Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-09, 19:31   #2761
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Oj tam kichaj na to,poprostu zapytaj kto teraz wchodzi i czy możesz wejśc z nim bo chciałaś o cos spytać(przeważnie się zgadzaja) wtedy pakuj się do gabinetu i nie patrz na nic! Tylko dlaczego nie dała Ci skierowania jak byłas na ostatniej wizycie,aby na kolejna przyjśc już z wynikami badań???
No wiem właśnie będę tak musiała zrobić... Nie wiem czemu mi nie dała, jakaś niekumata może. Teraz będę się dopominała...




Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Tego gronkowca aby znaleźc to wystarczy badanie krwi,od jakiego lekarza musi być skierowanie?
na gronkowca to raczej trzeba zrobić wymaz np. z nosa lub z gardła.
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 11:35   #2762
magdzia915
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cześć wczoraj dermatolog w końcu przepisała mi acnenormin. Moja dzienna dawka to 30mg - w sumie spodziewałam się większej no ale nie jest źle cieszę się, że w końcu zaczynam, bo już nie umie na siebie patrzeć Moje problemy z cerą zaczęły się ok 14. roku życia. Od tamtego czasu przetestowałam chyba wszystko co tylko mogłam.... bez jakichkolwiek rezultatów. Jedynie w jakimś stopniu byłam zadowolona z maści : duac żel (z antybiotykiem), gdyż sprawiał że nowe krosty trochę malały. Później moja "genialna" dermatolog zmieniła mi na "differin" w ogóle nie tłumacząc jak będzie działać. Byłam w szoku jak zaczęło mi więcej tego dziadostwa wychodzić.... Na szczęście niedawno znajoma mamy poleciła mi dermatologa z Częstochowy no i tak zdesperowana i chętna na zmiany zdecydowałam się na acnenormin. I powiem szczerze, że nawet nie przerażają mnie skutki uboczne bo chcę mieć gładka cerę Tak więc czekam na jakąkolwiek reakcje mojej skóry (nawet na wysyp, bo wiem że później będzie tylko lepiej)
pozdrawiam
magdzia915 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 18:12   #2763
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
No wiem właśnie będę tak musiała zrobić... Nie wiem czemu mi nie dała, jakaś niekumata może. Teraz będę się dopominała...






na gronkowca to raczej trzeba zrobić wymaz np. z nosa lub z gardła.
Na ten wymaz, to da mi skierowanie dermatolog???
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 18:45   #2764
Nester
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Na ten wymaz, to da mi skierowanie dermatolog???
na 90% nie, powie Ci, że to nie ma powiązania z trądzikiem i żebyś nie wydziwiała, bo ona wie lepiej Koszt takiego badania na własną rękę nie jest duży, 30-50zl. Mi wyszło że mam zwykłego gronkowca, czyli takiego jak większość posiada.
Nester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 20:18   #2765
dominisia0312
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 63
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja jestem już , albo.. dopiero. na 10 dniu acnenorminu.. i na razie ani lepiej.. ani gorzej.. chociaż nie. w sumie jest gorzej. Wychodzą mi takie bolące krosty. i mam strasznie suchą skórę.
Smaruję się czym mogę. Czytam wasze wypowiedzi.. ale jakoś nie podnosi mnie to na duchu.. nie wierzę, że mi to cholerstwo zniknie.. Przetestowałam już tyle leków.. tyle antybiotyków.. tyle kasy na to poszło.. Tyle razy miało być ok... i za każdym razem czułam się jeszcze bardziej zawiedziona.. ale naprawdę chciałabym zostać tym razem mile zaskoczona..
Po jakim czasie u was następował ten tzw. `wysyp` i jak długo trwał?
dominisia0312 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 21:27   #2766
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Oj tam kichaj na to,poprostu zapytaj kto teraz wchodzi i czy możesz wejśc z nim bo chciałaś o cos spytać(przeważnie się zgadzaja) wtedy pakuj się do gabinetu i nie patrz na nic! Tylko dlaczego nie dała Ci skierowania jak byłas na ostatniej wizycie,aby na kolejna przyjśc już z wynikami badań???

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------


Oj biedaku rozumiem Cię też będe biegać od lekarza w poszukiwaniu przyczyn tego dziadostwa,bo po co mam się brać za izo skoro potem mogą być nawroty bo nie szukałam wcześniej przyczyny. Tylko ja też miałam poślizg czasowy,bo przeoczyłam termin wstawienia się w urzędzie pracy i wyrejestrowali mnie na okres trzech miesięcy. Byłam zawieszona w próżni,nie mogłam iśc państwowo do żadnego lekarza. Pozostało przeczekać i leczyć się domowymi sposobami.

Tego gronkowca aby znaleźc to wystarczy badanie krwi,od jakiego lekarza musi być skierowanie?

Matko 900zł za leczenie zęba nie lepiej było go usunąć?

Badania krwi robiłam żeby sprawdzić czy nadaję się na retinoidy i coś mi z wątrobą wyszło nie tak (o zgrozo!)
Ale mam nadzieje że dostane te leki.
Migdały oczywiście do usunięcia ale mam sie nie śpieszyć- tak derma powiedział. Nie mogę doczekać się wtorku kiedy pójdę do lekarza i wszytkiego się dowiem!
Aż strach iść znowu do jakiegoś lekarza bo migdały, gronkowiec, trąd i co jeszcze???
Miałam iść do ginekologa na kontrole, ale chyba odpuszcze do moja;D
Bo a nóż widelec znowu coś się czaji ;p
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 21:47   #2767
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Na ten wymaz, to da mi skierowanie dermatolog???
nie wiem, bo ja miałam na laborkach w szkole robione. Sama sobie zrobiłam

ale też mi się wydaje, że będziesz musiała to prywatnie załatwić...no ale spytać dermy nie zaszkodzi najpierw


dominisia0312 hmm u mnie jeśli chodzi o wysyp to w sumie nie wiem czy miałam jako taki...wychodziły i wychodzą nadal nowe syfki ale nie jakoś masowo...
I nie dziwię Ci się,że podchodzisz sceptycznie do kuracji ale trzeba być dobrej myśli, w końcu coś musi nam pomóc;/
Pisz jak Ci przebiega kuracja

Postanowiłam robić sobie zdjęcia co 2 tygodnie i będę porównywała stan cery... po weekendzie robię 3 sesje, mam nadzieję, że na koniec kuracji będę mogła się pochwalić rezultatami
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 21:55   #2768
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nester Pokaż wiadomość
na 90% nie, powie Ci, że to nie ma powiązania z trądzikiem i żebyś nie wydziwiała, bo ona wie lepiej Koszt takiego badania na własną rękę nie jest duży, 30-50zl. Mi wyszło że mam zwykłego gronkowca, czyli takiego jak większość posiada.
Tyle lat sie u niej lecze myśle,że da mi to skierowanie!?
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 21:56   #2769
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez dominisia0312 Pokaż wiadomość
Ja jestem już , albo.. dopiero. na 10 dniu acnenorminu.. i na razie ani lepiej.. ani gorzej.. chociaż nie. w sumie jest gorzej. Wychodzą mi takie bolące krosty. i mam strasznie suchą skórę.
Smaruję się czym mogę. Czytam wasze wypowiedzi.. ale jakoś nie podnosi mnie to na duchu.. nie wierzę, że mi to cholerstwo zniknie.. Przetestowałam już tyle leków.. tyle antybiotyków.. tyle kasy na to poszło.. Tyle razy miało być ok... i za każdym razem czułam się jeszcze bardziej zawiedziona.. ale naprawdę chciałabym zostać tym razem mile zaskoczona..
Po jakim czasie u was następował ten tzw. `wysyp` i jak długo trwał?
u mie z 2 tyg zaczelo sie jakos wlasnie kolo 10 dnia. z tym ze ja za duzego problemu z tradzikiem nie mialam. im wieksze problemy tym wysyp dluzej trwa nawet do 3 miesiecy . pozniej wszytko zwalnia i zaczyna sie goic a krostki wychodza mniejsze,szybciej schodza i ogolnie juz nie w takiej ilosci.

24 dzien
mnie czeka 2ga tura wysypu malenkich krosteczek co schodza po 2ch dniach odpadajac w calosci od twarzy kilka czerwonych malenstw pojawilo sie na brodzie. i kolo ust. na czole splycily sie kolejne 2 zaskorniki krostki z uczulenia uschly i w niektorych miejscach zeszly w innych wciaz uparcie trwaja pomagam im zejsc tonikiem aspirynowym. ogolnie suche skorki jedynie corano w brwiach,nosie i wokolo owych usychajacych krostek. zaskorniki czarne sie oczyscily jedynie w zaglebieniach przy platkach nosa. tam widac ze zrobilo sie czysto. na grzbiecie i platkach kindola wciaz wychodza "suche glowy" .policzki przy nosie czysciejsze ale wciaz jeszcze sa mniejsze czarne kropeczki. czolo zluszczylo sie i tez wagrow coraz mniej . ogolnie jest bardzo fajnie tylko cos nie tak z ustami. albo to owe uczulenie albo dostalam zapalenia czerwieni wargowej. obdarte do "zywego " ,czerwone,pieka, i pojawiaja sie na nich krostki wypelnione takim plynem( surowiczny sie to nazywa?). na noc wymazalam sudocremem- pomaga mi na popekane kaciki zawsze i jako jedyny je potrafil wygoic w ciagu nocy!. wczesniej nakladalam nagietkowy babydream w ciagu dnia i mi troszke je uspokoil. obydwa maja sporo cynku w skladzie z tym ze sudocrem jest bardziej "tepy" i napewno sie w nocy nie zmaze .jak narazie ulga .
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 21:59   #2770
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ktoś mi powiedział,aby te wszystkie zmiany zasypywać mąką kartoflaną.
Wiecie może jakie ona ma działanie na trądzik?
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 22:05   #2771
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Olkie jaka szczegółowa relacja hehe
Ja nie mogę się pozbyć 2 syfów przebijam je igiełką a one ciągle się odbudowują;/ okropnie do wygląda ;/ tego na policzku mam od początku kuracji nic go nie rusza....
Reszta się goi szybko.


Pierwsze słyszę z tą mąką ale może ktoś inny będzie wiedział chętnie poczytam;p
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...

Edytowane przez gazela12345
Czas edycji: 2011-03-10 o 22:06
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 23:34   #2772
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dzień enty (jutro policzę)
Twarz bez krostki. Większość wągrów - out. Jestem różowa jak świnka i do tego bardzo gorącą mam skórę twarzy. Moja siostra myślała, że się rumienię na widok ulubionego wokalisty ;]
Odrobinę się łuszczę - pomaga kremowanie od czasu do czasu oraz wklepywanie podkładu zamiast wsmarowywania - nie widać skórek tak bardzo
W sumie już bez podkładu wygladam o wiele lepiej. No ale i tak jestem w cętki ^^
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 05:16   #2773
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witajcie dziewczyny. Wczoraj byłam kolejny raz u dermatologa pani dr.widząc mój stan fizyczny i psychiczny zaproponowała leczenie retinoidami. zdecydowałam się na to leczenie choć mam pietra. Ale wierzę że pomożecie mi i uzyskam wsparcie. muszę przebić się przez cały wątek widzę że to skarbnica wiedzy;-)
mam zrobić badania, test ciążowy i jak będzie ok to od 25 marca ruszam...
julisari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 09:43   #2774
Anna Wiktoria
Rozeznanie
 
Avatar Anna Wiktoria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 765
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cześć Widzę że każda osoba reaguje inaczej na leczenie Ja mogę opisać swoje dolegliwości tak:
1. Bardzo suche usta, pękają, stosuję pomadkę ochronną ale jeśli jeden dzień zapomnę to robi się katastrofa.
2. Nie wiem czy to od połączenia kuracji antytrądzikowej z hormonami ale jestem chronicznie przemęczona. Mój dzień czasem kończy się o 19 bo nie mam siły podnieść się z łóżka. I potrzebuję więcej snu.
3. Z oczami nic mi się nie dzieje ale raz miałam takie coś, że pękła mi chyba żyłka w oku i przez 2 tygodnie miałam taki mini-wylew :/ Pół oka czerwone :P Nie bolało ale wyglądało niefajnie. Ale nie wiem czy to od kuracji akurat.
4. Włosy mam suche, stosuję odżywkę WAX i trochę pomaga
5. Przesuszona twarz - na mrozie strasznie się czerwieni.
Ale najważniejsze jest to, że moja buzia zaczyna wyglądać normalnie. Nie mam już ropnych wyprysków, buzia zrobiła się gładka. Zostały tylko czerwone plamy ale też powoli znikają. A zaczynam 5 opakowanie. Dawka: 1 raz dziennie tabletka 20mg.
A najlepszą niespodzianke miałam tydzień temu kupując kolejne opakowanie IZOTEKU. Cena: 97zł Nie mogłam w to uwierzyć Wcześniej płąciłam 130zł. Dla zainteresowanych: Tychy, "Apteka pod arkadami"
__________________
Odchudzam się z Vitalią -> 25 kg do zrzucenia!
Początek 1 lipca 2016 r.
Pozostało do zrzucenia -> 9 kg
Anna Wiktoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 14:12   #2775
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Anna Wiktoria Pokaż wiadomość
Cześć Widzę że każda osoba reaguje inaczej na leczenie Ja mogę opisać swoje dolegliwości tak:
1. Bardzo suche usta, pękają, stosuję pomadkę ochronną ale jeśli jeden dzień zapomnę to robi się katastrofa.
2. Nie wiem czy to od połączenia kuracji antytrądzikowej z hormonami ale jestem chronicznie przemęczona. Mój dzień czasem kończy się o 19 bo nie mam siły podnieść się z łóżka. I potrzebuję więcej snu.
3. Z oczami nic mi się nie dzieje ale raz miałam takie coś, że pękła mi chyba żyłka w oku i przez 2 tygodnie miałam taki mini-wylew :/ Pół oka czerwone :P Nie bolało ale wyglądało niefajnie. Ale nie wiem czy to od kuracji akurat.
4. Włosy mam suche, stosuję odżywkę WAX i trochę pomaga
5. Przesuszona twarz - na mrozie strasznie się czerwieni.
Ale najważniejsze jest to, że moja buzia zaczyna wyglądać normalnie. Nie mam już ropnych wyprysków, buzia zrobiła się gładka. Zostały tylko czerwone plamy ale też powoli znikają. A zaczynam 5 opakowanie. Dawka: 1 raz dziennie tabletka 20mg.
A najlepszą niespodzianke miałam tydzień temu kupując kolejne opakowanie IZOTEKU. Cena: 97zł Nie mogłam w to uwierzyć Wcześniej płąciłam 130zł. Dla zainteresowanych: Tychy, "Apteka pod arkadami"
aż się boję jak czytam...a natłuszczasz czymś twarz? Cena mnie zwaliła z nóg!!!
julisari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 17:48   #2776
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Byłam dziś u lekarza . Wypisała mi 10 mg i mam łykać po 2 tabletki / tydzień. więc opakowanie wystarczy mi na jakieś 4 msc. Tak żeby już pomniejszyć dawkę, ale zeby jednak utrzymywało się w organizmie zeby miec pewnosc ze nie wroci.
Jeeej, a jak zobaczylam swoje zdjecie u niej na laptopie (bo robila mi przy pierwszej wizycie) to niemożliwe ze moglam tak wygladac! :O

zycze powodzenia wszystkim retinoidką ;D
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 21:03   #2777
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
Byłam dziś u lekarza . Wypisała mi 10 mg i mam łykać po 2 tabletki / tydzień. więc opakowanie wystarczy mi na jakieś 4 msc. Tak żeby już pomniejszyć dawkę, ale zeby jednak utrzymywało się w organizmie zeby miec pewnosc ze nie wroci.
Jeeej, a jak zobaczylam swoje zdjecie u niej na laptopie (bo robila mi przy pierwszej wizycie) to niemożliwe ze moglam tak wygladac! :O

zycze powodzenia wszystkim retinoidką ;D
jAk długo brałaś? po jakim czasie poprawa?
julisari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 22:15   #2778
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

cos mi sie buduje nad brwia-naciapalam masc ichitiolowa by wyciagnela. pouczuleniowa wysypka ciagle sie trzyma. na brodzie i kolo ust malenkie ropne krosteczki w ilosci ok 5.najbardziej jednak drazni mnie owa wysypka . jest niemila pod palcami i mineralni zle na takiej skorze wygladaja. jeszcze gorzej niz na luszczacej bo na tej to skorki jakos przyklepac sie da. nie mam pojecia czemu tak dlugo sie ona trzyma. cos chyba musialam albo jesc albo cos mi innego nie sluzy.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 13:18   #2779
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez julisari Pokaż wiadomość
jAk długo brałaś? po jakim czasie poprawa?

od marca tamtego roku
gdzies po 2 miesiacach byla taka wieksza zauwazalna poprawa, i pozniej juz coraz lepiej
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-12, 13:44   #2780
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej,
Więc zaczynam brać acnenormin od wtorek albo od piątku (w czwartek ide na urodziny chciałam się w sumie ostatni raz napić)

mam takie pytanie....
Kończy mi się podkład, dotychczas używałam infalible loreal, mega super kryje ale też trochę matuje i teraz jak goi mi sie jakiś syfek to widać mocno skórki. Chyba lepszy będzie jakiś bardziej natłuszczający.... Wiecie jak sie zacznie złuszczanie... od razu kupiłabym jakiś na kolejne dwa miesiące.

Czego używacie???

Ps. do pielęgnacji będę używała mydła i kremu Bambino- rada lekarza nie będę taka sucha podobno
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 15:08   #2781
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agnieshkas Pokaż wiadomość
hej,
Czego używacie???
musze podszkolić się w kosmetykach, myśle o minerałach, ale ciężko mi się wziąć za siebie i ogarnąc to.
ja smaruje buźkę Maybelline, Dream Matte Mousse. nie wiem czy to dobre czy nie, bo nie znam sie kompletnie na makijazu, ale mi zakrywa niedoskonałości i się z tego ciesze.
po maturze będe miała duzo czasu to zaczne interesować się makijażem, minerałami itp.


i powiedźcie mi jakich filtrów używacie i polecacie?
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 16:46   #2782
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agnieshkas Pokaż wiadomość
hej,
Więc zaczynam brać acnenormin od wtorek albo od piątku (w czwartek ide na urodziny chciałam się w sumie ostatni raz napić)

mam takie pytanie....
Kończy mi się podkład, dotychczas używałam infalible loreal, mega super kryje ale też trochę matuje i teraz jak goi mi sie jakiś syfek to widać mocno skórki. Chyba lepszy będzie jakiś bardziej natłuszczający.... Wiecie jak sie zacznie złuszczanie... od razu kupiłabym jakiś na kolejne dwa miesiące.

Czego używacie???

Ps. do pielęgnacji będę używała mydła i kremu Bambino- rada lekarza nie będę taka sucha podobno
ja używam loreal true match, puder sypki mineralny i jestem zadowolona nie podkreśla skórek i ładnie kryje

ale też chciałabym jakiś puder mineralny 100% tylko nie bardzo wiem jaki mam odcień wybrać no i tyle tego wszystkiego na wątku minerałowym, że trudno się zdecydować na firmę itp.
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 17:23   #2783
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agnieshkas Pokaż wiadomość
hej,
Więc zaczynam brać acnenormin od wtorek albo od piątku (w czwartek ide na urodziny chciałam się w sumie ostatni raz napić)

mam takie pytanie....
Kończy mi się podkład, dotychczas używałam infalible loreal, mega super kryje ale też trochę matuje i teraz jak goi mi sie jakiś syfek to widać mocno skórki. Chyba lepszy będzie jakiś bardziej natłuszczający.... Wiecie jak sie zacznie złuszczanie... od razu kupiłabym jakiś na kolejne dwa miesiące.

Czego używacie???

Ps. do pielęgnacji będę używała mydła i kremu Bambino- rada lekarza nie będę taka sucha podobno
Polecam EDM podkłady mineralne.
julisari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 19:07   #2784
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Anna Wiktoria Pokaż wiadomość
Cześć Widzę że każda osoba reaguje inaczej na leczenie Ja mogę opisać swoje dolegliwości tak:
1. Bardzo suche usta, pękają, stosuję pomadkę ochronną ale jeśli jeden dzień zapomnę to robi się katastrofa.
2. Nie wiem czy to od połączenia kuracji antytrądzikowej z hormonami ale jestem chronicznie przemęczona. Mój dzień czasem kończy się o 19 bo nie mam siły podnieść się z łóżka. I potrzebuję więcej snu.
3. Z oczami nic mi się nie dzieje ale raz miałam takie coś, że pękła mi chyba żyłka w oku i przez 2 tygodnie miałam taki mini-wylew :/ Pół oka czerwone :P Nie bolało ale wyglądało niefajnie. Ale nie wiem czy to od kuracji akurat.
4. Włosy mam suche, stosuję odżywkę WAX i trochę pomaga
5. Przesuszona twarz - na mrozie strasznie się czerwieni.
Ale najważniejsze jest to, że moja buzia zaczyna wyglądać normalnie. Nie mam już ropnych wyprysków, buzia zrobiła się gładka. Zostały tylko czerwone plamy ale też powoli znikają. A zaczynam 5 opakowanie. Dawka: 1 raz dziennie tabletka 20mg.
A najlepszą niespodzianke miałam tydzień temu kupując kolejne opakowanie IZOTEKU. Cena: 97zł Nie mogłam w to uwierzyć Wcześniej płąciłam 130zł. Dla zainteresowanych: Tychy, "Apteka pod arkadami"
97zł dużooo,spróbuj kupować w aptece
Kwiaty polskie w Łodzi kosztuje ok 80zł
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 19:21   #2785
magdzia915
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej,
już czwarty dzień biorę aknenormin..... i szczerze mówiąc na buzi mam tragedie już wcześniej (przed podjęciem terapii) miałam nieciekawą sytuacje, ale teraz jest o wiele gorzej.... z jednej strony się cieszę, ale z drugiej nie mogę na siebie patrzeć i próbuje jakoś zakryć to wszystko podkładem-bez większego rezultatu. No więc, najgorsze są policzki.... pokryte są wielkimi krostami, które bolą mało tego, są zakończone białymi czubkami- to chyba tzw wykwity. Czoło nie jest takie straszne....-zaledwie 2sztuki. Z brodą także jest w miare ok. Jednak najbardziej przerażają mnie te policzki tak bardzo bym chciała by to już zeszło, ale chyba jestem zmuszona poczekać. Pytanie tylko jak długo.... Tak bardzo zazdroszczę tym, którzy mają gładką cere.....
magdzia915 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 19:36   #2786
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja tez zazdroszcze
ja juz sie mecze 2 miesiac z axotretem, jednakze teraz mialam przerwe gdyz mialam zapalenie ucha i od razu od udstawienia a. wyskoczyly mi na buzi niespodzianki :/
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 21:15   #2787
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja też mam tego cholerstwa serdecznie dość!!! Aby w tych czasach nie było sposobu na trądzik!? ,,No wie pani przyczyną są albo hormony,albo stres...,, powiedział mi kiedyś lekarz,to dlaczego nie skieruje mnie pani na konkretne badania aby w końcu znaleźc przyczyne,tylko ja musze przeszukiwać internet i jakoś się ratować! Mam wrażenie,że oni się bawią z nami w kotka i myszke,czuje sie jak królik doświadczalny! Przeciaż lekarz ma kase za to ,że wypisuje nam kolejna recepty i testuje chcąc nas jak najdłużej zatrzymać! Ja też kiedy ide ulicą to widze tylko dziewczyny z ładna i gładka buzią,a mnie musiało pokarać tym trądem! eeeeeeeech musiałam sobie ponarzekać
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 21:57   #2788
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez julisari Pokaż wiadomość
Polecam EDM podkłady mineralne.

Czy w jakiś polskich drogeriach można dostać mineralne kosmetyki?





----------------------------------------------
wklejam zdjęcia buźki. umyta i posmarowana kremem, więc dlatego się tak świeci i podrażniona troszeczkę po umyciu. zdjęcia są masakrycznie wyraźne.

dorzucam jeszcze w makijażu. okropny wąsik mam (po kuracji, wcześniej nie miałam z tym problemu, w ogóle nie było) , ale boję się iść na usunięcie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (39,2 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułud.jpg (37,2 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułus.jpg (26,7 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sa.jpg (22,3 KB, 88 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułuf.jpg (26,5 KB, 86 załadowań)
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza

Edytowane przez walicnazwe
Czas edycji: 2011-03-13 o 12:07
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 17:51   #2789
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
Czy w jakiś polskich drogeriach można dostać mineralne kosmetyki?





----------------------------------------------
wklejam zdjęcia buźki. umyta i posmarowana kremem, więc dlatego się tak świeci i podrażniona troszeczkę po umyciu. zdjęcia są masakrycznie wyraźne.

dorzucam jeszcze w makijażu. okropny wąsik mam (po kuracji, wcześniej nie miałam z tym problemu, w ogóle nie było) , ale boję się iść na usunięcie.
No super buźka gratulacje!! W ogóle masz fajne długie włosy. Rosły Ci normalnie podczas kuracji? Bo podobno porost może trochę się zahamować, a ja właśnie jestem na etapie zapuszczania...

A co do kosmetyków mineralnych to możesz znaleźć jakieś w drogeriach ale to nie są 100% minerały podobno. Np. mój loreal albo z max factora też maja jakieś pudry mineralne o ile się nie mylę.
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 18:03   #2790
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
Czy w jakiś polskich drogeriach można dostać mineralne kosmetyki?





----------------------------------------------
wklejam zdjęcia buźki. umyta i posmarowana kremem, więc dlatego się tak świeci i podrażniona troszeczkę po umyciu. zdjęcia są masakrycznie wyraźne.

dorzucam jeszcze w makijażu. okropny wąsik mam (po kuracji, wcześniej nie miałam z tym problemu, w ogóle nie było) , ale boję się iść na usunięcie.
e no ładna buzia. nie chciałabyś widzieć jak ja wyglądam
ja EDM kupuję na allegro
julisari jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.