Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-04, 20:31   #601
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Leimahtava Pokaż wiadomość
Przebiła, założyła mi kolczyk ze stali chirurgicznej, grubość 1.2 mm, długość 6 mm.
6 mm to najkrótsze jakie w ogóle są, a takich nie powinno się zakładać na świeże przekłucie, bo jak Ci spuchnie to kolczyk będzie Ci się wrzynał w ucho.

Cytat:
Napisane przez Leimahtava Pokaż wiadomość
Zaproponowała mi Tribiotic.
No tak, kosmetyczki i ich zamiłowanie do Tribioticu już tyle razy było pisane, że to antybiotyk, który stosuje się w razie zapalenia, a nie jakiś cudowny środek przyspieszający gojenie. Do pielęgnacji świeżego przekłucia stosuje się wyłącznie Octenisept i sól fizjologiczną.

Cytat:
Napisane przez Leimahtava Pokaż wiadomość
Goi się ok, nie bolało i nie boli, nie mam bąbli ani nic.
Nie chce nic mówić, ale po dwóch dniach to ciężko wnioskować o gojeniu... a bąble (czyli ziarnina) robią się zwykle dopiero po kilku tygodniach.

Cytat:
Napisane przez Leimahtava Pokaż wiadomość
Są specjalne kolczyki do helixa, właśnie ze stali chirurgicznej, bo nie zmieniają koloru i nie uczulają. Więc lepiej nie zakładać byle czego świecącego.
Akurat stal jak najbardziej może uczulać, bo zawiera śladowe ilości niklu. Nie uczulają tylko tytan i PTFE/bioplast.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 07:45   #602
Ulcia2512
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gravesend UK
Wiadomości: 1 719
Send a message via Skype™ to Ulcia2512
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Buffy, olejek herbaciany zdzialal cuda- juz nie mam ziarniny w srodku. I nie boli. Za to zrobila sie mala kuleczka z przodu. Teraz smaruje ta strone. Mam nadzieje, ze to zakonczy gojenie ucha po 4 miesiacach od przekucia
__________________
Kubuś (11.08.2009) Piotruś (14.10.2011)

108,6-106-105-104-102,5-101-100.2-99-98,8-97,7-96-95-94-93-92-91-90-89-88-87-86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72
Ulcia2512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 17:36   #603
zozolek_
Przyczajenie
 
Avatar zozolek_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cześć , mam pytanie , jaki polecacie z salonów piercingu we Wrocławiu ? Niektórzy polecają studio agama , black death czy sweet daddys tatto . Który polecacie , a może są jakieś inne ?
zozolek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 17:47   #604
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

sweet daddys już nie istnieje-natomiast piercerka ,która tam pracowała jest polecana nie tylko przeze mnie -ewa pracuje nadal w zawodzie-na pw mogę ci podać na nią namiar
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 21:26   #605
agatri
Rozeznanie
 
Avatar agatri
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 545
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

ja robiłam w agamie świetni ludzie
agatri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 16:30   #606
Halucynacya
Raczkowanie
 
Avatar Halucynacya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 168
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Mi się bardzo długo goiło... Ze dwa miesiące się męczyłam, ale przebijałam u kosmetyczki. Najgorsze jest to, że powiedziałam jej, żeby nie robiła tego pistoletem, tylko igłą, ale tak mnie zagadała, że to bzdura, że dałam się przekonać. Następnym razem będę dzielniejsza i nie dam się zbyć. Teraz już dziurka jest świetna, ale przez dwa miesiące spałam tylko na prawym boku
Halucynacya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 12:14   #607
karolciad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 45
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

witajcie,w poniedzialek beda 3tyg.jak przebilam chrzatke u kosmetyczki.byla przebita oczywiscie pistoletem.ogolnie spoko.ucho juz mnie przestawalo bolec,ale tak od 2dni jak ruszam kolczykiem zaczelo bolec.przemywalam dotychczas woda utleniona.2xdziennie.
i teraz nie wiem co robic? co byscie doradzili?
__________________
http://s6.suwaczek.com/20100904300113.png
"Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego."
karolciad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 13:24   #608
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez karolciad Pokaż wiadomość
ucho juz mnie przestawalo bolec,ale tak od 2dni jak ruszam kolczykiem zaczelo bolec.przemywalam dotychczas woda utleniona.2xdziennie.
Jak boli to znak, żeby nie ruszać. Kolczyk Ci nie przyrośnie do ciała, więc takie ruszanie nim tylko niepotrzebnie drażni świeżą rankę. A boleć ma prawo, to chrząstka, ona się bardzo długi goi. Odstaw wodę utlenioną, nie nadaje się do pielęgnacji przekłuć. Kup w aptece sól fizjologiczną i nią usuwaj ewentualne strupki z limfy.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 23:36   #609
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Mi przebito chrząstkę 2 miesiące temu. Nadal nie jest ok :/ Ale po przeżyciach związanych z przebiciem chrząstki w 2 miejscach w drugim uchu (pistoletem; 4,5 roku temu) nie widzę powodów do niepokoju... Każdemu rany goją się swoim tempem. Ja mam bardzo grubą chrząstkę, więc wiem czego mogę się spodziewać. Mojemu chłopakowi, który przebijał ucho tego samego dnia co ja, ucho się już zagoiło (chrząstkę ma jednak o połowe cieńszą 0o). Mam tylko pytanie - co jest dobre na lekką opuchliznę na uchu? Znam wiele preparatów, ale szukam jakiegoś najlepszego do tego typu ran.

Edytowane przez 8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Czas edycji: 2011-07-30 o 23:37
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 11:51   #610
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;28459417]Mam tylko pytanie - co jest dobre na lekką opuchliznę na uchu? [/QUOTE]

Na ekstremalną opuchliznę pomaga chłodzenie ucha, ale jeśli chrząstka jest tylko lekko spuchnięta to raczej nic nie pomoże poza cierpliwością - pamiętam, że przy niektórych przekłuciach chrząstki też miałam długo opuchliznę w tym miejscu - taki urok przekłucia chrząstki...
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 01:56   #611
rappam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

ja właśnie planuje zrobić sobie kolczyk w chrząstce oczywiście jestem świadoma tego, że tylko i wyłącznie igłą robić kolczyki ! parę ładnych lat temu byłam u kosmetyczki za dzieciaka jeszcze i ot zażyczyłam sobie 4 nowych dziurek w uchu, to pani kosmetyczka z tymi dziurkami dojechała aż do chrząstki i co się okazało :
- podrażniła mi ucho (według lekarza za dużo kolczyków na jeden raz)
- mam uczulenie na stal chirurgiczną, tak więc przyszłe kolczyki to tytan G23,
- z tyłu za kolczykami porobiły się jakieś dziwne gule i strasznie to bolało tak więc wyjęłam kolczyki z nadzieją, że może da się je włożyć ( to było po ok. 3-4 miesiącach od przekłucia) a tu niespodzianka, włożyć kolczyka nie mogę a gule dalej są, z czasem po ok. pół roku zniknęły same z siebie.

Niedawno przebiłam sobie drugą dziurkę na płatku ucha tylko w prawym, oczywiście igłą wszystko ładnie zdezynfekowane, kolczyk złoty założyłam i jest dobrze póki co z czasem zobaczymy co będzie. Z drugiej strony czy powinnam robić sobie kolczyk w chrząstce skoro po wycięciu chirurgicznie ziarniaka z dekoltu pozostała mi blizna ? Dodam, że po poprzednich kolczykach w uszach nie mam żadnych blizn. I jakie są dobre specyfiki do przemywania ucha ? Sól fizjologiczna i coś jeszcze stosować ?
rappam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 14:28   #612
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez rappam Pokaż wiadomość
ja właśnie planuje zrobić sobie kolczyk w chrząstce oczywiście jestem świadoma tego, że tylko i wyłącznie igłą robić kolczyki ! parę ładnych lat temu byłam u kosmetyczki za dzieciaka jeszcze i ot zażyczyłam sobie 4 nowych dziurek w uchu, to pani kosmetyczka z tymi dziurkami dojechała aż do chrząstki i co się okazało :
- podrażniła mi ucho (według lekarza za dużo kolczyków na jeden raz)
- mam uczulenie na stal chirurgiczną, tak więc przyszłe kolczyki to tytan G23,
- z tyłu za kolczykami porobiły się jakieś dziwne gule i strasznie to bolało tak więc wyjęłam kolczyki z nadzieją, że może da się je włożyć ( to było po ok. 3-4 miesiącach od przekłucia) a tu niespodzianka, włożyć kolczyka nie mogę a gule dalej są, z czasem po ok. pół roku zniknęły same z siebie.

Niedawno przebiłam sobie drugą dziurkę na płatku ucha tylko w prawym, oczywiście igłą wszystko ładnie zdezynfekowane, kolczyk złoty założyłam i jest dobrze póki co z czasem zobaczymy co będzie. Z drugiej strony czy powinnam robić sobie kolczyk w chrząstce skoro po wycięciu chirurgicznie ziarniaka z dekoltu pozostała mi blizna ? Dodam, że po poprzednich kolczykach w uszach nie mam żadnych blizn. I jakie są dobre specyfiki do przemywania ucha ? Sól fizjologiczna i coś jeszcze stosować ?
piercer wyjaśni ci jak pielęgnować
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 12:44   #613
rappam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

ok, wszystko ładnie pięknie ale teraz widząc zdjęcia bliznowców pokazane właśnie na chrząstce mam pewne wątpliwości z powodu dość brzydkiej blizny jaka została mi po ziarniaku... niby wszystko ładnie i pięknie bo na płatku ucha goi się dobrze póki co i boje się o tą chrząstkę ;(( widziałam zdjęcia i to nie wyglądało ani przyjemnie ani estetycznie.
rappam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 08:04   #614
BlackSheWolf
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 523
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

a ja niestety. z zupełną niewiedzą i radą koleżanki poszłam do kosmetyczki, która przebiła mi pistoletem. Byłam zdziwiona bo zero bólu, opuchlizny. Wszystko ładnie pięknie przez cały tydzień ale wczoraj ból był koszmarny, ucho tak spuchło że kolczyk zrobił się za krótki. Niestety przed chwilą go wyjęłam bałam się, że opuchlizna tak go otoczy, że juz nie wyjmę. Z rany nie sączy się żadna ropa ani nic. Czy sądzicie, że może niepotrzebnie wyjęłam ? Mogłam poczekać ? co teraz stosować na opuchliznę ? używam octeinsept, a później przepłucze rumiankiem
__________________

BlackSheWolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 13:03   #615
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez BlackSheWolf Pokaż wiadomość
ale wczoraj ból był koszmarny, ucho tak spuchło że kolczyk zrobił się za krótki. Niestety przed chwilą go wyjęłam bałam się, że opuchlizna tak go otoczy, że juz nie wyjmę. Z rany nie sączy się żadna ropa ani nic. Czy sądzicie, że może niepotrzebnie wyjęłam ? Mogłam poczekać ? co teraz stosować na opuchliznę ? używam octeinsept, a później przepłucze rumiankiem
Lepiej wyjąć zawczasu za krótki kolczyk niż potem chirurgicznie go usuwać. Mogłaś jeszcze iść do jakiegoś studia piercingu, to by Ci założyli dłuższy kolczyk. Opuchlizna powinna sama ustąpić, możesz spróbować ucho chłodzić.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 17:44   #616
BlackSheWolf
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 523
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

dzięki. Był zdecydowanie za krótki, wyjęłam go. Przemyłam octeinseptem ranę parę razy, zrobiłam okłady. Ropy było bardzo mało i włożyłam inny (cieńszy i dłuższy, srebrny) kolczyk. Ból ustał, tylko jak dotknę. Ale opuchlizna nie schodzi... też miałyście podobnie ? długo się może opuchlizna utrzymywać ? całe ucho mam spuchnięte
__________________

BlackSheWolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 20:19   #617
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez BlackSheWolf Pokaż wiadomość
dzięki. Był zdecydowanie za krótki, wyjęłam go. Przemyłam octeinseptem ranę parę razy, zrobiłam okłady. Ropy było bardzo mało i włożyłam inny (cieńszy i dłuższy, srebrny) kolczyk. Ból ustał, tylko jak dotknę. Ale opuchlizna nie schodzi... też miałyście podobnie ? długo się może opuchlizna utrzymywać ? całe ucho mam spuchnięte
Srebro nie jest odpowiednim materiałem na kolczyk przy nowym przekłucie - powinien to być tytan.
Z czego te okłady robiłaś? ; >
Jesteś pewna, że to była ropa, a nie limfa? Limfa jest jasnożółta.
Ile dni już masz opuchliznę? Jeśli nie schodzi to polecam okłady z kory dębu.
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 20:41   #618
BlackSheWolf
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 523
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Srebro nie jest odpowiednim materiałem na kolczyk przy nowym przekłucie - powinien to być tytan.
Z czego te okłady robiłaś? ; >
Jesteś pewna, że to była ropa, a nie limfa? Limfa jest jasnożółta.
Ile dni już masz opuchliznę? Jeśli nie schodzi to polecam okłady z kory dębu.
oklady - zaparzony majeranek.
Hm. w takim razie możliwe, że to limfa.
Opuchliznę mam od rana. Jak na razie ucho już nie boli ani trochę, tylko straszna opuchlizna całego ucha została
__________________

BlackSheWolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 20:51   #619
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez BlackSheWolf Pokaż wiadomość
oklady - zaparzony majeranek.
Hm. w takim razie możliwe, że to limfa.
Opuchliznę mam od rana. Jak na razie ucho już nie boli ani trochę, tylko straszna opuchlizna całego ucha została
Zaparzony majeranek za wiele Ci nie da. Jeśli już koniecznie chcesz okłady to szałwia lub tak jak pisałam wcześniej - na opuchliznę dobra jest kora dębu.
Ropa sygnalizuje stan zapalny, a limfa jest normalna przy przekłuciach, więc jest różnica co to było.
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-30, 17:29   #620
BlackSheWolf
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 523
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

miało być zaparzony rumianek - nie wiem skąd mi do głowy przyszedł majeranek hehe
Na szczęście opuchlizny już nie ma prawie, ucho nie boli. Widocznie kolczyk założony przez kosmetyczkę wywołał u mnie uczulenie. Bo jak tylko go wyjęłam, tak wszystko ustąpiło. Teraz mam srebrny i o wiele dłuższy od tamtego, jest oki.
__________________

BlackSheWolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 12:47   #621
anniiiax3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

hej dziewczyny, mam prośbę..
powiedzcie mi co mam robić.. bo ja mam kolczyka w chrząstce od 5 miesięcy (jakoś tak będzie) i ropieć nie ropieje ani nie krwawi, ale mam tą gulkę z tyłu ucha miałam przekłuwane pistoletem u kosmetyczki, nic nie wiedziałam, że nie można.. moja koleżanka tez ma od 8 miesięcy tez ma gulkę, ale ją nie boli. Mnie boli tylko jak złapie za kolczyk i nim troche mocniej poruszam.. czy mam go wyjąć jeżeli mam tą gulkę?? spuchnięte nie jest, przemywam spirytusem salicylowym, ale mam zamiar kupić octanspiryt i tym przemywać... pomóżcie, co mam robić z góry dzięki wielkie ;*
anniiiax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 16:08   #622
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez anniiiax3 Pokaż wiadomość
spuchnięte nie jest, przemywam spirytusem salicylowym, ale mam zamiar kupić octanspiryt i tym przemywać...
Po pierwsze odstaw ten spirytus, bo to absolutnie nie jest środek do przemywania kolczyków! Po ośmiu miesiącach od przekłucia nie za bardzo jest sens kupować Octenisept, bo jego się stosuje na świeże przekłucie. Wg Twojego opisu tą "gulką" może być ziarnina, przeczytaj choćby ostatnią stronę wątku, było podanych kilka rad, jak sobie z nią poradzić.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 11:12   #623
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Mam takie pytanie, czy w chrząstce ucha można nosić kolczyk z "motylkiem"? Wiem, że głupie pytanie, ale mnie nurtuje Oczywiście kolczyk był robiony u piercera.
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 11:44   #624
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

nie nie można- to nie jest odpowiedni kolczyk do tego miejsca
jest przez swoja budowę niehigieniczny a ostra końcówka to ryzyku urazu
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 12:19   #625
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
nie nie można- to nie jest odpowiedni kolczyk do tego miejsca
jest przez swoja budowę niehigieniczny a ostra końcówka to ryzyku urazu
Tak właśnie myślałam. Dziękuję ślicznie za odpowiedź
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 21:55   #626
majeszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Witam! przejrzałam chyba cały wątek ale nie natknęłam się na polecane salony piercingu na terenie sosnowca/dąbrowy górniczej ewentualnie katowic?
z góry dziękuje za wszystkie rady, dzisiaj byłam umówiona do kosmetyczki na przebicie chrząstki (koszt 20 zł), dobrze że wygooglowałam temat o przekłuciach bo mogłam sobie narobić duzego problemu
pozdrawiam!
majeszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 19:30   #627
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Ponad rok temu przekułam sobie chrząstkie i zrobiłam drugą dziurkie w płatku ucha.Z płatkiem jest ok,z chrząstką juz nie koniecznie.Cały czas ropieje,co jakiś czas leci mi krew generalnie do du....y
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 21:17   #628
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Adelajda84 Pokaż wiadomość
Ponad rok temu przekułam sobie chrząstkie i zrobiłam drugą dziurkie w płatku ucha.Z płatkiem jest ok,z chrząstką juz nie koniecznie.Cały czas ropieje,co jakiś czas leci mi krew generalnie do du....y
smaruj przez tydzień maścią tribiotic na mój pępek ktory nie chciał się zagoić pomogło
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 18:24   #629
fullofmusic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Mam pytanie. Wczoraj przekułam ucho w chrząstce pistoletem u kosmetyczki. Czy mogę już dzisiaj wyjąć kolczyka i przemyć ucho solą fizjologiczną?
Chciałabym również wiedzieć do ilu dni może boleć ucho?
fullofmusic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 18:30   #630
ankufolty
Przyczajenie
 
Avatar ankufolty
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Kiedy ja przekłuwałam w takim miejscu ucho, to dostałam zakaz wyjmowania kolczyka nawet przez 2 do 3 tygodni! Absolutnie na razie nie ruszaj! Staraj się raczej polewać okolice kolczyka i delikatnie nim ruszać, tak aby płyn dostał się do środka.
Szkoda, że mimo to teraz nie mam kolczyka.. W ogóle nie chciało mi się zagoić, bolało mnie i puchło mi ucho Dwa razy przebijałam i cały czas było to samo.. W końcu się poddałam ale mam teraz taki ciemny ślad na uchu..
ankufolty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-08 18:09:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:36.