Jak podkreślić jasną cerę? V - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-18, 16:53   #1651
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
A nie pisały tego przypadkiem o tych Lirenkach w żółtych opakowaniach? Bo ta emulsja mineralna to tegoroczna nowość na BU wyczytałam że jest stabilna i że nie ma parsolu poza tym trochę się opalałam smarując nią i mnie ochroniła

fiasco, mnie nie bieli ale to chyba dość indywidualna sprawa?

PS. Jak Wam się podoba mój nowy av?
chcesz tym avem jeszcze skuteczniej odstraszać mod'ów? teraz to już nie będą mieli wątpliwości, kto zagląda na ten wątek

a z tym bieleniem to nie wiem, czy taka indywidualna sprawa, bo po prostu te filtry mineralne są z reguły białe (przynajmniej te najpopularniejsze, dwutlenek tytanu i tlenek cynku) i osadzają się na skórze (nie są wchłaniane jak te chemiczne)
wchłania się do matu? zapycha?
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2010-08-18 o 16:55
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 16:54   #1652
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
PS. Jak Wam się podoba mój nowy av?
świetny
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 17:03   #1653
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
chcesz tym avem jeszcze skuteczniej odstraszać mod'ów? teraz to już nie będą mieli wątpliwości, kto zagląda na ten wątek
No cóż... ja tylko ujawniłam moją prawdziwą naturę
Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
a z tym bieleniem to nie wiem, czy taka indywidualna sprawa, bo po prostu te filtry mineralne są z reguły białe (przynajmniej te najpopularniejsze, dwutlenek tytanu i tlenek cynku) i osadzają się na skórze (nie są wchłaniane jak te chemiczne)
wchłania się do matu? zapycha?
Co do bielenia, to początkowo wiadomo po nałożeniu bieli ale to tak w granicach 10 min od nałożenia ale chyba każdy filtr tak ma (u mnie każdy się tak zachowywał, a używałam wcześniej mleczka Antheliosa, Avenki, Babydreamu). Mnie nie zapycha, ale ja nie mam do tego zbytnich skłonności. I u mnie wchłania się do matu, z tym ze jest lekko silikonowy i zostawia taką delikatną, aksamitną powłoczkę (broń boże nie jest to taka pod którą skóra nie"oddycha" tylko taka bardzo leciutka aczkolwiek charakterystyczna dla silikonów)
Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
świetny
Dzięki
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 17:29   #1654
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

patrzę na ten skład i boję sie, że mnie będzie zapychał: masło shea, no i jeśli są silikony (wyczaiłam jeden ale w sumie to nie pamiętam nazw wszystkich silikonów) to chyba jednak ryzykować nie będę
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 18:09   #1655
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
No cóż... ja tylko ujawniłam moją prawdziwą naturę

Co do bielenia, to początkowo wiadomo po nałożeniu bieli ale to tak w granicach 10 min od nałożenia ale chyba każdy filtr tak ma (u mnie każdy się tak zachowywał, a używałam wcześniej mleczka Antheliosa, Avenki, Babydreamu). Mnie nie zapycha, ale ja nie mam do tego zbytnich skłonności. I u mnie wchłania się do matu, z tym ze jest lekko silikonowy i zostawia taką delikatną, aksamitną powłoczkę (broń boże nie jest to taka pod którą skóra nie"oddycha" tylko taka bardzo leciutka aczkolwiek charakterystyczna dla silikonów)

Dzięki
Bardzo ładny avatar. Każdy filtr bieli Cię tylko przez 10 min? Mój babydream jest biały przez cały czas. Przynajmniej aż się zetrze. Dodatkowo zakrywa niedoskonałości....Szkoda , że świeci się na mnie niemiłosiernie.

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
patrzę na ten skład i boję sie, że mnie będzie zapychał: masło shea, no i jeśli są silikony (wyczaiłam jeden ale w sumie to nie pamiętam nazw wszystkich silikonów) to chyba jednak ryzykować nie będę
fiasco, To zawsze ostudzisz mój zapał :P
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!
estra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 18:12   #1656
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

poskarże się... dzisiaj po raz 4-ty zdawałam na prawko... i o ile łuk mi wyszedł,ruszyłam z ręcznego,miałam spoko egzaminatora,na mieście też mi nieźle już szło... i parkowanie... wyjeżdżałam tyłem i zbyt wiele nie widziałam i jakieś babsko na rowerze mi wyjechało ... i tak oblałam (jechała tuż przy krawężniku,a tam były inne samochody zaparkowane i za cholere nie widziałam jej!) a w 11 minut zrobiłam 80% tych zadań tam... i nawet ten koleś powiedział,że pewnie i bym zdała... no masakra,sory za wielki off top,ale musiałam...
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 18:13   #1657
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
patrzę na ten skład i boję sie, że mnie będzie zapychał: masło shea, no i jeśli są silikony (wyczaiłam jeden ale w sumie to nie pamiętam nazw wszystkich silikonów) to chyba jednak ryzykować nie będę
Kochana, tego masła shea to tam jest z 1% może więc zapychać na pewno nie będzie

estra, chodziło mi raczej o to że dla mnie filtr który bieli przez ok. 10 min. to nie jest filtr typowo "bielący" a ogóle babydreama nie lubię - zbyt treściwy jak dla mnie i źle na nim wyglądają podkłady mineralne
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-08-18 o 18:15
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-18, 18:39   #1658
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Ja babydreama używam tylko do rąk i nóg - ogólnie kończyn, które oglądają światło dzienne - bo na twarz jest stanowczo za tłusty. Do bielenia akurat nic nie mam - dla mnie filtr może bielić (hah i biały podkład armaniego idzie w kąt), ale na punkcie tłustości mam wielką obsesję.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 20:53   #1659
* Raboussamai *
Zadomowienie
 
Avatar * Raboussamai *
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 1 854
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
poskarże się... dzisiaj po raz 4-ty zdawałam na prawko... i o ile łuk mi wyszedł,ruszyłam z ręcznego,miałam spoko egzaminatora,na mieście też mi nieźle już szło... i parkowanie... wyjeżdżałam tyłem i zbyt wiele nie widziałam i jakieś babsko na rowerze mi wyjechało ... i tak oblałam (jechała tuż przy krawężniku,a tam były inne samochody zaparkowane i za cholere nie widziałam jej!) a w 11 minut zrobiłam 80% tych zadań tam... i nawet ten koleś powiedział,że pewnie i bym zdała... no masakra,sory za wielki off top,ale musiałam...
Opowieść z cyklu: Nie ważne jak - byle uwalić.
Znam to z doświadczenia moich znajomych...
Ja zdawałam 2 lata temu, 16 lipca, a był to jak się później okazało - najcieplejszy dzień lata... uff Za pierwszym razem!
Także głowa do góry i pamiętaj, że masz prawo się odwołać! Oczu na tylnym zderzaku przecież nie posiadasz! Co za chamstwo...
* Raboussamai * jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 21:23   #1660
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Rousse, możesz porównać tę bazę do czegoś? Przeglądałam KWC i opinie są bardzo skrajne - jedne panny ją zachwalają, inne narzekają. Ona daje takie aksamitne wykończenie i gładkość jak normalna baza silikonowa? I ciekawe jak to jest z filtrami w tej bazie; ma takie same filtry jak kremy, mleczka, emulsje apteczne?
hmm.. ona jest raczej jak dobry krem, po nałożeniu na skórę bezbarwna, nie odnotowałam jakiś widocznych efektów poza nawilżeniem, nie jest taka silikonowo śliska jak np. baza silikonowa z sephory, nie zapycha, no i utrwala makijaż.
Ja ją kupiłam głównie dla filtra, ale raczej nie wpływa na widocznosc porów, nie matowi ani nie rozświetla... Nie moge się do niej jakoś przyczepić , ale faktycznie nie zaszkodziłoby jej gdyby miała jakies właściwosci poprawiające wizualnie cerę
Napewno minusem jest dość duża cena jak za bardzo małą tubkę, ale w polskim MACu są ceny z kosmosu... W sumie nie wiem, czy ją ponownie kupię, ale na pewno nie w PL
Co do filtra nie mam danych... Dla mnie najważniejsze, że nie pachnie jak zwykłe filtry i nie pozostawia filmu na skórze, ma lekki zapach "apteczny" ale raczej przyjemny.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 21:37   #1661
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Rousse, dzięki ogromne za odpowiedź. Właśnie zastanawiałam się jaka ona jest i czy warto w nią w ogóle inwestować pieniądze (bo do tanich to faktycznie nie należy!). Mi właśnie też chodzi głównie o filtr; matwienie i rozświetlenie to zadanie dla podkładu. Najważnie by nie gryzła się z fluidami i minerałami.

Aaah, dzisiaj dokładnie obadałam swoje przebarwienia i uwaga, uwaga: zauważyłam że Albucin zaczyna działać - są one jakby jaśniejsze, brązowa pigmentacja staje się nierównomierna . Chyba, że to jakieś przywidzenia
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-18, 21:42   #1662
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

skoro już jesteśmy przy bazach: używałyście tej Avonowej, Magix cośtam?
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 21:57   #1663
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Kochana, tego masła shea to tam jest z 1% może więc zapychać na pewno nie będzie
pewnie masz rację aczkolwiek chyba popadam w taką moją małą paranoję, że zapycha mnie byle co... Jak fiasco się zniechęci to byle silikon i śmiesznie małe ilości masełek i olei potrafią być problemem
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 23:30   #1664
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Rousse, dzięki ogromne za odpowiedź. Właśnie zastanawiałam się jaka ona jest i czy warto w nią w ogóle inwestować pieniądze (bo do tanich to faktycznie nie należy!). Mi właśnie też chodzi głównie o filtr; matwienie i rozświetlenie to zadanie dla podkładu. Najważnie by nie gryzła się z fluidami i minerałami.

Aaah, dzisiaj dokładnie obadałam swoje przebarwienia i uwaga, uwaga: zauważyłam że Albucin zaczyna działać - są one jakby jaśniejsze, brązowa pigmentacja staje się nierównomierna . Chyba, że to jakieś przywidzenia

A który albucin używasz? Bo właśnie odkryłam, ze są dwa, ten któy u mnie nie działał to był "albucin krem trójaktywny", (on nie ma arbutyny, tylko alantoina, niacynamid filtry i witsminę E i C lol) może ty masz ten albucin-maxima? on tak cudownie działa to wypróbuję
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:33   #1665
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Rabou dzięki... już przespałam się z tym,mniej emocjonalnie do tego podchodze już... co do mojej bladości to owszem ciało mam blade,natomiast twarz... cały czas walcze z jakimiś wysypami itp... więc daleko mi do gładkiej bladej twarzy...
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:40   #1666
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Ja mam Albucin Intensive - intensywny krem wybielający na noc. Podejrzewam że to nowsza wersja maximy.
Nakładam go na noc, nie żałując sobie. W dzień wspomagam się wybielającym Ducrayem. No i oczywiście peelingi, by delikatnie złuszczyć naskórek.
Myślę że można wypróbować tę wersję Albucinu, ale ten krem wymaga anielskiej cierpliwości - używam go od początku lipca i dopiero teraz zaczynam zauważać jakiekolwiek efekty O ile nie są one wynikiem mojej wybujałej wyobraźni i autosugestii

Znalazłam skład:
Składniki INCI:
Paraffinum Liquidum, Glycerin, Sucrose Distearate, Tocopheryl Acetate, Sucrose Stearate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Triethanolamine, Alcohol Denat., Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Papain, Carbomer, Allantoin, Niacinamide, Lecithin, Blend of Canadian Rumex species (Rumex occidentalis), BHA, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Dextran, Nonapeptide-1, Phenoxyethanol, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Parfum

No i tu też nie ma arbutyny. Nie wiem, skąd ona mi się wzięła
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2010-08-19 o 10:13
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 15:35   #1667
natrix
Rozeznanie
 
Avatar natrix
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 640
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
poskarże się... dzisiaj po raz 4-ty zdawałam na prawko... i o ile łuk mi wyszedł,ruszyłam z ręcznego,miałam spoko egzaminatora,na mieście też mi nieźle już szło... i parkowanie... wyjeżdżałam tyłem i zbyt wiele nie widziałam i jakieś babsko na rowerze mi wyjechało ... i tak oblałam (jechała tuż przy krawężniku,a tam były inne samochody zaparkowane i za cholere nie widziałam jej!) a w 11 minut zrobiłam 80% tych zadań tam... i nawet ten koleś powiedział,że pewnie i bym zdała... no masakra,sory za wielki off top,ale musiałam...
Ja właśnie zaczynam jazdy i nie czuję się w ogóle pewnie za kierownicą... Pewnie też nieraz będę podchodzić do egzaminu... Głowa do góry - następnym razem na pewno się uda, skoro ostatnio jechałaś dobrze i pewnie i tylko mały błąd udaremnił Ci zdobycie licencji!

Ja też mam Albucin Intensive. I muszę przyznać, że wybielił mi parę przebarwień na skroni (po 1,5 miesiącu stosowania). Jeszcze zostały mi dwa spore placki na brodzie, na razie nie zlazły, ale pojaśniały już trochę
__________________
CODE UNDER - mój zespół http://www.myspace.com/codeunder - nowy kawałek

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 18:39   #1668
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Hej Dziewczyny
Strasznie, strasznie dawno mnie tu nie było... A raczej byłam, ale siedziałam cicho i pilnie śledziłam wszystko (no, prawie ), co piszecie.

Ostatnio znowu zaczęła się dyskusja o typach kolorystycznych i chyba potrzebuję Waszej pomocy
Nie jestem, tak jak moja Mama, typowym latem - na pewno nie. Kiedyś wrzucałam tu (a raczej w poprzedniej części) swoje zdjęcie. Te, które to widziały i przeżyły , mogą pamiętać, że brwi mam ciemniejsze od włosów, które znowu mają ciepłe, złoto-rude refleksy. Oczy - zielone z pomarańczową obwódką, choć w mocnym, słonecznym świetle czasem są stalowoszare, dokładnie takie jak Mamy. A cera - na twarzy zdecydowanie różowa, reszta mam wrażenie, że jest mieszana. Podążając za Waszymi radami, spojrzałam na swoje żyły, ale nic mi to nie dało, bo część jest zielona, część niebieska, a część fioletowa
Dziewczyny na analizie kolorystycznej stwierdziły kiedyś, że chyba jestem latem, ale kolor włosów pasuje bardziej do wiosny...
Żeby było jeszcze śmieszniej, najlepiej czuję się w kolorach zimy - czerń, biel, szmaragdowa zieleń (kocham ), fuksja, szarości...
Pomożecie?
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 15:20   #1669
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
No i tu też nie ma arbutyny. Nie wiem, skąd ona mi się wzięła
hm, maximy już na stronie producenta nie widzę, a w trójaktywnym jest arbutyna, czyli chyba się pozmieniało, ja juz się gubię i w ogóle widzę wysyp środków z arbutyną w necie...

Cytat:
Napisane przez Srebrnousta Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Strasznie, strasznie dawno mnie tu nie było... A raczej byłam, ale siedziałam cicho i pilnie śledziłam wszystko (no, prawie ), co piszecie.

Ostatnio znowu zaczęła się dyskusja o typach kolorystycznych i chyba potrzebuję Waszej pomocy
Nie jestem, tak jak moja Mama, typowym latem - na pewno nie. Kiedyś wrzucałam tu (a raczej w poprzedniej części) swoje zdjęcie. Te, które to widziały i przeżyły , mogą pamiętać, że brwi mam ciemniejsze od włosów, które znowu mają ciepłe, złoto-rude refleksy. Oczy - zielone z pomarańczową obwódką, choć w mocnym, słonecznym świetle czasem są stalowoszare, dokładnie takie jak Mamy. A cera - na twarzy zdecydowanie różowa, reszta mam wrażenie, że jest mieszana. Podążając za Waszymi radami, spojrzałam na swoje żyły, ale nic mi to nie dało, bo część jest zielona, część niebieska, a część fioletowa
Dziewczyny na analizie kolorystycznej stwierdziły kiedyś, że chyba jestem latem, ale kolor włosów pasuje bardziej do wiosny...
Żeby było jeszcze śmieszniej, najlepiej czuję się w kolorach zimy - czerń, biel, szmaragdowa zieleń (kocham ), fuksja, szarości...
Pomożecie?
lepiej pozostać przy tym, w czym sie dobrze czujesz, bo jak się w tym dobrze czujesz to pewnie i dobrze wyglądasz. Cały ten podział na pory roku jest według mnie głupi, i to relikt poprzedniej epoki , dziś w modzie/makijazu nie ma zastosowania, bo np. jesień powinna chodzić cały rok na brązowo czy zgniło-zielono? , bleee

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2010-08-20 o 15:27
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-20, 18:19   #1670
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomości: 394
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość


lepiej pozostać przy tym, w czym sie dobrze czujesz, bo jak się w tym dobrze czujesz to pewnie i dobrze wyglądasz. Cały ten podział na pory roku jest według mnie głupi, i to relikt poprzedniej epoki , dziś w modzie/makijazu nie ma zastosowania, bo np. jesień powinna chodzić cały rok na brązowo czy zgniło-zielono? , bleee
Niekoniecznie. Często dziewczyny postarzają się i "zbrzydzają" np chłodnym odcieniem włosów, który je przyżółca, albo ciepłym podkładem kiedy cera jest ewidentnie różowa i efekt maski gotowy. Według mnie dobrze wiedzieć w jakim kierunku iść ze zmianami a nie na chybił trafił. Oczywiście to nie znaczy, że trzeba trzymać się sztywno kolorów dla danego typu, bo to trzeba się umieć bawić modą i makijażem. Ale warto spróbować po prostu czy nie poczujemy się lepiej w czymś co do nas pasuje. Dla mnie głupie jest robienie z siebie latynoski, kiedy jest się blondynką z jasną karnacją. A w makijażu i fryzjerstwie podział ten jak najbardziej obowiązuje, kolor dobiera się wedle ciepłego/ziemnego typu, to żaden relikt.
__________________
ehhh
Delave jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 18:39   #1671
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez Delave Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Często dziewczyny postarzają się i "zbrzydzają" np chłodnym odcieniem włosów, który je przyżółca, albo ciepłym podkładem kiedy cera jest ewidentnie różowa i efekt maski gotowy. Według mnie dobrze wiedzieć w jakim kierunku iść ze zmianami a nie na chybił trafił. Oczywiście to nie znaczy, że trzeba trzymać się sztywno kolorów dla danego typu, bo to trzeba się umieć bawić modą i makijażem. Ale warto spróbować po prostu czy nie poczujemy się lepiej w czymś co do nas pasuje. Dla mnie głupie jest robienie z siebie latynoski, kiedy jest się blondynką z jasną karnacją. A w makijażu i fryzjerstwie podział ten jak najbardziej obowiązuje, kolor dobiera się wedle ciepłego/ziemnego typu, to żaden relikt.
Akurat z pogrubionym się nie zgodzę - przy swojej naprawdę różowej cerze używam podkładu Inglota w ciepłym odcieniu, który ukrywa te różowe tony i całość wygląda bardziej neutralnie (choć na zdjęciach i tak wyglądam jak świnka Piggy).

Zapytałam o swój typ, bo już nie wiem, co mam zrobić z włosami - ciągle słyszę pytania, czy są farbowane, a gdy odpowiadam, że nie, wszyscy zachwycają się ich kolorem, złotym, słowiańskim (jak to ujął mój były ). Ale ja czuję, że mi nie pasują i tylko niepotrzebnie ocieplają cerę. Marzy mi się jakiś zimny brąz, niekoniecznie bardzo ciemny (choć kusi, żeby kiedyś spróbować...), a z drugiej strony boję się trwałego farbowania. Ostatnio sprawdzałam szamponetki Marion (kiedyś miałam fazę na rudy i zrobiłam sobie kolor Miedź - wyszedł naprawdę nieźle i dobrze się trzymał), ale zimny brąz (chyba Orzechowy) ciemniejszy o może dwa tony od moich włosów w ogóle na nich nie wyszedł, a jeszcze ciemniejszy trzymał się do pierwszego mycia

Wrzucam swoje zdjęcia Może one pomogą...
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 19:20   #1672
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomości: 394
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Od każdej reguły są wyjątki , ja w różowym podkładzie wyglądam bardzo źle, też mam dość różową cerę ale to przez naczynka plus rumieńce, które są częste u wiosny, szyję mam ewidentnie ciepłą, długo myślałam, że jestem latem. Może masz podobnie?? Jaki kolor ma Twoja szyja?
Ja też mam różnokolorowe żyły(fioletowe, zielone i niebieskie) i niemal czarne brwi i rzęsy przy szatynkowatym kolorze włosów
A kolor oczu mam identyczny jak Ty !

Mi się wydaje, że jesteś wiosną(ten piękny złoty odcień włosów , błagam nie farbuj, bo jest piękny i jedyny w swoim rodzaju) choć faktycznie cera, wygląda ewidentnie zimno ale szyja z kolei chyba już nie...

W każdym razie jesteś śliczną dziewczyną i tego się trzymajmy
__________________
ehhh
Delave jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 19:21   #1673
wielokropek2
Rozeznanie
 
Avatar wielokropek2
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 657
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez Srebrnousta Pokaż wiadomość
Akurat z pogrubionym się nie zgodzę - przy swojej naprawdę różowej cerze używam podkładu Inglota w ciepłym odcieniu, który ukrywa te różowe tony i całość wygląda bardziej neutralnie (choć na zdjęciach i tak wyglądam jak świnka Piggy).

Zapytałam o swój typ, bo już nie wiem, co mam zrobić z włosami - ciągle słyszę pytania, czy są farbowane, a gdy odpowiadam, że nie, wszyscy zachwycają się ich kolorem, złotym, słowiańskim (jak to ujął mój były ). Ale ja czuję, że mi nie pasują i tylko niepotrzebnie ocieplają cerę. Marzy mi się jakiś zimny brąz, niekoniecznie bardzo ciemny (choć kusi, żeby kiedyś spróbować...), a z drugiej strony boję się trwałego farbowania. Ostatnio sprawdzałam szamponetki Marion (kiedyś miałam fazę na rudy i zrobiłam sobie kolor Miedź - wyszedł naprawdę nieźle i dobrze się trzymał), ale zimny brąz (chyba Orzechowy) ciemniejszy o może dwa tony od moich włosów w ogóle na nich nie wyszedł, a jeszcze ciemniejszy trzymał się do pierwszego mycia

Wrzucam swoje zdjęcia Może one pomogą...
Przede wszystkim... Jesteś na prawdę prześliczna. Ale prawdę powiedziawszy nie wiem, co Ci doradzić, bo sama, mając uderzająco wręcz podobny odcień cery i włosów (moje są jednakże nieco jaśniejsze. Wiem, robię się nudna, ale powtórzę po raz nty, że zamieszczone przeze mnie zdjęcie przekłamywało kolory), nie umiem się z tym "obchodzić".
__________________
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości." J. Cocteau
wielokropek2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 19:32   #1674
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez Srebrnousta Pokaż wiadomość
Akurat z pogrubionym się nie zgodzę - przy swojej naprawdę różowej cerze używam podkładu Inglota w ciepłym odcieniu, który ukrywa te różowe tony i całość wygląda bardziej neutralnie (choć na zdjęciach i tak wyglądam jak świnka Piggy).

Zapytałam o swój typ, bo już nie wiem, co mam zrobić z włosami - ciągle słyszę pytania, czy są farbowane, a gdy odpowiadam, że nie, wszyscy zachwycają się ich kolorem, złotym, słowiańskim (jak to ujął mój były ). Ale ja czuję, że mi nie pasują i tylko niepotrzebnie ocieplają cerę. Marzy mi się jakiś zimny brąz, niekoniecznie bardzo ciemny (choć kusi, żeby kiedyś spróbować...), a z drugiej strony boję się trwałego farbowania. Ostatnio sprawdzałam szamponetki Marion (kiedyś miałam fazę na rudy i zrobiłam sobie kolor Miedź - wyszedł naprawdę nieźle i dobrze się trzymał), ale zimny brąz (chyba Orzechowy) ciemniejszy o może dwa tony od moich włosów w ogóle na nich nie wyszedł, a jeszcze ciemniejszy trzymał się do pierwszego mycia

Wrzucam swoje zdjęcia Może one pomogą...
Moim zdaniem nie powinnaś przyciemniac, bo będziesz wyglądała nienaturalnie. Teraz jest pięknie, właśnie z takim złotawym kolorem No i kolor sam w sobie cudny
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 19:47   #1675
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez Delave Pokaż wiadomość
Od każdej reguły są wyjątki , ja w różowym podkładzie wyglądam bardzo źle, też mam dość różową cerę ale to przez naczynka plus rumieńce, które są częste u wiosny, szyję mam ewidentnie ciepłą, długo myślałam, że jestem latem. Może masz podobnie?? Jaki kolor ma Twoja szyja?
Ja też mam różnokolorowe żyły(fioletowe, zielone i niebieskie) i niemal czarne brwi i rzęsy przy szatynkowatym kolorze włosów
A kolor oczu mam identyczny jak Ty !

Mi się wydaje, że jesteś wiosną(ten piękny złoty odcień włosów , błagam nie farbuj, bo jest piękny i jedyny w swoim rodzaju) choć faktycznie cera, wygląda ewidentnie zimno ale szyja z kolei chyba już nie...

W każdym razie jesteś śliczną dziewczyną i tego się trzymajmy
No właśnie szyja i niektóre partie skóry są żółtawe, choć twarz i nogi mocno różowe... Nie rozumiem
Cytat:
Napisane przez wielokropek2 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim... Jesteś na prawdę prześliczna. Ale prawdę powiedziawszy nie wiem, co Ci doradzić, bo sama, mając uderzająco wręcz podobny odcień cery i włosów (moje są jednakże nieco jaśniejsze. Wiem, robię się nudna, ale powtórzę po raz nty, że zamieszczone przeze mnie zdjęcie przekłamywało kolory), nie umiem się z tym "obchodzić".
Pamiętam Twoje zdjęcie I rzeczywiście masz jaśniejsze włosy. Tylko Tobie taki złotawy odcień naprawdę pasuje, mnie niekoniecznie...
Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie powinnaś przyciemniac, bo będziesz wyglądała nienaturalnie. Teraz jest pięknie, właśnie z takim złotawym kolorem No i kolor sam w sobie cudny
Przez te wszystkie komplementy zrobiłam się jeszcze bardziej różowa :3
Ech, chyba wszystkie zakompleksione i blade dziewczyny powinny wrzucać zdjęcia na ten wątek - taka terapia
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 20:40   #1676
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

ja na przykład zastanawiam się, czy nie wrócić do naturalnego koloru włosów... choc kurcze, takie popielate w ogóle nie pasują do mojego stylu. za to po obejrzeniu kilku teledysków No Doubt sobie pomyslałam, że też bym mogła fajnie wyglądać w platynie ale na razie pozostanę przy ciemniejszych.

Srebrnousta uwielbiam cie uwielbiam takie rysy twarzy, te usta i oczy i absolutnie bym nie przyciemniała włosów, bynajmniej nie wyglądałyby naturalnie, zwłaszcza, ze masz dość jasne brwi; ale myślę, ze można ten kolor ochłodzić. próbowałaś może niebieskiej płukanki?
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 20:44   #1677
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Srebrnousta uwielbiam cie uwielbiam takie rysy twarzy, te usta i oczy i absolutnie bym nie przyciemniała włosów, bynajmniej nie wyglądałyby naturalnie, zwłaszcza, ze masz dość jasne brwi; ale myślę, ze można ten kolor ochłodzić. próbowałaś może niebieskiej płukanki?

Brwi w rzeczywistości są ciemniejsze od włosów, tylko tak dziwnie jasno wyszły na zdjęciu
Zastanawiałam się nad niebieską płukanką (a może to była fioletowa... ), ale po przejrzeniu opinii w KWC zwątpiłam i jakoś tak wyszło, że żadnej nie kupiłam... A może mogłabyś mi coś polecić?
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 20:50   #1678
natrix
Rozeznanie
 
Avatar natrix
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 640
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Srebrnousta, ja też zaklinam Cię, żebyś nie zmieniała (przynajmniej drastycznie) tego (miał rację Twój ex) cudownego słowiańskiego blondu! W ogóle rysy masz właśnie takie słowiańskie i razem to świetnie współgra Jak z natury jest dobrze, to szkoda to niszczyć
__________________
CODE UNDER - mój zespół http://www.myspace.com/codeunder - nowy kawałek

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 20:54   #1679
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomości: 394
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez natrix Pokaż wiadomość
Srebrnousta, ja też zaklinam Cię, żebyś nie zmieniała (przynajmniej drastycznie) tego (miał rację Twój ex) cudownego słowiańskiego blondu! W ogóle rysy masz właśnie takie słowiańskie i razem to świetnie współgra Jak z natury jest dobrze, to szkoda to niszczyć
Popieram w 2000%!!
__________________
ehhh
Delave jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 20:55   #1680
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez natrix Pokaż wiadomość
Srebrnousta, ja też zaklinam Cię, żebyś nie zmieniała (przynajmniej drastycznie) tego (miał rację Twój ex) cudownego słowiańskiego blondu! W ogóle rysy masz właśnie takie słowiańskie i razem to świetnie współgra Jak z natury jest dobrze, to szkoda to niszczyć

A najciekawsze jest to, że gdyby Prasłowianie nie pomieszali się z innymi ludami, kojarzyliby nam się nie z jasnowłosymi, krasnymi i niebieskookimi dziewczętami, a z ciemniejszą skórą, włosami i oczami
A teraz mały, słowiański offtop - miałam dzisiaj jechać z TŻem i jego bratem na XI Międzynarodowy Zjazd Wojowników Słowiańskich, ale mój B. się rozchorował...
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:00.