publikacje naukowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-24, 14:50   #1
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331

publikacje naukowe


Jako, ze musze teraz napisac swoja pierwsza w zyciu publikacje naukowa (potrzebne do otwarcia przewodu doktorskiego) przezywam spory stres i czuje sie troche jak 'pijane dziecko we mgle'

Tematyka ciezka, nikt mi nie pomaga (nawet z publikowaniem pewnie beda schody), no i presja ze musze cos wymyslec nowego a w glowie pustka.

Watek dla tych, ktorzy mecza sie tak samo jak ja, zapraszam tez tych ktorzy juz sie opublikowali i chca opowiedziec jak to wygladalo, co ich motywowalo i ogolnie wrazenia.

Aha jak nie trzeba to mam zazwyczaj 101 pomyslow na sekunde, ale jak musze wymyslec nowe rozwiazanie na dyktando to mnie przyblokowalo. Myslalam nawet by sobie autentycznie odpoczac (jestem dosc przemeczona dawka ksiazek jakie ostatnio czytalam), ale z drugiej strony nie weim czy jak odwleke to juz wogole nie napisze tego artykulu. ...
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 16:51   #2
marriposa
Raczkowanie
 
Avatar marriposa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 386
Dot.: publikacje naukowe

a z jakiej dziedziny ta publikacja? nauki ścisłe czy humanistyczne?
__________________
Matura 2011
matura zdana ---> rekrutacja ---> cel osiągniety : informatyka (MIM) UW

Wakacyjne dietowanie
64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 kg

Wakacyjne czytanie

-
marriposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 18:57   #3
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: publikacje naukowe

A czego ma dotyczyć ten artykuł? trzymam kciuki, bo znam problem.
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 19:22   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: publikacje naukowe

Scisle. Scarlett napisz cos wiecej o swoich doswiadczeniach

a i probuje sie polapac o co chodzi w punktach oraz w liscie filadelfijskiej....
Publikacja musi miec abstract zazwyczaj po angielsku (tyle ze ja calosc chce pisac po ang), przypisy i slowa kluczowe, i co jeszcze ... niech sie ktos nade mna zlituje

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2011-07-24 o 19:44
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 20:10   #5
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: publikacje naukowe

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Scisle. Scarlett napisz cos wiecej o swoich doswiadczeniach

a i probuje sie polapac o co chodzi w punktach oraz w liscie filadelfijskiej....
Publikacja musi miec abstract zazwyczaj po angielsku (tyle ze ja calosc chce pisac po ang), przypisy i slowa kluczowe, i co jeszcze ... niech sie ktos nade mna zlituje
Budowa takiego artykułu i jego forma zależy od czasopisma, w którym chcesz publikować. Rozumiem, że jeszcze go nie wybrałaś? Oczywiście najlepiej publikować w czasopiśmie z listy filadelfijskiej, ale to zależy od wartości Twoich badań jak daleko chcesz mierzyć z impact factorem Najlepiej gdybyś mogła zaobserwować w jakich czasopismach publikują koledzy z Twojego instytutu/uczelni pracujący w podobnej tematyce, wtedy jest łatwiej wybrać. Niestety nie jest tak, że każde czasopismo przyjmie "z marszu" Twój artykuł.
Generalnie zasady są takie (chociaż każde czasopismo ma swoje dokładne wskazówki, dobrze jest też poczytać i zobaczyć w jaki sposób konstruowane są artykuły w danym czasopiśmie - na stronie można zwykle ściągnąć): - jeśli chcesz to oczywiście wszystko po angielsku - tytuł, autorzy (pierwszy to Ty, ostatni to zwykle szef/promotor), afiliacje, abstrakt (średnio 250 słów), ok. 5 słów kluczowych, wstęp, metodyka badań w podrozdziałach (odczynniki, firmy, metody itd.), wyniki - rysunki, wzory itp., opisane słownie rezultaty i podsumowanie czyli dyskusja z wnioskami, na koniec spis literatury (oczywiście cytowania mają być w tekście), plus ewentualne podziękowania i źródła finansowania. To chyba tyle na razie
__________________
Książkowo: 97+26



Edytowane przez Starlett
Czas edycji: 2011-07-24 o 20:46
Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 20:25   #6
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: publikacje naukowe

yyy jakie odczynniki? jakie firmy?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 20:45   #7
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: publikacje naukowe

Niekoniecznie odczynniki (gdybyś uściśliła dziedzinę napisałabym bardziej szczegółowo), mogą to być np. programy do obróbki danych itp. nie wiem, nie znam się na wszystkich naukach ścisłych.
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-24, 21:50   #8
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: publikacje naukowe

Ja co prawda całkiem z innych tematów pisałam (prawo, stosunki międzynarodowe), ale myślę że Cię pocieszę - jak pisałam swój pierwszy artykuł, to myślałam 2 miesiące nad tematem i każde zdanie wydawało mi się nie na miejscu. I byłam pewna, że nawet wewnętrznej recenzji nie przejdzie. 3 lata później mam już listę tematów na artykuły, które pojawiają się ot tak - siedzę np na wykładzie, albo coś czytam i nagle widzę gdzieś problem, który można by omówić.
Wiadomo, pierwsze koty za płoty, potem już tylko łatwiej Kiedyś ten czas, pisania pierwszego artykułu naukowego, będziesz wspominać z rozrzewnieniem. Powodzenia!
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 23:35   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: publikacje naukowe

Co do czasopism to kilka opcji rozwazam, podobno jak sie nie uda do jednego to sie probuje do innego i tak do skutku. Nawet mam juz odpowiedz, ze chca by im wyslac artykul (az 3 czasopisma mi tak odpowiedzialy)... tyle ze artykulu jeszcze nie mam napisanego, na razie studiuje na wikipedii takie pojecia jak impact factor, czym jest badanie naukowe itp. No i wg wikipedii to praktycznie kazda czynnosc naukowa to badanie... a naukowe jest wtedy gdy przejdzie recenzje... normalnie w tym szalenstwie musi byc jakas metoda...

Veredise - dzieki za zrozumienie
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 05:19   #10
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: publikacje naukowe

Pozwolę sobie na małe odejście od tematu Reny i zapytam Was o to, jak/ przy współpracy z kim/ na jak bardzo niszowy temat napisać publikację jeżeli jest się tylko szarym studentem studiów II stopnia? Mam już jedną publikację za sobą (artykuł z pracy licencjackiej) jednak została mi ona zaproponowana przez promotora. Teraz idę na studia mgr i chciałabym z własnej inicjatywy coś skrobnąć... Jak się do tego zabrać? Czy szukać tematu i możliwości publikacji samemu, czy może zwrócić się do kogoś bardziej doświadczonego po pomoc? Myślę w dalekiej przyszłości o doktoracie i chcę jak najlepiej się przygotować podczas studiów mgr (wiem, że publikacje są wymagane). Z góry dziękuję za wszystkie rady

Rena powodzenia! Wymyślić coś innowacyjnego na zawołanie to cholernie trudne zadanie...
__________________


Edytowane przez Coma_
Czas edycji: 2011-07-25 o 05:21
Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 09:38   #11
erha
Zakorzenienie
 
Avatar erha
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5 275
Dot.: publikacje naukowe

Ja też piszę artykuł naukowy (dziedzina: bioinformatyka), ale razem z moim profesorem. Na razie etap jest bardzo wstępny, temat jest. Zaczynam najpierw od badań, więc na razie dysponuję raczej różnymi wynikami, zestawieniami, które potem muszę opisać. Także dziś jeszcze kompletnie nie wiem jak będzie artykuł wyglądać ani jak to jest z publikacją.
Będę tu zaglądać i trzymam kciuki za powodzenie!
erha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-25, 16:41   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: publikacje naukowe

Cytat:
Napisane przez erha Pokaż wiadomość
Ja też piszę artykuł naukowy (dziedzina: bioinformatyka), ale razem z moim profesorem. Na razie etap jest bardzo wstępny, temat jest. Zaczynam najpierw od badań, więc na razie dysponuję raczej różnymi wynikami, zestawieniami, które potem muszę opisać. Także dziś jeszcze kompletnie nie wiem jak będzie artykuł wyglądać ani jak to jest z publikacją.
Będę tu zaglądać i trzymam kciuki za powodzenie!
o to troche pokrewne, tyle ze ja z czystej informatyki. Mi sie wydaje, ze te badania to po prostu moga byc obliczenia lub fragment kodu programu, ew. jakis test statystyczny no nic innego mi nie przychodzi do glowy. Dostalam czasopismo naukowe "Metody Informatyki Stosowanej" i patrze jak wygladaja ich artykuly. Zagladaj koniecznie, trzeba sie nawzajem motywowac. Ja mysllaam nawet o blogu na ten temat.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 16:51   #13
erha
Zakorzenienie
 
Avatar erha
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5 275
Dot.: publikacje naukowe

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
o to troche pokrewne, tyle ze ja z czystej informatyki. Mi sie wydaje, ze te badania to po prostu moga byc obliczenia lub fragment kodu programu, ew. jakis test statystyczny no nic innego mi nie przychodzi do glowy. Dostalam czasopismo naukowe "Metody Informatyki Stosowanej" i patrze jak wygladaja ich artykuly. Zagladaj koniecznie, trzeba sie nawzajem motywowac. Ja mysllaam nawet o blogu na ten temat.
Informatyka to moje drugie studia Tak myślę, że chodziłoby tu o różne obliczenia (może z różnymi parametrami), może opis algorytmu, zastosowania... Jest taki portal z artykułami dotyczącymi informatyki: portal.acm.org . A nie masz jakiejś znajomej osoby, np. profesor, który by pokierował Twoją pracą albo jakieś rady dawał?

Blog dobra rzecz, śmiało zakładaj
erha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 19:33   #14
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: publikacje naukowe

Chyba lepiej zająć się pisaniem publikacji niż pisaniem bloga na temat publikacji
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 12:25   #15
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: publikacje naukowe

Cytat:
Napisane przez Starlett Pokaż wiadomość
Budowa takiego artykułu i jego forma zależy od czasopisma, w którym chcesz publikować. Rozumiem, że jeszcze go nie wybrałaś? Oczywiście najlepiej publikować w czasopiśmie z listy filadelfijskiej, ale to zależy od wartości Twoich badań jak daleko chcesz mierzyć z impact factorem Najlepiej gdybyś mogła zaobserwować w jakich czasopismach publikują koledzy z Twojego instytutu/uczelni pracujący w podobnej tematyce, wtedy jest łatwiej wybrać. Niestety nie jest tak, że każde czasopismo przyjmie "z marszu" Twój artykuł.
Generalnie zasady są takie (chociaż każde czasopismo ma swoje dokładne wskazówki, dobrze jest też poczytać i zobaczyć w jaki sposób konstruowane są artykuły w danym czasopiśmie - na stronie można zwykle ściągnąć): - jeśli chcesz to oczywiście wszystko po angielsku - tytuł, autorzy (pierwszy to Ty, ostatni to zwykle szef/promotor), afiliacje, abstrakt (średnio 250 słów), ok. 5 słów kluczowych, wstęp, metodyka badań w podrozdziałach (odczynniki, firmy, metody itd.), wyniki - rysunki, wzory itp., opisane słownie rezultaty i podsumowanie czyli dyskusja z wnioskami, na koniec spis literatury (oczywiście cytowania mają być w tekście), plus ewentualne podziękowania i źródła finansowania. To chyba tyle na razie
Zagięłaś mnie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jako, ze musze teraz napisac swoja pierwsza w zyciu publikacje naukowa (potrzebne do otwarcia przewodu doktorskiego) przezywam spory stres i czuje sie troche jak 'pijane dziecko we mgle'

Tematyka ciezka, nikt mi nie pomaga (nawet z publikowaniem pewnie beda schody), no i presja ze musze cos wymyslec nowego a w glowie pustka.

Watek dla tych, ktorzy mecza sie tak samo jak ja, zapraszam tez tych ktorzy juz sie opublikowali i chca opowiedziec jak to wygladalo, co ich motywowalo i ogolnie wrazenia.

Aha jak nie trzeba to mam zazwyczaj 101 pomyslow na sekunde, ale jak musze wymyslec nowe rozwiazanie na dyktando to mnie przyblokowalo. Myslalam nawet by sobie autentycznie odpoczac (jestem dosc przemeczona dawka ksiazek jakie ostatnio czytalam), ale z drugiej strony nie weim czy jak odwleke to juz wogole nie napisze tego artykulu. ...
Jak postępy, Rena?
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 13:51   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: publikacje naukowe

Cytat:
Napisane przez elkiza81 Pokaż wiadomość
Jak postępy, Rena?
czytam te artykuly i poza mocno napuszonym bezosobowym jezykiem, to one zawieraja dosc proste obliczenia czy nawet rysunki, sporo madrze brzmiacych formulek, zasad i rytualow. Ja przez kilka lat w ogole z dala bylam od srodowiska akadamickiego (dr naprawde pozno sie decydowalam) i jakos z duzym dystansem na to wszystko patrze.

Wyglada na to, ze wlasny pomysl to chodzi o to, ze ja sama przelicze a nie ktos za mnie i juz jest oryginalnie. Az trudno mi to w uwierzyc.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 14:29   #17
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: publikacje naukowe

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
czytam te artykuly i poza mocno napuszonym bezosobowym jezykiem, to one zawieraja dosc proste obliczenia czy nawet rysunki, sporo madrze brzmiacych formulek, zasad i rytualow. Ja przez kilka lat w ogole z dala bylam od srodowiska akadamickiego (dr naprawde pozno sie decydowalam) i jakos z duzym dystansem na to wszystko patrze.
Wszystko zależy od tego jak coś "sprzedasz".

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Wyglada na to, ze wlasny pomysl to chodzi o to, ze ja sama przelicze a nie ktos za mnie i juz jest oryginalnie. Az trudno mi to w uwierzyc.
Co nie?

Trzymam kciuki i czekam na dalsze relacje z pola walki
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 15:03   #18
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: publikacje naukowe

Cytat:
Napisane przez elkiza81 Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od tego jak coś "sprzedasz".
no oni na uczelni tez tak mowia - zwlaszcza jak chodzi o pozyskiwanie grantow. Ale ciezko sie starac o grant nie majac publikacji - wiec w zasadzie i tak musze to nadrobic.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 15:42   #19
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: publikacje naukowe

Napisałam artykuł (z filozofii), wysłałam do odpowiedniego pisma naukowego, dostałam odpowiedź z wytycznymi,co mam poprawić...poprawiłam i czekam 4 miesiąc na odpowiedź recenzenta.Próbowałam się dowiedzieć czegoś w czerwcu,otrzymałam informację,że proces recenzencki tyle trwa Jedyny plus,że udało mi się otworzyć przewód w czerwcu,jeszcze na starych zasadach (czyli bez wymaganej publikacji).Biurokracja mnie dobija-jak mogę starać się o stypendium,skoro nie mam punktowanej publikacji?[a nie mam,bo łącznie od ponad pół roku walczę o druk artykułu].
Ale Reno trzymam kciuki,może tylko w przypadku nauk humanistycznych wszystko tak niemrawym tokiem idzie.
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-01, 16:10   #20
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: publikacje naukowe

No niestety, w niektórych czasopismach tak to wygląda. Ja jeden ze swoich artykułów wysłałam w listopadzie 2009 r., w 2010 r. koło marca, został przyjęty, poprawki otrzymałam w czerwcu tego roku, a wyjdzie najwcześniej po wakacjach. I tak masz szczęście Aninek, że da się u Ciebie na uczelni otworzyć przewód bez publikacji, na UJ jest to niemożliwe. Wg starych zasad trzeba mieć 2, z czego jedną recenzowaną, a teraz po zmianie też 2, z czego jedną w czasopiśmie punktowanym z listy MNiSW.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 16:18   #21
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: publikacje naukowe

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
No niestety, w niektórych czasopismach tak to wygląda. Ja jeden ze swoich artykułów wysłałam w listopadzie 2009 r., w 2010 r. koło marca, został przyjęty, poprawki otrzymałam w czerwcu tego roku, a wyjdzie najwcześniej po wakacjach. I tak masz szczęście Aninek, że da się u Ciebie na uczelni otworzyć przewód bez publikacji, na UJ jest to niemożliwe. Wg starych zasad trzeba mieć 2, z czego jedną recenzowaną, a teraz po zmianie też 2, z czego jedną w czasopiśmie punktowanym z listy MNiSW.
Teraz też już się nie da,ja np. dołączałam do konspektu doktoratu 1 rozdział itp. papierki,natomiast wiem,że obecnie już trzeba mieć właśnie publikacje naukowe z określonej listy czasopism (słynna lista ministerialna) lub mieć udział w konferencji międzynarodowej bodajże.Nie ukrywam,że miałam szczęście (nie musiałam czekać na publ.),niemniej swoje do tego przewodu zrobiłam.No i miałam wydrukowany artykuł,w piśmie mojego instytutu.Moi znajomi są tymi zmianami przerażani wręcz...
Słyszałam właśnie,że niektóre czasopisma żyją w innym świecie,moja koleżanka ma art.już przyjęty do druku,teraz pismo czeka na pieniądze,żeby numer wydrukować

Edytowane przez Aninek
Czas edycji: 2011-08-01 o 16:20
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 23:45   #22
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: publikacje naukowe

Dzisiaj i wczoraj przejrzalam kilka rozpraw doktorskich z podobnej do mojej tematyki -one sa dosc ogolne, a stale sie mnie czepiaja, ze wyglaszam za ogolne referaty - tyle ze ta tematyka taka jest a rozprawy (sprawdzalam) byly obronione, wiec moze tak byc...ja nie planuje pisac dziela zycia (wyleczylam sie z tego przy mgr) tylko zwyczajnie miec jakis bonus z poswieconego czasu i co tu duzo kryc pieniedzy.

Poza tym nie napisalam ani slowka - cierpie na jakas taka niemoc tworcza. Potem sie zdenerwowalam strasznie, wypalilam pol paczki papierosow (normalnie w ogole nie pale)... poszlam do biblioteki i ... olalam to wszystko i pozyczylam sobie fajna ksiazke z beletrystyki na ok. 500 stron. Przeczytalam juz 100 stron tej powiesci, tak mnie wciaglo i od razu poczulam sie lepiej....

Oczywiscie, ze mam deadline, bo i jeden z prof. obiecal mi przejrzec artykul przed wyslaniem, a takze doradzic gdzie to najlepiej wyslac (na razie nie mam opiekuna naukowego, bo z jednego zrezygnowalam, a drugiego mam upatrzonego, ale na razie go do siebie przekonuje), poza tym od polowy sierpnia bede znow na maksa zajeta sprawami zawodowymi i szanse ze bede miec czas cos napisac beda znikome, a potem w ogole kroi sie wyjazd zagranice, wiec no jak nie teraz to nie wiem kiedy.

Ta lista ministerialna to jeszcze nic, ja stale wysluchuje o liscie filadelfijskiej - kompletnie nie wiem co i jak, licze, ze mnie dobrze pokieruja. Cos slyszalam o nowej ustawie i widze, ze wszyscy sie jej boja. Ja nie mam nic do stracenia, wiec patrze na to jak cos na czym moge tylko zyskac.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 06:33   #23
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: publikacje naukowe

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Dzisiaj i wczoraj przejrzalam kilka rozpraw doktorskich z podobnej do mojej tematyki -one sa dosc ogolne, a stale sie mnie czepiaja, ze wyglaszam za ogolne referaty - tyle ze ta tematyka taka jest a rozprawy (sprawdzalam) byly obronione, wiec moze tak byc...ja nie planuje pisac dziela zycia (wyleczylam sie z tego przy mgr) tylko zwyczajnie miec jakis bonus z poswieconego czasu i co tu duzo kryc pieniedzy.

Poza tym nie napisalam ani slowka - cierpie na jakas taka niemoc tworcza. Potem sie zdenerwowalam strasznie, wypalilam pol paczki papierosow (normalnie w ogole nie pale)... poszlam do biblioteki i ... olalam to wszystko i pozyczylam sobie fajna ksiazke z beletrystyki na ok. 500 stron. Przeczytalam juz 100 stron tej powiesci, tak mnie wciaglo i od razu poczulam sie lepiej....

Oczywiscie, ze mam deadline, bo i jeden z prof. obiecal mi przejrzec artykul przed wyslaniem, a takze doradzic gdzie to najlepiej wyslac (na razie nie mam opiekuna naukowego, bo z jednego zrezygnowalam, a drugiego mam upatrzonego, ale na razie go do siebie przekonuje), poza tym od polowy sierpnia bede znow na maksa zajeta sprawami zawodowymi i szanse ze bede miec czas cos napisac beda znikome, a potem w ogole kroi sie wyjazd zagranice, wiec no jak nie teraz to nie wiem kiedy.

Ta lista ministerialna to jeszcze nic, ja stale wysluchuje o liscie filadelfijskiej - kompletnie nie wiem co i jak, licze, ze mnie dobrze pokieruja. Cos slyszalam o nowej ustawie i widze, ze wszyscy sie jej boja. Ja nie mam nic do stracenia, wiec patrze na to jak cos na czym moge tylko zyskac.
Byłam na 2 obronach doktorskich (jako protokolant) i jedna,oceniona na bdb i "ach, och" była jak dla mnie dziwna.Ok,doktorant miał dużą wiedzę,jednak większość czasu zajmowało mu luźne wypowiadanie żartów na tematy związane z dysertacją Innymi słowy-nie uwidzisz co się komu spodoba To odnośnie tych "zbyt ogólnych" referatów

Liczę,że dzięki nowej ustawie uda mi się zdobyć stypendium szumnie nazywane "stypendium rektora"...szkoda,że nikt nie wie nic poza nazwą
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 14:03   #24
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: publikacje naukowe

a ta ustawa jest gdzies dostepna? najlepiej z interpretacja, bo ja nie rozumiem "belkotu" prawniczego....

....staralam sie o doctusa, ale opiekun naukowy nie napisal opinii i nie mialam jak, a teraz mam zawieszone studia doktoranckie i w ogole nie moge sie o takie rzeczy ubiegac.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 14:42   #25
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: publikacje naukowe

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
a ta ustawa jest gdzies dostepna? najlepiej z interpretacja, bo ja nie rozumiem "belkotu" prawniczego....

....staralam sie o doctusa, ale opiekun naukowy nie napisal opinii i nie mialam jak, a teraz mam zawieszone studia doktoranckie i w ogole nie moge sie o takie rzeczy ubiegac.
Nie mam pojęcia,o tej ustawie i jej pewnych aspektach słyszałam od znajomych po prostu.Sama chętnie bym się z nią zapoznała dokładnie
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 08:57   #26
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: publikacje naukowe

Ustawa jest jak Yeti, albo Święty Graal...

Nadal czytam ksiazke zamiast pisac... ciekawe, bo dotychczas jak mialam cos zrobic, to raczej bralam sie za sprzatanie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 14:04   #27
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: publikacje naukowe

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ustawa jest jak Yeti, albo Święty Graal...

Nadal czytam ksiazke zamiast pisac... ciekawe, bo dotychczas jak mialam cos zrobic, to raczej bralam sie za sprzatanie.


Sprzątanie,gotowanie,czyt anie miliardów wątków na wizażu
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 14:45   #28
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: publikacje naukowe

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość


Sprzątanie,gotowanie,czyt anie miliardów wątków na wizażu
Dodaj do tego robienie koktajlu z jagód, wystawianie na allegro starego telefonu oraz zaczepianie psa sąsiada.... chyba więcej już dziś nie narozrabiałam
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 16:38   #29
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: publikacje naukowe

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Dodaj do tego robienie koktajlu z jagód, wystawianie na allegro starego telefonu oraz zaczepianie psa sąsiada.... chyba więcej już dziś nie narozrabiałam
U mnie jest inaczej-zdołałam ogarnąć się z pracą zawodową i pracą naukową w domu,z tym, że w domu posiedzę nad językami i tyle...do książek z filozofii nawet nie sięgnęłam...a nie,jedną przeniosłam z półki na biurko
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 17:43   #30
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: publikacje naukowe

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
U mnie jest inaczej-zdołałam ogarnąć się z pracą zawodową i pracą naukową w domu,z tym, że w domu posiedzę nad językami i tyle...do książek z filozofii nawet nie sięgnęłam...a nie,jedną przeniosłam z półki na biurko
Uczysz sie jezykow w domu... eee... podziwiam. Ja sie wybieram (jak sojka za morze ) do Francji i tam planuje miec konwersacje w naturze....

Z filozofii to duzo czytalam w okolicach swiat Bozego Narodzenia - ale potem nikt z moich znajomych nie chcial ze mna o tym rozmawiac, a to takie zacne bylo... za to Kanta nadal nie rozumiem i chyba juz nic tego nie zmieni

Ja wszystkie materialy mam na kompie, tyle ze moim glownym problemem jest kompletny brak pomyslu/wizji ...eee nie czytajcie tego prosze.... o czym napisac...
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.