Proszę O Motywację :) Oraz Odpowiedz Na Kilka Pytań ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-27, 08:30   #1
Gorzka_Landryneczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 12
Question

Proszę O Motywację :) Oraz Odpowiedz Na Kilka Pytań ;)


Dziękuje Wam moje słoneczka! naprawdę podniosłyście mnie na duchu co prawda bardzo utyłam,i cieżko mi będzie schudnąc,przy mojej rodzince,która kocha tłusto,acz kolwiek smacznie podjeść sobie.Każdy z domowników ma u mnie nadwagę,Tatulek chyba największą...zostawie to bez komentarza to przykre,ale moje próby podjęcia z nimi rzomowy na temat ich odżywiania,dawały bardzo marne efekty,zazwyczaj kończyło się to na tym,że dzieci i ryby głosu nie mają ) (nie jestem znowu takim dzieckiem 17 latek mam za sobą hi hi hi) A teraz przejdzmy do rzeczy ...a więc postanowiłam zacząc znów się odchudzać ) tylko nie wiem kompletnie jak się za to zabrać,ponieważ zawsze jak sie odchudzam,to po pierwsze trwa to kilka dni (zazwyczaj max 3) po drugie nie mam motywacji,a po trzecie nie umiem wyciągnać wniosków z moich diet.A moje diety polegały na tym,że owszem ograniczałam kcl,duzo sportu,i na koniec....WIELKIE JEDZONKO.Wręcz sie na nie żucałam...(aż wstyd się przyznać ) Proszę o pomoc )
Gorzka_Landryneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 08:52   #2
zzZZzz
Raczkowanie
 
Avatar zzZZzz
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: kula ziemska
Wiadomości: 123
Wyślij wiadomość przez ICQ do zzZZzz GG do zzZZzz
Post Dot.: Proszę O Motywację :) Oraz Odpowiedz Na Kilka Pytań ;)

Pierwszy ranny posiłek:
Do wyboru np.
płatki owsiane, kukurydziane, musli z mlekiem chudym, z wodą lub z odżywką białkową.
Placek ( 60g płatków owsianych, 1 całe jajko + 5 białek) wymieszać lub z miksować i usmażyć na patelni teflonowej lub jak ktoś musi z minimalna doza oliwy z oliwek. Można posmarować jogurtem naturalnym z dodatkiem słodziku.

Drugi, trzeci i czwarty posiłek składać się powinien:

Do wyboru np.
Ryż (ciemny, złoty lub paraboliczny), makaron ciemny, kasza gryczana, ziemniaki, ciemne pieczywo nie na miodzie!
Pierś z kurczaka, indyka, wołowina – polędwica chuda
Ryby np. dorsz, mintaj, łosoś
Wędlina drobiowa – gotowana lub wędzona
Biały chudy ser
Warzywa (wszystkie, nie przesadzać z gotowana marchwią i kukurydzą)

Ostatni posiłek:

tuńczyk w sosie własnym (cała puszka)
białko jaj (gotowane na twardo lub w postaci jajecznicy, minimum 6 białek)
chudy biały ser 70gram (nie za często)
wędlina drobiowa 70gram
warzywa (ogórek, sałata, por, groszek konserwowy, pomidor, kapusta pekińska)
nie przesadzać z papryką i kukurydzą na noc!!

BARDZO WAŻNE!!!

Jemy w równych odstępach czasu np., co 3 godziny > (9 00, 12 00, 15 00, 18 00, 21 00)
Ostatni posiłek z węglowodanów najpóźniej 18 00!
Pić dużo wody ( na treningu do 1,5 litra) (dziennie minimum 3 litry)
Ostatnie owoce do 17 00 (najlepiej jeść: grejpfruty, jabłka, pomarańcze, banany, kiwi o tej porze roku oczywiście)
Zrezygnować ze słodyczy WSZYSTKICH!!
Zrezygnować z: „słodka chwila”, „ gorący kubek”, „zupki” itp.
Masło do kanapek – 2 razy w tygodniu max!
Mięso gotuj lub smaż na patelni teflonowej bez tłuszczu lub na PAMIE ( do nabycia w klubie, tłuszcz w sprayu)
Jogurt bez cukru (nie wolno tego 0%, musi być napisane bez cukru!)
Tylko słodzik!
Do sałatek oliwa z oliwek tylko!
Nie wolno, majonezu, musztardy, ketchupu, śmietany itp.

Zapotrzebowanie dzienne na białko i węglowodany!

Białka 2 gramy na kg ciała minimum 120g białka na dzień!
Węglowodany nie więcej niż 160 gram
Pierwszy posiłek – 60 gram płatków np. do mleka lub do placka
2, 3 i 4 posiłek- 50gram ryżu lub kaszy tak samo chleba (ważne! Ważymy zawsze przed ugotowaniem na sucho!), Mięso na posiłek jeden 150 gram tez ważymy przed ugotowaniem lub smażeniem!

Jeśli nie ma się czasu na ostatni posiłek lub ogólnie przyjęło się za mało białka w ciągu dnia można kupić sobie odżywkę białkową no Multipower 80+ nie droga, 3 płaskie łyżeczki na szklanek z wodą lub chudym mlekiem lub firmy Inkosport. Szklanka odzywki ma mniej więcej Kolo 28g białka tak jak puszka tuńczuka.
-------------------------------------------------------------------------

A moze jak rodzina lubi tlusto jadac dieta Kwasniewskiego ?

-------------------------------------------------------------------------
Cwiczenia:

Jak u ciebie z kondycja ?
moze na poczatek:
- rower
- basen
- aeroby
- bieganie
- silownia ?
Kolejnosc nie przypadkowa
zzZZzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 19:28   #3
Brahenn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 56
Dot.: Proszę O Motywację :) Oraz Odpowiedz Na Kilka Pytań ;)

Ja powiem Ci tylko jedno, to bardzo źle że u Ciebie jada się tłusto, po prostu będzie Ci bardzo ciężko... a'propos Twojego taty, u mnie w domu lat temu parę była podobna sytuacja, że ojciec miał potężną nadwagę lubił sobie pojeść i popić. Skończyło się to chorobą wieńcowa i bypassami. Od tego mometu tata jest prawie wegetarianinem (je ryby i bardzo rzadko filet z kurczaka) nie przekracza wagi 70kg (175 cm i 55 lat) a jak ma ochotę na jakieś "zło" to patrzy sobie na swoją wielką bliznę na klatce piersiowej....... może ten przykład coś pomoże
Brahenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 10:38   #4
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: Proszę O Motywację :) Oraz Odpowiedz Na Kilka Pytań ;)

Polecam dietę Montignac :www.dietamm.com
Teraz stosuje ją bardzo wiele osób,nie chodzi w niej o to ,żeby głodować ,tylko,żeby zdrowo się odżywiać ,jest tylko kilka podstawowych zasad i produktów ,których należy unikać jak ognia.
Znam osobę ,która schudła na niej 20 kg.,dziewczynaom świetna terapia anty cellulit-ja jestem szczupła a mimo to stosuję.
Jak sama już wiesz to jak się odżywiamy ma wpływ nie tylko na nasz wygląd ,ale na nasze zdrowie.
Polecam również aerobik,czy jeśli nie możesz sobie pozwolić jakąkolwiek formę ruchu,ale min.40 min/godzina.4 razy w tyg.To najlepsza inwestycja w swoje zdrowie.Ruch i zdrowe odżywianie,zastanów się nad tym .Jesteś jeszcze młoda i bez problemu możesz zmienić swoje nawyki żywieniowe i styl życia.Twój ojciec powinien być dla Ciebie dowodem i wystarczająco Cię zniechęcać do nadmiaru jedzenia.
Pamiętaj,najtrudniejszy jest początek,po pewnym czasie przywykniesz i herbata z cukrem nawet nie będzie Ci smakować.
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 10:41   #5
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: Proszę O Motywację :) Oraz Odpowiedz Na Kilka Pytań ;)

Oj chyba trochę namieszałam ,to nie Twój ojciec,ale tak to się właśnie ko ńczy...to dobre ,tłuste jedzonko.ale uwierz mi jest wiele zdrowych pyszności..
pozdrawiam
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 12:30   #6
Astra
Rozeznanie
 
Avatar Astra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 692
Dot.: Proszę O Motywację :) Oraz Odpowiedz Na Kilka Pytań ;)

Mialam 7kilowa nadwage w szybkim tepie tylam:/ Stosowalam wiele diet i jakos nie przynosily zadowalajacego efektu Cwiczylam duzo,pilam litrami wode mineralna i nic.Az w koncu doszlam do wniosku ze mam ze tak powiem zasmiecony zoladek I pewnego pieknego sierpniowego dnia zobaczylam w gazecie reklame tabletek Na poczatku podeszlam do tego luznie bo stosowalam rozne preparaty ktore nic nie dawaly Ale po przemysleniu zaryzykowalam Poszlam do apteki a pani mowi mi ze kosztuja 70zl zakrecilo mi sie w glowie ale kupilam je Bralam systematycznie pilam duuuuzo wody i cwiczylam troszke i w styczniu stanelam na wadze i ku mojemu zaskoczeniu z 52kg schudlam do 45Tbletki te sa kombinacja wielu ziol wspomagajacych przemiane materii,oczyszczaja organizm Kuracje powtarza sie co 6 miesiecy Wniektorych aptekach kosztuja 50zl Polecam ci je jesli diety i cwiczenia nic ci nie dadza moze to oznaczac ze masz taki problem jak ja Nzywaja sie BIO-DRAIN 60tabl Zycze wytrwalosci!!!! pozdrawiam!!
Astra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:38.