Pominiecie 3 tabletek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-07, 10:02   #1
magdalenaa
Zadomowienie
 
Avatar magdalenaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 291

Pominiecie 3 tabletek


Prosze powiedziec jak duże jest ryzyko zajscia w ciaze w moim przypadku. Tabletki biore od 3 lat.
Zuzylam cale opakowanie tabletek Yasmin, po czym mialam 7 dniową przerwe, nie przyjelam 3 pierwszych tabletek z nowego listka, powod jest taki, ze po prostu nie dotarly do mnie na czas, jestem za granicą i pierwszy raz zdarzylo sie cos takiego, ze bylo tak duze opoznienie. w trakcie tej 7 dniowej przerwy uprawialam seks, czy zajscie w ciaze jest bardzo duze?
Czy jest sens rozpoczynac nowe opakowanie, np wziac 3 na raz? Prosze o odpowiedz
__________________
,, Uśmiechem witaj każdy nowy dzień ''
magdalenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 10:54   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pominiecie 3 tabletek

Przerwa jest zabezpieczona. Jeśli nie uprawiałaś seksu bez zabezpieczenia przy tych pominiętych tabletkach, to szanse są nikłe. ;-)
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 11:37   #3
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Pominiecie 3 tabletek

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Przerwa jest zabezpieczona. Jeśli nie uprawiałaś seksu bez zabezpieczenia przy tych pominiętych tabletkach, to szanse są nikłe. ;-)
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 15:24   #4
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Pominiecie 3 tabletek

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Przerwa jest zabezpieczona. Jeśli nie uprawiałaś seksu bez zabezpieczenia przy tych pominiętych tabletkach, to szanse są nikłe. ;-)

ze slucham?

Cytat:
Pominięta 1 tabletka w pierwszym tygodniu
Powinna Pani przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze. Przez następne 7 dni trzeba stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne).
Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki utrzymywała Pani stosunki seksualne, istnieje możliwość zajścia w ciążę. Powinna Pani niezwłocznie poinformować o tym lekarza.
---->
Cytat:
Napisane przez magdalenaa
nie przyjelam 3 pierwszych tabletek z nowego listka, powod jest taki, ze po prostu nie dotarly do mnie na czas, jestem za granicą i pierwszy raz zdarzylo sie cos takiego, ze bylo tak duze opoznienie. w trakcie tej 7 dniowej przerwy uprawialam seks, czy zajscie w ciaze jest bardzo duze?


poza tym dziewczyna nie pisala ze uprawiala seks z innym zabezpieczeniem
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 19:15   #5
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pominiecie 3 tabletek

Nie napisała też kiedy i jak często uprawiała seks w ciągu przerwy. Plemniki nie żyją przecież tygodnia + śluz w trakcie brania tabletek dodatkowo uniemożliwia im akcję, bo ma inną konsystencję.

Edycja: Sprawdziłam swoją ulotkę od tabletek i nie pisze tam nic takiego, co pogrubiłaś. Jedynie to, że w dniach (a nie tydzień, na boga!) poprzedzających pominiętą tabletkę, gdy doszło do zbliżenia, istnieje ryzyko ciąży. Ale to nie była tabletka 5 czy 6, tylko zaraz po przerwie. Czytałam na Wizażu w wielu miejscach jak dziewczyny pisały o bezpiecznej 7-dniowej przerwie.

Edytowane przez Lia89
Czas edycji: 2011-06-07 o 19:18
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 19:40   #6
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Pominiecie 3 tabletek

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Nie napisała też kiedy i jak często uprawiała seks w ciągu przerwy. Plemniki nie żyją przecież tygodnia + śluz w trakcie brania tabletek dodatkowo uniemożliwia im akcję, bo ma inną konsystencję.

Edycja: Sprawdziłam swoją ulotkę od tabletek i nie pisze tam nic takiego, co pogrubiłaś. Jedynie to, że w dniach (a nie tydzień, na boga!) poprzedzających pominiętą tabletkę, gdy doszło do zbliżenia, istnieje ryzyko ciąży. Ale to nie była tabletka 5 czy 6, tylko zaraz po przerwie. Czytałam na Wizażu w wielu miejscach jak dziewczyny pisały o bezpiecznej 7-dniowej przerwie.
bo przerwa jest bezpieczna, ale tylko wtedy, gdy po 7 dniach wezmie sie tabletke, jak nie wezmiesz to jest duze ryzyko
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 20:08   #7
magdalenaa
Zadomowienie
 
Avatar magdalenaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 291
Dot.: Pominiecie 3 tabletek

więc jednak szansa jest duza, w piąek ide do ginekologa, nie wiem czy bylo sens dzis brac 3 tabletki na raz.
__________________
,, Uśmiechem witaj każdy nowy dzień ''
magdalenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-07, 20:17   #8
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pominiecie 3 tabletek

Zgadzam się, przerwa jest bezpieczna TYLKO wtedy, kiedy weźmie się tabletkę po jej zakończeniu.
Autorko, ile dni przed pominięciem tabletek doszło do współżycia? Jeśli na samym początku przerwy, to ryzyko jest mniejsze (ale nie zerowe, moim zdaniem), ale jeśli tuż przed pominięciem, to raczej spore.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 09:45   #9
asik1013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 14
Dot.: Pominiecie 3 tabletek

Cytat:
Napisane przez magdalenaa Pokaż wiadomość
więc jednak szansa jest duza, w piąek ide do ginekologa, nie wiem czy bylo sens dzis brac 3 tabletki na raz.
mam podobny problem, z tym, że ciążą się nie martwię, ale nie wiem co robić z tymi trzema tabletkami, któych nie przyjełam. Jak się czegoś dowiesz to napisz, proszę
asik1013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 10:01   #10
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pominiecie 3 tabletek

Nie powinno się przyjmować 3 tabletek, to już za dużo hormonów. Jakby ktoś zapomniał pięciu, to logicznie, też nie powinien, z tego co wiem, bierze się razem tylko 2 przy jednej pominiętej.
Ja bym zaczęła normalnie brać te tabletki i wybrała, po 10-dniowej przerwie, jaką zrobiłyście, całe opakowanie, z tym, że zabezpieczałabym się dodatkowo przynajmniej przez pierwszy tydzień.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 13:46   #11
dziewoja
Raczkowanie
 
Avatar dziewoja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 346
Dot.: Pominiecie 3 tabletek

Mi się zdarzyło to samo, pominięcie 3 tabletek na początku opakowania (też biorę kilka lat). Wzięłam 3 naraz jak się zorientowałam, że po raz pierwszy zapomniałam, ale się wystraszyłam i poszłam do lekarza. Lekarz potwierdził, że pominięcie na samym początku opakowania to bardzo duże ryzyko zajścia w ciążę w przypadku uprawiania wtedy seksu (czyli bez tabletek, bez zabezpieczenia) bo wtedy praktycznie od razu dochodzi do owulacji. Co mnie zdziwiło nie zalecił mi przerwania tego pechowo rozpoczętego opakowania.
__________________

dziewoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 09:49   #12
wika156
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Pominiecie 3 tabletek

Ja tez mam podobny problem ,miala wziasc tabletke we wtorek a biore dzis i nie wiem czy wziasc wszystkie trzy czy kazda po kolei(zdazylo mi sie to pierwszy raz a biore tabsy juz 8 lat)mam nadzieje ze bedzie wszystko ok.To ze trzeba sie zabezpieczac przez 7 dni to wiem ale mam problem bo wspolzylam w piatek ale wieczorem dostalam okres wiec chyba nic sie nie wydarzylo-jak myslicie bedzie dobrze?

Edytowane przez wika156
Czas edycji: 2011-06-10 o 10:35
wika156 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 17:40   #13
wika156
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Pominiecie 3 tabletek

Cytat:
Napisane przez wika156 Pokaż wiadomość
Ja tez mam podobny problem ,miala wziasc tabletke we wtorek a biore dzis i nie wiem czy wziasc wszystkie trzy czy kazda po kolei(zdazylo mi sie to pierwszy raz a biore tabsy juz 8 lat)mam nadzieje ze bedzie wszystko ok.To ze trzeba sie zabezpieczac przez 7 dni to wiem ale mam problem bo wspolzylam w piatek ale wieczorem dostalam okres wiec chyba nic sie nie wydarzylo-jak myslicie bedzie dobrze?
Hejka!To znowu ja,wszystko jest dobrze,dostalam okres,mimo ze zapomnialam 3 pierwszych tabletek.Tak wiec dziewczyny nic sie zlego nie wydazy jezeli spoznicie sie z jedna albo nawet dwoma tabletkami,mimo wspolzycia w przerwie.Nie ma co zabardzo sie stresowac.Pozdrawiam.
wika156 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 23:19   #14
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pominiecie 3 tabletek

To, że w Twoim przypadku wszystko ok o niczym nie świadczy.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 16:08   #15
wika156
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Arrow Dot.: Pominiecie 3 tabletek

Cytat:
Napisane przez _Juliette_ Pokaż wiadomość
To, że w Twoim przypadku wszystko ok o niczym nie świadczy.
Wiem ze o niczym nie swiadczy,ale gorsze jest wspolzycie w dniach w ktorych sie nie wzielo tabletek i to bez zabezpieczenia,niz w przerwie a plemniki nie zyja przeciez az 5 dni w drogach rodnych kobiety.Takie jest moje zdanie ale najlepiej to pilnowac sobie tabletek zeby miec pozniej spokojny sen.Pozdrawiam wszystkie zapominalskie.
wika156 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:57.