dużo błonnika i białka, a i tak jem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-11, 09:08   #1
kryzysowyPR
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4

dużo błonnika i białka, a i tak jem


Hej,
po odchudzaniu wciąż poszukuję swojej metody na pozostanie szczupłą. Sprawa wygląda tak: od października 2011 do lutego/marca 2012 schudłam ok 9kg (54,5->45,5kg/162cm). Pojawiła się więc konieczność przybrania na wadze, ale w międzyczasie nabawiłam się ED i nie było łatwo.
Do września przybrałam do satysfakcjonujących mnie 49kg (to był cel poprzedniego odchudzania) i od tego czasu nie mogę przestać tyć i nie umiem wyhamować z jedzeniem.
Problem polega na tym, że całe moje odchudzanie nie było bardzo restrykcyjne (ok 1500-1700kcal) i żeby przytyć 'po prostu' jadłam więcej, czyli ogromne ilości nabiału, owoców, warzyw, otrąb, naturalnego musli, orzechów i chudego mięsa + sute śniadania i "normalne obiady". Ogólnie: samo zdrowie - "dietetyczne", ale w ogromnych ilościach na ok. 2,5-3tys kalorii. Żeby tyle nie jeść staram się dużo pić, żeby jakoś wypełnić żołądek, ale i tak mieszczą się w nim niesamowite ilości.
Jem niewiele słodyczy - wręcz staram się je jeść dla higieny psychicznej, żeby nie był, że sobie odmawiam - mniej kalorii zjadłabym, gdybym czasem skusiła się na 2 kostki czekolady niż zapychała kolejnym jabłkiem.
Nie wiem, ile obecnie ważę, ale sądzę, że ok 51-52kg.
Cały czas jestem najedzona, lubię być "pełna" i samoistnie dążę do tego stanu... jestem kreatywnym, łakomym łasuchem i zajadam się np. otrębowymi muffinkami przełożonymi twarożkiem, a przy obiedzie niemal kilogramem 'jarzynki' i spory kawałek mięsa.
Przez to, że jem tak zdrowo to już nie umiem sobie obmówić i wyliczyć tak jak kiedyś... wtedy, przy 46kg, byłam nieszczęsliwa i rzeczywiście za chuda, ale nie chcę znowu czuć się tak grubo, jak wtedy, gdy zaczęłam dietę.

Przykładowo:
I: kasza pęczak + otręby z serkiem naturalnym i jabłkiem + orzechy
II: otrębowa bezcukrowa muffinka przełożona twarożkiem i dżemem porzeczkowm
kinder country
III: jajko sadzone z dużą cebulą, kawałkiem wędzonej kiełbasy i 250g gotowanej brukselki + ok. 0,5kg surówki z tartej marchewki
IV: jabłko, serek wiejki + ziarna, łyżeczka dzemu, cynamon itp.
V: czarna rzepa + 0,5 kostki twarogu


Próbowałam jeść tłuściej, ale i tak wychodziło ponad 2 tys kalorii; zwykle wychodzi ok. 2-2,2kcal/dziennie
"normalne odżywianie" wygląda dla mnie głodowo - czułabym, że mam pusty brzuszek.
chyba już nie umiem jeść mniej
kryzysowyPR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 13:01   #2
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: dużo błonnika i białka, a i tak jem

Tu nie ma duzo bialka, tu jest mnostwo nabialu . Ja bym na poczatku go wywalila z jadlospisu lub przynajmniej ograniczyla + wcale nie jesz duzo to takie normalne U.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 21:37   #3
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: dużo błonnika i białka, a i tak jem

Ale tu nie jest wcale dużo, tu jest wręcz za mało, brakuje u Ciebie konkretów które by Cię syciły, Ty się po prostu zapychasz , a nie odżywiasz...
Dla Ciebie U to było by malutko?, wejdź na NJC zobacz jak można jeść na U lepiej i więcej niż Ty tutaj.
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.