Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Z jakiej firmy szampony i odżywki są najlepsze aby włosy były proste ? (wypróbowane)
Nivea 55 19,93%
Sunsilk 27 9,78%
Joanna 28 10,14%
z Avonu 13 4,71%
inne... 163 59,06%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 276. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-07, 09:47   #541
Katinka93
Przyczajenie
 
Avatar Katinka93
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Ale czy mogłabyś mi polecić jakiś produkt? Zastanawiałam się nad maską intensywnie regenerującą z ziai do włosów niesfornych i odżywką z nivei long repair... Przeczytałam o nich dużo pozytywnych opinii. Lecz niestety nie jestem mistrzem w czytaniu składów... Dla mnie to czarna magia.
Katinka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 10:38   #542
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Katinka93 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Ale czy mogłabyś mi polecić jakiś produkt? Zastanawiałam się nad maską intensywnie regenerującą z ziai do włosów niesfornych i odżywką z nivei long repair... Przeczytałam o nich dużo pozytywnych opinii. Lecz niestety nie jestem mistrzem w czytaniu składów... Dla mnie to czarna magia.
Masz na mysli Ziaję biało - fioletową? Zawiera jedwab. Nivea Long Repair to keratyna.
Moja kuracja na przeproteinowanie była taka: przed myciem maska Natur Vital z aloesem wymieszana z odżywką Fructis Oleo Repair + dodatek oleju obojętnie jakiego. Zmycie szamponem i znowu ta sama mieszanka. Ewentualnie dodanie kilku kropli gliceryny z apteki. Można jeszcze ugotować sobie żel z siemienia lnianego i nałożyć przez myciem/po myciu z maską i odżywką.

Poczytaj sobie trochę na temat protein w kosmetykach np na blogu Kokardka Mysi albo Wiedźmi Kociołek. Nie daję linków, bo internet mi szwankuje, ale znajdziesz to bez problemu. Inaczej będziesz błądzić jak pijane dziecko we mgle i dziwić się, czemu Twoje włosy wyglądają, jak wyglądają.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 10:48   #543
Katinka93
Przyczajenie
 
Avatar Katinka93
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Dzięki wielkie za pomoc. Czy tą maskę Natur Vital dostanę w rossmanie?
Katinka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 11:05   #544
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Katinka93 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za pomoc. Czy tą maskę Natur Vital dostanę w rossmanie?
Tylko w Naturze.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 11:20   #545
Katinka93
Przyczajenie
 
Avatar Katinka93
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

To trudno najwyżej zrobię specjalną wycieczkę do natury. Jeszcze raz ci dziękuję. I przy okazji, jeśli mogę spytać czy nafta kosmetyczna jest według ciebie dobrym produktem? I czy powinnam ją wypróbować jak już "odproteinuję" swoje włosy?
Aha i od około 2 lat wypadają mi włosy jak głupie myślisz, że to może być wina protein?
Katinka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 11:32   #546
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Katinka93 Pokaż wiadomość
To trudno najwyżej zrobię specjalną wycieczkę do natury. Jeszcze raz ci dziękuję. I przy okazji, jeśli mogę spytać czy nafta kosmetyczna jest według ciebie dobrym produktem? I czy powinnam ją wypróbować jak już "odproteinuję" swoje włosy?
Uwielbiam naftę za nabłyszczenie, ale to produkt, który u jednego daje świetne efekty, a u innego przesuszy. Na pewno trzeba uważać i nie trzymać jej długo na włosach, a zwłaszcza na skórze głowy, producenci zalecają ok 10 minut przed myciem.
Plus, że nafta jest tania, więc nie jest to kosztowny eksperyment.

Cytat:
Napisane przez Katinka93 Pokaż wiadomość
Aha i od około 2 lat wypadają mi włosy jak głupie myślisz, że to może być wina protein?
Nie, najprędzej przyczyna leży wewnątrz organizmu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 12:37   #547
Katinka93
Przyczajenie
 
Avatar Katinka93
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Szukam już z 2 godziny informacji o tym czy sok z cytryny dodany do żelu z siemienia lnianego nadaje się do włosów przeproteinowanych. Jest dużo poleceń na maseczkę z żółtkiem i sokiem z cytryny, ale żółtko to przecież czysta proteina. Czy w moim przypadku sok z cytryny w połączeniu z żelem lnianym to dobry pomysł?
Katinka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 15:46   #548
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Żel lniany na pewno. U mnie jajko out, tak samo jak większość protein. Nawet mleko się nie sprawdza, nie mówiąc już o żelatynie.
Zerknij jeszcze tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post41546552
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 20:38   #549
Katinka93
Przyczajenie
 
Avatar Katinka93
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Dzięki za link z pewnością się przyda. Ale wracając czy sok z cytryny to w ogóle dobry pomysł?
Katinka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 22:12   #550
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Katinka93 Pokaż wiadomość
Dzięki za link z pewnością się przyda. Ale wracając czy sok z cytryny to w ogóle dobry pomysł?
Sok z cytryny zakwasza, czyli obniża pH czyli domyka łuski. Stosowanie go przed myciem szamponem jest bez sensu. Ewentualnie po, ale też bez przesady z ilością.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 16:59   #551
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

PO myciu jest ok.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 18:13   #552
Katinka93
Przyczajenie
 
Avatar Katinka93
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Jutro robię wycieczkę do innego miasta na kosmetyczne zakupy. Zastanawiałam się nad serum do końcówek i do włosów suchych. Co polecacie do takich "puszaków"?

Z góry dziękuję wam za wszystko
Katinka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 19:17   #553
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Katinka93 Pokaż wiadomość
Jutro robię wycieczkę do innego miasta na kosmetyczne zakupy. Zastanawiałam się nad serum do końcówek i do włosów suchych. Co polecacie do takich "puszaków"?

Z góry dziękuję wam za wszystko

U mnie sera tylko i wyłącznie zabezpieczają przed rozdwajaniem końcówek, wizualnie nie działają w ogóle, także na puch. Ale ponoć niektórzy widzą efekty.
Jak szukasz czegoś z cięższymi silikonami, to Gliss Kur eliksir albo Syoss Beauty Elixir Absolute (to prawie że identyczne produkty. Na pewno wystrzegaj się wszelkich ser z Hydrolized Keratin i Hydrolized Silk oraz alkoholem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 20:07   #554
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Moje protein nie lubią, ale na keratynę w składzie reagują przyklapem
Nawet na wcierkę na porost właśnie wmasowałam w skórę głowy, wysuszyłam i są takie szorskie, brudne,
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 14:15   #555
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Ja polecam 3 minutowe odżywki Aussie do włosów farbowanych i zniszczonych, z tym że najlepszy efekt jest przez pierwsze 1-2 miesiące, potem już włosy przywykają. Przynajmniej moje.
Dość dobrze też wygładza botoks do włosów.
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 17:32   #556
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Dziewczyny, polecicie cos sprawdzonego do spsikania / wtarcia we wlosy po umyciu a przed suszeniem, zeby ladnie wysuszylo wlosy i nie bylo tego puchu odstajacego? Tej szopy z ktora tak walcze?

Mi na 1 dzien pomaga serum artego prostujace wlosy (czy jakos tak) wtarte w mokre wlosy, po wysuszeniu sa jak po prostownicy - gladkie i sypkie. Ale juz drugiego dnia jak wstaje: ,, dzien dobry szopo" takze szukam czegos skuteczniejszego
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 00:40   #557
mila985
Mila985
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Władysławowo
Wiadomości: 15
Dot.: Sposób na puszące sie włosy

Prostownica to nie jest dobre rozwiązanie
mila985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 06:48   #558
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kamea2000 Pokaż wiadomość
Ja polecam 3 minutowe odżywki Aussie do włosów farbowanych i zniszczonych, z tym że najlepszy efekt jest przez pierwsze 1-2 miesiące, potem już włosy przywykają. Przynajmniej moje.
Dość dobrze też wygładza botoks do włosów.
Ten botoks to jakiś produkt konkretny?

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 10:17   #559
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Dziewczyny, polecicie cos sprawdzonego do spsikania / wtarcia we wlosy po umyciu a przed suszeniem, zeby ladnie wysuszylo wlosy i nie bylo tego puchu odstajacego? Tej szopy z ktora tak walcze?

Mi na 1 dzien pomaga serum artego prostujace wlosy (czy jakos tak) wtarte w mokre wlosy, po wysuszeniu sa jak po prostownicy - gladkie i sypkie. Ale juz drugiego dnia jak wstaje: ,, dzien dobry szopo" takze szukam czegos skuteczniejszego
Jak nie encanto, to Lee Stafford Dehumidifier KLIK. To był jedyny kosmetyk, który cokolwiek u mnie z puchem robił.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-14, 12:15   #560
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

U mnie coraz gorzej. Z ładnych, śliskich i prostych jak druty zrobił się puch, taki lekki, niedociążony, ba, wręcz zaczęły się odgniatać
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 21:05   #561
ptasie__mleczko
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 527
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Dziewczyny a co polecicie na takie wystające, sterczące w każdą stronę, jeszcze na dodatek kręcące się, pojedyncze krótkie włoski? No wygląda to okropnie. Jedynie po umyciu pierwszy dzień jest ok, ale już na drugi - tragedia, a nie chcę myć włosów codziennie, bo im częściej się myję tym szybciej się przetłuszczają tu by się chyba przydało coś po umyciu włosów?
__________________
to jest MOJE zdanie. Nikt Ci nie każe się z nim zgadzać! Szanujmy odmienne poglądy
ptasie__mleczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 09:45   #562
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ptasie__mleczko Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co polecicie na takie wystające, sterczące w każdą stronę, jeszcze na dodatek kręcące się, pojedyncze krótkie włoski? No wygląda to okropnie. Jedynie po umyciu pierwszy dzień jest ok, ale już na drugi - tragedia, a nie chcę myć włosów codziennie, bo im częściej się myję tym szybciej się przetłuszczają tu by się chyba przydało coś po umyciu włosów?
To są baby hair? W takim przypadku u wielu osób sprawdza się po prostu psiknięcie lakierem i "przyklepanie" ich. Jaką masz resztę włosów, jaka struktura, w jakim stanie?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 17:33   #563
201706051008
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 176
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

.

Edytowane przez 201706051008
Czas edycji: 2016-12-24 o 19:54
201706051008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 08:46   #564
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Na moje wlosy pomaga preparat Artego (ok. 30 zl)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ng-smooth.html

I 3 tyg temu zrobłam sobie OLAPLEX - moje włosy to farbowane od 6 lat na blond.
Pomogło !!!
Narazie mija 3 tydzien a wlosy są sypkie, wyprostowane - ne muszę używać już tego serum.
Tyle że minus - PRZETŁUSZCZAJĄ MI SIĘ, czego nigdy nie bylo, wiec nie myję co 3 dni jak zawsze a co 2 dni.

Fryzjerka mowila, nie wem czy to prawda - ze lepiej dodawac olaplex do farby bo jest lepszy efekt niz sam olaplex jako kuracja.
I ze plus tej regeneracji ze ona się nie wyplukuje - tylko jak powtarza sie co jakis czas, to ona dobuduowuje dobre rzeczy do luski wlosa.


Takze to mój sposób, polecam i chwalę


Czytalam na forum z keratynowym prostowaniem wlosow - ze to też dobra metoda i że działa
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2016-10-19 o 08:47
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 09:01   #565
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Moje puszenie się okazało się mieć poważniejszą przyczynę. Są nią zaburzenia hormonalne (PCOS lub NKWPN, nie mam jeszcze ostatecznej diagnozy).
Objawy dotyczą przede wszystkim góry głowy i mogą to być:
-łojotok
-wypadanie (łysienie androgenowe)
-włosy wyrastające z czubka głowy są innej struktury niż reszta, grubsze, poskręcane, sztywniejsze oraz PUSZĄCE SIĘ, wyglądają na zniszczone, chociaż spodnia warstwa jest zdrowa, gładka, błyszcząca

Tymczasowo sprawę rozwiązuje tylko i wyłącznie encanto, metody pielęgnacyjne to strata czasu, bo takie włosy niezależnie od ilości pakowanych na nie olejów, masek, mgiełek i tak będą wyglądać źle, bo takie już wyrosły.

Więc jak ktoś ma włosy tego typu, częściowo puszące się, o różnej strukturze, to niech sobie daruje testowanie olejów i innych cudownych rad blogerek, a zainteresuje się swoim zdrowiem, zwłaszcza że to puszenie to tylko czubek góry lodowej, bo do tego dojdzie prędzej czy później łysienie androgenowe, a z nim walkę lepiej zacząć na samym początku.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 21:48   #566
oaleksandra
Raczkowanie
 
Avatar oaleksandra
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 43
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

W moim przypadku na puszące się włosy najlepiej działa płukanka z siemienia lnianego. Włosy mają po niej lepszy skręt, połysk, wyglądają po prostu zdrowiej. Jesienią i zimą unikam wszelkich akrylowych sweterków i szalików.
oaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 12:31   #567
Ferrivia
Raczkowanie
 
Avatar Ferrivia
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 94
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez oaleksandra Pokaż wiadomość
W moim przypadku na puszące się włosy najlepiej działa płukanka z siemienia lnianego. Włosy mają po niej lepszy skręt, połysk, wyglądają po prostu zdrowiej. Jesienią i zimą unikam wszelkich akrylowych sweterków i szalików.
Ja miałam wrażenie, że mam dziwne włosy w dotyku po płukance z siemienia. Ale przestały mi się puszyć jak wyrzuciłam trochę protein i zaczęłam regularnie olejować włosy przed niemal każdym myciem
Ferrivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 18:11   #568
201706051008
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 176
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

.

Edytowane przez 201706051008
Czas edycji: 2016-12-24 o 19:41
201706051008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 09:36   #569
v_violet_v
Raczkowanie
 
Avatar v_violet_v
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 44
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

hello czytam, czytam i czytam ...w końcu postanowiłam wylac to swoje żale ;/ z góry przepraszam jeśli temat się powtarza.
Od jakiegoś czasu mieszkam w Anglii Po przyjeździe walczyłam ze straszym przetłuszczaniem włosów , następnie miało miejsce wzmożone wypadanie - normalnie garściami. Moje włosy widocznie przyzwyczaiły się do zmiany klimatu - po 1. nie przetłuszczają się tak bardzo , po 2. nie wypadają w takich ilościach.......jednak nadeszła kolej na PUSZENIE ;(
zagubiłam się w mojej pielegnacji. Zmieniłam kosmetyki, zaczęłam stosować silikony ..wiem..wiem..loreal i te sprawy.
zagłebiłam się w lekturze o humektantach i emolientach. Skupiłam się na oljach w składach i olejowaniu. Oliwa , ktora do tej pory dawała radę - nie robi nic albo tak mi się wydaje. A kosmetyki tylko pogarszają sparwe. Nie dosć, że mam puch to zaczynaja się robić sztywne. Przeraża mnie to, ponieważ zapuszczam włosy i nie chciałabym ich stracić.
Starm się dawkowac nowe kosmetyki i nie stosuję wszytstkiego na raz, żeby widziec co i jak na mnie dziala.
w którym kierunku zmierzać? co robię źle?
mogę przedstawić moją pielęgnację ale wiadomo - dla każdego służy co innego
v_violet_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 10:29   #570
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez v_violet_v Pokaż wiadomość
hello czytam, czytam i czytam ...w końcu postanowiłam wylac to swoje żale ;/ z góry przepraszam jeśli temat się powtarza.
Od jakiegoś czasu mieszkam w Anglii Po przyjeździe walczyłam ze straszym przetłuszczaniem włosów , następnie miało miejsce wzmożone wypadanie - normalnie garściami. Moje włosy widocznie przyzwyczaiły się do zmiany klimatu - po 1. nie przetłuszczają się tak bardzo , po 2. nie wypadają w takich ilościach.......jednak nadeszła kolej na PUSZENIE ;(
zagubiłam się w mojej pielegnacji. Zmieniłam kosmetyki, zaczęłam stosować silikony ..wiem..wiem..loreal i te sprawy.
zagłebiłam się w lekturze o humektantach i emolientach. Skupiłam się na oljach w składach i olejowaniu. Oliwa , ktora do tej pory dawała radę - nie robi nic albo tak mi się wydaje. A kosmetyki tylko pogarszają sparwe. Nie dosć, że mam puch to zaczynaja się robić sztywne. Przeraża mnie to, ponieważ zapuszczam włosy i nie chciałabym ich stracić.
Starm się dawkowac nowe kosmetyki i nie stosuję wszytstkiego na raz, żeby widziec co i jak na mnie dziala.
w którym kierunku zmierzać? co robię źle?
mogę przedstawić moją pielęgnację ale wiadomo - dla każdego służy co innego
Jeśli powodem nie są błędy w pielęgnacji, a zmiana otoczenia na bardziej wilgotne, to może pomóc tylko stylizacja, a więc suszenie na szczotce z jakimś stylizatorem. Z kosmtetyków polecam Dehumidifier Lee Stafford.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-17 12:31:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.