizny,czy one sa bezpieczne
pozdrawiam
gwiazda666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 14:58   #524
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gwiazda666 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja z preparatami z biochemii urody np.serum z wit..c,serum na blizny,czy one sa bezpieczne
pozdrawiam
a jaki jest sklad?
to sa blizny na ciele czy na twarzy?
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 10:20   #525
jinxi
Raczkowanie
 
Avatar jinxi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 98
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Hej Kobitki.
Jestem w 6 miesiącu czy mogę stosować ten filtr Bioderma, Photoderm AKN Mat SPF 40 / UVA 26 o Składzoe :
Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Metho- Xydibenzoylmethane, Ptfe, Methyl Methacrylate Crosspolymer, C20-22 Alkyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Silica, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract , Citric Acid, Dodecyl Gallate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)

Wydaje mi się że nie ma tam nic szkodzącego maleństwu ale wole się upewnić ;-)
__________________
1 minuta gniewu to stracone 60 sekund szczęścia!
jinxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 08:42   #526
aspregesme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6
pielęgnacja w ciąży

Dziewczyny, jestem w czwartym miesiącu ciąży, generalnie moje ciało nie zmienia się jeszcze jakoś szczególnie, ale oczywiście trzeba o nie zadbać zanim zacznie rosnąć w każdym możliwym kierunku
Mam pytanie do wizażanek - biochemiczek: czy macie jakieś sprawdzone sposoby na zapobieganie rozstępom, na pielęgnację piersi (moje są ogromniaste i nie chcę nawet myśleć jak jeszcze urosną!!!!)Podpowiecie coś?
aspregesme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 09:53   #527
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: pielęgnacja w ciąży

Cytat:
Napisane przez aspregesme Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem w czwartym miesiącu ciąży, generalnie moje ciało nie zmienia się jeszcze jakoś szczególnie, ale oczywiście trzeba o nie zadbać zanim zacznie rosnąć w każdym możliwym kierunku
Mam pytanie do wizażanek - biochemiczek: czy macie jakieś sprawdzone sposoby na zapobieganie rozstępom, na pielęgnację piersi (moje są ogromniaste i nie chcę nawet myśleć jak jeszcze urosną!!!!)Podpowiecie coś?
jest cały wątek na ten temat, proponuje użyć wyszukiwarki

i moje gratulacje
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 22:44   #528
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Baaardzo proszę o szybką odpowiedź!! U mnie wielkie upały, 35 stopni!

Smaruję buzię i rączki mojej miesięcznej córeczce filtrem Nivea 30 dla dzieci (taki ze słoneczkiem). Ale czym to zmywać???????

Nałożyłam także na swoją twarz i musiałam kilkakrotnie przemywać płynem do demakijażu żeby zszedł, a nadal czułam tłustą warstwę na sobie Dziecku najpierw zaczęłam zmywać oliwką, później przegotowaną wodą z odrobiną mydełka i na koniec wodą

Sama jestem zwolenniczką Iwostinu (dla siebie i dziecka), później wystarczy przemyć tylko wodą i buzia jest czysta, ale pediatra poleciła Nivee dla dzieci i skusiłam się.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 23:23   #529
jinxi
Raczkowanie
 
Avatar jinxi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 98
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Drogie koleżanki...
zamotałam sie ...piszecie że kwasów nie można w ciązy ale gdzieś w wątku wyczytałam ze z mazideł nie można tylko(i tu występuje lista zakazanych kosmetyków) ale nie ma nic o kwasach. Chciałabym sobie zrobic tonik migdałowy właśnie z mazideł lub tonik/peeling (teraz nie pamietam) z biochemi z kwasami PHA? jakoś tak . Ten drugi jest nieco słabszy chyba no i nie uczula na promienie słoneczne. Poza tym mam pyt odnośnie własnoręcznie skręconego serum z wit,C... czy jest ono bezpieczne?
__________________
1 minuta gniewu to stracone 60 sekund szczęścia!
jinxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-25, 10:23   #530
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
W produkcie który opisuwałam nie podobał mi się methylparaben - chyba najgorszy z parabenów. Formaldehyd może być wytrącany do porduktu przez DMDM Hydantion.
no wlasnie tylko ten paraben jest wszędzie, przez całą ciążę szukalam podkładów i fluidów bez parabenów i niestety nie znalazłam, a pudry mineralne są nie dla mnie niestety, nawet krem Perfecta mama zawiera parabeny, a jest zalecany dla kobiet w ciązy. W końcu odpuściłam stwierdziwszy, ze w dzisiejszym świecie nie sposób jest znaleźć kosmetyki i żywność bez substancji szkodliwych.
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 15:30   #531
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez merra Pokaż wiadomość
no wlasnie tylko ten paraben jest wszędzie, przez całą ciążę szukalam podkładów i fluidów bez parabenów i niestety nie znalazłam, a pudry mineralne są nie dla mnie niestety, nawet krem Perfecta mama zawiera parabeny, a jest zalecany dla kobiet w ciązy. W końcu odpuściłam stwierdziwszy, ze w dzisiejszym świecie nie sposób jest znaleźć kosmetyki i żywność bez substancji szkodliwych.
Nie przesadzałabym z tą wszechobecnością parabenu
Jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji skóry, to nie ma go chociażby w rossmannowskim olejku
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=27401
czy Fissanie
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2399

Poza tym, zawsze można sobie własnoręcznie skonstruować mazidło

Co do podkładów i fluidów to nic nie doradzę, ponieważ nie używam
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 12:27   #532
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

karamari a mnie własnie chodzi pudry i fluidy, ze cięzko znaleźc cokolwiek bez parabenów, z kremami czy balsamami nie ma takiego problemu
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 11:24   #533
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez merra Pokaż wiadomość
karamari a mnie własnie chodzi pudry i fluidy, ze cięzko znaleźc cokolwiek bez parabenów, z kremami czy balsamami nie ma takiego problemu
Jeśli chodzi o pudry, to co innego - jest choćby Puder Jedwabny dr Hauschki:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8975

Wiem też, że dziewczyny używają Dry Flo z Mazideł w połączeniu z cynamonem i ew. jedwabiem:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Na Biochemii Urody jest też wybór pudrów:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-powders.html
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 11:55   #534
iasmeen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witam wszystkie wizażanki,

Pierwszy raz na wizażu i od razu z potężnym rachunkiem sumienia przypadającym na 6,5 miesiąc ciąży. Stronę znalazłam przypadkowo, szukając informacji o Diacneal Avene i zakochałam się w wątkach biochemicznych, zwłaszcza okołociążowych. Jeśli któraś z Was chciałaby się wypowiedzieć w kwestii pojedynczego z kosmetyków lub całej ich serii będę wdzięczna . Karnie przejrzałam cały wątek biochemii w ciąży i słowniki, ale...

Okoliczności: poza ciążą ostatnie 3 lata spędziłam w Afryce Północnej nie nadużywając kosmetyków, gdyż albo były niedostępne albo (jak makijaż...) raczej zbędne. Ponadto nabawiłam się problemów: mam cerę mieszaną, ale super wrażliwą na słońce:
- 2007 - uczulenie leczone totalnym ekranem i antybiotykami
- 2008 - Vichy 50+, ale z uwagi na zapychanie odstawiłam po sezonie
- 2009 - Uriage Hyseac Fluide Solaire Protection Haute Peaux Mixtes a Grassess SPF50UVA - Fluid przeciwsłoneczny wysoka ochrona dla cery mieszanej i tłustej, sympatyczna konsystencja, ale kompletnie nieskuteczne na tamtejsze lato - nawet przy, jak w moim przypadku, zwykłym wychodzeniu do pracy - i mam teraz maskę ciążową.

1. Używałam od kilku lat i używam nadal:
- Mydło polecone przez dermatologa, nazwy nigdy nie pamiętam, nawet w aptece mam pustkę w głowie,
- Garnier podstawy pielegnacji, mleczko do demakijażu (głównie do mascary), ma methylparaben jak niemal wszystko co stoi na półce.
- Vichy Myokine do oczu - sprzeczne opinie na forum, ale chyba przejdzie;
- z LRP Effaclar - głównie płyn micelarny i żel do mycia buzi, A.I. tylko raz pół próbki, chyba tylko na początku ciąży Effaclar M lub H, który wszedł w miejsce Effaclar Matte Hydratant Active, ale wolałam stary

2. Używałam na słońce:

- Uriage ww., większość ciąży - uwaga uwaga, wszystkie pudełka powyrzucałam w trakcie przeprowadzki

- RoC Minesol Actif, Soin Solaire Anti-Taches Brunes Ultra-Haute Protection, 60SP-SPF - kilka razy, dostałam od koleżanki w trosce o maskę, ale nie znajduję na żadnych stronach i podejrzewam, że pochodzi jeszcze z zapasów z poprzednich lat. Brak dat ważności na opakowaniach, co doprowadza mnie do szału. Odstawiam.

- nowozakupiony RoC Minesol 50+, Anti-Brown Spot Care / Soin Anti-Taches Brunes - jak rozumiem filtry chemiczne nieprzenikające + methylparaben + pewnie jeszcze jakiś alkohol, z uwagi na plamy chętnie bym stosowała, choć teraz to pewnie musztarda po obiedzie - CZY DOPUSZCZACIE?

Skład (ściagnięty z polskiego internetu, zdaje się od asinka - dzięki - bo moje pudełko w śmietniku...):

"Aqua, Cyclohexasiloxane, Octocrylene, Butylene Glycol, Tridecyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, VP/Eicosene Copolymer, Titanium Dioxide, Styrene/Acrylates Copolymer, Glycerin, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Silica, Glycine Soja, Buthyl Methoxydibenzoylmethane, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Dipropylene Glycol, Caprylyl Glycol, Ethylhexyl Stearate, Aluminum, Hydrolized Wheat Protein, PG-Propyl Methylsilanediol, Linseed Acid, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Polyacrylate-13, Chrysanthemum Parthenium, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, Sodium Dodecylbenzenesulfonate, Polysorbate 20, Glyceryl Laurate, Cetearyl Alcohol, Polyisobutene, Stearic Acid, Xanthan Gum, PEG-8 Laurate, Phenylpropanol, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Parfum.

Filtry UV:
• Octocrylene – UVB
• Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (Tinosorb S) - UVB/UVA
• Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Tinosorb M) - UVB/UVA
• Titanium Dioxide - UVB/UVA II (fale krótkie)
• Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate (Uvinul A Plus) - UVA
• Buthyl Methoxydibenzoylmethane (Parsol 1789) – UVA – niefotostabilny"


No i jeszcze podbierałam okazjonalnie kosmetyki mojemu narzeczonemy, żel do mycia buzi Lutsine E45, na pewno z alkoholem + jakiś lek na wypryski z pudełka, zapewne z antybiotykiem...

3. Na rozstępy:
- Mustela 9 miesięcy rozstępy podwójne działanie - krem;
- RoC Maternite Anti-Vergetures - olejek;
- oliwa z oliwek (sic!)

4. Nowości:

- Płyny micelarne: Bioderma Sensibio H20 i Lutsine E45 Immulia, nie znajduję nic niepokojącego, ale dopiszę składy jeśli ktoś chce się wgłebić.

5. Rozumiem, że nie zaczynam:
- Avene Diacneal - na czas do zakończenia karmienia;

- LRP Mela-D (wiem! czytałam!! nieskuteczny!!!, ale czasem więcej impulsu niż czasu i rozumu ). Skład jakiś agresywny, filtry chemiczne, silikony, parabeny. Pytanie: czy w okresie karmienia przejdzie czy czekać? Skład chętnie przepiszę.

I co zrobić z plamami?

Na usprawiedliwienie / pocieszenie: to moja pierwsza ciąża, jestem po 30stce i dotychczasowe USG (średnio 1 na miesiąc - półtora) są ok. A bardziej niż chemia powinien zaszkodzić mi stres. Teraz obie się odkuwamy - ja zajmuję się naszym zdrowiem, a mała intensywnie ćwiczy pływanie i kickboxing.


Pozdrowienia i

iasmeen
iasmeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 15:29   #535
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Hej, Iasmeen
Witaj na forum

Cytat:
Napisane przez iasmeen Pokaż wiadomość
Witam wszystkie wizażanki,

- 2007 - uczulenie leczone totalnym ekranem i antybiotykami
- 2008 - Vichy 50+, ale z uwagi na zapychanie odstawiłam po sezonie
- 2009 - Uriage Hyseac Fluide Solaire Protection Haute Peaux Mixtes a Grassess SPF50UVA - Fluid przeciwsłoneczny wysoka ochrona dla cery mieszanej i tłustej, sympatyczna konsystencja, ale kompletnie nieskuteczne na tamtejsze lato - nawet przy, jak w moim przypadku, zwykłym wychodzeniu do pracy - i mam teraz maskę ciążową.

1. Używałam od kilku lat i używam nadal:
- Mydło polecone przez dermatologa, nazwy nigdy nie pamiętam, nawet w aptece mam pustkę w głowie,
- Garnier podstawy pielegnacji, mleczko do demakijażu (głównie do mascary), ma methylparaben jak niemal wszystko co stoi na półce.
- Vichy Myokine do oczu - sprzeczne opinie na forum, ale chyba przejdzie;
- z LRP Effaclar - głównie płyn micelarny i żel do mycia buzi, A.I. tylko raz pół próbki, chyba tylko na początku ciąży Effaclar M lub H, który wszedł w miejsce Effaclar Matte Hydratant Active, ale wolałam stary

2. Używałam na słońce:

- Uriage ww., większość ciąży - uwaga uwaga, wszystkie pudełka powyrzucałam w trakcie przeprowadzki

- RoC Minesol Actif, Soin Solaire Anti-Taches Brunes Ultra-Haute Protection, 60SP-SPF - kilka razy, dostałam od koleżanki w trosce o maskę, ale nie znajduję na żadnych stronach i podejrzewam, że pochodzi jeszcze z zapasów z poprzednich lat. Brak dat ważności na opakowaniach, co doprowadza mnie do szału. Odstawiam.

- nowozakupiony RoC Minesol 50+, Anti-Brown Spot Care / Soin Anti-Taches Brunes - jak rozumiem filtry chemiczne nieprzenikające + methylparaben + pewnie jeszcze jakiś alkohol, z uwagi na plamy chętnie bym stosowała, choć teraz to pewnie musztarda po obiedzie - CZY DOPUSZCZACIE?
No i jeszcze podbierałam okazjonalnie kosmetyki mojemu narzeczonemy, żel do mycia buzi Lutsine E45, na pewno z alkoholem + jakiś lek na wypryski z pudełka, zapewne z antybiotykiem...

3. Na rozstępy:
- Mustela 9 miesięcy rozstępy podwójne działanie - krem;
- RoC Maternite Anti-Vergetures - olejek;
- oliwa z oliwek (sic!)

4. Nowości:

- Płyny micelarne: Bioderma Sensibio H20 i Lutsine E45 Immulia, nie znajduję nic niepokojącego, ale dopiszę składy jeśli ktoś chce się wgłebić.

5. Rozumiem, że nie zaczynam:
- Avene Diacneal - na czas do zakończenia karmienia;

- LRP Mela-D (wiem! czytałam!! nieskuteczny!!!, ale czasem więcej impulsu niż czasu i rozumu ). Skład jakiś agresywny, filtry chemiczne, silikony, parabeny. Pytanie: czy w okresie karmienia przejdzie czy czekać? Skład chętnie przepiszę.

I co zrobić z plamami?

Na usprawiedliwienie / pocieszenie: to moja pierwsza ciąża, jestem po 30stce i dotychczasowe USG (średnio 1 na miesiąc - półtora) są ok. A bardziej niż chemia powinien zaszkodzić mi stres. Teraz obie się odkuwamy - ja zajmuję się naszym zdrowiem, a mała intensywnie ćwiczy pływanie i kickboxing.
Z góry zaznaczam, że nie czuję się ekspertem w biochemii - to zbyt rozległa dziedzina Mogę się jedynie podzielić moim doświadczeniem

Z Diacnealem niestety trzeba się wstrzymać do końca karmienia

Do mycia twarzy też używam od kilku lat tego micelu Biodermy i uważam, że jest świetny - doskonale radzi sobie z oczyszczeniem, nie podrażnia, ma cudowny prosty skład. Nie wiem, po co Ci mydło, ale może są osoby, które odczuwają potrzebę stosowania mydła Albo mleczko - też nigdy nie lubiłam
Analizy się nie podejmuję!

Filtry: w ciąży zalecane są mineralne, ale moim zdaniem lepszy chemiczny niż żaden. Przenikanie filtrów chemicznych do krwi i ich wpływ na organizm nie jest potwierdzone, tym bardziej ich wpływ na rozwój płodu. Wiem, bo sama intensywnie szukałam informacji na ten temat w II trymestrze. Używam Avene, której niektórzy nie lubią, bo strasznie bieli. Dziewczyny polecały tu też barwiony La Roche Posay i Musteli - rozumiem, że masz dostęp do francuskich kosmetyków? Filtry chemiczne zostaw narzeczonemu i nie podbieraj mu już żadnych antybiotyków

O kosmetykach RoC i Mela D się nie wypowiadam, bo nie znam.

A na rozstępy gratuluję oliwki, serio. Ja stosuję też własnoręcznie kręconą mieszankę oleju migdałowego z jojobą i kiełkami pszenicy + kropla wit. E. Mam tak świetną skórę po tym, że postanowiłam zacząć stosować ten specyfik na całe ciało W Afryce podobno kobiety tradycyjnie stosują masło karite/shea do pielęgnacji w okresie ciąży, a potem niemowląt.

Gratuluję zdrowej ciąży i rozfikanej kickbokserki!
Powodzenia dla Was obu
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 21:33   #536
iasmeen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Karimari,

dzięki za szybką odpowiedź i miłe słowa. Mały update - dostałam w prezencie mleczko LRP Toleriane więc na razie odstawiam Garnier. Afryka na razie się skończyła, zatem i eksperymenty z kosmetykami tudzież robienie zapasów - liczę, że wszystko z małą będzie ok.

Pozdrawiam serdecznie

iasmeen
iasmeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 21:50   #537
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez iasmeen Pokaż wiadomość
Karimari,

dzięki za szybką odpowiedź i miłe słowa. Mały update - dostałam w prezencie mleczko LRP Toleriane więc na razie odstawiam Garnier. Afryka na razie się skończyła, zatem i eksperymenty z kosmetykami tudzież robienie zapasów - liczę, że wszystko z małą będzie ok.

Pozdrawiam serdecznie

iasmeen
oj pewnie ze z mala bedzie wszystko dobrze dziewczyny - jesli mamy szanse, to warto dmuchac na zimne, ale pamietajcie: tyle kobiet w ciazy pali czy pije - czasem z glupoty, czasem dlatego, ze nie wiedza, ze w tej ciazy sa... a dzieci sie rodza zdrowe mimo wszystko. troche kremu im nie zaszkodzi (a juz tym bardziej takim walecznym kickboxerkom ). dlatego nie ma co sie przejmowac tym, co bylo. lepiej skupic sie na przyszlosci i traktowac skore cudownymi olejkami - luksus do zrobienia w lazience! przepis od karamari brzmi super
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 02:39   #538
mgar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 90
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Chciałabym się zapytać o szkodliwość w ciąży kremu liftingujacego, przeciwzmarszczkowego z folacyna Lirene. Wcześniej krem niezłe mi służył...ale parabenow az nadto.
Zaczynam sobie zarzucać ze tak późno sie zainteresowałam tematem kosmetyków dozwolonych w ciąży - bo stosowałam go do 3 miesiaca...ech

Aqua, Isopropyl Mysistate, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Dimethiocone, Cetearyl Alkohol, Stearic Acid, Tocopheryi Acetate, Polycacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Triethanomine, Hydrolyzed Wheat Gluten, Laureth-7, BHA, Butylene Glycol, Ceratonia Siliqua Gum, Carbomer, Folic Acid, Atelocollagen, Polysorbate 20, Sodium Chondroitin Sulfate, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Butylphenel Methylpropional, Hexel Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionome, Limoneme

Czy DMDM Hydantoin i Propylene Glycol moga mieć rakotwórczy wpływ? Ostrzega przed nimi na liscie dr. Rozański.

No i co ważne - co z Parabenami? Z jednej strony należny z nich zrezygnować (opinie na forum) , a z drugiej polecane są tu produkty, które je zawierają (np. SVR 50 Ecran Teinte, na ktory mialabym ochotę)
Czy dobrze rozumiem, że szkodliwość zależy od ich miejsca na liście? Jeśli jest 1 na końcu to nie stanowi takiego problemu jak np. 5 parabenow w RosaKalm z firmy Plante System?

Prosiłabym zatem jakoś dobra dusze o informacje...po przeczytaniu kilku stron czuje się jak wyrodna matka!

Czy polecaną na wizaz Vitella Ictamo ( Ichtiol 3%, tlenek cynku 10%) można stosować w ciąży? (pomimo wyslalnia listu zero odzewu od dystrybutora)

Mam tez pytanie o krem LPR Anthelios Dermo-Pediatrics Spray SPF 50+
Na forach czytałam, że filtry LPR w "dziecięcych" kremach nie przenikają do skory...ale po przeczytaniu kilku stron na forum zaczynam mieć mętlik w głowie.
Jaki krem UV byście poleciły w razie czego? Pracuje na budowie, nie za bardzo lubię się skrobiowac (i tak po jednym podmuchu wiatru mam cement i tynk na twarzy .

P. S
Napisalam list do LPR - dostalam odpowiedź z biura obslugi klienta, iż mam sie spodziewac odpowiedzi w nastepnym tygodniu.

W sumie dzieki forum stalam sie bardziej swiadoma. Dziekuje!

Edytowane przez mgar
Czas edycji: 2009-09-13 o 12:49
mgar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 11:00   #539
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dziewczyny, a czego używacie po ciąży - szczególnie na biust karmiący, co by przeciwdziałać nadmiernemu rozciąganiu tkanki?
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 21:05   #540
aniaz84
Rozeznanie
 
Avatar aniaz84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 657
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Jestem w 5 miesiącu ciąży i nurtują mnie daw pytania:
1) dlaczego nie jest zalecane stosowanie tego peelingu do ciała z Mazideł:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=147&Itemid=2
czy to przez sól? Obecnie stosuję peeleng na bazie soli i cukru z Clarinsa i nie wiem czy mogę.

2)Jak to jest z olejkami eterycznymi, które można, a które nie? Jako maniaczka Clarinsa stosuję ten olejek , polecany w ciązy:
http://www.clarins.pl/index2.php?menu=opis&id=20208
Na serii Tonic wykonuje się nawet zabiegi dla kobiet w ciąży w Instytutach Clarinsa, mam zaufanie do tej firmy, a tymczasem znalazłam ten artykół:
http://www.baby-shower.pl/PIEKNA-MAM...t-w-ciazy.html
w którym wyraźnie jest napisane, że olejków z mięty pieprzowej, rozmarynu i szałwi nie można w czasie ciąży stosować, a są one w olejku Clarinsa.

ZGŁUPIAŁAM!!!!!!!!!!!!
aniaz84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 10:38:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.