Problem z mleczakami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-21, 11:46   #1
flammis
Raczkowanie
 
Avatar flammis
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 284

Problem z mleczakami


Witam Dziewczyny!

Słuchajcie, troszkę mnie właśnie sparaliżowało, kiedy mój 10-miesięczny Szkrab szczerze się do mnie dzisiaj uśmiechnął. Niedawno, bo pod koniec grudnia, wybiły mu dwie górne jedynki, a nieco wcześniej, na początku grudnia, dolne. Czy to możliwe, że zaczyna się u niego jakiś poważny problem? Już nakreślam, o co chodzi...
Na ząbkach górnych ma dość obszerne białe przebarwienia (nie wiem, czy to profesjonalnie określiłam). Na pewno nie jest to powód do radości Co takie plamki mogą oznaczać? Nadmienię, że dziecko ma myte ząbki taką szczoteczką silikonową nakładaną na palec, samą wodą na razie. Nie wcina słodyczy, kaszki podaję mu bezcukrowe, soczki ma ograniczone, a jeśli już, to rozcieńczone z wodą.

Czytałam właśnie, że czynnikami niekorzystnie wpływającymi na ząbki mogą mieć m. in. intensywne wymioty w ciąży (a ja wymiotowałam po kilkanaście razy dziennie przez pierwsze cztery miesiące) oraz choroby przebywane przez dziecko w pierwszych miesiącach życia (szczególnie te wiążące się z podawaniem antybiotyków) - a mój Synek był zakażony jakąś bakterią po urodzeniu i od samego początku dostawał antybiotyki

Czy to znaczy, że jest na straconej pozycji? A może powinnam udać się z nim do dentysty? Miała któraś z Was taki problem z Maluchem?
flammis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 12:19   #2
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Problem z mleczakami

Cytat:
Napisane przez flammis Pokaż wiadomość
Już nakreślam, o co chodzi...
Na ząbkach górnych ma dość obszerne białe przebarwienia (nie wiem, czy to profesjonalnie określiłam).

A może powinnam udać się z nim do dentysty? Miała któraś z Was taki problem z Maluchem?
Możliwe że to jest próchnica, bo u dzieci wygląda jak białe przebarwienia.

Idź do dentysty.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 12:29   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Problem z mleczakami

Konsultacja u stomatologa.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 12:47   #4
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Problem z mleczakami

Moja nastoletnia córka ma takie bielsze plamy na jedynkach,dentystka juz dawno orzekła,że to się zrobiło od fluoru,który w tym wypadku nieco zaszkodził.Te zmiany powstaja,gdy ząb rośnie-nie używaj past z fluorem,choć sa obszary,gdzie w wodzie w kranie występuje za dużo fluoru i pasta tu nie ma nic do rzeczy.
To się nazywa Fluoroza-poczytaj w necie.Niestety zjawisko to powoduje w końcu uszkodzenie szkliwa i bakteriom będzie łatwiej zaatakować ząb.Na pocieszenie dodam,że moja córka ma bardzo zdrowe zęby,więc tym bym się nie obawiała na zapas.
My już nic nie możemy z tym zrobić,dopiero ostatnio wyczytałam,że jednak da sie to wybielić.

Edytowane przez xandra78
Czas edycji: 2014-02-21 o 12:48
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 16:05   #5
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Problem z mleczakami

Cytat:
Napisane przez flammis Pokaż wiadomość
Czytałam właśnie, że czynnikami niekorzystnie wpływającymi na ząbki mogą mieć m. in. intensywne wymioty w ciąży (a ja wymiotowałam po kilkanaście razy dziennie przez pierwsze cztery miesiące)


A jakim cudem?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 19:23   #6
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Problem z mleczakami

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość


A jakim cudem?
Ale to chyba na zęby mamy ma niekorzystny wpływ
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 19:31   #7
flammis
Raczkowanie
 
Avatar flammis
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 284
Dot.: Problem z mleczakami

Artykuł dotyczył zębów mlecznych, więc niezupełnie o zęby mamy chodziło Wydaje mi się, że potrafię czytać ze zrozumieniem
Oto fragment tej notki:



Zęby mleczne dotykanesąprzezdwa, typowe tylko dla nich, rodzaje próchnicy:
Próchnica wczesna pojawia się krótko po pojawieniu się w buzi dziecka zębów mlecznych. Atakuje pierwsze wyrżnięte zęby (siekacze) i obejmuje stopniowo kolejne “mleczaki”. Proces niszczenia zębów charakteryzuje się niezwykle szybkim tempem i jest trudny do zahamowania. Czynnikami sprzyjającymi pojawieniu się tego rodzaju próchnicy jest wczesne ząbkowanie (zęby były zbyt krótko poddawane procesowi mineralizacji), niewłaściwe odżywianie matki w ciąży, intensywne wymioty u ciężarnej, stres, wcześniactwo, pochodzenie z ciąży mnogiej, choroby przebyte przez dziecko w pierwszych miesiącach życia (szczególnie te wiążące się z podawaniem antybiotyków). Bardzo istotny jest wpływ niewłaściwej diety oraz brak odpowiedniej higieny jamy ustnej niemowlaka, które mogą który może znacznie przyspieszać postęp niszczenia zębów.


Oto źródło:

http://stomatologiabezprzemocy.pl/o-...e-nalezy-dbac/


Po weekendzie przejdę się do dentysty, ale szczerze powiem, nie wyobrażam sobie 10-miesięczniaka na fotelu stomatologicznym. No ale cóż, siła wyższa.
Jeśli to próchnica, nie wiem, co będzie dalej, skoro zaatakowała ząbki nie mające jeszcze dwóch miesięcy.
Past w ogóle nie używałam. Myję ząbki przegotowaną kranówką.
A może problem tkwi w wodzie, na bazie której przygotowuję młodemu mleko, kaszki itp.? Kupujemy baniaki 5-litrowe...
flammis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-22, 07:10   #8
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Problem z mleczakami

To faktycznie może być próchnica. Koleżanki córeczka tak niestety miała. Poszukaj dobrego stomatologa,który przyjmuje maluszki.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 10:11   #9
monarika
Wtajemniczenie
 
Avatar monarika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 074
Dot.: Problem z mleczakami

Cytat:
Napisane przez flammis Pokaż wiadomość
A może problem tkwi w wodzie, na bazie której przygotowuję młodemu mleko, kaszki itp.? Kupujemy baniaki 5-litrowe...
A może tu właśnie tkwi problem? Sprawdź ile fluorków ma ta woda Może tak jak pisała xandra78 te przebarwienia są od fluoru

Wyczytałam kiedyś, że woda, którą podaje się dziecku nie może mieć więcej niż 1,5 mg/l fluorków
monarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 12:25   #10
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Problem z mleczakami

A moze po prostu pojsc do dentysty, zamiast sie glowic? Jedyny pewne rozwiazanie.
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-22 13:25:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.