Typ lato-zima a kolor włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-28, 13:24   #1
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen

Typ lato-zima a kolor włosów


Witam sredecznie
przejrzałam całe forum i nie znalzłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie:
Czy osoba o takim typie kolorystycznym będzie dobrze wyglądała w jakimkolwiek odcieniu rudego? w jakich odcieniach brązów? i wogóle jakie kolory włosów pasują Pani Lato-Zima?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie uwagi i zdjęcia
anwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 18:23   #2
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

up up też czekam na odpowiedź
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 20:34   #3
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

jak na razie znalazlam tylko palete kolorow, ale moze tez sie komus przyda
anwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 20:36   #4
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lato_zima.JPG (24,1 KB, 681 załadowań)
anwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 23:03   #5
jazmine
Zadomowienie
 
Avatar jazmine
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 1 786
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

kolory włosów oczywiście w chłodnych odcieniach:
blond: platynowy, piaskowy
brązy o zimnych refleksach
czerwień: o odcieniu rózowym, bordo
fiolet
czerń choć tu ostrożnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1587052.jpg (20,9 KB, 444 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1963296.jpg (80,4 KB, 344 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2516125.jpg (31,0 KB, 461 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4400770.jpg (42,6 KB, 348 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5358862.jpg (26,7 KB, 316 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6837560.jpg (23,6 KB, 326 załadowań)
__________________
decalkulator- wersja beta
http://jazzmine.revolweb.net/loreal.php


jazmine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 23:06   #6
jazmine
Zadomowienie
 
Avatar jazmine
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 1 786
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

ciag dalszy fotek:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7093671.jpg (37,1 KB, 959 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9732302.jpg (81,9 KB, 362 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9809153.jpg (17,8 KB, 288 załadowań)
__________________
decalkulator- wersja beta
http://jazzmine.revolweb.net/loreal.php


jazmine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 16:12   #7
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

Cytat:
Napisane przez jazmine Pokaż wiadomość
kolory włosów oczywiście w chłodnych odcieniach:
blond: platynowy, piaskowy
brązy o zimnych refleksach
czerwień: o odcieniu rózowym, bordo
fiolet
czerń choć tu ostrożnie
dziękuję ślicznie

mi osobiście strasznie podoba się taki kolor, ale chyba nigdy bym się nie odważyła : https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...postid=6764815
anwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 16:18   #8
Mayafun
Przyczajenie
 
Avatar Mayafun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

hej Dziewczyny A jaki kolor wlosow dla mnie ? Mam dosc jasną skórę ale nie bladą - zawsze ma lekko żółty odcień. Opalam się od razu na ciemny brąz. Mam zielone oczy (zdecydowany kolor). Ciemną oprawę oczu. Moje naturalne włosy miały kolor brązowy (ciemny). Od lat farbuję włosy na granatową czerń ale znudził mi się już ten kolor. Strasznie chciałabym coś zmienić ale nie mam pojęcia jaki kolor pasowałby do mnie. Proszę o jakieś rady !!!! Pozdrawiam
Mayafun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 07:23   #9
elegancja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

Ja jestem typem lato-zima. Odpadają włosy czarne i jasny blond. Musi być coś pośredniego. Pasuje ciemny popielaty blond. Ja mam takie włoski naturalnie. Lato -zima dobrze będzie wyglądała z schłodzonym brązie (oby nie za ciemnym!!!) - niedawno sobie taki zrobiłam załączam fotkę

Edytowane przez elegancja
Czas edycji: 2009-10-06 o 07:46
elegancja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 22:24   #10
cierra
Raczkowanie
 
Avatar cierra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 375
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

Cytat:
Napisane przez Mayafun Pokaż wiadomość
hej Dziewczyny A jaki kolor wlosow dla mnie ? Mam dosc jasną skórę ale nie bladą - zawsze ma lekko żółty odcień. Opalam się od razu na ciemny brąz. Mam zielone oczy (zdecydowany kolor). Ciemną oprawę oczu. Moje naturalne włosy miały kolor brązowy (ciemny). Od lat farbuję włosy na granatową czerń ale znudził mi się już ten kolor. Strasznie chciałabym coś zmienić ale nie mam pojęcia jaki kolor pasowałby do mnie. Proszę o jakieś rady !!!! Pozdrawiam
Ekspertem nie jestem, ale wydaje mi sie, ze jesteś wiosną i jesli to prawda to tylko ciepłe odcienie pasują tobie
Ja też podobno jestem tym typem mieszanym i własnie zastanawiam się nad właściwym kolorem włosów dla mnie podobają mi się odcienie karmelowe, jasny ciepły brąz ale chyba odpada prawda??
__________________
od 10.02.2007 jesteśmy razem
od 04.03.2011 zaręczeni

„Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”
cierra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 23:05   #11
H567
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 157
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

witam. ja jestem prawdopodbnie lato-zima, ale nie jestem pewna . czy ktos moglby to zweryfikowac?
1. Jak się opalasz - bardzo szybko. opalam sie na brzoskwiniowo.

2. Kolor oczu - "hazel" . piwny, z zielonymi akcentami. ciemna obwodka.

3. Piegi - brak.

4. Cera - bardzo, bardzo jasna, biala wrecz. bialo rozowa poprostu, rozowy odcien. mam rumience, czesto sie rumienie (w sumie ciagle). cera naczynkowa bez naczynek... tzn nie mam ich widocznych.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond z zlotymi refleksami (widocznymi).

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - bardzo jasny roz.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
bordowy, zgnila zielen, lososiowy, granatowy, fiolet (ciemny i bardzo jasny), bardzo jasny roz.
zle podkreslaja - biel, czern, szarosci, czerwienie, mocne zielenie, zolcie (okropnie w nich wygladam), pomarancze, niebieskie, butelkowa zielen, brazy, ogolnie w malo ktorych kolorach mi do twarzy...
H567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 08:48   #12
cierra
Raczkowanie
 
Avatar cierra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 375
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

Cytat:
Napisane przez H567 Pokaż wiadomość
witam. ja jestem prawdopodbnie lato-zima, ale nie jestem pewna . czy ktos moglby to zweryfikowac?
1. Jak się opalasz - bardzo szybko. opalam sie na brzoskwiniowo.

2. Kolor oczu - "hazel" . piwny, z zielonymi akcentami. ciemna obwodka.

3. Piegi - brak.

4. Cera - bardzo, bardzo jasna, biala wrecz. bialo rozowa poprostu, rozowy odcien. mam rumience, czesto sie rumienie (w sumie ciagle). cera naczynkowa bez naczynek... tzn nie mam ich widocznych.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond z zlotymi refleksami (widocznymi).

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - bardzo jasny roz.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
bordowy, zgnila zielen, lososiowy, granatowy, fiolet (ciemny i bardzo jasny), bardzo jasny roz.
zle podkreslaja - biel, czern, szarosci, czerwienie, mocne zielenie, zolcie (okropnie w nich wygladam), pomarancze, niebieskie, butelkowa zielen, brazy, ogolnie w malo ktorych kolorach mi do twarzy...
Moim zdaniem jesteś typem ciepłym nie chłodnym, a więc podejrzewam, że jesteś wiosną
__________________
od 10.02.2007 jesteśmy razem
od 04.03.2011 zaręczeni

„Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”
cierra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 11:17   #13
H567
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 157
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

no, nie wiem
"Pamiętaj, że barwy w które się ubierasz muszą być ciepłe jak Twoja skóra w kolorze kości słoniowej lub o brzoskwiniowym odcieniu."
mam rozowy odcien
"Przy kompletowaniu podstawowej garderoby pamiętaj o kolorach: brąz, szary (koniecznie w ciepłym odcieniu), morski błękit, błękit dżinsowy, kremowy, beżowy, skorupki jajka." zaden szary nie pasuje, niebieski rowniez bardzo nie pasuje, w bezowym wygladam mdlo...
"Decydując się na czerwień nie zapominaj o czystej czerwieni korali, pomidorów czy papryki."
tylko bordo z czerwieni mi pasuje.

"Srebro i białe złoto nie są dla Ciebie. Ty zdecydowanie lepiej wyglądasz w towarzystwie żółtego złota lub ciepłego złota czerwonego."
zloto kompletnie nie jest dla mnie (. jedynie srebro.

w dodatku przykladajac cieply i chlodny material, pasuje do mnie chlodny.
H567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 12:34   #14
cierra
Raczkowanie
 
Avatar cierra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 375
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

po pierwsze opalasz się bardzo szybko na brzoskwiniowy kolor, a zima i lato opalają sie dość cieżko, początkowo na czerwono, lata opalenizna przybiera lekko przybrudzony odcien, nigdy brzoskwiniowy, włosy lata maja zawsze popielaty polysk tak samo zimy, zawsze chłodny, nawet granatowy w przypadku brunetek, a ty masz złote refleksy, twoje oczy są brązowo- zielone, a lato i zima raczej ejdnolitą tęczówkę, najczęściej odcienie brązów, szarości, niebieskiego.
Wiosna – ten ciepły typ urody jest charakterystyczny dla blondynek o delikatnej urodzie i jasnej, niemal przezroczystej karnacji mającej tendencję do lekkiego zaróżowienia. Skóra ma często delikatnie brzoskwiniowy odcień, dodający jej świeżości. Wargi wiosny są w kolorze ciepłej czerwieni. Piegi, o ile w ogóle występują, są w odcieniu złota. Włosy w kolorze blond mogą być jaśniejsze albo ciemniejsze, z naturalnymi pasemkami, jednak zawsze o ciepłym, złotawym odcieniu. Kolor oczu Pań Wiosen to: niebieski, zielony, a nawet jasnobrązowy. Mogą występować obwódki oddzielające źrenicę od tęczówki w kolorze złotobrązowym
Skóra: Twoją skórę charakteryzuje przeźroczysta bladość o delikatnym, złocistym, brzoskwiniowym odcieniu. Często bywa lekko zaróżowiona. Jeżeli masz piegi, to mają one złote zabarwienie. Łatwo się opalasz, nawet na ciepły, ciemny brąz.

Oczy: mają zazwyczaj nieco ciemniejszą od włosów oprawę. Tęczówka oka ma odcień od niebieskiego do zielonego, rzadziej złotego brązu. Źrenica często oddzielona jest od tęczówki wyraźną obwódką w kolorze złotym lub złotobrązowym.

Włosy: jako dziecko byłaś blondynką. Teraz Twoje włosy są jasne, w słomianym, żółtawym, platynowym, miodowym odcieniu. Jeżeli masz brązowe włosy, zawsze mają ciepły, złotawy lub rudawy połysk.

Może jestes typem mieszanym po prostu, ale jak dla mnie nie typem zima-lato- na pewno
__________________
od 10.02.2007 jesteśmy razem
od 04.03.2011 zaręczeni

„Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”
cierra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 14:02   #15
H567
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 157
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

no coz, moze poprostu jestem baaardzo mieszanym typem :P.
z wiosna mam duzo niedogodzen. bywa
H567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 22:33   #16
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

Cytat:
Napisane przez H567 Pokaż wiadomość
witam. ja jestem prawdopodbnie lato-zima, ale nie jestem pewna . czy ktos moglby to zweryfikowac?
1. Jak się opalasz - bardzo szybko. opalam sie na brzoskwiniowo.

2. Kolor oczu - "hazel" . piwny, z zielonymi akcentami. ciemna obwodka.

3. Piegi - brak.

4. Cera - bardzo, bardzo jasna, biala wrecz. bialo rozowa poprostu, rozowy odcien. mam rumience, czesto sie rumienie (w sumie ciagle). cera naczynkowa bez naczynek... tzn nie mam ich widocznych.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond z zlotymi refleksami (widocznymi).

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - bardzo jasny roz.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
bordowy, zgnila zielen, lososiowy, granatowy, fiolet (ciemny i bardzo jasny), bardzo jasny roz.
zle podkreslaja - biel, czern, szarosci, czerwienie, mocne zielenie, zolcie (okropnie w nich wygladam), pomarancze, niebieskie, butelkowa zielen, brazy, ogolnie w malo ktorych kolorach mi do twarzy...
A moim skromnym zdaniem nie jesteś typem mieszanym nie pasuje mi Twój opis do typu lato-zima....musiałaś coś pomylić...
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 12:15   #17
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

Cytat:
Napisane przez anwen Pokaż wiadomość
Witam sredecznie
przejrzałam całe forum i nie znalzłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie:
Czy osoba o takim typie kolorystycznym będzie dobrze wyglądała w jakimkolwiek odcieniu rudego? w jakich odcieniach brązów? i wogóle jakie kolory włosów pasują Pani Lato-Zima?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie uwagi i zdjęcia
Typy mieszane typu Lato-Zima czy Wiosna-Jesień NIE ISTNIEJĄ!

Każda pora kolorystyczna występuje w róznym nasyceniu:
1) albo delikatna
2) prawdziwa
3) żywa ( kolorystycznie )
4) kontrastowa

i jak się zna swój typ i swoje "nasycenie/podgrupe" wówczas mozna dobrze dobrać kolory makijażu czy farby do włosów.
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 12:34   #18
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

czy mogłabym w takim razie prosić o rozwinięcie tematu? ewentualnie o jakiś link ?
bardzo chętnie bym sobie na ten temat poczytała, bo do tej pory wierzyłam, że jestem lato-zima. Napewno jestem typem chłodnym i pasują mi raczej ciemne- żywe kolory (błękity, fiolety, biel czerń, czerwony- oczywiscie chłodne)
__________________
Włosomaniaczka - od 1.12.2009

od 06.2010 piję pokrzywę i olej z wiesiołka
27.10.11 -Prawo Jazdy

od 18.06.12 ćwiczę z Ewą Chodakowską

Włosy 2011-2012



Blog - Jak dbać o długie włosy?
www.anwena.blogspot.com
anwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 14:58   #19
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

Jak pasują ci ciemne, żywe kolory, to Ty Zima Jesteś
Lato dobrze wyglada tylko w przydymionych kolorach, głównie jasnych i chłodnych. Zima wyglada rewelacyjnie w zywych kolorach, chłodnych i ciemnych, aczkolwiek jasne zywe kolory też dodają uroku.

Żadne rudości nie są wskazane u Pani Zimy.
Jak jesteś delikatną Zimą to bedziesz lepiej wygladała w ciemnej czekoladzie na włosach niż w typowej czerni.

Jak Twój naturalny kolor włosów ma odcień czarno-wisniowy, to rewlacyjnie bedziesz wygladać w czerni fioletu.

Żadko w Polsce spotyka się Panią Zimą z naturalnie kruczoczarnymi włosami. Są to zazwyczaj jasne odmiany czerni, dlatego często się uważa, ze jest się typem mieszanym Zima-Lato.

Dlatego warto poekseprymentować z chustami i wówczas wiadomo jaka porą roku się jest

Wiosna: jasne, żywe, ciepłe kolory
Lato: jasne, przydymione, chłode kolory
Jesień: ciemne, przydymione, ciepłe kolory
Zima: ciemne, żywe, chłodne kolory

Tutaj podaję link, gdzie dośc szczegółowa charakterystyka i palety kolorów:
http://www.wizaz.rybnik.strona.pl/an...rystyczna.html
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-22, 16:05   #20
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

Cytat:
Napisane przez sylwia78 Pokaż wiadomość
Typy mieszane typu Lato-Zima czy Wiosna-Jesień NIE ISTNIEJĄ!

Każda pora kolorystyczna występuje w róznym nasyceniu:
1) albo delikatna
2) prawdziwa
3) żywa ( kolorystycznie )
4) kontrastowa

i jak się zna swój typ i swoje "nasycenie/podgrupe" wówczas mozna dobrze dobrać kolory makijażu czy farby do włosów.

Typ lato-zima jest ja jestem tym typem!! nastomiast wiosna-jesien nie słyszałam choć możliwe, że jest ja go na zajęciach w ogóle nie miałam objaśnianego..ale jak sądzę to pewnie zasada jest taka sama jak w typie lato- zima z tym wyjątkiem że wiosna-jesień to typ chłodny!
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 17:27   #21
cierra
Raczkowanie
 
Avatar cierra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 375
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

Pewna wizażystka określiła mnie jako typ mieszany lato-zima a to jest jej zawód więc chyba wie co robi Tyle, że ja się nigdy na zajęciach ponad 5 lat temu nie uczyłam o tym, może te typy niedawno odkryto? Obecnie mam ciemne włosy (z natury szatynka) i własnie tak mnie owa wizażystka (nie wizażanka ) zanalizowała, natomiast jak byłam parę lat temu blondynką z pasemkami (więc tylko po odroscie można było coś zoabaczyć), pewna bardzo dobra kosmetyczka określiła mnie jako egzotyczne lato i bądź tu człowieku mądry (moze dlatego ze mam urodę delikatnie azjatycką?)
__________________
od 10.02.2007 jesteśmy razem
od 04.03.2011 zaręczeni

„Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”
cierra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 20:26   #22
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

Typy mieszane nie istnieją.
Jak wizazysta ma problem z okresleniem typu wówczas stwierdza, że ktos jest typem mieszanym, a to wynika tylko z braku kompetencji w wykonywaniu precyzyjnej analizy kolorystycznej. Byc może kilka lat temu ktoś tak uczył. Obecnie wszyscy wizażyści mówia, ze typy mieszane nie istnieja. Nauka, wiedza o kolorach poszła dużo do przodu, mamy teraz sporo kolorowych chust do analizy, dodatkowo programy itp.

Nie istnieja typy mieszane. Zdarza się natomiast, że kontrast między karnacją skóry, kolorem włosów i tęczówki oka w ramach jednego typu kolorystycznego nie jest wyraziście ukształtowany. Dzieje się tak dlatego, że każdy typ kolorystyczny występuje w różnych odmianach: delikatnej, jasnej, bardziej kontrastowej i ciemniejszej. Wówczas na przykład do delikatnego typu jesiennego o jasnej karnacji pasuje wiele przytłumionych odcieni palety wiosennej, lub typ letni o ciemniejszym kolorycie może się bardzo dobrze prezentować w delikatniejszych odcieniach Zimy. I własnie dlatego niekompetentni wizażyści strzelają gafy i kogoś kwalifikują do typu mieszanego.

Lider w kreowaniu wizerunku i analizy kolorystycznej Beauty For All Seasons ( obecnie Beauty by Jeunique ), dalej Beauty Haven mają podział na podgrupy ( delikatna, prawdziwa, zywa, kontastowa , Luiza Lenartowicz ( autorytet w analizie kolorystycznej ) równiez mówi, ze typów mieszanych nie ma Ona te podgrupy nazwała tendencjami, że np. zima ciemna to tendencja do jesieni itd.

Edytowane przez sylwia78
Czas edycji: 2010-02-22 o 20:43 Powód: dopisek
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 09:13   #23
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

Cytat:
Napisane przez sylwia78 Pokaż wiadomość
Typy mieszane nie istnieją.
Jak wizazysta ma problem z okresleniem typu wówczas stwierdza, że ktos jest typem mieszanym, a to wynika tylko z braku kompetencji w wykonywaniu precyzyjnej analizy kolorystycznej. Byc może kilka lat temu ktoś tak uczył. Obecnie wszyscy wizażyści mówia, ze typy mieszane nie istnieja. Nauka, wiedza o kolorach poszła dużo do przodu, mamy teraz sporo kolorowych chust do analizy, dodatkowo programy itp.

Nie istnieja typy mieszane. Zdarza się natomiast, że kontrast między karnacją skóry, kolorem włosów i tęczówki oka w ramach jednego typu kolorystycznego nie jest wyraziście ukształtowany. Dzieje się tak dlatego, że każdy typ kolorystyczny występuje w różnych odmianach: delikatnej, jasnej, bardziej kontrastowej i ciemniejszej. Wówczas na przykład do delikatnego typu jesiennego o jasnej karnacji pasuje wiele przytłumionych odcieni palety wiosennej, lub typ letni o ciemniejszym kolorycie może się bardzo dobrze prezentować w delikatniejszych odcieniach Zimy. I własnie dlatego niekompetentni wizażyści strzelają gafy i kogoś kwalifikują do typu mieszanego.

Lider w kreowaniu wizerunku i analizy kolorystycznej Beauty For All Seasons ( obecnie Beauty by Jeunique ), dalej Beauty Haven mają podział na podgrupy ( delikatna, prawdziwa, zywa, kontastowa , Luiza Lenartowicz ( autorytet w analizie kolorystycznej ) równiez mówi, ze typów mieszanych nie ma Ona te podgrupy nazwała tendencjami, że np. zima ciemna to tendencja do jesieni itd.
Jesteś wizażystką, że twierdzisz iż typy mieszane nie istnieją?? nie wprowadzaj ludzi w błąd!! typy mieszane istnieją i te osoby co uczą się wizażu muszą to wiedzieć..jest różnica między typem mieszanym a typem, który jest zaliczany do jednej z czterech typów. Przede wszystkim typ mieszany ma cechy oby dwóch pór roku a nie tylko jedną i kolorystyka się tu zmienia...Proponuje doczytać a nie głosić nie prawdziwe informacje!
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 09:17   #24
pauluniaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 155
GG do pauluniaa
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

mysle ze naturalny bedzie najlepszym kolorem;P
pauluniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 14:07   #25
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

Nie ma typów mieszanych.
Mozna mieć tendencję do jakies pory roku, ale nie jest sie pół latem pół zimą. Mozna być Zimą z tendencją do lata bądź Wiosną z tendencją do jesieni, Lato z tendencja do Jesieni itd. itp

Jedne szkoły do dzisiaj uczą, że sa typy mieszane, inne od kilku lat uczą, że nie ma typów mieszanych. Więc być może chodzi o to samo, tylko inaczej się to teraz nazywa. Przedtem uczyli że jest typ mieszany Lato-Zima, a teraz uczą, że jest się Zimą z tendencją do lata badź Latem z tendencja do Zimy w zalezności, która paleta kolorów dominuje czy lata czy zimy. Inna szkoła uczy że jestes Zimą delikatną i u takiej zimy pasują kolory lata. Niedawno pojawiło się nowe pojęcie wsród wizazystów jak pora roku "złamana", mówią że np jest się Latem złamanym ku Zimie itp.

W sumie wszystko to samo o czym pisałam, tylko inaczej nazywane:
podgrupa ( delikatna, żywa, kontrastowa, prawdziwa )
tendencja do .... ( wiosny, lata, jesieni, zimy )
złamana ku ... ( wiośnie, latu, jesieni, zimie )

Warto poczytać:
http://www.lenartowicz.de/p70.pdf

Edytowane przez sylwia78
Czas edycji: 2010-02-23 o 17:08 Powód: dopisek
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 18:23   #26
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

Cytat:
Napisane przez pauluniaa Pokaż wiadomość
mysle ze naturalny bedzie najlepszym kolorem;P
no własnie to nie jest takie proste
ja wbrew tej opini o wiele lepiej wyglądam w ciemnych włosach (bardzo ciemny chlodny braz) niz w swoim naturalnym mysim ciemnym blondzie.
Zresztą urodziłam się z czarnymi włosami, które z wiekiem zrobiły się jasne- więc moze naturalnym moim jest czarny
a co do określenia mnie jako typu kolorystycznego to wlasnie- mam czesc cech lata, a czasc zimy- ale paleta barw zimy zdecydowanie bardziej do mnie pasuje.
__________________
Włosomaniaczka - od 1.12.2009

od 06.2010 piję pokrzywę i olej z wiesiołka
27.10.11 -Prawo Jazdy

od 18.06.12 ćwiczę z Ewą Chodakowską

Włosy 2011-2012



Blog - Jak dbać o długie włosy?
www.anwena.blogspot.com
anwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 19:05   #27
cierra
Raczkowanie
 
Avatar cierra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 375
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

Oto co dziś wyczytałam:

"Szukając właściwego koloru, należy pamiętać, że karnacja, oczy
i włosy nie powinny być w tym samym odcieniu. Dlatego jeśli masz oczy w zimnym odcieniu (niebieskim czy szarym), postaw na ciepłe kolory farb, w przeciwnym razie włosy zleją się z oczami, a ty będziesz wyglądać „niewyraźnie” (mówiąc językiem z popularnej reklamy). Pamiętaj, że jasne włosy łagodzą ostre rysy, a ciemne - bardzo je wyostrzają. Jeśli więc cierpisz na permanentnie podkrążone oczy, zdecyduj się na ciepły blond i, broń Boże, nie eksperymentuj z głęboką, chłodną czernią."

Mam mętlik w głowie W sumie biorąc pod uwagę znane zimy (może o bardziej południowym typie urody) dobrze prezentuję się także w karmelowych odcieniach blondów i brązów, tak samo Azjatki
__________________
od 10.02.2007 jesteśmy razem
od 04.03.2011 zaręczeni

„Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”
cierra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 20:36   #28
poczatekikoniec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 12
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

hej a doradzicie i coś mi ? byłam dzis na spotkaniu z oriflame, i kobieta powiedziała mi, że jestem typem lata, zawsze myślałam ze jestem zimą, a po za tym ta sama pani najpierw powiedziala mojej kolezance ze jest zima a po chwili ze jest latem wiec chyba nie za bardzo wiedziala o czym mowi. Latem opalam sie bardzo szybko i na ciemny brązowy kolor, tęczówki mam silnie oddzielone od białka, tzn mam bardzo jasną biel białka oka, oczy mam niebieskie jak na zdjęciach. jako dziecko byłam blondynką z loczkami teram włosy są ciemno brązowe ale o szarawym refleksie. Cere mam bardzo delikatną, nie mam piegów. A i odcień mojej skóry wydaje się zólty :/ może jestem typem mieszanym ???

ale chodzi mi o to dziewczyny, żebyście poradziły mi co zrobić z włosami zostać przy ciemnych czy nie?? dodaje kilka zdjęc, nie są wyraźne, i nie jestem sama na nich niestety.
poczatekikoniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 11:09   #29
Esme_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Z internetu :)
Wiadomości: 57
Dot.: Typ lato-zima a kolor włosów

Witam.
Podobno jestem zimą, ktoś kiedyś powiedział, że latem (:O). Niestety, już sama nie wiem, czym mogę być. Pomożecie?

Oczy - jako dziecko ciemnobrązowe, obecnie piwno-pomarańczowe, prawie kocie. (Mam tez niebieskie pierścienie kurczowe, ale to zmiana chwilowa - stres )

Cera - bardzo blada, wpadająca w szary, czasami żółty.

Usta - coś, jak drugi cień na obrazku. może odrobinę ciemniejsze. http://www.viperasklep.pl/fotywww/tritone/135m.jpg

Włosy - jak się urodziłam, były czarne. Później rudobrązowe. Obecnie naturalny kolor to popielaty, ciemny brąz. Farbuję na kasztanowy i wydaje mi się, że lepszego koloru dla siebie nie mogłam znaleźć, chociaż ciągnie mnie do jasnego, popielatego brązu bądź ciemnego popielatego blondu.

Piegów brak. Opalam się dość szybko, na coś między ciepłym brązem, a oliwkowym kolorem.

Brwi - ciemny, popielaty brąz, rzęsy również.

Wyczytałam, że podobno pasuje mi czarny, ale to bzdura, bo wyglądam okropnie. Postarza mnie, a do tego wydaje się jeszcze bielsza niż jestem.

Pomożecie ?
__________________
"To tylko słodkie słówka, które stają się gorzkim woskiem w moich uszach"
Retuszuję, przerabiam, bo lubię.
Kolego, koleżanko, zanim wstawisz swoje zdjęcie do przerobienia, zajrzyj koniecznie tutaj!

Polecam -
oraz
Esme_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 11:28   #30
Rysiaxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4
Typ urody- proszę o pomoc.

Mam do was pytanie, jakim typem jestem, zastanawiam się nad wiosną lub latem, ale nie umiem się scharakteryzować

1. Jak się opalasz - początkowo na czerwono, a po kilku dniach (2-3) na brąz ; )
Chociaż gdy jestem już opalona pogłębia się tylko ,,brzoskwiniowa" opalenizna .
2. Kolor oczu - niebiesko-zielone.
3. Piegi - brak.
4. Cera - Stosunkowo jasna, chociaż dużo się opalam na słońcu więc trochę ciemniejsza ; ) Mam b. dużą skłonność do rumieńców, wystarczy że jest mi za gorąco i robie się na policzkach czerwona, czasem nawet cała twarz (np gdy się zmęczę).
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, delikatnie popielaty blond, w sumie to może nawet jasny brąz, same oceńcie.
6. Kolor ust- dość intensywny róż
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?:
W beżowym, granatowym, czarnym (choć to pewnie troszke przez upodobanie ^^), białym.
zle podkreslaja:
-mocne zielenie, żółcie, pomarańcze.

Dotatkowo dołączam zdjęcie stare <żeby pokazać mój naturalny kolor włosów i twarz bez makijażu>, a drugie aktualne z makijażem <przez co nie widać rumieńców, choć ogólnie jestem bardziej opalona to mniej je widać.

Co mi doradzicie ? Bardzo proszę o odpowiedź; )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kiedyś dawno temu.jpg (37,9 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Teraz1.jpg (24,1 KB, 64 załadowań)
Rysiaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:08.