Bardzo rzadkie wlosy po chemioterapii. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-21, 17:45   #1
Dontagmeplease
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2

Bardzo rzadkie wlosy po chemioterapii.


Witam. Mam 18 lat i mam ogromny kompleks. Rok temu skonczylem chemioterapie, a moje wlosy wciaz sa bardzo rzadkie i slabe, nie jestem w stanie zapuscic ich dluzszyc niz 3 cm, a w moim przypadku wygladam jak lysy. Jestem łysy, poniewaz wlosy sa tak rzadkie ze widac mi gołą glowe pomiedzy wloskami. Bardzo prosze o sprawdzoną pomoc. Co polecacie zebym znow mial bujne wlosy jak z przed choroby? Jakie preparaty wam pomogly?
Dontagmeplease jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 17:50   #2
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Bardzo rzadkie wlosy po chemioterapii.

spróbuj maski Wax, tylko tej oryginalej angielskiej
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 18:33   #3
Abyssale
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 11
Dot.: Bardzo rzadkie wlosy po chemioterapii.

Hej Jeśli włosy utraciłeś rok temu, to prawdopodobnie zdołasz odzyskać całą czuprynę Im dłużej będzie to trwało, tym niestety będzie to trudniejsze. Ze swojej strony mogę polecić kilka sposobów, jednak niektóre są dość kosztowne :/

1. Ampułki HP Placenta w złotym opakowaniu. Kosztują około 100-120 zł, a kuracja trwa około miesiąc (12 ampułek, stosowanych 2-3 razy w tygodniu). Ampułki są zalecane szczególnie osobom po chemioterapii, które chcą pobudzić cebulki do wzrostu. Sama stosowałam jakoś ponad pół roku temu i efekt był świetny. Co prawda moje włosy nadal są w opłakanym stanie, jednak po tych ampułkach dostały kopa i zaczęły rosnąć. Właśnie jestem w trakcie zużywania drugiego opakowania. Próbowałam również tańszej wersji. Ampułki kosztują ok. 30 zł i są w czarno-czerwonym opakowaniu, ale niestety działanie było słabe.
2. Mezoterapia igłowa skóry głowy. Tu masz 2 rozwiązania- mezoterapia biomimetyczna lub osoczem bogatopłytkowym. Mezoterapia osoczem wymaga mniejszej ilości zabiegów, jednak jest nieco droższa, niż pierwsza opcja. Zabiegi te można wykonać w gabinetach trychologicznych i ceny są tak zróżnicowane w poszczególnych gabinetach, że lepiej, byś sam sprawdził, jeśli takie rozwiązanie Cię interesuje. Osobiście zdecydowałam się na mezoterapię biomimetyczną i niedługo kończę serię zabiegów. Po 3 miesiącach od pierwszego zabiegu mam falę odrastających włosów Jest to dobry sposób, ponieważ substancje odżywcze trafiają od razu tam, gdzie powinny, a nie rozchodzą się po całym organizmie, jak to jest w przypadku suplementów.

3. Wcierka Jantar z wyciągiem z bursztynów. Kosztuje koło 10 zł, jednak ma naprawdę zbawienne działanie, jeśli stosuje się ją regularnie.

Do tego masz dużo naturalnych sposobów, typu picie pokrzywy, soku z natki pietruszki+ jabłkowego i przede wszystkim- masaż skóry głowy! Im lepsze ukrwienie na głowie, tym lepiej będą pracować mieszki włosowe. Dlatego właśnie polecam te ampułki HP Placenta- po połączeniu z masażem głowy skóra robi się wręcz gorąca :P

Pamiętaj, że należy działać kompleksowo i od każdej możliwej strony, czyli dobra dieta, ewentualnie suplementy oraz coś na skórę głowy, co pobudzi cebulki. Wtedy powinieneś odnieść sukces Zapewne trochę to potrwa, ja się męczę już rok po sporej utracie włosów, spowodowanej długotrwałym stresem i chorobą tarczycy. Najważniejsze to nie poddawać się! Po roku widzę sporą różnicę, mam chyba aktualnie drugie tyle króciutkich włosów, co tych długich. Przygotuj się na to, że będzie to droga długa i nie będzie natychmiastowych efektów, ale warto uzbroić się w cierpliwość i działać
Abyssale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 19:50   #4
gabigaba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 20
Dot.: Bardzo rzadkie wlosy po chemioterapii.

Z czasem na pewno zaczną rosnąć gęściej, do tego czasu trzeba je podlewać różnymi odżywkami..
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
gabigaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-09, 09:32   #5
Dontagmeplease
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Bardzo rzadkie wlosy po chemioterapii.

Dziękuje wszystkim za rady, może rzeczywiście jeszcze nadejdzie mój czas na gęste włosy.

Edytowane przez Dontagmeplease
Czas edycji: 2016-10-09 o 09:34
Dontagmeplease jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 20:44   #6
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Bardzo rzadkie wlosy po chemioterapii.

Nie tak dawno każdemu po chemii w pewnym polskim szpitalu polecali olejek łopianowy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-12 21:44:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:43.