Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-07, 09:57   #661
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Dlatego go ściskamy w strzykawce. Proste.

Ja robię wg. Twoich rad i jest OK
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 20:26   #662
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Może tak być, bo nasypowy zależy od tego jak tam te drobiny się układają.
Ale czy jest taki sam tego bez wagi laboratoryjnej i obydwu kwasów się nie sprawdzi.
Ale jak liczysz nasypowo i nie ściskasz jest ok



Tu nie masz racji, używasz go tyle samo jeżeli chodzi o wagę, jedynie objętościowo tego z ZSK więcej musisz dać.
A kupujesz wg. wagi - na ZSK 20 gr - > czyli nasypowo 37 ml i na mazidłach 20 gr - tyle że tu to 30 ml.
Właśnie o tą objętość mi chodziło , że wychodzi mi go więcej .
Czasami trudno wytłumaczyć co się ma na myśli
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 20:34   #663
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Niby dziś czwartek - więc pora na peeling, ale jakoś wyjątkowo mi się nie nie chce
Strasznie nie lubię konsystencji salipega... spływa tak, że muszę co chwila się wycierać

W zamian za to, zaaplikuję mocniejszą dawke toniku
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 20:37   #664
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

najgorzej jak na usta gdzieś spłynie blehhhh ))))))) ja dziś na spirycie robię zakupiłem "SETKĘ"
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 20:47   #665
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tego mieszania ludziom w głowach.
Każdy kwas salicylowy ma ciężar właściwy 1,44g/ml.
Więcej zamieszania jest przy odmierzaniu ciężaru nasypowego, bo każdy ruch powoduje, że igiełki się przemieszczają i uklepują, więc zachowanie precyzji jest bardzo trudne.
Dlatego go ściskamy w strzykawce. Proste.
Nikt nikomu nie miesza w głowie , są inne sposoby , warto je poznać . Każdy wybierze to co mu odpowiada .Ja nigdy nie mówie
-"mój sposób jest najlepszy" ,
tak na marginesie - mężczyzna ściśnie kwas mocniej , kobieta słabiej w zależności od tego kto ile ma siły
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 21:16   #666
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
tak na marginesie - mężczyzna ściśnie kwas mocniej , kobieta słabiej w zależności od tego kto ile ma siły


to może jednak tych 40% salipega nie mam, bo i siły u mnie nigdy za wiele nie było
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 00:21   #667
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Nikt nikomu nie miesza w głowie , są inne sposoby , warto je poznać . Każdy wybierze to co mu odpowiada .Ja nigdy nie mówie
-"mój sposób jest najlepszy" ,
tak na marginesie - mężczyzna ściśnie kwas mocniej , kobieta słabiej w zależności od tego kto ile ma siły
Wystarczy jak się skupisz na zdaniu: "Każdy kwas salicylowy ma ciężar właściwy 1,44g/ml"
__________________
Jeszcze w zielone gramy...
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-08, 03:53   #668
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Kasia ,lub ktoś mądrzejszy ode mnie.

W pierwszym poście ,chyba jest błąd .Chce zrobić 30% na spirytusie i
wydaje mi się , że jest dużo za dużo kwasu podane ,może ktoś zerknąć?

Na 5 ml peelingu , podają 1,94ml kwasu salicylowego na 4,06 ml spirytusu

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Miło byłoby, gdybyś napisała do mnie
Skoro na 5 ml a suma wychodzi 6ml to logiczne, że jest błąd.
Błąd poprawiony.Po kłopocie.
Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Tak Natalio, po Twoim poście uznałam, że tak będzie bezpieczniej - a ja nie bedę się denerwować, że ktoś zrobi sobie przeze mnie krzywdę. Czasami chęć bycia pomocnym może się odbić czkawką.

Wiesz , nie rozumiem cię .Robisz błędy , masz pretensje jak się o tym mówi głośno . Tylko własnemu rozsądkowi zawdzięczam , że nie nałożyłam sobie takiego mocnego stężenia na twarz , które podałaś.
A twój komentarz do zaistniałej sytuacji , pozostawie już bez uwag.
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 09:03   #669
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ile tu na Biochemii jadu ostatnio... Wczoraj zostałam zjechana na ''Patentach na bycie NAJ'', kiedy skrytykowałam używanie mydła do mycia facjaty.

A teraz tutaj takie Może zaczniemy się kwasem oblewać?

Ja w każdym razie widzę dużą poprawę na mojej buzi i myślę, że zawdzięczam to salicylowi, AcneDermowi i Effaclarowi Zmasowany atak przyniósł skutek. Ale walczę dalej
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 09:14   #670
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Hej niegrzeczne kobietki co to tutaj za hałas ! Ja jako rodzynek w waszym babskim cieście mówię, że ma być spokój ! A teraz komentarz do wczorajszego peelingu 30% na spirytusie po nałożeniu na twarz istny HARDCORE! piekło piekło piekło i jeszcze raz piekło, ale na szczęście przez około 2-3 minuty wytrzymałem jakoś .Trzymałem to coś na twarzy z 30 minut i zrobiła się jakby taka skorupa na twarzy zmyłem wszystko ładnie pięknie wacikiem przetarłem i nawilżyłem krem z AA się kończył więc użyłem olejku z JOJOBA .Dziś rano hmm żadnego buraka ani łuszczenia ) skóra lepsza, ale wciąż są miejsca ciężkie! Na czole po prawej stronie nic nie widać, ale jak ręką przejadę to czuć, że coś tam siedzi i nie jest równo dzisiaj zrobię jeszcze większy HARDCORE choć kusi mnie spróbować LHA którego mam 5 gram na spirytusie, ale nie wiem jak by wyglądały proporcje
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 09:57   #671
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
Hej niegrzeczne kobietki co to tutaj za hałas ! Ja jako rodzynek w waszym babskim cieście mówię, że ma być spokój !


30 % na alkoholu - podziw A może dzisiaj dasz odpocząć skórze? Chociaż jako facet możliwe, że masz skórę jak nosorożec
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-08, 10:15   #672
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
Hej niegrzeczne kobietki co to tutaj za hałas ! Ja jako rodzynek w waszym babskim cieście mówię, że ma być spokój ! A teraz komentarz do wczorajszego peelingu 30% na spirytusie po nałożeniu na twarz istny HARDCORE! piekło piekło piekło i jeszcze raz piekło, ale na szczęście przez około 2-3 minuty wytrzymałem jakoś .Trzymałem to coś na twarzy z 30 minut i zrobiła się jakby taka skorupa na twarzy zmyłem wszystko ładnie pięknie wacikiem przetarłem i nawilżyłem krem z AA się kończył więc użyłem olejku z JOJOBA .Dziś rano hmm żadnego buraka ani łuszczenia ) skóra lepsza, ale wciąż są miejsca ciężkie! Na czole po prawej stronie nic nie widać, ale jak ręką przejadę to czuć, że coś tam siedzi i nie jest równo dzisiaj zrobię jeszcze większy HARDCORE choć kusi mnie spróbować LHA którego mam 5 gram na spirytusie, ale nie wiem jak by wyglądały proporcje
Musisz dzisiaj? Może lepiej poczekaj z 3 dni, zobaczysz skóre i tak ruszy po tych 30 procent. Złuszczy się jedna warstwa, a następnym peelingiem ruszysz następną i dzięki temu efekt będzie lepszy.
Jojoba bardzo okej, ten z AA móglby być za mało tłusty.

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Niby dziś czwartek - więc pora na peeling, ale jakoś wyjątkowo mi się nie nie chce
Strasznie nie lubię konsystencji salipega... spływa tak, że muszę co chwila się wycierać

W zamian za to, zaaplikuję mocniejszą dawke toniku
Jak masz ochotę na coś łatwiejszego w użytwkowaniu i nie masz wrażliwej skóry plus możesz się łuszczyć spróbuj spirytusu.


---------------------------------------------------------
Wybaczcie, że nie zostawie tak całej tej dyskusji, ale poczułam się urażona "mieszaniem w głowie".
Napisałam, że teoretycznie większą dokładność uzyska się ściskają.
Ale tak naprawdę nie uzyskasz i tak laboratoryjnej dokładności.
Ale te różnice nie będą jakieś wielkie, więc nie ma co się kłócić.
Chemia ma to do siebie, że na samych obliczeniach daleko się nie zajedzie, dlatego przeprowadza się dużo prób, a nie jest tak, że w jednym laboratorium przeprowadzą doświadczenie, wpisza do książki i wszyscy biorą wyniki stamtąd.
Nikt z nas nie może powiedzieć, że uzyskuje najdokładniejsze stężenie.
Ważne żeby obserwować reakcję skóry - nie zrobić sobie krzywdy, a z drugiej storny, żeby kwas był na tyle mocny żeby działał.


Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Nikt nikomu nie miesza w głowie , są inne sposoby , warto je poznać . Każdy wybierze to co mu odpowiada .Ja nigdy nie mówie
-"mój sposób jest najlepszy" ,
tak na marginesie - mężczyzna ściśnie kwas mocniej , kobieta słabiej w zależności od tego kto ile ma siły
To też prawda
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 10:22   #673
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Inaczej mówiąc , myślałam , że robie stężenie 30% , a było niecałe 20% .To jest też odpowiedź na to , dlaczego zyskowy kwas jest taki tani , bo więcej go trzeba użyć .
Może gdybyś nie kierowała się "rozsądkiem" wyszłoby Ci prawidłowe stężenie wreszcie?


Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Wybaczcie, że nie zostawie tak całej tej dyskusji, ale poczułam się urażona "mieszaniem w głowie".
Zupełnie niepotrzebnie, piszesz o ściskaniu kwasu tak jak i ja; miałam na myśli dobre rady Natalii.
__________________
Jeszcze w zielone gramy...

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-05-08 o 10:29
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 13:52   #674
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Myślę intensywnie nad tym, żeby przeliczyć stężenia dla salicyla , migdała, salipega i co tam jeszcze będzie trzeba i podpiąć jednak gdzieś. Co prawda znalazłam wątek z przydatnymi linkami co do kwasów, ale większość tam już nie działa.

A jednak nie każdy sobie radzi z przeliczaniem, nie zawsze ktoś jest na wątku żeby podpowiedzieć, a tak by było szybko i nikt by sobie krzywdy nie zrobił.

Coraz nas tu więcej na kwasach więc takie podpięte przeliczenie by się przydało.
Chyba.
Pomyśle jeszcze jak by to zrobić. Tu w pierwszym poście nie za bardzo by pasowało wrzucać obliczenia dla migdała na przykład, a w drugim wątku o kwasach brakuje pierwszego informacyjnego posta.

Przy okazji wielki pokłon dla bromelainy - wczoraj łuszczyła mi się skóra dosyć mocno, myślałam, że będę musiała zrezygnować z makijażu, tym bardziej, że jakoś minerały dosyć u mnie podkreślają skórki. Ale zrobiłam peeling i wszystkie zniknęły - skóra gładziutka!!! Po raz koejny nie mogę wyjść z podziwu jaką skuteczność ma ten peeling.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2009-05-09 o 13:58
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 13:59   #675
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Założyć nowy wątek? Pomysł dobry, wyliczyć różne stężenia dla różnych kwasów i różnymi metodami. Pomęczyć się raz i ułatwić życie początkującym. W takim wątku można by rozwiać wątpliwości co do stężeń a istniejące zostawić na relacje o peelingach.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 14:03   #676
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Może właśnie po prostu założyć nowy wątek - i poprosić moderatora o przyklejenie
Uważam, że takie wyliczenia na pewno by się przydały.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 14:28   #677
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Myślę intensywnie nad tym, żeby przeliczyć stężenia dla salicyla , migdała, salipega i co tam jeszcze będzie trzeba i podpiąć jednak gdzieś. Co prawda znalazłam wątek z przydatnymi linkami co do kwasów, ale większość tam już nie działa.

A jednak nie każdy sobie radzi z przeliczaniem, nie zawsze ktoś jest na wątku żeby podpowiedzieć, a tak by było szybko i nikt by sobie krzywdy nie zrobił.

Coraz nas tu więcej na kwasach więc takie podpięte przeliczenie by się przydało.
Chyba.

Nie jestem geniuszem , a nikt mi nie chciał pomóc nauczyć się jak obsługiwać ten kalkulator , a prosiłam . Lubie być niezależna .
Zacisnęłam zęby i w kilka minut załapałam kalkulator , który jest dziecinnie prosty .

Alkaxy - może wystarczyła by instrukcja obsługi kalkulatora , mnie ona wtedy by bardzo pomogła. No i ta wygoda , robisz sobie taką ilość peelingu , jaką chcesz .

Miałyśmy już w pierwszym poście na wątku salicylowym piękną instrukcje , wszystkie stężenia , ładnie przejrzyście napisaną .
Owszem , wkradł się tam błąd , bo każdy jest tylko człowiekiem , na szczęście nikt sobie krzywdy nie zrobił .
Wystarczyło poprawić i każdy nadal by mógł korzystać , po co było robić takie larum , do dzisiaj nie rozumiem

Jestem za podpiętymi przeliczeniami , za wszystkim co może nam pomóc poruszać się w tym świecie biochemi .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 16:39   #678
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

no przydało by się przydało ja wczoraj peelingu nie robiłem, a skóra po tym 30% na spirytusie nic zerooo reakcji dziwne
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 17:39   #679
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
no przydało by się przydało ja wczoraj peelingu nie robiłem, a skóra po tym 30% na spirytusie nic zerooo reakcji dziwne
Jak masz kwas Zyskowy , to nie dziwi mnie brak reakcji . Miałam tak samo . Zorza nauczyła mnie innego sposobu przeliczania , i dopiero zaczęłam się łuszczyć jak po peelingu powinno być , tzn. mi zależało na porządnym łuszczeniu i takie miałam
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-09, 17:51   #680
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

kurde jakaś inna opcja jest ?? hmm to może napisz mi jakie powinny być proporcje do tego 30% na spirycie według tego "inneg oprzeliczania" ?
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 18:00   #681
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
kurde jakaś inna opcja jest ?? hmm to może napisz mi jakie powinny być proporcje do tego 30% na spirycie według tego "inneg oprzeliczania" ?
Nie chcesz się nauczyć kalkulatora ?

Na pewno masz kwas zyskowy , bo nie napisałeś dokładnie
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 18:03   #682
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

takk kupiłem go na ZSK , a kalkulatora narazie nie bo jeszcze cos zepsuje i sie spalęę )
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 18:23   #683
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
takk kupiłem go na ZSK , a kalkulatora narazie nie bo jeszcze cos zepsuje i sie spalęę )
Podam Ci stężenie na 25 % , dlatego , że ja takie nałożyłam na twarz trzy warsty i przeżyłam i bardzo mocno się łuszczyłam . O wyższym pogadamy jak to przeżyjesz

kwas salicylowy z Zysku - 1,71 ml
spirytus - 3,29 ml

bardzo łatwo odmierzyć , kwasu nie ściskamy , sypiemy do strzykawki i już

Przed peelingiem przetarłam twarz spirytusem
Te całe 5 ml nałożyłam na twarz , starczyło na prawie trzy warstwy , bolało strasznie , ale w końcu miałam łuszczenie . W trakcie peelingu skóra może się zmarszczyć

PS. w kalkulatorze wpisywałam , ciężar kwasu 0.50
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 20:22   #684
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

oj Natlia nie strasz mnie tutaj hehe dziękuje ci dobraa z ciebie dziewczyna )
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 20:56   #685
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
oj Natlia nie strasz mnie tutaj hehe dziękuje ci dobraa z ciebie dziewczyna )
Nie strasze , opisuje tylko swoje doświadczenia. Za pierwszym razem myślałam , że już nie mam twarzy , tzn. że wyżarło mi do kości , ale nic złego się nie stało , nadal mam twarz i powiem nieskromnie całkiem ładną
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 21:32   #686
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

witam
od wtorku zaczelm moj 8 tyg zmasowany program odnowy skory hehe wymyslilam sobie ze 2 dni atre pozniej 1 dzien nawilzania salipeg i w kolo macieju ale chyba bede musiala spasowac bo po 2 aplikacjach atre luszcze sie juz 2 dni i boje sie zapodac salipega na twarz stosowal ktos podobny cykl??? jakies rady i sugestie?? moge zrzucac skore bo na razie sie nigdzie nie wybieram ( cieple kraje itp) tylko nie chce miec buraka bardzo sie go obawiam
teraz siedze sobie z 30% salipegiem na pleckach i dekoldzie i jest super bardzo lubie salipega i chyba zostaniemy przyjaciolmi na dlugo
a jak tam u was efekty??
pozdrawiam serdecznie obdzieraczki i obdzieracza ( rodzynka) skory
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 21:39   #687
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

ale rzeznia a dziękuję DROGA "OBDZIERACZKO" a co planu twego hmm przeczytaj cały wątek o atre tam były rozpiski
__________________

Edytowane przez koko19891
Czas edycji: 2009-05-09 o 21:56
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 00:20   #688
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Założyć nowy wątek? Pomysł dobry, wyliczyć różne stężenia dla różnych kwasów i różnymi metodami. Pomęczyć się raz i ułatwić życie początkującym. W takim wątku można by rozwiać wątpliwości co do stężeń a istniejące zostawić na relacje o peelingach.
Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Może właśnie po prostu założyć nowy wątek - i poprosić moderatora o przyklejenie
Uważam, że takie wyliczenia na pewno by się przydały.
Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
(...)

Alkaxy - może wystarczyła by instrukcja obsługi kalkulatora , mnie ona wtedy by bardzo pomogła. No i ta wygoda , robisz sobie taką ilość peelingu , jaką chcesz .

(...)
Ok, to ja myślę intensywnie, na spokojnie policzę i wkleje tu najpierw w tygodniu.
Instrukcję obsługi kalkulatora też kiedyś popełniłam, a kilka minut później zdałam sobie sprawę, że identyczna prawie jest pod kalkulatorem
Ale może zrobię printscreena i podpiszę co i gdzie.

W tej chwili jedyne kwasy, o których myślę to zakwasy w moich nogach.
Dobranoc
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 13:31   #689
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

no dzisiaj jakieś łuszczenie melduję na brodzie i na szyi troszkęę: czoło poliki nie ruszyło dzisiaj konkretne nawilżanie i nic poza tym chyba we wtorek myślę, że skusze się na LHA choć nie wiem jak to tam przeliczyć pomogła by mi któraś ogarnąć ten kalkulator ??
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 13:49   #690
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

u mnie po salipegu 30% na dekold i plecy gladz niesamowita zapanowala na tych powierzchniach uwielbiam salipega za to co robi ze skora na twarz chyba jeszcze za wczesnie po dopiero dzis zluszczyla mi sie ostatnia skorka po atre killerze wiec boje sie na taka swieza skore kalsc,jak myslicie poparze ten nowy naskorek jak naloze salipega 30 % ???? boje sie ale ta gladkosc kusi
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:38.